Milyen gépházat vegyek?

Szerző: philips20, 2009. November 22., téma
Fórum » Asztali PC
kiváncsivagyok mit ajánlotok :d
Hozzászólások: 2 413
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
pakai93 avatar
a cpu hűtő csatlakozója 4 pines, mivel terhelésnem megfelelően szabályzott venti 😉 a sima normál ventinek van 3 pines csatlakozója 😃
de minden mezei házhűtő ventit lehet molex csatlakozóval is működtetni 😉
0
0
0
0
no avatar
Na megvan!
Az alaplapon legalább egy cpu hűtő csatlaozoó van, ami 3 pines, és a venti csatlakozója is olyan.
Akkor mi a helyzet?
Mert már meggondoltam magam, és inkább tt v3 házat veszek, amibe előre kell egy plusz venti, ami viszont 1800 an fog pörögni, és akkor azt kéne rákötni nem?
Mert azt írják, hgy az 31 decibeles.
Egyébként az sok?
0
0
0
0
no avatar
Osynho írta:
A 3pines csatlakozós ventiket feszültséggel szabályozza. Viszont csak a megfelelő aljzatokon. Nézd meg a lapod manualjában, hogy melyik ilyen.

Hát kurvahosszú az a használati utmutató és angol, ugyhogy vagy csomo dő míg megtalálom, vagy meg se fogom találni
0
0
0
0
Osynho avatar
A 3pines csatlakozós ventiket feszültséggel szabályozza. Viszont csak a megfelelő aljzatokon. Nézd meg a lapod manualjában, hogy melyik ilyen.
0
0
0
0
no avatar
Azért lenne mégegy kérdésem
Ha olyan ventillátorom van, aminek a pörgését nem lehet zabályozni, akkor ha alaplapra kötöm, akkor az alaplap sem tudja gyorsabban vagy lassabban pörgetni a terhelés függvényében?
Akkor az egy fix fordulatszám?
0
0
0
0
no avatar
Osynho írta:
Befér 2db 14-es is. Hogy ne lenne 17cm-es venti:
[url]http://pcgear.hu/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=171&Itemid=6[/url]

A Xigmatek XLF-1704 ráadásul ugyanez a propeller, csak szürke 😀

Namindegy.
azért kösza segítséget😀
0
0
0
0
Osynho avatar
Befér 2db 14-es is. Hogy ne lenne 17cm-es venti:
[url]http://pcgear.hu/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=171&Itemid=6[/url]

A Xigmatek XLF-1704 ráadásul ugyanez a propeller, csak szürke 😀
0
0
0
0
no avatar
Osynho írta:
A felsőt én fix 7V-ra kötöttem, így halk. Az elsőket rá tudod kötni, pontosabban egyet, mert csak egy csati van az alaplapon alul. Viszont én eleve 800rpm-es Noctuákat vettem, így a tápról mennek, halkan.
Biztos, hogy 17cm-es, a mérőszalag nem hazudik... 😆 A Tt híres arról ,hogy elír mindent, ill hazudik pl: 12es venti 1400RPM mellett 17dba, ami fizikai képtelenség 😀 Egyébként nézz rá a házra, 21cm széles és van egy csomó hely a felső venti mellett. A 20as be se férne...

LOL
igazad van, de akkor 2db 14 centis biztosan belefér?
Egyébként szerintem nincs is 17 centis venti😃
0
0
0
0
Osynho avatar
A felsőt én fix 7V-ra kötöttem, így halk. Az elsőket rá tudod kötni, pontosabban egyet, mert csak egy csati van az alaplapon alul. Viszont én eleve 800rpm-es Noctuákat vettem, így a tápról mennek, halkan.
Biztos, hogy 17cm-es, a mérőszalag nem hazudik... 😆 A Tt híres arról ,hogy elír mindent, ill hazudik pl: 12es venti 1400RPM mellett 17dba, ami fizikai képtelenség 😀 Egyébként nézz rá a házra, 21cm széles és van egy csomó hely a felső venti mellett. A 20as be se férne...
0
0
0
0
no avatar
Osynho írta:
Az alaplap képes szabályozni a fordulatot, ha rákötöd a ventit. PWM, vagy a feszültség megváltoztatásával. Így terhelés nélkül kis fordulaton pörög (halk), ahogy melegszik a gép, rákapcsol. Viszont ezt a ventit csak a tápra tudod kötni, így mindig maxon fog forogni (1400RPM)

oké de az első meg a fölső ventilátort nem lehet alaplapra kötni nem?
egyébként
Biztos vagy benne, Hogy csak 17centis fér előre? mert a honlapon 20-at írnak?😕
Egyébként úgy látom hogy a nagyobb fordulat szám még nem mindig jelent nagyobb zaj szintet
0
0
0
0
Osynho avatar
Az alaplap képes szabályozni a fordulatot, ha rákötöd a ventit. PWM, vagy a feszültség megváltoztatásával. Így terhelés nélkül kis fordulaton pörög (halk), ahogy melegszik a gép, rákapcsol. Viszont ezt a ventit csak a tápra tudod kötni, így mindig maxon fog forogni (1400RPM)
0
0
0
0
no avatar
Osynho írta:
Hát nekem már 1000RPM felett hangos egy 12cm.es venti 😀 De ez szubjektív. Viszont mivel a gyárit nem tudod az alaplapra kötni, így szabályozni se tudod, hogy csak terhelés alatt pörögjön. Ráadásul a fehér szín jól néz ki 😃

Bocsi de ezt most nem értem.
Hogy lehetne szabályozni?
és
Baj ha nem köthetem az alaplapra?
0
0
0
0
Osynho avatar
Hát nekem már 1000RPM felett hangos egy 12cm.es venti 😀 De ez szubjektív. Viszont mivel a gyárit nem tudod az alaplapra kötni, így szabályozni se tudod, hogy csak terhelés alatt pörögjön. Ráadásul a fehér szín jól néz ki 😃
0
0
0
0
no avatar
Osynho írta:
A két Noctuát, meg a hátsó AC-t. Amit adnak, azon csak molex csatlakozó van, de nem szeretném, ha folyamatosan 1400RPM-el forogjon... Ezért vettem ezt a PWM-es AC-t.

Mert egyébként túl hangos lenne?
0
0
0
0
Osynho avatar
A két Noctuát, meg a hátsó AC-t. Amit adnak, azon csak molex csatlakozó van, de nem szeretném, ha folyamatosan 1400RPM-el forogjon... Ezért vettem ezt a PWM-es AC-t.
0
0
0
0
no avatar
Osynho írta:
Ilynem van. A felső 17 cm-es. Előre is max egy ilyen fér. Vistont egyszerűbb 2db 12es tenni. Nézd meg a képeimet.

Megnéztem, és egész baró. De csak a két nocutát vetted külön?
Mert ha igen, akkor én szerintem 2db piros led ventit fogok bele venni.
0
0
0
0
akos328 avatar
Csak szívjon az a venti, ne hogy a felfele áramló levegőt visszanyomja.
0
0
0
0
Osynho avatar
Ilynem van. A felső 17 cm-es. Előre is max egy ilyen fér. Vistont egyszerűbb 2db 12es tenni. Nézd meg a képeimet.
0
0
0
0
no avatar
Hali!
Tanácsot szeretnék kérni😀
Ha egy ilyen házban a fölső részen már alapból van egy 20 centis piros venti, akkor szerintetek jól nézne ki, ha előre raknék bele egy 20 centis KÉK ventit?
Merthogy pirosat sehol sem találok😞
https://hardverapro.hu/dl/upc/2010-09/84095_199608_thermaltake_element_t_chassis_01.jpg
0
0
0
0
Gaboo7 avatar
Flash írta:
Nem tudja valaki hol lehet itthon ilyen házat kapni? Mindenhol csak a sima 932-t találom...😕

CM HAF-932 Black Edition:
https://www.highspecpcit.com.my/product_images/l/194/HAF-932-Black-Edition2__79538_zoom.jpg


Itt tudsz venni: [LINK]
0
0
0
0
cseszka avatar
Srácok.Mit tudtok mondani az NZXT Apollo Fehér fekete házrol?
Magyarban nemtom mennyibe kerül ez a ház,de ithon ráfutottam,és nics 10000ft ha átszámolom.Használt,de nincs megkarcolva,meg szét zuzva.
0
0
0
0
no avatar
Jan88 írta:
bartadavid94 írta:
Hali!
Építek egy gépet miditower házzal, és e kettő köött gondolkodok:Thermaltake V3 Black Edition
Cooler Master Elite 430
A szellőzés fontos, az alap 1 kék ventillátorhoz vennék mégegy ugyanolyat.
Légyszi segítsetek a választásban. A praktikum a lényeg, mert mindkettő tetszik.

A Cooler Mastet vedd meg szerintem!

Köszi a segítséget mindenkinek!
0
0
0
0
zsolo avatar
vegyél Gladiator 600-at 😃😃 az jó ház!😉 én már csak tudom
0
0
0
0
lsklsk avatar
Adom, nekem az előző 430 volt, jobb házikó 😉
0
0
0
0
almos avatar
bartadavid94 írta:
Hali!
Építek egy gépet miditower házzal, és e kettő köött gondolkodok:Thermaltake V3 Black Edition
Cooler Master Elite 430
A szellőzés fontos, az alap 1 kék ventillátorhoz vennék mégegy ugyanolyat.
Légyszi segítsetek a választásban. A praktikum a lényeg, mert mindkettő tetszik.


Énis pont e kettő között vacilláltam,de sok utána olvasás után úgy döntöttem,hogy a 430 a jobb vétel. Szerintem te is azt válaszd 😀
0
0
0
0
no avatar
Hali!
Építek egy gépet miditower házzal, és e kettő köött gondolkodok:Thermaltake V3 Black Edition
Cooler Master Elite 430
A szellőzés fontos, az alap 1 kék ventillátorhoz vennék mégegy ugyanolyat.
Légyszi segítsetek a választásban. A praktikum a lényeg, mert mindkettő tetszik.
0
0
0
0
Davenator avatar
A közeljövőben szeretném "átöltöztetni" a gépemet és arra gondoltam hogy lehet én magam alkotnék valami flancos gépházat. Ehhez szeretnék tanácsot kérni olyas valakitől aki jártas az ilyesmiben. (ez jobban illene a "milyen gépházat csináljak" témához 😆😉
0
0
0
0
Flash avatar
Nem tudja valaki hol lehet itthon ilyen házat kapni? Mindenhol csak a sima 932-t találom...😕

CM HAF-932 Black Edition:
https://www.highspecpcit.com.my/product_images/l/194/HAF-932-Black-Edition2__79538_zoom.jpg
0
0
0
0
almos avatar
Cooler Master Elite 430--erről mi a véleményenetek?
0
0
0
0
cey85 avatar
köszi mindenkinek a válaszát! már kedden reggel meg lett a gépház és tényleg nagyon jó lett. tetszik és meg vagyok vele elégedve. egy apró hiba van vele csak, hogy a GTX 460-on lévő mini HDMI csatlakozóba az átalakítót csak úgy tudtam berakni, hogy megfaragtam. Ennyi a negatívum😀
0
0
0
0
kailee avatar
köszi srácok ez tényleg jó olcsó szép és egyenesen fenséges 😀

ezer hála ne mis találok szavakat 😉😎
0
0
0
0
kakas avatar
Tesla GoD írta:
szerintem egy TT V3 jó választás lenne, ha ekkora a keret

Okosat mond a kolléga,fogadd meg tanácsát!😉
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
szerintem egy TT V3 jó választás lenne, ha ekkora a keret
0
0
0
0
thug85 avatar
Én még 13.400-ért vettem Iponnál, de ahogy most utánanéztem, nem is találtam 17 alatt! Nem gondoltam volna, hogy most ennyibe kerül!
0
0
0
0
kailee avatar
és az Aerocool ExtremeEngine 3T menyibe fájna mert mint mondtam 20k van a tápra és a házra egyaránt én meg ezt a házat 19 ért láttam :S
0
0
0
0
Zoli73 avatar
tibor560sec írta:
Én a CoolerMaster 335 Elite és a fent említett Thermaltake V3 Black Edit. közt gondolkodtam... és a Thermaltake lesz megvéve mert még nem volt ilyen felső levegő ki-be ömlős és alsó tápegység beépítéses házam : próba szerencse !
A CoolerMaster inkább konzervatívabb , ami számomra inkább előny mint sem hátrány : ha lenne a tetején olyasmi lyukazás mint a Thermaltake-nak akkor ezt venném !

Nekem egy Cooler Master Haf 922-es házam van. Van az elején az oldalán és a tetején fejenként egy 20cm-es venti és közvetlen a proci mögött egy 12 cm-es az első és az oldalsó nyomja bele a levegőt a felső és a proci mögötti meg szívja ki a házból. Eszméletlen hűtése van igaz 30 darab ezres.😉
0
0
0
0
Osynho avatar
cey85: Ilyenem van, nézd meg a képeimet. Nekem a kinézete nagyon bejön, letisztult, egyszerű, az elején lévő rácsozás is tök jó. Tágas, alsó tápos, stb. Itt ott vékonyka a lemez, de ebben az árkategóriában ez talán általános. Az egész előlap simán lekapható, alá befér 2db 12es venti, a tetején meg gyárilag adott egy 17cm-es, szal nem fog melegedni benne semmi 😜
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
a haf 912 nagyon ütősre sikerült 😃
0
0
0
0
cey85 avatar
sziasztok! mi a véleményetek a Thermaltake VK90001N2ZD Element T házról? mert ilyet akarok venni és amiket nézegettem azok közül ez volt a legjobb árban is és "tudásban" is. https://www.edigital.hu/Szamitogephaz_tap_nelkul/files/normal/d_53985.jpg
0
0
0
0
almos avatar
Énis ilyet akartam,mert eleinte úgy reklámozták,hogy 50eu lesz,most meg valami 80 körül van...kicsit hozzáraksz és máris 922-t vehetsz,ami mégjobb. De ez is nagyon jó,én csak ajánlani tudom mindenkinek,sokat olvastam róla és tényleg ideális gamer gépház.
0
0
0
0
thug85 avatar
A csajt miért nem?😆
Nem rossz ház! Mi ennek a pontos típusszáma?
0
0
0
0
tibor560sec avatar
Én a CoolerMaster 335 Elite és a fent említett Thermaltake V3 Black Edit. közt gondolkodtam... és a Thermaltake lesz megvéve mert még nem volt ilyen felső levegő ki-be ömlős és alsó tápegység beépítéses házam : próba szerencse !
A CoolerMaster inkább konzervatívabb , ami számomra inkább előny mint sem hátrány : ha lenne a tetején olyasmi lyukazás mint a Thermaltake-nak akkor ezt venném !
0
0
0
0
kakas avatar
Én szó szerint,meguntam a házat😃 Azért váltottam scoutra!
0
0
0
0
pakai93 avatar
nagyon jó ház tibor, ha tetszik kinézetre akk sztem nem lesz vele gondod 😀 HD5870 is belefér (Flash-nek van ilyen háza és vga-ja) kategóriájában sztem verhetetlen 😉
0
0
0
0
almos avatar
Lehet,hogy énis ilyet veszek,már 10k alatt is lehet kapni 😃
0
0
0
0
kakas avatar
tibor560sec írta:
Mi a véleményetek a Thelmaltake V3 Black Edition-ról
ez a ház nagyon megtetszett ! És az ára is nagyon kedvező !
Videókártya 9800 GT , GTS 450 , GTX 465 amit belerakok majd még nem tudom melyik , szóval ezek a kártyák gond nélkül elférnek benne ugye ? Ilyen árkategóriában van-e még esetleg ilyen kaliberű ház ?
https://www.extremepc.co.nz/images/ttv3.jpg
Nagyon jó ház,jó a légáramlása is! 5870-et is belelehet rakni.
0
0
0
0
tibor560sec avatar
Mi a véleményetek a Thelmaltake V3 Black Edition-ról
ez a ház nagyon megtetszett ! És az ára is nagyon kedvező !
Videókártya 9800 GT , GTS 450 , GTX 465 amit belerakok majd még nem tudom melyik , szóval ezek a kártyák gond nélkül elférnek benne ugye ? Ilyen árkategóriában van-e még esetleg ilyen kaliberű ház ?
https://www.extremepc.co.nz/images/ttv3.jpg
0
0
0
0
zsolo avatar
Cooler Master CM-690 II , Cooler Master Gladiator 600, Thermaltake M5 VJ2000BNSD, sztem ezek nagyon jó házak, főleg az első!!😉
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Sziasztok!
Nagyjából összeraktam egy viszonylag komoly gépet, viszont nem tudom milyen házba tegyem bele. Nem akarok túl sokat költeni a házra, nem fontos hogy színes, mintás, és egyéb extrás legyen csak, legyen benne elég hely mert intenzív használat fog várni a gépre ezért mindet akarok hűteni benne amit csak lehet. Szóval milyen házat tudtok ajánlani amiben lesz elég hely a hűtőknek?
Melyik hardverre milyen hűtőt javasoltok.
Gépek a "Gépeim" oldalon.
Köszi mindenkinek!
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció