Mi mit jelent?

2008. February 26., téma
Fórum » Asztali PC
Senki sem születik kockának, úgyhogy lehet bátran kérdezni...
Hozzászólások: 332
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
oroszka avatar
mit jelent az h ha vinyót veszek és oda van írva h 16mb ?
0
0
0
0
Feki1991 avatar
Devis írta:
ha 1 magos lenne akkor igen, de a quad az másképp működik. A DUO az ugye 2 mag. Az úgy működik hogy 1 mag csak op rendszerrel foglalkozik, a másik mag pedig a játékokkal, böngészőt stb. Na most lehet kitalálni hogy a quad az h működik 😀


Hülyeséget írtál, ha 1 magos lenne, akkor sem lenne 10GHz-es (nem is lehet elérni azt a frekit) , a magok frekijei nem összeadandóak mivel nem tudják eggyesíteni erejüket, csakis megosztani egymás között a munkát. Az sem igaz hogy az 1.ik mag az OP rendszerrel a másik a játékokkal dolgozik, ez optimalizáció függő, van software mely az összes magot kitudja használni, van mely csak 1-2t.


oroszka írta:
megkérdeném h a VGA RAM-ja hozzásegít az "igazi" RAM-hoz ?


Abszolút nincs köze a VGA RAM-jainak az alaplapi RAM-okhoz.
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
a VGA RAM-ját a VGA használja
0
0
0
0
oroszka avatar
megkérdeném h a VGA RAM-ja hozzásegít az "igazi" RAM-hoz ?
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
ez 4 külön mag, kölön órajellel és hő kibocsájtással, 1 darab 10GHz-es órajelű proci nagyon durva hőt termelne, és nem is lenne olyan praktikus, így minden mag külön feladattal foglalkozhat, de együtt is dolgozhatnak
0
0
0
0
Devis avatar
ha 1 magos lenne akkor igen, de a quad az másképp működik. A DUO az ugye 2 mag. Az úgy működik hogy 1 mag csak op rendszerrel foglalkozik, a másik mag pedig a játékokkal, böngészőt stb. Na most lehet kitalálni hogy a quad az h működik 😀
0
0
0
0
oroszka avatar
megszeretném kérdezni, hogy a a quad core az ugye 4X-est jelent. na most ha van egy képzeletbeli proci az azt jelenti h 4X2,5 GHZ-et számol? tehát 10GHZ-es a prcesszor ha 1 magos lenne ?
0
0
0
0
konsti avatar
Popfan írta:
konsti írta:
Popfan írta:
Sziasztok!

Tudja valaki, hogy mit jelent a processzorom nevénél az, hogy "(2 CPUs)"? A procim: Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3.06GHz (2 CPUs).
Szóval mi az, hogy (2 CPUs)? Két proci van a gépben, vagy az két CPU teljesítményével bír, vagy mégis micsoda?
A P4-ekben van egy HYPER TREADINGNEK nevezett technologia ami virtuálisan két magra osztja az egymagos procid és ezáltal megtéveszti a programot ami 2 magosnak látja..hangsulyoznám h a xeon procikon kivül a HT semmit nem ér...hiába kapcsolod be semmi változás nem lesz.tapasztalat. 😀

Szóval, végülis nincs is nagy jelentősége ennek a "(2 CPUs)" dolognak, csak annyi, hogy van egy technológia, ami némileg növeli a processzor teljestíményét, igaz?
Áh, fene, pedig már reménykedtem, hogy 2 magos procim van. 😀
Kösz a válaszokat.
pontosan...sajnos 😀
0
0
0
0
Popfan avatar
konsti írta:
Popfan írta:
Sziasztok!

Tudja valaki, hogy mit jelent a processzorom nevénél az, hogy "(2 CPUs)"? A procim: Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3.06GHz (2 CPUs).
Szóval mi az, hogy (2 CPUs)? Két proci van a gépben, vagy az két CPU teljesítményével bír, vagy mégis micsoda?
A P4-ekben van egy HYPER TREADINGNEK nevezett technologia ami virtuálisan két magra osztja az egymagos procid és ezáltal megtéveszti a programot ami 2 magosnak látja..hangsulyoznám h a xeon procikon kivül a HT semmit nem ér...hiába kapcsolod be semmi változás nem lesz.tapasztalat. 😀

Szóval, végülis nincs is nagy jelentősége ennek a "(2 CPUs)" dolognak, csak annyi, hogy van egy technológia, ami némileg növeli a processzor teljestíményét, igaz?
Áh, fene, pedig már reménykedtem, hogy 2 magos procim van. 😀
Kösz a válaszokat.
0
0
0
0
konsti avatar
Popfan írta:
Sziasztok!

Tudja valaki, hogy mit jelent a processzorom nevénél az, hogy "(2 CPUs)"? A procim: Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3.06GHz (2 CPUs).
Szóval mi az, hogy (2 CPUs)? Két proci van a gépben, vagy az két CPU teljesítményével bír, vagy mégis micsoda?
A P4-ekben van egy HYPER TREADINGNEK nevezett technologia ami virtuálisan két magra osztja az egymagos procid és ezáltal megtéveszti a programot ami 2 magosnak látja..hangsulyoznám h a xeon procikon kivül a HT semmit nem ér...hiába kapcsolod be semmi változás nem lesz.tapasztalat. 😀
0
0
0
0
Feki1991 avatar
Caymane írta:
Popfan írta:
Sziasztok!

Tudja valaki, hogy mit jelent a processzorom nevénél az, hogy "(2 CPUs)"? A procim: Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3.06GHz (2 CPUs).
Szóval mi az, hogy (2 CPUs)? Két proci van a gépben, vagy az két CPU teljesítményével bír, vagy mégis micsoda?


2 CPUs azt jelenti, h 2 processzormag van bent (2 processzor) ami azzal jár h 2 cpu teljesítményével bír. Bár én még nem hallottam 2magos P4-es prociról.


Bizony, dupla magos Pentium 4-es nincs! Csak annyi hogy van benne HT. Maga Pentium van dupla magos, az E széria.
0
0
0
0
no avatar
Popfan írta:
Sziasztok!

Tudja valaki, hogy mit jelent a processzorom nevénél az, hogy "(2 CPUs)"? A procim: Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3.06GHz (2 CPUs).
Szóval mi az, hogy (2 CPUs)? Két proci van a gépben, vagy az két CPU teljesítményével bír, vagy mégis micsoda?


2 CPUs azt jelenti, h 2 processzormag van bent (2 processzor) ami azzal jár h 2 cpu teljesítményével bír. Bár én még nem hallottam 2magos P4-es prociról.
0
0
0
0
Popfan avatar
Sziasztok!

Tudja valaki, hogy mit jelent a processzorom nevénél az, hogy "(2 CPUs)"? A procim: Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3.06GHz (2 CPUs).
Szóval mi az, hogy (2 CPUs)? Két proci van a gépben, vagy az két CPU teljesítményével bír, vagy mégis micsoda?
0
0
0
0
Feki1991 avatar
lapartman írta:
szisztok azt hogy tudom megnézni hogy mennyi a RAM om és mennyi pixel shaderes a videokártyám?


Ha a VGA-dról akarsz megtudni mindent, akkor ajánlom figyelmedbe a GPU-Zt!
[LINK]
0
0
0
0
no avatar
szisztok azt hogy tudom megnézni hogy mennyi a RAM om és mennyi pixel shaderes a videokártyám?
0
0
0
0
noPublicFG avatar
valti7 írta:
Sziasztok! Nekem az a bajom, hogy nem tudom normálisan beírni soha a processzoromat mert még a half-life-nál is pirosan jelzi ami 1.2GHz-set igényel és nincs olyan játék aminél zöldel jelezné. 😞 valaki megtudná mondani, hogy mit, hogy és hova írjak be? (processzorom: Intel Celeron D 2.66GHz) kösz előre is!

Azt írd be: 2660 MHz
0
0
0
0
no avatar
Menj a géped szerkeztéséhez és ott van h poceszorbeírod a nevét és utánna van
MHZ
oda írd be h hány mhz-s a procid
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Nekem az a bajom, hogy nem tudom normálisan beírni soha a processzoromat mert még a half-life-nál is pirosan jelzi ami 1.2GHz-set igényel és nincs olyan játék aminél zöldel jelezné. 😞 valaki megtudná mondani, hogy mit, hogy és hova írjak be? (processzorom: Intel Celeron D 2.66GHz) kösz előre is!
0
0
0
0
Manyik75 avatar
roberto888 írta:
1 magos: Celeron, Celeron D, Pentium, Pentium D
2 magos: Dual Core, Core 2 Duo
4 magos: Core 2 Quad, Core 2 Extreme, frissítem az új Core i7 ill. Core i7 Extreme.😀

A pentium D az már 2 magos.
http://processorfinder.intel.com/List.aspx?ParentRadio=All&ProcFam=2112&SearchKey=
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Na megint ez... Nem csak a videó kártya memóriája számít nem azt kell nézni egy 10 000 forintos 1gb os kártyát pl szarrá ver egy 13-15 000ft os 512 es
0
0
0
0
oroszka avatar
nem támogatja de ty, meg szeretném kérdezni hogy utána kell néznem h egy alaplap mit támogat vagy azt egy programmal megnézhetem?
ha tudtok egy olyan alaplapot ami támogatja a quad core-t és az 1gb vidokarit pls írjátok le 😀
0
0
0
0
HeyJoe-PCRPG-HUN avatar
Magasabb Hz-en (is) mukodnek, nagyobb teljesitmenyuek, mint a DDR2-esek, de az alaplapod ellenorizd, h tamogatja-e mielott vennel DDR3-as RAM-mokat ! 😉
0
0
0
0
oroszka avatar
hy all, mi a külömbség a ddr2 dd3 között? azt tudom h ma jelenleg dd3-mat érdemes venni, de az mit jelent?
0
0
0
0
no avatar
az INTEL ATOM az egy proci. de milyen!!!!!
0
0
0
0
nemkrisz11 avatar
Pontosan mire jó a processzor FSB je?
azt tudom hogy minél több kell belőle de nem tudom h mit jelent😆
0
0
0
0
no avatar
jaj!!! kössz szépen😀
0
0
0
0
sagesz93 avatar
a videókártya "procija"
ugye van a cpu ami a proci, ugyanez a vga-n a gpu. Itt is lehet húzni a magórajelet.
hogy pontos legyek azthiszem a jelentésük: cpu = central processing unit (központi feldolgozó egység)
gpu = graphics processing unit ( grafikus feldolgozó egység)
0
0
0
0
sagesz93 avatar
Juventino87 írta:
Feki1991 írta:
FlexATX (229×191 mm)
MicroATX/Embedded ATX (244×244 mm)
Mini ATX (284x208mm)
Standard ATX (305×244 mm)
Extended ATX (EATX) (305×330 mm)
Workstation ATX (WATX) (356×425 mm)

microATX, más néven μATX (néha transzliterált mint mATX vagy uATX)


Köszi a választ! Az lenne még a kérdésem hogy akkor a micro és a mini ATX-re is rámennek a normál procik,videókártyák,és megvan miden csatlakozója?Vagy miért kisebbek ezek a normálnál? Köszi

A csatlakozóknak semmi közük az alaplap méretéhez. Mivel ezerféle foglalat, csatlakozó van, látom nem vágod annyira a témát, érdemes utána olvasni, mert ez a téma közepe inkább 😃
Azért kisebbek, mert így kisebb házakba is elférnek.(házakból is van ATX, mATX, ezek visszafele kompatibilisek[szóval atx-be tudsz tenni matx-et]).
0
0
0
0
Juventino87 avatar
Feki1991 írta:
FlexATX (229×191 mm)
MicroATX/Embedded ATX (244×244 mm)
Mini ATX (284x208mm)
Standard ATX (305×244 mm)
Extended ATX (EATX) (305×330 mm)
Workstation ATX (WATX) (356×425 mm)

microATX, más néven μATX (néha transzliterált mint mATX vagy uATX)


Köszi a választ! Az lenne még a kérdésem hogy akkor a micro és a mini ATX-re is rámennek a normál procik,videókártyák,és megvan miden csatlakozója?Vagy miért kisebbek ezek a normálnál? Köszi
0
0
0
0
Feki1991 avatar
FlexATX (229×191 mm)
MicroATX/Embedded ATX (244×244 mm)
Mini ATX (284x208mm)
Standard ATX (305×244 mm)
Extended ATX (EATX) (305×330 mm)
Workstation ATX (WATX) (356×425 mm)

microATX, más néven μATX (néha transzliterált mint mATX vagy uATX)
0
0
0
0
Juventino87 avatar
Feki1991 írta:
Juventino87 írta:
Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy mit jelent az uATX? Mert tudom hogy van ATX meg mATX és hogy az mATX-nek kisebb a mérete,de az uATX miben különbözik a többitől? Előre is köszönöm!

uATX = MicroATX, vagyis hogy kisebb mint a miniATX


Van olyan is hogy miniATX? Én azt hittem hogy az mATX az a microATX. Na most már végképp nem értem,most akkor melyik a legkisebb és az mivel tud kevesebbet mint a többi? Köszi
0
0
0
0
Feki1991 avatar
Juventino87 írta:
Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy mit jelent az uATX? Mert tudom hogy van ATX meg mATX és hogy az mATX-nek kisebb a mérete,de az uATX miben különbözik a többitől? Előre is köszönöm!

uATX = MicroATX, vagyis hogy kisebb mint a miniATX
0
0
0
0
Juventino87 avatar
Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy mit jelent az uATX? Mert tudom hogy van ATX meg mATX és hogy az mATX-nek kisebb a mérete,de az uATX miben különbözik a többitől? Előre is köszönöm!
0
0
0
0
Ferrari avatar
Megnézed az alaplapon h milyen csatlakozó van rajta 😃, sokszor rá is van irva az alaplapra. vagy az alaplap dobozán, könyvébe ha megvan
0
0
0
0
no avatar
Nekem van egy olyan gépem is amiben integrált videókártya van !!!!! arra már rá jöttem h lehet mellé tenni videókártyát csak azt nem tom h milyet(AGP,PCI)!!!! Ezt hol tudhatnám meg leghamarabb?????
0
0
0
0
no avatar
Nekem van egy olyan gépem is amiben integrált videókártya van !!!!! arra már rá jöttem h lehet mellé tenni videókártyát csak azt nem tom h milyet(AGP,PCI)!!!! Ezt hol tudhatnám meg leghamarabb?????
0
0
0
0
no avatar
És minnél nagyobb a feszültség annál nagyobb a hőtermelés is ugyhogy egyges ramokhoz már hűtő borda is kellhet.
0
0
0
0
no avatar
Szed le a gpu-z-t ot mindent megtalálsz a vidikaridrol a cpu-z ben meg a procid meg a ramod rol találsz meg mindent
Lavalys everest-ben meg a gépedrol találsz meg mindent ami kell.
0
0
0
0
Core2 avatar
A memóriáknál minél kisebb az időzítés annál jobb. Tehát a CL7 az jó.
A feszültség nem sokat számít, de minél nagyobb frekvencián dolgozik a memória, annál több feszültség kell.
(Javítsatok ki ha tévedek)
0
0
0
0
jumbo avatar
Ram-Időzítés.
Melyik a jó??
CL7-es vagy CL8,CL9

és fogyasztásra melyiket érdemes választani?a kisebbet PL:1.45V,
vagy a nagyobbat PL:1.85V
ha kérhetnék egy indoklást is😉
0
0
0
0
super88 avatar
gépigény abban nem értek egyet hogy senki nem születik kockának 😆 unokaöcsém 1 éves de a billentyűzetet eszi 😆 az egérrel játszik😆
0
0
0
0
aknakukac avatar
sagesz93 írta:
aknakukac: Kell szerezni hozzá egy dvi(fehér kimenet) - d-sub(kék kimenet) átalakítót. Nekem is így megy. De ezt minden új videókártyához szoktak adni!



köszike!!!
0
0
0
0
sagesz93 avatar
aknakukac: Kell szerezni hozzá egy dvi(fehér kimenet) - d-sub(kék kimenet) átalakítót. Nekem is így megy. De ezt minden új videókártyához szoktak adni!
0
0
0
0
aknakukac avatar
na lenne egy ojan kérdésem hogy ha veszek egy ojan vidikarit aminek csak ijen fehér kimenete van akkor az hogy megy bele a monitoromba???mer nekem cssak kék kimenetbe megy ???bocs a hüje kifejezésekér...
0
0
0
0
kikcsi avatar
heyho (: egy olyan kérdésem lenen hogy mit jelent az hogy ganged/unganged? geil black dragon 2x1 gb 1066 mhz cL6 memóm van és ganged módba rakta be magát.. olvastam valami olyat hogy gangedben együtt dolgoznak vagy vmi ilyesmi volt de nem igazán vágtam miről regéltek nekem :] ha valaki esetleg tudna segíteni megköszönném.. : )
0
0
0
0
levi27 avatar
Everest Ultimate Editon(itt minden ottvan) + keríts hozzá egy kódot😆
0
0
0
0
no avatar
..........nekem is soundmax 😃
kell a pont.......
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció