Milyen gépet vegyek?

2008. February 07., téma
Fórum » Asztali PC
Vásárlási tanácsadó szolgálat...:p
Hozzászólások: 20 199
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Szamp avatar
Én 1 szóval se mondtam hogy az MSi s... meg hogy nem jó csak azt hogy a Gigabyte és az Asus jobb!
0
0
0
0
gixivo avatar
'Nekem van egy tamagocsi kínai TV-m, 12 éve használom, sose romlott el. Jaj most mindenki rohanni fog a boltokba tamagocsi TV-t venni mert gixivo-nak 12 éven át nem romlott el?'
MSI-t nem érdemes venni, semmiképpen se.
0
0
0
0
Rottweiler avatar
egy-egy kivétel mindig van😆 mért, figyelj, azt mondják hogy a cigi rákot okoz. nagyapám se lett rákos.😃 ez ugyanaz. az hogy a tiéd jó, nem azt jelenti hogy minden MSI alaplap zsír!
0
0
0
0
gixivo avatar
Emberek attól még hogy neked épp nem romlott el, nem érdekli kutyát macskát, statisztikai átlagot néznek és megbízhatóságot amiben Gigabyte és Asus a legjobb.
Fent említett "Bajnok gép"-hez pár szót:
proci oké, hűtő inkább ac freezer 7 pro
videokarinak 9800GTX nagyon nem frankó, bajnok gépnek az kevés, GTX285 már megfelel, minek 1TB? WD 500GB bőven elég, tápnak inkább Corsair HX620.
0
0
0
0
no avatar
Az MSI nagyon nem sz*r, csak a sok ---- ember azt mondja, amit csiripelnek a madarak!
Van egy 6 éves MSI lapom, tökéletesen működik, soha nem is volt vele baj, pedig használtam rendesen...
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
msi-t nem érdemes venni mert hamar elfüstöl.
0
0
0
0
Szamp avatar
premium írta:
Rottweiler írta:
azt mondják igen!
Akkor melyik a legjobb?
Lehet hogy Gigabyte vagy Asus


Pontosan ez a kettö a legjobb!
0
0
0
0
Rottweiler avatar
úgy hallom a gigabyte meg az asus a legjobbak között van alaplap terén. és több helyen olvastam hogy az msi alaplapokat kerüljük el!
0
0
0
0
no avatar
Rottweiler írta:
azt mondják igen!
Akkor melyik a legjobb?
Lehet hogy Gigabyte vagy Asus
0
0
0
0
no avatar
Szamp írta:
premium írta:
cartman97 írta:
szasztok!!! vennék egy új konfigot és kb. 250e Ft-ot szánnék rá melyik lenne a legjobb ja és gamelni kell
ellőre is kösz!!!
😆
Processzor:Intel Core 2 Duo E8500 3,16GHZ(húzhatod olyan 3,6GHZ-ig)
Processzor Hűtő: OCZ VENDETTA 2
Ram: Corsair 2GB 800MHZ CL5 XMS2 hűtőbordával KIT 2-szer
Alaplap: MSI P7N SLI PLATINUM
Winchester: Western Digital 1TB 16MB SATA2
DVD-író:Asus DRW 22B1L FEKETE OEM
VGA:Gigabyte 9800GTX N98XPZL 1GB
TÁP: OCZ STREALTHXSTREAM 600WATT
Házat meg ilyesmit válassz te!
Ez szerintem egy Bajnok gép!!
ÖSSZ ÁR:240000FT
SZIASZTOK!😀


Ha bajnok gép lenne akkor az alaplap nem MSI lenne! 😃
Mért az MSI SZAR?
0
0
0
0
Szamp avatar
premium írta:
cartman97 írta:
szasztok!!! vennék egy új konfigot és kb. 250e Ft-ot szánnék rá melyik lenne a legjobb ja és gamelni kell
ellőre is kösz!!!
😆
Processzor:Intel Core 2 Duo E8500 3,16GHZ(húzhatod olyan 3,6GHZ-ig)
Processzor Hűtő: OCZ VENDETTA 2
Ram: Corsair 2GB 800MHZ CL5 XMS2 hűtőbordával KIT 2-szer
Alaplap: MSI P7N SLI PLATINUM
Winchester: Western Digital 1TB 16MB SATA2
DVD-író:Asus DRW 22B1L FEKETE OEM
VGA:Gigabyte 9800GTX N98XPZL 1GB
TÁP: OCZ STREALTHXSTREAM 600WATT
Házat meg ilyesmit válassz te!
Ez szerintem egy Bajnok gép!!
ÖSSZ ÁR:240000FT
SZIASZTOK!😀


Ha bajnok gép lenne akkor az alaplap nem MSI lenne! 😃
0
0
0
0
no avatar
cartman97 írta:
szasztok!!! vennék egy új konfigot és kb. 250e Ft-ot szánnék rá melyik lenne a legjobb ja és gamelni kell
ellőre is kösz!!!
😆
Processzor:Intel Core 2 Duo E8500 3,16GHZ(húzhatod olyan 3,6GHZ-ig)
Processzor Hűtő: OCZ VENDETTA 2
Ram: Corsair 2GB 800MHZ CL5 XMS2 hűtőbordával KIT 2-szer
Alaplap: MSI P7N SLI PLATINUM
Winchester: Western Digital 1TB 16MB SATA2
DVD-író:Asus DRW 22B1L FEKETE OEM
VGA:Gigabyte 9800GTX N98XPZL 1GB
TÁP: OCZ STREALTHXSTREAM 600WATT
Házat meg ilyesmit válassz te!
Ez szerintem egy Bajnok gép!!
ÖSSZ ÁR:240000FT
SZIASZTOK!😀
0
0
0
0
Core2 avatar
nem ismerem a Corsair-t, csak azt tudom dicsérni amit én is próbáltam
0
0
0
0
kovi avatar
hát a másik egy corsair lett volna de az egy kicsit drága, de az is nagyon jó
0
0
0
0
Core2 avatar
😃 ez mindenhez kiváló...jobbat nem tudok mondani rá...ami nekem van az 500as az elég halk...a többiről nemtudok mit mondani
0
0
0
0
kovi avatar
oké köszi akkor valszeg meg is van melyiket veszem
0
0
0
0
Core2 avatar
hogy mennyire hangos ??? én a proci coolerén kivül nemhallok semmi zajt, esetleg a vga coolert...nagyon halk
0
0
0
0
kovi avatar
minőségileg azt gondolom hogy jó hát csak gondoljunk a ramokra, de arról nem találtam semilyen adatot hogy milyen a hangereje
0
0
0
0
Core2 avatar
mit is mondhatnék, nem biztam az OCZ-k-be, amikor megvettem nem iylent akartam venni, az üzletben sózták rám, 500ast akartam és csak OCZ-ből volt raktáron...na de nem bántam meg, szinte ki merem mondani, úgy játékra mint egyéb célra tökéletes...szerintem az OCZ a legjobb, teljesitményileg és minőségileg egyaránt (pedig nem biztam benne)
0
0
0
0
kovi avatar
nekem egyenlőre nem az de valószínűleg az lesz, látom olyanod van amit én szeretnék, mondj már róla pár szót
0
0
0
0
Core2 avatar
épp ezt akartam irni s megelőztél...nekem is OCZ tápom van, és nagyon jó
0
0
0
0
gixivo avatar
alaplap: gigabyte
cpu: intel (ERŐSEN AJÁNLOTT AZ INTEL 😀 )
vga: GTX285
ram: 4gb corsair, ocz
hdd: western digital (legjobb merevlemez gyártó)
táp: corsair ( meg ne halljam hogy mást veszel 😆 , corsair a legjobb)
cpu hűtő: Schyte Ninja

bővebben leírjam pontosan hogy milyen termékekre gondolok? 😃
0
0
0
0
cartman97 avatar
szasztok!!! vennék egy új konfigot és kb. 250e Ft-ot szánnék rá melyik lenne a legjobb ja és gamelni kell
ellőre is kösz!!!
😆
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
ha veszem az új gépemet akkor az alaplap vajon belemegy e a gépházba mert alég kőkorszaki bár jól néz ki😀 és 10 hdd megy bele😜 😜 egy ősrégi sdramos amd procis alaplap volt benne meg vajon a csatlakozóit rá lehet e kötni az új alaplapra pl a bekapcsológomb vagy az első usb mert ezek egy kis atom molekula nagyságú kis pököket kellett bedudugdosni a régibe de az új lapon nem látok ilyet itt egy kép http://www.nix.ru/autocatalog/motherboards_gigabyte/78436_2245_draft.jpg
0
0
0
0
no avatar
Rottweiler írta:
Intel úgyis jobb😀

Proc:
Intel Q8200 (4magos, 4MB cashe)
[url]http://www.pcx.hu/?action=termekOldal&azonosito=15653[/url]


egyébként rájöttem hogy ahol 2 x16 PCIe castlakozó van, az támogatja az SLI-t is meg a Crossfire-t is😀 asszem legalábbis, ahogy kivettem a szövegből...ezt nézzétek meg:
[url]http://www.pcx.hu/?action=termekOldal&azonosito=21572[/url] ez AMD-s. olvasságotk végig a szöveget!!
de azért a nyakamat nem tenném rá!!😆
És a Q8200 mennyire jó?😜
És valami GIGABYTE VAGY ASUS alaplap kéne😜
Kössz hogy foglalkozol a gondommal😀
0
0
0
0
Core2 avatar
Igen...intel támogassa az sli-t és a crossfiret is, megfelelő alaplapon. amd viszont csak crossfiret támogat
0
0
0
0
gixivo avatar
A CPU-nak kell kihajtani a videokártyát, egy alapjáratos E8400 nem tudja ezt megcsinálni, csak ha felhúzzák 4.2Ghz-re.
Az, hogy a videokártya hajt a procin, eszetlen nagy baromság és jókat röhögök rajta. 😃
0
0
0
0
kovi avatar
hát ezt már nem tudom , erről kérdezz mást mert itt már kimerül a tudásom😀
0
0
0
0
Rottweiler avatar
és ha intel chipset van benne?😆 akkor is vehetek hozzá nvidia-t vagy atit! nem? 😀 egyébként én is úgytom hogy a x16 a gyorsaságra utal.
0
0
0
0
Core2 avatar
Én nem értek a hasonlitgatáshoz, ahhoz mást kérdezz
x16 az adatátvitel gyorsasága, egyik alaplap sem támogassa 1szerre az sli-t és a crossfiret
0
0
0
0
kovi avatar
én úgy tudom hogy az x16 a gyorsaságára utal a slotnak, hogy milyen kártya való bele azt a chipset dönti el
0
0
0
0
Rottweiler avatar
Intel úgyis jobb😀

Proc:
Intel Q8200 (4magos, 4MB cashe)
[url]http://www.pcx.hu/?action=termekOldal&azonosito=15653[/url]


egyébként rájöttem hogy ahol 2 x16 PCIe castlakozó van, az támogatja az SLI-t is meg a Crossfire-t is😀 asszem legalábbis, ahogy kivettem a szövegből...ezt nézzétek meg:
[url]http://www.pcx.hu/?action=termekOldal&azonosito=21572[/url] ez AMD-s. olvasságotk végig a szöveget!!
de azért a nyakamat nem tenném rá!!😆
0
0
0
0
no avatar
Hát nekem kell a sli úgyhogy mondjatok 1 procit ami 1 árkategóriában van mint az amd phenom x4 9950 és mellé mondjatok egy alaplapot !
AAKKO INTEL!😃
0
0
0
0
Core2 avatar
Alaplapon múlik...és amd-vel csak crossfire támogatás van
Viszont intel socketes alappal is van crossfire
0
0
0
0
Rottweiler avatar
premium írta:
Rottweiler írta:
jaja értem. megnézegetem őket...
nekem mondtad?

nem, bocs, a te hozzászólásodat akkor még nem láttam😃 de megnézem azt is!😀
SZERK.: szerintem AMD-s SLI-s alaplapot nem nagyon fogsz találni mert az AMD gyártja az ATI-kat!! Crossfire-öset találsz! vagy az SLI meg a Crossfire csak a VGA-n múlik? alaplapban csak az a lényeg hogy 2 PCI-e x16 csatlakozó legyen benne?
0
0
0
0
no avatar
Rottweiler írta:
jaja értem. megnézegetem őket...
nekem mondtad?
0
0
0
0
Rottweiler avatar
jaja értem. megnézegetem őket...
0
0
0
0
no avatar
Lehet hogy nem itt kéne kérdezni de szerintetek Milyen alaplapot vegyek
SLI
AMD-s
PHENOM X4 9950 procihoz
MAX ÁR 37000FT
Mit gondoltok a prociról ilyen áron mivel mennének jobban a játékok?😜
0
0
0
0
kovi avatar
én meg most vagyok táp vásárlás előtt és olvastam hogy külföldi tápajánlókba olyan tápok vannak benne amire egy magyar ember csak annyit szólna hogy az meg mi. sok helyen ilyen géphez az előbb leírtakat javasolják a teljesítményük miadt is
0
0
0
0
Rottweiler avatar
nekem azt mondták a chieftec nagyon jó és hogy érdemes megvenni😆 na mindegy, csak leírtam, szerintem jó az is, de úgyis mindenki maga dönti el milyet vesz, én csak tippet adtam😀
0
0
0
0
kovi avatar
az ilyen gépekhez nem ajánlatos chieftec tápot venni, ehhez inkább corsair, ocz, enermax vagy seasonic, nem rossz a chieftec se de van benne jó pár rossz példány is
0
0
0
0
no avatar
hát remélem is h a VGA használja a procit 😃nekem úgy jobb lenne😜😃
0
0
0
0
Rottweiler avatar
gixivo írta:
Na figyu:
Gigabyte EP43-as alaplap tökéletes, HD4870X2 helyett inkább GTX295 (gyorsabb, több játék van nvidiára optimalizálva), és egy E7400 nem fog kihajtani egy csúcskategóriás videókártyát. Érdemes egy E8600at venni mellé vagy E8500, és azt felhajtani min 4Ghz-re. A táp legyen Corsair, azok megbízhatóbbak.
És inkább Vista legyen, DX10 miatt is.

nem kell semmitse felhajtani 4 ghz-re😆 meg nem kell kihajtani a VGA-kat mert a VGA használja a procit. amúgymeg elég az E8400-as proci is az ilyenekhez valamin spórolni is kell, aztán majd lecseréli később. mer ennyi erővel én venni akarok egy 4870X2-t, akkor kell hozzá egy Quad, meg 4 GB RAM, de akkor ezekhez meg már 650W-os nagyonprofi táp meg Isten tudja még mi. de ha nincs ennyi pénze egyszerre az embernek akkor... csak azért mondom mert most szinte mindent ki akarsz cseréltetni vele. egyébként a Chieftec is jó táp. csak mondom.
0
0
0
0
gixivo avatar
Na figyu:
Gigabyte EP43-as alaplap tökéletes, HD4870X2 helyett inkább GTX295 (gyorsabb, több játék van nvidiára optimalizálva), és egy E7400 nem fog kihajtani egy csúcskategóriás videókártyát. Érdemes egy E8600at venni mellé vagy E8500, és azt felhajtani min 4Ghz-re. A táp legyen Corsair, azok megbízhatóbbak.
És inkább Vista legyen, DX10 miatt is.
0
0
0
0
Szamp avatar
Hát jah az ASrock os lap elég gagyi a sok szupi cucc között!
0
0
0
0
kovi avatar
én a helyedbe vagy egy asus-t vagy egy gigabyte-t néznék, nem rossz az asrock sem de ha már egy ilyen gépet veszel akkor már inkább egy jobb alaplap

ehhez a vga-hoz esetleg egy quad proci vagy e8000-es sorozatból valamelyikjobb volna de ez is jó
0
0
0
0
KriszD avatar
Én erre a gépre gondoltam, csak nem tudom hogy az alaplap elég jó-e?
-Proci: Intel Core2 Duo E7400
-Alaplap: ASrock P45 TurboTwins2000
-Táp: Cooler Master RealPower 620W
-Videokártya: Radeon HD4870 X2 2GB (ez mennyire illik ebbe a gépbe?)
Memória: Corsair 2x2GB 1333MHz
Op.rendszer: XP 64 bit vagy Windows 7 (melyik a jobb?)
Ennyi volna....
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció