Milyen memóriát vegyek?

2009. February 18., téma
Fórum » Asztali PC
Egy kis instrukció mielőtt belevágnál:

-Ha van előre kiszemelt memória de nem tudod eldönteni hogy melyik lenne jobb illetve hogy mi melyiket ajánljuk, akkor lehetőleg pontos nevet, gyártót, méreteket és árat adj meg, mert ezek alapján könnyebben tudunk segíteni.

-Ha olyan kérdést teszel fel hogy: "Ilyen gépbe milyen memóriát ajánlotok?", akkor légyszi tüntesd fel, hogy mégis maximum mekkora összeget szánsz rá. Illetve linkeld be a géped adatait (Géped adatai menüben (lent) ha ki van töltve) mert pl. nem mindegy hogy milyen foglalatú az alaplapod és milyen memóriákat tud kezelni. (Vagy közöld a fontos információkat.)

-Előfordulhat hogy fogalmad sincs hogy milyen memória lenne neked jó, csak azt tudod mennyi pénzt szánsz rá. Ebben az esetben is linkeld be a géped adatait (Géped adatai menüben (lent) ha ki van töltve) mert pl. nem mindegy hogy milyen foglalatú az alaplapod és milyen memóriákat tud kezelni. (Vagy közöld a fontos információkat.)
Hozzászólások: 2 030
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Kmisi99 avatar
na és akkor végül kingston vs corsair ???????????? előre is nagyon köszönöm hogy itt kínlódsz velem😆
0
0
0
0
kovi avatar
jaja olyan alaplapra gondoltam,nekem is kingstonom van és nekem megfelel, bár nem tom 1066 mhz járatni mert az alaplap nem szereti valami miadt
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
milyen megfelelő alapalap az amelyik támogatja a 1066 os memóriákat mert az megvan na akkor most kingston vagy corsair vagy valami más ami 8000 nél olcsóbb
0
0
0
0
kovi avatar
ha van hozzá megfelelő alaplapod akkor jó a kingston
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
bár most néztem a neten egy Corsair 2GB DDR2 800Mhz CL5 XMS2 hũtőbordával KIT 8000
Kingston HyperX 2GB 1066MHz 8000ft szerinted melyik a jobb mer a kingston 1066MHzes
0
0
0
0
kovi avatar
a corsair-k azok nagyon jó ramok
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
nekem az a lényeg hogy menjen ne legyen lassú meg amúgy van 10 év garancia rajta meg ne legyen több 8000 nél 2 gb de akkor miben jobb a Kingston HyperX ddr2 a sima kingston ddr2 nél
0
0
0
0
gixivo avatar
Ha ramot akarsz venni, ne gondolkodj Kingstonban. Jó az, tökéletes, csak a Kingston emberei nem elsősorban a RAM-ra figyelnek oda.
Ott van pl a Geil, OCZ, CSX, Corsair.
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
a Kingston HyperX ddr2 miben jobb a sima kingston ddr2 nél
mert a neten egy Kingston HyperX 2GB 800Mhz DDR2 6500ft
vagy talán még jobb a Kingston HyperX 2GB 1066MHz 8000ft



0
0
0
0
Rottweiler avatar
dave500, Core2, Szamp, DonVitoCorleone, köszönöm!
0
0
0
0
Core2 avatar
Itt olcsóbb a kit mint külön...nem sokkal, de olcsobb
0
0
0
0
Szamp avatar
Core2 írta:
A két ugyan olyan nembiztos h ugyanolyan...😃 a kitben két ikertestvért kapsz...és olcsóbb


Epp az a probléma h ahonnan én rendelek onnan a kit drágább mint ha két darabot vennék ugyan abból!
0
0
0
0
Core2 avatar
A két ugyan olyan nembiztos h ugyanolyan...😃 a kitben két ikertestvért kapsz...és olcsóbb
0
0
0
0
Szamp avatar
Mi a külömbség ha veszek kitben ramot vagy ha veszek két ugyan olyan ramot nem kitben?
0
0
0
0
Szamp avatar
Sztem is felesleges jóval drágabb és annyira nem is jó!
0
0
0
0
Core2 avatar
sztem ne fizess többet 😆
0
0
0
0
Rottweiler avatar
de megéri többet fizetnem érte, vagy nem?
0
0
0
0
dave500 avatar
Sokkal jobb a túlzás, de jobb.
0
0
0
0
Rottweiler avatar
Az 1066 Mhz-es sokkal jobb a 800 Mhz-esnél ha játékról van szó? vagy játéknál teljesen mindegy?
0
0
0
0
roberto888 avatar
david12david12 írta:
Sziasztok.Azt szeretném megtudni hogy az alaplapomon két memória slot van és melyik az 667 és melyik az 533-as.Mert holnap vennék vagy egy két gigás ramot de minimum egy egy gigást.


Mindkettő tudja a 667-et és az 533MHz-et is.
0
0
0
0
kovi avatar
david12david12 írta:
Sziasztok.Azt szeretném megtudni hogy az alaplapomon két memória slot van és melyik az 667 és melyik az 533-as.Mert holnap vennék vagy egy két gigás ramot de minimum egy egy gigást.


667-est vegyél mert az gyorsabb
0
0
0
0
Rottweiler avatar
oké, mindjárt kész is lesz😃
0
0
0
0
MoonW avatar
"Új téma" gomb ennek a probléma megoldására szolgál.😀
0
0
0
0
Rottweiler avatar
hello. tudom, nem pontosan ide tartozik de nem találtam nekivaló témát: a virtuális memóriához mit írjak be? (kezdeti és maximális mérethez)
0
0
0
0
kovi avatar
de azé sok múlik azon hogy honnan veszed a cuccokat mert pl a vaterán akkor már nem olyan biztos hogy azt kapsz kézbe amit megvettél, de más online áruházakban (woxcomputer, pixmania, stb.) meg lehet bízni.
0
0
0
0
no avatar
Na ezért jobb, ha valamit a kezedbe fogsz mielőtt megveszed!
Senkit nem akarok eltántorítani az online vásárlástól, mert praktikus, gyors, de nem mindig megbízható...
0
0
0
0
Szamp avatar
Hát már késö. Mert én vettem 2gb 800mhz ramot.Az oldalon cl5 volt irva elküldték a ramot és kiderült hogy csak cl6os.
0
0
0
0
wraithbar avatar
ezt olvastam egy fórumon!
Aki DDR2 vásárlásán gondolkodik, az alaposan figyeljen:
A piac kezd megtelni CL6-os és CL7-es ramokkal, amik teljesítménye és tuningpotenciálja igen gyenge, így ezek a modulok kerülendők. Ha nem akarod ócska ramokkal telepakolni a géped, akkor kerüld a kiszemelt órajelen CL6-os vagy rosszabb időzítéssel működő ramokat. Tudjon 5-5-5-18-at, vagy alacsonyabb időzítést. Az első szám a CL érték. Kiszűrésük:
Némely esetben a terméknév már önmagában tartalmazza, h az adott ram milyen időzítésű, pl Geil Value 2GB 800MHz CL6 KIT - kerülendő. A specifikációknak, valamint a leírásnak nem nagyon szabad hinni, rengeteg az elírás, jobb, ha ezt el se olvasod ezen az oldalon. Itt az oldalon csakis a terméknévnek lehet hinni, ott nincs elírás. Geil Value esetén, ha nincs odaírva, h CL6, akkor valszeg CL5 lesz, de nem tutkó. A hivatalos oldalt mindenképp nézd meg, méghozzá alaposan! Azonban ez se garancia. CSX 800-as ramoknál, a hivatalos oldalon CL5 van feltüntetve, haveromé mégis CL6-os...Tehát azt mondhatom, a sima CSX ramok ezek után kerülendőek, valszeg az 1066MHz-es darabok is, ezek is CL6-osak lehetnek. Kingmax esetén ugyanez érvényes az 1066MHz-re, az újak mind CL6-osak, 2GB-osból mindenképp, 1GB-osból nem tudom. 800MHz esetén még asszem CL5-ös ramokat árul, de hivatalos oldal megmondja, náluk frissnek tűnnek az adatok, és hitelesnek, nem úgy, mint a CSX-nél, ahol valszeg régen frissítették.
Tehát figyelj, mit rendelsz, nehogy esetleg tuningolás közben érjen meglepetés, h milyen gyengék a ramok...
Ha a hivatalos oldal megnézése után is bizonytalan vagy, inkább kérdezz. Főleg a szériaszámot érdemes megnézni, ami elég hosszú, de abból kiderül, itt 1 példa:
DDR2 Geil Value Dual Channel kit - Geil Value 2 csatornás ramok KIT-ben
PC2-6400 DDR2-800 Dual Channel Kit - 800MHz-es
PC2-6400 800MHz CAS 5-5-5-15 /6-6-6-18 - itt írják, milyen verziókban fordul elő
* ATI CROSSFIRE Compatible

- Available in 1GB(512MBX2- SKU# GX21GB6400DC) - a szériaszám alapján az 1GB-os KIT(2x512MB) csakis CL5-ös
2GB(1GBX2 –SKU#GX22GB6400DC) - ezek szerint a 2GB-os KIT szintén csak CL5-ös lehet, ennek ellentmond, h Iponon mintha láttam volna Geil Value 2GB 800MHz CL6 KIT-et...
4GB(2GBX2 - SKU#GX24GB6400DC / GX24GB6400C6DC) - na itt látható, az utóbbi szériaszáma GX24GB6400C6; a C6 a CL6 időzítést jelenti...
0
0
0
0
dave500 avatar
Használja, csak nem mutat 3.5GB-nál többet!
De ha megszerzed a 64bites XP-t akkor vehetsz!
De amúgy is bőven elég 2GB-is, majd esetleg késöbb jól fög jönni h lesz 4GB.
0
0
0
0
kovi avatar
Ja és lenne még egy kérdés érdemes-e venni még 2 gb-t a meglévő 2 mellé mert vistát nem akarok xp-ből meg nem találtam 64 bitest. vagy a 32 bites az még kezeli a 4gb-t mert tom hogy csak 3-3.5 gb-t ismer de kezeli-e a 4gb-t?
0
0
0
0
no avatar
A Corsair a legjobb választás a 3 KIT közül!
Erős, megbízható!
0
0
0
0
Szamp avatar
Meg nézhetnéd a Cas Latency -t is mert az is nagyon fontos a ramoknál, minél kissebb annál jobb! PL. ddr2 2gb 800mhz cl5
0
0
0
0
kovi avatar
Hello. segítsetek mert ne tok választani. kinéztem magamnak 3 féle ramot és nem tom hogy melyik a jobb:-1, OCZ DDR2 2GB 1066MHz KIT Reaper -2,Corsair DDR2 2048MB 1066MHz KIT DOMINATOR C5D -3,Kingston DDR2 2048MB 1066MHz KIT HyperX CL5. Szerintetek melyik a jobb én az ocz és a corsair kettő közt filózok mert azok erősebbek mint a kingston. végülis nekem már van kingston a gépbe amit itt leírtam de gépbővítés miadt akarok venni, meg ha valaki tudna egy olyan helyet ahol lehet letölteni 64 bit-es windows sp2 vagy sp3-t magyarul.
0
0
0
0
dave500 avatar
Nem gond h 533-as ba 667-es ramot veszel csak lasabb lesz!
0
0
0
0
MoonW avatar
Egy kis instrukció mielőtt belevágnál:

-Ha van előre kiszemelt memória de nem tudod eldönteni hogy melyik lenne jobb illetve hogy mi melyiket ajánljuk, akkor lehetőleg pontos nevet, gyártót, méreteket és árat adj meg, mert ezek alapján könnyebben tudunk segíteni.

-Ha olyan kérdést teszel fel hogy: "Ilyen gépbe milyen memóriát ajánlotok?", akkor légyszi tüntesd fel, hogy mégis maximum mekkora összeget szánsz rá. Illetve linkeld be a géped adatait (Géped adatai menüben (lent) ha ki van töltve) mert pl. nem mindegy hogy milyen foglalatú az alaplapod és milyen memóriákat tud kezelni. (Vagy közöld a fontos információkat.)

-Előfordulhat hogy fogalmad sincs hogy milyen memória lenne neked jó, csak azt tudod mennyi pénzt szánsz rá. Ebben az esetben is linkeld be a géped adatait (Géped adatai menüben (lent) ha ki van töltve) mert pl. nem mindegy hogy milyen foglalatú az alaplapod és milyen memóriákat tud kezelni. (Vagy közöld a fontos információkat.)
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció