Milyen memóriát vegyek?

2009. February 18., téma
Fórum » Asztali PC
Egy kis instrukció mielőtt belevágnál:

-Ha van előre kiszemelt memória de nem tudod eldönteni hogy melyik lenne jobb illetve hogy mi melyiket ajánljuk, akkor lehetőleg pontos nevet, gyártót, méreteket és árat adj meg, mert ezek alapján könnyebben tudunk segíteni.

-Ha olyan kérdést teszel fel hogy: "Ilyen gépbe milyen memóriát ajánlotok?", akkor légyszi tüntesd fel, hogy mégis maximum mekkora összeget szánsz rá. Illetve linkeld be a géped adatait (Géped adatai menüben (lent) ha ki van töltve) mert pl. nem mindegy hogy milyen foglalatú az alaplapod és milyen memóriákat tud kezelni. (Vagy közöld a fontos információkat.)

-Előfordulhat hogy fogalmad sincs hogy milyen memória lenne neked jó, csak azt tudod mennyi pénzt szánsz rá. Ebben az esetben is linkeld be a géped adatait (Géped adatai menüben (lent) ha ki van töltve) mert pl. nem mindegy hogy milyen foglalatú az alaplapod és milyen memóriákat tud kezelni. (Vagy közöld a fontos információkat.)
Hozzászólások: 2 030
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
FoLey avatar
Vagy vegyen 2x4GB-ot és majd később még +2x4-el meg tudja támogatni.
0
0
0
0
GaboC avatar
Memória bővítésen gondolkozok és ebbe kérnék egy kis segítséget. Van a gépembe 2x2Gb Kingston HyperX LoVo 1600MHz memória. Eddig fontos volt a dual-channel mert APU-t használtam, de nemrégiben váltottam dedikált VGA-ra. 8Gb-ra akarom felfejleszteni a gépet, csak azt nem tudom, hogy vegyek e még 2x2Gb-ot vagy adjam el a régit és 4x2Gb legyen? Esetleg felejtsem el a dual-t és csak 1 modul legyen. Sajnos a mostani memóriámat már nem forgalmazzák és nem tudok ugyan olyat venni mellé.
0
0
0
0
winrar avatar
Érdekes, nekem se a régi géppel, sem a mostanival nem volt ram inkompatibilitási problémám. Vagy ha volt is, egy slotcserélgetés és BIOS reset megoldotta.
0
0
0
0
Yezi_ avatar
[LINK] Ennél olvastam a véleményeknél... Gondoltam megkérdezem. Használtan pedig nem sokkal olcsóbb szóval gondoltam akkor már megveszem újonnan.
0
0
0
0
winrar avatar
Csá!
Jónak kell lennie, mert az alaplap DDR2 ramot fogad és a kinézett ram is az. Hol olvastad?
Amúgy DDR2-t használtan éri csak megvenni.
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Sziasztok!


Ez a memória [LINK] jó lenne ebbe a lapba MSI K9A2VM-FD ? Mivel azt olvastam róla, hogy nem minden alaplapban működik...
0
0
0
0
FoLey avatar
Én meg 3-4 hónapos 8.1-ről frissítettem,de következőnél inkább tiszta telepítést fogok végrehajtani.
0
0
0
0
winrar avatar
Most is csak frissítettem, de egy olyan 8.1-ről, amit fél órát használtam kb. Szóval olyan, mintha csak tisztán telepítettem volna, meg a Media Creation Tool-ban beállítottam a tiszta telepítést (így is lett Windows.old mappa).
0
0
0
0
FoLey avatar
Tiszta telepítést vagy csak frissítetted? Mert én akkor csak frissítettem a 10-et. 😃
0
0
0
0
winrar avatar
Én is GTA5-ben feljebb tudtam rakni egy kicsit a grafikát. De jó a Win10, eddig semmi crash meg fagyás. Bezzeg még egy éve amikor először Insiderben próbáltam 30 hibaüzenet után hozta csak be a tálcát meg az asztalt 😆
0
0
0
0
FoLey avatar
Hát majd meg látom a Win 10-el kapcsolatban ram erőforrás és a döcögös indulása aggasztott csak,8.1 is tökéletes számomra 2-3 nap és megjön a ramom és döntök oprendszer kapcsán. 😃
Windows 7 meg aero miatt eszi rendesen a ramot pl. CoD Ghosts alatt észrevettem a különbséget 7 és 8.1 alatt pl. 8.1 alatt feljebb tudtam venni a beállításban(high-ra azt hiszem) és nem szaggatott be mint 7-nél.
0
0
0
0
winrar avatar
Jó is a Win10.
Én nem szoktam képeket szerkeszteni, de a GTA5 (legalábbis Win7 alatt), megeszi a 8GB ramot 😆
0
0
0
0
FoLey avatar
Hát Adobevel szerkesztettem ezt a képet [LINK] Úgy megette a 4GB ramomat,hogy gép resi segített csak neki és Paint-al tudtam körbevágni a képet és úgy felrakni,idáig is Adobe-vel csináltam a képeket csak ennek kicsit több lett az effektje 33mb-os kép volt. 😆
Amúgy megrendeltem a KIT-es változatot 2x4GB és majd lehet,hogy majd a win 10-et is felrakom rá,mert 8GB-al kényelmesebb már mint a 4GB. 😃
0
0
0
0
winrar avatar
Hát 4GB könnyen elfogy 😃
0
0
0
0
feri917 avatar
Adobe-nak mindegy mennyi RAM van a gépedbe, simán megeszi mind. 😃 Ha ilyen memória igényes programokat használsz, akkor nem árt belőle sok. 😃
0
0
0
0
FoLey avatar
Hát Adobe kép konvertálásnál elfogyott a 4GB ramom kényszerből kellett újraindítanom a gépet. 😃
0
0
0
0
winrar avatar
Szívesen, kell is már 8GB, én kevesebbel már nem lennék el 😜
0
0
0
0
FoLey avatar
Akkor megbeszéltük 8GB ram elég lesz nekem köszi. 😃
0
0
0
0
winrar avatar
Akkor mindenképpen cserélned kéne a mostani ramokat, szóval akkor már inkább 2X4GB dual channel.
0
0
0
0
FoLey avatar
winrar Akkor garanciával kapcsolatban mindegy 😆
A lapom csak 2 modul ram foglalata van,így nem tudok +2x2GB-ot venni bele. 😆
Akkor még gondolkozok rajta,de nem hinném,hogy költök még ramot.
0
0
0
0
winrar avatar
FoLey-v: Viszont ahogy megnéztem a mostani géped, 2X2GB ramod van és ahhoz, hogy fönntartsd a dual channel-t, ugyanúgy 2X2GB-t kéne venned, legalábbis én úgy tudom, hogy azonos méretűeknek kell lenni (az órajelet és időzítést pedig beállítja magának a BIOS). De lehet nem így van, majd valaki nálam okosabb megmondja.
Az élettartam garancia azt jelenti, hogy amíg kereskedelmi forgalomban van az adott RAM, addig vonatkozik rá a garancia, nem örökre. Szóval ha egy hónap múlva a Kingston úgy dönt, hogy megszünteti ennek a fajta ramnak a gyártását, akkor baxhatod 😆
terepmintaHun: Hát, elég drága, de te tudod. Dual channel viszont meglenne. A mostaniakat pedig eladhatod, mert ahogy néztem, csak 2 ramslot van az alaplapodon 😃
0
0
0
0
FoLey avatar
winrar Nem tudom,szerintem meg veszem a dual ram párost,végül is mindig is dualos voltam több éven keresztül. 😆
Meg ugye a garit is lested? PCX-es Garancia: 36 hónap amit linkeltem az meg élletartam. 😃
0
0
0
0
winrar avatar
terepmintaHun: Jó reggelt 😆
Viszont ha DDR2, azt csakis használtan érdemes venni, hardveraprón nézz szét (vagy ha akarod, kereshetek neked).
FoLey-v: Szállítási költséget nem is néztem, csak láttam, hogy PCX-en olcsóbb. Hát, a dual channel ilyen 5-10%-ot dob, szóval nem egy hatalmas dolog.
0
0
0
0
FoLey avatar
winrar Programozásra is szeretném használni nem csak játékra,gondolom dual-nak van előnye. Meg amit linkeltél +szállítási költséggel kb. ugyan annyi lenne,de köszi. 😀 Ez a ram páros tökéletes?
0
0
0
0
winrar avatar
FoLey-v: Ha dvga mellé veszed, nem lényeges, de itt olcsóbb:
single: [LINK]
dual: [LINK]
0
0
0
0
FoLey avatar
Üdv!

Ramot vennék és azt szeretném megkérdezni,hogy érdemes singlet venni vagy inkább pár szá ft-ért többletért vegyek dual-ban?

Ez lenne dual-ban a másik singles ezer ft-al olcsóbb [LINK]
0
0
0
0
OriginalGrandpa avatar
Igen, 2x4-re bővítem, de én arra gondoltam, hogy használtan veszek, mert úgy már akár 5000Ft-ért is lehet kapni 4GB-osat, csak az 1600MHz-es. De én úgy tudom ez nem baj, mert az alacsonyabb órajelen fog működni.
0
0
0
0
Bronson avatar
bővíteni akarod 2x4gb-ra, vagy mi? ez nem olyan drága...

[LINK]
0
0
0
0
OriginalGrandpa avatar
Üdv! Az lenne a kérdésem hogy ha a laptopomba amiben eredetileg 1066MHz-es RAM van 1600MHz-eset raknék az minden gond nélkül működne, csak 1066MHz-es órajelen, nem? Sajnos úgy láttam, hogy kevés 1066MHz-es van eladó, és még drágábbak is, mint egy magasabb órajelű 😞
0
0
0
0
Puffin avatar
bassus16: ha ugyanolyan MHz-eset veszel ugyanolyan időzítéssel akkor nem lesz gond!
0
0
0
0
bassus16 avatar
Nagyon gondolkodom mostanság, hogy veszek még 8gb ramot.
Nézegettem a Hyperx Fury-kat meg a Corsair Vengeance-t. Akármelyiket be rakom a mostani mellé nem lesz vele gond és tud duálba működni vagy érdemes lenne eladnom a mostanit és 2x8gb kit-et vennem?
0
0
0
0
Puffin avatar
[LINK]
vagy
KIT: [LINK]
0
0
0
0
Matt99 avatar
Eladom egyik haveromnak
0
0
0
0
Puffin avatar
Matt99: miért nem veszel mégegy 4-eset?
0
0
0
0
Matt99 avatar
Üdv, egy 8 gigás memóriára cserélném a mostani négyeset, ti mit ajánlatok? Annyi a feltétel hogy 20k-nál ne kerüljön többe.

Erről a kártyáról vélemény?: [LINK]
0
0
0
0
winrar avatar
[LINK]
[LINK]
Ha pedig a legolcsóbb kell: [LINK]
0
0
0
0
sszemtelen avatar
Sziasztok!

A pcx-ről most milyen 8GB-os modult ajánlanátok, amelyik 1333/1600-as, és azért 18-ba belefér? 😀
Fontos: csak egy 8GB-os modul játszik, a kit-ek nem.

Köszönöm!
Üdv!
0
0
0
0
bUz4mokus avatar
Ismerem, regelve is vagyok. Sok jó dolgot olvastam már ott! 😀
Köszi a tanácsod! 😉
0
0
0
0
Blue Thunder avatar
Persze hogy van cl10-ben is. meg nem beszélve arról hogy szinte alig van árkülönbség a nagyobb közt akkor meg már miért ne!? Tuningban meg tudunk segíteni ha regelsz ide: hardverapro.hu...itt eladni venni is tudsz, utána azon belül van a PROHARDVER és itt a fórumokban mindent megtalálsz...jó pár éve fent vagyok én is 😀
0
0
0
0
bUz4mokus avatar
😆 még sajna nincs nagy tapasztalatom a tuningban, most akarok majd kicsit jobban foglalkozni vele ha meg lesz az új vas. 😉
Bár ha 2400-asat akarnék venni akk szerintem már tudnék CL10-eset is szerezni.
Ramoknál nem annyira számít a márka nem?Én általában hyperx, corsair, g.skill-eket szoktam nézegetni.
0
0
0
0
Blue Thunder avatar
Én meg inkább a 2400-asat venném 😆
Ha ügyes vagy és tudsz tuningolni, és persze van türelmed is lehet csökkenteni az időzést is 😀
Egyébként marhára nem vennéd észre a különbséget egyiknél se 😀
0
0
0
0
bUz4mokus avatar
Valószínű hogy az lesz. 😀
0
0
0
0
Puffin avatar
én a CL9-eset venném 😃
0
0
0
0
bUz4mokus avatar
Szerintetek melyik érné meg jobban hosszútávon?
-HyperX 8GB Savage DDR3 2400MHz CL11 KIT HX324C11SRK2/8
-HyperX 8GB Savage DDR3 1866MHz CL9 KIT HX318C9SRK2/8
Tudom hogy egetverő nagy különbség nincs közöttük, talán eszre se venném 😆 de sose voltam teljesen tisztában azzal h melyik a fontosabb.. az órajel vagy a késleltetés? 😀
0
0
0
0
Halamadrid0827 avatar
nokiacsabika: Akkor ezt is megbeszéltük. 😀
0
0
0
0
nokiacsabika avatar
robinho89
Mivel dvga van a gépben 2x4 GB CL9 1600mhz erősen ajánlott lenne, tehát add el és vegyél egy KIT-et.


tucanagabor
Szerintem meg halvány lila fogalmad sincs az egészről, de még csak egy kicsi se. Miért kell félre vezetni? 1866-os és 2133-as APU alá kellene, dvga-val szerelt játékos gép alá meg 1600mhz-es KIT.
0
0
0
0
Halamadrid0827 avatar
tucanagabor: Én is így gondoltam, de azért mondom felteszem a kérdést, h biztos legyek benne. Akkor veszek még 2x2Gb 1333Mhz memóriát a többi mellé ami most van nekem. 😀
0
0
0
0
Halamadrid0827 avatar
Jelenleg 4 Gb ram van a gépemben (1333 Mhz) Na most szeretnék venni idővel plusz 4 gigát. A kérdés a következő. Eladjam a jelenlegi memóriámat és vegyek 4x2 1600Mhz-es memóriát. Vagy Hagyjam meg a mostanit és csapjak hozzá még 2x2 1333Mhz-est, h dualban működjön. Meg -e éri lecserélni a mostani ramjaimat 1600Mhz memóriákra. Vagy nincs sok különbség a kettő között és nem számít olyan sokat, h most 1333-as vagy 1600-as van a gépemben.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció