Milyen memóriát vegyek?

2009. February 18., téma
Fórum » Asztali PC
Egy kis instrukció mielőtt belevágnál:

-Ha van előre kiszemelt memória de nem tudod eldönteni hogy melyik lenne jobb illetve hogy mi melyiket ajánljuk, akkor lehetőleg pontos nevet, gyártót, méreteket és árat adj meg, mert ezek alapján könnyebben tudunk segíteni.

-Ha olyan kérdést teszel fel hogy: "Ilyen gépbe milyen memóriát ajánlotok?", akkor légyszi tüntesd fel, hogy mégis maximum mekkora összeget szánsz rá. Illetve linkeld be a géped adatait (Géped adatai menüben (lent) ha ki van töltve) mert pl. nem mindegy hogy milyen foglalatú az alaplapod és milyen memóriákat tud kezelni. (Vagy közöld a fontos információkat.)

-Előfordulhat hogy fogalmad sincs hogy milyen memória lenne neked jó, csak azt tudod mennyi pénzt szánsz rá. Ebben az esetben is linkeld be a géped adatait (Géped adatai menüben (lent) ha ki van töltve) mert pl. nem mindegy hogy milyen foglalatú az alaplapod és milyen memóriákat tud kezelni. (Vagy közöld a fontos információkat.)
Hozzászólások: 2 030
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
FaLchioN avatar
Üdv!

Először vázolnám a problémát 😃 BF 5-ben néha pár pillanatra akad a hang és a kép. Tudom, hogy a VGA nem épp a legerősebb ehhez a játékhoz, de gondoltam +8 GB memória kiiktatná ezeket az apró stuttereket. Jól gondolom?
Válaszokat előre is köszi! 😀
0
0
0
0
💬 3
Bronson avatar
@FaLchioN: Attól függ milyen beállításokkal tolod... ha alapból egász jól fut, aztán hirtelen beakad, az lehet ram, de lehet más is...tedd fel az msi afterburnert és nézd meg mitől fullad ki a gép, utána könnyebb lesz az upgrade. de +8gb mehet mindenképp, én is nemrég cseréltem 16-ra és nagy a különbség, sok játéknak már nem elég a 8gb, de a többségnek még elég.
0
0
0
0
FaLchioN avatar
@Bronson: Afterburnert nézegettem, átlag 6-7 gigát eszik. Proc, Vga 80-90%-on fut BF 5 és Shadow of the Tomb Raider közben. Más játékban nem észleltem akadást.
0
0
0
0
Bronson avatar
@FaLchioN: Azért elég fura hogy 100%nem megy semmi... 😊
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Üdv!

Azt nézegetem pár napja, hogy a mostani 2x4-es memóriámat bővíteném, akkor az ugyanilyen kit ára alatt tudnék venni két különálló darabként még 8 GB-ot. Az az ugyanúgy 2x4, de nem KIT hanem külön single kiszerelés. Ha két single memóriát pattintok még a gépbe akkor azok menni fognak Dual-ban, vagy ahhoz mindenképp KIT-ben kell megvennem?
0
0
0
0
💬 1
no avatar
@reszler112233: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@HunSanyiX: Köszönöm a választ. Végül arra jutottam, hogy lehet várok még és veszek megint egy ugyanilyen kitet mint van is. Azzal biztos nem lesz gond. Viszont amióta írtam a dolgot, és ahol néztem is a memóriát már 4 ezerrel rövidebb a kit ára is.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok !
Az a kérdésem ,hogy GIGABYTE GA-AX370M-DS3H és AMD Ryzen 3 2200G 3.5GHz BOX YD2200C5FBBOX processzor
mellé melyik és milyen ram lenne jo neki DDR4 3200MHZ 3000MHZ vagy melyik és milyen fajta kb 30.000 ft alati legyen ? Játékra is
0
0
0
0
💬 11
AMDMonsteR avatar
@derrick16: Szia!
A Ryzen 3 2200G Maximum a 2933MHz-es ramokat támogatja alapból. Apró BIOS frissítésekkel és kis belenyúlással egyszerűen veszi a 3000 vagy afölöttit is, de a problémák elkerülése érdekében azt ajánlom, hogy 2933 fölé semmiképp se menj, sőt inkább a 2800MHz-et célozd.

50-60K 16GB A Kingston 2933MHz-es HyperX szériájából 2x8GB kitben, CL17-es késleltetéssel, 8GB kb 23-26K. Elég megbízható.
Másik, picivel drágább, de Ryzen nagyon szereti, a Corsair Vengeance LPX memóriákat.
Én személy szerint megelégedtem R7-es mellé 2400MHz-es RAM-okkal is. Ha nem akarsz tuningolni, akkor akármilyen RAM-ot is veszel, az alapból nem fog 2400MHz fölött menni csak ha belenyúlsz.
0
0
0
0
no avatar
@AMDMonsteR: Értem kösszönöm a választ!
0
0
0
0
FoLey avatar
@derrick16: Jobban járnál duálban és ha pénz kérdés akkor itt egy bestbuy ajánlatt.
[LINK]
0
0
0
0
no avatar
@FoLey: kösszönöm ezt is
0
0
0
0
FoLey avatar
@AMDMonsteR: Corsair Vengeance LPX memóriákat

Ácsi ácsi! Pont azt hogy nem mindegy milyen Corsair Vengeance LPX memórát raksz bele!
Mert v5.30 alatti verziószámúakkal voltak problémák afölött meg nem.

akkor akármilyen RAM-ot is veszel, az alapból nem fog 2400MHz fölött menni csak ha belenyúlsz
Mint minden hír járja a Ryzen jobban profitálja a magasabb ram órajeleket. És XMP profil beállítással be lehet állítani meg ha kell a beavatkozás akkor manuálisan.
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@FoLey: Azalatti verzió számú RAM-ot nem lehet már kapni, és igen, profitálnak, csak épp nem támogatják. A Ryzen 7-es széria például 2667MHz-ig támogat DDR4-es memóriát, és persze mehet bele ez fölé, de fölösleges az átlag felhasználónak az a pepecselés a biosban, meg XMP beállítás, hogy egyáltalán sokszor bootolásra lehessen normálisan bírni a rendszert. Persze ez az első gen chipszetekkel volt igazán probléma, de a nem X és APU processzoroknál továbbra is az alap definiált órajel 2400MHz-nél gyorsabb memóriánál 2400 marad.
Tapasztalat.
Hát azt szeretné valaki, hogy összerak egy gépet, és flowless működjön és ne kelljen mindennel még utólag babrálni, annak ezt tanácsolom.
Persze, ez a legegyszerűbb megoldás és nem kell tuningolni, meg mi de féle fancy dolgot csinálni, úgyhogy nyilván nem olyan jó megoldás az egyszerűen összerakod és megy...
0
0
0
0
no avatar
@AMDMonsteR: https://www.arukereso.hu/memoria-modul-c3577/kingston/hyperx-fury-8gb-2x4gb-ddr4-2666mhz-hx426c15fbk2-8-p296843609/ Ez böven jo lenne a gépben ??
0
0
0
0
FoLey avatar
@derrick16: Ez legyen [LINK]
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@derrick16: Véleményem szerint bőven jó amit belinkeltél . Megbízható memória és a 2666MHz is jó sebesség, és azt szeretik a legjobban.
0
0
0
0
FoLey avatar
@AMDMonsteR: Nem nagy cucc BIOS-ban beállítani az órajelet meg XMP profilt bekapcsolni.
Hogy ne legyen probléma ezért kell követni az alaplap qvl listát és kiválasztani az adott memóriát.
Mint írtam Ryzen jobban szereti a gyorsabb órajelű memóriát. A 2400Mhz karcsú egy integrált vegahoz.
0
0
0
0
no avatar
@FoLey: akkor 3200mhz lesz jo? de a prosszeszor 2993 ig támogat nem lesz gond a 3200 mhz és ? de az alap lap nem támogtaja ezt a fajta ramot ha jol láttam vagy tévedek és jo ez is belle ?
0
0
0
0
sylvio avatar
Helló!
Kérdés van a gépbe 2x4giga ddr4 hyper és mellé még 2x4giga hyper az úgy jó dual chanelbe?!
0
0
0
0
💬 2
bukta2 avatar
Ödv! ha véletlen mégis Ryzen mellet döntenék a közeljövőben,egyenlőre maradnak a 2400 as ramjaim de néztem szinte minden deszka (Z470) 3200-3400 Mhz) ramokat támogat, nincs is ennél jobb memória támogatással rendelkező alaplap hogy mégjobban pörögjön az a Ryzen? 😀

úgylátom nem érnek akkor felára mint amennyivel többe kerülnek :/
0
0
0
0
💬 1
FoLey avatar
@bukta2: Tessék vannak kivételes lapok,de szerintem a többi is fog menni nagyobb órajelen. DDR4 3466+ azt jelenti megy nagyobb órajelen is.
[LINK]
[LINK]

MSI X470 GAMING M7 / AC
X470 AORUS GAMING 7 / WIFI

Edit.: Szerintem az enyém is tudja kezelni,mert 3466Mhz-et is kezeli.
0
0
0
0
FoLey avatar
Sziasztok!

MSI X370 Gaming Pro Carbon alaplapomban szeretnék memóriát venni ki is néztem magamnak egy Kingston HyperX Predator 8GB DDR4 3000MHz HX430C15PB3/8-t amit majd későbbi folyamán még +8GB-ot beletennék.
Na a helyzet az hogy a Alpenföhn Matterhorn Shamrock Edition hűtő alá beférne a Predator? A mostani hyperx fury kényelmesen elfér és van közti hézag 0,6cm. A gyártó oldalán Predator 43,3mm magassága a Furyé meg 32,8mm.
0
0
0
0
💬 11
Puffin avatar
@FoLey: Hát ha 0.6cm hely van és 1 cm-rel magasabb a Predator akkor nem valószínű
0
0
0
0
FoLey avatar
@Puffin: Majd holnap megmérem pontosan! Ha esetleg nem férne bele akkor melyik a legjobb memória egy Ryzen 1600 és az említett alaplap kombóval?
0
0
0
0
no avatar
@FoLey: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
FoLey avatar
@HunSanyiX: Normálisan kimértem és 42mm van így Predator kilőve.
0
0
0
0
Hunork avatar
@FoLey: Corsair Vengeance LPX verzó nem felelne meg? Igen jó kis memóriák, hűtőbordás, nekem is volt i3 / i5 mellett.
Corsair Vengeance LPX 8GB DDR4 3000MHz CMK8GX4M1D3000C16
Ha jól tudom, akkor 34mm magas.
0
0
0
0
FoLey avatar
@Hunork: Nekem az is megfelel amit ajánlottál sőt be is fér köszi!
Jobb mint HyperX Fury?
0
0
0
0
Hunork avatar
@FoLey: A CL a fontos, minél kisebb, annál jobb. A CL15 / CL16 ezeknél már igen jó!
A legtöbb esetben csak szintetikus tesztben veszed észre a különbséget.
0
0
0
0
FoLey avatar
@Hunork: Ahogy nézem HyperXnél CL18-as ami már nem a legjobb. Akkor marad a Corsair vásárlás CL16-al. Az alaplap gyártó oldalán nem írja a supportnál,de gondolom gond nélkül fog üzemelni.
0
0
0
0
Puffin avatar
@FoLey: A Corsair-okkal vigyázz. Nem biztos hogy szereti a Ryzen. Nézz át a prohardver Ryzen topicba, ott vannak tapasztalatok meg javaslatok!
0
0
0
0
FoLey avatar
@Puffin: Igen írták hogy a verziószámot kéne megnéznem 5.30-tól felfele kompabilitis vele.
0
0
0
0
Hunork avatar
@FoLey: Igen, a CL16 mindenképpen jobb lesz.
Még van ez a típus és márka, szintén nem rossz darab: Crucial Ballistics 8GB DDR4 3000MHz BLE8G4D30AEEA CL15.
Ez ajánlottabb típus. Cserébe nem is olcsó. 38-39k körül van.
Majd utánajárok a Corsair-nak, nálam még nem volt olyan, hogy ne ment volna memória egy lapban, ha jól vásároltam, és minőséget. És egyik sem volt benne a memory support list-ben.
0
0
0
0
FoLey avatar
@Hunork: Nekem jó a Corsair is mert jóárban van meg nem magas.
Előre is köszönöm!
Ryzen topikban is érdeklődök.
0
0
0
0
no avatar
Adott egy Gigabyte GA-Z170-HD3 alaplap van benne 8GB 2400MHz DDR4 RAM Crucial Ballistix Sport CL16 (BLS8G4D240FSA RAM melléfér egy BLS8G4D240FSB?
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy 2x4gb ramot vagy pedig csak egy sima 8gb-os at vegyek? Mind a kettő DDR4 es 2400MHz-es. Az alaplapon 4darab Ram slot van
Csak az 1x8gb 2000ft al olcsóbb
0
0
0
0
💬 7
Andris18 avatar
@kotanszabi: Ha jól látom a profilod már van benne egy 8gb-os (gondolom az is 2400MHz-es). A sima 1x8gb-osat ajánlom a meglévőhöz, mert az alaplapod dual channel-es így "jobban kezel" két memóriát mint hármat.
0
0
0
0
no avatar
@Andris18: Jaj szerintem félreértetted. Az az a gép amit majd meg fogok vásárolni azért az a neve hogy terv. És csak ideiglenesen tettem be az 1x8gb os at.
0
0
0
0
Andris18 avatar
@kotanszabi: Nem hiszem hogy sok különbség van. Nekem két évig csak 1db 8gbos ramom volt és mentek a játékok rendesen. (plusz az enyém csak ddr3mas 1600pmhz en). Tényleg annyi, hogy a jövőben fogsz e venni egy másik 8 gigásat(és akkor dual channel lesz később) illetve akarsz-e spórolni 2000 forintot. Azt írják tomshardveren és redditen is hogy minimális a különbség vagy semmi. 😀 mindegy szerintem.
0
0
0
0
no avatar
@Andris18: Rendben akkor köszi a választ 😀
0
0
0
0
FaLchioN avatar
@kotanszabi: Ha egy modult veszel,tudod bővíteni a jövőben. Ha 2x4-et akkor ki kell cserélned az egészet.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@FaLchioN: 4 RAM slot-nál 2x4 memória esetén marad még két slot amibe ugyanúgy mehet még 2x4 vagy akár 2x8 is.
És a 4 slot-ot a kérdező már első mondandójában írta is.
0
0
0
0
FaLchioN avatar
@reszler112233: Ohshit,nem figyeltem szorri. Akkor már úgy valóban mindegy.
0
0
0
0
bassus16 avatar
Üdv.
Az alaplapomba jó ez a ram?
Gigabyte z270x ultra gaming.
Corsair Dominator Platinum 8GB (2X4GB) DDR4 3000MHz CMD8GX4M2B3000C15

[LINK]
0
0
0
0
💬 3
CsocseX avatar
@bassus16: 3866 MHz-ig bármilyen DDR4-et belepakolhatsz.
0
0
0
0
bassus16 avatar
@CsocseX: Akkor megnyugodtam.
Csak kicsit megilyedtem mert olvastam, hogy ezeket a ramokat leginkább x99-hez készítették. Már azt hittem, hogy valami gáz lesz. 😀
0
0
0
0
CsocseX avatar
@bassus16: Az x99-es, x100-as chipsetekhez lett tervezve igen, melyekkel magasabb sávszélességet, és órajelet tudsz kihasználni ezekből a modulokból, viszont az nem jelenti azt, hogy más chipekkel ne "tötymörögne" el.
0
0
0
0
bukta2 avatar
helo, nagyon nem, vagy csak ritkán találok akkor is horror áron ugyan olyan ram ot ami nekem van, hamarosan beletennék még 1 et belőle a deszkámba de a kérdésem az lenne hogy ugyan olyan ram kell vagy lehet más márkájú pl corsair vagy gskill vagy akármi más csak 2400 as legyen, az úgy működne dual channel-be ugyan úgy?
0
0
0
0
💬 6
Puffin avatar
@bukta2: Szerintem olcsóbban kijössz ha eladod ami van és veszel egy 2x8GB-os KIT-et.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Puffin: értem, és mennyit érhet kb? fogalmam sincs az ilyen árakról 😃 ugyebár a memóriában nincs forgó alkatrész nagyon tönkre sem mehet
0
0
0
0
Puffin avatar
@bukta2: Az attól függ van-e rá még garancia.
0
0
0
0
Bronson avatar
@bukta2: [url]https://www.ebay.de/itm/HyperX-FURY-8GB-1X8GB-Memory-Module-DDR4-2400MHz-PC4-19200-DIMM-Desktop-/182357024562?epid=2255023323&hash=item2a75535f32:g:r6EAAOSw44BYLYd2[/url]

Ezt gondolom megtaláltad már... a ram árak az egekben vannak, pofátlanul sok lett... én is terveztem bővíteni, de szerintem egyelőre passzolom, mert mióta megvettem, azóta még 15%-ot drágult... 😠
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Bronson: ebay-en nem szoktam nézelődni,mert nem vagyok regisztrálva de ennyiért még meg is venném, én 69.99-ért vettem az enyém kb 2 hónapja mikor összetettem a gépem, amazon on most majdnem 93€... annyit már nem adok érte.. a 79 is drága de akkor se 93... de 79 ért mondom még lehet meg is venném. am kösz, ott is nézelődni fogok!
0
0
0
0
Hunork avatar
@bukta2: A HyperX esetében van a legnagyobb esély, hogy működik más gyártó moduljával. A lényeg, hogy a sebesség és a késleltetés (CL) ugyanaz legyen. És persze kell egy kis szerencse.
Vagy ahogy írták, eladod és veszel KIT-et, bár a RAM árak megőrültek, mind újonnan, mind használtan...
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! A segítségeteket kérném memória modul választásához. Konfig: Asus Prime B350 Plus alaplap, Ryzen 5 1500x proci, GTX 1060 3Gb videókari. 8Gb (2x4Gb) szeretnék venni. Azt olvastam, hogy a Ryzenek szeretik a pörgős, magas frekvenciájú memóriát. Ez tényleg igaz? Előre is köszönöm a válaszokat.
0
0
0
0
💬 1
Puffin avatar
@boldi6807: Igen úgy van! 3000-3200-as memóriákat nézz! Márkából a G.Skill-t ajánlom!
0
0
0
0
Andris18 avatar
Jó estét / Jó napot!
Előre is elnézést kérek, mert nem ram-ot vennék hanem micro-sd memóriakártya választásban kéne a segítség.
A Samsung T700 tablet nem kezeli jól a SanDisk memóriát úgyhogy szerintetek melyik éri meg jobban:

32Gb-osra gondoltam mivel nem kétszer kerül annyiba mint a 16GB-os szerintem.

1. [LINK]
2. [LINK]

Igazából Kingston márkával eddig nem volt gondom a kérdésem, hogy nagyobb lenne-e rizikó abban ,hogy nem ismeri fel a tablet/vagy nem lehet rá írni mint a Samsungos kártyával. (Persze tudom hogy van 14 napos elállás, de ha lehet feleslegesen nem járkálnék oda-vissza.) Kicsit kesze-kusza a fogalmazásom, de remélem értitek.
0
0
0
0
Bronson avatar
ha játékra lesz használva a gép, nincs nagy különbség a cl10 és 9 között... a crucial megbízható márka, nekem már volt több is, semmi gond soha... bár a ram fog majdnem hogy utoljára meghibásodni a gépben amúgy is...😊
0
0
0
0
kyis333 avatar
Üdv!
Ram vásárlása előtt állok (8gb ddr3 1600mhz). Az lenne a kérdésem, hogy a cl 9 és 10 között nagy különbség van? Továbbá érdemesebb márkásabb ramokat nézni (kingston, kingmax), vagy egy olcsóbb "kevésbé ismert" (crucial ballistix) ram is jó vétel volna?
nem ismerem a crucial-t, mennyire megbízható márka ez? esetleg más javaslat? max 20E -ig. Leginkább játékra használnám.
a válaszokat előre is köszönöm!
0
0
0
0
💬 4
visor261 avatar
@kyis333: th;no 1: nem 2: igen

játék alatt nem számít, és eggyáltalán nem kevésbé ismert mert: 1 ott szokott lenni a belépőkategóriában sok áruházban 2 a mikron benne van a top 10 ramgyártók közt

az más kérdés hogy egy kingston el van terjedve egy szélesebb körben ezért őt ajánlgatják/értékelik(nekem is azért lett véve), de volt hogy szűkösebb volt a keret és ezért beleraktam egy crucial-t, és hiba nélkül ment minden, sebességbe se lehetett tapasztalni nagy különbséget és mai napig megy.

ha most kéne gépet összedobni biztos azt tenném bele
0
0
0
0
kyis333 avatar
@visor261: köszönöm szépen a segítséget! 😀
0
0
0
0
Hunork avatar
@kyis333: Hát sorban:
1. A Crucial kicsit jobb, mint a Kingmax...
2. CL9 CL10 késleltetést jelöli. Minél kisebb, annál jobb. De ebben az esetben a felhasználó számára szint érzékelhetetlen a különbség. Másképp: CL15 és CL9 között már van különbség.

Szerintem ezek nagyon jók:
CRUCIAL 8GB Ballistix Sport DDR3 1600MHz CL9 KIT BLS2C4G3D169DS1J - EZ KIT!
HyperX 8GB FURY DDR3 1600MHz CL10 HX316C10FB/8
MUSHKIN 8GB Stealth DDR3 1600MHz CL9 992069S
0
0
0
0
kyis333 avatar
@Hunork: köszönöm szépen az infókat! 😀
0
0
0
0
no avatar
Hali
Kinéztem 2 ramot, de nem tudok dönteni és abban sem vagyok biztos hogy egyáltalán működne-e mert nincsenek a QVL listán (AsRock AB350M-HDV).

1. Crucial 8GB DDR4 2400MHz CT8G4DFS824A

vagy

2. Team Group 8GB DDR4 2400MHz TED48G2400C1601

Melyiket válasszam? Tudom hogy a Ryzen szereti a magas órajelet de nincs rá keret. Max 20ezret tudok rá költeni szállítási költséggel együtt.
0
0
0
0
💬 3
Hunork avatar
@zolee997: Az hogy nincs a listán, sokat nem jelent. A listán szereplőket kipróbálták a saját laborjukban, de mivel olyan nagy a választék, mindenre nincs idő.
Ha csak a műszaki adatokat nézzük, akkor a Team Group nyer, mivel CL16-os. De ez hangyányi különbséget jelent.

És mit szólnál ehhez: G.SKILL Ripjaws 8GB (2x4GB) DDR4 3000MHz F4-3000C15D-8GRBB Ez kicsit többe van, de gyorsabb, jobban passzol a Ryzen mellé, a CL is jobb. 30k körül van. Jobban jársz vele szerintem.
0
0
0
0
no avatar
@Hunork: Akkor a Team Group lesz. Az a G.SKILL tényleg sokkal jobb lenne de tényleg nem tudok rá annyit költeni. Talán egy G.SKILL Aegis 8GB DDR4 2800Mhz F4-2800C17S-8GIS még beleférne 23k-ért. Az is jó nem?
0
0
0
0
Hunork avatar
@zolee997: Igen, szerintem jobb választás! Mondjuk nincs a support listában, ahogy nézem, a 2400MHz G.Skill-ek viszont mindegyike.
Az az igazság, hogy a TG memóriákról többször lehetett hallani kompatibilitási gondokról, de persze nem tömegesen.
0
0
0
0
bassus16 avatar
Üdv.
Kinéztem egy szép kis memóriát. Később előfordulhat, hogy veszek hozzá még 2x8Gb-ot.
[LINK]
Az lenne a kérdésem, hogy ebből van CL10-es is viszont annak kisebb a sebessége (2400MHz).
Szerintetek melyiket lenne érdemes megvenni?
Nagy részben csak játékra vagy filmnézésre használom a gépet.
Ha jól tudom a játékoknál elenyésző különbség lehet az eltérő MHz miatt.
És egy ilyen lapba lenne:[LINK]
0
0
0
0
💬 1
Hunork avatar
@bassus16: Ha jól látom, sima i7-7700 mellé lesz, mert akkor tök mindegy, úgyis 2400 MHz lesz a mérvadó. Nem fogsz tapasztalni különbséget amúgy sem, már ha épp nem videókat vágsz otthon nagy üzemben. De mivel játékra lesz, így teljesen jó a Corsair 2400MHz. (a lapod efelett úgyis csak OC módban adja a tempót)
0
0
0
0
DarthRoni avatar
Én is úgy tudtam, de nem voltam benne biztos, köszönöm a segítséget! 😀
0
0
0
0
no avatar
Én is úgy tudom hogy vehetsz nagyobb sebességű RAM-ot, de csak a támogatott sebességen fogja tudni futtatni.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
DarthRoni: Elvileg leszabályozza, de valaki aki okosabb megmondja majd pontosan.
0
0
0
0
DarthRoni avatar
Sziasztok! Tanácsotokat szeretném kérni. Van egy kőkori Dell D420-as laptopom, amibe szeretnék tenni 2 gb ramot a meglévő 1 helyett. Viszont csak 667mhz-est találok, a laptop meg 533-at tud. Ez kizárja a nagyobb órajelű modul használatát, vagy leszabályozza a gép 533-ra?

Köszönöm a segítséget!
0
0
0
0
Puffin avatar
WhisT: az a lap annyira nem válogatós. Szerintem nyugodtan vegyél másfajtát mint ami van.
0
0
0
0
FaLchioN avatar
Üdv!

Gépem:
Asus P5K lap
Intel Xeon E5450 3.00Ghz
Hd 7770 GHZ Edition OC
2x2Gb 800 RAM
400W Chieftec 400-80p táp

A lap elvileg támogatja a 4x2GB ramot, a így a meglévőhöz vennék még 2x2gb 800-at. Kérdésem,hogy a gyakorlatban felmerülhet bármi problémám vagy ez teszt kérdése?

Válaszokat előre is köszönöm!
0
0
0
0
Hunork avatar
atikac
Semmi akadálya.
Annyi, hogy előnyös, ha egyformák a modulok, de legalább azonos sebességű legyen. Tehát az egyik ne 1600, másik 1866...stb. Ilyenkor mindig a lassabb, alacsonyabb időzítésű memória lesz a mérvadó, és a gyorsabb is ezen a sebességen fog üzemelni az álmoskönyv szerint. Néha lutri, és alaplap válogatja, hogy elindul-e velük, vagy nyavalyog. De ez csak akkor derül ki, ha beindul az új memókkal. Majd írd meg, hogy sikerült. (lehet pl, hogy slot-okat kell váltogatni)
0
0
0
0
Puffin avatar
atikac: igen tehetsz a mostani mellé még 2 modult. Legtöbbször elég ha az órajel és az időzítés egyezik.
0
0
0
0
atikac avatar
Hali
Ket kerdesem lenne. Valaki meg tudna mondani hogy az AMD Phenom II X4 955 proci melle lehet tenni 4 ramot? Lehet hulye kerdes de nem jovok ra hogy tamogatjae ha 4 ram van a gepben. Jelenleg 2x2 gigas van benne Hyper X Fury 1600 MHz CL9
A masik kerdes meg arra vonatkozik hogy ha lehet bele tenni 4 ramot akkor a Hyper X-ek melle mehet valami mas marka is ? Pont ugyan abbol nem kaptam..tulajdonsagra hasonlot kaptam de az Corsair. Vagy inkabb Hyper X 1db 4 gigas modul? (ha a tulajdonsagaik nem talalnak pl idozites es MHz abbol lehet galiba vagy csak siman a rosszabb tulajdonsagokkal fog uzemelni mind a 4 ram?)

Koszi a valaszokat. A regi gepet akarom csaladnak adni csak elotte picit rendbeszednem. (elso lepes tobb ram..en ennek erzem hianyat jelen pillanatban)
0
0
0
0
Puffin avatar
vaszev: egy 2400-as RAM is elég a konfighoz!
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok,

Gépvásárlás előtt állok, a kiszemelt egy i5 6600k, hozzá pedig egy asrock z170 extreme6 alaplap. Szeretném maxra húzni a procit. Milyen memóriát válasszak (2*8G KIT), hogy stabil legyen a vas? A proci speckóban ddr4 1866/2133 van (http://ark.intel.com/products/88191/Intel-Core-i5-6600K-Processor-6M-Cache-up-to-3_90-GHz) az alaplapnál pedig ddr4 3600 (OC) -ig ajánlja (http://www.asrock.com/mb/Intel/Z170%20Extreme6/index.us.asp?cat=Specifications).

Elsődleges szempont a stabilitás, utána pedig az ár. Ha azt mondjátok hogy egy 2400 -as ram is alkalmas a húzott konfighoz annak is örülök 😀

Előre is köszi
0
0
0
0
csuz-li avatar
dajcs_house: Nekem fx-8350 van a gépben. Az Fx processzorok az 1866-os memóriát támogatják. (Az Intelek például az 1333-at és az 1600-at) Ettől még lekezeli minden processzor az összes többi memóriát is, tehát Intel mellé is rakhatsz 1866-ot, vagy FX mellé 1600-at, de a legjobb, ha olyat teszel mellé, amit ki is tud szolgálni. Persze ezen lehet módosítani, de az már a tuning kategóriájába tartozik. A CL - ahogy GaboC is mondja - a késleltetést jelenti és a minél kisebb, annál jobb elv érvényesül. Az, hogy milyen memóriát tudsz a gépedbe rakni, elsősorban az alaplaptól függ. Az alaplap gyártója a specifikációban meghatározza, hogy a lap milyen memóriákat kezel, érdemes errőla listáról válogatni, mivel ezzel kapsz optimális működést. A te alaplapodhoz a lista ez: [LINK]

GaboC: Nem fognak 1866-on járni, csak nem kapnak ennél több utasítást, mint ahogy az Intel mellé rakott 1866-os memóriák is 1866-on pörögnek, de csak 1600 utasítást kapnak a processzor felől, hacsak nem tuningolod egy kcisit.
0
0
0
0
GaboC avatar
Mehet bele nagyobb is, de csak 1866MHz-n fognak járni. Spoiler!
[LINK]
A "CL" pedig, memória időzítés jelent. Minél kisebb, annál jobb.
0
0
0
0
AttiS avatar
Dajcs_house : itt találsz infókat a prociról [LINK]
De én memória kompatibilitást nem találok.Valaki biztosan megmondja akinek olyan van.

A 2.kérdésedre a választ itt megtalálod [LINK]
0
0
0
0
dajcs_house avatar
fx-8350 mellé 1866ddr3-asnál nagyobb Mhz is mehet? és mi az a CL 😃
0
0
0
0
TerrorDom avatar
Tudom, hogy jobb lenne 4Gb-os modulokat venni, de most nekem bőven elég lenne 8Gb is. 1600MHz-es Kingston HyperX és G.Skill Ripjaws RAM-ok. 7000Ft postával együtt jó ár, nem?
0
0
0
0
hashimoto avatar
2x4 lenne a jó, a 4x2 az túl sok kicsi. A 2x4-el jobban járnál, mert ha nem elég, későbbiekben veszel mégennyit, és ott a 16GB RAM.. 😃
0
0
0
0
TerrorDom avatar
Megint találtam 4x2Gb RAM-ot jó áron. Csak az a baj velük, hogy nehéz bővíteni és eladni? Mert az nem lenne nagy probléma.
0
0
0
0
Krissz avatar
2x4GB 1600MHz es RAM bőven elég 😀
Ahogy írják előttem is könnyebb bővíteni is 4 slott esetén.
0
0
0
0
Puffin avatar
4x2GB-ot ne vegyél!!!! (nehéz bővíteni, eladni utána) Max 2x4-et.
0
0
0
0
TerrorDom avatar
Néztem teszteket és nekem a 8Gb simán elég lesz. Szóval a választásom 4x2Gb 1600MHz-es memóriákra esett. Köszi a segítséget!😀
0
0
0
0
Puffin avatar
Látom Asus Z87M-Plus lapod van. Abba nyugodtan mehet magasabb órajelű memória is!
0
0
0
0
TerrorDom avatar
Rendben, köszönöm. Ez csak átmeneti proci, de amit venni akarok RAM-ot az már végleges lenne és ha nem kezelné, nem szeretném csak a polcon tárolni.
0
0
0
0
Puffin avatar
TerrorDom: Ha teszel bele 1600-as memóriát, az is 1333-on fog menni. 4 modult is kezel nem csak kettőt. 8GB RAM elég még úgy-ahogy, a két magos proci kevés manapság már!
0
0
0
0
TerrorDom avatar
Sziasztok!

Amit a Memory Specificationsnél ír a Memory Typesnál az azt jelenti, hogy a processzor csak 1333MHz-es órajelű RAM-ot tud kezelni? Mi van ha 1600-asat teszek bele? Meg van az a Max # of Memory Channels: 2, ez azt jelenti, hogy csak 2 darab memória modult(2x2) tud kezelni vagy 2 Dual Channelt(4x2)? Meg manapság mennyire elég 8Gb RAM?

Intel oldalán van: [LINK]
0
0
0
0
Hunork avatar
Schwin94: szerintem mindig jobb a KIT megoldás. Már csak a dual-channel miatt. 1x8GB akkor jó, ha később még kerül bele egy 8 GB modul.
0
0
0
0
Schwin94 avatar
Fx 8350 mellé érdemesebb 2x4 gb ram vagy 1x8gb?
0
0
0
0
Puffin avatar
Sanyi978: jónak jó, csak 1600MHz-en fog menni.
0
0
0
0
Sanyi978 avatar
ez a ram jó az én gépembe? [LINK]
0
0
0
0
istvan92 avatar
Valamiért a lent emlitett memoria páros csak 1333 MHz en fut alaplapon bealitom az XMP profilt ami 1870 mhz fölé álitja de viszont a Windows nem indul hibakod jön elö tudna valaki segiteni hogy miért van ez
0
0
0
0
istvan92 avatar
nekem ilyen van Corsair Vengeance 8GB (2x4GB) DDR3 1866MHz CMZ8GX3M2A1866C9 és amit rendelni akarok Corsair 8GB (2x4GB) DDR3 1866MHz CML8GX3M2A1866C9R az a baj hogy a magas bordás ami van abbol még 2x4 nem menne be mert a magas borda és a cpu hűtö nem engedi szerintetek az alacsony bordás corsair (corsair 8GB (2x4GB) DDR3 1866MHz CML8GX3M2A1866C9R) elmene e a masik fajta memoriával
0
0
0
0
Matthew1994 avatar
Működnie kéne! 😀 Elvileg az FX procik csak dualban működnek ha megfeszülsz is. 😃

Szerk. De a biztonság kedvéért ugyan ilyet vegyél!
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció