Számítógép-ház

Szerző: payaa, 2009. May 10., téma
Fórum » Asztali PC
Hi all!

Remélem nem rossz helyre raktam és nincs ilyen topik :D

Az a jelenlegi problémám, hogy nemtom, hogy milyen számítógép házam van, mivel sehová nincs írva semmi. Ez engem azért érdekelne, hogy a specifikációt megnézzem, mert ugyanis most készülök felújítani a gépet, teljesen új alaplap,stb.

Most jelenleg egy Socket 478-as Asus P4v8x-mx alaplap van benne, de ennél 1 kicsit nagyobbacska, Gigabyte GA-MA790XT-UD4P alaplap fog belekerülni (legalábbis remélem, hogy belefér)!

Szal hogy tudom meg, hogy belefér-e?

Üdv!
Hozzászólások: 678
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
niteforce avatar
zsivko írta:
A koncepció 2. fázisban van. Nemsokára befejezem a "gépházam".
http://kephost.hu/kep/2011/06/060620112266_.jpg


kiraly 😃

en is felujitottam a gephazam 😃 Gepemnel 4-5 kep 😀
0
0
0
0
Kornel77 avatar
Ez szép 😆
[LINK]

Ám most ilyen házat tervezek,csak nem tudom hogy élőben pöpec-e?! 😆
Thermaltake V3 Black Edition
0
0
0
0
wdavid avatar
A cooler master is szép és árban is hasonló köszi 😀
0
0
0
0
cseszka avatar
vagy olyan mint enyim,de HU-ban nemhiszem h kapható,báris én nemtaláltam.😜
0
0
0
0
almos avatar
vagy Cooler Master Elite 430.
0
0
0
0
wdavid avatar
köszönöm 😃 ez jó is lesz 😃 ***-n csak 9600 😀
0
0
0
0
wdavid avatar
tud nekem valaki ajánlani egy szép (fekete), viszonylag olcsó gépházat amibe belemegy az ATX és a microATX-es alaplap is? 😀
0
0
0
0
asdasd1 avatar
Amúgy, ha nekem gyári proci hűtöm van ami előre fele fúj és a CM 430 eliten lejjebb van a plexinél a nyílás attól tud normálisan áramolni a levegő? van benne egy elől meg van 2 8 centisem itthon de asszem 8 centist csak egy helyre lehet vagy mi mind2 felé akkor milyen helyekre rakjam hátuljába? alja teteje?mert ha jól tudom a plexibe csak 12 est lehet. Még nincs meg a ház azért kérdem.
0
0
0
0
asdasd1 avatar
😆 nem voltál ondó 😆d
Valakinek valami tapasztalata a CM 430 Elitről?😃
Vagy még ajánlhattok 10 k-s házakat amik jók, táp nélkül😃😃
0
0
0
0
MaximumGame avatar
Ez a Fractal Design Define XL tényleg hatalmas de jó ronda 😃 számomra 😃
0
0
0
0
Recon666 avatar
Lizard írta:
Recon666 írta:
Aki 40k környékén vesz házat, annak ajánlom a Fractal Design Define XL, 3 napja van meg, gyönyörű, csendes, könnyen szerelhető, és üresen 18kg, minőségi darab csak itthon még ritka.😀


Szép ház, grat hozzá! Nagyon egyszerű, letisztult! bejövős😀


Köszönöm, valóban gyönyörű és hatalmas. 😀
0
0
0
0
asdasd1 avatar
ennek a cm 430 elitnek van elég helye a kábelek eltüntetéséhez?
0
0
0
0
asdasd1 avatar
Na ez az amit én se tudok😃
Én is most akarok házat venni ezen a CM en,Thermaltake VM600M1W2Z Dokker BlacX és a thermaltake v3-mon gondolkodok. De az utóbbi nem igazán jön be állítólag kicsi a hely, de ez a cm nem hiszem h csuklana azért mégis csak adja a márkát😃
0
0
0
0
hnemaria avatar
ok 😃 és ez nem olyan ház hogy nyeklik csuklik, amikor pl oldalra fekteted és sarkait emelgeted a lemezek csuszkálnak egymáson, meg gagyin van összerakva??

stabil strapabiro ház?
0
0
0
0
asdasd1 avatar
szerkesztettem az előbb olvasd el😃
De amin nincs alapból ahhoz adnak😉, de ha netről rendeled akkor felhívod a céget és megkérdezed, hogy jár-e hozzá távtartó csavar.😃
0
0
0
0
hnemaria avatar
asdasd1 írta:
Létezik rögzítő csavar😃

https://ipon.hu/_userfiles/Image/joker/pc-epites/tavtartok.jpg

Vagy ki hogy hívja lehet: távtartó is


adnak hozzá ? 😃
0
0
0
0
asdasd1 avatar
Létezik rögzítő csavar😃

https://ipon.hu/_userfiles/Image/joker/pc-epites/tavtartok.jpg

Vagy ki hogy hívja lehet: távtartó is.
ilyet általában minden gépházhoz adnak, kivéve amelyekhez nem 😆
0
0
0
0
hnemaria avatar
na akkor hogy kell rácsavarozni az alaplapot??? görgess feljebb ot vannak a képek . nincs rajta az a kis eltartö a csavar mögött.
0
0
0
0
almos avatar
asdasd1 írta:
tetszik ez is csak remélem van benne elég hely meg remélem a chieftec ctg 550w-os tápnak elég hosszúak a kábelek hozzá mert alsótápos

Mostanság az alsótáp a divat,de szinte biztos, hogy elég hosszúak lesznek a kábelek.
0
0
0
0
asdasd1 avatar
tetszik ez is csak remélem van benne elég hely meg remélem a chieftec ctg 550w-os tápnak elég hosszúak a kábelek hozzá mert alsótápos
0
0
0
0
hnemaria avatar
almos írta:
asdasd1 írta:
Zsrí kis ház valaki tudna ajánlani 10k körül olyat amin van egy kis plexi, ellehet tüntetni a zsinórokat(deazt sztem nekem kell megoldanom 😆😉 és van benne alapból pár venti?

Cooler Master Elite 430,énis azt veszek, 10-ért az a legjobb.


és ebbe hogy kell bele csavarozni az alaplapot? nem látok olyan eltartókat. magára a vasra kell rácsavarozni? vagy mi?
Látod nincs rajta:
https://images.hardwarecanucks.com/image/akg/cases/Elite430/CoolerMaster_Elite430_side_off.jpg

Ezen meg vannak:
https://hardwarelogic.com/images/siteimages/upload/2010/05/05/3866lga.jpg

???
0
0
0
0
almos avatar
asdasd1 írta:
Zsrí kis ház valaki tudna ajánlani 10k körül olyat amin van egy kis plexi, ellehet tüntetni a zsinórokat(deazt sztem nekem kell megoldanom 😆😉 és van benne alapból pár venti?

Cooler Master Elite 430,énis azt veszek, 10-ért az a legjobb.
0
0
0
0
Lizard avatar
a Thermaltake-ben 1 van hátúl, de rengeteg bővítési lehetőség van a házban, ill a CM-ben is 1 van elől, amibe szuintén lehet pakolni még jópár hűtőt!
0
0
0
0
asdasd1 avatar
még annyi kérdésem lenne, hogy ezekhez mennyi venti jár alapból?
0
0
0
0
Lizard avatar
asdasd1 írta:
Zsrí kis ház valaki tudna ajánlani 10k körül olyat amin van egy kis plexi, ellehet tüntetni a zsinórokat(deazt sztem nekem kell megoldanom 😆😉 és van benne alapból pár venti?

[LINK]
[LINK]

én ezt a 2-őt ajánlanám neked!
0
0
0
0
asdasd1 avatar
Zsrí kis ház valaki tudna ajánlani 10k körül olyat amin van egy kis plexi, ellehet tüntetni a zsinórokat(deazt sztem nekem kell megoldanom 😆😉 és van benne alapból pár venti?
0
0
0
0
Lizard avatar
Recon666 írta:
Aki 40k környékén vesz házat, annak ajánlom a Fractal Design Define XL, 3 napja van meg, gyönyörű, csendes, könnyen szerelhető, és üresen 18kg, minőségi darab csak itthon még ritka.😀


Szép ház, grat hozzá! Nagyon egyszerű, letisztult! bejövős😀
0
0
0
0
Recon666 avatar
Aki 40k környékén vesz házat, annak ajánlom a Fractal Design Define XL, 3 napja van meg, gyönyörű, csendes, könnyen szerelhető, és üresen 18kg, minőségi darab csak itthon még ritka.😀
0
0
0
0
asdasd1 avatar
avval az a gond h nem plexis a cooler master az plexis de ahhoz nem tudom mennyi venti jár vagy jól szellőző e
0
0
0
0
hnemaria avatar
10 ért nem kapsz olyat amihez 3 jár 😀 itt van az előttem szóló ami irt az tőkéleeteess, vagy esetleg amit én irtam.
0
0
0
0
asdasd1 avatar
Hy ajánlanátok valami ***ás gépházat 10k ért olyan kellene amihez jár alapból venti is ledes min. 3 db 😆
0
0
0
0
hnemaria avatar
köszi ! lehet hogy ilyent fogok venni akkor 😃
eddig Thermaltake V3 Black ban gondolkodtam, de ez meg még jobb😃
0
0
0
0
cseszka avatar
Szerintem tuti jó.eleven a gyártó neve ismert.Képekenn ahogy néztem jó a szerelhetösége is,valamint van hely benne coolernek is bövenn,nem egy agyon csicsázott,de nem is egyszerü a kinézete,szerintem jó!
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Sziasztok. Mi a véleményetek erről a házról. Thermaltake VM600M1W2Z Dokker BlacX Fekete.
Szerelhetőség, bővítési lehetőtségek, ventillátorok, szellőzés, kinézet. Azt sejtem hogy nem egy elterjedt típusú ház, mivel itt az oldalon alig láttam hogy valakinek ilyen lenne, de azért ajánljátok vagy nem?
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
zolifa2 írta:
😆
Haverom ezt csinálta
Oda rakott a gépe közelébe egy szoba ventit, és nem kapcsolt ki többet 😆

A miditorony és a nagytorony miben különböznek?
értelemszerűen méretben
0
0
0
0
zolifa2 avatar
XD
Haverom ezt csinálta
Oda rakott a gépe közelébe egy szoba ventit, és nem kapcsolt ki többet XD

A miditorony és a nagytorony miben különböznek?
0
0
0
0
szabyy avatar
akk már ink ház nélkül kiteszem egy asztalra, és odateszek mellé egy szobaventit, és kész😃
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
szabyy írta:
Jó, hát nincs mindenkinek pénze olyan házra😃
kinek mire hogy, van aki ezt is kiröhögi miközben egy 100k-s házikóban dolgozik mellette az erőmű😃
0
0
0
0
szabyy avatar
Jó, hát nincs mindenkinek pénze olyan házra😃
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
szabyy írta:
Csak azért jobb még a Thermaltake, mivel hogy akk már veszek egy cm hyper 212 plusot is, és felfelé állítva a ventit, akk tud rá pluszba levegőt nyomni😃
kb mind2 be ugyan annyi hely van, am a CM 690 II után furcsán szűkösek ezek a házak, bár van vagy 15 differencia
0
0
0
0
szabyy avatar
Csak azért jobb még a Thermaltake, mivel hogy akk már veszek egy cm hyper 212 plusot is, és felfelé állítva a ventit, akk tud rá pluszba levegőt nyomni😃
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
szabyy írta:
Nekem a Thermaltake jobban tetszik, meg fölülre is lehet ventit pakolni, de majd még eldől😃
azzal se csinálsz rossz üzletet, az árát bőven megéri
0
0
0
0
szabyy avatar
Nekem a Thermaltake jobban tetszik, meg fölülre is lehet ventit pakolni, de majd még eldől😃
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
isten_alap írta:
ez?: [url]http://www.ebolt.hu/gateargep_product335251-😆L_Happy_5_szamitogephaz_fekete.html[/url]

3db 8cm ventit lehet berakni (1 már be van)
ez a ház már igen régi konstrukció, bár személy szerit sztem még a leg tűrhetőbb ebben az 5k-s kategóriában, de én inkább azt ajánlanám, hogy válassz a Cooler Master Elite szériájából, ezek 10k körüli házikók, és mérföldekkel jobbak
szabyy írta:
Meik a jobb?
1. Thermaltake V3
2. Cooler Master Elite 430
igazából mind2 jó ház, én az Elite 430-at preferálnám, mert 1 picit nagyobb, a hűtőrendszere is több lehetőséget ad, meg szerintem jobban is néz ki 1 fokkal, személyes tapasztalatom nincs velük, de szerintem egyikkel se jársz rosszul
0
0
0
0
_AsheXp avatar
Sztem a CM jobb de nem sokat tudok ezekről a házakról
0
0
0
0
szabyy avatar
Meik a jobb?
1. Thermaltake V3
2. Cooler Master Elite 430
0
0
0
0
no avatar
ez?: [LINK]

3db 8cm ventit lehet berakni (1 már be van)
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
5k nagyon kevés, annyiért csak márkátlan olcsó házat lehet venni, ami a mostanidnál szerintem nem túlzottan jobb, ha gamer gépnek házat vesz az ember, akkor érdemes a nagyobb nevek olcsóbb házai közt nézelődnie, és kicsit mélyebben a zsebébe nyúlni, 10-15 körül egész pofás házikókat lehet venni
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció