Mi mit jelent?

2008. February 26., téma
Fórum » Asztali PC
Senki sem születik kockának, úgyhogy lehet bátran kérdezni...
Hozzászólások: 332
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
no avatar
Nem forrósodik fel a gépen semmi,de már sok ismerősöm panaszkodott,hogy sípol úgymond az "alaplap" ha fx procit használ (ezek közül is kimondottan a 4100 és a 6100 as procikkal) Ezelőtt volt egy Asus M5A78LM LX es lapom,azzal nagyon hangosan sípolt a gép,olyankor mikor futott egy játék vagy mikor elindul a gép és az üdvözlőképernyő után elkezdi a rendszer indítani a dolgokat.Elvittem a procit havernál akinek egy másik lapban szintén sípolt csak halkabban.Ezután vettem a mostani lapomat ami eleinte alig sípolt de most már ez is cincog rendesen.
0
0
0
0
sisko avatar
zsolty87 írta:
Üdv.
Oprendszereknél mit jelent az "OEM" rövidítés?

Oprendszernél olyasmit jelent,hogy csak egy adott géppel együtt adják,azon aktiválható(vagy előre aktivált),más gépre nem rakható,ami sok esetben nem is lehetséges,hisz nincs hozzá telepítőlemez.Előfordulhat kereskedelmi forgalomban is gép nélkül,ilyenkor is csak egyszer aktiválható(pl ha alaplapot cserélsz,már nem lesz jó,mert a microsoft szerint az új gépnek számít).
de itt egy link,olvasgasd : [LINK]
0
0
0
0
Megaisten avatar
TheAdakinHUN írta:
LoveGames írta:
zsolty87 írta:
Üdv.
Oprendszereknél mit jelent az "OEM" rövidítés?


Engem is érdekel.. általában videókártyáknál van ott hogy OEM


azt jelenti hogy nem Dobozos😃
Az OEM (Original Equipment Manufacturer) kifejezés arra a szituációra utal, amikor egy vállalat az eredeti gyártótól megvesz valamilyen terméket, majd mint sajátját adja tovább, gyakran valamilyen nagyobb termék részeként. Nem egyértelmű ugyanakkor hogy ebben a helyzetben az eladó eredeti gyártót vagy a felvásárlót nevezzük OEM-nek. Viszont ha valaki OEM terméket vásárol, akkor az azt jelenti, hogy gyári csomagolás nélküli termékről van szó. Magyarul és egyszerüen ahogy irta TheAdakinHUN Nem dobozos.😃
0
0
0
0
TheAdakinHUN avatar
LoveGames írta:
zsolty87 írta:
Üdv.
Oprendszereknél mit jelent az "OEM" rövidítés?


Engem is érdekel.. általában videókártyáknál van ott hogy OEM


azt jelenti hogy nem Dobozos😃
0
0
0
0
Bicike avatar
viktor333: Nekem régen, ha meleg volt, felforrósodott a VGA, s sípolt a gép.
0
0
0
0
LoveGames avatar
zsolty87 írta:
Üdv.
Oprendszereknél mit jelent az "OEM" rövidítés?


Engem is érdekel.. általában videókártyáknál van ott hogy OEM
0
0
0
0
no avatar
Mi történik ha a Bios-ban kikapcsolom a Core 6 State opciót, nem tesz kárt a gépben?

Azért kérdem,mert sípol valamiért a gépem,és azt mondták ha kikapcsolom akkor megszűnik.
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Üdv.
Oprendszereknél mit jelent az "OEM" rövidítés?
0
0
0
0
gytomi avatar
compression ratio 2226265262-> 223236827368723 cpu:132,5mb/sec ez micsoda? a cmd-ben találkoztam vele
0
0
0
0
Athis18 avatar
Hali! Az AM2+ és az AM3 foglalat között mi a különbség?
Meg a következő dolog mit jelent:
"If you use AM3 / AM2+ CPU on AM2 chipset motherboard, the system bus speed will downgrade from HT3.0 (5200 MT/s) to HT1.0 (2000 MT/s), but the CPU frequency will not be influenced."

Köszönöm!
0
0
0
0
northern avatar
Superlompos írta:
Prime alatt nem érdemes netezni, mert akkor a proci arra fókuszál és nem a stabilitási programra. Így értelmét vesztí a Prime.


Ez kiküszöbölhető annyival ha a Prime-nak max priorítást adsz feladatkezelőben, akkor még az egeret is nehezen fogja tudni mozgatni (garantáltan elmegy a kedve a netezéstől 😃😉
0
0
0
0
Kornel77 avatar
Superlompos írta:
Tapasztalatból mondtam, mert én futattam prime alatt emulátort és közel se ment 100%-on a CPU akkor. Akkor csak annak a programnak kell futnia, Minden egyéb dolgot offolni kell.


Okés rendben..nem gúnyból írtam 😀
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Tapasztalatból mondtam, mert én futattam prime alatt emulátort és közel se ment 100%-on a CPU akkor. Akkor csak annak a programnak kell futnia, Minden egyéb dolgot offolni kell.
0
0
0
0
Kornel77 avatar
Superlompos írta:
Prime alatt nem érdemes netezni, mert akkor a proci arra fókuszál és nem a stabilitási programra. Így értelmét vesztí a Prime.


Okés,bocs a téves Infóért 😀
0
0
0
0
meszes17 avatar
jah szar a program is 😆 mert nem van olyan program hogy arra koncentrajon a proci 😆
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Prime alatt nem érdemes netezni, mert akkor a proci arra fókuszál és nem a stabilitási programra. Így értelmét vesztí a Prime.
0
0
0
0
Kornel77 avatar
bEEfRee írta:
Kornel77 van skypod vagy valami? hogy ne itt kelljen irkállnunk? ott gyorsabb is szerintem meg egyszerűbb 😀


Van..priviben elküldöm 😃
0
0
0
0
bEEfRee avatar
Kornel77 van skypod vagy valami? hogy ne itt kelljen irkállnunk? ott gyorsabb is szerintem meg egyszerűbb 😀
0
0
0
0
Kornel77 avatar
bEEfRee írta:
ha netán valami az átlag felett van (hőfokra gondolok), akkor az azért mert a radiátor mellett van a gépem :S 😃D szóval kornel necsodálkozz ha valami nemstimmel 😆D


Rendben..prime95-t futtasd már 15-30 percig,és a Speedfan progival nézd hány fokos 😀 Attól még netezni bírsz hogy fut a progi 😃
0
0
0
0
bEEfRee avatar
[LINK]

Tessék Kornel77 😀

meszes17 ha túltolod egy bizonyos összegen amit már nembír, akkor maximum leáll a géped, és nemindul, persze ha ésszel csináltad. ilyenkor visszarakod vagy lejjebbszeded, és újból megy, mert a prociban van egy ilyen biztosítékszerű, ami lekapcsolja ha gondvan. és utánna menni fog megint

ha netán valami az átlag felett van (hőfokra gondolok), akkor az azért mert a radiátor mellett van a gépem :S D szóval kornel necsodálkozz ha valami nemstimmel D😆
0
0
0
0
Kornel77 avatar
meszes17 írta:
kosz hat es ezzel lehet valami baj???tortenhet valami rosz?mondjuk valami a geppel?fel nem robban ugye? 😆 amugy ha valami baj van jelzi a gep nem?

nem lehet baj..Nem jelzi..hanem kékhalál,vagy kifagy 😃 De csak teljes szeretettel..gond nem lehet,ha ésszel csinálod.. 😃
0
0
0
0
meszes17 avatar
kosz hat es ezzel lehet valami baj???tortenhet valami rosz?mondjuk valami a geppel?fel nem robban ugye? 😆 amugy ha valami baj van jelzi a gep nem?
0
0
0
0
Kornel77 avatar
bEEfRee írta:
tudom, azt csináltam, csak kerestem hova van elmentve 😆D


[LINK]


Ez a cpu-z 😃 Ez változó adatot ad meg 😃

Szedd le ezt és evvel lesd meg 😀

[LINK]
0
0
0
0
bEEfRee avatar
tudom, azt csináltam, csak kerestem hova van elmentve 😆D


[LINK]
0
0
0
0
Kornel77 avatar
bEEfRee írta:
Kornel77 fú most így hirtelen nemtudom 😃 pillanat és megpróbállom meglesni 😃


CPUID Hardware Monitor.
pl.evvel lazán meglesheted 😃
0
0
0
0
bEEfRee avatar
Kornel77 fú most így hirtelen nemtudom 😃 pillanat és megpróbállom meglesni 😃
0
0
0
0
Kornel77 avatar
meszes17 írta:
otosevel kell emelni a FSB-t ? es az amugy emik optionsban van? es a prime 95 progi jo hoza?amugy hany volt kel neki?


Igen,általában ötösével..melyik beállításoknál..hát..így nemtudom..igen,prime95 jó..alap fezsen hagyd,azt nem kell bántani még így kezdetnél
0
0
0
0
meszes17 avatar
otosevel kell emelni a FSB-t ? es az amugy emik optionsban van? es a prime 95 progi jo hoza?amugy hany volt kel neki?
0
0
0
0
Kornel77 avatar
bEEfRee írta:
Kornel77

nah akkor minden rendben 😃D i3-ról nemtudsz valami infót lehet-e húzni rajta valamit? a gépemnél van róla bővebb adat, ha gondolod 😀


Fórumokon olvasva,meg lehet ereszteni neki azért a 4,3-4 Ghz-t
Hát próbáld..ötössével emeld az "FSB"-t..és futtasd a príme 95-öt..a hőfokot gondolom megtudod nézni 😀 Szóval,nem lehet gond belőle 😀 Emígy alapból hány Voltot kap a kicsike? 😃
0
0
0
0
meszes17 avatar
asztali gepemet hogy vigyem el 😆 tul emsze van 20 30 km 😆
0
0
0
0
bEEfRee avatar
meszes17 írta:
vagy megkerdem a informatikus tanaromat h magyaraza el 😆


szerintem ha elviszed neki a géped suliba, vagy házához, akkor szivesen megis csinálja neked. csak szépen kell megkérni rá. pl haveromnak suliban info órán húzta fel a prociát a tanár 😀

Kornel77

nah akkor minden rendben 😃D i3-ról nemtudsz valami infót lehet-e húzni rajta valamit? a gépemnél van róla bővebb adat, ha gondolod 😀
0
0
0
0
Kornel77 avatar
bEEfRee írta:
Kornel77 én tudom azt, én ezalatt csak annyit értettem hogyha frissen van bekapcsolva, vagy pl csak reggel óta fut a gép, akkor alapjáraton (netezés közben, skype, etc,etc) kb 3-5%-ra terhelődik a CPU és ilyenkor olyan 40-45%-ra megy fel játék közben. ha viszont már régóta bevan kapcsolva akkor alapjáraton felmegy a kihasználtsága 10-20% közé, ilyenkor viszont játék közben a 40-45 helyett 55-60% lessz. szóval ugyanúgy például 50%-ot dob rajta, de nemmindeggy hogy 3%+50% vagy 15%+50% 😃 érted nem? 😃


Értelek,persze 😃
0
0
0
0
meszes17 avatar
vagy megkerdem a informatikus tanaromat h magyaraza el 😆
0
0
0
0
bEEfRee avatar
Kornel77 én tudom azt, én ezalatt csak annyit értettem hogyha frissen van bekapcsolva, vagy pl csak reggel óta fut a gép, akkor alapjáraton (netezés közben, skype, etc,etc) kb 3-5%-ra terhelődik a CPU és ilyenkor olyan 40-45%-ra megy fel játék közben. ha viszont már régóta bevan kapcsolva akkor alapjáraton felmegy a kihasználtsága 10-20% közé, ilyenkor viszont játék közben a 40-45 helyett 55-60% lessz. szóval ugyanúgy például 50%-ot dob rajta, de nemmindeggy hogy 3%+50% vagy 15%+50% 😃 érted nem? 😃
0
0
0
0
meszes17 avatar
de ha megerne akor majd egyik ismerosom megcsinalja 😆
0
0
0
0
Kornel77 avatar
meszes17 írta:
ilyen bonyolult akor neki se kezdek 😆
hat egy video kene amirol megcsinalhatnam
meg en enmtom mi hol mi hogy van a biosban😕


Akk kérd meg a haverod,hogy segítsen..majd akkor húzd mind állat ha meglesz a HD 5770 😃
0
0
0
0
meszes17 avatar
ilyen bonyolult akor neki se kezdek 😆
hat egy video kene amirol megcsinalhatnam
meg en enmtom mi hol mi hogy van a biosban😕
0
0
0
0
Kornel77 avatar
meszes17 írta:
es csak atkell irni a proci orajel szamot vagy mi?mindegy nezek videot


Az "FSB" kell emelni..Mondjuk nekem AMD van..11,5x szorzóval..nekem 200 volt alapból,és ötössével emeltem 205,210,215, stb..És minden 5 Mhz után futtattam a príme 95-öt... Fél órán át keresztül.hogy minden rendben-e..közben meg a Speedfan nevű progival figyeltem a proci hőmérsékletét 😀

szedd le a videót,tedd ár telefonra,és akk bírod követni minden egyes lépését a komának 😃

nekem pl a cod4,codmw2, bfbc2 a procimat maximum 50% terheli le, aztis csak akkor ha előtte nemvolt a gép egy hétig kikapcsolva.

😂 Egy adott játék ugyan úgy leterheli a procit..lehet neked egy évig is kikapcsolva a géped 😃
0
0
0
0
bEEfRee avatar
feltudnal nyomni?


felnyomhatlak én akármeddig 😃D 😆D ám csak a biosban kell az órajelekkel játszani, nameg utánna ha nemelég a hűtés, akkor még azon állítani. nekem pl a cod4,codmw2, bfbc2 a procimat maximum 50% terheli le, aztis csak akkor ha előtte nemvolt a gép egy hétig kikapcsolva. a vga-m mondjuk nemfigyeltem mennyire viszi fel, mert még nemjöttemrá milyen programmal lehet megcsinálni hogy játék közben kimutassa a vga adatokat, mint azt már több videóban láttam, de végképp nemmelegszik fel játék közben, szóval gondolom ezis egy jóhír 😃D bár nemtudom nálad hogyvan, de nekem már ez az újabb Asus EFI BIOS-om van. Télleg lompos amúgy az én i3-asomat meddig lehetne tuningolni? mert jelenleg 3,06-ról feljebb pöccintettem 3,10-re, tudom nemsok, és nemis észrevehető, de nemmerte, mert nemtudom bírja-e eggyáltalán az iyleneket 😃
0
0
0
0
meszes17 avatar
es csak atkell irni a proci orajel szamot vagy mi?mindegy nezek videot
0
0
0
0
Kornel77 avatar
meszes17 írta:
http://www.youtube.com/watch?v=PwcSzRmxtuw&feature=fvwrel
esetleg ez nem jo pelda?


De jó..Általában a proci adatok egy "név" alatt találhatók Biosban..
0
0
0
0
meszes17 avatar
http://www.youtube.com/watch?v=PwcSzRmxtuw&feature=fvwrel
esetleg ez nem jo pelda?
0
0
0
0
Kornel77 avatar
meszes17 írta:
nekem e6300os intel van mondjuk egy 3.6 ghzig feltudnal nyomni?


Hát gyűri hűtővel nemtom..én ehhez nem értek 😃



Mennyi voltot adott neki az állat 😃
0
0
0
0
meszes17 avatar
nekem e6300os intel van mondjuk egy 3.6 ghzig feltudnal nyomni?
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
A Wolfdale processzorok simán kibírják az 50%-os OC-t.

E6300 ---> 2800-ról 4000-re.
E7500 ---> 2930-ról 4000-re.
0
0
0
0
Kornel77 avatar
meszes17 írta:
aztarohadt az szép nekem is kell,en is megakarom csinalni 😆 remelem valaki elmagyaraza h kell,akor neked valaki csinalta?😆


Mondjuk ez egy újabb procinál ez a 700 MHZ nem nagy kunszt..meg sok Intel procnál se..
De én azért büszke fickó lehetek 😆
Nem sokan érték el a 3 Ghz-t Brisbane magos 65 nm-s 64 x2 4400+ os procival 😃
0
0
0
0
meszes17 avatar
aztarohadt az szép nekem is kell,en is megakarom csinalni 😆 remelem valaki elmagyaraza h kell,akor neked valaki csinalta?😆
0
0
0
0
Kornel77 avatar
Én 2,3 Ghz-től felmásztam 3 Ghz-ig 😃 Igen,mondjuk javult 😃
0
0
0
0
meszes17 avatar
omg 😲 es gyorsabb lett tole a procid?
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció