Mi mit jelent?

2008. February 26., téma
Fórum » Asztali PC
Senki sem születik kockának, úgyhogy lehet bátran kérdezni...
Hozzászólások: 332
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Garadex avatar
Néztem új tápegységet, mit jelent mögötte az OEM jelző? Teszem azt:Chieftec CTG-550-80PB 550W OEM tápegység
0
0
0
0
no avatar
köszönöm nagyon sokat segítettél
0
0
0
0
no avatar
aha értem, köszönöm szépen a felvilágosítást és hol tudom ezt pontosan átállíitani ?
0
0
0
0
niteforce avatar
valószínüleg rosszul állítottad be, amikor a gépedet szerkeszted akkor be kell jelölni a pontot hogy melyik, a 4-est jelöld be 😀
a pixel shader egy funkció ami kidolgozza a pixeleket, színeket.
minél nagyobb a verziójának a száma, annyival nagyobb a directx verzió is. (3 - DX9 ; DX10 ; 5 DX11)
szóval ha 4 es akkor nem tud DX 11-et, nem tudja annak a grafikáját kidolgozni.
ha alacsony akkor azért nem indul el, mert a játék grafikája megköveteli a meglétét ezért nem indul el ha kicsi. de a 9800 GT nek 4 es szóval ma minden játék elindul rajta. A 9800 GT memóriainterfésze 256 bites. A 32 bit a windowsnál van
0
0
0
0
no avatar
de vegyünk például a nfs undercover-t ------ ennél a játéknál is azt írja, kicsi a pixer shader verziója, pedig minden paraméter sokkal jobb a gépemben és mégi szaggat az mitől lehet akkor.
NVidia Geforce 9800GT
Dual-Core 3,20 GHZ
3 GB ram
0
0
0
0
no avatar
köszi a választ, de amikor ezen az oldalon rámegyek 2010-2011-es játékra akkor mért írja ki hogy kicsi a pixer shader verziója?? és szeretném megtudni hogy mit is jelen az a pixer shader vagy mire szolgál ?? mert még nagyon kezdő vagyok az ilyen dolgokban és szeretnék többet tudni a pc-ről. de akkor hány bites??
0
0
0
0
niteforce avatar
nem lehet frissíteni, új kari kell 😞
de a 9800 GT az jó annak megvan a 4-es pixel shadere az elég mindenre 😀 és nem 32 bites 😀
0
0
0
0
no avatar
szasztok! Azt szeretném megkérdezni, hogy mit csinálhatnék azügyben hogy a videokártyámnak kicsi a pixer shader verziója, és honnan tudnám letölteni a frissítést vagy frissíteni???
a videó kártyám NVidia Geforce 9800GT 32 bites
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Bios-ban lehet.

Megfelelő hűtéssel, jó alaplappal és persze jó táppal nem lehet gond.
0
0
0
0
no avatar
hogy lehet overcolockolni?
és az nem káros a procinak?
0
0
0
0
Matyi10 avatar
foxbet írta:
figyú nincs semmi gond felrakja a 64 bit-es windows 7-et és kész ennyi most minek fecséreljük az időt erre a 32 bites dologra.ugy is már elavult a 32 bit-es rendszer.


oksa értem köszi😀
0
0
0
0
foxbet avatar
figyú nincs semmi gond felrakja a 64 bit-es windows 7-et és kész ennyi most minek fecséreljük az időt erre a 32 bites dologra.ugy is már elavult a 32 bit-es rendszer.
0
0
0
0
Matyi10 avatar
igen. melegszik is mind2 van rajta vmi hűtés szerintem mert nem ugy néz ki mint a többi ram
0
0
0
0
niteforce avatar
rendesen illeszkedik a slotba? kis pöckök be vannak pattintva a helyükre?
0
0
0
0
foxbet avatar
Matyi10 írta:
öm nem tudom hogy jol csináltam-e.. a rendszer tulajdonságokban 2gb ír..

Úgy tünik hogy csak egyenként működnek
0
0
0
0
Matyi10 avatar
öm nem tudom hogy jol csináltam-e.. a rendszer tulajdonságokban 2gb ír..
0
0
0
0
foxbet avatar
Matyi10 írta:
azt mondták hogy ha felrakok egy win 7 64bitet akkor menni fog.. mind a 4gb..

igen ugyanis ha rákatintasz jobb egér gomball hogy start menüben a számítogépre
akkor ki fog ja írni hogy "4GB ram (2,99 nhasználható)".
0
0
0
0
Matyi10 avatar
azt mondták hogy ha felrakok egy win 7 64bitet akkor menni fog.. mind a 4gb..
0
0
0
0
foxbet avatar
Matyi10 írta:
Na én egy olyat vettem. de nem tudom hogy az alaplapom viszi e meg hogy müködik. az everest 2gb remot ír a cpu-z meg 4et..

ez érdekes mert mindegyik -et ugyan azzal a c++ fügvénnyel irták ami a gép adatait kéri.😕
0
0
0
0
foxbet avatar
Synda írta:
foxbet írta:
Synda írta:
Foxbet ha idézel,azt illik "ilyen" formában feltüntetni 😜

OK tudom


Nem gond,nem azért mondtam 😉
Engem nem zavar,de lehet vaki ráismer a saját írására 😂

Én csak ezért idéztem mert ő szakszerübben fogalmazta meg mint ahogy akartam és az érthetőbb is lett volna mint az én gagyi meg fogalmazásom.😆
0
0
0
0
niteforce avatar
Matyi10 írta:
Na én egy olyat vettem. de nem tudom hogy az alaplapom viszi e meg hogy müködik. az everest 2gb remot ír a cpu-z meg 4et..


CPU-z nek higgy inkább 😀
Everest sokszor baromságokat ír 😃
0
0
0
0
foxbet avatar
Synda írta:
Foxbet ha idézel,azt illik "ilyen" formában feltüntetni 😜

OK tudom
0
0
0
0
Matyi10 avatar
Na én egy olyat vettem. de nem tudom hogy az alaplapom viszi e meg hogy müködik. az everest 2gb remot ír a cpu-z meg 4et..
0
0
0
0
foxbet avatar
Matyi10 írta:
mi az a dual kit?

"Két azonos paraméterekkel rendelkező memóriamodul (és kompatibilis alaplap) esetén a memóriavezérlő egyszerre két csatornán képes kommunikálni a modulokkal, ami jelentősen (kb. 20-30%-osan) felgyorsítja a RAM műveleteket.
Egy csomagolásban 2 ram van. Azok olyanok."
0
0
0
0
no avatar
nemkrisz11 írta:
bartadavid94 írta:
Nekem pont egy ellentétes téma kéne😀
Annak a kis dobozkának a nevét szeretném tudni, aminek mindkét oldalába be tudsz dugni egy-egy net kábelt(utp), ezáltal hosszabb kábelhez jutsz, mégse kell másikat venni...
Szóval ez érdekelne😃


Fogalmam sincs mi lehet a neve (ha van neki egyáltalán) de erre gondolsz:[LINK]

szerintem kábel átalakító, vagy kábel toldó...semmi különös

Jaja. erre gondoltam, köszi a segítséget.
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Ma is tanultam valami újat😀
0
0
0
0
ea-st-ar avatar
UTP toldóra gondolsz?
[url]http://www.argep.hu/popup.asp?pid=130151907&pnr=10001&foto=1[/url]
0
0
0
0
nemkrisz11 avatar
bartadavid94 írta:
Nekem pont egy ellentétes téma kéne😀
Annak a kis dobozkának a nevét szeretném tudni, aminek mindkét oldalába be tudsz dugni egy-egy net kábelt(utp), ezáltal hosszabb kábelhez jutsz, mégse kell másikat venni...
Szóval ez érdekelne😃


Fogalmam sincs mi lehet a neve (ha van neki egyáltalán) de erre gondolsz:[LINK]

szerintem kábel átalakító, vagy kábel toldó...semmi különös
0
0
0
0
zsolty87 avatar
bartadavid94 írta:
Nekem pont egy ellentétes téma kéne😀
Annak a kis dobozkának a nevét szeretném tudni, aminek mindkét oldalába be tudsz dugni egy-egy net kábelt(utp), ezáltal hosszabb kábelhez jutsz, mégse kell másikat venni...
Szóval ez érdekelne😃


Lehet butaság amit írok, de olyan doboz aminek a mindkét oldalába lehet netkábelt dugni, az a router. De az tudomásom szerint internet megosztára való.😀
0
0
0
0
no avatar
Nekem pont egy ellentétes téma kéne😀
Annak a kis dobozkának a nevét szeretném tudni, aminek mindkét oldalába be tudsz dugni egy-egy net kábelt(utp), ezáltal hosszabb kábelhez jutsz, mégse kell másikat venni...
Szóval ez érdekelne😃
0
0
0
0
SpyDog avatar
Az ECC-vel felvértezett memória az utasításokban bekövetkezett hibákat figyeli és korrigálja, ezért ajánlottak szerverbe többnyire. A non-ECC pedig ettől a funkciótól mentes, ezért gyorsabb és olcsóbb viszont nem tartalmaz ilyen funkciót. A NON-ECC, az átlagos gépbe, otthonra, irodába való mivel hétköznapi alkalmazásokra találták ki őket, az ECC pedig szerverekbe, szerver központ gépeibe valóak.
0
0
0
0
Robi1995 avatar
Mit jelent a ramoknál az h ECC meg non-ECC?
0
0
0
0
ea-st-ar avatar
GDDR3 2,0V - 1,8Von működik, a natúr DDR3 pedig gyárilag 1,5V-on

Amugy a G betű annyit jelent, hogy Graphics.
0
0
0
0
no avatar
Salambard írta:
Ezen memóriatípusok között mi a különbség?
Pl.

DDR3 és GDDR3

Videokártyáknál.


am ezt a kérdést énis felakartam tenni 😆
0
0
0
0
niteforce avatar
meg annyi hogy a GDDR jelzot-t csak vga-knal hasznaljak, meg GDDR-bol van 4 meg 5 is.
0
0
0
0
no avatar
az a külömbség hogy nincs ott a g-betű 😆
0
0
0
0
Dr@gon avatar
foxbet: az nem magonként +2 szál hanem 2 mag és összesen 4 szálon tud dolgozni.
0
0
0
0
ea-st-ar avatar
Hát erősebb lesz az biztos, de ez leginkább azzól függ, hogy milyen programokat futtatsz. Ezért nehéz megmondani. Nem mindegyik program használja ki egyformán a processzor adottságait, attól függ, hogy hogyan van megírva maga a program. Persze ha olyan progival állsz szemben ami kihasználja a 4 szálat, akkor gyorsabb lesz, viszont ha csak olyat, ami 1 szálat használ, akkor ugyanúgy fog futni (a processzor tekintetében) mintha csak egy 1 magos processzoron futtatnád (najó nem, de durva közelítésben ez igaz rá).
0
0
0
0
foxbet avatar
Szevasztok Nekem a laptopomban van egy Core i3 330M (2mag ,4szál) 2.13 GHz. Az lenne a kérdésem hogy ez a +2 szál magonként menyivel teszi erősebbé a procimat az átlagos 2mag+2szál prociknál?
0
0
0
0
hurka79 avatar
RAID - Informatikai fogalomtár
Redundant Array of Inexpensive Disks = Olcsó Lemezek Redundáns Tömbje
Több lemezegység összekapcsolása oly módon, hogy az egyik meghibásodása nem vezet adatvesztéshez.
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Sziasztok.
Mit jelent az a RAID támogatás?
0
0
0
0
no avatar
köszönöm a gyors infót😀 azt tettem eddig a kosárba 😃
0
0
0
0
no avatar
sziszifiu: Jobban jársz az 1600MHz-essel! Tömörítésnél, játékoknál is.
0
0
0
0
no avatar
mennyi a különbség a 1600Mhz es RAM és az 1333asok között? árban elenyésző a különbség de mégis játékok terén ez mit hozhat?
0
0
0
0
no avatar
zsolty87 írta:
Sziasztok. Kifejtenétek ezt egy picit bővebben:
Sandy QuickSync
Lucid Virtu - ezt nagyjából értem mit jelent de a qiuck sync -cel nem vagyok tisztában.

Szerintem ennél érthetőbben nem lehet elmagyarázni:
"Szintén a videókkal kapcsolatos újítás a Quick Sync Video (QSV) technológia is, amely azonban pont, hogy a filmek másolásában: egészen pontosan azok egyik formátumról másikra történő átalakításában, azaz a transzkódolásban nyújt majd segítséget a Sandy Bridge lapkákra épülő gépekben. A QSV ugyanis olyan plusz utasításokkal és gyorsítófunkciókkal vértezi fel a gépeket, amelyek lehetővé teszik azok számára, hogy a korábbiaknál sokkal gyorsabban konvertálják át a videókat különböző formátumok és felbontások között.
"
Szerintem sok értelme nincs az egésznek.
Ha érdekel az egész cikk:[LINK]
0
0
0
0
niteforce avatar
zsolty87 írta:
Sziasztok. Kifejtenétek ezt egy picit bővebben:
Sandy QuickSync
Lucid Virtu - ezt nagyjából értem mit jelent de a qiuck sync -cel nem vagyok tisztában.


Szoszerint gyors szinkronizalast jelent, gondolom egy eszkozt gyorsabban szinkronizal egy masikkal a cucc, vagy valami ilyesmi, pontosan lexikonosan en sem tudom
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Sziasztok. Kifejtenétek ezt egy picit bővebben:
Sandy QuickSync
Lucid Virtu - ezt nagyjából értem mit jelent de a qiuck sync -cel nem vagyok tisztában.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció