Milyen laptopot vegyek játékra!

2009. January 06., téma
Fórum » Laptop
A rá szánt összeget és hogy pl:melyik/milyen játékot szeretnétek futtatni rajta is írjátok le!
Hozzászólások: 2 268
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Osynho avatar
Pidi írta:
Hello.
Tesóm szeretne gépet venni. Olyan gép kellene neki amin a Sims 3 elmenne, és HD filmnézésre is alkalmas lenne.
Ezt a gépet néztem ki.
http://www.pc-outlet.hu/images/Lenovo_IdeaPad_G550L.jpg
Szerintetek ez a gép megéri az árát?
Vagy ha valaki jobbat ajánlana nagyon megköszönném.


Intel vga van benne, játékra gyakorlatilag alkalmatlan. Pl Ati 5470-el szerelt laptopok vannak jó áron. Ezzel kompromisszumokkal, de ehet gémelni.

[LINK]

A class3 tetején lévő vga-któl felfelé kell nézelődni.
0
0
0
0
no avatar
Hello.
Tesóm szeretne gépet venni. Olyan gép kellene neki amin a Sims 3 elmenne, és HD filmnézésre is alkalmas lenne.
Ezt a gépet néztem ki.
http://www.pc-outlet.hu/images/Lenovo_IdeaPad_G550L.jpg
Szerintetek ez a gép megéri az árát?
Vagy ha valaki jobbat ajánlana nagyon megköszönném.
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Kmisi99, félreértettél, de azért köszönöm a választ.
Nincs asztali gépem, amik vannak a gépeim oldalon azok csak tervek.
Laptophoz (csak ilyen gépem van) kellene külső, usb-ről működő hűtő.
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
zsolty87 írta:
Sziasztok!
A gépeimnél szereplő laptophoz milyen hűtő javasoltok.
Internet használat alatt a CPU 69-75 fokos, a winchester 45 fokos. Sajna intenzívebb használatkor a CPU felmegy 79 fokra is.

Nem feltétlen muszály új hűtő! Talány csak alaposan ki kell porolni a gépet és venni egy két házventilátort meg esetleg újra kell pasztázni a gépet és máris hűl akár 10-15 fokot is! Mert ezek mind a HDD nek mind a procinak elég magas értékek!
Ahogy látom a gépházad elég jó szóval az elejébe még egy 12 centis ventillátort vegyél ami hozza be a hideget és az a HDD hűti majd és majd segít a meleget kivinni!
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Sziasztok!
A gépeimnél szereplő laptophoz milyen hűtő javasoltok.
Internet használat alatt a CPU 69-75 fokos, a winchester 45 fokos. Sajna intenzívebb használatkor a CPU felmegy 79 fokra is.
0
0
0
0
ntgloc2 avatar
hali
azt szeretném kérdezni,hogy a gépeimnél szereplő netbookon milyen játékok futnának?
0
0
0
0
no avatar
Dj Moon írta:
Hali. én meg szeretném kérdezni hogy szerintetek milyen laptop lenne jó nekem hogy azt vigyem Discokba, bulikba stb.. mert Dj vagyok és szeretnék venni egy laptopot ami jó erre a célra!
Válaszokat előre is köszönöm


Nem értek a laptopokhoz de szerintem egy Acer-t vegyél ha ugyis csak dj-zel rajta és hogy ne veszitsél sok pénzt ha történik vele valami.
0
0
0
0
no avatar
Quadgame94 írta:
[LINK]sztem ezt vedd meg, de laptopokhoz nem értek annyira!
de árgépen nézz szét és tudásban kell a legjobbat venni


Kösz !!!!!!!!😆😎
0
0
0
0
Dj Moon avatar
Hali. én meg szeretném kérdezni hogy szerintetek milyen laptop lenne jó nekem hogy azt vigyem Discokba, bulikba stb.. mert Dj vagyok és szeretnék venni egy laptopot ami jó erre a célra!
Válaszokat előre is köszönöm
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
[LINK]sztem ezt vedd meg, de laptopokhoz nem értek annyira!
de árgépen nézz szét és tudásban kell a legjobbat venni
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!!!
Meg akartam kérdezni hogy szerintetek mit vegyek :

1.
K51AE-SX057L ASUS NB 15,6`` HD ColorShine,
AMD Athlon 64 X2 Dual-Core Processor M320,
2GB DDR2, 250GB HDD SATA 5400RPM,
ATI Mobility RadeonŸ HD 4200,
DVDRW SM DL 8X, WEBCAM 1,3 MPX, WLAN 802.11 b/g, 6 Cell,Linux
128.000 Forint

2.
Acer Extensa 5635G-652G32Mn, Display 15.6`` HD (1366x768) LED LCD,
IntelŸ Core 2 Duo processor T6570 (2.1 GHz, 800 MHz FSB),
Video NVIDIA GeForceŸ G105M 512M-DDR2 (64x16x4),
Memorie 2 GB DDR 3 1066Mhz, Hdd 320 GB,
DVD-Super Multi DL drive, Multi-in-1 card reader, Wirelesss 802.11b/g/n,
Acer Crystal Eye webcam 0.3M DV,Baterie 6-cell Li-ion,
WindowsŸ 7 Home Premium 64-bit
153.658 Forint

3.
ASUS IceCool, SRSŸ Premium Sound, Altec Lansing ,ASUS Super Hybrid Engine (SHE) - Power4 Gear Hybrid
K50IN-SX025L ASUS NB 15,6`` HD ColorShine
Intel Core2Duo T6500,
Memorie 4GB DDR2, 320GB HDD SATA 5400RPM, nVidia G102M
512MB DDR2 VRAM
DVDRW SM DL 8X, WEBCAM 1,3 MPX, WLAN 802.11 b/g/n, 6 Cell, Linux
165.000 Forint

Köszi!!!😀😀
0
0
0
0
_AsheXp avatar
Okok köszi de az asus mellett döntöttem😃 Ha végre meglesz karira nagyon büszke leszek rá😃
0
0
0
0
Osynho avatar
HDMI van mind a kettőn és mind a kettő stereo 😀. HP elég nagy név a notebook-ok között... Mindenesetre egyikkel se fogsz mellé.
0
0
0
0
_AsheXp avatar
Sztem az asus lesz mert van HDMI-je, stereo hangszóró, szebb a szine😃 meg az asus-t amúgy is szeretem HP-val meg még sosem volt dolgom még csak hozzá se nyúltam egy Hp-hez se. Am sztem 0.000000000...1 fokkal jobb az asus VGA-ja😃😃
azér kössz látom tájékozott vagy laptop téren😀
0
0
0
0
Osynho avatar
Hááát, ezek nagyon hasonlóak. Vga-k is kb ugyanazt tudják. Nehéz kérdés. Ilyenkor jön be a szubjektiv véleményalkotás 😀 Meg kell nézni őket élőben, hogy melyiknek jobb a kijelzője, billyentyűzete, touch padja stb. Illetve fórumokat olvasgass, kérdezz.
0
0
0
0
_AsheXp avatar
http://www.radium.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=10194&category_id=310&option=com_virtuemart&Itemid=1


http://www.dplanet.hu/index.php?cikk=190000717

Nah végül ez a 2 laptop maradt a listámon.Szeritetek? Melyik jobb?Melyiket vegyem??
0
0
0
0
Osynho avatar
Kubu92 írta:
Sziasztok Én 2 laptop közül nem tudok dönteni:
2010 novemberében venném meg az egyiket

DELL N5010 [DLL N5010119989] (3 év gari):
215-220ezer körül kapható
i5 450M 2.4 GHz,3072 MB DDRIII 1333MHz,500 GB HDD,ATI Mobiliy Radeon HD 5470 (1GB GDDR3),LED kijelző,LAN,WLAN,Bluetooth,1,3MP webcam stb..

vagy HP Pavilion dv6-3070eh (2 év gari):
215-220ezr körül kapható
AMD Turion II P520 (2,3ghz ;L2 3MB),4 GB DDR3,500 GB HDD, ATI Mobility Radeon HD 5650(1GB GDDR3),,LED kijelző,LAN,WLAN,Bluetooth,1,3MP webcam stb..

Idén kijövő játékok futtatására (crysis 2, f1 2010, cod 7,MoH)[Legalább közepes szinten],CAD programokra és HD filmekre használnám

Szerintetek melyik legyen??


Ha játékra kell, mindenképpen a DV6. Nem egy súlycsoport a 2 vga és nem a +100 mhz miatt. 400 vs 80 stream processzor, 128 vs 64bit memóriabusz... Gyorsabb az i5-ös cpu, de összességében sokkal jobban fognak menni a játékok a 2. laptopon.
Teszt:
[url]http://www.ipon.hu/elemzesek/hp_pavilion_dv6_megerkezett_az_uj_generacio!/871/1[/url]

Bár, ahogy a dátumot nézem, lehet nem aktuális a válaszom 😃😃😃
0
0
0
0
_AsheXp avatar
De az is jó ha ti mutattok nekem egyet. MAX 200 legyen és a kb 1 éves és néhány mostani mennyen rajta legalább medium-on
0
0
0
0
_AsheXp avatar
http://www.radium.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=9798&category_id=464&option=com_virtuemart&Itemid=1


http://www.radium.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=10260&category_id=696&option=com_virtuemart&Itemid=1&vmcchk=1&Itemid=1



http://www.radium.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=10191&category_id=472&keyword=n52&option=com_virtuemart&Itemid=1


ezek közül melyiket lenne jobb??
0
0
0
0
kukoj avatar
Hogyha játékra kell olcsó laptop (ami 200k körül van...)
akkor:
-ATI 5650
-NVIDIA 335m
-NVIDIA 330m
ezek a legjobb videokártyák ebben az árban szerintem... processzornak jólenne egy i5 inkább... legalább 4 giga ram (bár ez bővíthető többnyire...)

amit én szeretnék az egy Samsung R580 csak ez 250 körül forog :'(
de toshiba és asus, acer nél is vannak jók... a Sony val azis baj h drágább sokkal...
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
igazából maga a VGA erősebb, csak azt nem tudom hogy a proci mennyire lenne elég
0
0
0
0
no avatar
kössz az oldalt!!
Most kicsit elmélyedek benne...
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
tessék, nézd meg a game benchmark-okat:
5650:[LINK]
5470:[LINK]
nem minden teszt ugyan azzal a procival van, de el lehehet kapni benne párat ahol megeggyezik
0
0
0
0
no avatar
Tesla GoD írta:
inkább a 2., annak valamivel erősebb a VGA-ja


Akkor szerinted nem éri meg jobban az első mert elvileg az i5 jóval erősebb mint egy AMD turion viszont a VGA-k között csak 100hz az sebességbeli külömbség
Én is csak ezért nem tudok dönteni...

Boccs a dupla hsz-ért
0
0
0
0
no avatar
Tesla GoD írta:
inkább a 2., annak valamivel erősebb a VGA-ja


Akkor szerinted nem éri meg jobban az első mert elvileg az i5 jóval erősebb mint egy AMD turion viszont a VGA-k között csak 100hz az sebességbeli külömbség
Én is csak ezért nem tudok dönteni...
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
inkább a 2., annak valamivel erősebb a VGA-ja
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok Én 2 laptop közül nem tudok dönteni:
2010 novemberében venném meg az egyiket

DELL N5010 [DLL N5010119989] (3 év gari):
215-220ezer körül kapható
i5 450M 2.4 GHz,3072 MB DDRIII 1333MHz,500 GB HDD,ATI Mobiliy Radeon HD 5470 (1GB GDDR3),LED kijelző,LAN,WLAN,Bluetooth,1,3MP webcam stb..

vagy HP Pavilion dv6-3070eh (2 év gari):
215-220ezr körül kapható
AMD Turion II P520 (2,3ghz ;L2 3MB),4 GB DDR3,500 GB HDD, ATI Mobility Radeon HD 5650(1GB GDDR3),,LED kijelző,LAN,WLAN,Bluetooth,1,3MP webcam stb..

Idén kijövő játékok futtatására (crysis 2, f1 2010, cod 7,MoH)[Legalább közepes szinten],CAD programokra és HD filmekre használnám

Szerintetek melyik legyen??
0
0
0
0
Feki1991 avatar
Rolando írta:
ezzel a laptoppal menne a mafia 2 bad company 2 meg ilyesmik?
[url]http://domo.ro/IT_&_C/Calculatoare/Notebook/Sony/Notebook_Sony_Vaio_VPC-F12M1E_slash_H[/url]


Még szép hogy mennének!
0
0
0
0
Rolando avatar
ezzel a laptoppal menne a mafia 2 bad company 2 meg ilyesmik?
[url]http://domo.ro/IT_&_C/Calculatoare/Notebook/Sony/Notebook_Sony_Vaio_VPC-F12M1E_slash_H[/url]
0
0
0
0
kailee avatar
hát jó lenne gyüjtögetni arra de abból nem lesz semmi.

már most is későn keresem a laptopot 😀
mert már használni kellene.

az első az nagyon jónak tünik az még bele fér mert meg próbálom nagyker áron beszerezni így remélhetőleg csak 200k kell és kijön a pénzemből.

a másik az húzósabb.
0
0
0
0
Cooley avatar
Én ezt ajánlom: [LINK] 6eFt-tal ugyan több, mint 230, de ebben az árkategóriában messze ennek van a legjobb videokarija. 😀
Mondjuk ennek sokkal jobb az ár/teljesítmény aránya: [LINK] Én a helyedben megpróbálnék inkább erre gyűjteni.
0
0
0
0
kailee avatar
hali

szeretnék én is most laptopot venni de nem igazán tudom hogy mi az ideális 4gb ram ra gondoltam 2 magos vagy több magos procit és egy játékra való vgat ami 1gb os
15,6" vagy17 230 k amaxamit adok érte

tudtok mondani hasonló jókat?
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
az asus mostani g szériás csúcs notija egy halom trágya! Az msit sokat nem díjazzák nem tudom miért!
[LINK]
0
0
0
0
Cooley avatar
Ja értem. Hát jó gyűjtögetést! 😃
0
0
0
0
Feki1991 avatar
Az hogy nem akarom egyesével rendelni a monitort, az egeret, az SSD-t, a VGA-t meg a többit, hanem egyszerre mindent s az nem kevés zseton kb 600EUR
0
0
0
0
Cooley avatar
És mi akadályoz meg a cél elérésében? 😃 Amúgy azt az egyet sajnálom, hogy a laptopok nehezen bővíthetőek. 😀
0
0
0
0
Feki1991 avatar
Cooley írta:
Hát köszi! 😃 Ezért nem kell SSD! 😆 Esetleg egy 500gigás HDD mellett egy 64gigás SSD. Na az már tetszene, és talán megfizethető is. 😃 Sőt még úgy is jó, hogy alapból csak egy 64-es SSD van benne, és vennék hozzá egy külsőt. 😀


Nekem egy 64GB-os SSD ki is van nézve, csak megkellene rendelni. 😊
0
0
0
0
Cooley avatar
Hát köszi! 😃 Ezért nem kell SSD! 😆 Esetleg egy 500gigás HDD mellett egy 64gigás SSD. Na az már tetszene, és talán megfizethető is. 😃 Sőt még úgy is jó, hogy alapból csak egy 64-es SSD van benne, és vennék hozzá egy külsőt. 😀
0
0
0
0
Feki1991 avatar
Ja, és ez nagyraktáros ár!
Igen tudom, pont azért mutattam meg a helyzetet. 😆
0
0
0
0
Cooley avatar
Erre kifejezőbbet káromkodás nélkül nem tudok írni: ... 😆
Annyi pénzt az egész notira szánok! 😃
0
0
0
0
Feki1991 avatar
Cooley írta:
Csak az SSD-vel az a baj, hogy pici a kapacitása, bár ha 1 év múlva lesz fél gigás megfizethető áron, akkor jöhet! 😃 Legfeljebb 400eFt-ot szánok rá! <-Ezt kifelejtettem. 😀 Amúgy úgy láttam, hogy az MSI notik elég jó áron mennek, mert egy hasonló teljesítményű ASUS 500+eFt!


Jelenleg Nálunk a legolcsóbb 480Gigás 1355EUR ami kb 385k Ft 😆
[LINK]
0
0
0
0
Cooley avatar
Csak az SSD-vel az a baj, hogy pici a kapacitása, bár ha 1 év múlva lesz fél gigás megfizethető áron, akkor jöhet! 😃 Legfeljebb 400eFt-ot szánok rá! <-Ezt kifelejtettem. 😀 Amúgy úgy láttam, hogy az MSI notik elég jó áron mennek, mert egy hasonló teljesítményű ASUS 500+eFt!
0
0
0
0
Feki1991 avatar
Cooley írta:
Kb. 10 hónap múlva szeretnék venni egy notebookot. Nem igazán értek ehhez a témához, úgyhogy ha valaki, aki tulaj és/vagy ért hozzá, az írhatna nekem pár szót hogy mit érdemes és mit nem. 😀 Ha most vennék laptopot, akkor azt hiszem, hogy egy MSI GX740-et vennék. A lényeg, hogy gyors legyen, legalább 500GB-os merevlemezzel, és ha kedvem támad egy kis játékhoz, az se okozzon neki gondot! 😀 Vélemények az MSI laptpokról és kimondottan arról a típusról?


Egy NB hamar elavul egy HDD mellett, szerintem mindenképp egy SSD-s NB-t vegyél s ha durván egy év múlva akarsz majd venni, addigra úgyis redukálódik az SSD-k ára annyira hogy mindenki számára elérhetőek lesznek s akkor szerintem elkezdődik egy revolúció vagyis nem is lesznek nagyon HDD-s NB-k, csakis SSD-sek. 😀
0
0
0
0
Cooley avatar
Kb. 10 hónap múlva szeretnék venni egy notebookot. Nem igazán értek ehhez a témához, úgyhogy ha valaki, aki tulaj és/vagy ért hozzá, az írhatna nekem pár szót hogy mit érdemes és mit nem. 😀 Ha most vennék laptopot, akkor azt hiszem, hogy egy MSI GX740-et(i5 450M, Mobility Radeon 5870, 4GB DDR3, 500GB) vennék. A lényeg, hogy gyors legyen, legalább 500GB-os merevlemezzel, és ha kedvem támad egy kis játékhoz, az se okozzon neki gondot! 😀 Vélemények az MSI laptpokról és kimondottan arról a típusról?
0
0
0
0
no avatar
egy hete vettem egy laptopot.
http://logout.hu/cikk/asus_k50id_2/nyomtatobarat/teljes.html

ajánlani tudom azok számára akiknek nem a játék a mindenük.
medium grafikán sok játék elég élvezhetően elfut.
(med graf mellett hátha később függök be mint mondjuk ha maxon menne minden 😃 )
0
0
0
0
no avatar
bbazs96 írta:
Andorjan írta:
Helló!
Mostanában szeretnék gépet venni, többek között (ha nem leginkább) jáccásra. Anyagi kereteim nem túl tágak, szóval úgy gondoltam, érdemes lenne esetleg pl. Németországból rendelni, mert úgy hallottam, ott olcsóbbak.
A probléma: külföldi laptopon ugye nincsenek magyar ékezetes betűk ha jól sejtem. Ez a hogyan áthidalható?
(Ha már ott bukik a story, h külföldön olcsóbbak, v. a szállítás miatt ugyanott tartok, akk pls arról is szóljatok)
Előre is köszönöm !😀
Hát... ha 140 ig el tudsz menni, akkor érdemes lenne lapostopot venni, DE A LEGFONTOSABB, hogy a vidkari legyen erős benne
ami divatos és nagyon jó, at a geforce 310 go, viszi a BLUR-t maxon 8xaa
és példának akadatlanul Crysis Medium-high 0xAA



Biztosan ismeritek a mondást: "A számítógéped olyan gyors, mint amilyen gyors benne a leglassabb alkatrészed."
Szóval szerintem ne CSAK a videókártyára figyelj. Nagyon sok rosszul konfigurált laptopot akarnak manapság elsózni, és ezekben a gépekben általában egy nagyon gyenge proci van. Persze nem tom milyen árkategóriában gondolkodsz, de pl az én laptopom elég jó vétel sztem 180k-ért.
0
0
0
0
no avatar
Andorjan írta:
Helló!
Mostanában szeretnék gépet venni, többek között (ha nem leginkább) jáccásra. Anyagi kereteim nem túl tágak, szóval úgy gondoltam, érdemes lenne esetleg pl. Németországból rendelni, mert úgy hallottam, ott olcsóbbak.
A probléma: külföldi laptopon ugye nincsenek magyar ékezetes betűk ha jól sejtem. Ez a hogyan áthidalható?
(Ha már ott bukik a story, h külföldön olcsóbbak, v. a szállítás miatt ugyanott tartok, akk pls arról is szóljatok)
Előre is köszönöm !😀
Hát... ha 140 ig el tudsz menni, akkor érdemes lenne lapostopot venni, DE A LEGFONTOSABB, hogy a vidkari legyen erős benne
ami divatos és nagyon jó, at a geforce 310 go, viszi a BLUR-t maxon 8xaa
és példának akadatlanul Crysis Medium-high 0xAA
0
0
0
0
no avatar
Helló!
Mostanában szeretnék gépet venni, többek között (ha nem leginkább) jáccásra. Anyagi kereteim nem túl tágak, szóval úgy gondoltam, érdemes lenne esetleg pl. Németországból rendelni, mert úgy hallottam, ott olcsóbbak.
A probléma: külföldi laptopon ugye nincsenek magyar ékezetes betűk ha jól sejtem. Ez a hogyan áthidalható?
(Ha már ott bukik a story, h külföldön olcsóbbak, v. a szállítás miatt ugyanott tartok, akk pls arról is szóljatok)
Előre is köszönöm !😀
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
15 "-tól már mehet felfelé...
0
0
0
0
cseszka avatar
Ahogy néztem öket,mindegyiken integrált VGA van.De csak a 17''-eket néztem.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció