Tuning műhely

2008. October 05., téma
Fórum » Asztali PC
Ide minden jöhet ami a PC tuningolásával kapcsolatos.

Kérjük nem linkelni, max bemásolni.

Mindenki csak a saját felelősségére tuningoljon, az oldalon elhangzott ötletekért / okozott károkért sem az oldal, sem az ötletadó nem vállalja a felelősséget!
Hozzászólások: 6 309
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
pomrum avatar
regi írta:
Hát úgy hogy lecserélem az eggyik 1 gigást kettőre.


Ha igényes vagy akkor persze érdemes, érezhető változás a gyakorlatban alig lessz ésszrevehető de a háttérben futó folyamatok miatt biztos hogy van értelme. Arra figyelj hogy a memória sebességek azonosakk legyenek.
0
0
0
0
regi avatar
Hát úgy hogy lecserélem az eggyik 1 gigást kettőre.
0
0
0
0
pomrum avatar
regi írta:
Sziasztok
Szerintetek 3 giga rambol négyet varázsolni lenne jelentősége a crysisnál?
konfigom: intel core 2 dou E8500 3,16 Ghz
nvidia 9800gt 512
3 giga ddr2 800 mhz ram😕



3 giga rambol négyet varázsolni
Hát ezt meg hogy érted?
0
0
0
0
regi avatar
Sziasztok
Szerintetek 3 giga rambol négyet varázsolni lenne jelentősége a crysisnál?
konfigom: intel core 2 dou E8500 3,16 Ghz
nvidia 9800gt 512
3 giga ddr2 800 mhz ram😕
0
0
0
0
pomrum avatar
mtrelax írta:
honnan tudni, hogy kéne elindulnia? vegyem vissza nézzem meg mi? de ha emelek a feszen is akkor változik vmit a sebesség is? vagy csak hőt termel többet?


A sebesség nem feltétlen változik, de a nagyobb "munkához" több kakaó kell.
0
0
0
0
mtrelax avatar
honnan tudni, hogy kéne elindulnia? vegyem vissza nézzem meg mi? de ha emelek a feszen is akkor változik vmit a sebesség is? vagy csak hőt termel többet?
0
0
0
0
mtrelax avatar
még egyszersem merült fel stabilitási probléma, az hogy hogy kéne indulnia? az jó kérdés.
0
0
0
0
pomrum avatar
mtrelax írta:
most akkor mi van a feszültséggel? én 400MHz-et huztam a procin, de a feszültségen semmit nem állítottam. most az baj?


Csak ha instabil a rendszered vagy nem indul ugy a gép ahogy kéne.
0
0
0
0
mtrelax avatar
most akkor mi van a feszültséggel? én 400MHz-et huztam a procin, de a feszültségen semmit nem állítottam. most az baj?
0
0
0
0
eleminator avatar
Szamp írta:
eleminator írta:
Szamp írta:
És mennyi az annyi? Pont annyi hogy semmi sem lesz töle jobb!? Gondolom 300mhz-t húzni a procin meg se éri változás nem lesz csak abban hogy a proci kevesebb ideig lesz müködö képes. Ha ez nem igy van akkor valaki magyarázza el h hogy is van. THX


Mivel 2 magos procid van jelentős szerintem a 2-300 MHZ emelés, ha lehetséges-e egyáltalán! A proci frekvencia emelésével (tuningolásával), azt éred el, hogy, egy adott procit több munkára kényszeríted, mint amenyit elbír! Javaslom, hogy max 50-100 MHZ emelésével probálkozz, mert instabilláválhat a rendszer és vagy be is fagyhat! Kicsiny emelésnél, nem csak az mhz kell emelni, hanem a processzor áramellátását is (szintén a biosban), magyarán 0,1 V-tal, de vigyázva, nehogy túlmelegedjen, tehát a megfelelő hűtés meg legyen oldva! A hűtésre általában nem megbízható a gyári hűtők! Hogy mekkora sebesség nővekedést érsz el, az változó, maximum 5-6 %-kal lesz gyorsabb a rendszer, ennek mérésére pontban megadó programok a legalkalmasabbak! Javaslom, hogy az alap rendszert legalább 3-szor teszteld le, majd a pontokat átlagold, aztán húzol rajta, újabb 3 teszt pontátlagozás, s kb megkapod, mennyivel teljesít a géped jobban!


Thx. Ez egy nagyon ki élégítö válasz volt. Ez azt jelenti h megéri tuningolni ha minden frankó a hütéssel és egyebekkel.
Még azt szeretném kérdezni hogy a 0.1v a +50-100mhz nál kell vagy az összesnél pl a +200mhz nál is csak 0.1v -al kell emelni!

Ez általában processzor függő, ezt megednak kell kitapasztalni, hogy húzás mellett, hány volt feszültség mellett stabila agép
0
0
0
0
Szamp avatar
eleminator írta:
Szamp írta:
És mennyi az annyi? Pont annyi hogy semmi sem lesz töle jobb!? Gondolom 300mhz-t húzni a procin meg se éri változás nem lesz csak abban hogy a proci kevesebb ideig lesz müködö képes. Ha ez nem igy van akkor valaki magyarázza el h hogy is van. THX


Mivel 2 magos procid van jelentős szerintem a 2-300 MHZ emelés, ha lehetséges-e egyáltalán! A proci frekvencia emelésével (tuningolásával), azt éred el, hogy, egy adott procit több munkára kényszeríted, mint amenyit elbír! Javaslom, hogy max 50-100 MHZ emelésével probálkozz, mert instabilláválhat a rendszer és vagy be is fagyhat! Kicsiny emelésnél, nem csak az mhz kell emelni, hanem a processzor áramellátását is (szintén a biosban), magyarán 0,1 V-tal, de vigyázva, nehogy túlmelegedjen, tehát a megfelelő hűtés meg legyen oldva! A hűtésre általában nem megbízható a gyári hűtők! Hogy mekkora sebesség nővekedést érsz el, az változó, maximum 5-6 %-kal lesz gyorsabb a rendszer, ennek mérésére pontban megadó programok a legalkalmasabbak! Javaslom, hogy az alap rendszert legalább 3-szor teszteld le, majd a pontokat átlagold, aztán húzol rajta, újabb 3 teszt pontátlagozás, s kb megkapod, mennyivel teljesít a géped jobban!


Thx. Ez egy nagyon ki élégítö válasz volt. Ez azt jelenti h megéri tuningolni ha minden frankó a hütéssel és egyebekkel.
Még azt szeretném kérdezni hogy a 0.1v a +50-100mhz nál kell vagy az összesnél pl a +200mhz nál is csak 0.1v -al kell emelni!
0
0
0
0
eleminator avatar
Szamp írta:
És mennyi az annyi? Pont annyi hogy semmi sem lesz töle jobb!? Gondolom 300mhz-t húzni a procin meg se éri változás nem lesz csak abban hogy a proci kevesebb ideig lesz müködö képes. Ha ez nem igy van akkor valaki magyarázza el h hogy is van. THX


Mivel 2 magos procid van jelentős szerintem a 2-300 MHZ emelés, ha lehetséges-e egyáltalán! A proci frekvencia emelésével (tuningolásával), azt éred el, hogy, egy adott procit több munkára kényszeríted, mint amenyit elbír! Javaslom, hogy max 50-100 MHZ emelésével probálkozz, mert instabilláválhat a rendszer és vagy be is fagyhat! Kicsiny emelésnél, nem csak az mhz kell emelni, hanem a processzor áramellátását is (szintén a biosban), magyarán 0,1 V-tal, de vigyázva, nehogy túlmelegedjen, tehát a megfelelő hűtés meg legyen oldva! A hűtésre általában nem megbízható a gyári hűtők! Hogy mekkora sebesség nővekedést érsz el, az változó, maximum 5-6 %-kal lesz gyorsabb a rendszer, ennek mérésére pontban megadó programok a legalkalmasabbak! Javaslom, hogy az alap rendszert legalább 3-szor teszteld le, majd a pontokat átlagold, aztán húzol rajta, újabb 3 teszt pontátlagozás, s kb megkapod, mennyivel teljesít a géped jobban!
0
0
0
0
Szamp avatar
És mennyi az annyi? Pont annyi hogy semmi sem lesz töle jobb!? Gondolom 300mhz-t húzni a procin meg se éri változás nem lesz csak abban hogy a proci kevesebb ideig lesz müködö képes. Ha ez nem igy van akkor valaki magyarázza el h hogy is van. THX
0
0
0
0
Szamp avatar
Ha én mondjuk a procimon húzok 2-300 mhz akkor mi fog változni lesz vmi észrevehetö változás? Vagy valami hasonló. Egyáltalan érdemes húzni a procit?
0
0
0
0
pomrum avatar
Eleve a "Gyári" gépeket nem nagyon lehet tuningolni.
0
0
0
0
no avatar
Hali!
A procimon szeretnék húzni kb. 2-300 Mhz-t!
Aki tud, az légyszi segítsen!
Konfig:
Alaplap: Asus M2N
Proci: AMD Athlon 64 X2 5200+ 2.7 Ghz
Memória: 2GB Corsair
Bios: AMI (02/29/08)

A procin a hűtés gyári!
0
0
0
0
dave500 avatar
HP alaplapok nem engedik a húzást!
0
0
0
0
gillanyi avatar
ltamas13 írta:
Hali hogy lehet húzni a processzort? Mert még kezdő vagyok.


Mint látod én is akartam,de nem lehet.😞Írd le az alaplapod és a BIOS-od majd akik értenek hozzá megmondják,hogy lehet vagy nem😃
0
0
0
0
gillanyi avatar
ok azért köszi a sok fáradtságot 😉
0
0
0
0
dave500 avatar
Igen, ez igaz. Az én CPU-mat sem lehet húzni.
0
0
0
0
mtrelax avatar
rákerestem a bios-odra, külföldi leírás szerint: a hp rendszerint nem húzható
és ezt a tiedre irták
0
0
0
0
gillanyi avatar
BIOS típusa: Phoenix
BIOS verzió: IP.01.04US
Alaplap neve: Hewlett-Packard HP Vectra VL400
0
0
0
0
eleminator avatar
gillanyi írta:
És a proci??Intel p III 800 mhz lépésről lépésre hogyan kel ha lehet?


Pontosabb információra lenne szükségünk az alaplapoddal kapcsolatban(Márka, tipus, milyen bios és melyik verzió /Pl.: MSI KT4V, Award bios, v1.01)!!! Mert a pII és PIII alaplapoknál még előfordult eggyes tipusoknál, hogy némely beállításokat jumper segítségével lehetett állítani, nem mint a mai alaplapoknál, hogy mindent BIOS-ból! Tehát kérlek előbb adj pontos infót, mert így nem nagyon tudunk segíteni!
0
0
0
0
dave500 avatar
Nem tudom. Mondom hogy minden BIOS más(általában). Majd eleminator vagy pomrum vagy roberto biztosan tudni fogja.
0
0
0
0
dave500 avatar
Asszem Advanced. De ez BIOS.tóól függő
0
0
0
0
gillanyi avatar
az melyik menüben van?nem akarok nyulkálni.😞
0
0
0
0
dave500 avatar
Pontosan nem tudom. Emeld a szorzót.
0
0
0
0
gillanyi avatar
és azt,hogy kel belemegyek a BIOS-ba
0
0
0
0
dave500 avatar
gillanyi: Húzhatod 1GHZ talán 1.2GHZ. De többet ne!!
0
0
0
0
gillanyi avatar
És a proci??Intel p III 800 mhz lépésről lépésre hogyan kel ha lehet?
0
0
0
0
pomrum avatar
gillanyi írta:
belemegyek a BIOS-ba és utána mit kel csinálni ha ram ot akarom tuningolni

légyszi sűrgős😠


Na ez az ami szerintem Tilos! a ramokat nem szabad bántani, ha mégis megteszed azt nagyon minimálissan de még ezt sem javaslom.
0
0
0
0
Tamas76 avatar
Hali hogy lehet húzni a processzort? Mert még kezdő vagyok.
0
0
0
0
eleminator avatar
Mielőtt bárki is próbállkozna bármivel is, főleg a BIOS piszkálásával az alábbi fórumon vagy egy link, azt olvassátok el, egy alap tudást biztosít a bios-szal kapcsolatban

[url=http://www.gepigeny.hu/forum/viewthread.php?thread_id=6&pid=4191#post_4191]#307 hozzászólás - katt ide[/url]
0
0
0
0
gillanyi avatar
belemegyek a BIOS-ba és utána mit kel csinálni ha ram ot akarom tuningolni

légyszi sűrgős😠
0
0
0
0
pomrum avatar
Egyébként nem a legolcsóbb, de a biztos jó megoldás az új vásárlása.😊
0
0
0
0
Ryder avatar
kösz. megnézem a bioszban a ventit, ha nincs akkor tavasszal leesik nekem egy kis lé és veszek karit, ramot meg hűtőt is.
0
0
0
0
pomrum avatar
Másik hűtő kell! vagy megpróbálhatod kikapcsolni a biosban a venti szabályozást és akkor tied felette az irányítás. De inkább a másik hűtő.
0
0
0
0
Ryder avatar
igen a speedfan nekem is megvan, de én is csak lassitani tudom. valami más ötlet? nagyon fontos lenne.

(tom, h ez szabályellenes, de ez ilyen hsz-ahol használni kell😃😉
0
0
0
0
dave500 avatar
Akkor szerintem nem tudom.😆
0
0
0
0
MaliDual avatar
Nekem A speedfan al az a bajom hogy csak lassítani tudom a ventit mert ha belépek már 100%-on van.
0
0
0
0
dave500 avatar
Speedfan😀 Google-al hamar megtalálod.Am kössz😃
0
0
0
0
Ryder avatar
azigen dave😃

valaki nem tud olyan progit amivel az AMD Athlon 64 X2-es procik hűtőin lehet gyorsitani? mert igy most 2.8 GHzen vagyok, és szeretném elérni a 3-at, csak akkor már nincs Windows se, ami nem a legtutibb...
0
0
0
0
dave500 avatar
őő Játék alatt 110°c is volt😃
0
0
0
0
MaliDual avatar
dave500 írta:
Én egyszer 250-->450Mhz re húztam. És nem füstölt el. Csak 90-100fokos volt.DE NEM ajánlom senkinek.(Nyertem vagy 10FPS-est:Ð)


90-100°c😲 Ugye játék közben? na adok neki +25% ot.
0
0
0
0
dave500 avatar
MaliDual írta:
én a dual core procimat 1800MHz-ról 2106MHz-ra húztam de nam adtam neki plusz feszt.
Na a videókártyát akarom húzni mert 223MHz a memória kb 300-320 ra akarom húzni de nem merem mert hátha elfüstöl.Pomrum azt irta +15% még elmegy de az kevés úgy megy 250MHz-en.Merjem tovább húzni?

Igazad van. Vagy a szorzót emeled, vagy pedig a veszkót.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció