Tuning műhely

2008. October 05., téma
Fórum » Asztali PC
Ide minden jöhet ami a PC tuningolásával kapcsolatos.

Kérjük nem linkelni, max bemásolni.

Mindenki csak a saját felelősségére tuningoljon, az oldalon elhangzott ötletekért / okozott károkért sem az oldal, sem az ötletadó nem vállalja a felelősséget!
Hozzászólások: 6 309
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
kovi avatar
hát játékokban lehet majd észrevenni a változást, de szerintem nem éri meg ezért piszkálni a procit
0
0
0
0
thug85 avatar
Sziasztok! Sosem bíztam igazán ezekben a cpu tuningokban, de egy ideje csak csesztet a dolog. Van egy x2 3800+-om. A tényleges órajele 2000Mhz. Ha én ezt 200-al megtoldom fog nekem érdemleges javulást eredményezni? Ilyen kis táltosítás megnyílvánul mint hasznos illetve hátrányos beavatkozás? Érdemes ilyen kis plusz miatt megpiszkálni a cuccot, vagy inkább ne is foglalkozzak vele? Egy Freezer PRO 7 AC hűtőm van! Előre is köszi!
0
0
0
0
roberto888 avatar
zbence írta:
Hali!
Azt szeretném megtudni, hogy a proci húzásánál a feszültséget is növelni kell?
Az 5200+-omra rátettem eddig 200Mhz-t, de 300-nál már kilép a játékokból a gép, stb.
A hőfok elég jó, stabilítástesztnél +300-en max 47C volt.


Igen, akkor emelj egy picit a feszen. De ne sokat!
0
0
0
0
dave500 avatar
2.6-8 Ghz! Max! Így nem megy tönkre!
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
van a régi gépemben egy celeron 2,4 ghz es proci mivel hogy és mennyivel húzhatom fel hogy gyári hűtővel ne menjen tönkre
0
0
0
0
no avatar
Hali!
Azt szeretném megtudni, hogy a proci húzásánál a feszültséget is növelni kell?
Az 5200+-omra rátettem eddig 200Mhz-t, de 300-nál már kilép a játékokból a gép, stb.
A hőfok elég jó, stabilítástesztnél +300-en max 47C volt.
0
0
0
0
Szamp avatar
Szerintem amit a procid tud az böven elég neked! Amugy a biosban kell!
0
0
0
0
dave500 avatar
Hát a GPU-t húzod akkor gyorsabban számol de a memóriát akkor meg gyrosabban jönnek elő a textúrák(ha jól tudom)
Mérd meg terhelés alatt mennyi a GPU °-a!
Ha VGA-t húzod akkor viszint én azt mondom hogy húzd egyszere a memóriát és a GPU-t is.
De ha 90° környékén van akkor az már sok.
Bár láttam 100° VGa-t is de nem ajánlom h addig húzd!
Az Everestet meg futtasd úgy 10-15 percig.
0
0
0
0
Ryder avatar
szép estét mindenkinek! lenne pár kérdésem a nállam tapasztaltabb overclockolók számára.
A videókártyámat (Sapphire Radeon HD2600 XT AGP) kb hány fokig érdemes huzni? mert most (Everest szerint) 7%-os a GPU és 15%-os a memória emelése és "üresbe" 58-60 fokos a GPU. Azt szeretném tuni, hogy ez kb meddig vihető el, hány fokik, különösebb kifagyások nélkül. Aki esetleg húzott már ilyen kártyát (tudom, hogy All hail HD3000 series) az elmondhatná a tapasztalatait. Gyári hűtésem van. Valamint azt szeretném megtudni, hogy mivel érek el látványosabb javulást (FPS-ben) ha GPU-t vagy a memóriát húzom?

A másik érdés a Processzoromra vonatkozik. jelenleg az Athlon 64 X2 5000+ processzorom 300 Mhz pluszt kapott (majdnem) alap hűtővel, amit úgy értem el, hogy csökkentettem a szorzót és növeltem a FSB-t. most itt több kérdésem is lenne. Az egyik az hogy ha a szorzót 13-an hagyon és az FSB-t növelem, akkor jobb lesz-e a teljesitmény, mintha csökkenteném a szorzót és az FSB-t az előbb elért sebességhez mérve növelem.(remélem érthető volt)
a másik kérdésem pedig arra vonatkozik, hogy az Everest stabilitást tesztet KB hány percig érdemes futtatni, mert én 5-ig szoktam.

Ryd voltam, a segitséget előre is köszönöm.
0
0
0
0
pomrum avatar
Válasz cucu-nak: A Biosban kell keresni a állítási lehetőséget, emelni kell a frekvenciát és ha kell egy nagyon picit a volt számot.
0
0
0
0
pomrum avatar
eleminator írta:
ricsko1234 írta:
HELLÓ!
VETTEM ÚJ GÉPET, ÉS VALAHOGY ENNEK A BIOS-ÁBAN NEM VOK OTHON.
AZ A LÉNYEG HOGY A BIOS-BAN NEM TALÁLOK SEMMI OLYAN RÉSZT AHOL A PROCIRÓL LENNE SZÓ.NEM ÉRTEM.NINCS FSB ÁLLÍTÓ SEMMI.A MÁSIK GÉPEMNEK A BIOS-ÁBAN OTT KÜLÖN KIS RÉSZ VOLT A PROCI TUNING-NAK.ENNÉL AZ ALAPLAPNÁL MEG MINDEN MÁSHOGY VAN.
AM AMIKOR BEKAPCSOLOM A GÉPET F12-T KELL NYOMNOM A BIOS BEHOZÁSÁHOZ DE A RÉGI GÉPEMNÉL MEG DELETE-T KELLETT NYOMNOM.
AZ ALAPLAPOM NEVE: FUJITSU SIEMENS D2030-A2
LÉGYSZI SEGÍTSETEK HOGY MI GOND.


Sajna nem is fogsz találni a biosban, mert nem lehet. Automatán ismeri fel és állítja be.Sajna ez van a CPU-ra vonatkozóan 2 dolgot lehet engedélyezni illetve tiltani benne:
- Limit CPUID Functions
- Hyperthreading

Ennyi itt a hivatalos oldalon is megtalálod a BIOS menüpontjait:
[LINK]



Ehhez annyit hozzáfüznék hogy a gyári gépek(compakt-ok) ritkán támogatnak tuningot. A biost pedig szinte minden gyártó gépénél máshogy kell behívni.
0
0
0
0
eleminator avatar
ricsko1234 írta:
Pff. hát köszi a segítséget😞Akkor ezzel az alaplappal nem is tok procit húzni?


Sajna nem 😞
0
0
0
0
ricsko1234 avatar
Pff. hát köszi a segítséget😞Akkor ezzel az alaplappal nem is tok procit húzni?
0
0
0
0
eleminator avatar
ricsko1234 írta:
HELLÓ!
VETTEM ÚJ GÉPET, ÉS VALAHOGY ENNEK A BIOS-ÁBAN NEM VOK OTHON.
AZ A LÉNYEG HOGY A BIOS-BAN NEM TALÁLOK SEMMI OLYAN RÉSZT AHOL A PROCIRÓL LENNE SZÓ.NEM ÉRTEM.NINCS FSB ÁLLÍTÓ SEMMI.A MÁSIK GÉPEMNEK A BIOS-ÁBAN OTT KÜLÖN KIS RÉSZ VOLT A PROCI TUNING-NAK.ENNÉL AZ ALAPLAPNÁL MEG MINDEN MÁSHOGY VAN.
AM AMIKOR BEKAPCSOLOM A GÉPET F12-T KELL NYOMNOM A BIOS BEHOZÁSÁHOZ DE A RÉGI GÉPEMNÉL MEG DELETE-T KELLETT NYOMNOM.
AZ ALAPLAPOM NEVE: FUJITSU SIEMENS D2030-A2
LÉGYSZI SEGÍTSETEK HOGY MI GOND.


Sajna nem is fogsz találni a biosban, mert nem lehet. Automatán ismeri fel és állítja be.Sajna ez van a CPU-ra vonatkozóan 2 dolgot lehet engedélyezni illetve tiltani benne:
- Limit CPUID Functions
- Hyperthreading

Ennyi itt a hivatalos oldalon is megtalálod a BIOS menüpontjait:
[LINK]
0
0
0
0
pomrum avatar
Akkor ott valami ütközik, elsőre azt mondanám hogy a 7-es nvidia a ludas de ez nem lehet mert én is 7600-al próbáltam. Ugyhogy akkor másban van a hiba, ami nagyon sok minden lehet.
0
0
0
0
mtrelax avatar
felraktam, de amit alkalmaznám az órajeleket, lejátszik egy hiba hangot és visszaáll gyári értékre. ??
0
0
0
0
mtrelax avatar
köszönöm a gyors reagálást máris utána nézek.
0
0
0
0
pomrum avatar
Jó helyen keresed ide tartozik. A powerstrip megy alatta, én ezt próbáltam.
0
0
0
0
mtrelax avatar
Bocs de lehet,h nem ide tartozik de nemtud valakiegy progit a v-tuner helyett? ez nem fut a win7 alatt,és nem birom felhúzni a kártyát a megszokott szintre.
0
0
0
0
ricsko1234 avatar
dave500 írta:
Nem kell kiabálni! Ha valaki tudja a választ biztosan irni fog!
Nem tudsz 1-2 képet csinálni a biosról?


😞 sajna nem.
0
0
0
0
dave500 avatar
Nem kell kiabálni! Ha valaki tudja a választ biztosan irni fog!
Nem tudsz 1-2 képet csinálni a biosról?
0
0
0
0
ricsko1234 avatar
HELLÓ!
VETTEM ÚJ GÉPET, ÉS VALAHOGY ENNEK A BIOS-ÁBAN NEM VOK OTHON.
AZ A LÉNYEG HOGY A BIOS-BAN NEM TALÁLOK SEMMI OLYAN RÉSZT AHOL A PROCIRÓL LENNE SZÓ.NEM ÉRTEM.NINCS FSB ÁLLÍTÓ SEMMI.A MÁSIK GÉPEMNEK A BIOS-ÁBAN OTT KÜLÖN KIS RÉSZ VOLT A PROCI TUNING-NAK.ENNÉL AZ ALAPLAPNÁL MEG MINDEN MÁSHOGY VAN.
AM AMIKOR BEKAPCSOLOM A GÉPET F12-T KELL NYOMNOM A BIOS BEHOZÁSÁHOZ DE A RÉGI GÉPEMNÉL MEG DELETE-T KELLETT NYOMNOM.
AZ ALAPLAPOM NEVE: FUJITSU SIEMENS D2030-A2
LÉGYSZI SEGÍTSETEK HOGY MI GOND.
0
0
0
0
no avatar
ez elég érdekes kérdés. talán egy kicsit pontsabban leírhatnád mit is akarsz. ha tuningolni akarod én nem ajnálom, már igencsak megérett egy cserére. tuninggal se tudnál sokkal többet kihozni belőle. (azt hogy csinálod hogy 8800gt karid van? procidból következtetek hogy neked agp-s lapod van, 8800gt az meg csak pci-e lehet)
0
0
0
0
no avatar
sziasztok!
nekem van egy AMD sempron 3000+,512MB RAM, es egy 256MB video kartyam NVIDIA
mit tok vele csinalni?😕
0
0
0
0
roberto888 avatar
liszka írta:
Csá!Lenne egy kérdésem:
hogyha van egy ddr2 vidcarim és lecserélem egy ddr3-ra akkor a RAMokat is ddr3-ra le kell csssserélnem?



Nem. Nyugodtan lecserélheted. Nincsenek összefüggésben.😀
0
0
0
0
liszka avatar
Csá!Lenne egy kérdésem:
hogyha van egy ddr2 vidcarim és lecserélem egy ddr3-ra akkor a RAMokat is ddr3-ra le kell csssserélnem?

0
0
0
0
mtrelax avatar
hát én is örültem neki,mert nem direkt engedtem fel odáig, hanem nem vettem észre hogy a hűtő foglalat 4 lábából már csak 3van meg. eltört de hogy? nem tudtam rájönni.lényeg h bírta
0
0
0
0
roberto888 avatar
mtrelax írta:
jah néztem a fatherom gépét (2.4-es celeron) 92fokon még simán ment! de egy proci hűtő takarítás után (ami beillett volna a szutyok galériába) mindjárt csak 40valahány fokos lett!
jah jut fejembe az ő gépe 132 foknál fagyott le. azért 1 celerontól szép teljesítmány nem?

Szerintem az a szép tőle hogy kibírta akkora fokon.
0
0
0
0
pomrum avatar
Nagyobb hűtő, egy kis hűtőpaszta, plussz ventillátor ezek csodákra képesek.
0
0
0
0
Garadex avatar
én addig nem engedném nekem 85 foknál már bekapcsol a vészleállás nem akarom túlhajszolni, nyárig még bírja ki
0
0
0
0
mtrelax avatar
jah néztem a fatherom gépét (2.4-es celeron) 92fokon még simán ment! de egy proci hűtő takarítás után (ami beillett volna a szutyok galériába) mindjárt csak 40valahány fokos lett!
jah jut fejembe az ő gépe 132 foknál fagyott le. azért 1 celerontól szép teljesítmány nem?
0
0
0
0
pomrum avatar
Ezt nem kell bántani jó így ahogy van.
0
0
0
0
Tamas76 avatar
Nekem mindig 50 fok az everest szerint és 2930 RPM-t forog Ez sok? vagy kevés? Még nem nyúltam hozzá.
0
0
0
0
pomrum avatar
Az 59 fok az nem hőfok ebben az esetben, 80-90-ig nem szokott gond lenni de láttam már e fölött is stabilan működő gépet.
0
0
0
0
mtrelax avatar
jaja én 26%ot dobtam gyári hűtővel de 59 fok alá nem akar esni, bár még mindíg stabil
0
0
0
0
dave500 avatar
20-25% Húzhatsz gyári hütővel is. De többet nem ajánlok.
0
0
0
0
krisz153 avatar
szerintetek egy intel core 2 duo e5200-at (2.5ghz/mag) meddig lehet húzni ?
gépem:
asus p5b
intel core 2 duo e5200
geforce 9500gt 512mb
2gb ram
0
0
0
0
Tamas76 avatar
eleminator írta:
Na igen erre gondoltam 😉


Marhajól meg csinálja! Nekem tetszik!
0
0
0
0
eleminator avatar
Na igen erre gondoltam 😉
0
0
0
0
Tamas76 avatar
Aha kössZ! Láttam már ilyen videót:
[movie=youtube]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/UyinXkIMzuM&hl=en&fs=1&rel=0&color1=0x2b405b&color2=0x6b8ab6"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/UyinXkIMzuM&hl=en&fs=1&rel=0&color1=0x2b405b&color2=0x6b8ab6" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/movie]
0
0
0
0
eleminator avatar
ltamas13 írta:
Halisztok az lenne a problémám, hogy belépek a BIOS-ba át akarom állítani a procim MHz-ét és nem engedi megyek össze vissza de nem engedi mi lehet a baj?

Igazából a socket A-s alaplapokba menő AMD procikat nem lehetett húzni, csak egy kis otthoni barkáccsal, de veszélyes volt, mivel a procin kellett átkötéseket eszközölni, ami rossz átkötés esetén azonnal elfüstötl, így sajna nem tudod húzni 😞
0
0
0
0
Tamas76 avatar
Halisztok az lenne a problémám, hogy belépek a BIOS-ba át akarom állítani a procim MHz-ét és nem engedi megyek össze vissza de nem engedi mi lehet a baj?
0
0
0
0
dave500 avatar
Mindegy! Nem lényeges hogy DDR1-2--4 esetleg 5 ha van PCI-E protod.
hgaborr: Ezt legközelebb leirhatod egy hozzászólásban is hogy jobban átláható legyen.
0
0
0
0
liszka avatar
Hello! Azt szeretném kérdezni,hogy ebbe (Asus M2N MX SE PLUS Motherboard) alaplapmba bele e menne egy DDR3-as video kártya?
Elöre is köszi!
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció