Megjegyzések az aktuális szavazáshoz

2011. March 14., téma
Fórum » Az oldalról
Megjegyzések az aktuális szavazáshoz. Bármi hozzáfűznivalótok lenne, akkor itt megtehetitek.
Hozzászólások: 1 325
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
FekaRap avatar
hát nekem 20fps már agyhalál..
Single játékoknál 40fps-el már megvagyok elégedve! A multis játékoknál viszont nekem minimum 60fps.. azalatt játszani nem tudnék rendesen.
0
0
0
0
Imi0211 avatar
30-35 már nekem tökéletesen elég... persze ha több az nem baj 😀
0
0
0
0
no avatar
nekem elég 20 is, mert az is jó. Az a lényeg hogy ne szaggasson.
0
0
0
0
no avatar
Már a 25 képkocka egybefüggőnek látszik, tehát szerintem a 60 FPS felesleges.
0
0
0
0
no avatar
Én nekem azért legyen meg a 30-45 között az már számomra bőven elég 😀
0
0
0
0
no avatar
Én törekszem a 60+ fpsre (ami általában meg is van 😀, de az erőforrás igényes játékoknál pl csak ha 40 fps alá kerülök akkor kezdem el lejjebb venni a beállításokat.
FPS játékoknál (pl CSGO vagy BF) akár előnyt is jelenthet a 60 képkocka (mondjuk a 25-tel szemben) de ilyen SimCitynél meg hasonló lassúbb játékmenet esetén bőven elég a 30 is igazából...
0
0
0
0
bukta2 avatar
én a 45+-ra szavaztam de igazából nekem mind1 a lényeg hogy folyamatos legyen és ne szaggasson. 😀
0
0
0
0
Colonir avatar
45min. nálam, valamiért 30-nál már nem érzem olyan folyamatosnak. De lehet, hogy ez csak én dilim 😃
0
0
0
0
NE0NFACE avatar
24 fps-től folyamatos képnek látod, ha film.
Játékoknál a a hardver miatt ez már nem biztos, hogy folyamatos.
A gyorsabb mozgást a vga kártya és a monitor szinkronizálja.
Ezért csinálták a g sinc-et meg a freesinc-et.
Persze ez csak kb. 40 fps-től felfelé működik.
0
0
0
0
Zoli73 avatar
atemi105:Persze hogy nincs. Itt az a kérdés, hogy mennyi FPS től érzékeled folyamatosnak,és mennyi FPS fölöt nem látsz már különbséget. 😉
0
0
0
0
atemi105 avatar
ez hülyeség, nincs olyan, hogy az "emberi szem csak x fps-t lát".
0
0
0
0
ToMiHuN95 avatar
Én úgy tudom, hogy 24-et csak. 😀 és látni láthatsz 60-at is, csak nem bírja feldolgozni az agy.
Igazából én nagyon megérzem ha 30 alatt van és nem is szeretek úgy játszani. De 30+ nekem már teljesen megfelel.
0
0
0
0
no avatar
30 FPS az ideális! az ember szeme 30-at lát 😀
0
0
0
0
valt avatar
nekem elég a 16-7-8 is akkor már folyamatosnak tűnik, de egyébként a 30-at nem szeretem, a 60 a jó az olyan pörgősebb, a 30 olyan filmes (mert a filmek is 30 fps-ben mennek).
0
0
0
0
Blaise1999 avatar
60 felett már nem hiszem hogy túlzottan érzékelhető lenne. Van amelyik játékban elég jó már a 30 fps is, máshol az még nem elég folyamatos (pl. Far Cry 3, Thief).
0
0
0
0
winrar avatar
Én egy GTA5 alatt mondjuk nagyon megérzem a különbséget a stabil 30 és 60fps között. Bár nem tudom pontosan, hogy mennyi FPS-t lát legfeljebb az ember szeme, azt tudom, hogy 24fps-től látja folyamatosnak.
0
0
0
0
no avatar
https://www.youtube.com/watch?v=QksH65BmjK4 érdekes de sztem 30 az ideális az ember szeme 25-öt lát de 30-al elégszik meg!
0
0
0
0
hellisfnboring avatar
Nekem elég a 30 is, régi játékokon nőttem fel, ahol akadt hogy PS1-en még a 28-at sem érte el 1-1 játék. Tojom le mekkora az FPS-em single playerben. 😃
0
0
0
0
M107 avatar
Elég 20 is Penti4-en?😃
0
0
0
0
usbee avatar
Egyébként ez a filmes dolog is jó kérdés.
Ugyanis ha az ember nem direkt a 24 fps limitjét, és az abból eredő elmosódásokat nézi, azaz a filmre magára koncentrál, és nem a képkockaszámra, akkor nem különösebben észrevehető a dolog.

Viszont egyszer kíváncsiságból azt csináltam, hogy direkt arra figyeltem, hogy látható-e, hogy az adott film csak 24 fps, és bizony, motion blur ide vagy oda, főleg a gyors jeleneteknél elég durván látszik a dolog, persze főleg ha erre figyel az ember. 😃
0
0
0
0
Zoli73 avatar
csuz-li:Ez az oldal amit linkeltem nem egy anatómiai disszertáció, hanem csak egy internetes tudástár. Ezért szerintem a "közmegegyezés" az több ember véleményét, és tapasztalatát jelenti ezért szerintem valamilyen szinten helytálló! 😀
0
0
0
0
csuz-li avatar
Bronson: Mondom, hogy a kényszer nagy úr. Ha az embernek nincs pénze gépre, akkor biza megelégszik bármivel, miután nem tehet ellene semmit. Én ~7 évig használtam egy e8400-as procit. Na a végén ez volt a helyzet és mivel nem volt pénzem új gépre, hát bele kellett törődnöm. (Pontosabban lett volna, csak a családi költségvetésünkben az én gépem sosem volt a sor elején.) Most már azért én sem játszanék 30fps alatt, de ugye megtehetem, mivel a mostani gépem képes is erre, így inkább lehúzom a grafikát, ha kell, de meg legen az a 30-60fps játéktól függően. Ahol nem kell a 60, ott a 30 megy, de szebb grafikával. Ahol meg kell a 60, ott inkább butítok a grafikán.

Zoli73: A "közmegegyezés szerint" az olyasmi, mint az "élet iskolája", illetve a "kocsmában hallottam"? Amúgy nem hülyeség az ott leírtak abban a kérdésben, hogy meddig látszik a különbség, csak az az egy rész helytelen. Az élettani kérdés, hogy a szem késleltetési tehetetlensége hogyan működik és nem közmegegyezésé. Kísérleti alapon szokás az ilyet bizonyítani. Mint például ez a kísérlet 1765-ből: [LINK]
0
0
0
0
Bronson avatar
Akármekkora kényszer is lenne, nem erőltetném magamra a 10-15 fps-t mert számomra az teljesen élvezhetetlen... ez csak játék, ennyit nem ér meg, hogy lezsibbasszam az agyam a vetítéssel...
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Ez szerintem tömör és velős válasz mindegyik kérdésre! 😀
[LINK]
0
0
0
0
csuz-li avatar
Bronson: Van, aki tud 10-15 fps-el játszani. Például az, akinek ennyit tud a gépe... 😀
A kényszer nagy úr ám!
BenjaminHun: A 24 fps az a mozik által használt hagyományos sebesség. Nem az emberi szem miatt annyi, hanem mert régen elégett a celluloid szalag az izzó előtt, ha lassan vetítették a filmet és ezért fogták a 12 képkockás filmet, amit addig használtak, és minden képkockát duplán vettek fel egymás után, így elérték a kellő sebességet a vetítésnél, miközben a felvételnél maradhattak a 12-nél, ami a minimum ahhoz, hogy mozgóképnek tűnjön a látvány és nem túl gyors ahhoz, hogy az akkori technológiával a fényérzékeny film kellő ideig maradjon az objektív mögött (plusz ugye a kurbli egyenletes tekerésének biztosításáról se feledkezzünk meg, ami az akkori kamerák meghajtása volt.). Később ez még jól is jött a motion blur miatt, mert pont maradt egy képkocka felesleg, ami helyett be lehetett tenni a kettős képet. Az élettannak nem sok köze van a 24 fps-es mozifilmekhez. Az élettani alap a 12-16 fps. De ez mozgókép és nem játék. Utóbbinál más tényezők is vannak.
0
0
0
0
usbee avatar
BenjaminHun:

Érdekes, hogy a San Andreas fps limittel kb. olyan, mint ez a videó 15 fps-nél.
Pedig elvileg 30 fps a limit.

(Viszont kikapcsolt limittel meg 1-1 dolognál rosszul számolja a játék a fizikát, így muszáj kapcsolgatni... 😞 )
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
Bronson:ezt csak általánosságba hoztam fel.. de a többi igaz a játékokra is!
0
0
0
0
Bronson avatar
ezt a 24fps dolgot a játékoknál egyszerűen nevetséges felhozni...
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
Hát aki tud 10-15 Fps-el játszani annak gratulálok! ha nem viszi észre a 15Fps VS 40Fps közt a különbséget az szerintem mennyen el szemészetre vagy nézesse meg az agyát!!
Amúgymeg az emberi szem 24 FPS nél lát folyamatos képet, de többet is képes feldolgozni!
Csak kettő példa :

0
0
0
0
Bronson avatar
Múltkor valakinek azt mondtad nézesse meg magát, ha észreveszi a különbséget 60fps felett... inkább te nézesd meg magad, hogy nem éreztél nagy különbséget a 10(!)-15 fps után... egyáltalán hogy lehet annyival játszani...?! ez abszurd.
0
0
0
0
csuz-li avatar
szbalazs95: Az, hogy játékfüggő, azt meg tudom erősíteni tapasztalatból.
A skyrim-et először (meg másodszor, harmadszor... Szóval nem hiába az egyik kedvencem) 10-15 fps-el nyomtam le. Azután jött az új gép és jóval több fps, de nem éreztem igazán a különbséget, csak szebbek lettek az árnyékok, mert végre fel tudtam húzni a grafikát, de maga az élmény és az irányíthatóság nem változott.
Az AC Black Flag szintén 10-15 fps-el ment először. Azután az új gépen szintén jóval többel. Na ott ért meglepetés. Az első játéknál meg voltam róla győződve, hogy hihetetlenül nehezen fordul a hajó. Gondoltam, végül is egy ilyen vitorlás elég nehezen fordulhatott, nem lehet vele táncolni, azért csinálták ilyenre. Na másodjára kiderült, hogy fordul az, csak ugye...
Maffia II ugyan ez. Az autók irányításán lehetett megérezni igazán a különbséget. Ám például a harcokban, semmi különbséget nem vettem észre.
0
0
0
0
usbee avatar
Ez az fps dolog szerintem eléggé játékfüggő.
Pl. a San Andreas PC-n fps limittel borzasztóan irritáló, de máshol annyira nem zavar az alacsony fps.
Ez valószínűleg, a nagy képernyőnek és a motion blur hiányának tudható be.
0
0
0
0
winrar avatar
Wot-oztam 10fps-el, nem volt lehetetlen, de nem tudnám megszokni.
0
0
0
0
Blaise1999 avatar
Hát a 15 az már számomra irritáló. 30-al megelégszek, de az alá ne nagyon menjen, inkább fölé.
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Jah, főleg a 60 fps után a 15 isteni. 😜
0
0
0
0
AnonimDark avatar
25 szerintem elfogadható, bár valóigaz hogy én az Assassins Creed 3-at 15 FPS-el játszottam (annyi volt a városban, erdőben 20-25) de mégis nagyon tetszett.. szóval sztem a 20 már játszható. (még a 15 is higgyétek el 😉 )
0
0
0
0
Kehbya avatar
Nagyon jó tanácsokat lehet itt olvasni, következőnél én is lerakom a cigit. 😆
0
0
0
0
GamerFater82 avatar
Nekem elég 30. Nem szokott izgatni hogy milyen játék hány fps-sel fut csak ne szaggasson! 😀
30 vagy 300... nem hat meg 😃
0
0
0
0
vkristof01 avatar
Masterthief: Az optimalizáltság elég messze esik attól, hogy pl. a Wolfenhez nincs SLI profil (remélem a multi gpu rendszer, mint olyan nem számít "rosszul összeállítottnak" ) vagy, hogy a Dying Light csak az első szálon terheli a CPU-t a nyolcból.

No offense, de ezek a címek nem csak nekem tudtak gondot okozni, nem mutatnak jól a szövegkornyezetükben 😀
0
0
0
0
no avatar
jolvan már nyugi van----------
0
0
0
0
Thomas96 avatar
nekem csak egy "közép" kategóriás laptopra tellett, önerőből, vért izzadva összekapartam az árát, hogy hozzájuthassak e szekszi használt készülékhez, ami az első sajátomnak nevezhető számítógépem 😀
0
0
0
0
cabus26 avatar
tata1000
Ne magadból indulj ki.Nekem sincsen csúcs gépem,hanem egy felső kategóriásnak nevezném inkább,csak az árak nagyon el vannak szállva sajnos 😞
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Xr0l4ndX-el ellentétben én szeretem ha minden ultra beállításon van persze FHD-ba és 30-60 Fps között! 😀
0
0
0
0
HENLO avatar
a mániám az hogy minden játék full lowon legyen, és a legalacsonyabb felbontáson pl, a GTA 4-et egy 1.8ghzes dual-core-os procival, 2gb rammal,és 1gb, ddr3, as 128 bites videókártyával kitoltam! 240*140-es felbontáson. Sz*rt se lehetett látni de legalább egy lagg nem volt 😃 aki egyetért ezen a téren velem az jelöljön és dobok neki tanácsokat hogyan tudjon full lowon játszani 😃 (ja és persze imádom ha 60 felett van az fps-s 😃😉
0
0
0
0
janoarsenal avatar
Én úgy vagyok vele hogy inkább legyen low minden grafikai beállítás, de normális sebességgel fusson az a játék! Witcher 3-at is úgy vittem végig, hogy minden low, és alacsony felbontás, mégis végig élveztem az egész játékot!
0
0
0
0
Masterthief avatar
A gépem nem egy felső kategóriás Gamer Pc, de nem is egy összedobott katyvasz. Tudom mi az a beállítási határérték, amit jól tud kezelni folyamatos képfrissítéssel. Nem akad, droppol, nem laggol, szaggat rajta semmi. Amik vannak játékok a gépemen, szinte mind Ultra High és Very High-High beállításon futnak, elég szép teljesítménnyel, részletességgel és megfelelő sebességgel.
Fingom nincs, némelyik hány fps-el fut, majd egyszer kíváncsiságból lemérem. Kb. 60-70 fps közt mozognak rajta. A monitorom 60 hertzre van állítva.
GTA V
Dying Light
Far Cry 4
Battlefield 3
Thief
The Evil Within
Hitman Absolution
Wolfenstein The New Order
Ezek a játékok vannak a gépemen és nem diavetítőként futnak rajta. Máskülönben nem is élvezném a játékot. De tényleg nem érdekel az fps érték. Amíg szépen és gyorsan fut rajta valami, addig nincs gondom vele.
Akik meg panaszkodnak hogy némelyik játék optimizálatlan, akad, stb. azok meg nézzenek a problémák mögé amitől a gépük összeszarja magát. (szoftverek legyenek frissítve, driverek, ne fusson feleslegesen semmi a háttérben, a hardvereket úgy állítsák össze, hogy ne üsse az egyik a másikat, mert az a teljesítmény rovására megy. No meg tartsák tisztán. Néha elég egy patch, ami stabil és jó.)
Érdekes mód, nekem semmi problémám nem akadt semelyik játékkal sem.
Tessék alaposan átfésülni a hardvereket és a rendszert. A Google pedig jó barát, ha baj van. 😀
0
0
0
0
Arnybiro avatar
Én is showtekkel értek egyet. Nem vagyok FPS buzi, nem bámulom folyamatosan, hogy mennyi FPS-em van, de azért egy 30-at elvárok, hogy azért ne egy diavetítést nézzek, hanem élvezzem a játékot amit játszok.
0
0
0
0
TeMeRolEee avatar
Aki világ életében 20fps-sel játszott, annak szinte mindegy, hogy mennyivel megy.
De például aki egy 144Hz-es TV-n vagy monitoron játszik (144FPS mellett persze) annak nem mindegy, hogy mennyi az FPS, 20/30/60 vagy 144...
Én hozzászoktam, ahhoz hogy az átlag 30/60 megvan. 20 már zavaró nekem, kivéve stratégiai játékokban, mint mondjuk a Coh2 (bár az egy külön dimenzió, ha az fps-t nézzük...) vagy CNC3-4
Az a jó, ha megvan a monitor frissítési frekvenciájához illő fps, szerintem. Afölött se jó, az alatt sem.
(A 30FPS-es lockot meg nem tudom mire vélni egyes játékokban...)
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció