Tuning műhely

2008. October 05., téma
Fórum » Asztali PC
Ide minden jöhet ami a PC tuningolásával kapcsolatos.

Kérjük nem linkelni, max bemásolni.

Mindenki csak a saját felelősségére tuningoljon, az oldalon elhangzott ötletekért / okozott károkért sem az oldal, sem az ötletadó nem vállalja a felelősséget!
Hozzászólások: 6 309
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
vasziliy avatar
miért van az hogy minden játék megy rendesen a gépemen,de viszont a 3DMark 06 v.1.1.0 ugy szaggat hogy csak na.pláne amikor elér a cpu test hez.akkor meg mint aki meghalni készül
0
0
0
0
vasziliy avatar
üdv.melyik verziót használod?nekem egy régebbi verzióval szintén ügy irta ki mint neked.probálj felrakni egy frissebbet ha tudsz pl:4.6
0
0
0
0
Roland avatar
az jó nem? kösz a választ😉
0
0
0
0
vasziliy avatar
azért 512 a vidi memója mert a géped fizikai memójábol hozzá ad még +256 ot

nekem vistával(64bit)Memória mérete 512 MB (TurboCache: 1280 MB)
0
0
0
0
szeru avatar
ez a videókártya nekem is így van,h 256 lenne,de mivel 2GB ramom van,ezért 512😃
0
0
0
0
Roland avatar
az asztara kattintok jobb gombal, tulajdonságok, beálítások, speciális,adapter és ott ír a video kártyámra 512mb de csak 256-os. miért van ez???????
0
0
0
0
Ryder avatar
Roland írta:
olyat szeretnék még kérdezni h a windows miért ír 512mb-ot a video kártyámra amikor 256-os?


A windows 512-t ir a kártyádra? azt hogy csináltad? tudomásom szerint a windows csak a RAMot, a procifrekit irja ki. esetleg rossz a drivered a videókarinál, vagy rosszul tudtad...

Amúgy ez lehet hogy hülye kérdés, de nincs olyan hogy "átlagos" processzor huzatás? szal beállitunk 1 szorzót és FSB sebességet és stabilan megy processzor/hütű függetlenül mindenhol? Mert hallottam olyat, hogy a FSB 400, a szorzó 4.0 vagy 4.5 és kész a tuti tuning.
0
0
0
0
Roland avatar
olyat szeretnék még kérdezni h a windows miért ír 512mb-ot a video kártyámra amikor 256-os?
0
0
0
0
Roland avatar
köszi szépen eleminator
0
0
0
0
pomrum avatar
Ez hasonlit a oprendszerek által generált virtuális memóriára. Tehát fizikailag a memóriád 512 mb de ezt sebeség változtatásával tudja töbnek használni, erröl egy picit feljebb viszont eleminator barátom irt és abban ott a lényeg.
0
0
0
0
vasziliy avatar
Memória mérete 512 MB (TurboCache: 1280 MB)
létezik e ilyen?Nemrég raktam fel a vistát 64bit és gondoltam megnézem az everestet.és láttam hogy ezt irja ki a 8500 gt memóriályára
0
0
0
0
eleminator avatar
Roland írta:
azt szeretném megtudni h hőmérsékleteknél van egy olyan h MCP ez mit jelent? 53 fok az sok?Androvics Roland


Gyanítom, hogy ezt a hőfokot az everest-ből olvastad ki! Valójában ez az alaplap (Nvidia-ás) Média Kommunikációs Processzor (Media Communication Processor-MCP, nforce 6 sorozat)
Általában ez az 53 fok még nem a világ vége, meg amúgy is ez maghőmérségletet ír, s nem a felületit! Bizonyos fórumokon 90-100 fokot is irtak stabil működés mellett!
0
0
0
0
Roland avatar
azt szeretném megtudni h hőmérsékleteknél van egy olyan h MCP ez mit jelent? 53 fok az sok?Androvics Roland
0
0
0
0
eleminator avatar
Benyo írta:
oké
köszönöm szépen a választ
tehát akkor 495MHz pörög a videó kari memóriája de 990MHZ nek felel meg ha jól értelmezem vagy valami hasonló😀

Igen 990Mhz-nek felel meg, s azt is kell alapul venni!
0
0
0
0
eleminator avatar
Benyo írta:
szevasztok az everest nevü progival megnéztem a videó karim GPU és memória órajelét de felmerült egy kérdés a memória órajelével kapcsolatban. ezt írja ki a progi:
Valódi órajel 495 MHz (DDR) (eredeti: 500 MHz)
Effektív órajel 990 MHz
Ez így mit jeleni? 990MHZ a memória órajele de csak 495MHZ-n megy?


Na most megpróbálok erre a kérdésre nagyon tudományosan értekezni:
"A DDR technológia egy órajel(valódi) alatt többször is
képes adatokat továbbítani, ezért már nem a valós órajellel, hanem
effektív órajellel mérik a sebességét. Minél nagyobb, annál
gyorsabb a videokártya." - Magyarán 495-ön pörög a videókártyád ramja, de a technólógia segítségével, egyidőben nem csak egy adat tud átáramolna, hanem több, ezért 990 MHZ-nak megfellő gyorsaságú, s ez utóbbit kell nézni!
0
0
0
0
Roland avatar
azt szeretném megtudni h hőmérsékleteknél van egy olyan h MCP ez mit jelent? 53 fok az sok?
0
0
0
0
Roland avatar
szerintem jó a videokártya GTA-zni!!!!
0
0
0
0
Ryder avatar
pomrum: kösz a felvilágositást. majd lehet nyomok rajta magonként 200 MHz-et. valaki nem tudja honnan lehet olyan progit leszedni amivel lehet a hűtőn gyorsitani?
0
0
0
0
pomrum avatar
Jó! De attol függ mire kell.
0
0
0
0
pomrum avatar
Ryder-nek.: Eza két játék rossz példa az undercover nálam sem szeretia tuningot, a Gta 4 pedig szerintem keveseknél megy rendessen az még kiforratlan ilyen szempontbol. Az 52 fok pedig már reálisnak hangzik, és az tökéletes.



hompola-nak,: leginkább csaka szerver alaplapokba lehet több cpu-t tenni.
0
0
0
0
Ryder avatar
pomrum Everestel mértem úgy 3 percig nem néztem félre 52 fokra melegedett de GTA4 közben nagyon elkezdett akadozni, meg is állt és reszet kellet még jó h van autosave. utánna levettem 2.7 GHz-re, úgy az undercover fagyott ki tuning közben, bár az UC-t megértem EA minőség...

Amúgy szintén alap hűtős (cserélni lehet am?) ATi Radeon HD2600 XT-t 512 GDDR3-as memóriával mennyire érdemes húzni? Mármint a gyárihoz képes hány %-al?
0
0
0
0
Roland avatar
köszi csak demot találtam valaki tud teljes verziót ingyen????
0
0
0
0
pomrum avatar
Nem olvassa ki neked megfelelően az everest, 15-20 fok alatt nagyon ritkán és csak különleges procik dolgoznak.
0
0
0
0
vasziliy avatar
EVEREST Ultimate Edition

--------------------------------------------------------------------------------


Verzió EVEREST v4.60.1500/hu
Sebességmérő modul 2.3.237.0
Honlap http://www.lavalys.hu/
Riport típusa Gyors riport
Számítógép GABI-3F86BF4FDD
Riport készítő Gabi
Operációs rendszer Microsoft Windows XP Professional 5.1.2600 (WinXP Retail)
Dátum 2008-12-10
Idő 10:59


Érzékelő

--------------------------------------------------------------------------------


Érzékelő tulajdonságai:
Érzékelő típusa ITE IT8716F (ISA 290h)
GPU érzékelő típusa Diode (NV-Diode)
Burkolatba behatolás történt Igen

Hőmérsékletek:
Alaplap 31 °C (88 °F)
CPU 20 °C (68 °F)
1. CPU / 1. mag 4 °C (39 °F)
1. CPU / 2. mag 6 °C (43 °F)
MCP 35 °C (95 °F)
Aux 24 °C (75 °F)
GPU dióda 41 °C (106 °F)
MAXTOR STM3250310AS 28 °C (82 °F)

Hűtőventilátorok:
Burkolat 1758 RPM

de ha bekapcsolnám a proci hütöt akkor a magokat minusz 1-2 fokig is lehüti
0
0
0
0
pomrum avatar
Everest stabilitásteszt.
0
0
0
0
Roland avatar
sziasztok milyen programmal érdemes mérni a proci hőfokát?
0
0
0
0
pomrum avatar
Amég minden jól működik, nem kell vissza venni belőle csak ha elkezdenek előjönni a hibák. Bár ezt sem értem mivel mérted mert 3 meg 6 fok magonként alapbbol hülyén hangzik , ettöl a szobahömérséklet is sokkal nagyobb. (még jó hogy nincs komoly hűtő rajta mert megfagyna a cpu 😃😉
0
0
0
0
vasziliy avatar
Érzékelő tulajdonságai:
Érzékelő típusa ITE IT8716F (ISA 290h)
GPU érzékelő típusa Diode (NV-Diode)
Burkolatba behatolás történt Nem

Hőmérsékletek:
Alaplap 31 °C (88 °F)
CPU 20 °C (68 °F)
1. CPU / 1. mag 3 °C (37 °F)
1. CPU / 2. mag 6 °C (43 °F)
MCP 33 °C (91 °F)
Aux 23 °C (73 °F)
GPU dióda 39 °C (102 °F)
MAXTOR STM3250310AS 27 °C (81 °F)

Hűtőventilátorok:
Burkolat 1758 RPM

a proci hütö kb 22-23 foknál kapcsol be

a procimat felhuztam:CPU sebesség:
CPU órajel 2276.0 MHz (eredeti: 1900 MHz, overclock: 20%)
CPU szorzó 9.5x
CPU FSB 239.6 MHz (eredeti: 200 MHz, overclock: 20%)
HyperTransport órajel 1197.9 MHz
Memóriabusz 455.2 MHz
DRAM:FSB arány CPU/5
a proci tipusa😃ualCore AMD Athlon X2 BE-2300

ha játszom akkor max 31 fok-ra megy fel.gyári hütés van rajta.szerintetek ilyen értékakkel maradhatok e a 20 százalékos tulhajtásnál vagy vegyek vissza belölle egy kicsit?mostanság a gta 4 gyel játszom.nincs fagyás sem kékhalál meg ilyenek. a választ elöre is köszönöm.
0
0
0
0
pomrum avatar
Na hát úgy álla dolog hogy elöször is köszi eleminator a bizalmat, utána meg a 39 fok nem fok én egyszer egy core 2 duót használtam passziv hűtéssel is mert nem vettem észre hogy beált a venti és semmi baja nem volt. Pedig sokszor ment az is 90 fok közelébe. Na de az amd más hajlamos melegedni javasolnám mert gyanitom hogy üresben mérted a 39 fokot hogy nézd meg terhelésnél meg jó lenne tudni mivel mérted mert a 39 fok csak jó hűtővel valószinü huzott procinál és a tied alap hütés. Könnyen lehet hogy a alaplap hőfokát nézted, javaslom használd az everest stabilitásteszjét ez kiír minden hőfokot. Tehát vagy a terhelés alatt sokkal melegebb vagy nem jó a huzás beállítása lehet hogy nincsenek a huzott adatok szinkronban.
0
0
0
0
Ryder avatar
eleminator írta:
Ryder írta:
Császtok!
alap hűtővel rendelkező AMD Atholon 64 X2 procit hány fokig érdemes húzni?

Most 39-en van 2800 MHz-el 2600 helyett magonként.

fontos lenne a gyors válasz
kösz előre is
Ryder
nfsfe.extra.hu


Véleményem szerint, ha stabilan megy a 39 fok nagyon nem sok, szerintem 45, max 50 fokig ki kellene bírnia (nekem egy 1 magos barton magos kibirta a 88 fokot is, mert nem tettem vissza az alaplapra a CPU ventit, s az alaplap még nem olyan volt, ami jelezne ilyenkor), de szerintem várjuk meg pomrum mit mond, ő most is gyakorlottabb a gépek összeszerelésében manapság!


Várjuk meg😀 bár én már kitapasztaltam az 50 fok felett már sok, GTA4-nél ott fagyott be ahol nem kéne:S
0
0
0
0
eleminator avatar
Ryder írta:
Császtok!
alap hűtővel rendelkező AMD Atholon 64 X2 procit hány fokig érdemes húzni?

Most 39-en van 2800 MHz-el 2600 helyett magonként.

fontos lenne a gyors válasz
kösz előre is
Ryder
nfsfe.extra.hu


Véleményem szerint, ha stabilan megy a 39 fok nagyon nem sok, szerintem 45, max 50 fokig ki kellene bírnia (nekem egy 1 magos barton magos kibirta a 88 fokot is, mert nem tettem vissza az alaplapra a CPU ventit, s az alaplap még nem olyan volt, ami jelezne ilyenkor), de szerintem várjuk meg pomrum mit mond, ő most is gyakorlottabb a gépek összeszerelésében manapság!
0
0
0
0
Ryder avatar
Császtok!
alap hűtővel rendelkező AMD Atholon 64 X2 procit hány fokig érdemes húzni?

Most 39-en van 2800 MHz-el 2600 helyett magonként.

fontos lenne a gyors válasz
kösz előre is
Ryder
nfsfe.extra.hu
0
0
0
0
lukacs221 avatar
helló all segítség kéne mert nem tom mennyi a max cpu amit AZ alaplapom bír!
0
0
0
0
no avatar
Melyik alaplap a legjobb huzásra amibe belmegy a amd athlon 64 x2 -es proci?
0
0
0
0
pomrum avatar
Nem létezik rá progi ha a biosban nem tudod lehet hogy az alaplapod nem támogatja a manuális korrekciót.
0
0
0
0
Roland avatar
Tudna valaki segíteni a bioszba nem tudom húzni a procimat kéne valami progi kösz
0
0
0
0
vasziliy avatar
Manufacturer : Nvidia Corp (Giga-Byte Technology)
Model : NVIDIA GeForce 8500 GT
Bus Type : PCI-Express
Total Memory : 512 MB
Texture Memory :749 MB
mit jelent a texture memory?
na meg létezik e az hogy a keri memója nem gddr2 hanem gddr3?

Bus : 128-bit
Memory Type : GDDR3

mert a dobozon az van irva hogy gddr2

elöre is köszi a választ
0
0
0
0
eleminator avatar
vasziliy írta:
Üdv mindenkinek!Az lenne a kérdésem hogy tegnap vettem egy gigabyte 8500 gt 512 mb videókártyát.a régi egy 8400gs volt annál a két sebesség külömbözött a texel sebesség duplája volt mint a pixel.ennél a kártyánál miért van hogy megegyezik sebesség?talán az everest nem ismeri fel a kártyát rendesen?vagy lehet az alaplap

Pixel kitöltési sebesség 4752 MPixel/mp
Texel kitöltési sebesség 4752 MTexel/mp


Talána legnagyobb külömbség a két kari között, hogy a 8500 már 128 bites, de ebben nem vagyok biztos!
0
0
0
0
pomrum avatar
Ezzekkel nem kel foglalkozni. Ami számít egy videokártyánál az a pixelshader, a stream processorok száma, a gpu órajel. és a memória órajel.
0
0
0
0
vasziliy avatar
Üdv mindenkinek!Az lenne a kérdésem hogy tegnap vettem egy gigabyte 8500 gt 512 mb videókártyát.a régi egy 8400gs volt annál a két sebesség külömbözött a texel sebesség duplája volt mint a pixel.ennél a kártyánál miért van hogy megegyezik sebesség?talán az everest nem ismeri fel a kártyát rendesen?vagy lehet az alaplap

Pixel kitöltési sebesség 4752 MPixel/mp
Texel kitöltési sebesség 4752 MTexel/mp
0
0
0
0
pomrum avatar
Jó kérdés, erre semmi garancia nincs akár bírhatja nagyon sokáig de rövid távon is kicsinálhatja. A hűtőd viszont tényleg jól dolgozik de bármilyen hűtés mellet sem ajánlok 15%-nál többet. Én is ennyi töbletet használok a procimbol, itt még stabil és jó hűtéssel akkár meddig elmegy .
0
0
0
0
pomrum avatar
Ezek szerint akkor jó a hűtésed. De probáld az everest stabilitás tesztjét futtatni hogy az mit ír ki a hőfokra.
0
0
0
0
pomrum avatar
Na hát azért nem mindeggy hogy mikor van 60%-on a cpu, terhelésnél vagy alapjáraton? A 37-et pedig nem tudom honnan szeded, de az inkább az alaplap hőfoka lehet. A proci hőfoka ettől magasabb szokott lenni.
0
0
0
0
eleminator avatar
mddani573 írta:
szerintetek 60%os cpu kihasználtásog a 37 celsiusfok sok? vagy mennyi az ideális?

Egyáltalán nem!
0
0
0
0
demi3223 avatar
Az én videókarimat nem tudjátok meddig lehet felhúzni?
És h mennyi az ideális hőfok?
Köszi
3870 HD 512MB
0
0
0
0
roberto888 avatar
Nem. az a 200MHz az az FSB-d. Azt kell beszorozni a Szoróval, akkor kapod meg a mag frekvenciáját. Na most ha ezt átállítod 220MHz-re, akkor lesz 220x10=2200MHz.
0
0
0
0
roberto888 avatar
A 3-as képen. CPU Host Frek. Auto-ról Manual-ra. És akk elérhető lesz az Actual Frek.
0
0
0
0
gibdj avatar
Azért csak óvatosan, inkább hívj valakit ha tényleg nem értesz hozzá, nehogy gáz legyen. Bár a mai cuccokat nehezebb elrontani mint beállítani.😀
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció