Videókártyákról minden

2009. February 01., téma
Fórum » Asztali PC
Na ez a téma azért jött létre hogy a "Milyen videokártyát vegyek" témát megkíméljük azoktól a kérdésektől amik nem szorosan a videokártya vétellel kapcsolatos.

Nyugodtan lehet kérdezni: pl: Mi az a GPU vagy PCI vagy PCI-E / Pixel Shader / AA ... vagy mi az a HDMI?
Vagy pl: Melyik a jobb 256 ddr3 vagy 512 ddr2? Mi a GPU órajele? Meg ilyesmik...

Ha az lenne a kérdésed hogy Milyen videokártyát ajánlotok akkor azt a "Milyen videokártyát vegyek?" téma tegyétek fel!
Hozzászólások: 24 276
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Holey avatar
Jó mind1, csak kérdeztem, de ezen nem állok le vitázni, mert nincs értelme 😀
0
0
0
0
biggdogg avatar
Holey írta:
biggdogg írta:
es nincs benne 16x-es PCI-express?? :-? ez erdekes ... de szerintem tobbet ersz ha veszel egy olcsobb egy 16x-es alapot s egy kis hasitos Vkartyat 😀

Jaj, Van rajta 2 X16-os foglalat, de ha dualba rakom a VGA-kat akkor csak x8-x8 as sebességgel mennek.


ez nagyon nem igaz ... mert ha egyszer 16x-es kulon kulon akkor mi ertelme van a SLI-nak???? hogy rakjal ossze ketott h ugyan olyan gyors legyen mint egy 16x-es?? na ne nevettes mar ... ez suletlenseg!
0
0
0
0
Holey avatar
biggdogg írta:
es nincs benne 16x-es PCI-express?? :-? ez erdekes ... de szerintem tobbet ersz ha veszel egy olcsobb egy 16x-es alapot s egy kis hasitos Vkartyat 😀

Jaj, Van rajta 2 X16-os foglalat, de ha dualba rakom a VGA-kat akkor csak x8-x8 as sebességgel mennek.
0
0
0
0
biggdogg avatar
es nincs benne 16x-es PCI-express?? :-? ez erdekes ... de szerintem tobbet ersz ha veszel egy olcsobb egy 16x-es alapot s egy kis hasitos Vkartyat 😀
0
0
0
0
Holey avatar
biggdogg írta:
Holey írta:
Nem pont arra céloztam hogy összeadódnak-e vagy sem. Arra akartam kilyukadni, hogy ha 2 x8 as kari van bent, akkor az nem gyorsabb mint 1 x16-os, vagy igen? (Tudom kicsit h*lyén fogalmaztam 😆😆😉


szerintem egy 16x-es VGA jobb mint ketto 8x-es ... de egyalltalan h van ketto darab 8x -esed egy gepben? ... AGP-re nincs SLI 😕

Nem is AGP re gondoltam, de láttam olyan alaplapot, ami csak x8-x8 as SLI-t vagy CrossFire-t támogat...
0
0
0
0
biggdogg avatar
Holey írta:
Nem pont arra céloztam hogy összeadódnak-e vagy sem. Arra akartam kilyukadni, hogy ha 2 x8 as kari van bent, akkor az nem gyorsabb mint 1 x16-os, vagy igen? (Tudom kicsit h*lyén fogalmaztam 😆😆😉


szerintem egy 16x-es VGA jobb mint ketto 8x-es ... de egyalltalan h van ketto darab 8x -esed egy gepben? ... AGP-re nincs SLI 😕
0
0
0
0
Holey avatar
Nem pont arra céloztam hogy összeadódnak-e vagy sem. Arra akartam kilyukadni, hogy ha 2 x8 as kari van bent, akkor az nem gyorsabb mint 1 x16-os, vagy igen? (Tudom kicsit h*lyén fogalmaztam 😆😆😉
0
0
0
0
biggdogg avatar
Holey írta:
Heló! Az lenne a kérdésem, hogy ha 2VGA-t használok, és x8-x8 sebességgel, akkor az olyan mintha csak 1 x16 os lenne?? (bocs ha már kérdezte valaki)


Meg veletlenul sem mert akkor a SLI 32X-es lenne ami hueseg ... mar bocs 😀
0
0
0
0
dave500 avatar
Nem! Az 2 8x! Nem adódik össze!
0
0
0
0
Holey avatar
Heló! Az lenne a kérdésem, hogy ha 2VGA-t használok, és x8-x8 sebességgel, akkor az olyan mintha csak 1 x16 os lenne?? (bocs ha már kérdezte valaki)
0
0
0
0
Herman avatar
Ha magyart töltessz akkor megtalizod😆
0
0
0
0
no avatar
számítógép ---->túlhajtás
0
0
0
0
K3C2K3 avatar
még egy kérdés hol lehet everestbe megnézni nem tom 😆😆😆
😳
0
0
0
0
K3C2K3 avatar
aha van ilyenem maj megnézem köcce
0
0
0
0
K3C2K3 avatar
és hol lehet ilyeneket nézni hogy pl mennyi gpu meg ilyenek
??????????????????????????????
0
0
0
0
Core2 avatar
és a driver Vistara van ???😆 szerintem próbád meg letölteni máshonnan a drivert, és azzal jól megy, amit vele adtak ?
0
0
0
0
neci avatar
Core2 írta:
persze, azzal kell menjen rendesen...

lehetséges hogy még megkéne probálnom felrakni hozzá a legfrissebb dx-et és úgy jobb lenne mert ezt tényleg nem értem...de azért köszi hogy segitetek
0
0
0
0
Szamp avatar
Én nem tudom mi lehet a gond nekem ilyen még nem fordult elö!
0
0
0
0
Core2 avatar
persze, azzal kell menjen rendesen...
0
0
0
0
Szamp avatar
Hát annak mennie kéne!
0
0
0
0
neci avatar
Core2 írta:
látom 8500 GT-d van...milyen verziószámú driver van fent ?

182.50 a verziószáma a drivernek ha erre gondoltál ez befolyásolná szted?
0
0
0
0
Core2 avatar
látom 8500 GT-d van...milyen verziószámú driver van fent ?
0
0
0
0
neci avatar
üdvözletem!nekem egy olyan problémám lenne hogy ha felrakok egy illessztő progit a videokártyához(drivert) és újrainditom a gépet a betöltésig minden oké azután hogy belépnék a saját felhasználomhoz becsikozodik a kép és nem tudom mit csináljak már inditottam vga módban is és úgy jó volt a kép nem hiszem hogy a vga-val lenne a baj a legújjab drivert raktam fel mindennek klappolni a kéne ha ez számit valamit amit nem hiszek de xp sp 3-am van...a lényeg az hogy nem tudom most mit kéne tennem előre is köszönöm a segitséget
0
0
0
0
Herman avatar
Hát azzal egy idejig el lesz😆Most a legújabb gameknek is csak 3.0-kell...
0
0
0
0
mark513 avatar
Kösz
Jó ehez még nem értek
Most fogok kapni új PC-t és megnézném milyen gamek indulnak el
akkor 4.x-es
köszi
0
0
0
0
dave500 avatar
Szerinted😃😃? SM 4=Shader Model 4.
0
0
0
0
mark513 avatar
Nem tudná valaki megmondani hogy a HD4830 512Mb Sapphire GDDR3 videókártyának mennyi a támogatott
Pixel shader-verziója ?

Előre is köszönöm.
0
0
0
0
Holey avatar
hát sajnos semmi nem jó 😞 hát virus az nem hiszem de a töredezetség mentesittést azt meg probálhatom...
0
0
0
0
Herman avatar
Hát de semmi nem jó??Akkor talán virus vagy töredezettség mentesités vagy vmi...
0
0
0
0
Holey avatar
hát porbáltam kb 15fajta dx9 et 2006-ostol a 2008asig...
0
0
0
0
Herman avatar
És próbáltál friss dx-et feltenni??
0
0
0
0
Holey avatar
le töröltem, de nem jó 😢
0
0
0
0
Herman avatar
De előbb regeditből töröld ki a régit és utána tedd fel az újat.
0
0
0
0
Holey avatar
igen télleg jó hozzá, de nekem valamiér nem ismeri fel... el mondom mit csinál: le törlöm a régit felrakom ezt és mikor be kapcsolom akkor a kép össze vissza villog meg kikapcsol a monitor meg vissza meg a szin is csak 8bittes és le se tudtam törölni csak csökkentett modban, de ez még nem olyan nagy gond, nekem a dx kéne valamit csinálni...
0
0
0
0
Herman avatar
Ha jól tudom még a 182.50-es is jó hozzá..
0
0
0
0
Holey avatar
A legujjab driver van fent amin még elindul 178.24 ami ennél ujjab az nem ismeri fel a vga-t
0
0
0
0
Herman avatar
Hát driver frissités elősször.....
0
0
0
0
Holey avatar
oks köszi... csak azért kérdeztem mert mikor matattam benne rivatunnerel akkor csak 2.0ára tudtam állitani, meg a dx9 se müködik... de az everest ultimate cuccos aszondta hogy sm3 ám van... akkor most mit kéne csinálnom? gyujtsam fel vagy mi? 😆 mert akármien dx et telepitek semmi se történik vele...
0
0
0
0
Herman avatar
Ami 6200-as nvidia vagy újabb az SM3.0-ás vagy 4.0 vagy 4.0-es
0
0
0
0
Szamp avatar
Igen a 3mast támogatja!
0
0
0
0
Holey avatar
Hali! Most az lenne a kérdésem, hogy a GeForce 7300GT az támogatja az SM (Shader Model) 3.0-át vagy csak 2.X?
0
0
0
0
Szamp avatar
Jó az mind 1 de az ugy szok lenni ahogy irtam! 😉
0
0
0
0
Herman avatar
De ez nem az enyém . . .
0
0
0
0
Szamp avatar
Ha a vga-d 256os akkor a ramokból kap hozzá még 256ot de csak ha sok ramod van!
0
0
0
0
Herman avatar
Hát a haveromnak is igy volt a hd2400 proval mert a dobozon 256 Mb és a gép meg 512-őt látott . . . 😆😆
0
0
0
0
Szamp avatar
😀
gabesz1024 írta:
köszi de télleg minden 1024 esnek ismeri fel kivéve a GTA IV az csak 512 esnek de megy maxon 😆


Azért azt nem hiszem hogy maxon megy!
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció