Számítógép-ház

Szerző: payaa, 2009. May 10., téma
Fórum » Asztali PC
Hi all!

Remélem nem rossz helyre raktam és nincs ilyen topik :D

Az a jelenlegi problémám, hogy nemtom, hogy milyen számítógép házam van, mivel sehová nincs írva semmi. Ez engem azért érdekelne, hogy a specifikációt megnézzem, mert ugyanis most készülök felújítani a gépet, teljesen új alaplap,stb.

Most jelenleg egy Socket 478-as Asus P4v8x-mx alaplap van benne, de ennél 1 kicsit nagyobbacska, Gigabyte GA-MA790XT-UD4P alaplap fog belekerülni (legalábbis remélem, hogy belefér)!

Szal hogy tudom meg, hogy belefér-e?

Üdv!
Hozzászólások: 678
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
marvel avatar
Sziasztok. Valakinek van velemenye errol a hazrol? The NZXT Phantom PHAN-001WT, holnap mar megjon, csak kivancsi vagyok, hogy valaki tud-e valamit rola. Udv marvel
0
0
0
0
Bronson avatar
Nincs róla hivatalos specifikáció, nem hiszem hogy a dobozon is lenne majd ilyen infó... de mondom, nyugodtan vedd meg, irták hogy belefér...
0
0
0
0
xsebix avatar
Nem tudom, hol a doboza azon biztos rajta van a neten láttam méreteket de nem tudom hogy az most a külső méretet írják vagy azt amilyen méret belemegy... A ház nincs itt jelenleg ezért nem tudom lemérni.. :/
0
0
0
0
Bronson avatar
elég gáz, ha egy háznál ezt nem tüntetik fel a specifikációkban, de az egyik ebay-es hozzászólásban írta valaki hogy befér az evo!
0
0
0
0
xsebix avatar
Üdv!
CIT Vanquish házba belefog férni egy Cooler Master Hyper 212 Evo proci hűtő?
0
0
0
0
Murty avatar
rambustibi78, grat a házhoz szép nagy darab meg kell hagyni!
Viszont miért kell(et) neked ekkora ház? Mi a célod?
0
0
0
0
rambustibi78 avatar
Thermaltake Core X9 Snow Edition:
Fantasztikus ez a ház, játszi könnyedséggel lehet szerelni. A ház bármelyik részét könnyedén el lehet érni mindenféle bontás nélkül. Az anyaghasználat jó minőségű, mind a fém rész, mind a műanyag.
Váz, burkolat, tálca és a HDD illetve optikai meghajtó kerete fém, míg a HDD tálca és a gyors rögzítő fülek műanyagból vannak. Mágneses porszűrőket is kapunk a ház oldalára helyezve, továbbá kapunk még előre beszerelt 20cm-es ventit, hátulra pedig 1db 14cm-es ventit. Csavar erdőt biztosítanak két zacskóban mellékelve és rengeteg kábel kötegelőt.
Rengeteg szerelési opciót kapunk lég és vízhűtéshez egyaránt. Nincs olyan víz,- léghűtés, ami ne férne bele vagy ne legyen kompatibilis.
Számomra tökéletes a ház, minden részlete jól átgondolt és megépített.
Egyedüli negatívumként ide sorolnám a ház méretét. Na ez egy külön bútordarab..viszont egy igen szép, jó vizuális élménnyel rendelkező bútordarab 😀
Azt is érdemes megemlíteni, hogy a lábaknak köszönhetően a földtől kb. 4cm-re van a ház alja, így jól tud alulról is szellőzni.
Ha valaki lelkes és vesz ebből a házból 2db-ot, akár össze is építheti toronyban (ez már milyen perverz) 😃DD
Pár kép:
[LINK]
[LINK]
[LINK]
0
0
0
0
Masterthief avatar
TrentonG!
4 éve nem volt kitakarítva a géped? 😃
Ne porszívót használj. Kompresszort. Garantáltan kipucolja teljesen a port, minden szegletből.
0
0
0
0
cseszka avatar
A gép,ha tulmelegszik,hogy védje magát,lejjeb veszi az órajeleket...Tehát ha tiszta,nem poros,jobb a hütése,hatékonyabban,ill magasabb (gyári) orajeleken tud dolgozni.
0
0
0
0
no avatar
Oké, köszi, majd valamikor kiporszívózóm, és ez adhat teljesítmény javulást is?
Mert elég sokan mondtak már nekem ilyesfélét.
0
0
0
0
cseszka avatar
Hütönél csak egy vezeték van,amit nem is tudsz máshova visszakötni.Kül elég hosszunak kell h legyen a kábel,hogy levehesd az oldallapot anélkül,h az alaplaprol lejönne a kábel.Röviden kicsavarozod,majd ovatosan megbillented az oldallapot ameddig a kábel engedi,benyulsz,és óvatosan lehuzod a dugaszt az alaplaprol.
0
0
0
0
no avatar
Hali, nemtudom hogy idetartozik-e, nemvagyok nagy kábel zseni, szóval a gép oldalán van 1 plexis lap, és abba 1 hűtő, le akarom már venni, kiszedni a 4 éves ott álló port, a vezetékeket hogy tudnám megjegyezni hogy mék lyukba való, vagy hűtőnél 1 kábel van csak? És porszívóval kiszívatnám belőle a port, az jó lenne?
0
0
0
0
NiXiT01 avatar
Köszi a gyors reagálást
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Annyiból teljesen plexi ház max használtan jön ki.Bár én még nem láttam sehol.Újból meg a Cooler Master CM 690III ablakos verzióját ajánlanám. Igaz azon csak egy oldalt van ablak.Nekem a sima nem ablakos verzió van egy pár napja, de nagyon jó kis kuckó.
0
0
0
0
NiXiT01 avatar
reszler112233: Max 30-35
0
0
0
0
NiXiT01 avatar
Valaki nem tud használt vagy új teljesen plexi gépházat ajánlani?
0
0
0
0
Zoli73 avatar
zsoca:Én ezt ajánlanám!

[LINK]
0
0
0
0
DDarkness avatar
Milyen gépházat vegyek max 20k-ért? Lehetőleg olyat ami képes 2 videokártyás megoldásra, és jól le is hűti azt a 2 vidikarit.
0
0
0
0
Bronson avatar
Attól függ mi lesz benne... ha valami melegedősebb amd konfig akkor érdemes egy jobban szellőző házat választani, ha viszont intel+nv akkor tökéletes választás annyiért! mindezt a szellőzés miatt mondom, egyre több helyen olvasni, (tesztekben is) hogy a komolyabb amd-s gépekkel nem nagyon boldogul... de annyi pénzért nem is várhatja el az ember szerintem...
0
0
0
0
attila0701 avatar
Sziasztok!

Szerintetek megéri megvenni a Zalman Z3 Plus-t?
0
0
0
0
GTB_Doxxa avatar
Meg is rendeltem! Köszi szépen! 😀
0
0
0
0
no avatar
Szép nagy, igényes szerintem jó lesz...
0
0
0
0
GTB_Doxxa avatar
Igen.. Azt még hozzátenném hogy az EMAG-ról szeretném rendelni lehetőleg. Ott pedig sajnos nincs Z3 Plus.
http://www.emag.hu/segotep-chariot-tf-szamitogephaz-atx-mid-tower-tap-nelkul-fekete-chariot-tf/pd/D3MDZMBBM/

Ő milyen lenne?
0
0
0
0
no avatar
GTB_Doxxa: szerintem csekkold le a Zalman Z3 Plus-t. Igaz 1-2 k val több a keretnél, de egyrészt megérix másrészt asszem kapsz hozzá 120 as ventiket.
0
0
0
0
GTB_Doxxa avatar
Sziasztok! Rászántam magam sokatok ajánlására hogy vegyek egy értelmes házat. Olyan 10-11 ezer körül ajánlanátok párat? Előre is köszi! 😀 A vasat látjátok a profilomon. Ha lehet egy halk de jól hűtött ház kellene!
0
0
0
0
IIREVOII avatar
Sziasztok!!

Van egy Raidmax Helios nevezetű gépházam és azt szeretném kérdezni hogyan lehetne belerakni előre a HDD elé egy ventilátort? Elvileg 120mm-es ventilátor kell bele és pont akkora a hely is, de nem lehet leszedni az előlapját se, hogy be tudjam rakni és belülről sincs annyi hely, hogy beférjen és ebben kérném a segítségeteket, hogyha van valakinek ezzel a házzal tapasztalata.

[LINK]
0
0
0
0
Laci552 avatar
Belefér tökéletesen. De ha biztosra akarsz menni akkor megnézed a méreteiket 😀
0
0
0
0
Norbi1996 avatar
Heló! Gépház vétel előtt állok ,de nem tudom,hogy a kiszemeltbe beleférnek e a cuccaim😃 CM HAF 912 plust néztem ki magamnak. A 29,4 cm-es r9 290-em és a cm 212-es procihűtőm beleférne?
0
0
0
0
GodSie avatar
Huuh ...hát jobb kéne 😀 Most gigabyte sumo alpha van 😀
0
0
0
0
no avatar
http://www.emag.hu/delux-szamitogephaz-middletower-tap-nelkul-fekete-me878/pd/D75GJBBBM/?ref=hp_prod-widget_1_5_4&recid=i9k4yj1f-ff9fip5v9s8-C.c17_a229.R.T.S.PRODUCTS_ANY-0widn7e
Ez a fajta gépház megfelelne?
0
0
0
0
GodSie avatar
Sziasztok tudnátok ajánlani jó gépházat Iponból? 😀 kb15.-30 között
0
0
0
0
Dani46 avatar
CM haf 912 plus-ba be lehet rakni a RAIJINTEK Triton-t?
0
0
0
0
RIbeni avatar
Apeti1997: 360 mm a maximálisan támogatott VGA hossz
0
0
0
0
cseszka avatar
A ház weboldalán irja mekkora vga fér bele,ott nézd meg.
0
0
0
0
Apeti1997 avatar
Egy Zalman Z3 fehér számítógép házba belefér a maga 293mm hosszával a Gigabyte R9 290 4GB Windforce3-as VGA?
0
0
0
0
Genesis1919 avatar
Wentrion: Kicsit erősen fogalmaztam. Másképp: vannak jobbak olcsóbban vagy azonos áron.
CM kínálatából egyedül Tx3, csakis az ára miatt. Raijintekben van anyag, 870g... Igazi procihűtő 1Kg felett kezdődik. 😆
0
0
0
0
Wentrion avatar
Semmirevaló CPU hűtőket gyárt. Höhö ezen jót röhögtem. A 2x jobb állítást se látom a következő linken 😃

http://www.techpowerup.com/reviews/Raijintek/Ereboss/6.html

Egy másik

http://linustechtips.com/main/topic/90108-best-cpu-cooler-for-%C2%A340-or-less/

Spoiler!
No offence 😃
0
0
0
0
Puffin avatar
ez tök ugyanolyan mint a Thermaright Macho... 😃

https://static.scan.co.uk/images/products/1627647-c.jpg
0
0
0
0
csuz-li avatar
Nem néztem még körül, hogy mit akarok. Aminek örültem az az, hogy az egy szép nagydarab dög. Ha az belefér, a házamba, akkor sok minden belefér. Amúgy Zalman mániás vagyok hűtés terén, de meggyőzhető. :-)
0
0
0
0
Genesis1919 avatar
csuz-li: Kula Mestert hanyagold, semmirevaló Cpu hűtőket gyárt... Raijintek Ereboss-t ajánlom, árban 212 EVO, hűtőteljesítményre 2x jobb. 😉

https://kepfeltoltes.hu/150128/raijintek_ereboss_review_-_install_complete_01_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
0
0
0
0
csuz-li avatar
Mondom én, hogy sok hely maradt... 😃

A Hyper 212 EVO jó hír, mert tervezek egy rendes CPU hűtőt bele, hogy kicsit meghúzzam a CPU-t.
0
0
0
0
Wentrion avatar
@csuz-li Hyper 212 EVO van az enyémben. Ez gondolom elmond mindent 😜

Szerk.: Tenném hozzá az oszlophoz: VGA tartónak se utolsó! 😃
0
0
0
0
csuz-li avatar
adavidka11: Attól függ melyik. A Gigabyte NVIDIA GeForce GTX 760 OC Windforce 2 még belefér, míg a Gigabyte NVIDIA GeForce GTX 760 OC WINDFORCE 3X már nem.
0
0
0
0
feri917 avatar
267mm-es hosszúságú kártya fér bele max. Szerintem egy 760 meg 100%.
0
0
0
0
adavidka11 avatar
Sziasztok 😀
Azt szeretnem megkerdezni, hogy egy Thermaltake V4-es kuckoba befer e egy gtx 760-as gigabyte, vagy gainward kartya?
0
0
0
0
csuz-li avatar
Nekem is egy ZALMAN ZM-Z3 Plus van. Wentrionra ráerősítve kifejteném bővebben, hátha valaki ebben gondolkodik, mert szerintem jó árban van ahhoz képest, amit tud. (mondjuk ezért vettem 😀😉
Jó a szellőzése. Az FX-8350-et gyári hűtővel használom benne és nem melegszik túl. Jelenleg bőven van bent hely. Szerelni nem volt nehéz, a kábelmenedzsment is egész jó, bár van olyan rész, amikor nem tudtam, hogy "mire gondolhatott a költő", mert nem fértem el bent, csak cérnaszállal és nem a 8 pinessel. A gyári ventilátorok szépen csendesen teszik a dolgukat.
DE
Csodát nem tud. 360mm-es VGA fér el benne, ami jó, de kettő már mókolást igényelne, mivel nem igazán fér el a HDD állványtól. Az alsó igen rálógna az SSD helyére. (persze ez kártyafüggő, hogy melyik mekkora, de nem túl biztató, ha a házhoz választunk kártyát.) Van lehetőség egy oszlopra plusz ventiket elhelyezni, de ha a VGA magas, akkor ezt az oszlopot el lehet felejteni. (mondjuk eleve kiszedhető)
Szóval egy VGA-val, kis kompromisszummal jó. Azt nem tudom, hogy CPU hűtőből mekkora férne el bent, de elég sok hely maradt hozzá. (+ alaplapi szerelőablak a merevítés felszereléséhez)
0
0
0
0
Bronson avatar
ezért írtam mást is, személyes tapasztalatból nyilván jobban vágod 😀
0
0
0
0
Wentrion avatar
@Bronson

A Z3-at nem mondanám ANNYIRA nagynak 😃 Tágas szó mi szó, de azért elég könnyen elfogy benne a hely 😃
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció