Videókártyákról minden

2009. February 01., téma
Fórum » Asztali PC
Na ez a téma azért jött létre hogy a "Milyen videokártyát vegyek" témát megkíméljük azoktól a kérdésektől amik nem szorosan a videokártya vétellel kapcsolatos.

Nyugodtan lehet kérdezni: pl: Mi az a GPU vagy PCI vagy PCI-E / Pixel Shader / AA ... vagy mi az a HDMI?
Vagy pl: Melyik a jobb 256 ddr3 vagy 512 ddr2? Mi a GPU órajele? Meg ilyesmik...

Ha az lenne a kérdésed hogy Milyen videokártyát ajánlotok akkor azt a "Milyen videokártyát vegyek?" téma tegyétek fel!
Hozzászólások: 24 276
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
dave500 avatar
Lényegtelen h milyen kari csak ne nagyon régi legyen!
0
0
0
0
no avatar
sapphire 4870 Vapor X karin is lehet a ventit állítani ezzel a progival? nem fog tőle meghalni vagy valami?😀
0
0
0
0
dave500 avatar
Igen tudod! ŐŐŐ Speedfan!
0
0
0
0
Rottweiler avatar
még annyit hogy a videókártyámon a ventillátort tudom szabályozni hogy milyen gyorsan pörögjön? ha igen, hogy?
0
0
0
0
Herman avatar
Hát akkor már lejjebb kell😆
0
0
0
0
Rottweiler avatar
ok, kösz a választ😀 ha majd eléri a 70°C-ot akkor lejjebb veszem😆
0
0
0
0
Herman avatar
Hát amíg le nem ég addig jó😆de nem fog.
0
0
0
0
dave500 avatar
Tök felesleges! Bőven jó az úgy!
0
0
0
0
Rottweiler avatar
hello! húztam a videókártyámon, a memória órajele eredetileg 700 Mhz volt, most 750. a kari alapjáraton 55°C körül van, 65°C körül van játék közben, így jó? vagy vegyem vissza a memória órajelét? gyári hűtése van
0
0
0
0
Herman avatar
jajj boccs kisslaci nem hirbe olvastam hanem az ati.amd.com-on
0
0
0
0
Herman avatar
olvasd el a hirt abba az van hogyha 9250-es vagy régabbi a kari(atiba értem)akkor nem tudja a 9,3-as drivert
0
0
0
0
dave500 avatar
Nem ha ujjabb akkor is 2 marad.
0
0
0
0
no avatar
helló a videókártyám egy ati radeon 9200 lehet hozzá letölteni a legujabb drivert? És ezzel a pixel shader verzió is friisíthető? Mert van olyan játék ami az miatt nem indul el, mert nekem a 2-es van de neki a 3-as kell?!😕
0
0
0
0
kovi avatar
azért van két tápkábel az ilyen vga-kon mert nagy áramfelvétel miatt ne melegedjen a kábel, a táp és a vga
0
0
0
0
Herman avatar
hát azt nem tudom hogy több áram kell e neki azért van 2 tápkábél de a GTX 295-ös Nvidia annak 2 van
0
0
0
0
PrekopDavid1993 avatar
mondjatok már lécci egy olyan vga-t amibe 2 tápkábel megy bele <-erre kiváncsi vagyok 😃

Gondolom azzért kell 2 bele mert tőbb áram kell hogy legyen .)
0
0
0
0
Herman avatar
hát télleg nem lesz...😆
0
0
0
0
zelcsi avatar
köszi a válaszotokat,akkor várok őszig!
0
0
0
0
Core2 avatar
Sztem is tökéletes a 9600 GT...nincs olyan ami ne menn rajta, s egy darabig nem is lessz
0
0
0
0
💬 1
carl18x avatar
@Core2: Az biztos, úgy látszik igazad volt 😃
0
0
0
0
pomrum avatar
Eggyenlőre szerintem nincs játék amit nem bírna a 9600gt-d. Én csak azért vettem megint új karikat mert én olcsón kapom, és majd az eladásuk sem okoz gondot. De ősszel tuti veszek az ujakbol majd mindegy az ára.
0
0
0
0
zelcsi avatar
hát csak azért agodok amit pomrum irt,hogy megéri most venni vagy inkább várjak vele őszig?
0
0
0
0
Core2 avatar
Sztem nemkell aggódj a gtx 280-al...
0
0
0
0
zelcsi avatar
most akartam venni gtx 280-ast,de most teljesen elbizonytalanítottál!
0
0
0
0
pomrum avatar
Egy filmforgatás kapcsán épp most voltam Tel Aviv -ban. Ott egy tecnikus kollégával beszélgetve kiderült hogy itthon egyébként az Nvida Magyarország-nál dolgozik. Kérdeztem őt mi az oka az Nvidia "bakiknak", ő erre azt mondta nincs baki. Az nvidia tudatossan nem fejlesszett jelenleg úgymond versenytársakat az ATI-nak. Ők már két éve a DX11-re és a Physx hibrid kártyájukra készülnek. Elmondása szerint ez idén október- november környékén ki is lesz adva, és ha ez megjelenik az kb olyan szintű földbe döngölés lessz mint anno a 8xxx-es széria tette az Ati-val. De addig is lessz egy-két jó kártyája a "zöldeknek", nekem ő javasolta hogy várjak, és én hiszek neki.
0
0
0
0
tomtiraz avatar
az alap hőfok nem nagyon változott de játék után 61 fok talán sikerült. kösz önöm
0
0
0
0
tomtiraz avatar
oké. érdekes ,hogy nem tudom az auto módot állitani
0
0
0
0
Szamp avatar
Sztem nyomd fel 100 ra utána nézd a höfokot és aztán ha van valami változás lejjebb veheted
0
0
0
0
tomtiraz avatar
be állitottam 51%-ra a ventit,everest is így látja,de nem hallom füllel a változást.a hőfok is maradt 54
0
0
0
0
tomtiraz avatar
próbálom,ennek autón kell indulni az xp-vel ,hogy a beállitások érvényben maradjanak?Ha uninstalálom akkor minden változtatás visszaáll az eredetire?persze mindenkinek kösz!
0
0
0
0
kovi avatar
ezen a videón elmondja acsóka hogy hogyan tudod állítani a vga ventijének a fordulatszámát https://gepigeny.hu/infusions/the_kroax/embed.ph…php?url=83
0
0
0
0
tomtiraz avatar
oké speedfan megvan mit hol kell vele tenni?
0
0
0
0
tomtiraz avatar
Ez a kártya egy éve zúz a géppel eggyüt,nem volt tuningolva sem,nem is hangos ezért gondoltam,hogy talán van valami mód a ventillátor fordulat kismértékü emelésére.
0
0
0
0
kovi avatar
szerintem egy kicsit magas, de a riva tunnerel tudod állítani a venti fordulat számát
0
0
0
0
gixivo avatar
Igazából a programok csak különböző algoritmusokkal számolják ki, hogy hány fokos lehet. Szerintem már "elfáradt" a hűtő rajta, venni kéne rá egy normális videokártya hűtőt ami megoldja a problémát, 72fok még nem annyira nagyon nagy gáz, de nem szabadna addig hagyni, hogy melegedjen mert maradandó károsodáshoz vezethet.
0
0
0
0
tomtiraz avatar
Helló!Én már felnőttem(36)de ettől függetlenül tőletek kérek tanácsot és fogadom szívesen.Szóval másik vga-t később veszek(tudjátok gazdasági válság),de a jelenlegi inno3d 7300gt ddr3 256mb karim hőmérséklete alapon 52,játék után (gears of war)közvetlenül68-72celsius.szerintetek ez normális?Eddig nem törődtem vele,de az egyik kollegám javaslatára feltettem az everest progit és azóta zavar.A ventillátor fordulat pedig állandó 31%.Ezt nem lehet állítani valahol?Persze ha tényleg magas ez a hőfok.előre is köszönöm a segitséget tanácsot.
0
0
0
0
Core2 avatar
én nem akarok felnőni 😆
0
0
0
0
kovi avatar
jaja majd ha felnövök meg persze elvégzem ezt a suli akkor gépgyártás technológus technikus lennék és ehez kell majd ez a progi is
0
0
0
0
no avatar
Ja ezt is az Autodesk gyártja. Egy komplex prg. amit elsődlegesen gépészeti tervezésre használnak.
0
0
0
0
Core2 avatar
nem ismerem, az egy külön program ?
inkább mondjuk úgy h egészen nem ide tartozik 😆
0
0
0
0
kovi avatar
csak ezé kérdem mert jövőre ezt kell tanulnom, azt halottam hogy nagyon jó, egyszerű meg minden,

de ez már nem egészen ide tartozik
0
0
0
0
Core2 avatar
ArchiCAD 11 😆 még egészen nem sajátitottam el mindent, de haladok
0
0
0
0
kovi avatar
nem egészen de jó tudni hogy te is azt használod mint én mármint AutoCAD

inventort ismeritek valamennyire?
0
0
0
0
Core2 avatar
Az OpenGL (Open Graphics Library) egy részletesen kidolgozott szabvány, melyet a Silicon Graphics nevű amerikai cég fejlesztett ki 1992-ben. Olyan API-t takar, melyekkel alkalmazásokat írnak (fejlesztenek) a 2D és a 3D számítógépes grafika területén. Az interfész több mint 250 különböző függvényhívásból áll, amit arra használhatnak a programozók, hogy összetett 3D alakzatokat, komplex látványt nyerjenek egyszerű primitívekből. Széleskörűen használják a számítógéppel segített tervezésben/gépészetben/gyártásban (CAD/CAM/CAE), a virtuális valóság létrehozatalában, a tudományos élet különböző területein és a repülőgépszimulátorok esetében is. Ezenkívül használják a különféle videójátékokban, valamint a Microsoft cég által fejlesztett Direct3D platformon is.
0
0
0
0
no avatar
Ha rám gondolsz, akkor amiket én használok az a :Solid Edge ST (ebben dolgozom). Használom még az AutoCad-et, és a 3dsMax-ot. Az utóbbit, csak látványtervekhez, és a saját szórakoztatásomra.

Ja és most ismerkedem az ArchiCAD-el, mivel építkezem a közeljövőben.
0
0
0
0
Core2 avatar
ha engem kérdeztél h milyen tervező progit használok akkor ArchiCAD, AutoCAD
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció