Milyen memóriát vegyek?

2009. February 18., téma
Fórum » Asztali PC
Egy kis instrukció mielőtt belevágnál:

-Ha van előre kiszemelt memória de nem tudod eldönteni hogy melyik lenne jobb illetve hogy mi melyiket ajánljuk, akkor lehetőleg pontos nevet, gyártót, méreteket és árat adj meg, mert ezek alapján könnyebben tudunk segíteni.

-Ha olyan kérdést teszel fel hogy: "Ilyen gépbe milyen memóriát ajánlotok?", akkor légyszi tüntesd fel, hogy mégis maximum mekkora összeget szánsz rá. Illetve linkeld be a géped adatait (Géped adatai menüben (lent) ha ki van töltve) mert pl. nem mindegy hogy milyen foglalatú az alaplapod és milyen memóriákat tud kezelni. (Vagy közöld a fontos információkat.)

-Előfordulhat hogy fogalmad sincs hogy milyen memória lenne neked jó, csak azt tudod mennyi pénzt szánsz rá. Ebben az esetben is linkeld be a géped adatait (Géped adatai menüben (lent) ha ki van töltve) mert pl. nem mindegy hogy milyen foglalatú az alaplapod és milyen memóriákat tud kezelni. (Vagy közöld a fontos információkat.)
Hozzászólások: 2 030
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
yaesu avatar
Sziasztok! Melyik a jobb szerintetek?
Corsair Dominator 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CMP8GX3M2A1600C9 vs.
Corsair Vengeance Pro 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CMY8GX3M2A1600C9
0
0
0
0
Bronson avatar
én a másodikat ajánlom!
0
0
0
0
tothricsi95 avatar
Sziasztok!
Most a gépemben egy 4GB DDR3-as 1600MHz-es CL9-es memória van, ezt szeretném bővíteni még 4GB-al. Ilyen memóriát már nem kapni sehol, csak CL10-eset, gondolom ez azt jelentené, hogy mind a 2db CL10-ben működne. Ez nagy probléma lenne, vagy szinte nem is lenne hatással a teljesítményre?
Nevezetesen erről lenne szó: [LINK]

Vagy ez jobb választás lenne? [LINK]

Köszi! :)
0
0
0
0
no avatar
Nincs is ezzel semmi probléma, jobb előbb kérdezni, mint utána 😀
0
0
0
0
Zelko315 avatar
Köszönöm a válaszokat, csak gondoltam inkább rákérdezek biztonságban, hogy biztos bele fog-e menni. Sose lehet biztos az ember. 😆
0
0
0
0
no avatar
Az összes DDR3-as belefog. Eltérő órajelnél a kisebbén fog működni. Ennyi.
0
0
0
0
Bronson avatar
Kingmax 4 GB DDR3 1333 Mhz. ezt beírod google-be, kidobja a boltok listáját, megrendeled és nem lesz gond tutira ha ugyanolyan lesz a másik is. (amúgy elvileg akkor sem lesz ha azonos órajelű meg időzítésű ramot teszel bele...)
0
0
0
0
Zelko315 avatar
Sziasztok!
Nos, a kér(d)ésem a következő lenne: Van egy Asrock 960GM-GS3 FX alaplapom, amibe a már meglévő 4 Gb RAM mellé szeretnék még ugyanennyit belerakni. Csak parázok, hogy véletlenül rossz modelt választok és nem fog belepasszolni az alaplapomba. A kérdésem tehát az lenne, hogy milyen memóriát tudok nekem ajánlani, ami 4 Gb-os és biztosan illik az alaplapomba? Linknek főként örülnék, ami jöhet PM-ben vagy pedig akár ide is.
Köszönöm a válasz(oka)t! 😀
0
0
0
0
Genesis1919 avatar
heizerd: Intel mellé XMP ramot vegyél. Blu amúgy sem a legjobb széria, alapból csak 1333Mhz megy 1.5v mellett, 1.65v-on nem feltétlenül tudja az 1600Mhz-et, ahhoz több feszt kell adni 1.7-1.9v környéke. Időzítést biosban manuálisan be tudod állítani, szóval azzal ne foglalkozz. De mint írtam ne ezt a ramot vedd, nem a legideálisabb.
0
0
0
0
heizerd avatar
Sziasztok, egyik haveromnak van egy ilyen Ram-ja: http://www.arukereso.hu/memoria-modul-c3577/kingston/hyperx-4gb-ddr3-1600mhz-khx1600c9d3b1-4g-p53678867/ és az alaplapja nem tudja kezelni, ezért odaadja nekem. Na most nekem teljesen új gépem lesz MSI z97 pc mate alaplappal. Abba ez tökéletesen működne viszont mivel ilyen ramot már nem kapni boltba mert újabb típusai jelentek meg, így szerintetek milyet kéne mellé vennem? Csak arra figyeljek h 1600MHZ és CL9 memóriakésleltetés? Mivel a legtöbb új CL 10-es, szinkronba lennének? Tudnátok ebben segíteni? köszi előre is üdv
0
0
0
0
csuz-li avatar
Működne. Azzal sincs baj, ha a memória gyorsabb, mint amit a processzor le tud kezelni. A vezérlés simán megoldja a problémát. A fontosabb az, hogy az alaplap tudja-e, márpedig tudja. A dual channel is csak lehetőség. Ha nem használod, akkor sincs baj.
0
0
0
0
Robertosz91 avatar
Szevasztok!
Gyors segítségre lenne szükségem. Van egy x6-os procim, és most vennék egy hyperx savage cl9 1866mhz-et 8gigás példányt. Az lenne a kérdésem, hogy működne-e vele a gép, mivel az x6-os csak 1333mhz-et támogat. Az alaplap támogatja a 2000mhz(oc) is, csak olvasom,hogy dual channel memóriát támogat, tehát két darab memória modul kell neki minimum???
A memóriát nem ebbe a konfigba szánom hanem egy tervezett konfigba, de addig is is jó lenne használni, csak nem tudom,hogy működne-e egy magában.
A profilomban megtaláljátok a specifikációkat, előre is köszi!
0
0
0
0
winrar avatar
ogre077: Ha meg idegesít, fölhúzod 1600-ra. De a gyakorlatban nincs különbség az 1333mhz és az 1600mhz között.
0
0
0
0
atstuff07 avatar
twoKgames: szerintem is elegendő a 8GB (2x4 Corsair), főleg, ha nem használsz spec. alkalmazást aminek nagyon kellene 8GB+ RAM. A lapod valószínűleg támogatja az 1600MHz-et is, szóval én e mellett döntenék. A Kingstone-t meg eladod.
0
0
0
0
Bronson avatar
twoKgames : a kingston memóriát szerintem add el... több érv is ez mellett szól : ha az benn marad, elveszik a dual channell, galibát okozhat a nem egyforma időzítés stb... talán ha belemászol a biosba, akkor össze tudod hangolni a memóriákat, ezzel konkrétan nincs tapasztalatom, mennyire működik a gyakorlatban, majd aki okosabb felvilágosít... valamint ha azt nézzük 8gb ram manapság még (attól a pár extrém esettől eltekintve) elég mindenre. A gépedet nézve nem is nagyon van értelme a 8GB+ ramnak, szóval dönts ahogy jónak látod...
0
0
0
0
MaTpr0F avatar
Persze bele tudod tenni. Az 1600-as is 1333-mon fog menni.
0
0
0
0
ogre077 avatar
Hali! Van 4 gb 1333 ram a gépembe, és kaptam egy 4gb 1600 zast, bele rakhatom a 4gb 1333 ram melé? Lene benne egy 1333 és 1600. Thx elöre a választ.
0
0
0
0
twoKgames avatar
Sziasztok. Van egy 4gbos 1600 mhzen futo kingston nano gaming memotiam es mpst kulfoldon vettem az otthoni gepembe egy 2x4gbos corsair vengeance memoriat 1600 mhz-es. Ugye igy 12gbal mukodni fog a gep es nem baj ha a corsair es a kingston idozotese elteto? KOSZI A valaszt elore is. 😀
0
0
0
0
joey0119 avatar
Bronson nem mond hülyeséget...
0
0
0
0
Bronson avatar
ilyen szempontok alapján elég hülyeség vásárolni... a játékok nem igazán fognak kamatoztatni a magasabb ram órajelből, szóval az 1600-as is bőven megtenné, amivel egy valag pénzt spórolhatnál...
0
0
0
0
joey0119 avatar
Akkor vedd meg külön még lehet jobban jársz. viszont itt olcsóbban kijönnél:
[LINK]
0
0
0
0
Petikecske avatar
Azért szeretném feldarabolni, mert úgy szépen néz ki, mert akkor nem tátong két üres memó slot üresen. És elsősorban játékhoz kellene a lehető legjobb ram. Szeretem ha egy csomó minden megvan nyitva és nem kell be zárni ha belépek egy nagyobb memória igényű gamébe.
0
0
0
0
joey0119 avatar
Ha veszel memóriát jobban jársz ha nem darabolod fel annyira. 2x8 vagy egyben 16 Gb.
Mire használnád? Nem elég csak a 1600-os?
Kingston Hyper X nem rossz.
0
0
0
0
Petikecske avatar
Sziasztok! Memória vásárlás előtt állok. 16 GB-t szeretnék venni ami 4x4 GB-s 2133 Mhz-s modulokban van. A jelenlegi memóriát eladom a gépemből szóval azt nézzétek semmisnek. http://ipon.hu/webshop/product/hyperx_beast_ddr3_2400mhz_cl11_kit_hx324c11t3k4_16/746139 ezt néztem ki. Esetleg érdemes lenne 80ért a corsair dominator platinum szériát venni?
0
0
0
0
no avatar
http://compker.hu/index.php?controller=search&orderby=position&orderway=desc&search_query=CML8GX3M2A1866C9R

Melyiket választanátok?
A piros XMP-s, az mire jó? 😃 A Corsair oldalán írnak valami olyasmit is, h lehet választani 1.5V és 1.35V beállítás között, ennek van vmi jelentősége?
0
0
0
0
Puffin avatar
elég ha a MHz és az időzítés ugyanolyan! 😀
0
0
0
0
GaboC avatar
HyperX Lovo-t már sajnos újonnan nem kapok, így csak használtan tudok venni. Amennyiben fontos, hogy ugyanolyan legyen. 2x4-re nincs keret 😞
0
0
0
0
Puffin avatar
Így van! Inkább 2x2-őt vegyél! Vagy cseréld le 2x4-re! 😃
0
0
0
0
GaboC avatar
A gépembe van 2x2Gb ram kit, ami dual-ba megy. Ha tennék mellé egy 4gb-os ramot, akkor elveszne a dual channel igaz?
0
0
0
0
no avatar
Köszi a választ.
Mindenképp 1x8Gb legyen , ezt a későbbiekben tudod bővíteni, akkor már a dual is működni fog.

Igen, erre én is gondoltam aztán.
0
0
0
0
Genesis1919 avatar
Persze menni fog, játék alatt nem veszed észre a dual chennel hiányát. Mindenképp 1x8Gb legyen , ezt a későbbiekben tudod bővíteni, akkor már a dual is működni fog.
0
0
0
0
no avatar
De ha így használom hogy 8+4 giga akkor is teljes értékűen megy nem? Esetleg jobban járnék ha vennék egy 4 gigás modult a mostani mellé hogy dual channel legyen?
0
0
0
0
Genesis1919 avatar
_Daemon_: Mhz, időzítés a lényeg, többivel ne foglalkozz. Viszont Dual channel nem fog működni, ott a méretnek is egyezni kell.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok. Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy 8+4 giga megoldás lehetséges? Van egy 4 gigás kingston hyperx ramom, 1600mhz, cl9, ddr3. Vennék egy 8 gigás ddr3-as kingston hyperx savaget, az is 1600mhz és cl9. Ha így berakom a kettőt akkor lesz 12gb ramom ami tökéletesen fog üzemelni? (alaplap nem lehet bökkenő mert az támogatja azt a mennyiséget)
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
rendben köszönöm a választ
0
0
0
0
Subaru avatar
szerintem inkább 1x4GB-osat mert ha később még szeretnéd bővíteni akkor a 2GBosok közül egyet kikellene venned, a 8GB még mindenre elég(játékokra)
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
sziasztok

egy nagy dilemma ellött állok

vennék ramot de nemtom melyik lenne a jobb

az elsö

4GB 1866MHz DDR3 RAM Kingston HyperX Fury Black Series CL10

a másik

Kingston HyperX 6GB (3x2GB) DDR3 1800Mhz CL9

árban pont egyformák a külömbség az hogy az elsö bolti a másik használt.

nekem most 1x4gb van a gépben


melyiket vegyem meg??
0
0
0
0
ddkk22 avatar
csenke
Ahogy néztem a lapod csak a ddr3 1066mhz-es ramot támogatja maximum.
0
0
0
0
Titan Killer avatar
Hello
Segítségetek kérném szeretném bővíteni a jelenlegi gépemben a memóriát.
Szerintetek ez jó lenne az alaplapomra? KINGSTON DDR3 8GB 1333MHz CL9 HyperX KVR1333D3N9/8G
Választ koszönöm.
0
0
0
0
ddkk22 avatar
Petikecske
Ahogy látom van már 2x4 gb ram a gépedbe, az még elég lesz, de ha nagyon ramot akarsz és van pénzed, akkor vegyél még egyszer 2x4gb-ot.
De így maximum 16gb lesz,amikor vetted a ramot a helyedben csak 1x8 gb-ot tettem volna bele, és akkor 32gb-ig lehetett volna bővíteni. De mire 16gb kell a játékoknak addigra már ddr4 lesz a legtöbb gépben.
Szóval még 2x4gb.
0
0
0
0
PC GAMER avatar
A márka név az mind1,gond nem lesz belöle,de látom Apu melllé lesz akkor 1600MHz-nagyobbat kellene vásárolnod,hogy legyen valami értelme is a dolognak!
0
0
0
0
KERKO avatar
Egy kérdés a gépembe ha bővíteni akarom a memóriát akkor mindegy, hogy milyen típusút rakok a mostani mellé? 4GB DDR3 1600MHz HyperX Fury Blue erre gondoltam.
0
0
0
0
Petikecske avatar
Hali!
A gépembe milyen memóriák ajánlotok? Határ 55-60e forint.
0
0
0
0
ddkk22 avatar
matyu20
2x4gb 1600mhz
ez most tényleg nagyon jó árban van, veszel ebből kettőt, Kingston 4GB DDR3 1600MHz HyperX Fury Blue 10ezer
0
0
0
0
Dani46 avatar
Lapod max 8 gb ot támogat,tehát 1x 8gb eleve nem lenne értelme, mert többet nem tehetsz bele,másik meg nem menne duálba,ugyhogy csak is a 2x4gb a logikus!!!
Kingston 4GB DDR3 1600MHz HyperX Fury Blue,nincs nagy ár kül az 1333 és az 1600 között, szóval csak azért írtam az 1600 ast,igazából tökmind1,azt még támogatja a lapod!!1db 4gb-os 10.765 ft!
0
0
0
0
matyu20 avatar
Sziasztok! A "jelenlegi" gépembe szeretnék venni memóriát. 8Gb-ra gondoltam. Jelenleg 1 db 2gb-os van benne, de csak 2 slot van az alaplapon ezért az lenne a kérdésem hogy 1x8gb vagy 2x4gb lenne jobb? És esetleg tudnátok is ajánlani max. 20 ezerig? A válaszokat előre is köszönöm.
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
gyurmi91: Lehetőleg egy olyan gépben ami képes támogatni legalább 32GB-ot.
Nem biztos, de lehet, ez a baja, hogy a te alaplapod csak 16GB-ig támogat. Azaz foglalatonként 4GB-ot. De azt a 4gb-ot is csak úgy, hogyha a ram mindkét oldalán vannak chipek (tehát egyenként 256MB-osak). Viszont ennél egy oldalon vannak csak tehát 512-eseket raktak rá. Ez már lehet sok az alaplapodnak.
Vagy próbáld meg 1066MHz-re vagy 1333MHz-re állítani még.
Ha így sem jó és másik gépben sem jó akkor hibás a ram.
0
0
0
0
no avatar
filmgru a foglalatnak jónak kell lennie, mert a régebbi ram-mal jól működik a számítógép. Még megnézem más gépén is, de akkor nagy valószínűséggel a probléma, hogy hibás a ram.

szilard1976 köszönöm a tanácsot kipróbáltam az átállítással és sajnos ugyanaz a probléma fogad.
0
0
0
0
szilard1976 avatar
gyurmi91:A BIOS-ban kapcsold be az XMP-t válaszd az 1600 MHz-s profilt.Nálam is csak XMP vel hajlandó elindulni.Ha manuálisan állítom ugyanazokra az értékekre a ramot nekem sem indul el.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció