Milyen gépet vegyek?

2008. February 07., téma
Fórum » Asztali PC
Vásárlási tanácsadó szolgálat...:p
Hozzászólások: 20 199
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
zelcsi avatar
ha minőség kell csak intel!
0
0
0
0
Core2 avatar
az AMD chipsetesek ólcsóbbak mint az Intel chipsetesek...szóval jobb Intelest venni 😃
20-30 ezer között 😃
0
0
0
0
kovi avatar
ezt majd akkor kérdezd meg mert lehet eddig jön valami újdonság😀
0
0
0
0
no avatar
értem kösz az infót😃 már várom áprilist😃 végre megtom venni karit😃 és végre fullon nyomom codot😃

amúgy szerintetek mennyibe kerül az az alaplap ami már elég jó? mert majd ha veszek procit akkor előtte azt is ki kellene cserélnem
0
0
0
0
kovi avatar
jah😃

amúgy meg minél jobb alaplapod van annál jobban össze lesz hangolva a cuccos rajta
0
0
0
0
Core2 avatar
ahogy elnézem, van megfelelő castlakozó 😆
0
0
0
0
kovi avatar
ha van megfelelő csatlakozó benne akkor meg lehet venni
0
0
0
0
Core2 avatar
nem felesleges megvenned...
0
0
0
0
no avatar
tehát ha a jelenlegi alaplapomba felesleges megvennem 4870et? mert áprilisban azt akarok venni😃
0
0
0
0
Core2 avatar
először is...az alaplap a gép mindene 😆
nem feltétlenül kell drága legyen h jó is legyen
nem értek az AMD-s alaplapokhoz igy nemtudom megmondani h milyen procit tudsz max tenni bele
azért érdemes minél jobbat venni h nagyobb teljesitményű alkatrészeket birjon meg
0
0
0
0
no avatar
az alaplap amúgy miért jó a gépben 6almas különbség van alaplap és alaplap között? gondolom ez a gép tuningoláskor van nagy szerepe mert pl egy gyengébb lap csak gyenge procit ismer fel igaz? mondjatok még pár okot légyszives h miért érdemes drága alaplapokat venni😀
enyém ilyen http://www.foramax.hu/product_info.php?cPath=21_22_135&products_id=1061
gondolom ez elég gagyi az árát tekintve ebbe milyen procit lehetne maximum venni? vagy 1xübb lecserélni szerintem...😀 bocs ha hülységet kérdezek😀
0
0
0
0
Rottweiler avatar
elég, a legtöbben ki se használják a 4-et, csak 1-2 játék ha mellette még vírust is írtassz😆
0
0
0
0
gixivo avatar
Elég 4GB bőven, nekem is csak 3GB van.
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
amúgy bőven elég ha egy alaplapba csak 4gb ram fér???? egy átlag játékos számára
0
0
0
0
Szamp avatar
dave500 írta:
De nemmindegy h 10e vagy 25!


Hát az nem is mindegy! De két hasonló tudású lap között (más gyártó) nincs is annyi külömbség!
0
0
0
0
dave500 avatar
De nemmindegy h 10e vagy 25!
0
0
0
0
Szamp avatar
dave500 írta:
gixivo írta:
ha alaplapot vesztek érdemes csak gigabyte-ban és asusban gondolkodni

Az igaz h minőség de drága is!!! Nem biztos h mindeki megveheti!


Szerintem nincs olyan nagy árkülömbség.
0
0
0
0
dave500 avatar
gixivo írta:
ha alaplapot vesztek érdemes csak gigabyte-ban és asusban gondolkodni

Az igaz h minőség de drága is!!! Nem biztos h mindeki megveheti!
0
0
0
0
gixivo avatar
ha alaplapot vesztek érdemes csak gigabyte-ban és asusban gondolkodni
0
0
0
0
Rottweiler avatar
zbence írta:
Rotweiler te is 9800GTX+-ot veszel?

fogalmam sincs csak keresgélek a neten!😀
0
0
0
0
Rottweiler avatar
kmisi99 írta:
ASROCK 4CORE1333-VIIV ez jól néz ki de az ASROCK menyire megbízható ? mert pár évig használnám

nekem jelenleg ASRock-om van, és nem volt semmi bajon vele, 3 éve van meg, egyszer se javíttattam, hozzá se nyúltam, csak videókártya meg ram lett beletéve.
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
én még ezt nézem ki
http://www.argep.hu/product_816184.html
0
0
0
0
dave500 avatar
Nem a legjobb márka, de elmegy!
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
ASROCK 4CORE1333-VIIV ez jól néz ki de az ASROCK menyire megbízható ? mert pár évig használnám
0
0
0
0
dave500 avatar
[url=http://www.pcx.hu/?action=termekOldal&azonosito=09346]ASROCK 4CORE1333-VIIV 17ezer[/url]
[url=http://www.pcx.hu/?action=termekOldal&azonosito=16277]Asus P5E-VM SE 20ezer[/url]
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
helo ajánljatok már pár jó alaplapot max 20000 a márka mindegy csak jó legyen INTELES legalább 4 gb ramot lehessen bele rakni de a 8 még jobb lenne előre is kösz 😀
0
0
0
0
no avatar
Rotweiler te is 9800GTX+-ot veszel?
0
0
0
0
dave500 avatar
Aha! De egy olyan proci mellé eg HD4870x2 illene😊
0
0
0
0
Rottweiler avatar
AMD x4 9550 és egy XFX 9800GTX+ jó párosítás?
0
0
0
0
Szamp avatar
gixivo írta:
1x2GB nem olyan jó mint az 2x1. 2x1ben két memória tud osztozni a feladatokon, az egyik a játékon segít, míg a másikat szekálja a bekapcsolva hagyott vírusírtó, msn, böngésző, skype.
Mindenképp jó ramot vegyél, a Corisair az jó ram. Patriotot nem ismerem, életemben nem hallottam még róla, nem mondok hülyeséget mert nem tudom milyen ram, de Corsairt ismerem és ki merem mondani hogy 10 felhasználóból 11 azt ajánlja 😀


Ok.THx. Látom te értesz a gépekhez. 😉
Ezért megbízok benned.
De még azért spekulálgatok 1 kicsit. B)
0
0
0
0
gixivo avatar
1x2GB nem olyan jó mint az 2x1. 2x1ben két memória tud osztozni a feladatokon, az egyik a játékon segít, míg a másikat szekálja a bekapcsolva hagyott vírusírtó, msn, böngésző, skype.
Mindenképp jó ramot vegyél, a Corisair az jó ram. Patriotot nem ismerem, életemben nem hallottam még róla, nem mondok hülyeséget mert nem tudom milyen ram, de Corsairt ismerem és ki merem mondani hogy 10 felhasználóból 11 azt ajánlja 😀
0
0
0
0
Szamp avatar
Hát mert szlovákiában élek. B)
0
0
0
0
gixivo avatar
Ott kezdődik egy gamer gép amit én leírtam kb. De ha neked elég a medium grafikai beállítás, vehetsz 4830 helyett 3870-es ATi-t, a RAM-okat hagyd meg, Corsair VX450 helyett meg egy FPS BlueStormII 400W-ot, E7300 helyett mondjuk egy E5200. A lapot amit írtam azt hagyd meg, gondolni kell a jövőre is, infó világban vagyunk, kutyaévek a négyzeten, jövőre már 4GB lesz minden netezős gépben.
0
0
0
0
dave500 avatar
Miért nem magyar oldralról nézted😀? De jónak jó, és az Intlel vedd..
0
0
0
0
Szamp avatar
Oh thx. Nagyon is jó a konfig!
Csak van 1 kis gond. Hogy a felsö árat nézted tehát dph (áfa) nélkül.Nekem az alsót kell néznem tehát így 19%al drágább!
Tehát legalább 19% kal olcsóbbat kell!
Sztem kezdhetjük az alaplappal mert nekem felesleges a 6sata csatlakozó!
AZ 500gb vinyó se fontos mert 320gb vel megelékszek!
HM?? Mit gondolsz tudc még segíteni nekem?
És nem muszáj se intelt se atit lehet nvidia és amd is. Nekem ez tök mind1 nem vagyok 1ik párti sem!
Kösz a segítséget de jó volna ha még1picit besegítenél ha lenne kis idöd még számomra!
0
0
0
0
Szamp avatar
340 euró; Az azaz kb. 100 000ft!
Innen fogom rendelni: Alza.sk!
Gondolom nem túl sokat értesz szlovákul de ha konkrét cuccot akarsz mondani akkor lehetöleg innen válassz.
Thx A segítséget!

És kb. medium és 1280x ason akarok játcani!
0
0
0
0
gixivo avatar
akkor kezdjük:
Szabály #1: MSI alaplapokat felejtsük el nagyon gyorsan.
Szabály #2: Attól, még hogy egy tápegységre rá van írva, hogy (ez esetben) 400Watt, nem fog leadni annyit soha.
Szabály #3: Ha gamer gépet veszünk, jó ramot tegyünk bele.
Szabály #4: Ha gépházat veszünk, ne a szépségére figyeljünk oda! Az a fontos, hogy milyen jó a szellőzése. Több ventilátor az előny, de ne túl sokat, nem akarunk tájfunt a gépünkben.

Reaction for law #2: Olyan tápot vegyünk, ami márkás, és 80+os jelzéssel ellátott (Codegen, JNC, Mercury táp tökéletes ajtó kitámasztónak, de gépbe betenni gyilkosság)

Question #1: Mekkora felbontáson szeretnél játszani?
Question #2: Mennyit szánnál rá?

Jelentések:
Law = törvény/szabály
Question= kérdés



Szerk #1:
A GTX295 jobb videokártya a HD4870X2-nél, jelenleg az a világ leggyorsabb grafikus kártyája.
0
0
0
0
Szamp avatar
Milyen gamepad ot érdemes venni ajánljatok valami jót. Vagy milyen márkában érdemes gondolkodni? Autós játékra is jóll lehessen használni.
Ne legyen túl drága. THX!
0
0
0
0
Core2 avatar
szicsu írta:
Core2 írta:
De ami azt illeti. A szervergépnej több ideig kitartana, mint egy házi Pc-nek


Az biztos. Ott nincs szükség nagy teljesítményű vga-ra.

Nálam szerintem a gép teljesítménye miatt lehet csak ilyen rövid az idő.

nálad nem is csoda...2 GTX280, meg a quad core proci...
0
0
0
0
Core2 avatar
jobbnak jobb a 4870x2...
0
0
0
0
Herman avatar
köszi dave a konifot de még 1 kérdésesm lenne ha nem baj.Hogy a gtx 295 vagy a hd4870x2 a jobb vga??
0
0
0
0
no avatar
Core2 írta:
De ami azt illeti. A szervergépnej több ideig kitartana, mint egy házi Pc-nek


Az biztos. Ott nincs szükség nagy teljesítményű vga-ra.

Nálam szerintem a gép teljesítménye miatt lehet csak ilyen rövid az idő.
0
0
0
0
no avatar
kovi írta:
de amit dave belinkelt ott ha jól emlékszek akkor 70 percet írt


Igen, de ahogy mondtam, a teljesítménytől függ. Az 1300VA-es, nekem a fele. Itt jöhet, hogy akkor az idő is fel kellene legyen, de sajna nem az. Nem tudom mi szerint mérik ezeket.

Mikor én vettem 64eFt volt. Most azt hiszem 72eFt, a válságnak köszönhetően.
0
0
0
0
Core2 avatar
De ami azt illeti. A szervergépnej több ideig kitartana, mint egy házi Pc-nek
0
0
0
0
kovi avatar
de amit dave belinkelt ott ha jól emlékszek akkor 70 percet írt
0
0
0
0
Core2 avatar
Mennyi volt az APC ?az 500 Wattos?
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció