Milyen memóriát vegyek?

2009. February 18., téma
Fórum » Asztali PC
Egy kis instrukció mielőtt belevágnál:

-Ha van előre kiszemelt memória de nem tudod eldönteni hogy melyik lenne jobb illetve hogy mi melyiket ajánljuk, akkor lehetőleg pontos nevet, gyártót, méreteket és árat adj meg, mert ezek alapján könnyebben tudunk segíteni.

-Ha olyan kérdést teszel fel hogy: "Ilyen gépbe milyen memóriát ajánlotok?", akkor légyszi tüntesd fel, hogy mégis maximum mekkora összeget szánsz rá. Illetve linkeld be a géped adatait (Géped adatai menüben (lent) ha ki van töltve) mert pl. nem mindegy hogy milyen foglalatú az alaplapod és milyen memóriákat tud kezelni. (Vagy közöld a fontos információkat.)

-Előfordulhat hogy fogalmad sincs hogy milyen memória lenne neked jó, csak azt tudod mennyi pénzt szánsz rá. Ebben az esetben is linkeld be a géped adatait (Géped adatai menüben (lent) ha ki van töltve) mert pl. nem mindegy hogy milyen foglalatú az alaplapod és milyen memóriákat tud kezelni. (Vagy közöld a fontos információkat.)
Hozzászólások: 2 030
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
sokeszter avatar
Törölt hozzászólás
0
1
0
1
💬 11
Viktorinho avatar
@sokeszter: Helló. Asrock honlapja szerint támogatott az a memória amit linkeltél lejjebb.
0
0
0
0
sokeszter avatar
@Viktorinho: Köszi , megnéztem.
0
0
0
0
PoPet avatar
@sokeszter: Küldtünk meg írtunk már neked itt az elmúlt fél-egy évben millió dolgot, procit, alaplapot de még talán kártyát vagy komplett konfigot is, de nagyjából egyikre sem hallgattál. Tehát akkor minek pazaroljuk az időt ismét arra, hogy megnézzük helyetted a QVL-t, hogy mit eszik meg fixen az alaplapod, mikor úgyis azt veszed amit te szeretnél, vagy amit valami kevésbé hozzáértő de közelebbi ismerős ajánl?

Még akkor sem érteném a felháborodást, ha nem így tettél volna eddig, mert senkinek nem kötelessége itt adatlapokat bújni a szabadidejében, csak szeretünk segíteni, ha tudunk, és van értelme.
1
0
1
0
sokeszter avatar
@PoPet: Hali, nem háborgok, csak a memóriát akartam megkérdezni. Csak az a gondom, hogy már-már erőszakoskodtok azzal, hogy AMD-t vegyek. Nem mondtam soha , hogy nem jó az AMD, de én mást szeretnék. Inteles gépet szeretnék, és meg is lett. Nem kell pazarolni rám az időt. Mindig mindent alaposan átnézek mielőtt döntök, nem akarok semmit sem elkapkodni. Azért kérdezőködöm itt, mert tudom, hogy sokan jobban értenek a dolgokhoz min én. De meg kell értenetek, hogy nem mindenki szeretne AMD-s gépet.
0
0
0
0
PoPet avatar
@sokeszter: De ha úgyis a rosszabbat veszed, mert neked az a szimpatikus, mi minek vacakoljuk azzal, hogy a lehető legjobbat ajánljuk neked bármiből? Vegyél ami tetszik, aztán kész.
0
0
0
0
Pokman avatar
@PoPet: Azt amúgy vágod hogy 4060ti-t vett ? 🤣🤣🤣
0
0
0
0
PoPet avatar
@Pokman: Épp ezért nem érdemes keresgélni neki semmit, veszi ami megtetszik, nem ami logikus és jó.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@sokeszter: Ha mindennek utánanéztél akkor a 14700K-ra hogyhogy 240-es AIO-t vettél? Nem leszólás, csak ahhoz inkább 280 vagy 360-as illik jobban, mert 240 alatt lehet forrófejű lesz.Nekem a 13600K is képes a 360-as CB23 alatt 86 fokra is felmenni, de játékokban 50-60 közt megállt eddig.
0
0
0
0
sokeszter avatar
@reszler112233: Szia, igen én is gondolkodtam ezen, meglátjuk, remélem nem lesz gond, ha gond lesz beszerzek egy nagyobbat. Köszi
0
0
0
0
Pokman avatar
@sokeszter: Igazából nagyon egyszerű megállapítani, megnézed az alaplap és processzor leírását hogy mekkora a maximális RAM sebesség amit támogat, ami fentvan mindegyik gyártónak a weboldalán, ingyenesen (ha még nem vetted volna meg egyiket sem). Utána meg csak keresel egy dual chanel RAM-ot azzal a sebességgel ami támogatott a procid és lapod által is, még esetleg arra figyelsz hogy a CL minnél kisebb legyen. De amúgy ja, korábban se nagyon hallgattál arra amit mondtunk, szóval minek a felháborodás ?
0
0
0
0
sokeszter avatar
@Pokman: Hali, nem háborgok semmin sem, csak a memóriát akartam megkérdezni. Amúgy köszi, megnéztem.
0
0
0
0
sokeszter avatar
Hali, most vennék memóriát az új masinámba: ez az alaplap van: [LINK] i7 13 vagy 14 generációs K-s proci lenne, ár függő, xmp-t azért bekapcsolnám. Nem tudok dönteni memória ügyben. Milyet ajánlanátok? 32 GB 6000MHz körüli vagy feletti. Mondjuk pl. ez? : [LINK]
0
0
0
0
visor261 avatar
[LINK] úgy érzem kevésbé lesznek optimalizálva a dolgok a jövőben...
0
0
0
0
💬 1
Pokman avatar
@visor261: Miért is ? A próbléma leginkább a videókártyákkal van nem a RAM-al, ha valami akkor a RAMok tartják a legjobban magukat.
0
0
0
0
ppista avatar
A mostani gépemhez a Bulldózer 2.0 adatlapomon megtudjátok nézni.
Melyik ram lenne jó a gépembe:
G. SKILL 32GB KIT DDR4 3200MHz CL16 Ripjaws V (F4-3200C16D-32GVK)
G.SKILL Aegis 32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz CL 16 (F4-3200C16D-32GIS)
0
0
0
0
💬 7
Pokman avatar
@ppista: A második, mert dual channel mindig jobb mint a single. Amúgy itt az hogy melyik lenne jó a gépedbe semmi köze
0
0
0
0
Puffin avatar
@Pokman: Az első is 2 modulból áll. És a hűtőborda miatt lehet jobb választás.
0
0
0
0
Pokman avatar
@Puffin: Hát akkor igen, mivel nem volt ott a 2x16 jelzés, azt hittem az single channel
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Pokman: A KIT felírat már általában jelzi hogy 2 modul minimum, de a zárójelben lévő számnál a 16D-32GVK is arra utalhat hogy 16GB duplázva egyenlő 32 GB.
0
0
0
0
Puffin avatar
@reszler112233: A zárójelben lévő "16" a késleltetést jelzi. CL16
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Puffin: Ezt nem tudtam. Viszont KIt feliratra legtöbb esetben igaz amit írtam.
0
0
0
0
Pokman avatar
@reszler112233: A kit is lehet egy, angol oldalon ha megnézed sokszor írja úgy hogy single channel kit, dual channel kit, quad channel kit. Szóval csak abból kiindúlva nem lehet megmondani. Az hogy ez így helyes-e vagy nem, az már egy másik kérdés.
0
0
0
0
Sicu33 avatar
Sziasztok!

Intel Core i7 13700K-hoz és egy Asus Prime Z790-A WiFi alaplaphoz jó választás lehet a Kingston Fury 2x32Gb 6000Mhz DDR5 (KF560C32RSAK2-64) memória? Kingston RAM-okat használtam eddig,teljesen meg vagyok vele elégedve,ami fontos lenne még a számomra,hogy LED-es legyen.
Előre is köszi!
0
0
0
0
💬 1
santakigyo avatar
Egy buta kérdés.
Adott egy memória X sebességű. A proci ezt a sebességet nem támogatja csak alacsonyabbat.
Fog így működni rendesen azon a sebességen amit a proci kezel vagy ez nem így működik?
Köszi...
0
0
0
0
💬 29
Pokman avatar
@santakigyo: Attól hogy nagyobb a sebessége fog működni, de csak azon a sebességen amit a proci támogat. Amúgy melyik prociról és RAM-ról van szó? Mert pl az 5800X is 3200MHz-t támogat elméletileg, de mégis ki lehet vele teljesen használni egy 3600MHz-es RAM-ot.
0
0
0
0
santakigyo avatar
@Pokman: Ryzen 5 7600 proci lenne egy g.skill flarex ddr5 6000mhz 2x16gb memóriával
A proci papiron 5200mhz tud.
De úgy tudom ez a sebesség a stabil még ezeknél.
0
0
0
0
Pokman avatar
@santakigyo: Hát igen, de miért akarsz hozzá 6000MHz-est venni? Elfogyott az 5200?
0
0
0
0
santakigyo avatar
@Pokman: Egészen őszintén bevallom,hogy nem figyeltem. Az alaplapot néztem,hogy tudja e és megfeledkeztem arról,hogy a procit is nézni kell.
Már megvan véve és a kérdésem ezért is tettem fel.De ha működik rendesen akkor nem számít, ennyiért nem akarom cserélni.
0
0
0
0
Pokman avatar
@santakigyo: Ha már megvan akkor tényleg mindegy 😅, de nem baj az, csak nem fog 6000-en menni
0
0
0
0
Puffin avatar
@santakigyo: A BIOS-ban beállítod hogy 6000MHz-en menjen és azon fog menni. Ha csak nem valami nagyon fapados lap lesz alatta.
0
0
1
0
santakigyo avatar
@Puffin: Erre gondoltam én is.
0
0
0
0
Pokman avatar
@santakigyo: Max ha valami stabilitási problémát tapasztalsz (képernyő zavarok akár játékon kívül is, crash, kék képernyő, stb.), visszaveszed 5200-ra
0
0
0
0
santakigyo avatar
@Pokman: Szerintem alapból úgy fogok indítani,hogy visszaveszem.Azóta olvastam ,hogy produkálhat így hibákat.
Köszönöm a segítséget.
0
0
0
0
PoPet avatar
@santakigyo: Én nem szórakoznék vele az fix, rakd fel nyugodtan 6000-re, vannak AM5 lapok amik még 6400-at is támogatnak, menni fog simán. Az első post sokáig fog tartani lehet, akár 5-6 perc is lehet a 7600-al, szóval türelmesen várj majd. Utána rakd fel biosban DOCP/XMP profilra amit támogat és kész. Max megint várnod kell kicsit amíg a bios összeszedi magát, és menni fog.
Ha nem annyi a dolgod, hogy beállítod BIOS-ban az FCLK-t 2000MHz-re, vagy autora (valószínű utóbbi a default szóval be is áll majd neked arra).

Hülyeség ez a "X MHz-et támogat a proci". Régen Intelnél így volt, de sztem már ott sincs ez, már a DDR4-nél is OC volt minden a 2133 vagy 2400MHz felett, és a Ryzen 5XXX-nek meg konkrétan a 3600 volt a sweet spot, hiába 3200-ig volt a hivatalos support CPU szerint.

Ja és legyen friss BIOS-od, az sosem árt.
1
0
0
0
santakigyo avatar
@PoPet: Kicsit még odébb van,hogy összerakom.Megvan véve,csak a cucc és köztem van bő 1200 km 😬
Az első úgyis a BIOS nézegetése lesz.De mint írtam fentebb,olvastam,hogy más is járt így és volt neki anomália.Ami a RAM 5200Mhz-re csökkentèsèvel megszűnt.
Az előző gèpemet még 2012-ben tettem össze,nem tegnap....van tudás téren mit frissíteni.
0
0
0
0
PoPet avatar
@santakigyo: Előfordulhat, de kétlem, hogy bármi gond lesz egy sima 2x16 6000MHz-el, mikor az AMD aztmondja az a sweet spot, és csoó AM5 QVL-en szerepelnek még 6400-as modulok is. Tuti nem szarakodnék, hanem rögtön azzal kezdenék, 99%, hogy csont nélkül megy majd gyári profillal, és a fabric is beáll 2000MHz-re hozzá.
0
0
0
0
Pokman avatar
@PoPet: Az a baj hogy pont ezzel volt a probléma. Kellett volna menjen többel de mégis baszakodott a géppel, amit csakis az 5200-ra levevés oldott meg. Ez nem mindenhol van így, kimondottan azokat a rendszereket érintette Ryzen-el ahol 5200 volt megadva és az emberek gyorsabb RAM-al akarták haszálni. Volt akinek ment, volt akinek nem, hiába az azonos alaplap. Legutóbbi információim alapján, ami igaz még júniusi, ez a probléma nem oldódott meg. Nem tudom azóta jött-e bármilyen frissítés vagy javítócsomag alaplap gyártóktól, AMD-től vagy fene se tudja kitől XD
0
0
0
0
PoPet avatar
@Pokman: Nincs olyan ami hivatalosan többet támogat, ahogy AM4-en sem volt amire 3200-nál többet írtak volna, mégis 3600 lett a sweet spot. AM5-ön ez most az 5200 és 6000 duo, előbbi amit ráírnak, utóbbi ami a legjobb. Nem lesz vele baj, szinte biztos, hogy csont nélkül megy majd 6000-en 2000-es FCLK-val.

Ill csomó alaplapnál még a QVL-en is fentvannak a 6400-asok is, ami azt jelenti, hogy a gyártó tesztelte, és működik.
0
0
0
0
Pokman avatar
@PoPet:
Nincs olyan ami hivatalosan többet támogat
Nem is azt mondtam, csak hogy ez volt a probléma és nem tudom megoldódott-e.
0
0
0
0
PoPet avatar
@Pokman: Mikor volt probléma? Csont nélkül megy megjelenés óta. Mindenki 6000-es RAM-ot ajánl, a lehető legjobb timingokkal a Zen 4 mellé. Bár amit a srác vett C36, szóval valami gagyibb die lesz, nem fullos a-s hynix, de lényegtelen a téma szempontjából.

Konkrétan van aki 7950x-en azért váltott 6000-es RAM-ra, mert 4800-al volt játék amiben ~30%-ot vesztett a teljesítményből a szar RAM miatt. Az 5200 is jelentős tökönrúgás a 6000-hez képest, netto hülyeség 5200-an futtatni, mikor simán tud a modul 6000-et. Még az IF is sokkal gyorsabb lesz, mert nem 1767-en vagy mennyit fuit majd, hanem 2000-en.
0
0
0
0
Pokman avatar
@PoPet:
Mikor volt probléma? Csont nélkül megy megjelenés óta.
Ez sajnos nem igaz, csak lehet te még nem hallottál róla. Elmúlt egy évben találkoztam olyannal hogy kék képernyő, stuttering monitor még játékon kívül is, játék közben crash, proci vagy vidókari vagy mindkettő alulteljesít látszólag bármi ok nélkül. És ez mind a RAM miatt volt. Na már most hogy ez alaplap vagy proci (valszeg alaplap mondjuk) vagy maga a RAM miatt van-e nem tudni. De tény és való hogy csak a RAM sebességének 5200-ra való lecsökkentésével lehetett megoldani. Hacsak nem kezdted el cserélgetni procit/laplapot/ram-ot és utána mindet szerre tesztelni újra és újra és újra és......

Mint mondtam, gépeket is szoktam összerakni, ami a szoftveres részét is érinti, szóval fel kell legyen rá téve minden szükséges driver meg op rendszer is. Az elején amikor előszőr találkoztam ezzel a problémával nem tudtam mi a baj, mivel AM4-es rendszeren volt hogy 4000MHz-es RAM-ot is raktam (persze ez nem a legoptimálisabb, de hát csávókám már rég megvette és nem tudta visszaküldeni) és működött. Szóval ott álltam és néztem mi az isten lehet a baj, mire a kollégám odajött és ő avatott be hogy ha ilyen, meg ilyen, stb. problémákat tapasztalok akkor először a RAM sebességét csükkentsem le 5200-ra amit a procinak javasolnak. És láss csodát, igaza volt. Na már most, ilyen problémával gépeknél szerencsére kevesebbszer találkoztam mint nem, de nem tudom megoldották-e már.
0
0
0
0
PoPet avatar
@Pokman: Egyetlen egy jelenlegi ram fajtáról tudok ami még nem hibátlan, és sztem ezekkel voltak a gondok régebben is, mert AM4-es megszoksából sztem boldog boldogtalan vette a Samsung die-al szerelt ramokat, aztán a legtöbb gond pont az ő gagyi alsó kategóriás chipjeit érinti/érintette, de a még meg nem oldottakra is érkezik már a fix elvileg a következő AGESA-val.

Az elmúlt fél évben egy kompetens teszt, review, akármi amit láttam/olavastam sem ajánlott mást, mint 6000-es RAM-okat Zen4-re. De még az AMD is azt mondja, hiába van a product pagen meg 5200. Azzal csak magukat védik le kb, hogy ha valaki kifogja a legrosszabb alaplap+ram kombót is mondhassák, hogy "hát 5200 van ott".

De ez mondom, ilyen tipik gyerekbetegség volt, ami már többnyire rég fixed, és szinte 100%-ra mondom, hogy csont nélkül fog bootolni (elsőre mondjuk 5 perc alatt, na mindegy xd) az az R5 7600 a 2x16 6000-es RAM-al, főleg viszonylag lassabb timingok mellett. 4x8-ban vagy 16-ban viszont már nem lennék annyira biztos, de 2 modul sima kell legyen.
0
0
0
0
Pokman avatar
@PoPet:
Az elmúlt fél évben egy kompetens teszt, review, akármi amit láttam/olavastam sem ajánlott mást, mint 6000-es RAM-okat Zen4-re.
Persze hogy az a jó, nem is mondtam hogy nem. Azért mert azok a gépek amiknél ez a probléma nem jelentkezik 80-90%-át kiteszik az össznek, persze hogy azt ajánlják.

De sajnos a maradék kevéske ember meg nem tudja neki mér van ilyen meg olyan idegesítő problémája és akkor fogják a videókártyára meg procira és akkor jön a szokásos "AMD driver szar" duma, pedig csak egy ilyen kis hibáról van szó. Persze attól még kurva idegesítő és nem igazságos hogy nem azt a sebességet kapod amiért fizettél.
0
0
0
0
PoPet avatar
@Pokman: Elég sok mindennek össze kell állni, hogy valaki beletenyereljen egy ilyen szar lap+ram+szar silicon kombóba, és még megkockáztatom, hogy a legfrissebb biossal, még azok is szinte mind elindulnának már. A 6000 ugyan az Zen4-en, mint a 3600 volt Zen2 és 3-on.
0
0
0
0
Pokman avatar
@PoPet: Na közben megkérdeztem a kollégámat és azt mondta hogy még mindig jelen van ez a probléma és kb 10-ből 1-et érint. Az hogy mi okozza nem lehet tudni és persze mindenki kussban ül akinek elő kéne állnia egy megoldással
0
0
0
0
PoPet avatar
@Pokman: Akár hogy keresek se LTT fórumon se Redditen nem találtam hírtelen olyat aki azt írta volna a kérdésre hogy "Milyen ramot vegyek?", hogy "hát én megszívtam a 6000-el", ellenben mindenki azt ajánlja, mert neki is az van.

Mondom 1-1 modul+alaplap+controller kombóval ki lehet fogni, de erős túlzás az a 10-ből 1, mert akkor minden tele lenne vele, és szinte garantálom, hogy az összes ilyennél vagy régi BIOS van, vagy maga a lap/proci/ram is kicsit véres torkú már out of the box. (Illetve amit írtam, hogy 1-1 sasung die még meh, de soon jön a bios arra is)

Unokatesómnak pont ma deríettem ki, hogy 3 év alatt elkezdett darabokra hullani az Asus TUF X570 Plsu lapja, amit cirka 70k-ért vett annó. Először meghalt a wifi, aztán nem ment az extra pcie-os hangkártya, most meg azthittük megdöglött egy ramja, mert jöttek a BSOD-ok meg memtest hibahegyek. Vett a 4x8 helyett 2x16-ot, azzal meg tökéletesn jó azóta.

Na hát a gond az, hogy jelenleg az a RAM van a gépemben, miután ma 2 x 2 dimmel és egyszerre a 4-el is 0 hibás PASS lett a Memtest vége, 2 külön gépben is, szóval egy slot halott nála az 1-3 közül, vagy a 3950X köhög már, de talán arra kevesebb az esély.

Csak arra akarok ezzel kilyukadni, hogy a proci+lap+ram közül ilyenkor kb bármelyik lehet az oka, hogy nem megy 6000-en, simán elképzelhető egy a gyárból már nem tökéletesen érkező alkatrész is, meg az ott telepített 1 éves bios is.
0
0
0
0
Pokman avatar
@PoPet: Pedig ott van LTT-n és Reddit is. Csak nem így kell rákeresni direktben, hanem az emberek jönnek ilyen-olyan problémákkal amikre ez volt a megoldás. Csak nehéz megtalálni mert más posztokban/topikokban van elvétve 1-1 ilyen javaslat és sokan, köztük én is, sokszor akkor is elnézem ha tudom hogy ott kell legyen valahol a kommentek között abban a posztban. Nem direktben kérdezik azt hogy "miért 5200 6000 helyet?" vagy "mi okozza azt hogy csak 5200-on stabil", stb.
0
0
0
0
MaximumGame avatar
@Pokman: 5900X meg 3600Mhz támogat, de elvileg 4000ig kezeli max
0
0
0
0
MrPAYER avatar
@santakigyo: Szia. Mindenképp szabályozd a ramokat arra a sebességre ami a procinál fel van tüntetve mint maximum. Attól a RAM lehet magasabb órajelű, sőt működni is tud csak különböző jelenségeket produkálhat. Nagyon leegyszerűsítve a CPU-kat belövik a gyárban egy adott optimális órajelre amin keresztül hatékony a "kommunikációja" a memóriával. Ez azt jelenti, hogy a megadott legmagasabb RAM freq. az optimális is egyben. Az optimálistól lefelé el lehet térni viszont felfelé nem érdemes. Most ennek az elektro. szinkronizációs elemzésébe nem kezdenék bele mert nem releváns a kérdés szempontjából, a lényeg az, hogy pont ugyanannyira vagy alacsonyabbra legyen állítva a RAM órajele mint ami a CPU compatibility-nél meg van adva.
1
0
0
0
santakigyo avatar
@MrPAYER: Igen, azóta már olvastam sokat.
Azért bosszant a dolog mert az én úgymond butaságom miatt néztem el.
Ez a proci max 5200 tud és emlékszem néztem is tudja e,de annyi fele olvastam,hogy csak a lapot néztem és valamiért az maradt meg,hogy a proci is tudja.
Köszönöm a segítséget.
0
0
0
0
PoPet avatar
@MrPAYER: Akkor a Zen3-nak miért 3600MHz volt a sweet spot? Akkor hogy mehet nálam most 4x8GB 3200-as RAM, mikor 4 dimmnél hivatalosan 2667 a max?

Ennél tévesebb dolgot nem is írhattál volna. Minél gyorsabb RAM van a Ryzenek mellett, annál gyorsabb lesz az Infinity Fabric is, hiszem a DRAM sebsségét veszi át 1:1 vagy 3:2-es arányban alapértelmezetten (btw pont 6000MHz-ig van ez így). Ha nem bootol, akkor az valószínű amiatt van, hogy az IF nem bírja, de akkor meg csak szimplán elég azt visszavenni külön. Legalábbis AM4-en konkrétan 1600-ra, AM5-ön meg autora vagy 2000-re, mert nincs szinkronban, pont a gyors ramok miatt.

Az AMD aztmondta a sweet spot a DDR5-6000 és FCLK auto ami legtöbb esetben 2000MHz lesz, tehát az AM4-es 1:1 helyett 3:2 az arány (MCLK az FCLK-hoz képest).
0
0
0
0
Robika1919 avatar
Hello Gddr3-as foglalatba Tehetek Gddr5-ös Videó kártyát? (PCI-Express)
0
0
0
0
💬 4
Puffin avatar
@Robika1919: Te valamit nagyon keversz.
Van a PCI-e foglalat ami lehet Gen2-3-4 és van a kártya memóriája amin a "GDDR" jelölés a memória sebességére vonatkozik.
Tehát az alaplapi PCI-e foglalatba be tudsz tenni bármilyen PCI-e kártyát.
0
0
0
0
Pokman avatar
@Robika1919: Ahogy Puffin is mondta, beletenni beleteheted, csak nem fogja tudni biztosítani azt a sebességet.
0
0
0
0
Robika1919 avatar
@Pokman: Tehát ha bele teszek egy 2Gb-os Ddr5-ös kártyát a Ddr3-as helyet akkor valószinűleg hogy nem 2gb memóriát fog kezelni?
0
0
0
0
Pokman avatar
@Robika1919: Nem a memória mennyisége a baj, hanem a sebesség amivel a memória kommunikál a géppel. A mennyiség csak egy része a teljesítménynek, a sebesség a többi része
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 1
Puffin avatar
Semennyire.
Max 3600MHz, CL16 vagy kisebbre, de az sem hozna olyan sokat.
0
0
0
0
KrisztianRikardo avatar
Sziasztok a konfigomat szeretnèm bőviteni 32gb ddr4 ramra! Mit ajánlanátok ami stabilan fut a rysen 5 5600x-el?
0
0
0
0
💬 1
PoPet avatar
@KrisztianRikardo: Ha fixre akarsz menni, nézd meg az MSI oldalán a QVL-t, és válogass abból, de valószínű szinte bármilyen 2x16 3200 vagy 3600MHz-es RAM-ot lekezel, szerencsére az 5th gen ryzen már messze nem olyan válogatós mint mondjuk az első volt. Az is járható út ha veszel még 1 ugyan olyan KIT-et amid van, de annál már kicsit fontosabb lehet a QVL, mert 4 modul nagyobb terhelés a memória kontrollerre.
0
0
0
0
Ayistion avatar
Miután megvan az új kártyám, végre eljutottam oda hogy a RAM-al foglalkozzak. Ami most van a gépemben azt eladnám. Helyette kinéztem két ramot.
[LINK]
vagy
[LINK]
Mindenképp 32GB-ra szeretnék váltani, elvileg lapom támogatja a 3600Mhz-t.
Lapot és procit mostanában nem akarok cserélni, egyedül tápot akarom nagyobbra váltani majd. 16-19-19-39 és 16-20-20-as timing között ekkora a különbség hogy 15k hufot jelentsen, vagy a márkát kell megfizetni? Alternatívák jöhetnek.
0
0
0
0
💬 7
Bronson avatar
@Ayistion: En az olcsobbat vennem, nem vennel eszre akkora kulonbseget amennyi az arbeli kulonbseg. Az idoziteseket manualisan is tudsz faragni kicsit.
0
0
0
0
Ayistion avatar
@Bronson: Mástól nem igazán jött válasz, szóval lehet hogy akkor a HyperX-et választom. Csak nehogy egy év múlva ez is kifutó termék legyen, mint ahogy a jelenlegivel benyaltam hogy már sehol sem kapni. :d
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Ayistion: Nem fogsz benne csalódni. Nekem is HyperX Fury memóriám van most is csak 3200-as és 2x8GB, de előtte is volt 2666-os 2x8 szintén ebből DDR4-be és azzal sem volt baj, azelőtt meg 2x4 szintén ugyanúgy Fury volt évekig, és az is megfelelt. Attól meg nem félnék hogy egy év múlva a 32 GB kevés lenne. Manapság még a 16-al is lehet lenni, nemhogy 32-vel.
0
0
0
0
Bronson avatar
@Ayistion: Nem hinném hogy 32GB ram kevés lenne 1 év múlva🙃
0
0
0
0
visor261 avatar
@Bronson: 32gb már most kevés nemhogy egy év múlva, de mint minden felhasználat függő, 16gb már 2015-ben kevés volt galciv3 hoz vagy bármihez ha ment mellete a chrome...
most ha D4 kell akkor 20-36gb az átlagos ram használat... persze le lehet venni a grafikát meg a felbontást és akkor egy 2500+270x+8gb is viszi a mai címeket...
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@visor261: Pedig el lehet lenni manapság is 16 GB-al is, csak ehhez pont az nem kell amit írtál, tehát semmilyen böngésző vagy olyasmi ami memóriaigényes ne fusson a háttérben amikor épp játszol.
0
0
0
0
Bronson avatar
@visor261: A jatekok tobbsege manapsag is beeri 16GB-al, azert eleg meredek sztem hogy 32 mar ma is keves lenne...
0
0
0
0
cseszka avatar
Sziasztok.Jelenleg 16gb memória van a gépemben,azt bővíteném 32gb-ra.
A meglévőből már nem találok elérhetőt,igy másik gyártóéval kellene megtámogatni.
Amim van:[LINK]
És amire gondoltam mellé,vagy amit kinéztem:[LINK]
A kérdésem,a két memória tudna gond nélkül együtt dolgozni?Mindkettő ddr4 3200Mhz CL16.Vagy mit ajánlanátok mellé?Eladni nem szeretném,2*8gb gondoltam venni,így akkor 4*8Gb lenne benne,és megmaradna dual channel is.
0
0
0
0
💬 3
Puffin avatar
@cseszka: Az első szériás Ryzen nagyon válogatós volt memóriából. Lehet maga a 4 modul se tetszene neki, főleg ha különböző.
Szerintem érdemesebb lenne 2x16GB-ra cserélni.
0
0
0
0
Bronson avatar
@cseszka: Ahogy Puffin is javasolja : inkabb vegyel 2X16GB
0
0
0
0
cseszka avatar
@Bronson: Köszi a választ mindkettőtöknek.Ezt el is felejtettem már.Hogy az első genes Ryzen memó kényes....Eladni azért nem szeretném,mert hibátlan,aztánn meg úgy se kapnék érte annyit amennyit ér.Ezért gondoltam a bővítésre és nem a cserére.Lehet akkor előbb majd eg Ryzen 5*** proci lesz,már lehet baráti áronn kapni,lapomba meg belemegy bios frissítéssel.
0
0
0
0
Edven avatar
3200 vagy 3600?

Kingston FURY Beast Black, 2x8-as kit, 5k összegbeli különbség. Nem vágom a megahertzek közötti különbséget, így a számokat megnézve az utóbbi gondolom gyorsabb vagy mi, ha minden igaz az alaplapom támogatja is. Megéri azt az 5k-t? Kövi fizukor valószinűleg veszek még egy ugyanilyen kitet.
0
0
0
0
💬 3
zsolo avatar
@Edven: Szerintem megéri, azaz 5ezer ft nem egy nagy összeg, én biztos a 3600-ast Venném!
1
0
0
0
Bronson avatar
@Edven: mennyit szansz ra?
0
0
0
0
Edven avatar
@Bronson: 21k volt 2x8gb a 3600-ból, már meg is vettem.
0
0
0
0
Ayistion avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 2
zsolo avatar
@Ayistion: Corsair és G.Skill ramot találtam, 16GB, 3000Mhz, CL16, az hogy a márka más szerintem az nem számít! de ha téged zavar akkor add el és vegyél 4*8GB 3200MHz-es ramokat pl!

[LINK]

[LINK]
0
0
0
0
X9K338DA avatar
@Ayistion: Elvileg a kit ramok összeválogatottak, hogy tökéletesen tudjanak együtt dolgozni. Általában ha nem ugyanazt a modellt veszed bővítéshez, nem szokott gondot okozni, általában az sem, ha más gyártó memóriájával bővítesz, de vannak válogatós alaplapok. Tapasztaltam már olyat azonos gyártótól azonos specifikációjú de eltérő modellszámú RAM-nál is, hogy okozott gondot.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok.
Memóriát szeretnék bővíteni,viszont tanácstalan vagyok.
Tudna valaki esetleg ehhez az Asrock Fatal1ty AB350 Gaming K4 alaplaphoz
2*16gb memóriát ajánlani?
Nagyon szépen köszönöm az infókat.
0
0
0
0
💬 1
zsolo avatar
@zotya010: [LINK]

Ez teljesen jó, és elég jó árban is van most!
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Ramot szeretnék venni, 2x8gb 3200mhz és ezek közül nem tudom melyik lenne a legjobb vagy melyik működne egyáltalán a konfigommal:
1. Corsair Vengeance RGB PRO Series (CMW16GX4M2C3200C16)
2. Kingston FURY Beast RGB (KF432C16BBAK2/16)
3. G.Skill Trident Z RGB (F4-3200C16D-16GTZRX)
Alaplap: Gigabyte B450 DS3H
Proci: AMD Ryzen 2200G
Nem szeretnék úgy járni hogy megveszem a ramot és nem működik az alaplappal vagy a procival, mert néztem volna hogy kombatibilisek-e, de csak régebbi ramokat adott ki amiket már nem kapni újonnan.
0
0
0
0
💬 2
Andor1997 avatar
@krist34: Ha ezt veszed:
[LINK]

[LINK]

vagy ezt
[LINK]
akkor mennie kell!
0
0
0
0
no avatar
@Andor1997: Köszi a választ!
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Ramot szeretnék bővíteni és ebbe szeretnék egy kis segítséget kérni. Jelenleg 2x4gb kingston hyperx fury dddr4 2666mhz (ugyan ezt a modellt már nem lehet kapni) ramom van a gépbe és hogy mivel kéne bővíteni, 2x8gb vagy 2x4gb vagy vegyem ki ezeket és mehet bele 2x8gb több mhz-es. Amit rá szeretnék költeni max 35k. Az alaplap 3600mhz t tud kezelni a proci meg 2999mhz ha jól tudom.
Pc-m:
Radeon rx 570 8gb
Ryzen 3 2200G
8gb 2666mhz
Gigabyte b450 ds3h
0
0
0
0
💬 3
Puffin avatar
@krist34: Add el ami benne van és vegyél 2x8 3200MHz-eset szerintem. Vagy akár 3600-asat ha belefér a keretbe.
1
0
0
0
no avatar
@Puffin: Köszi a választ, melyik ramot tudnád ajánlani?
0
0
0
0
Puffin avatar
@krist34: G.Skill, Kingston, Hyperx, Crucial. Igazából amelyik tetszik :D
0
0
0
0
Default avatar
Játékok szempontjából melyikkel járnék jobban?
3600mhz/cl16 4x8gb vagy 4400mhz/cl16 2x8gb?
0
0
0
0
💬 4
visor261 avatar
@Default: AMD mellé azt mondanám hogy egyértelműen magasabb mhz, ha nem kell neked a dupla kapacitás. Lényegében több mhz = több fps, több gb több dolog futhat egyszerre.
De leginkább attól függ mire használod, az univerzális formula:
Játékok+háttérfolyamat/elérhető ram=szükséges ram+(1-2gb puffer)
pl: win10(2)+chrome(1.5)+játék(2)=(kerekítve 6)
win10(2)+chrome(1.5)+játék(4)=(kerekítve 8)
win10(2)+stellaris(16)=(kerekítve 18)
l😆e(1)+chrome(1)=(kerekítve 2)
Spoiler!
de a hx421c13sbk4/16-nt én nem cserélném
0
0
0
0
Default avatar
@visor261: Msi mpg z590 + 11700k-ra váltok.
0
0
0
0
visor261 avatar
@Default: akkor mint írtam ha kell 1-10fps+ akkor utóbbi
ha kell a 32gb ram akkor előbbi
0
0
0
0
no avatar
@Default: Ár/érték szempontjából az elsővel járnál jobban, pláne Intel platformon.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Tudtok nekem ehhez az alaplaphoz ajánlani egy 8GB-os ramot?
Proci: I3-3220
Ram: 4GB Ram DDR3
Vidi kártya: GT 1030
Alaplap: Hewlett-Packard HP Compaq Pro 6300 MT
0
0
0
0
African avatar
Sziasztok ga h55m s2 rev 1.3 i5 750 cpu, rendeltem egy memória kittet.
Kit neve: Geil evio potenza Gpb38gb1333c9dc 2x4gb 1333mhz
Mivel nincs fent a támogatási listán nem lesz vele gond?
Csak a tipus nincs fent, amugy minden paraméter egyezik ami lehetséges.
Szerintetek?
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Hay! Esetleg azt nem tudjátok, hogy Geil White Dragon létezik DDR3 variánsban is? Black Dragon tudom, hogy van, de nekem kimondottan a fehér kell.
(Persze ha valakinél akadnak 8GB-s 1866os HyperX Fury memóriák piros színben, az is faja lenne 😊)
0
0
0
0
💬 3
no avatar
@SuperPuma: DDR3-ból csak Black készült.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@LordSzalko: Kár. Brutál jól néz ki
0
0
0
0
no avatar
@SuperPuma: Ja amúgy nem csúnyák.
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 5
no avatar
Hogy lehetőleg ugyan olyat vegyél második modulnak és berakásnál hagyj egy slot-ot köztük, de az utóbbit az alaplap leírásában is meg fogod találni ábrákkal együtt.
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
Bronson avatar
Mindenkepp ketto modult vegyel es a gyorsabb sem art. Mondjuk ez ugyanannyiert sokkal jobb,mint amit kineztel

[LINK]
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
Bronson avatar
Az a szam elmeleti, nyugodtan hasznalhatsz gyorsabb ramot is!
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
Bronson avatar
Semmi gond nem lesz vele, elonyosebb, mint hatrany! Amugy mar megvetted a lapot meg a procit? Mert a parositas nem epp a legjobb(K-s proci ala Z-s lap kell ha ki akarod hasznalni egeszeben)
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
Bronson avatar
Nem kifejezetten a ram sebesseg kulonbsegre gondoltam, hanem hogy egy K-s processzort tervezel venni, amit lehet tuningolni, de csak z-s lapban. Ha nem tervezel oc-t akkor vegyel sima 10700 procit es akkor maradhat a tuf lap.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek a választásban. Egy új gépet szeretnék összerakni Z490-es alaplappal 10700K cpu-val. Gondolkodok a memórián hogy a Patriot Viper Steel 16GB (2x8GB) DDR4 4400MHz (PVS416G440C9K) vagy Patriot Viper Steel 32GB (2x 16GB) 3600MHz DDR4(PVS432G360C8K) memórát válasszam, árban szinte majdnem egyforma de logikusan a nagyobb az lassúbb. Milyen célra érdemes megvenni a 2*8Gb-ot illetve a 2*16Gb-ot. Pro-kontra véleményre lennék kíváncsi. A gépet normális használatra illetve játékokra vásárolnám.
Köszönöm
0
0
0
0
💬 1
no avatar
@Steve84: A több memória sosem baj igazából, 16GB viszont gaming-hez manapság bőven elég. Akik többet használnak azok többnyire játék mellett kreatív szoftverekkel is tevékenykednek, ott jön szóba inkább a 32 valamint 64GB.
0
0
0
0
Janko95 avatar
Sziasztok!
Notebookomhoz szeretnék memóriát venni, viszont segítségre lenne szükségem. Ugyanis nem találom hogy hány Mhz-et támogat maximálisan a gépem.

ASUS ROG G752VM az alany.

3200 Mhz-es modulokkal szemezgetek, de van egy olyan érzésem hogy max csak 2666-ot támogat.
Valaki tudna segíteni?
0
0
0
0
💬 2
no avatar
@Janko95: Alapjáraton 2400MHz-es modullal szerelik gyárilag. Egyébként olyan RAM-ot próbálj venni (legalább sebességben) amivel jelenleg is üzemel.
0
0
0
0
Janko95 avatar
@LordSzalko: Most vettem pár napja, és sajna különbözőek a modulok. Van benne egy 2666-os (Kingston), és egy 2400-as (Micron). Gondolom utóbbi lehet a gyári.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni van egy intel i7-4790 procim egy asus z97 pro gaming alaplapom és egy geforce gtx 1050 ti videókártyám ehhez szeretnék ramot venni. Mit érdemesebb venni egy 2x 4gb vagy 1x 8gb illetve 1866Mhz es elég vagy inkább 2400Mhz es legyen az biztos hogy ddr3 kell az alaplapba. Válaszokat előre is köszönöm
0
0
0
0
💬 3
Puffin avatar
@Greyback4: 2x8-at. 😃
Mindenképp 2 modul legyen.
0
0
0
0
no avatar
@Greyback4: A dupla modulhoz mindig ragaszkodj. 16GB-ot vegyél, ha már veszel mert az kell már manapság. Intel-nél olyan nagy szerepe nincs a MHz-nek, nem kamatozik annyit belőle szóval a 1866MHz bőven elég neked. Az alaplapi könyvecskébe nézd meg miylen ramokat támogat az alaplap, leszokott lenni írva benne.
[list]Kingston HyperX FURY 16GB (2x8GB) HX318C10FBK2/16[/list]
0
0
0
0
carl18x avatar
@Greyback4: 2X8 gigát, a Dual Channel az igaz. Nélküle nem lesz igazi a rendszer.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
2x8 gb ramot szeretnék venni csak nem tudom,hogy milyen típus lenne kompatibilis a gépembe.(30-40k-t fizetnék érte max.)
Ezzel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.
Gépem adatai:

CPU: Intel Core i5-7500- 3.40Ghz
GPU: Nvidia GTX 1060-6GB
HDD: WD Green 2TB (2012)
RAM: Hynix HMA451U6AFR8N-TF 2x4GB
MBD: Asus H110M-A/M.2
0
0
0
0
💬 4
no avatar
@LewAntropov: Ezek kijönnek 23-25k-ból. Az alaplapod leírását érdemes lenne megnézni milyen RAM modulokat támogat. Ez a könyvében fel szokott lenni sorolva, de Kingston és Corsair modulokkal mindegyik gyártó szokott számolni mert annyira elterjedtek, szóval nagy rizikó nincs a dologban.
[list]Corsair VENGEANCE LPX 16GB (2x8GB) CMK16GX4M2B3200C16
Kingston HyperX FURY 16GB (2x8GB) HX432C16FB3K2/16[/list]
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Köszönöm a segítséget!
0
0
0
0
carl18x avatar
@LewAntropov: 16 gigát érdemes bele rakni legalább. Bár a processzor igy is úgy is limites lesz.
0
0
0
0
no avatar
@carl18x: Köszönöm szintúgy a segítséget!
0
0
0
0
Default avatar
A közeljövőben tervezem lecserélni az alaplap+proci+ramjaimat.
ASUS ROG STRIX Z390-F és 9700k-ra ehhez keresnék ramokat.
A csavar annyi lenne hogy elsőre a ramokat venném viszont olyat keresnék ami a mostani lapomba is jó lenne(msi x99a)
Elsőre ezt néztem ki.
Spoiler!
https://ipon.hu/shop/termek/gskill-32gb-trident-z-ddr4-3200mhz-cl14-kit-f4-3200c14q-32gtzsw/1585673

Nem ragaszkodom a quad channelhez de amíg nincs meg a lap+proci addig legalább tenné a dolgát.?
0
0
0
0
💬 3
Quadgame94 avatar
@Default: Jó lenne. A valódi kérdés hogy miért 9700K-t veszel, meg azt a méreg drága lapot. Nagyon túlárazott kombó.
0
0
0
0
Default avatar
@Quadgame94: 9700k marad vagyis amd nem jöhet szóba,alaplap változhat(msi,asrock,giga-t most kihagynám)ezeken kívül más is szóba jöhet,november vége felé van tervben a csere.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Default: Ja hogy van már 9700K-d, az úgy más. Csak az 5820K van a gepednel ezert hittem azt h most venned majd. Szerintme.felesleges STRIX lap.
0
0
0
0
Zsoltiv0 avatar
Sziasztok!
Milyen ramot vegyek,ami nem kerül 20 ezer forintnál többe?

Jelenleg ezzel rendelkezem ⬇
RAM/Memória: 4GB DDR3 @665MHz (Típust nem tudom)

Jelenlegi alkatrészei a gépemnek:
CPU/Processzor: Intel Core i7-2600,3800MHz 3.40GHz
Alaplap: Dell Inc. 06D7TR (CPU 1)
GPU/Videókártya: GeForce GT430 (1GB)

Úgy tudom,hogy ez a lap nem kompatiblis DDR4-es ramal.

És szeretnék 8GB-ot. (Annyi,a minimum a mai játékokhoz legalább kell,4gb a rendszernek is alig elég.)

Rövid összefoglaló: Szeretnék 8GB ramot a gépembe,max 20 ezer forintért és max DDR3! 2x4gb is jó.
0
0
0
0
💬 5
no avatar
@Zsoltiv0: Kingston HyperX Fury 1866MHz 8GB Kit HX318C10FBK2/8
0
0
0
0
Zsoltiv0 avatar
@LordSzalko: Köszönöm a válaszod! 😀
Mindenképpen ez is benne lesz a pakliban,ha oda érek...
0
0
0
0
Zsoltiv0 avatar
@LordSzalko: Én ezt a fajta ramot nézegettem. Ez mennyivel gyengébb?
Kingston 2x4GB DDR3 1600MHz HyperX Fury Blue HX316C10FK2/8
0
0
0
0
no avatar
@Zsoltiv0: Minimálisan jobb a CL értéke a Blue-nak az alacsonyabb MHz miatt, egál a kettő igazából azt veszed amelyik jobban tetszik.
0
0
0
0
Zsoltiv0 avatar
@LordSzalko: A kék nem illene a többi alkatrészhez.. 😆
Így a fekete lesz.
0
0
0
0
no avatar
Zseniális marketing, ne is keressetek mást.
https://i.imgur.com/Ov88PKV.png
0
0
0
0
no avatar
https://aqua.hu/memoria/16gb-3200mhz-ddr4-ram-patriot-viper-4-series-cl16-2x8gb-pv416g320c6k-t577200 (16GB 3200MHz DDR4 RAM Patriot Viper 4 Series CL16 (2x8GB) vélemény? Jót olvastam róla főleg ehez a procihoz

Ryzen 3600 megy Alaplap Gigabyte B450M DS3H alaplap
0
0
0
0
💬 2
MentaStrike avatar
@Risk76: Szerintem nem rossz, főleg, hogy van rá 3 év garid is.
Alternatívként Corsairt tudok javasolni, kicsit drágább, de ugyanúgy megbízható. Nem tudom mennyire fontos a számodra a szín, szóval berakom a 3 alternatívát és az árukeresős oldalát.

Corsair Fehér: [LINK]
Corsair Fekete: [LINK]
Corsair Piros: [LINK]
Corsair Árukereső oldal: [LINK]
Patriot Árukereső oldal: [LINK]
0
0
0
0
no avatar
@MentaStrike: Köszönöm
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok melyik Ram dobná meg jobban a gépem teljesítményét?
8gb szeretném bőviteni ami mostvan azt eladom.
[LINK]
[LINK]
0
0
0
0
💬 6
zsolo avatar
@barnabas96: Elsőnek jobb az időzítése, és mivel csak 200mhz-el kevesebb, ami szerintem nem számottevő különbség, így én azt venném!
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: Köszi a gyors választ többiek véleménye is érdekel vagy ha estleg tudtok jobbat.
0
0
0
0
zsolo avatar
@barnabas96: Ryzenhez jó a nagy orejelu memória, de szerintem a 3000 és a 3200 között nem igazán van különbség!
0
0
0
0
Bronson avatar
@barnabas96: [LINK]

ez lenne a legidealisabb. 3XXX szeria ala a 3600mhz ajanlott.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@barnabas96: Attól függ mennyit szeretnél költeni. Igazából 3000/3200 CL15/CL16 már tökéletes a Ryzenhez játékhoz és ebben a kategóriában jelenleg ez a legjobb minőség,ráadásul nincs túlárazva! A probléma viszont ,hogy kit-ben nem kapható az Aqua-nál most ,de ha csak kit nélkül 2x8-at veszel szerintem az is megfelelő.
Kit-ben
[LINK]

[LINK]

1 DB
[LINK]
0
0
0
0
no avatar
@Andor1997: Köszi mindenkinek inkább a magasabb órajel mellett döntöttem.
Ez kerül bele:[LINK]
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok.
Még annyit szeretnék megtudni, hogy mi különbség lehet e két RAM között?

BLS16G4D32AESB - [LINK]
HX432C16PB3K2/16 - [LINK]

Ahogy nézem mind2-t támogatja a B450 Tomahawk max lap (?!)
Mitől érné meg (ha egyáltalán megéri) azt a plusz 6-7 k-t a hyperX ? ami mellesleg top 1 árukeresőn ugye
0
0
0
0
💬 3
zsolo avatar
@istvan0122: Gondolom minőségibb a Kingston , meg ugye a márka is...lehet csak azért drágább, mert ahogy néztem mind kettő ugyan azt tudja!
0
0
0
0
visor261 avatar
@istvan0122: Nekem van 5+ éve kingston és crucial is nekem bevált mind a 2 de ha azért a 6k-ért egy jobb procit kapnék akkor én inkább azt választanám.
Van amin nem érdemes spórolni, mint amikor egy olcsó selecline pendrive lett véve és mikor ráraktál valamit, megnyitottad és jó volt... kivettedSpoiler!
igen biztonságosan kiadtam a géppel mielőtt fizikailag eltávolítottam
visszaraktad és mintha egy kicseszett zsaroló vírus átnevezte és elcseszte ami csak rajta volt, képek, videók... random generált nevekkel és nem lehetett megnyitni őket. Azóta én csak ismert márkákat veszek sony, kingston, sandisk mert tudom hogy ezek beváltak.
De ez most nem ilyen. Nem azt mondom neked hogy a crucial-t vedd, csak hogy én majd azt fogokSpoiler!
ha csak nem lesz valami jó kis leárazás...
0
0
0
0
no avatar
@visor261: Tehát akkor azért a 6k-ért megéri a kingstont venni inkább ?! Ebből ez volt a lényeg? 😃
0
0
0
0
GabZkp avatar
Üdv.

Van egy Kingston KHX 1600c9d3k2/8gx-as 4 gb-os kék színű ramom. Most szeretnék vásárolni még 4 gb-ot ugyan így Kingston 1600 4 gb-ost.

https://www.arukereso.hu/memoria-modul-c3577/kingston/hyperx-fury-4gb-ddr3-1600mhz-hx316c10f-4-p223927800/

Ez hogy nem KHX es csak HX-es attól még működni fog vele? Ugyan úgy az enyém is Hyper X fury meg ez is!

Vagy ez a ram lesz jó mellé.

https://www.arukereso.hu/memoria-modul-c3577/kingston/4gb-ddr3-1600mhz-kvr16n11s8-4-p101720102/

Előre is köszi! 😀

Alaplap: GIGABYTE GA-P67A-D3-B3
0
0
0
0
💬 3
H-ECTOR avatar
@GabZkp: azonos késleltetés (CL) legyen meg. a 3 amit linkeltél egyik sem azonos. én jártam már úgy hogy ugyanaz a gyártó ugyanolyan órajelű ramok nem fogadták el egymást, hyperx volt az is, úgyhogy én azt javaslom teljesen egyforma darabokat nézz. ha nem találsz, akkor inkább passzold el, és vegyél egy másikat kitben

btw ami elvileg neked van az egy 2x8as kit, akkor neked csak az egyik fele van meg? 😆
0
0
0
0
GabZkp avatar
@H-ECTOR: Igen az egyik fele. Meg van benne egy másik 4 gb-os olyan zöld mint a második linken. Tehát 8 van a gépembe!
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
@GabZkp: Nem a színe számít.. Késleltetés meg az is hogy hány volton megy..
0
0
0
0
NeTuddMeg avatar
Sziasztok
Vásárlás előtt állok, és a megszokott Kingston / Corsair cuccok között felkeltette az érdeklődésem egy "Apacer NOX RGB" nevű jószág.. Nem igazán hallottam még róla, nem is feltétlenül olcsóbb, mint a nevesebb modellek, viszont ilyen árkategóriában csak ezen van RGB.
Van róla valakinek valami tapasztalata?
EDIT: Illetve kimaradt, hogy milyen 2x8GB KIT-et ajánlanátok? Teljesen átlagos felhasználásra R5 2600, és R9 380 mellé.
0
0
0
0
💬 5
Boldor81 avatar
@NeTuddMeg: Szia ! Rákerestem árukeresőn ,igaz nagyon nem mélyedtem bele de csak 2400mhz cl16 -os késleltetéssel láttam. Te melyik verziót vennéd ? Mert az a 2400mhz - cl16 valljuk be... szóval vannak jobb ramok is ! (muszáj neki világítani ?)
0
0
0
0
NeTuddMeg avatar
@Boldor81: az egyetlen RGB cucc lenne a gépben.. viszont amit én néztem, az 3200MHz (ami proci miatt úgyis csak 2933 lenne), CL16..
viszont hasonló árban a Corsair Vengeance LPX is 3000MHz, és CL15.
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@NeTuddMeg: Az a Corsair Vengeance elég jónak hangzik már ha a géped tudja kezelni. Nem vagyok nagy szaki, de azt tudom, hogy memóriánal a MHZ (sebesség) legyen minél nagyobb, a CL (késleltetés) meg minél kisebb. Szóval hiába van 4000+ mhz ramod ,ha a késleltetése meg 19. Lehet egy 3000/15 memória gyorsabb lesz.
De ha rosszul tudom nyugodtan szóljatok, nem haragszom meg érte !
És a garancia idő sem elhanyagolható tényező !!!!
0
0
0
0
PC GAMER avatar
@NeTuddMeg: Megy az simán 3200-al szerintem! Nekem 3400+ mhz-en futnak a ramok ryzen 2700-al
0
0
0
0
NeTuddMeg avatar
@PC GAMER: nem OC a cél, nem is nagyon izgat a hardware tuning.. régebben még volt értelme felhasználói szinten, most viszont nem látom értelmét.. 60 FPS ígyis úgyis megvan, az meg, hogy 200 lenne, vagy tuninggal 210, nekem édes mind1. infóim szerint a 2600ban 2933MHz memóriakezelő van, akkor azt kapja. 😃
0
0
0
0
PC GAMER avatar
Szevasztok fórumtársak! 😀

Ram vásárlás elött állok. Ki is választottam egy 2x8gb darabot,de nem vagyok benne biztos,hogy a ram Samsung memóriás.
Ebben szeretnék segitséget kérni.
Ez oldal alapján : [LINK]
Itt a ram teljes neve: PATRIOT 16GB Viper Steel DDR4 4000MHz CL19 KIT PVS416G400C9K
0
0
0
0
💬 26
Puffin avatar
@PC GAMER: Minek 4000-es memória CL19-en?
0
0
0
0
PC GAMER avatar
@Puffin: Mert 4000-en átlag cl19 futmak alapból,de nyilván ezt te is tudod.
Ha valóban Samsung B-die a memória,akkor ez a legolcsóbb.
Patriotban min a 3600-as cl16 samsungos,de az sajnos nálunk nem kapható,ha mégis akkor nem éri meg az ár.
A többi cl17-en fut 3600-on,de nem samsung b-die.
Ezek 4000-en is gond nélkül mennek cl17 vagy alatta is. 8.5ns

LordSzalko Köszönöm a megerösitést,akkor az oldal hiteles.
0
0
0
0
Puffin avatar
@PC GAMER: Miért olyan fontos a Samsung?
Milyen árban lenne ez a memória?
0
0
0
0
PC GAMER avatar
@Puffin: Mert szeretném öket tuningolni és ebben a Samsung B-die memóriák a legjobbak!
Az ára 100 euro.
0
0
0
0
Puffin avatar
@PC GAMER: Sokra nem mész játékok alatt vele. De ha van rá pénz akkor vedd.
Bronson kolléga írt lejjebb.
0
0
0
0
PC GAMER avatar
@Puffin: Az a helyzet,hogy nem sokkal olcsóbb a 3200-as cl16-os ramok.
Használtan is 70eu körül mozognak még a 3200 cl18 ramok.
Ugy,hogy szerintem azokhoz hasonlitva böven megéri.

Miért te nem igy gondolod? Esetleg javasolnál másikat?
0
0
0
0
Puffin avatar
@PC GAMER: Honnan szeretnél rendelni?
0
0
0
0
PC GAMER avatar
@Puffin: Szabadkán van az üzlet 😃
0
0
0
0
no avatar
@PC GAMER:
according to the manufacturer’s info, it’s supposed to be based on Samsung’s B-Die memory chips.

Samsung, más változata nincsen.
0
0
0
0
Bronson avatar
@PC GAMER: Ryzen 2xxx széria alá felesleges pénzkidobás... alapból ha 3200 fölé tudod tornázni, már ügyes vagy és jó az alaplapod/memóriád is. 😊 De még a 3600 sem fog menni, mint említettem, pláne a 4000... 4000 még intelek mellé is extrémnek mondható. egy 1060 gpu mellé, meg főleg semmi értelme. Ez akkor lenne érdemes, ha a tuningból kihoztad a maximumot, de mondjuk van egy 2070 Super(és afölött) mellette és kéne egy kis plusz még...
0
0
0
0
PC GAMER avatar
@Bronson: 1060 jó árban tudok venni,akkor miért vennék 2070-et mikor majdnem duplája az ár?! Nekem ez böven elég 1080p-ben ugy hogy nem izgulok a maximális grafikai beállitásokra.
A másik Ryzen 3600 190eu még 2600 115eu és a 2700 140eu. A 2600-as sem gyenge és elég nagy az árkülönbség.
Na,de erre válaszolj már,miért ne menne a ram 4000MHz-en,ha az alaplap is támogatja? Mi lehet az akadálya annak,hogy a biosban OCzam?
Még használtan is 75-80 eu 16gb ram az elfogadható kategóriákban. Ez meg teljesen uj.
Kösz,hogy irtál!
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@PC GAMER: Ha ki akarod dobni a pénzt akkor hajrá és vedd a 400MHz-es memóriát. Nem fogod észrevenni ha csak 3600-ast veszel, főleg ha hiába tornázod fel a biosban 4000-re, és utána instabil lesz a gép, vagy el sem indul. Főleg mint Bronson is írta, hogy 2xxx szériához pláne.
0
0
0
0
PC GAMER avatar
@reszler112233: Papa ez nem intel,hiába lököd itt a riizát! 😆
0
0
0
0
19ati93 avatar
@PC GAMER: 2X szériás ryzen proci nem fogja vinni 4000MHz-en a ramot az 100%. Szóval tényleg pénzkidobás.
3600 MHz-et se biztos hogy eléri, chipje válogatja meg az alaplap, de te tudod. Sokat kell majd tökölni, meg biost resetelni hogy 3600-at egyáltalán megközelítsd vagy netán picit fölé menj ha egyáltalán menne amit kétlek. Mert kb bebootolni se fog ha meg igen, gyors kékhalál lesz előbb utóbb.

GTX 1060 mellé meg megint fölösleges ilyen ram mikor akkora gpu limited lesz hogy csak na.
Csak jó tanácsot próbál adni itt a jónép. 3200 MHz CL16 vagy CL14 pl bőven elég. Találsz B Die-t is. (Neten rendeld.)
0
0
0
0
PC GAMER avatar
@19ati93: 3200 cl14 tudod te milyen árakon van? Hagyuk kategória
0
0
0
0
19ati93 avatar
@PC GAMER: neked kell b die 😃 sokra nem mégy vele úgyse
0
0
0
0
zsolo avatar
@PC GAMER: Szerintem hallgass a többiekre inkább, mert ha meg nem fog működni akkor meg megint... : D 3200as ramok is bőven jók!
0
0
0
0
PC GAMER avatar
@zsolo: Ja,ja akkor megint jön a Ryzza 😆
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@PC GAMER: Ez nem rizsa. Nem egy haverom járt már úgy hogy minél magasabb MHz-ű memóriát mert miért ne, na meg majd tuningoljuk, aztán jött a meglepi, hogy mégsem így van aztán csak olyan MHz-en ment mintha eleve olcsóbban vett volna ugyan annyit menőt.
De te tudod, de ha mégis megveszed akkor ne gyere majd ide hogy mégsem jó, mert nem csak én hanem többen is írtuk, hogy felesleg mert nem fogod tudni kihasználni, de akár a gépet sem tudod majd használni vele, de mint már írtam, hajrá aztán majd csodálkozz ha mégsem jön be.
0
0
0
0
PC GAMER avatar
@reszler112233: Tudom,tudom igazatok van többnyire. 😃
Lehet nem irtam le érthetöen azt,hogy miért céloztam meg a 4000MHz ramot. Ez a baj.

Elöször is Patriot szeretnék leginkább és abban ugye a min 3600-as ami Samsung B-die-os,csak ugye az nálunk nem kapható vagy tul van árazva.Pedig van 4 tipusa is a 3600-as b-die-nak.
Ezek után jön a 4ezres amiböl csak egy tipus a fent emlitett.
Szóval nem a MHz a fö szempont csak ezt nem fejtettem ki érthetöen.

De közben az eladók válaszoltak üzenetben nekem és még csak raktáron sincs,szóval igy a téma lezárulhat,mert ha akarnám sem tudom megvásárolni.
0
0
0
0
Puffin avatar
@PC GAMER: Nem fontos 2xxx Ryzen mellé már a Samsung B-Die.
Haver múlt héten rakta össze a 2700X-es konfigot 3200MHz-es CL16 G.Skill Aegis memóriákkal.
0
0
0
0
PC GAMER avatar
@Puffin: Ja azok vannak a legjobb árban!😉
0
0
0
0
Puffin avatar
@PC GAMER: 190-ből (570euró) kellett kijönnie neki.
MSI B450M Mortar Max
2700X
Nzxt H510 Compact fehér
FSP Hyper M 500
16GB G.Skill Aegis 16GB 3200MHz Cl16
ARCTIC BioniX F140 ventik
+RX580 Nitro+ - mondjuk ez használtan.
SSD meg vinyók voltak.
0
0
0
0
Bronson avatar
@PC GAMER: Félreértettél, nem mondtam egyáltalán hogy drágább hardvereket kéne venned... 😊 azt csak azért említettem, hogy akkor esetleg lenne értelme a magas ram órajelnek.

Na,de erre válaszolj már,miért ne menne a ram 4000MHz-en,ha az alaplap is támogatja? Mi lehet az akadálya annak,hogy a biosban OCzam?


A processzornak van memóriavezérlője, nem csak az alaplapon múlik, hogy milyen sebességen mehet a ram... 😊 Megértem, hogy neked ez a 4000mhz jól hangzik, de áss bele jobban a témába, mielőtt kidobsz pénzt feleslegesen, meg azzal szembesülj, hogy nem bootol a gép. 4000mhz extrém tuningnak számít ramoknál, a 2xxx széria 3200-ig tuti, a 3600 ki van zárva, a 4000 meg kb lehetetlen. De mások is leírták, ha kell a fejfájás, vedd meg nyugodtan! 😊
0
0
0
0
Bronson avatar
@PC GAMER: Megnézném hogy bírta bootolsára, meg mit állított a biosban... 😊 g skill ramok talán a legjobbak ryzen platform alá, meg egy jó x470 deszka... én nem tudtam booolásra bírni 3200 felett, sokaknak az sem sikerült. 😊
0
0
0
0
gatya123 avatar
Sziasztok, i7 7700k-nál számit a memória mhz? most 16 gb 2400mhz-es ram van a gépben, és benchmark tesztekben rendre 8-10fps lemaradásom van az ugyanilyen gépekhez képest, amik 3200mhz rammal vannak szerelve. Lehet ekkora külömbség intel procinál is?
0
0
0
0
💬 3
Andor1997 avatar
@gatya123: Nos mivel a 2400 elég messze van a 3200-től ,így akár igen ,simán lehetséges.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Andor1997: Ez azért nem teljesen igaz. Lehet ott más gond is, ugyanis Intel vonalon nem annyira mérvadó mint AMD oldalon. Egy haver egyszer igaz korábbi generációnál, de tesztelte a legkisebb és a legmagasabb memóriával is Intel processzoros gépét, és a végén 1-3 FPS különbség volt csak.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@reszler112233: Nyilván valóan nem jelent annyit és nyilván sok más is közrejátszhat...pont úgy ahogy nem. Innen nehéz megmondani látatlanba én is csak tippre írtam,valószínű sokra nem menne új szett rammal.
0
0
0
0
no avatar
Hali!

Jelenlegi gépembe (4.0) tervezem már a RAM bővítést egy ideje, mivel a 8GB ma már picit kevésnek bizonyul.
Igazából 2x8GB-t vennék, természetesen azonos időzítéssel, frekvenciával, a 2x4-et pedig bent hagynám mellette. Ha normálisan teszem be őket, akkor dual channelben így is tudnak majd működni?
1. generációs AM4 lapom és procim van. A különböző méret nem jelentene gondot neki, esetleg próbálta már így valaki?

Köszi előre is!
0
0
0
0
💬 4
Bronson avatar
@Caymane: Ha 2x4+8gb lesz benne akkor nem fog dualban menni, mivel 3 slot lesz használva. inkább add el a 2x4-es kitet és vegyél 2x8-at! vagy egy másik 2x4es kitet...
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: 2x4 + 2x8-at terveztem most.

Gondolom simán a 2x8 is elég lenne a legtöbb esetben, de star citizen + chrome már lehet túlmenne 16gb-n. A 24gb lenne az arany középút szerintem, mivel azért 4x8at mégsem szeretnék venni csak ez miatt.
0
0
0
0
Bronson avatar
@Caymane: Ok, hogy mém lett a chrome ram-használata, de azért maradjunk a realitás táptalaján... 😊 16GB elég mindenre, hacsak nem renderelsz/modellezel. Az 1400 amúgy elég karcsú a 1080ti mellé, inkább cpu cserére gyűjts, 2600(X)/3600(X) lenne az ideális.
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: Vagy lehet hozzá kéne szoknom bezárni a tabokat / egyéb random progikat. Bár nekem ez a fétisem, hogy minden meg van nyitva. 😃
Igazából kíváncsi voltam csak, hátha próbálta valaki. Így is, úgy is megveszem a 2x8-at, aztán meglátjuk maradhat-e a 2x4-es KIT mellette.

Tervben van a proci is, de csak szépen sorjában... 😃 Egyelőre minden megy szépen a Star Citizent leszámítva természetesen. Köszi azért 😀
0
0
0
0
no avatar
MSI X470 lapot szeretnék venni milyen memoriát ajánlotok? esetleg ez megfelelne hozzá? HyperX 16GB KIT DDR4 3200MHz CL16 Predator sorozat vagy cl 15 ajánlotok? melyik jobb?
0
0
0
0
💬 1
Puffin avatar
@olaszzoli: Jó a CL16-os.
0
0
0
0
no avatar
Van egy Asus Strix GL503 laptopom. Szeretnék memóriát bővíteni benne. Most van benne egy SK hynix 8GB 2400MHz DDR4 HMA81GS6AFR8N-UH. Mit jelent az, hogy 32GB-ig bővíthető? Ami benne van alapból azt ki lehet belőle venni vagy ha nem akkor, hogy érdemes bővíteni mondjuk ha akarok még bele min. 8GB ramot? Ti melyiket vennétek bele ami passzolna hozzá? Köszönöm a válaszokat.
0
0
0
0
💬 2
xCube avatar
@Riseup90: Szervusz!

A laptopodba 2 memóriamodult lehet belerakni, most egy 8GB -os van benne. Rakhatsz mellé még egy 8GB -os modult, vagy kicserélheted 2db 16Gb -os modulra (úgy jön ki a 32GB). A legésszerűbb az lenne ha egy másik 8GB -os modullal bővítenéd, ha főleg játék a cél nem lesz szükséged többre egyelőre.

Ha tusz vegyél ugyanolyan modult, mint ami benne van.

Btw miért kellett három topikba is egyszerre posztolni a kérdést? A kompatibilitást még meg is érteném, de az adok-veszek topik?
0
0
0
0
no avatar
@xCube: Köszi szépen! 😀 Sokat segített a válaszod!
0
0
0
0
PoPet avatar
Hali.
Jelenleg egy 16 gigás DDR4 2133 CL15-ös modulom van, és az lenne a kérdésem, hogy Ryzen 5 2600 mellé megéri-e váltani 2X8GB 2666MHZ CL16-ra? Főleg játékra használnám (Rainbow Six) illetve esetenként streamelésre. Tényleg akkora a jelentősége, mint sok helyen írják, vagy a fent említett dolgokra nem számít annyit, hogy most új ramot vegyek?
0
0
0
0
💬 2
Wihay avatar
@PoPet: Erre itt a válasz:


Ha veszel is memóriát akkor minimum 3000 / 3200 megahertz legyen, ez alá ne nagyon menjél.. Ha biztos akarsz lenni a dologban, hogy a memóriák biztosan 3000 / 3200 megahertzen fognak venni akkor kizárólag Samsung B-die ramokat nézz..

[LINK]
0
0
0
0
PoPet avatar
@Wihay: De elvileg főleg CPU igényes játékokban jön ki a különbség, a teszteltek közül a videóban egy sem volt az.
0
0
0
0
no avatar
| Gigabyte GA-H370 AORUS GAMING 3 WIFI alaplapba,Intel Core i3-8100 CM8068403377308 processzorhoz milyen memóriát érdemes vásárolni kb. 35000 Ft-ig
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok . Épp mostanság vettem egy gépet
Alaplap: Asus 270p
Videókárty: Rtx 2060
Proci: 7700k I7
Ez mellé szeretnék venni 2x8giga ddr4-es memóriát , ti milyet ajánlotok ?
0
0
0
0
💬 2
Puffin avatar
@olleatti: G.Skill, valamelyik 3200MHz-est pl.
0
0
0
0
Bronson avatar
@olleatti: corsair lpx, g skill, crucial... igazából bármelyik megteszi ami rajta van a lap támogatottsági listáján, magasabb órajel előny...
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
szépen csökkennek a memória árak, bár a használt piac kissé le van maradva, de reményre ad okot, hogy már 30 környékén kapható 16giga. kérdés, hogy meddig érdemes várni, bár elviekben az év második felében is folytatódik majd.
[LINK]
0
0
0
0
cseszka avatar
Sziasztok.
Van egy Gigabyte B450 Aorus Pro lapom.Procit kb 10.én veszem meg,most a memóriákat nézegetem,és ez a kettö szimpatikus árban is.
1.G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3000MHz CL15 KIT Model: F4-3000C15D-16GVR Ára 150 Euró.
2.G.SKILL 16GB Aegis DDR4 3000MHz CL16 KIT Model: F4-3000C16D-16GISB Ára 145 Euró.
Árakat azért irtam,hátha tudtok ajánlani másik modellt ami esetleg olcsóbb is.
Viszont az alaplap mem support listában nincsennek benne.
[LINK]
Kérdés,müködne velük a gép gond nélkül,ill lennének anomáliák?
0
0
0
0
💬 12
Bronson avatar
@cseszka: Elvileg nem kéne, de ha tutira akarsz menni, akkor válassz olyat, ami a listában is benne van... bár mondjuk akkor sem lesz 100%... 😊
0
0
0
0
cseszka avatar
@Bronson: Értem...Tehát lotto az egész..😂😂
Esetleg idözitésben meik a jobb?CL15 vagy CL16?
0
0
0
0
Megaisten avatar
@cseszka: Ha 3000MHz kell akkor CL15. Például egy 2400mhz cl12-es ram sebessége megegyezik egy 3400mhz cl17-el.https://kepkuldes.com/images/c4d422715746590c1eb891ea5cc2f696.png
0
0
0
0
cseszka avatar
@Megaisten: Köszi.Hát öszintén én sok helyen azt olvastam a ryzen szereti a magasabb mem órajeleket,ill a gyorsabb memókat,Ezért is gondolkodta ma 3000Mhz-ben.
0
0
0
0
Megaisten avatar
@cseszka: Igen a ryzen szereti a magasabb óra jelet és vehetsz is nagyobbat 3200MHz,de ahogy látom az alaplapod 3200MHz oc rammig fogad. Szoval 3000MHz CL15.vegyél. ( Memória órajel: 3200(O.C.)/2933/2667/2400/2133MHz ) De lehet hogy bekell álitani a biosba az óra jeleket mert 2933MHz fog menni vagy autómatikusan beáll 3000MHz re.
0
0
0
0
cseszka avatar
@Megaisten: Hát ha alap 2933Mhz beállna,nem is bántanám.77Mhz már nembiztos hogy sokat dobna rajta.Köszi a segitséget,akkor valameik 3000Mhz kit lesz.
0
0
0
0
Megaisten avatar
@cseszka: A ryzen procik inkább a G.Skill TridentZ,Corsair Vengeance rammokat szereti......... és 1,35v - et néz.
0
0
0
0
cseszka avatar
@Megaisten: Köszi.Pont ezeket is néztem.Árban is olcsóbbak mint a többi kb megeggyezö speccel rendelkezö társai.
0
0
0
0
zsolo avatar
@cseszka: 16GB Corsair DDR4 3200Mhz VENGEANCE LPX Black, vegyél hozzá ilyet, nekem is ez van!
0
0
0
0
cseszka avatar
@zsolo: Hát én ezt találtam...
[LINK]
0
0
0
0
zsolo avatar
@cseszka: Szerintem jó ez is, 3200as nincs esetleg?
0
0
0
0
cseszka avatar
@zsolo: Nála ez volt barátibb áron...Akitöl vettem a lapot,töle veszem a procit is,mert nála a legolcsóbb.Igy memokat is ott néztem,de majd körbenézek még hátha találok használtan garisat,ami olcsóbb lehet mint az uj,és akkor szélesebb skálán tudok mozogni.
0
0
0
0
FoLey avatar
Sziasztok!

Laptopba szeretnék még +4GB-ot venni egy Acer Aspire V5-531-be. Most jelenleg Nanya NT4GC64B8HG0NS-CG 4GB 1333Mhz van benne.
Az lenne a kérdésem hogy pont ugyan ilyen ram szükség a vételéhez vagy bármelyik 4GB 1333Mhz-es ramot tehetek mellé?
0
0
0
0
💬 2
Bronson avatar
@FoLey: Akárcsak az asztali gépeknél (bár ott azt is ki lehet játszani...), ha az órajel és az időzítés azonos, akkor bármilyen mehet bele...
0
0
0
0
FoLey avatar
@Bronson: Köszi a választ!
0
0
0
0
gabben104 avatar
Üdv , Ryzen 5 2400g processzorhoz betehetem a samsung 2133MhZ 8Gb Ddr4-es ramot ? Olvastam , hogy a Ryzen procik kényesek a ramra de egyenlőre nincs más.
0
0
0
0
💬 2
AMDMonsteR avatar
@gabben104: Szia!
Magas órajelen kényesek csak rá, és második generációnál nagyban javítottak ezen. bátran mehet mellé, legrosszabb esetben memory check-nél errort kapsz, de ez csak 3000MHz és afölötti RAMoknál jellemző, első generációnál.
0
0
0
0
gabben104 avatar
@AMDMonsteR: Köszi a gyors választ
0
0
0
0
xsebix avatar
Üdv!
Megérheti lecserélni a ddr3 1600mhz ramjaimat drr3 2400mhz-re játék szempontjából? Lapom elvileg kezeli, ha jól tudom.
Előre is köszönöm!
0
0
0
0
💬 2
Bronson avatar
@xsebix: Szerintem inkább egy platformcserét eszközölj, én már nem költenék többet arra... félre ne érts, még mindig jó, csak nem érné meg a felárat, olyan fps boostot nem kapnál a magasabb órajelű rammal mint pl az am4 platform hasonló esetben...
0
0
0
0
xsebix avatar
@Bronson: Igen én is erre gondoltam mondjuk csak a ram cserét bármikor megtudnám lépni a platform csere picit többé fájna, de akkor inkább várok picit többet. Amúgy i7 8700k a kiszemelt azzal elleszek egy jó darabig ismét szerintem... Köszi a megerősítést! 😀
0
0
0
0
Athis18 avatar
Hali!

Vásároltam egy GIGABYTE B450 AORUS ELITE tipus alaplapot, és kellene hozzá memória. Kezdetben 8 GB-ra gondoltam, s ahogy jön a pénz, úgy bőviteném a késöbbiekben.

Mit javasoltok?
0
0
0
0
💬 2
reszler112233 avatar
@Athis18: Amelyik szimpatikus, csak ne no name márka legyen, és ami legfontosabb, hogy az alaplap memória támogatási listájában szerepeljen. Utóbbit betartva gond nem lehet.
0
0
0
0
zsolo avatar
@Athis18: ha Ryzen proci megy bele akkor olyan ramot válassz aminek minél magasabb az órajele, Ryzen szereti a magas órajelű ramokat, ebbe mehet a 3200-as szerintem nyugodtan, ha van rá pénzed!
0
0
0
0
Ladis avatar
Sziasztok!

Jelenleg van egy Corsair 2x4GB DDR4 3000MHz Vengeance LPX Black CMK8GX4M2B3000C15, amit sajnos már nem kapni.
És szeretnénk bővíteni még 8-al.

A kérdés, hogy probléma lenne e hogy másfajta ramokat raknánk mellé? Vagy mire kell figyelni?

Az alaplap egy Asus prime b350-plus. Esztétika nem fontos, csak működjön. 😆

Előre is köszönöm!
Üdv!
B.U.É.K!
0
0
0
0
💬 2
zsolo avatar
@Ladis: Mehet mellé 8Gb is, csak nem fog dualban menni... Ha jól tudom... , arra figyelj hogy 3000mhz legyen meg c15 legyen az időzítése, márka kB mindegy, csak ne valami noname legyen...
0
0
0
0
zsolo avatar
Sziasztok! a mostani alaplapom ezeket a ramokat támogatja ( 2667, 2933, 3200, 2133, 2400) , ha pl 3000Mhz-est tennék bele akkor 2933-on fognak menni..?😊 sokat számítana játékokban fps szempontjából ha 2400Mhz-ről pl 3000-re váltanék? mert ugye a Ryzen szereti ha minél magasabb a ram órajel! néztem pár videót elég nagy a különbség közöttük fps-ben!
0
0
0
0
💬 2
Bronson avatar
@zsolo: Nem árt a minél magasabb órajelű ryzen mellé, ez igaz! viszont akár 3200-as is mehet abba a lapba, vagy 3000! Bios-t nem árt frissíteni előtte, elég sok gyártó bővítette a memória kompatibilitási listáját a start óta!😉
0
0
0
0
zsolo avatar
@Bronson: akkor már 3200 😆 49k-ért van Corsair...el kell gondolkodnom rajta 😃
0
0
0
0
bassus16 avatar
Üdv.
Szeretnék memóriát venni a jelenlegi 2x4gb Dominator Platinum mellé.(CL5/3000MHz-esek)
ha berakok mellé hyperx vagy g.skill 2x4gb cl15/3000MHz-es ramot akkor azok el vannak egymás mellett 2x dual channelbe vagy netalántán quad channelbe?
Vagy inkább vegyek dupla áron még 2x4gb Domiantor Platinumot?
hyperx 8gb - 26.000
Corsair 8gb - 46.000

Elrőre is köszi a tanácsokat. 😀
B.Ú.É.K.
0
0
0
0
💬 5
Puffin avatar
@bassus16: Szerintem add ela mostanit és vegyél 2x8-at!
0
0
0
0
bassus16 avatar
@Puffin: Adjam el ezeket a szép ramokat? :/
0
0
0
0
Bronson avatar
@bassus16: Mivel csak 2X4GB ezért nem épp kézenfekvő megtartani az árakat nézve, meg ha fejleszteni akarsz... vannak még szép ram modulok (gskill tridentz, vengeance rgb, t force nighthawk) nézz szét a használt piacon! amúgy ez most így szép, de hogy fog kinézni ha bekeversz melléjük valami random ramokat...?😊 ha már az esztétikát hoztad fel... a quad channel-t meg amúgy sem támogatja a lapod, még ha négy ram modul is lesz benne, akkor is dualban fog menni...
0
0
0
0
bassus16 avatar
@Bronson: Körbenézek hardveraprón...
Az a baj mindig ilyen ramot akartam venni valamiért nagyon tetszik. Ezért is nehéz kérdés. :/

Szerk.Találtam 2x8gb 3000MHz-es Corsair Vengeance White Led 46-ért :/
Valószínűleg megrendelem és eladom a mostanit. Köszi a tanácsokat.
0
0
0
0
Bronson avatar
@bassus16: Nincs mit!
A Dominator ramok kétség kívül jól néznek ki, de ár/érték arányban nem épp a legjobbak, főleg ha ennyire megnehezítené a fejlesztést...
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció