Milyen laptopot vegyek játékra!

2009. January 06., téma
Fórum » Laptop
A rá szánt összeget és hogy pl:melyik/milyen játékot szeretnétek futtatni rajta is írjátok le!
Hozzászólások: 2 268
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
takidani avatar
Azért van ez, mert az nVidia kártyának nagyobb az energiaigénye, szóval ha telepről megy nem kell azt használnod, hanem az intelt és így tovább tart az akku. Ha jobb gombbal kattintasz egy alkalmazásra, akkor ott van az, hogy "Futtatás grafikus processzorral", ott ki lehet választani, hogy az nVidia vagy az Inteles kártyával akarod futtatni. Ahhoz hogy rendesen működjön a laptop mindkét kártyának telepítve kell lennie, sőt Inteles illesztő nélkül nem is engedi feltenni a GeForce-t.
0
0
0
0
balogh3220 avatar
ha normálisan fel van minden telepítve, akkor az eszközkezelő és az aida64 is mutatja a geforce-t....ma vettem át, és ha belepiszkálok sajnos garancia nuku, így nem tudom mitévő legyek
0
0
0
0
mrrichadon avatar
és biztosan benne van az Nvidia??? o.O
0
0
0
0
balogh3220 avatar
érdekes h. az everest mostmár aida64...ha letiltom nem érzékel kártyát egyáltalán...
0
0
0
0
balogh3220 avatar
letiltottam, és kikapcsolt rögtön a monitor....namármost újraindítottam le van tiltva az integrált, de a játék még így se fut....letöltök sztem egy drivert ....de ez egy kemény menet lesz sajnos....nem tudom mit csinálhatnék....jah, az ***-ról vettem....
0
0
0
0
mrrichadon avatar
Talán ha tiltod és megnézed úgy,mit művel,abból nem lehet baj. De ha sehogy sem érzékeli az nvidiát akkor ott kérdezz rá ahol vetted. Annyit még,hogy az én gépem gyengébb és mindenféle megy rajta, nem unatkozom,ha rám jön gamerkedés 😀 sok sikert
0
0
0
0
balogh3220 avatar
köszönöm a válaszodat de sajnos nálam nem ez a helyzet.....fent van minden, és azt írja ki mass effectnél pl. h. bla bla és el se indul.d ....szerinted le kellene tiltanom és úgy újra? ....remélem megoldható a dolog, mert azért bevallom szeretek játszogatni és másod-okból azért vettem
0
0
0
0
mrrichadon avatar
Szia nekem egy ennél szerintem gyengébb MSi laptopom van. Van benne egy Integrált videokártya is az Nvidia mellett. Nálam semmit sem kellett letiltani. fent van az nvidia driver és elvileg ha minden drivert felteszel a lemezről amit a géphez kaptál akkor működnie kell. Néha egy játék indításánál kiírja,hogy úgy érzékeli,gyenge a videokártyám a játékhoz /Intel hd graphics/ és megkérdezi,biztosan indítom e... Indítom és megy simán mert dolgozik az Nvidia.
0
0
0
0
balogh3220 avatar
azért kellett egy bő óra, míg leesett hogy 2 videókarim van....no mármost....ha letiltom az integráltat, akkor használhatom a másikat rendesen?.....azért jó lenne arra a rendeltetésre is felhasználni amire eredetileg szántam 😃 ...bármiféle ötletet várok...(egyébként bocsi, hogy nem vág annyira a topichoz, de nem tudtam hova írjam, hirtelen)
0
0
0
0
balogh3220 avatar
kicsit utána kutakodtam és a programok telepítése törlése szekcióban észrevettem h. az nvidia illesztőprogram mellett fel van rakva az intel hd grafics illesztőprogramja is...okozhatja ez a hibát?
0
0
0
0
balogh3220 avatar
syastok...megvettem az MSI Glare CX640-056XHU Notebookot, de a bajom csak annyi lenne, hogy nem tudja még a leg alapabb játékokat sem vinni....a videókártya elvileg geforce gt520m 1gb...de nem értem a dolgot...canyourunit.com oldalon nagyon panaszkodik h. a videokártya You Have: Intel(R) HD Graphics Family.....most én vagyok ennyire bugyuta vagy nem értem mi a gond? :S
0
0
0
0
bishop avatar
sziasztok!
megszeretném kérdezni, hogy jól járnék-e vagy rosszabbul ha eladnám a mostani gépemet és vennék egy laptopot, igazából játékokat csak CS-t meg CSS-t meg max Dirt3-at játszanék vele. a válaszokat előre is köszönöm 😉
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Én is egy MSI-t néztem ki, azonban érdekelne, hogy mit gondoltok róla. Korábban tudom, hogy elég gyakrnak meghibásodtak, de állítólag csak szériahiba volt és már nincs ilyen, jól bírják.
Ti vennétek MSI-t?
0
0
0
0
gabesz1024 avatar
az a gép lazán viszi a brotherhoodot is maxon,ne aggódj,nagyon jó gép
0
0
0
0
no avatar
Köszönöm a gyors választ, a laptopról esetleg van véleményed? Milyen körülbelül? Mondom a DELL hez képest majdnem ugyanaz "van benne", persze nagyon kicsi túlzással. Inkább retró, és régebbi játékokkal szeretek játszani, pl. Mass Effect, és több 2007-8-9-es játék lenne amit szívesen kipróbálnék. Így körülbelülire mennyi vinné ezeket szerinted?
0
0
0
0
JackFeryll avatar
baloghnorbertbela írta:
Sziasztok! Egyszer már kaptam egy jó tippet, hogy milyen laptopot vegyek játékra. Most újra a segítségeteket kérném:
kinéztem magamnak több laptopot is és nagyon megtetszett még az MSI Glare CX640-056XHU Notebook. Részletei:

MSI Glare CX640-056XHU Notebook műszaki adatai:
Processzor : Intel Core i3, 2310M, 2.1 GHz
Memória : 4 GB, DDR3, 1066 MHz, (2x2 GB)
Merevlemez : 500 GB, S-ATA, 5400 rpm
Grafikus vezérlő : nVidia, GeForce GT520M, 1 GB

A kérdésem pedig az lenne, hogy ezen mennyire lehetne játékokat futtatni a mindennapi alkalmazások mellett? A legtöbb részletében a DELL Inspiron N5110-el felel meg, ezért kérdezem, mert ahhoz hasonlót szeretnék venni. Assasins Creed 1-2-vel játszanék szerintem, szóval ezeket ha vinné az jó lenne.

Válaszotokat előre is köszönöm és várom.


Szerintem az Assasins Creed 1-2 menne rajta maxon, mert nagyon jól optimalizált játékok és alig van gépigényük. A Brotherhood-ban már nem vagyok olyan biztos.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Egyszer már kaptam egy jó tippet, hogy milyen laptopot vegyek játékra. Most újra a segítségeteket kérném:
kinéztem magamnak több laptopot is és nagyon megtetszett még az MSI Glare CX640-056XHU Notebook. Részletei:

MSI Glare CX640-056XHU Notebook műszaki adatai:
Processzor : Intel Core i3, 2310M, 2.1 GHz
Memória : 4 GB, DDR3, 1066 MHz, (2x2 GB)
Merevlemez : 500 GB, S-ATA, 5400 rpm
Grafikus vezérlő : nVidia, GeForce GT520M, 1 GB

A kérdésem pedig az lenne, hogy ezen mennyire lehetne játékokat futtatni a mindennapi alkalmazások mellett? A legtöbb részletében a DELL Inspiron N5110-el felel meg, ezért kérdezem, mert ahhoz hasonlót szeretnék venni. Assasins Creed 1-2-vel játszanék szerintem, szóval ezeket ha vinné az jó lenne.

Válaszotokat előre is köszönöm és várom.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
ikolinstar
Van egy jobba ajánlatom.
Játékra vegyél egy PS3-at 80k
Ha meg kell a "mobilitás" elég egy 120 000Ft-s laptop is.
Ezt a pazarlást.
Ennyi pénzből olyan PC-t vehetnél hogy rohadt sokáig elég lenne 2db 5870 is bele férne. Persze mindenki ara költ amire akar.
0
0
0
0
no avatar
Mert nézegettem a youtubon ezzel a laptopival gameplayeket, ott akadás mentesén ultrán szálnak a játékok, de azért tartok attól a 2 magocskától...
?.?.?
0
0
0
0
no avatar
😀 de arra még nem kaptam választ hogy a proci végett fognak akadozni?Mert pl, néztem a gépigényeket a játékoknak pl: DIRT 3, The Witcher 2....és ott azt jelzi hogy a proci végett nem fog menni 100százalékra.Ez valós?vagy a játékokra a proci elég lesz de lényegesebb a grafó???
Ez lesz az első laptopom, nem akarok mellé fogni....
Létszi adjatok választ.Köszönöm 😊
0
0
0
0
_AsheXp avatar
Ez nagyon laptop 😲 😲 Ezzel nem akadnának az biztos
0
0
0
0
no avatar
http://www.alza.sk/msi-gx660-624cs-d240780.htm

Ez jó lesz gejmölésre?? 😀
A proci miatt fognak nekem a játékok akadozni a jövőben???
0
0
0
0
Pureibanez avatar
Ha valakinek laptop kell, de játékra is szeretné használni, annak tudom ajánlani az Asus N53SV-SX517V-t. Nekem is olyanom van, csak jót tudok mondani róla, igaz nem olcsó, de maximálisan megéri. Persze csak annak, aki komolyabb játékokat is futtatni akar rajta.
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
hardX írta:
Hát nem rossz, de ne full graf-ra számits az új gém-eknél


1. a lenovo haveromnak alaplapi VGAval felfő... télen azzal melegíti a kezét
2. 5730 gondolom a gépet is felfőzi
0
0
0
0
_AsheXp avatar
Hát nem rossz, de ne full graf-ra számits az új gém-eknél
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
persze... amúgy aki olcsón szeretni venni laptopot gémre annak egy 4570 vagy 5470es VGA, egy 2 magos proci meg 2 giga ram elég.... ráadásul ez 100ezer ft
0
0
0
0
no avatar
http://www.alza.sk/lenovo-ideapad-y560-d193042.htm

Ez elég lesz játékokra?
0
0
0
0
nolan13 avatar
ASUS X50Z series
Processzor: AMD Athlon X2 64(2 mag 2 GHz)
Videókártya: Ati Mobility Radeon 3200 HD
Ram: 3 Gb
HDD: 160 Gb
mennyit érne?
én adnám el, nem játékra!
0
0
0
0
nolan13 avatar
Sziasztok! A 4 közül melyik a jobb játékra:
[LINK]
[LINK]
[LINK]
[LINK]
Szakértők véleményét várom!
köszi
0
0
0
0
no avatar
Köszi a választ hardX😀!
0
0
0
0
no avatar
Az ára 848 GBP kb 250 000HUF az angol dell honlapján.
0
0
0
0
no avatar
cz92 írta:
kgscotland írta:
Sziasztok ! Venni szeretnék 1 dell xps laptopot. Föleg játékra meg filmnézésre használom. A gép árával nincs bajom csak nem tudom eldönteni hogy milyen procival érdemesebb megvenni a masinát.
íme a főbb adatok.
proci: 2nd generation Intel® Core™ i7-2630QM processor 2.00 GHz with Turbo Boost 2.0 up to 2.90 GHz
vagy
2nd generation Intel® Core™ i5-2540M processor 2.60 GHz with Turbo Boost 2.0 up to 3.30 GHz

MEMORY 6144MB 1333MHz Dual Channel DDR3 SDRAM [1x4096 + 1x2048]
GRAPHICS CARD 2GB NVIDIA® GeForce® GT 540M Graphics Card
HARD DRIVE 500GB

A válaszokat elöre is köszönöm!😀



Egy értelmű hogy i7 2630QM azért 4x2,9GHz már oda ver. Nekem is ilyen procim van!

Am menyi az i7-es laptop ára?
0
0
0
0
_AsheXp avatar
Kérdezted hogy melyik procival érdemesebb megvenni. Ai i7-2630QM-mel érdemesebb
0
0
0
0
Osynho avatar
zsolty87:
Az 5650 már egy viszonylag komolyabb vga, játékra is alkalmas. Találsz olcsóbban is gépet, ha neked nem szempont az erős monitorvezérlő.
0
0
0
0
Gaboo7 avatar
zsolty87 írta:
Sziasztok.
Laptopot szeretnék venni, de nem játékra kell hanem filmnézésre és netezésre. Illetve milyen gép kellene ahhoz hogy a Win7 64 bites verziója szaggatás mentesen fusson rajta.
Én egy ilyet néztem ki magamnak: Dell Inspiron N5010 Intel Core i3-380M 2.53 Ghz, 4 GB DDR 3 RAM, 500 GB HDD, Ati Radeon 5650 1 GB. Esetleg ezzel a tulajdonságokkal van ennél olcsóbb laptop? Ez 150.000-be kerül. Előrei is köszönöm mindenkinek segítséget.


Ennél jobbat ár/érték arányban nem találsz! Ráadásul a Dell 3 év garanciát ad a Laptopjaira!
0
0
0
0
no avatar
Bocsi hardX de nem igazán értem 😊
0
0
0
0
_AsheXp avatar
kgscotland: Az első proci jobb mert az négy magos, ls az i7 amúgy is jobb
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Sziasztok.
Laptopot szeretnék venni, de nem játékra kell hanem filmnézésre és netezésre. Illetve milyen gép kellene ahhoz hogy a Win7 64 bites verziója szaggatás mentesen fusson rajta.
Én egy ilyet néztem ki magamnak: Dell Inspiron N5010 Intel Core i3-380M 2.53 Ghz, 4 GB DDR 3 RAM, 500 GB HDD, Ati Radeon 5650 1 GB. Esetleg ezzel a tulajdonságokkal van ennél olcsóbb laptop? Ez 150.000-be kerül. Előrei is köszönöm mindenkinek segítséget.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok ! Venni szeretnék 1 dell xps laptopot. Föleg játékra meg filmnézésre használom. A gép árával nincs bajom csak nem tudom eldönteni hogy milyen procival érdemesebb megvenni a masinát.
íme a főbb adatok.
proci: 2nd generation Intel® Core™ i7-2630QM processor 2.00 GHz with Turbo Boost 2.0 up to 2.90 GHz
vagy
2nd generation Intel® Core™ i5-2540M processor 2.60 GHz with Turbo Boost 2.0 up to 3.30 GHz

MEMORY 6144MB 1333MHz Dual Channel DDR3 SDRAM [1x4096 + 1x2048]
GRAPHICS CARD 2GB NVIDIA® GeForce® GT 540M Graphics Card
HARD DRIVE 500GB

A válaszokat elöre is köszönöm!😀
0
0
0
0
DoN_BeNCe22 avatar
Képernyő méret: 15,6"-os
Felbontás: WXGA HD LED (1366 x 768)
CPU: Intel Core i5-480M (2,67GHz, 2 x 256 KB + 3 MB)
HDD: 750 GB, 5400 RPM, SATA
RAM: 2 x 2 GB DDR3-1066
ODD: DVD Super Multi
VGA: NVIDIA GeForce GT 540M 1GB
Operációs rendszer: Windows 7 Home Premium 64 bit
WLAN: b/g/n
Webkamera: 1,3 megapixel
Kártyaolvasó: Igen
USB: 3 x USB 2.0
VGA: 1 x VGA
HDMI: 1 x HDMI
LAN (RJ45): 10/100/1000
Akkumulátor: 6 cellás
Adapter: 90 W
Nettó súly: 2,6 kg
Méret: 381 x 253 x 25-34 mm
[url]http://www.***/?action=termekOldal&azonosito=73147[/url]
Sziasztok!

Ez a laptop szerintetek milyen játékokat bírna el és meg éri-e?
0
0
0
0
no avatar
Látom, más is van így ezzel, h. számít a hordozhatóság, de ha kockulni akar, azt is elégítse ki a vásárolt termék. Én se feltétlen játékra akarom, de ismerem magamat így ebben gondolkodok....

Amit nekem ajánlott hardX, az ugyanilyen csak 50e-el kevesebb, viszont 4 gb-os, és a procija is gyengébb...de nekem még így is teljesen megfelelő lesz. 😀
0
0
0
0
no avatar
tasiadam írta:
hát akkor már megéri. csak intel hd volt írva VGAnak.


Paraméterek :

Gyártó:
Dell
Család:
Inspiron
Model:
n5110
Processzor típus:
Intel Core i7
Model: 2630QM | Cache: 512KB + 6MB | MHz: 2000-2900 | Mag: 4/8 | FSB: | CineBench: 323
Számozás:
2630QM
Mag neve:
Sandy bridge
Memória méret:
8GB
Frekvencia:
1333MHz
Merevlemez méret:
500GB
Tipus:
HDD, 5400rpm
Optikai meghajtó típus:
DVD Super Multi
jellemző:
Kétrétegű +/- DVD-író és olvasó
Kijelző méret:
15.6
Felbontás:
1366x768
tipus:
Nagy felbontású (720p) WLED kijelző TrueLife panellel
Videókártya gyártó:
NVIDIA
Model: GeForce GT 525M | Memória: 900 | Directx: 11 | shader: 1200 | Bus: 128 | 3D mark 2006:
Tipus:
GeForce GT 525M
RAM mérete:
1GB
Billentyűzet:
Magyar
Audio:
Intel HD Audio
WLAN:
802.11 b/g/n
Firewire:
nem
Bluetooth:
3.0
Webkamera:
nativ HD (1280 x 720)
Kártyaolvasó:
8in1
Ujjlenyomat olvasó:
Nem
USB port:
4 (2db 3.0 és 2db 2.0)
HDMI:
igen
Szin:
Fekete
Súly:
2.5 kg
HSDPA:
nem
LAN:
10/100
Kensington zár:
igen
Express kártya foglalat:
nem
eSata csatlakozó:
Igen
Hangszóró:
SRS Premium Sound - 2 hangszóró, egyenként 2 W
Dokkolható:
USB porton
Chipkészlet:
Intel HM57 Express
Akkumulátor cellaszám:
6 cellás
Jellemző:
48 Wattóra
Operációs rendszer:
Free DOS
Garancia időtartam:
3 év helyszíni
Tipus:
helyszíni
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
hát akkor már megéri. csak intel hd volt írva VGAnak.
0
0
0
0
no avatar
tasiadam írta:
aiwaa írta:
[url]http://www.laptopszalon.hu/webshop/notebook/Dell_Inspiron_n5110_2630QM_8GB_500GB_NVIDIA_Free_DOS_Fekete_128210_1519.htm
[/url]
Erről vélemény ? Kíváncsi vagyok mit gondoltok mert igazából ennyi pénzből már ***a asztali konfigom lenne de a lényeg, hogy könnyen tudjam szállítani iskola ill munkák miatt, de azért ha rám jön a kockulhatnék 😃 akkor csapassam.


2 magos amd vagy intel proci, 4 giga ram és HD4570 vagy 5470 150 ezer ft alatt van.


igen tudom már vagy egy hete bújom ezeket az ajánlatokat és ebben a boltban a legjobb az ajánlat pont erre a gépre máshol még gyengébben drágább is. 😃
de ez ugye 4 magos 2,9 mhz, 8 giga ddrr 1333 mhz, nvidia 1 giga ddr3 dx 11
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
aiwaa írta:
[url]http://www.laptopszalon.hu/webshop/notebook/Dell_Inspiron_n5110_2630QM_8GB_500GB_NVIDIA_Free_DOS_Fekete_128210_1519.htm
[/url]
Erről vélemény ? Kíváncsi vagyok mit gondoltok mert igazából ennyi pénzből már ***a asztali konfigom lenne de a lényeg, hogy könnyen tudjam szállítani iskola ill munkák miatt, de azért ha rám jön a kockulhatnék 😃 akkor csapassam.


2 magos amd vagy intel proci, 4 giga ram és HD4570 vagy 5470 150 ezer ft alatt van.
0
0
0
0
no avatar
[url]http://www.laptopszalon.hu/webshop/notebook/Dell_Inspiron_n5110_2630QM_8GB_500GB_NVIDIA_Free_DOS_Fekete_128210_1519.htm
[/url]
Erről vélemény ? Kíváncsi vagyok mit gondoltok mert igazából ennyi pénzből már ***a asztali konfigom lenne de a lényeg, hogy könnyen tudjam szállítani iskola ill munkák miatt, de azért ha rám jön a kockulhatnék 😃 akkor csapassam.
0
0
0
0
no avatar
Hát skacok, tudjátok mi a gáz? .... Az, hogy ezt majd csak ballagás meg érettségi után veszem meg 😃 Ha előbb venném, akkor meg elcseszném az érettségit, mert játszogatnék 😃 szóval marad a várakozás és az álmodozás....de már frankón ezzel álmodok 😃
0
0
0
0
kailee avatar
ajánlani tudom azt amit én vettem Dell inspiron n5010

[LINK]
[LINK]

ha sietsz még tutsz 150 ért olyat venni ami játékra is tökéletes még hozzá crysis 2 gta 4 high módba szaggatás nélkül.

vga hd5650 1gb és 6gb ram
csak ajánlani tudom
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
baloghnorbertbela írta:
Persze, operációs rendszert tudok rá rakni szerintem. Már csak azt nem tudom, és két egyszerű kérdésem van 😀

1. Miért raknak 4GB ram-ot+kurva jó procit+jó vidikártyát rá, ha ugye a szöveg, h. a laptop nem játékokra való, oké, de egy ilyen konfigurációval ami hardX által javasolt, már lehet azért mit kezdeni a játékok terén... Nem értem...
2. Milyen op. rendszert ajánltok, hogy rakjak rá? Win. 7, Vista, vagy a régi XP ???
1. nem csak játékokhoz kellenek erős alkatrészek, de ez a noti pl már használható játszogatásra, de ugyebár a laptopok még mindig nem támogatottak játékok által, hivatalosan még a valódi gamer laptopok se, ezért
2.ma már érdemesebb win7et rakni rá
0
0
0
0
no avatar
Persze, operációs rendszert tudok rá rakni szerintem. Már csak azt nem tudom, és két egyszerű kérdésem van 😀

1. Miért raknak 4GB ram-ot+kurva jó procit+jó vidikártyát rá, ha ugye a szöveg, h. a laptop nem játékokra való, oké, de egy ilyen konfigurációval ami hardX által javasolt, már lehet azért mit kezdeni a játékok terén... Nem értem...
2. Milyen op. rendszert ajánltok, hogy rakjak rá? Win. 7, Vista, vagy a régi XP ???
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció