Számítógép-ház

Szerző: payaa, 2009. May 10., téma
Fórum » Asztali PC
Hi all!

Remélem nem rossz helyre raktam és nincs ilyen topik :D

Az a jelenlegi problémám, hogy nemtom, hogy milyen számítógép házam van, mivel sehová nincs írva semmi. Ez engem azért érdekelne, hogy a specifikációt megnézzem, mert ugyanis most készülök felújítani a gépet, teljesen új alaplap,stb.

Most jelenleg egy Socket 478-as Asus P4v8x-mx alaplap van benne, de ennél 1 kicsit nagyobbacska, Gigabyte GA-MA790XT-UD4P alaplap fog belekerülni (legalábbis remélem, hogy belefér)!

Szal hogy tudom meg, hogy belefér-e?

Üdv!
Hozzászólások: 678
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
no avatar
[url]http://users.hu/?p=termek&termek=22593&asus-ta-k82-szamitogephaz-tap-nelkul-fekete-piros[/url]

6K és 2 ventit lehet tenni bele 12cm-eset
0
0
0
0
szabyy avatar
10k-tól kezdődik a Thermaltake V3
0
0
0
0
no avatar
😕
Nem akarok nagyon sokat költeni rá :S
0
0
0
0
szabyy avatar
Hát annyiért nem kapsz olyat, ami még jól hűt is... max nonamet...
0
0
0
0
no avatar
Hali!
Processzor: Intel Celeron Dual-Core E3400 2.6 GHz
Memória: Kingston 2GB
Videókártya: nVidia 8400GS, PCI-Ex, 512MB DDR2
DirectX-verzió: DirectX 9
Op. rendszer: Windows XP
Alaplap: Gigabyte GA-G41M-COMBO
Merevlemez: Samsung merevlemez, 160 GByte, 8MByte cache, 7200rpm, SATA, 3,5"
Hangkártya: 7.1
Optikai meghajtó: DVD író
Ház: Fehér
Tápegység: CHICONY Hipro 430W
Monitor: Fujitsu Siemens 17 colos
Billentyűzet: HID usb bill.
Egér: golyós... 😆
Egyebek: Majd lesz a 8400GS helyett egy 9600GT 1GB Jee 😆
Géphez szeretnék venni egy házat a mostani hagyományos féhér helyett.
Valami jól szellőzőt és jól nézzen ki 😆 😃
0
0
0
0
ZoZZo avatar
cseszka írta:
ZoZZo írta:
Egy "midi" alaplap (gigabyte h55m-ud2h) beépíthető egy nem midi hanem normál méretű ATX házba?


Persze,minden gond nélkül.Csak nemfog jot mutatni,mert elveszik a MATX lap a nagy házban,de nem az a lényeg h hogy néz ki,hanem h hogy teljesit.😀


Köszi a gyors választ. 😀
Nemsokára megérkezik az új tápom és az ha minden igaz felső ventilátoros. Ezért kéne egy új ház amibe alulra tehetem a tápot.
0
0
0
0
cseszka avatar
ZoZZo írta:
Egy "midi" alaplap (gigabyte h55m-ud2h) beépíthető egy nem midi hanem normál méretű ATX házba?


Persze,minden gond nélkül.Csak nemfog jot mutatni,mert elveszik a MATX lap a nagy házban,de nem az a lényeg h hogy néz ki,hanem h hogy teljesit.😀
0
0
0
0
ZoZZo avatar
Egy "midi" alaplap (gigabyte h55m-ud2h) beépíthető egy nem midi hanem normál méretű ATX házba?
0
0
0
0
super88 avatar
Én is gondolkodom egy új házon a másik gépemnek😀
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Az nem olyan régi De általában a drágább jobb minőségű házakon rajta van a neve az elején
De ha kaptál tápot hozzá és a táp codegen akkor a ház is codegen
0
0
0
0
tigriseledel avatar
Kmisi99 írta:
Azokra nem nagyon írják rá...


régi is csak viszonyítás kérdése... kb. 2 éves!
tudom mire gondolsz, SP felirat nincs rajta!
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Azokra nem nagyon írják rá de ha egy régi gagyi műanyag házad van és esetleg rajta van az hogy SP akkor az csak codegen
0
0
0
0
tigriseledel avatar
hali!
tudja-e véletlenül vki, hogy a házakra hova van ráírva a típusa?
(ha egyáltalán rá van írva)

helpet előre is THX!
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok

segitsetek lécci hogy Codegen 3333-CA -házba hogyan tudom beüzemelni a front paneles lcd-t?

alap:Gigabyte GA-M52L-S3

előre is köszi a segitséget😀
0
0
0
0
aknakukac avatar
Kmisi99 írta:
Hát attól füg közveteln pár centire va n? vagy félméter egy méter? Szerintem legközeleb 20-30 centire legyen úgy tuti nem bántják egymást de amúgysem bántanák max csAK A TV hangszórója de az is közvetlen közelről


régen nekem is a TV mellett volt kb 30cm-re de semmi gáz nem volt!
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Hát attól füg közveteln pár centire va n? vagy félméter egy méter? Szerintem legközeleb 20-30 centire legyen úgy tuti nem bántják egymást de amúgysem bántanák max csAK A TV hangszórója de az is közvetlen közelről
0
0
0
0
defdani avatar
nem tom hogy ide tartozik e de azért megkérdezem: szerintetek jó ha a gépem a tv mellet van?
0
0
0
0
thug85 avatar
Sajnos nem találtam meg. Azért kösz szépen!😀
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Azt hiszem a pixmania.hu on láttam olyant feketébe azt hiszem 12 000-ér
0
0
0
0
thug85 avatar
Szeretnék venni egy AEROCOOL ExtremeEngine 3T házat. Találtam is egyet az Ipon-on, csak sajnos ezüst színű. Én feketét szeretnék, de nem találok. Ha valaki esetleg tudja hol vehetnék Budapest területén ilyen házat feketében, vagy esetleg van egy eladó, kérem jelezze nekem. Ha nem találok akkor lehet veszek egy ezüst színűt, mert éppen az sem csúnya, csak feketét szerettem volna.
0
0
0
0
Lizard avatar
http://prohardver.hu/teszt/cooler_master_cm_690_jo_haz_jo_aron/kulso.html
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Na akkor mostmár eldőlt most veszek egy hdd-t és majd kb 1-2 hónapon belül új házat még addig csak jó ez ami van és majd maximum!! 20 000 veszek egy házat. Tudnál nekem küldeni egy tesztet arról a gépházról amiről írtál
0
0
0
0
Lizard avatar
hát én mindeképpen gyűjtenék! megérdemli a konfigod hogy ilyen házba legyen😀
olvastam teszteket erről a cooler master házról és nagyon dícsérik őket! én is nem régen vettem házat hát eléggé körülnéztem hogy tényleg ne szart vegyek és köztük volt ez a ház is! szal szerintem megéri.
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
És miért járnák jobban az ilyen gépházzal jobb minőségbű vagy mi??
És szerinted akkor még gyűjtsek rá pénzt? mert akkor úgy csinálom hogy ma megrendelem a hddmet amit már régen akarok és majd később egy jobb gépházat vegyek? És szerinted megéri azt a +1500 forint kiszállítási költséget?
0
0
0
0
Lizard avatar
http://www.pcx.hu/termek/cooler-master-cm-690-rc-690-kkn1-fekete-12043

én a helyedbe még gyűjtenék picit és megvenném ezt a házat!
igen jó minőségű kis ház 2 beépített ventivel és azon kívül még vagy 5öt bele is tudsz rakni!
vagy valamelyik Thermaltake házat is ajánalni tudom csak!
0
0
0
0
Gero33 avatar
Kmisi99 írta:
És erről mi a véleményetek [LINK]

Ez se rossz bár első ránézésre szerintem ugyanolyan gyorsan telemegy porral mint bármelyik Aerocool ház, kivéve ha van benne porszűrő 😃
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
És erről mi a véleményetek [LINK]
0
0
0
0
Lizard avatar
Gero33 írta:
Ha jól szellőző házat keresel nézd meg ezeket:
[LINK]
[LINK]
És tudom, hogy ez már 15000 fölött van de nekem nagyon bejön: [LINK]


Jól szellőznek ezek a házak én is majdnem ezek közül vettem, viszont sok helyen mondták hogy hamar ellepi a por a házat belül, mert nincsen bennük semmi szűrő!de ha gyakran takarítod akkor nem gáz!
0
0
0
0
Gero33 avatar
Ha jól szellőző házat keresel nézd meg ezeket:
[LINK]
[LINK]
És tudom, hogy ez már 15000 fölött van de nekem nagyon bejön: [LINK]
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Mi a véleményetek erről a házról [LINK]

Formátum : Midi ATX torony
5.25" bővítőhelyek : 4 db 5.25" bővítőhely
3.5" bővítőhelyek : 6 db 3.5" belső bővítőhely
Tápegység : nincs
Ventilátor : 1 db 12cm-es hátfali ventilátor hely
Ventilátor: 1 db 14 cm-es első ventilátor hely
Ventilátor: 2 db 12cm-es oldalsó ventilátor hely
Előlapi csatlakozó: 2 db USB2.0
Előlapi csatlakozó: 3,5 jack fejhallgatóhoz és mikrofonhoz
Magasság: 440mm
Szélesség: 200mm
Mélység: 490mm


ÉS az gond ha midi atx????
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Hello hamarosan új házat vennék a géphez az a lényeg hogy jól szellőzzön nagy legyen és maximum 15 000ft ba kerüljön tudtok ajánlani párat elsősorban a pcx.hu ról és az ipon.hu ról
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Mivel kimerült a kincstár(a pénzem)😆 csak 1333 2x2GB GEIL ddr3 cl9 es ramokra futotta. de szerintem így is jó lessz.
0
0
0
0
no avatar
Az a tapasztalat, hogy nem biztos. A számítástechnikában semmi sem biztos.

Sajnos vannak olyan alaplapok, amik nem minden memóriát szeretnek. De a gigabyte-tal szerintem nem lesz probléma.
Én a ocz memóriát ajánlom, nekem is az van, volt pár alaplapban, és egynek sem volt problémája vele. De van még sok jó memória tipus, én ezt használom, ezzel vannak pozitív tapasztalataim.
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
kössz akkor mostmár tudom de amúgy találtam egy ilyen memória kompatibilitás listát és ott nincs sok ram felsorolva szerinted ha ddr 3 mas és az alaplap is az akkor mindenképpen befogadja?
0
0
0
0
no avatar
a gyártó honlapján

[LINK]
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
és hol érhetem el ezt a pdf fájlt mert még ma rendelem meg a gépet
0
0
0
0
no avatar
Megnéztem, az alaplaphoz mellékelt pdf-et, amit, te megkapsz egy füzet formájában, és ott minden le van írva, ábrával szemléltetve

(28.oldal) F_PANEL (Front Panel Header)

minden ott van
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Gigabyte GA-EX58-UD4 intel core i7 es alaplap
0
0
0
0
no avatar
milyen alaplapra akarod bekötni a csatlakozókat?
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Na akkor itt van a kis valami pl a reset gomb nak a valamije 😆
[LINK]
És itt vannak azok a kis pöckök ahova be kell dugni
[url=http://www.kepfeltoltes.hu/view/090626/F_nyk_pek-0166_www.kepfeltoltes.hu_.jpg]Link
[/url]
na és akkor a hdd nek a valamijét milyen irányba vagy hogy kell bekötni?
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
ha a hdd led fordítva van akkor csak akkor világít ha nincs megterhelve.
0
0
0
0
no avatar
A reset, és a bekapcs. gombot nem lehet felcserélni hisz rá van írva+az alaplaphoz csatol ki füzetben minden benne van, mit hova kell kötni, és itt a pólusok mindegy hogy vannak, csak arra kell figyelni, hogy jó helyre legyen kötve.

Egyedül a hdd lehet két esélyes, vagy rendesen fog működni, vagy folyamatosan világítani fog.
0
0
0
0
Bewy avatar
ha a bekapcsoló gombot meg a resetet felcseréled akkor csak a resettel fog beindulni. szóval baj nem igazán lehet max csak kicsit játszadozni kell
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Akkor nem baj ha rossz irányban kötöm be? mert elsőre biztos nem fog sikerülni
0
0
0
0
no avatar
A bekapcsoló, és a reset gomboknál igen, de a hdd lednél nem. Ha fordítva kötöd be, csak annyi lesz, hogy folyamatosan világítani fog, ilyenkor csak megcseréled.
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Hello! Tudjátok, vannak ezek a kis kábelek a gépházban, pl. a bekapcsoló gomb, a reset gomb, vagy a lednek a kábele, na ezeket mindegy, milyen irányban kötöm be?
Vagy milyen irányba kell bekötni mindegy hogy merre néz?
0
0
0
0
Lizard avatar
sziszifiu írta:
nekem nincs tapasztalatom de nagyon jól néz ki😃
és az ára is elfogadható szerintem😀


Hát igen engem is nagyon megfogott😀, meg tényleg az ára is igazán elfogadható
0
0
0
0
no avatar
nekem nincs tapasztalatom de nagyon jól néz ki😃
és az ára is elfogadható szerintem😀
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció