Számítógép-ház

Szerző: payaa, 2009. May 10., téma
Fórum » Asztali PC
Hi all!

Remélem nem rossz helyre raktam és nincs ilyen topik :D

Az a jelenlegi problémám, hogy nemtom, hogy milyen számítógép házam van, mivel sehová nincs írva semmi. Ez engem azért érdekelne, hogy a specifikációt megnézzem, mert ugyanis most készülök felújítani a gépet, teljesen új alaplap,stb.

Most jelenleg egy Socket 478-as Asus P4v8x-mx alaplap van benne, de ennél 1 kicsit nagyobbacska, Gigabyte GA-MA790XT-UD4P alaplap fog belekerülni (legalábbis remélem, hogy belefér)!

Szal hogy tudom meg, hogy belefér-e?

Üdv!
Hozzászólások: 678
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
no avatar
Sziasztok az lenne a kérdésem hogy egy Zotac GTX 1080 AMP! Extreme milyen gépházba fér be.
Maximum 25 ezret akarok rá költeni. Az a problémám hogy ugyan a jelenlegi gépházamba is beférne mert 330mm a beépíthető gpu hossz csak nem tudom beletenni mert az egyik elem útba van ezért nem hiszek abba amit írnak a gépházak alá.
0
0
0
0
💬 1
reszler112233 avatar
@MeliGODas: Mi az az elme ami miatt nem fér be? Bár mondjuk egy ház pontos típusa sokat segítene.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! a 1660 ti mini belefér ebbe a gépházba? nBase N3 630 450W Black

szélesség:190mm
magasság:360mm
mélyésg:360mm
0
0
0
0
💬 16
cseszka avatar
@milos01: Meik modell pontosan?Bekellene hogy férjen,de szerintem nézz még szét házak terénn,ez nem a legjobb szerintem.Miniben is biztos találsz másikat ha a mini a lényeg.A 450W táp meg biztos nem a leg minőségibb.Ok,hogy magában a gép nem fogyaszt sokat,de nem kell agyonterhelni egy gagyi minőségű tápot ahhoz hogy megadja magát.
0
0
0
0
no avatar
@cseszka: Gigabyte Geforce GTX 1660 Ti Mini ITX OC 6G pontosan a videókártya neve a és egy 500 wattos tápegyséf van benne
0
0
0
0
cseszka avatar
@milos01: Az a kártya 17cm hosszú,tehát belefér.Viszont annak a kártyának kell egy 8tűs tápcsatlakozás.Nien fajta az az 500w táp?Azt a házzal adják,vagy már megvan és beakarod tenni az uj házba?Mert lehet az 500W ha a minősége gyatra.
0
0
0
0
no avatar
@cseszka: Egy alap tápegység van benne most néztem meg pcx-en
nBase N3 630 450W Black
de nem értem mert amúgy meg azt írja hogy 500 wattos, mert ha leszedem az oldalát a gépnel azt irja hogy 500 wattos a tápegység
0
0
0
0
cseszka avatar
@milos01: Ilyen a tápegység ami benne van?
[LINK]
Ha igen,csak olvasd el a véleményeket.
0
0
0
0
no avatar
@cseszka: Hát nem hinném mert nem hangos egyáltalán nem zúg búg 1 óra után
0
0
0
0
no avatar
@cseszka: Még a skynet-computeren vettem a gépem és ott kaptam a tápegységet,de most írtam egy e-mailt nekik hogyan milyen táp van a gépházba és majd kiderül
0
0
0
0
cseszka avatar
@milos01: Ok.Meglátod mit mondanak.De ha megnézed,egy normálisabb táp magába kerül 15-20k forintba.Nemhogy házzal együtt.Én csak jót akarok.Sajnos ha a táp egyszer tönkremegy,és az a gyérebb fajta,akkor viheti magával a fél gépet.Tápegységen nem szabad spórolni.BeQuit,Seasonic,Thermaltake,Coolermaster,Corsair.Ezen gyártók termékeit nézd meg.
0
0
0
0
no avatar
@cseszka: Rendben. De ami a géppel együtt van azt ki lehet venni ügye?
0
0
0
0
no avatar
@cseszka: Meg én most szeretnék fejleszteni először és eléggé béna vagyok. Tudna ajánlani egy 500 watt körüli tàpegységet?
0
0
0
0
cseszka avatar
@milos01: Kilehet venni persze.Lehúzol minden kábelt,majd a gép hátulján kivülről 4csavar fogja a táoegységet.Ezeknek a lukjai megegyeznek minden tápegységné,igy amit veszel,ugyan oda betudod tenni.Ird meg pontosan mien géped van,mik vannak benne,illetve mit szeretnél bővíteni benne,és mennyi a keret rá.
0
0
0
0
no avatar
@cseszka: ryzen 3 1200 ezt valtom egy ryzen 5 5600-ra
gtx 960 strix ezt valtom egy 1660 mini gigabyte-ra
2 darab 500 giga hely
16 giga ram
windows 10 64 bites
meg ugye akkor a tapegyseg
asus prime a320m-k az alaplamom

ha maga szerint ezek jok akkor csak a tapegyseget szeretnem fejleszteni
0
0
0
0
cseszka avatar
@milos01: Persze hogy jók.A proci mellé idővel majd mehet erősebb videókártya is.
Tápegységet meg esetleg valaki ir konkrét modellt,egy ideje már nem nézegettem őket.Aki követi,majd ír legjob ár/érték talán ár/megbízhatóság tápegységet.De amiket fentebb soroltam,az övékkel nemigen lehet mellé löni.
0
0
0
0
no avatar
@cseszka: Rendben koszonom de akkor muszaj tapot venni?
0
0
0
0
cseszka avatar
@milos01: Nem muszály,csak ajánlott.Ha nem most,akkor mihamarabb.Ne engedd hogy a táp esetleges kipurcanása tönkretehesse akár az alaplapot is.Sok sikert a géphez is,és a fejlesztéshez is.😉
0
0
0
0
no avatar
@cseszka: Nagyon szépen köszönöm! Meglesz mihamarabb a fejlesztés.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Át is költöztem a P600s-be. A CM házba meg viszakerült az 1151-es konfig másodlagos PC-nek, avyga netre, bár ahhoz picit lehet erős.

De az új házról 3 kép:

[LINK]

[LINK]

[LINK]
0
0
0
0
💬 4
xCube avatar
@reszler112233: Szép ez a ház, miért dugod el az asztal alá?
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@xCube: Azért mert sajna az asztal tetején jobban nézne ki, de a multifunkciós nyomtató az egyik sarkon a másikon meg egy színes lézer. Közép sarkon meg a monitor, így felül nem fér el sajnos. Na meg a NAS is az asztalon van.
0
0
0
0
xCube avatar
@reszler112233: Én biztosan átrendezném, hogy felférjen 😁 .

Szerk.: Ha még mindig annyira zsúfolt az asztal, mint a gépsarok képeden, akkor respekt, hogy nem kapsz idegbajt 😮 . El sem tudom képzelni, hogy milyen pozícióban játszol a gépen.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@xCube: Hasonló a helyzet bár a képeket frissíteni kéne mert változott a TV és monitor is, de ugyan úgy vannak mint a képen. Sajna átrendezés nem opció mert ahhoz a színes lézer nyomtatót kéne letenni a padlóra így ha kétoldalas nyomtatás kell macera lenne hozzáférni. A multifunkcióst meg végképp nem tehetem le mert ugye a fénymásoló részét többször használjuk. Mellette lévő asztal sem játszik már mert arra felkerült a laptop mellé a másodlagos PC monitora, billentyűzete és egere is.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Nos nemsokára leváltom a kis CM690III házam egy P600S-re.: [LINK]

Matt fehér színben fog érkezni.
0
0
0
0
sylvio avatar
Helló! Van egy chieftec g1 házam rgb-s az a gondom hogy kb 5 percig müködött a világítás majd semmi! A venti megy kap áramot de az rgb nem megy rajta se az előlapi ledszalagokon se! Van hozzá távkapca de arra se reagál! Esetleg tudtok tippet mi lehet a gond? Túlfesz és a modul meghalt?!
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
Valaki tud ajánlani gephazat 15-30k között
A lényeg hogy egy modern konfigot bele lehessen tenni
Nagyjából jól szellozzon semmi más
0
0
0
0
💬 1
PoPet avatar
@MC MaRcI: Corsair 4000D Airflow 33k, ATX, vízhűtésekkel szűkös lehet, de még úgy is elfér benne egy 340-es GPU, hogy elöl van a radiátor. Sima léghűtéssel szem király ház lehet.

FSP CMT212 ARGB TG 20k, ATX, de 3 ventis kártya ebbe már ritkán fér be, főleg ha elől van radiátor+venti

+1 39k-ért NZXT H5 Flow, ha letisztult design kell, de amúgy is megérős. Nagyon jól kábelezhető, jó anyaghasználattal, nekem H500 van, airflowban nem a legjobb, de le nem cserélném.
0
0
0
0
gatya123 avatar
Megjött az új házikó, nem csúnya a kicsike😁
https://kepkuldes.com/images/8cc45ada4cf129c8db1e70ab08e536d6.jpghttps://kepkuldes.com/images/0fdea982420c798040993f87453d512c.jpghttps://kepkuldes.com/images/39a2614063fefb3ad59d648b51f2da82.jpghttps://kepkuldes.com/images/a244f8a3daf4e381f3b7a8ef8f05431f.jpg
0
0
0
0
💬 1
no avatar
@gatya123: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Mostanában tervezem lecserelni a zalman i3 series házamat! Milyen típust keressek olyan kellene ami jól szellőzik és azért bővíthető is rendesen! Köszi a valaszokat
0
0
0
0
💬 5
Andor1997 avatar
@Tottihun: Fractal Design Meshify C TG
[LINK]

Cooler Master MasterCase H500 (MCM-H500-IGNN-S00)
[LINK]
0
0
0
0
Bronson avatar
@Tottihun: Mennyit szánsz rá?
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: kb 25.000 - 35.000 ft-ig
0
0
0
0
Bronson avatar
@Tottihun: Azbban a kategóriában már van pár versenyző...
Phanteks P300/P350X/P400
NZXT H500
Be quiet! Pure Base 600
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: köszönöm a véálaszt mindjárt meg is nézem melyik a szimpatikus házacska
0
0
0
0
zolcsi86 avatar
Sziasztok!
Nem igazán értek hozzá, de nekem (szerintem) mini atx házam van.
Olyan házat szeretnék, amibe már gond nélkül belefér a legnagyobb videókártya is, meg ami kell bele.
Gondolom ez az atx lenne.
Tudnátok nekem ajánlani gépházat?
0
0
0
0
💬 16
Memento Mori avatar
@zolcsi86: Adj némi támpontot és megpróbálunk segíteni. 😀
A legfontosabb tényező, hogy mennyi rá a keret? Az határoz meg mindent.
Aztán, hogy esetleg vannak-e egyéb elvárásaid. Később lesz e mondjuk vízhűtés, dizájn a fontos vagy a funkcionalitás, kell-e egy csomó hely a merevlemezeidnek vagy a ventiknek, legyen zárt vagy betekintőablakos, stb, stb.
0
0
0
0
zolcsi86 avatar
@Memento Mori: Árban max 25-30.000-ig mennék el. Víhűtés, dizájnra annyira nem gondoltam, inkább tényleg csak a kártya miatt szeretnék nagyobbat. Bármekkorát raknék bele, az is elférjen. Persze minden másnak is legyen hely.
És igen, oldalt plexi, vagy üveg legyen, de gondolom ez minden gamer háznál így van.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@zolcsi86: Nem minden gamer ház oldala átlátszó, sőt sokszor nem is nevezik azt gamer háznak. Aminek a nevében is van a gamer annak ára igen magas, és sokszor annak árán egy jobb, de nem gamer-nek nevezett házat lehet kapni.

Még egy kérdésem lenne. Optikai hely (5,25) kell?
0
0
0
0
zolcsi86 avatar
@reszler112233: Optikai hely az melyik lenne?
0
0
0
0
cseszka avatar
@zolcsi86: Az elölapon,ahova a CD/DVD olvasót/írót teszed.
0
0
0
0
zolcsi86 avatar
@cseszka: Őszintén fogalmam sincs, hogy mennyinek kell lennie 😀
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@zolcsi86: Egyáltalán van valamilyen DVD vagy Bluray meghajtód? Vagy később lesz ha most nincs? Azért kérdem, mert elég sok házon már nincs ilyen 5,25-ös optikai hely. És utólag ez lehet kellemetlen szempont ha nincs rajta, de kéne. Oké van külső író is, de én inkább a beépített híve vagyok, már csak ha az árat nézem, mert egy belső jóval olcsóbb.
0
0
0
0
zolcsi86 avatar
@reszler112233: Ja persze, van a mostaniban is meghajtó és olyat szeretnék, amelyikben szintén lesz.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@zolcsi86: Ebben az esetben én ezeket ajánlanám, bár utolsó Phanteks picit hosszabb mint 30 ezer.

BE QUIET! Silent Base 600 (hangszigetelt)
PHANTEKS Eclipse P400S (hangszigetelt)
Phanteks Enthoo Pro M Tempered Glass (PH-ES515PTG)
0
0
0
0
zolcsi86 avatar
@reszler112233: Köszi szépen!!
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@zolcsi86: Nincs mit! Majd írd meg mire esett a választás.
0
0
0
0
cseszka avatar
@zolcsi86: Ha nem tervelezel cd/dvd-t irni,ill olvasni,pl arrol filmet nézni,zenét halgatni,akkor nem kell h legyen,oprendszert manapság már pendriverol telepitenek ugy is....viszont ha vannak játékok amik lemezen vannak,értelemszerüen kell hogy legyen hogy telepiteni tudd....Válassz olyan házat,amiben legalább egy 5.25 hely van optikai meghajtónak....
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@zolcsi86: Ezek a házak jártak nálam, szereltem őket, jó szívvel ajánlom bármelyiket:

-NZXT S340 ELITE <--- nagy hely kiváló kábel management lehetőségekkel
-COOLER MASTER MASTERCASE MAKER 5T WINDOW <---Ez kifejezetten hosszú és nehéz kártyákhoz szoktam venni a beépített támasz miatt.
-Sharkoon DG7000-G RGB <---Jelenleg is ezt használom szellős kiválóan szerelhető ház 40cm-ig bármilyen kártya belefér.
Ezek olyan 30-33 ezer körül házak.

-PHANTEKS ECLIPSE P400
-ZALMAN Z széria is remek minden szempontból. z11, z11 plus, z11 neo amik méretben inkább megfelelnek neked a kisebb számozású házak sokkal szűkösebbek.
Ezek olyan 20-25 papírért mennek.

Esetleg Cooler master masterboxok még jók neked, de ott nagy a szórás, 18-35 ezerig lehet közülük válogatni.
0
0
0
0
zolcsi86 avatar
@Memento Mori: Köszönöm, ezek között már lehet válogatni 😀
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@zolcsi86: Nagyon szívesen! Kíváncsian várjuk melyiket választod majd. 😉
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@zolcsi86: Egyáltalán nem mini ATX házad van hanem microATX és ATX lapot fogadó a ház, tehát annyira nem kicsi, de nem is a legnagyobb ATX-et támogató ház.
[LINK]

Viszont tanácsot én sem mondanék, mert az előttem szóló jól írja, mik lenének még ehhez fontosak.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok lenne par kerdesem:
Gépház nélkül manapság gépet épiteni mennyire praktikus?


Erre gondolok: https://imgur.com/a/CwcNtmj

A hardvereknek lehet valami baja, ha csak úgy szabad van? Hütés szempontjából ez mennyire jó ötlet?

Tapasztalatokat,véleményeket irjatok nyugodtan.

DEEPCOOL Tesseract SW - ez mennyire jo csak egy kerdes? 😃
0
0
0
0
💬 1
Bronson avatar
@ELERY: Baja nem lesz, csak győzd takarítani... 😊
0
0
0
0
Kelori avatar
Nekiálltam egy kicsit barkácsolni itthon. Vágtam a ház oldallapján található plexibe helyet egy 14 cm-es AC F14-esnek. Mostanság mintha egyre kevesebb házon látnám hogy gyárialag ki van alakítva ez a lehetőség, pedig jót tesz a VRM-nek az erőteljes légmozgás.

https://i.imgur.com/NWE3tQE.jpghttps://i.imgur.com/g9VlfR0.jpg
0
0
0
0
💬 4
Andris18 avatar
@Kelori: Lehet azért mert lelassítja az elölről érkező levegőt ami hátra távozna. Csak tippelem.
0
0
0
0
xCube avatar
@Kelori: Nem használják ezt a megoldást, mert:

1. Rontja a légáramlást.
2. Rontja az összképet.
3. Lényegében teljesen felesleges mindennapi használatra ha a ház egyébként jól szellőzik.
0
0
0
0
Kelori avatar
@xCube: Nem szellőzik jól és szükségem van extra hűtésre a VRM számára, de köszönöm a megfejtéseket. Különben is csak a lehetőséget kértem számon. Persze értem hogy a dizájn mint szempont ver minden mást.
0
0
0
0
xCube avatar
@Kelori: Ezzel nem a munkádat minősítettem, hanem a kérdésedre válaszoltam. -> "Mostanság mintha egyre kevesebb házon látnám hogy gyárialag ki van alakítva ez a lehetőség, pedig jót tesz a VRM-nek az erőteljes légmozgás."
Manapság az olcsóbb házak is úgy vannak felépítve, hogy elég levegő jusson be, illetve tudjon távozni. Ha nem a billenőponton hajtod a gépedet totál túlfeszelve, akkor a VRM -nek elég az a légmozgás, amit a ház alapvető szellőzése biztosít.
0
0
0
0
FoLey avatar
Na srácok berendeltem PHANTEKS Enthoo Pro M Window házat. Akciós is volt 20k-ért 30k helyett ennyiért nagyon megérte számomra,de ha majd megjön akkor írok véleményt. 😃
0
0
0
0
no avatar
At one time, sweet apples were regularly given [LINK] to trap or-treating youngsters, yet the training quickly melted away in the wake of far reaching gossipy tidbits that a few people were implanting things like sticks and disposable cutters in the apples in the United States
0
0
0
0
DJ Anonymus NH4SCN avatar
Sziasztok!
Egy jól szellőző gépházat keresek,árban olyan max 40k-ra gondoltam.
Nézegettem neten párat,de kíváncsi vagyok a Ti véleményetekre is,hogy Ti mit választanátok.
Az alaplapom egy Gigabyte GA-Z97-HD3.(Ha jól tudom ATX méretű)

Köszönöm előre a segítséget!
0
0
0
0
💬 5
_AsheXp avatar
@DJ Anonymus NH4SCN: Corsaireket tudom ajánlani, kb bármelyiket. Ha a kinézet is számít, akkor az összes amik most jöttek ki és gyárilag rgb ventikkel vannak felszerelve jó választás, ízlés kérdése csak, hogy melyiket akarod
0
0
0
0
DJ Anonymus NH4SCN avatar
@_AsheXp: Köszönöm a tippet! 😀
A Crosair-től ezt a házat már régóta nézegetem:

https://www.corsair.com/us/en/Categories/Products/Cases/Obsidian-Series%E2%84%A2-450D-Mid-Tower-PC-Case/p/CC-9011049-WW

Elől van benne 2db 14cm venit hátul 1db 12cm venti.
Gondolom bőven jó hűtés szempontjából,kisebb tornádót fogok megidézni a házban 😃
Illetve még egy kérdés:
Láttam,hogy felül is lehet még rakni ventit meg alul is.
Ha szükség lenne rá,akkor alulról kellene szívni és felül kifújni?
A ventiknél(azon kívül,hogy letesztelem),honnan tudom,hogy merre fúj?
Remélem,hogy a tápkábelek hosszúságával nem lesz gond ^-^
0
0
0
0
wiza avatar
@DJ Anonymus NH4SCN: "A Crosair-től ezt a házat már régóta nézegetem:
https://www.corsair.com/us/en/Categories/Products/Cases/Obsidian-Series%E2%84%A2-450D-Mid-Tower-PC-Case/p/CC-9011049-WW"

Ha neked tetszik az a Crosair-től akkor nézd meg ezt
https://www.amazon.com/Enermax-EQUILENCE-Insulation-pre-installed-ECA3511A-BB/dp/B075VQQCLR
0
0
0
0
Hunork avatar
@DJ Anonymus NH4SCN: Szia!

Ezekkel nem lősz mellé:

BE QUIET! Silent Base 800
FRACTAL DESIGN Define R5
NZXT Noctis 450
INWIN 303c
JONSBO QT03A
SILVERSTONE PM01CR-W
COOLERMASTER MasterCase 5
PHANTEKS Enthoo Pro TG
0
0
0
0
DJ Anonymus NH4SCN avatar
@Hunork: Szia,nagyon köszönöm a tippeket!
Határozottan megnézem őket! 😀
0
0
0
0
Bronson avatar
@rambustibi78: Minek ekkora ház ha léghűtéses minden...? Még ha egy aio is lenne benne, akkor is üres lenne. Az ilyen házakat custom vízhűtésre tervezték, így nem sok haszna van.
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@Bronson: Ne törődj az ilyen apróságokkal, a lényeg az hogy neki tetszik ! 😃
0
0
0
0
vyne avatar
@Bronson: Legalabb gurul is, na! 😃
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@vyne: És szép barna ! 😆
0
0
0
0
vyne avatar
@Moon_Breaker: Haha 😃
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: Ne keress benne logikát, az eddigi buildekben sem volt túl sok 😃 Az a lényeg, hogy neki tetszik.
0
0
0
0
Janko95 avatar
Andris18

Ezen van elől és hátul is. 😀
0
0
0
0
Andris18 avatar
Azure nekem nem tetszeneka felsőtápos házak, meg amin oldalsó ventillátor hely van. Jobban preferálom az elöl 2x140mm ventit hátul gy 120mm-essel. De ez mindenkinél máshogy van.
0
0
0
0
Janko95 avatar
Srácok erről a házról mi a véleményetek?



Többi info: http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?203852-Sigma-Luna-Type-W-Computer-case
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Elvileg mATX szabványú, szóval bele kellene mennie.
0
0
0
0
jani891214 avatar
Sziasztok!
Van egy Fujitsu Esprimo p2550 számítógépem. Szeretném benne kicserélni az összes alkatrészt csak a ház maradna meg.
https://img.it-sale.ro/1430812565_fujitsu-esprimo-p2550-e5400.jpg
Azt szeretném megkérdezni hogy ezeket az alakatrészeket belle tudnám-e rakni:
Alaplap: Asus B85M-G
Processzor: Intel Pentium G3460
Tápegység:Corsair VS450 CP-9020096-EU
RAM:Kingston 2x4GB DDR3 1600MHz HyperX Fury
0
0
0
0
Broken Wings avatar
Bronson nekem is más házat ajánlottál, mikor a raidmax házat mutattam, esetleg indoklást is tudsz hozzá írni? Azt el kell ismernem, hogy extra ventik nélkül kicsit jobban melegednek odabenn a dolgok, mint az előző házamban, de ezen kívül mást én nem tudok.
0
0
0
0
assassinangel avatar
Hi Bronson !
hát lehet igazad van !,mert a Asust is a ROG miatt kezdetem meg vásárolni,és alapból gamer jelzésű konfigokat kerestem,és így estem egy két csapdába😀 a régebbi gépeimnél.
0
0
0
0
Bronson avatar
szerintem mindegy... laikusoknak ilyen csicsás/ledes cuccokkal bármit el lehet adni, ha meg még odabiggyeszted mögé hogy gamer, akkor meg pláne.
0
0
0
0
r2d2 avatar
sziasztok! el adnám régi gépemet, de nem tudom melyik házat vegyem meg hozzá. ti melyik házzal vennétek meg szívesebben a gépet?

http://www.raidmax.com/chassis_vortex-v4.html

http://gmb.nl/item.aspx?id=8627
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Hát az az Asus ház az nagyon kicsi! A Win H-Tower az nagyon tetszik de egy házért nem adom ki a gépem árát! Mert ott csak az a ház 700.000! 😕
0
0
0
0
assassinangel avatar
és...ehhez mit szóltok ?



vagy ez ?

[LINK]
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Meg kockáztatnám hogy még a CM690III-ba is befér a H110i hűtő, de 100%-ban nem vagyok benne biztos.Viszont 3 db 20cm-s ventilátor beépíthető abba is.Nekem csak 1 van benne ami gyárilag is volt benne elől.Hátul szintén a gyári 12 cm-es ventilátor van benne míg alul 1 db felül pedig 2 db Arctic F12 TC hűtő.
0
0
0
0
Zoli73 avatar
It van a tech adatai! [LINK]
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Enyémbe biztos hogy nincs, mert 180 széles a ház.
0
0
0
0
assassinangel avatar
Piero !Basszus !ez nagyon szép gép igen !hát nem hiszem el !Tényleg benne van a liquid felül !

3 házban is próbálták beletenni az enyémet és nem sikerült nekik ! ebben is úgy van hogy a fanok felül és kívülről befelé fújnak !
sehogy nem tudom bele tenni rendesen !!!

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=--=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

3 db 20cm-es?alul ,felul meg oldalt !???
hát mekkora az? bakker ...
0
0
0
0
Puffin avatar
Enyémben is van neki hely 😃
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Haku:De azért valljuk be hogy nagyonkevés házban van 3 DB 20cm-res venti. 😀
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Esetleg a CM Master Case 5 Pro?
0
0
0
0
assassinangel avatar
egy szóval sem bíráltam hogy melyik ,hogy szellőzik !😀és bizony dillemában voltam ,hogy milyet vegyek 😀 rengeteget néztem ! és mondom csak egy lehetőség volt...de sajna nem egybe nem fért bele a két LIQID hűtés !

bizony innen is rengeteg tanácsot kértem !😀
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Őszintén mostanában milyen ház nem szellőzik jól?
(A legolcsóbb alap házak esetleg)
Már a CM K350 is agyon van perforálva.
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Én is így vagyok a CM Haf 922 -vel sokkal halkabb mint a laposom! 😀
0
0
0
0
assassinangel avatar
CM690III Megnéztem !Valóban szép darab !bár igaziból még nem láttam😀

CM Elite 335 pmeg pont akkor volt mint a predátor belul abb már nem fert bele a Titan black 😀/ az ment a levesbe /
és a shopban mondták ,hogy cseréljem le a házat amibe bele fér a liquid hűtése a proci és a vga-nak és hogy jól szellőzőn.ebbe most van 8 hűtő a+VGA-n bépített meg a tápon is.bár mikor ,bárhol is érintem meg hűvös !és ha alszol se veszed észre,hogy megy a gép.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Abban azért igazat adok hogy 30-ért megérte a CosmosII. Annyira hogy ha annyiért találtam volna akkor valószínű én is azt veszek.Bár nekem bőven elég a CM690III is. Egy CM Elite 335 után ez sem kis darab.
0
0
0
0
assassinangel avatar
a házra fájt a fogam de sehol nem lehetett csak a házat kapni.így napi szinten keresgettem a létező online shoppokban !Nagyon nagy szerencsém volt !
3600 font volt a közép kategorikus készen.én egy erősebb porci plussz erősebb karit tettem bele./ ami benne volt az egy ATI Mobility Radeon HD 5850 1024MB DDR3 kari volt.de nekem volt +karim .+ramom,és +sebesebb procim is. / minden megvolt duplán.
ahogy be kapcsoltam én voltam a első használója 😀
akkor 370- 400 ft volt egy font. a mostani gépemnek alaplapját s a prociját monitorát finansziorozta !
nem egész gépet akartam venni!hozzá teszem !hanem éltem egy igen jó lehetőséggel !

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=--=-

Hozzá kell tegyem viszon ez egy 10x nagyobb populació 10x szorozz meg mindent !és ne át váltással gondolkodj ,hanem idő ,és a meg tett munka idejét nézd és annak a fizetségét !
2. 10szer annyi hozzá nem értő ember van s ha veszel itt XXX fontért valamit ,ha nem műkszik és nem tudod lecserélni le tojod mert aki olyat vesz itt az annak zsebpénz...de eladja jóval áron alul !/ vagy ki dobja / Nagyon sok mindent vettem már így !a szépség hibákra meg nem adok, a teljesítmény ami nálam számít !😀
0
0
0
0
csuz-li avatar
Bronson: Amíg a vásárlók egy jelentős része kép alapján vesz egy "szép és erős" gépet, akkor elég, ha az jól néz ki és olyan a dizájnja, mintha PaksII lenne, nem kell, hogy ténylegesen erős is legyen. Ráadásul sokan tényleg azt hiszik, hogy ha drágább valami, akkor már egyben jobb és erősebb is.
0
0
0
0
Bronson avatar
annyiért megérte, az új ára viszont vicc 😀 az a preadator mikor volt 1millió...? ezer euró volt a maga idejében és akkor is elég nagy lehúzás volt. de az új preadator is egy extrém házba bújtatott közepes konfig... 😊
0
0
0
0
assassinangel avatar
CM690III aranyos ez a ház de nekem igen KICSIKE 😀
a / cosmosII / és ha hiszitek hanem 30e -ért vettem át számítva !egy kínaitól aki még a kulcsait is elhagyta ,nekem meg volt hozzá 😀

1,millás gépet vettem egyszer egy indiaítól Amcsiból rendelte ACERpredator 7750es 😀 nem indult el neki
én megvettem 500 fontért / csak a ház miatt / a gépben volt egy papír mikor ithon szét kaptam, hogy miket kell össze kötni s akkor indítgató a gép !mert neki megse mukkant ki nyitni meg bonyolult volt neki !

https://kepfeltoltes.hu/160331/predator_tz_www.kepfeltoltes.hu_.jpghttps://kepfeltoltes.hu/160331/Net_08_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Én is azért írtam hogy inkább CM690III. Az is 25-30 között libeg, és azért a pénzért még megéri.De azért 100-at csak házra én kicsit sokallom.Spoiler!
Biztos hogy annyit nem adnék érte.A 690-es csak max 30 és így marad 70 más fontosabb belső komponensre.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Kb annyiba kerül kompletten a gépem, mint a Cosmos 😊
Viszont ha valakinek az tetszik és van is rá keret, én nem fogom lebeszélni Spoiler!
Igaz nekem mondjuk nem tetszik, de a vélemény meg olyan, mint a fing...
0
0
0
0
reszler112233 avatar
CosmosII helyett inkább CM690III. Jóval olcsóbb és azért az sem kis darab.És elég jól szellőzik az is.
0
0
0
0
Puffin avatar
widowmakermark: kb 3 havonta sűrített levegővel kifujatom, porszívóval a porszűrőket, meg kitörlöm a port szöszmentes kendővel ahol elérem. Évente meg darabjaira szedem a gépet, aztán akkor mindent... 😃 (mondjuk az enyém nem igazán porosodik)
0
0
0
0
McFly36 avatar
Ti milyen módszerrel tisztítjátok és milyen gyakran a házat? 😀
0
0
0
0
Bronson avatar
'picit' túl van árazva az a ház... 😊 egy phanteks enthoo primo sokkal olcsóbban kínálja ugyanazt a luxust.
0
0
0
0
assassinangel avatar
Cooler Master Cosmos II ez a BEST !😀

[url]https://www.google.hu/search?q=Cooler+Master+Cosmos+II+orange&biw=1507&bih=871&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=MUVgVcbbLKX17AaNmIAw&ved=0CCEQsAQ#tbm=isch&q=Cooler+Master+Cosmos+II
[/url]

Ebben nem csalódnátok !😀
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció