Mi mit jelent?

2008. February 26., téma
Fórum » Asztali PC
Senki sem születik kockának, úgyhogy lehet bátran kérdezni...
Hozzászólások: 332
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Kornel77 avatar
Ha elmagyarázzák igen 😃 Nekem is egy tag segített 😀
0
0
0
0
meszes17 avatar
de ezt akarki megtudja csinalni vagy mi?😆 omg 😆
0
0
0
0
Kornel77 avatar
meszes17 írta:
kornel:hat biztos van de hogyan kell leci ird le ha tudod 😆 koszi szépen
maxgamenagyon vicces volt...jo vicc csak sajna nemtudok ilyenenn nevetni teged majd felhuzunk 😆


Hát én se vagyok az a nagy tuningbetyár 😃 Ahány alaplap,annyi felépítés.. 😃 Talán Superlompos tudna neked segíteni 😀
0
0
0
0
meszes17 avatar
kornel:hat biztos van de hogyan kell leci ird le ha tudod 😆 koszi szépen
maxgamenagyon vicces volt...jo vicc csak sajna nemtudok ilyenenn nevetni teged majd felhuzunk 😆
0
0
0
0
Kornel77 avatar
MaximumGame írta:
meszes17 írta:
jolvan de a procit hogy lehet felhuzni?


Rákötsz egy madzagot ... és végighúzod a földön.... és Voálá 😲


Te úgy húztad fel 5 GHz-re?
0
0
0
0
MaximumGame avatar
meszes17 írta:
jolvan de a procit hogy lehet felhuzni?


Rákötsz egy madzagot ... és végighúzod a földön.... és Voálá 😲
0
0
0
0
Kornel77 avatar
meszes17 írta:
jolvan de a procit hogy lehet felhuzni?


Biosba kell..nincs ismerősöd aki valamennyit is konyít is hozz? 😀
0
0
0
0
meszes17 avatar
jolvan de a procit hogy lehet felhuzni?
0
0
0
0
Kornel77 avatar
Sehogy,mert az a VGA kevés már nagy grafikához.. Minimum egy HD 5770-et rámolj be..meghúzod a procit és csá 😃
0
0
0
0
meszes17 avatar
vgat vagy procit most akor melyiket?😆 hat gondolom vga kene jobb de amugy meg a procit se hasznalja ki a legtobb jatek,legalabbis full 100%ra enmhinnem h kihasznalja...vgat hogyan lehet bealitani jatekoknal hogy inkabb azt terhelje le???ne a procit
0
0
0
0
Kornel77 avatar
Hát igen..
Gondolom Intel® Core™2 Duo Processor E7400 van neked,mert az megy alapból 2,8 Ghz-n.. Azt meg gyári hűtővel is fel lehet vinni lazán 3 Ghz fölé..Inkább VGA-t vegyél..
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Minél nagyobb felbontásban játszol annál inkább kerül előtérbe a VGA.

Tehát az nem jó felállás, hogy a proci 100%, a VGA meg 30%. Ekkor procilimit van és a játék nagyon rosszul fog menni. Játék közben inkább az a jó, ha a VGA van jobban leterhelve. Mert ha a az dolgozik 99%-on az nem olyan nagy tragédia, mintha a CPU menne 100-on.

Ha most felhúzod a procidat, akkor adnál egy pofont a szemétnek. Neked VGA-t kell cserélni, hanem procit!
0
0
0
0
meszes17 avatar
es ha felhuznam akkor megerne?elmenne a gta meg ha 2 magos is...es menyiert leehtne felnyomni a procit?pedig nem csak lowon mennek a jatekok hanem max felbontason mennek highen eddig ami ment ezzel a vgaval full highen full amx felbontason azok ezek😃ead island,coj the cartel,driver sf,rage... ugyh nemtom mit izeltek de a legujabb jatekok elmennek elvezhetoen ja es a cryis 2 is elmegy maxon highen...reszemrol enyi
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
A GTA 4 nem a VGA-t használja, mert egy gramm élsimítás nincs benne, hanem a procit.

Én is azt mondom, hogy a VGA-t kellene cserélned.

Egy HD 6770-nel tényleg értelmesebben menne.

A HD 6570 csak arra jó, hogy elinduljanak vele a játékok, de kb. a lowon kívül nem jó semmire. Azt a procit pedig egy jobb hűtővel fel lehet tolni akár 4 GHz-re is. na persze, ha bírja az alaplapod ezt az OC-t. Bár 3300-ra felhúzhatod gyári hűtővel is, mert ahhoz nem kell feszemelés se.
0
0
0
0
bEEfRee avatar
meszes17 nemrosszból de a vga-d már szinte az integrált kategória is veri. nem az a lényeg hogy 1gb. hiába 1 gb- ha lassú az adatfeldolgozás terén, és például kevés a pixel shader. hidd el nekem hogy elég sok vga van ami annak ellenére hogy például csak 512megás vagy akár 256 megás, véresre izzasztaná a vga-d és utánna meg leköpné. a procid még jó a jelenlegi játékokhoz. nem azt mondom hogy megfelel, de jó. nekem i3 van, és azse valami hűhó, de jó azis ... mellesleg ha vennél egy jobb vga-t akkor egyből nem fékezné vissza a processzorod teljesítményét, és barátságosabban futnának eggyütt, ahelyett hogy a VGA-d szarrá izzasztja a cpu-d... pédának vegyük ezt.: futsz egy autó mellett, ami tudna gyorsabban is menni, de nemmegy mert miattad lassan halad melletted. ezért ha vennél autót akkor teis, és ő is gyorsabban haladna. na kb valami ilyesmi zajlik le a gépedben is a VGA, CPU-val. reméllem érthetően írtam le 😃 ha valaki aki (!!!!) ért hozzá (!!!!) , és valam nemstimmel nyugodtan kijavíthat 😃 nekem annó ígymagyarázta el a barátom 😉
0
0
0
0
meszes17 avatar
nem mukodik?nah mindegy kosz a infot
0
0
0
0
niteforce avatar
meszes17 írta:
egyebekent hogy tudom aktivalni a procim mind2 magjat??

1. tied alapból 2 magos
2. inteleknél nem működik, AMD-nél sem mindegyiknél.
0
0
0
0
meszes17 avatar
egyebekent hogy tudom aktivalni a procim mind2 magjat??
0
0
0
0
GAMER2 avatar
Szerintem próbáld ki úgy, hogy húzol a procin. Elhiheted hogy 1 pöttyet sem fognak gyorsulni a játékok. Azután tedd vissza alapórajelre a processzort és rakj bele egy gyorsabb videokártyát.
Szerintem ha mondjuk bele tennél egy 30 ezer forintos HD 6770-et minden játék minimum 30-35 százalékkal gyorsabb lenne.😃

Synda írta:
meszes17 írta:
de akkor mert irta ki a tesztben a gta4nel hogy csak a vga 60%at hasznalta ki... es procit meg full kihasznalta teljesen...


Rosszul van optimizálva,nekem is a proci kevés pedig 4 mag.😀
Vegyél i7 2600k-t az már elboldogul vele.😃



Komolyan mondom processzor mániás 😆😂
0
0
0
0
meszes17 avatar
de akkor mert irta ki a tesztben a gta4nel hogy csak a vga 60%at hasznalta ki... es procit meg full kihasznalta teljesen...
0
0
0
0
GAMER2 avatar
Szerintem simán elfutna mindkettő high-on. Legalábbis az sr3 tuti, a GTA4 meg mediumon biztos de talán még high-on is elmenne.😉
0
0
0
0
meszes17 avatar
es ha lecserelnem akor elmenne a gta 4 highen???ien proci mellett?meg a sr3???
0
0
0
0
GAMER2 avatar
Meszes: Nem érted meg hogy sokkal jobban járnál egy erősebb karival? De ha ilyen okos vagy, és nem érted meg (főleg úgy hogy olyanok írják akik értenek hozzá) 😉. Akkor minek teszel fel kérdéseket? 😕 Én ha annyira értenék hozzá, akkor nem kezdenék el kérdezősködni
0
0
0
0
Osynho avatar
Húzz a procin, semmit se fognak gyorsulni a játékok. Cseréld ki a vga-t egy erősebbre, miközben alapon megy a proci, és máris jobban fognak menni. Nem muszáj elhinni, de attól még így van. 😉

Ő is megmondaná a tutit:
[LINK]
0
0
0
0
meszes17 avatar
hiaba egyenge a lenyeg h mennek a jatekok a procia gyengebb...😆
0
0
0
0
meszes17 avatar
hat azt en is tudom a lenyeg h battlefield 3 megy highen es kesz...a proci is meg eleg jo enyi...de ha cserelnek most akkor az proci lenne...amugy a gta megy csak a arnyeka volt szar az nemtom mert pedig highen volt a shadow quylity...
egyebkent a saints row 3 se megy egy kicsit lagol egy naon picit csak a proci vegett
0
0
0
0
Osynho avatar
GTA4 nem szempont. Konzol átirat, nagyon eszi a procit. Tesztelj másik játékkal.
Azt a procit szépen lehet húzni, egy erősebb vga mellé is korrekt lenne.
0
0
0
0
meszes17 avatar
de mondom h a proci a keves gta4et probaltam es a vgat nem hasznalta ki 50%at sem a procit meg fullra,az volt a keves...procid kene lecserelnem a vga az eleg nekem
0
0
0
0
meszes17 avatar
erdekes pedig nekem epp azt montak a proci a gyengebb es teleg igy van 😆
0
0
0
0
meszes17 avatar
nekem van intel core 2 duo 2.8 ghz és van amd radeon asus hd 6570 1 gb vidikarim az egyszinten van?
0
0
0
0
Halamadrid0827 avatar
tatos14 írta:
Sziasztok. egy olyan problémával kapcsolatban szertnék segitséget kérni, hogy amikor inditani akarom a gépet, akkor elindul, megy 2-3 másodpercet, 2 öt csipog és ujra indul,megint megy 2-3 másodpercet, megint 2 csippanás és megint ujraindul és igy tovább. Megvenném ami kell bele, de sajnos ötletem sincsen, hogy mi lehet a rossz.


nekem is volt ilyen problémám és nálam az alaplap volt a ludas! azt csinálta a gépem, hogy mikor bekapcsoltam felpörögtek a hűtők közben csipogott 2-3másodpercig , utána megint újra indult a gép közben csipogott és a hűtők újra felpörögtek és ezt csak ismételte, addig még ki nem húztam áram alól! de nem jelenti azt, hogy neked is az a problémám remélem segítettem valamit!😀
0
0
0
0
GAMER2 avatar
zsolty87 írta:
Sziasztok.
Mit jelent egyes Nvidia kártyák után a Ti rövidítés? Mitől jobb egy ilyen kártya mint az aminél nincs Ti rövidítés?



Szia! A Ti rövidítés a Titaniumot jelöli. Magyarán az a lényeg, hogy ha vennél egy GTX560-at sokkal lassabb, mint a ti végű változat. Szóval ha ilyenekbe gondolkoznál akkor csak a Ti végűeket nézd mert az sokkal gyorsabb mint a sima.😉 Remélem tudtam segíteni.😀
0
0
0
0
tatos14 avatar
Sziasztok. egy olyan problémával kapcsolatban szertnék segitséget kérni, hogy amikor inditani akarom a gépet, akkor elindul, megy 2-3 másodpercet, 2 öt csipog és ujra indul,megint megy 2-3 másodpercet, megint 2 csippanás és megint ujraindul és igy tovább. Megvenném ami kell bele, de sajnos ötletem sincsen, hogy mi lehet a rossz.
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Sziasztok.
Mit jelent egyes Nvidia kártyák után a Ti rövidítés? Mitől jobb egy ilyen kártya mint az aminél nincs Ti rövidítés?
0
0
0
0
akos328 avatar
Mort úgy tudom az műholdas lefedettség a 3G
Wifi jelet csak ott tudsz fogni ahol van adó, és közel is vagy hozzá, de a 3G azt akárhol, ahol van térerőd.
De lehet hogy tévedek.
0
0
0
0
no avatar
1200 Mhz es hütöbordás ramot akarok! 😆
0
0
0
0
no avatar
ugyterveztem hogy ebbe veszek 1 ujj 1 gb os vga-t 2 gb ramot és 2 évig elleszek vele! 😆
0
0
0
0
no avatar
én most egy 10 k-s asus vga-t néztem ki 1 gb os és itt gépigényen am 2 gb ramig bövithetek csak annyi a max -.-" 😆
0
0
0
0
no avatar
omg amm 2 magos és elirtam Intel pentium dual core
és Nvidia 8400-GS

akkor szerezzek be egy jobb vga-t am észrevettem hogy60 fps em van csak counter 1.6 ba
0
0
0
0
no avatar
nahát nálam nincs! 😆

Intel Core 3 Ghz
Gigabyte Nvidia 8400-GS 1 szintem van nagyjábol! 😆
0
0
0
0
niteforce avatar
fordítva 😃
amikor a VGA-ban van még erő, de a proci már 100%-ra van terhelve.
0
0
0
0
akos328 avatar
Amikor a Prociban lenne még kakaó, csak vmelyik komponens "lefékezi"
Nem tudod kihasználni a CPU erejét mondjuk a videókártya miatt, mert abban nincs több szufla.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

mi az a proci limit?!
0
0
0
0
wdavid avatar
köszi niteforce 😃 én is ilyenre gondoltam de szeretek biztosra menni 😃
0
0
0
0
niteforce avatar
igen van, a dual channelt jelölik. ha mondjuk a 2 sárgába ugyanolyan modulokat raksz akkor az fog dual channelben menni. ha a feketébe és a sárgába akkor nem.
szóval ha két ugyanolyan ramod van, akkor azonos színbe érdemes őket rakni a dual channel miatt
0
0
0
0
wdavid avatar
az alaplapon a memória foglalaton színezésének van jelentősége? 😃 mert nekem pl van két sárga meg 2 kék foglalat és mindegyik egymás mellett de láttam olyat is h felváltva voltak 😃
0
0
0
0
niteforce avatar
Nem kapsz hozzá dobozt, és hálózati kábelt, csak a tápot kapod meg műanyagba vagy papírba csomagolva. Én amikor OEM tápot vettem egy ilyen buborékfóliával volt körbetekerve
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció