Gép hiba?

Szerző: suvi, 2009. August 01., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 6 628
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Juventino87 avatar
Sziasztok!
A segítségeteket kérném. Nemrég vettem egy Acer laptopot, és az elején minden szépen működött. De egy ideje, amikor "alvó állapotba" kéne lépnie ,nemes egyszerűséggel kikapcsol. Amikor összecsukom a notebookot akkor is, és amikor egy idő után magától "alvó állapotba" kéne kapcsolnia akkor is. A rendszert újra húztam és még mindig ezt csinálja, és mikor kikapcsolás utána nyomok bármyilen gombot akkor azt írja ki, hogy a rendszer hiba után helyre álllt. Nem igazán értem az okát, próbáltam már mindenféle keresgélni hogy mi lehet a baja, de semmire nem jutottam ,így arra kérnék mindenkit hogy akinek volt már hasonló problémája az megírhatná hogy mi a teendő. Előre is köszönöm.
Üdv
0
0
0
0
gibdj avatar
Ritkán, de én is hallom ezt a ciripelést. Főleg régebben, mikor a Crysis-t indítottam, azz elején az introknál jött elő.
0
0
0
0
lsklsk avatar
Arra is gondoltam,de akkor nem hiszem,h lenne görgetésnél mikrociripelés...
0
0
0
0
sisko avatar
Az könnyen lehet valamely hűtőventi is,mert terhelés alatt magasabb fordulaton pörögnek,ezáltal hangosabbak is,ha pedig kilépsz a játékból,visszalassulnak.
0
0
0
0
lsklsk avatar
Na, lekaptam az oldalát a gépemnek és nagyon halkan, de ott is lehet hallani a ciripelést. Nem a vinyó és nem a táp felől jön. Valahol a vga, proci+hűtő társasága körül talán. Amint belépek játékba ez erősödik,s amint kilépek gyengül...Mi lehet ez?

Amikor görgetek le egy oldalt a géppel, akkor is ad ki mikrociripeléseket: görg(cip)-görg(cip)...idegesítő... :S
0
0
0
0
lsklsk avatar
Feki1991 írta:
lsklsk írta:
Üdv!terheléskor ciripel picikét vmi a gépemben. talán a vinyó felől jön. miért van ez és mi erre az orvoslás?


A merevlemezen kívül a tápegység is szok zajt kiadni (gerjed)


Nem, azzal nincs baj 😀
0
0
0
0
Feki1991 avatar
lsklsk írta:
Üdv!terheléskor ciripel picikét vmi a gépemben. talán a vinyó felől jön. miért van ez és mi erre az orvoslás?


A merevlemezen kívül a tápegység is szok zajt kiadni (gerjed)
0
0
0
0
lsklsk avatar
Üdv!terheléskor ciripel picikét vmi a gépemben. talán a vinyó felől jön. miért van ez és mi erre az orvoslás?
0
0
0
0
Jeszy93 avatar
Rendben akkor holnap szerválok valahonnan egy tápot aztán majd meglátjuk😃 köszi a gyors választ😀
0
0
0
0
Osynho avatar
Mivel noname tápod van, sanszos a dolog. 😕 Kérj kölcsön egy másikat és ha úgy nem indul újra, akkor a táp a gond.
0
0
0
0
Jeszy93 avatar
Sziasztok! Nekem olyan problémám van, hogy olykor olykor újraindul a gép(akkor is ha nincs terhelés alatt szal csak netezek pl). Én a tápra gyanakszom de nem vagyok benne egészen biztos mert nincs semmi szaga vagy ilyesmi. Esetleg valami ötlet, hogy hogyan tudnék róla megbizonyosodni vagy hogy még mi okozhatja a problémát?
A segítségeket előre is köszönöm😀
0
0
0
0
Screamer avatar
hát majd kiderül ha meglesz , ha meglesz midnen ugyis ujra nyomom a gépet
0
0
0
0
Osynho avatar
Nem csak a fogyasztás a lényeg, de ez már a te dolgod.
0
0
0
0
Screamer avatar
régi windowson nemvoltak ien gondjaim, szoval amit irtam h windows miat is lehet h nemtelepitete fel teljesen a rendszert, meg kikéne pucolni a gépet 😆 de majd meglátjuk ha meglesz áprilisra lesz meg és uj procim kb 9 watal fogyaszt többet mint mostani , ez fogyaszt 86 ot amit veszek azmeg 95 öt
0
0
0
0
Osynho avatar
A tápra. Elég gagyi, sajnos. A mostani instabilitás is lehet simán emiatt, egy többet fogyasztó 4 magos procit meg még véletlenül se bíznék rá hosszútávon. 😕
0
0
0
0
Screamer avatar
mármint alapra v tápra? a táp az marad ideig 😆 de valszeg az is lehet hogy a windows XP.... vmi Death Editionom volt, aminek telepités végén ráadásul hibát is jelzet h netmudta rendesen befejezni ( ahoz képest viszont megy a gép 😆 ) de alaplapom más lesz

szal azis valoszinü h hibásan telepitete XP-t a tört windows


szerk: még anniy ezelöti karim nem 128 bites hanem 64 bites 2.0ás volt és azt nemvete be alaplapom ( Geforce gt 210 volt ddr2 es )
0
0
0
0
Osynho avatar
Ettől nem fagyhat. Visszafelé kompatibilisek a pci-e slotok, vga-k. Szoftveres hiba is lehet, vagy pl a tuning miatti instabilitás. Ezen kívül táp... Remélem a 4 magos procit nem erre akarod kötni 😀
0
0
0
0
Screamer avatar
Nekem néha elöfordul h a gépem kifagy, v kikapcsoláskor kék halál ... mitől lehet? ( jelenleg még nincs meg a 4 magos proci meg alaplap meg ramok)

Intel Celeron D 3,06 Ghz @ 3,68 Ghz
2GB DDR2 Ram 667 Mhz ( de csak a felén megy nemtom mér )
Ati Radeon HD 3650 GDDR4 512 es VGA
meg MSI 915P Neo2 v2.0 alaplap
420 Wattos Colorsit táp

kikapcsoláskor a kékhalált a pci.sys -re irja ki ....

az én egyik elméletem valoszinüleg a kövi: Alaplapom PCI-e 16x ost támogatja csak , 2.0 át már nem , az én VGA -m 128 bites 2.0 ás VGA, de ebe alaplapba tetem bele képet ad meg viszi rendesen

az elöfordulhat h azér fagy ki / dob be kékhalált mert az alaplap nem támogatja / nem kompatibilis / nem szereti a VGA -mat?
0
0
0
0
Osynho avatar
Igen, jó kis táp, jó áron. Kábeleket nézd meg, mielőtt megveszed, az 500-ason hosszabbak, illetve több van.
0
0
0
0
Zsolt19892 avatar
Osynho írta:
Egy 400W-os simán viszi, még egy középkategóriás vga is simán belefér. De vehetsz 500ast is, az sem sokkal drágább. Olcsó és jó pl FSP APN, SAGA II, Chieftec CTG. Drágábban Seasnic, Enermax stb. Nemtom mennyit szánnál rá.


Egy másik fórumon azt mondták hogy ez az olajcsöpögés nem baj, nem kell vele csinálni semmit! Az azért olajos hogy ne súrlódjon vagy valami ilyesmi, és hogy lehet venni ilyent minden számítástechnikai boltban! A lényeg hogy jó legyen, nem baj ha drágább! De én valami ilyesmire gondoltam Chieftec CTG 450W! Ez jó lehet? Régebben ezt ajánlották!

Szerk.: Most nézem hogy te is azt a Chieftec írtad amelyiket én!😀
0
0
0
0
Osynho avatar
Egy 400W-os simán viszi, még egy középkategóriás vga is simán belefér. De vehetsz 500ast is, az sem sokkal drágább. Olcsó és jó pl FSP APN, SAGA II, Chieftec CTG. Drágábban Seasnic, Enermax stb. Nemtom mennyit szánnál rá.
0
0
0
0
Zsolt19892 avatar
Osynho írta:
Zsolt19892 írta:
Osynho írta:
Felül van a táp és folyik belőle az olaj? 😲 Én tuti nem játszanék egy ilyen táppal (codegen). Még jó állapotban se bíznám rá a gépemet, hát még így...


Én amikor vettem ezt a gépet nem tudtam milyen az a codegen táp! Megkérdeztem a boltba, persze hogy azt mondták hogy jó! Nem úgy folyik mint a csapból a víz!😃 Csak csöpögött, de már lehet hogy régen, mert ma vettem észre, de azon kivül semmi mást nem tapasztaltam. Tehát semmi fura hang, vagy ilyesmi!


Egy csepp is képes zárlatot okozni. A táp pedig még mindig veszélyes a gépedre 😀


Értem!😕 Kicserélem minél hamarabb! De előbb szétszedtem a tápot! Nem láttam semmi furát, portalanítottam meg az olajat letöröltem! Ennyit bírtam csinálni! Most meg megfigyelem lesz-e újabb folyás! Milyen tápot vegyek? Melyik jó, megbízható? Ha mondjuk szeretnék egy újabb vidikarit is akkor jó legyen hozzá! Szóval beinduljon a gép!
0
0
0
0
Osynho avatar
Zsolt19892 írta:
Osynho írta:
Felül van a táp és folyik belőle az olaj? 😲 Én tuti nem játszanék egy ilyen táppal (codegen). Még jó állapotban se bíznám rá a gépemet, hát még így...


Én amikor vettem ezt a gépet nem tudtam milyen az a codegen táp! Megkérdeztem a boltba, persze hogy azt mondták hogy jó! Nem úgy folyik mint a csapból a víz!😃 Csak csöpögött, de már lehet hogy régen, mert ma vettem észre, de azon kivül semmi mást nem tapasztaltam. Tehát semmi fura hang, vagy ilyesmi!


Egy csepp is képes zárlatot okozni. A táp pedig még mindig veszélyes a gépedre 😀
0
0
0
0
Zsolt19892 avatar
Osynho írta:
Felül van a táp és folyik belőle az olaj? 😲 Én tuti nem játszanék egy ilyen táppal (codegen). Még jó állapotban se bíznám rá a gépemet, hát még így...


Én amikor vettem ezt a gépet nem tudtam milyen az a codegen táp! Megkérdeztem a boltba, persze hogy azt mondták hogy jó! Nem úgy folyik mint a csapból a víz!😃 Csak csöpögött, de már lehet hogy régen, mert ma vettem észre, de azon kivül semmi mást nem tapasztaltam. Tehát semmi fura hang, vagy ilyesmi!
0
0
0
0
Osynho avatar
Felül van a táp és folyik belőle az olaj? 😲 Én tuti nem játszanék egy ilyen táppal (codegen). Még jó állapotban se bíznám rá a gépemet, hát még így...
0
0
0
0
Zsolt19892 avatar
szabyy írta:
Zsolt19892 írta:
szabyy írta:
Lehet h a csapágy kenése az, de nem biztos, csak tipp


Köszi! Az baj lehet? Mit bírok csinálni?


Legroszabb esetben szerintem leéghet a vente, és nem lesz hőtése a tápnak, talán szétszeded, és megnézedd nincs-e széttörve egy-két csapágy, vagy a gyűrű szakadt, de szerintem én nem nagyon piszkálnám, ha garanciás akk vidd vissz ahol vetted, ha meg nem akkor meg a legközelebbi pc üzletbe, vagy vegyél egy új tápot


Értelek! Szerintem már nem garanciás mert én régebben szétszedtem, és megtisztítottam, mert nagyon poros volt! Majd még figyelem! De semmi fura hangot nem add ki csak folyik valami trutyi, vagy folyt, és már nem folyik, csak a maradványa! De már tervben volt egy új táp, de akkor most lehet itt az ideje! Azért még kérdezősködök! Köszönöm a segítséget!
0
0
0
0
szabyy avatar
Zsolt19892 írta:
szabyy írta:
Lehet h a csapágy kenése az, de nem biztos, csak tipp


Köszi! Az baj lehet? Mit bírok csinálni?


Legroszabb esetben szerintem leéghet a vente, és nem lesz hőtése a tápnak, talán szétszeded, és megnézedd nincs-e széttörve egy-két csapágy, vagy a gyűrű szakadt, de szerintem én nem nagyon piszkálnám, ha garanciás akk vidd vissz ahol vetted, ha meg nem akkor meg a legközelebbi pc üzletbe, vagy vegyél egy új tápot
0
0
0
0
Zsolt19892 avatar
szabyy írta:
Lehet h a csapágy kenése az, de nem biztos, csak tipp


Köszi! Az baj lehet? Mit bírok csinálni?
0
0
0
0
szabyy avatar
Lehet h a csapágy kenése az, de nem biztos, csak tipp
0
0
0
0
Zsolt19892 avatar
Nálam valami olaj folyik ki a tápból! Szerintem a ventilátorból, mert körülötte olajos! Mi lehet a baj?
0
0
0
0
kailee avatar
hali
valaki tudna segíteni olyan problémám lenne hogy 2 particióm eltünt a semmibe nem jelzi a gép a vinyónak az össz méretét jelzi de csak azt a particiót mutatja amin a windows is van win7 64bit.

particionáló programmal megnéztem a particiók léteznek és az adatok is rajta vannak csak valahogy mégse akarja megjeleníteni ha másik gépbe rakom akkor meg megjeleníti valami ötlet azon kívül hogy rakjam jra a windowst.

segítsetek pls hogy tudom vissza hozni őket?
0
0
0
0
no avatar
Hali!Segítség kellene.Az alaplapom 533/667 mhz-en kezeli a ramokat.Nekem két db ddr2 1gb 800 mhz-es van,de 400 mhz, vagy 533 mhz-en futnak.Miért?
667 mhz-re miért nem tudom állítani?
0
0
0
0
Doriath avatar
Oké, kösz a választ! Ezzel most megnyugtattál😃
0
0
0
0
akos328 avatar
Doriath, persze ez normális. én is így vagyok vele, miközben bootol a windows, addig hallom a proci, a VGA coolereket is, de miután felállt, már csak a tápot.
0
0
0
0
Doriath avatar
Sziasztok! Szeretném a segítségeteket kérni! Nem rég karácsonyra vettem egy Gainward GeForce GT240 1024MB DDR5 tipusú vga-t. Minden rendesen működik csak nem tudom hogy az baj-e hogy amikor bekapcsolom a gépet felpörög a vga ventije utánna vissza áll. Nem tudom hogy ez normális-e vagy nem ezért kérdeztem.

Válaszotokat előre is köszönöm!
0
0
0
0
no avatar
Nem lehet aktiválni egy szükséges biztonsági modult.
Ez a program nem hajtható végre (3000).
Erre ha vki tudna megoldást meghálálnám egyéb módon is.
WINDOWS 7 32 bites (ultimate) legális.telepítettem az xp-t rá virtuális pc-vel és ezt írta ki.
Nem lehet aktiválni egy szükséges biztonsági modult.
Ez a program nem hajtható végre (3000).
0
0
0
0
jokerke96 avatar
Sziasztok! Bocs az offért de nincs chatbox és nemtdok más "forgalmasabb" helyre írni. Darksiders gépigényéhez jöjjön már valaki PLS!
0
0
0
0
hojofor avatar
A speaker és a power gomb azért kicsit más szerintem 😃
0
0
0
0
akos328 avatar
ezek nem úgy égnek mint a papír, hisz fémről van szó. kormos elszineződést és égett szagot érezhetsz. Az első összeszerelésnél és is rossz helyre dugtam a power gombot, de nem történt semmi, csak nem kapcsolt be, de nem égett le
0
0
0
0
hojofor avatar
akos328 írta:
Sztem rosszak voltak az alaplap chiphűtő bordái, és nem tudták rendesen leadnia hőt, és csak azok adták be az unalmasat, mert különben a többi komponensen is észrevennéd a galibát. De mivel azt írtad, a lapon kívül nincs semminek se baja, így a CPU-nak sincs




Az alaplap azért égett le, mert valamit elkötöttem rajta 😆
És a házon bellül található hangszórót vagyis a SPEAKERT kötöttem be rosszúl véletlenűl és az miatt égett meg.
De nem úgy égett meg, hogy lángok meg fekete foltok, hanem két apró négyzet fele kifehéredett... Persze égett szar meg kicsi "fény" látszódott. 😀
0
0
0
0
hojofor avatar
A vinyóban egy "cd alakú fém pörög" 😀
Amúgy köszönöm a véleményeket, még várok hátha írnak még valamit 😀

Nekem akkor ad ki ilyen sípoló hangot mikor leállítom a gépemet és az a CD-alakú szar lelassul és megáll 😀
Nem tudom mi lehet nálad a baj... :S
0
0
0
0
Zsolt19892 avatar
Sziasztok!

Nekem az lenne a problémám hogy valami sípoló hang jön ki a gépemből! Nem nagyon hangos, de lehet hallani! Én az egyik ventilátorra gondoltam, de amikor hallgatozok közelebről akkor a vinyotol jön a hang! Lehetséges hogy az sípol? Mert elvileg abban is van valami kis pörgöke! Valaki valami tipp? Köszönöm!
0
0
0
0
akos328 avatar
Sztem rosszak voltak az alaplap chiphűtő bordái, és nem tudták rendesen leadnia hőt, és csak azok adták be az unalmasat, mert különben a többi komponensen is észrevennéd a galibát. De mivel azt írtad, a lapon kívül nincs semminek se baja, így a CPU-nak sincs
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
igen, bár pár havonta gondol 1et és besípol, aztán szétszedem-összerakom és már jó😃
0
0
0
0
szabyy avatar
Tesla GoD írta:
az én procim alján kis égési kráterek vannak, és a foglalat tűi is részben töröttek, mégis megy. ha nem jó a proci, valszleg csak nem ad majd képet, a lapot nem hiszem h tönkrevágja



Az lol ugy megy a gép?😆
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
az én procim alján kis égési kráterek vannak, és a foglalat tűi is részben töröttek, mégis megy. ha nem jó a proci, valszleg csak nem ad majd képet, a lapot nem hiszem h tönkrevágja
0
0
0
0
hojofor avatar
Hali! Mivel nem tudok új topikot nyitni ezt találtam a leg alkalmasabbnak a kérdésemre.
Nah szóval...

Vettem egy alaplapot és egy procit összetettem, de az alapon két csipp kisűlt. Ezt az esetet a HDD, VGA, RAM, TÁP, Meghajtó minden megúszta, mert most is azokat használom, de a vadonat új intel processzorom nem tudom épp-e.
Szerintetek kockázatos lenne-e a procit új alaplapba tenni és kipróbálni?
Szemmel látható nyoma nincsen, hogy mesgűlt volna semmi elszíneződés, semmi szag.
De nem tudom eldönteni... (Mondjuk a kis körök az intel proci alján egy kis helyen egy árnyalattal sötétebbek voltak mint a többi, de az valószínűleg új lenyomat, mert lejön ^^)
Na tehát, most nem tudom mit tegyek. Számomra drága volt a proci és már megvan az új lap.
Most vajon tönkreteszi-e ha rossz vagy nem rossz és jó lesz.
Érdemes kockáztatni?
Vagy mit csináljak? (Én szervízben teszteltetésre gondoltam)
Remélem tudtok épkézláb érvet adni, és irányt mutatni.
0
0
0
0
Zsolt19892 avatar
Sziasztok!

Nekem az lenne a problémám hogy valami sípoló hang jön ki a gépemből! Nem nagyon hangos, de lehet hallani! Én az egyik ventilátorra gondoltam, de amikor hallgatozok közelebről akkor a vinyotol jön a hang! Lehetséges hogy az sípol? Mert elvileg abban is van valami kis pörgöke! Valaki valami tipp? Köszönöm!
0
0
0
0
gaborweb avatar
vyce írta:
rendben! köszi!


Szívesen.

Ha kérdésed van nyugodtan írj!
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció