Gép hiba?

Szerző: suvi, 2009. August 01., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 6 628
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
no avatar
Én is csak ennyit tok mondani mint zsolt!
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Mind2.
LAssan tölt be? NEm szokott sípolni? Mikor volt újratelepítve? VÍrusírtó van, milyen? Töredezettség-mentesítés befigyel néha? Scan disk játszik? 😊
Ennyih 😜
0
0
0
0
ricky911 avatar
Az aki ezt megválaszolja kap egy mezei piros pontot: Nem egyszer fordult elő velem hogy lefagyott a gép nyomtam egy RESET gombot elkezdett újraindulni a gép aztán leáll aztán megint újraindul aztán megint leáll és harmadjára sikeresen be bootol. Ez mitől van?? 😕
Hardveres vagy Szoftveres hiba lehet?
0
0
0
0
no avatar
kakas írta:
1.Amikor kékhalált kapsz,nyomj egy Pause Break gombot,nézd meg mit ír,és járj utána mi lehet a probléma.
2.Miután kékhalált kaptál,ugye újraindul a gép,és ott még kiírhatja,hogy mi a baja,mi zavarja!


Kösz,megpróbálom, pause break gombra nem gondoltam, amikor pedig újraindul akkor lefagyási/újraindulási sorozat indul el, és általában nem a kékhalál szokott utolsónak bekövetkezni. Akkor majd legközelebb megnézem,kösz.

Heh megtudtam mi volt a baja, processzor hűtője annyira koszos volt hogy nem hűtötte rendesen és mindig túlmelegedett, de egy tisztítás megoldotta szerencsére
0
0
0
0
kakas avatar
1.Amikor kékhalált kapsz,nyomj egy Pause Break gombot,nézd meg mit ír,és járj utána mi lehet a probléma.
2.Miután kékhalált kaptál,ugye újraindul a gép,és ott még kiírhatja,hogy mi a baja,mi zavarja!
0
0
0
0
no avatar
kakas írta:
LagMatyi írta:
Üdv,
Nekem az lenne a bajom, hogy a gépem egyre gyakrabban kap kékhalált, ujraindul magától, simán befagy.A régi rendszernél(32 bitesnél) is ezt csinálta, kb 1-2 hete raktam a gépre 64 bitest. Szerintem valamelyik alkatrész meg fog halni nemsoká vagy valami nagyon átállítódott, valaki tudna adni egy tippet hogy mit csináljak vagy hogy állapítsam meg hol a gond?
Választ előre is kösz

Előfordulhat,hogy a 32-64 bitesen is megvan az a szoftver,fájl ami zavarja.
Ha viszont nem szoftverhiba,akkor hardver lesz!


Lehetséges de hogy állapítsam meg hogy melyik szoftverrel van a gond?
0
0
0
0
kakas avatar
LagMatyi írta:
Üdv,
Nekem az lenne a bajom, hogy a gépem egyre gyakrabban kap kékhalált, ujraindul magától, simán befagy.A régi rendszernél(32 bitesnél) is ezt csinálta, kb 1-2 hete raktam a gépre 64 bitest. Szerintem valamelyik alkatrész meg fog halni nemsoká vagy valami nagyon átállítódott, valaki tudna adni egy tippet hogy mit csináljak vagy hogy állapítsam meg hol a gond?
Választ előre is kösz

Előfordulhat,hogy a 32-64 bitesen is megvan az a szoftver,fájl ami zavarja.
Ha viszont nem szoftverhiba,akkor hardver lesz!
0
0
0
0
no avatar
Üdv,
Nekem az lenne a bajom, hogy a gépem egyre gyakrabban kap kékhalált, ujraindul magától, simán befagy.A régi rendszernél(32 bitesnél) is ezt csinálta, kb 1-2 hete raktam a gépre 64 bitest. Szerintem valamelyik alkatrész meg fog halni nemsoká vagy valami nagyon átállítódott, valaki tudna adni egy tippet hogy mit csináljak vagy hogy állapítsam meg hol a gond?
Választ előre is kösz
0
0
0
0
Erik94 avatar
szerintem instalald ujra a windowsot és tedd bele a 7est ha még nincs😃
0
0
0
0
kakas avatar
Popfan írta:
Sziasztok!

Belerakattam a gépembe az 1 gigás memóriám mellé még egy ugyanolyan 1 gb-os RAM-ot és felmerült egy probléma: játék közben sokszor van úgy, hogy újraindul a gép megmagyarázatlan okból. Ez a jelenség csak az új RAM behelyezése után bukkant fel, szóval nagyon valószínű, hogy az a ludas, na de mégis, pontosan mi lehet a baj?

Próbáld meg,hogy kiveszed a régi ramodat,és az új ramot az összes slotba rakd bele,ha besípol akkor az alaplappal lesz a gond,ha nem akkor esetleg a késleletéssel lehet a gond,hogy nem egyeznek...
0
0
0
0
Popfan avatar
Sziasztok!

Belerakattam a gépembe az 1 gigás memóriám mellé még egy ugyanolyan 1 gb-os RAM-ot és felmerült egy probléma: játék közben sokszor van úgy, hogy újraindul a gép megmagyarázatlan okból. Ez a jelenség csak az új RAM behelyezése után bukkant fel, szóval nagyon valószínű, hogy az a ludas, na de mégis, pontosan mi lehet a baj?
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
még a vinyó lehet a ludas, azt érdemes megnézni 1 másik gépben
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Hát ha pont amikor jönne a windows töltése és akkor hal be akkor rakd újra az oprendszert ha már korábban akkor valószínűleg valamivel van problémája! Valami meghalhatott!
0
0
0
0
Thomaska avatar
És ilyenkor mi a teendő? 😀 Mit tudok csinálni?
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
hát ha a BIOS okés, akkor az oprendszer halt be...
0
0
0
0
Thomaska avatar
Hali!

Nekem az a gondom, h elindítom a gépet, kiírja a BIOS dolgokat, de aztán nem csinál semmit a gép. Pontosabban, a monitor elfeketedik, de a gép működik tovább, hallom, hogy búg, de nem történik semmi.
Esetleg tudja-e valaki, hogy mi a gond?
0
0
0
0
HeyJoe-PCRPG-HUN avatar
Devis írta:
Üdv midenkinek
Lenne egy kis poblémám a ramjaimmal.
A dolog úgy kezdődött h ugye 1,5 gb-t ramom volt és bővíteni akartam. (Vettem még 3 évvel ezelőtt 1 gb-t ramot az alap ram mellé) Most is vettem egy 1 gb-osat, beraktam az alap, gép mellé kapott ram helyére, és ugyan a gép nem jelez hibát a gép 2 gb helyett csak 1 gb-ot vesz észre. solo-ban kipróbáltam mindekettőt, mentek.
OS: Windows 7 32 bit
Tehát a probléma: 2gb helyett csak 1 gb-ot vesz észre a gép, külön-külön mennek

UI: everest mindkettőt kimutatja ha bent van egyszerre mindkettő

Edit: bementem winfos szeközök és hardverekbe, észre vette hogy van hardver változás de igazából nem csinál semmit, tehát a win dows 7 is észre vette az új ramot


Hmmm....erdemes azonos gyartotol, azonos tipusu RAM-okat vasarolni, mert meg olykor azokkal is lehet problema. Kulonbozo RAM-ok esteben pedig sajnos gyakori a hibalehetoseg, h pl. nem ismeri fel 1utt a rendszer oket jol es nem tudja kezelni sem igy oket 1utt sajnos.
0
0
0
0
Devis avatar
Üdv midenkinek
Lenne egy kis poblémám a ramjaimmal.
A dolog úgy kezdődött h ugye 1,5 gb-t ramom volt és bővíteni akartam. (Vettem még 3 évvel ezelőtt 1 gb-t ramot az alap ram mellé) Most is vettem egy 1 gb-osat, beraktam az alap, gép mellé kapott ram helyére, és ugyan a gép nem jelez hibát a gép 2 gb helyett csak 1 gb-ot vesz észre. solo-ban kipróbáltam mindekettőt, mentek.
OS: Windows 7 32 bit
Tehát a probléma: 2gb helyett csak 1 gb-ot vesz észre a gép, külön-külön mennek

UI: everest mindkettőt kimutatja ha bent van egyszerre mindkettő

Edit: bementem winfos szeközök és hardverekbe, észre vette hogy van hardver változás de igazából nem csinál semmit, tehát a win dows 7 is észre vette az új ramot
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
hát nem ártana a másikat is, lehet hogy azon van valami vírus, vagy progi ami lassít, ált a windows-ba telepszenenek be de előfordulhatnak máshol is. ha sok "fontos" cucc van rajta akkor kössétek ki és nézzétek meg h a C önállóan lassul-e
0
0
0
0
utahl2 avatar
Van egy sp3 windows, akkor mindkét vinyót lekéne formatálni?
Tesom mindig csak a C-t szokta, mert azon van a windows.
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
úgy látom 2 vinyó van, mind 2 formatálva volt? am max szedjetek le 1 újabb sp3 as xp-t és próbáljátok azzal(adhatok linket pm-ben ha kell nekem ez van fent és teljesen jól műxik)
0
0
0
0
utahl2 avatar
Igen, előte még lelett formázva. Tesóm kitisztitota gépet, s nem olvasta az 512 mb ramot, csak az 512-öt, elégé lassul volt a gép, rosszul volt beletéve az 12 mb ram de ez beletettül jól , ezután is lassu volt a gép , de azóta már 1-2-szer újralett téve a windows.
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
és üres vinyóra tettékek újra?
0
0
0
0
utahl2 avatar
Tesón még régebben feltette az eredeti windows amit adta a géphez, felfrisitette. Aztán csak balassult a gép s feltettük utána feltettük a egy windows sp2-t melly régebben is ezt használtuk
0
0
0
0
Airbornman avatar
elképzelhető hogy pont ez a baj hogy kicsit kevés az alkalmazások sora.lehet hogy az op. rendszerrel van a gond.
0
0
0
0
utahl2 avatar
[LINK]
itt vannak a folyamaok miközbe semmit nem csinálok, de nekem az előjegyzet memória túl kevésnek nézki :/ mert régebben olyan 400-450 mb volt.
0
0
0
0
philips20 avatar
nem hiszem hogy az alaplap ilyen problémát okozna bár kitudja
0
0
0
0
utahl2 avatar
Lenne egy olyan problémám, hogy újrateszem a gépet, 1-2 napig jó minden aztán meg nagyon lelassul.Már a youtube-on se tudok nézni :/ Biztos nem virus mert már 2-szer újra lett téve a gép, de nemsegített rajta.A nővérem azt állítja hogy az alaplappal lehet valami gond.
0
0
0
0
twoKgames avatar
Feki1991 írta:
twoKgames írta:
Feki1991 írta:
twoKgames írta:
mozzila-t de google chrone-n se megy


Valahogy éreztem hogy a Mozillát használtad, az néha elszok állítódni, próbálj proxy szerón keresztül felmenni a weboldalakra!
Itt találsz néhányat: [LINK]

Az fura hogy Chrome-n sem megy, milyen verziót használsz a Mozillából s a Chromeből?..+ próbáld ki hogy véletlenül az Explorer nem-e nyitja ki a weblapokat, próba "cseresznye" 😉


explorer sem megy...
én a javára gyanakszom, mert reggel azt frissítette a gép
tegyem fel újra?


Proxy szerón keresztül próbáltad?
A java ilyen nagy galibát nem csinál, de meglehet, sztem csinálj egy rendszer vissza állítást úgy megfog javulni


megjavult!
most már minden sokkal gyorsabb is....
azért ha máskor is történik ilyen akkor újrateszem a javát
0
0
0
0
Feki1991 avatar
twoKgames írta:
Feki1991 írta:
twoKgames írta:
mozzila-t de google chrone-n se megy


Valahogy éreztem hogy a Mozillát használtad, az néha elszok állítódni, próbálj proxy szerón keresztül felmenni a weboldalakra!
Itt találsz néhányat: [LINK]

Az fura hogy Chrome-n sem megy, milyen verziót használsz a Mozillából s a Chromeből?..+ próbáld ki hogy véletlenül az Explorer nem-e nyitja ki a weblapokat, próba "cseresznye" 😉


explorer sem megy...
én a javára gyanakszom, mert reggel azt frissítette a gép
tegyem fel újra?


Proxy szerón keresztül próbáltad?
A java ilyen nagy galibát nem csinál, de meglehet, sztem csinálj egy rendszer vissza állítást úgy megfog javulni
0
0
0
0
twoKgames avatar
Feki1991 írta:
twoKgames írta:
mozzila-t de google chrone-n se megy


Valahogy éreztem hogy a Mozillát használtad, az néha elszok állítódni, próbálj proxy szerón keresztül felmenni a weboldalakra!
Itt találsz néhányat: [LINK]

Az fura hogy Chrome-n sem megy, milyen verziót használsz a Mozillából s a Chromeből?..+ próbáld ki hogy véletlenül az Explorer nem-e nyitja ki a weblapokat, próba "cseresznye" 😉


explorer sem megy...
én a javára gyanakszom, mert reggel azt frissítette a gép
tegyem fel újra?
0
0
0
0
Feki1991 avatar
twoKgames írta:
mozzila-t de google chrone-n se megy


Valahogy éreztem hogy a Mozillát használtad, az néha elszok állítódni, próbálj proxy szerón keresztül felmenni a weboldalakra!
Itt találsz néhányat: [LINK]

Az fura hogy Chrome-n sem megy, milyen verziót használsz a Mozillából s a Chromeből?..+ próbáld ki hogy véletlenül az Explorer nem-e nyitja ki a weblapokat, próba "cseresznye" 😉
0
0
0
0
twoKgames avatar
mozzila-t de google chrone-n se megy
0
0
0
0
Feki1991 avatar
twoKgames írta:
sziasztok
valamiért pár oldal nem jön be pl. youtube, download.cnet, port.hu
vagyis úgy kb minden 2. honlap ami nagyon fontos nekem!
nem tudom miért nem jönnek be egyszerűen a végtelenségig töltődnek...
eddig mindig betöltötte a net
szerintetek mi lehet a baj?
flash player vagy valami ilyesmi?
vírusellenőrző 92%-on van szal az nem ...


Milyen böngészőt használsz?
0
0
0
0
twoKgames avatar
sziasztok
valamiért pár oldal nem jön be pl. youtube, download.cnet, port.hu
vagyis úgy kb minden 2. honlap ami nagyon fontos nekem!
nem tudom miért nem jönnek be egyszerűen a végtelenségig töltődnek...
eddig mindig betöltötte a net
szerintetek mi lehet a baj?
flash player vagy valami ilyesmi?
vírusellenőrző 92%-on van szal az nem ...
0
0
0
0
noPublicFG avatar
meszes írta:
Sziasztok!
2 kérdésem is lenne,remélem jó helyre írok ilyen kérdésben:

-most először szerettem volna dvd-t írni a 3 hónapos laptopommal,próbáltam nero-val,ashampoo-val és cdburnerxp nevezetű programokkal kiírni de mindnek egy lett a vége:az írás épphogy elkezdődött azonnal lemez hibával kidob - mivel próbáltam verbatim és philips lemezekkel is,ezért hiába írja ki nekem lehetséges hibának h selejt a lemez,mert nem gagyi lemezekről van szó hanem a jobbakról szerintem - ez szerintetek író hiba lesz v esetleg vmi más is lehet a baja?
mellesleg már egyszer volt a gépem szervizbe,mert haldokló winyóval sikerült újonnan kifognom😞
hogyha író hiba akkor kérdezném h össze tudom-e kötni ezt a laptopot a pc-mel h ezeket az adatokat gyorsabban átküldjem oda,h ki tudjam írni lemezre? - nincs switchem hogyha az esetleg csak azzal lehet,csak routerem meg persze kábelek😀
másik kérdés:a pc-m olyanokat csinál kb 3 napja h bekapcsolásnál beindul kb 3 mp-re és rögtön leáll,utána nem is lehet bekapcsolni,csak max hogyha lenyomom a hosszabbítót 3-4 percre,de utána sem 100% h beindul csak uigy pár másodperc és leáll,aztán ahogy kedve tartja egyszer elsőre bekapcsol,máskor 20. próbálkozásra sem,valamint az is most jelentkezett h a pc egy sikeres bekapcsolás után néha magától leáll,nem kikapcsol ahogy rendesen történne hanem mint áramszünetkor minden elmegy a pc-ről,de csak onnan szóval modem/router/monitor/nyomtató minden megy hiba nélkül csak a gép kacsol le ha kedve ugy tartja
ez szerintetek mitől lehet?
köszönöm a segítségeteket előre is😀

-A DVD-s dologra egyenlőre ötletem sincs. Először driver hibára gondoltam... de sosem fordult elő velem ilyen.
-A Laptopot össze tudod kötni a pc-vel. Egy utp kábel kell hozzá. olvastam van routered, így érdemes ezen keresztül összekötni. Elméletileg, ha nem konfigoltad, akkor autómatikusan kiosztja a hálózatos részt.
-A ki-bekapcsolós dologról a táp jutott először eszembe. De okozhatja az alaplapon kisült kondi, vagy poti.
ill. okozhatja az is, ha 2-3 éve nem telepítetted újra a rendszerpartíciót. (Az operációs rendszered) Beszemeteli magát, aztán behal.
(Ennyi jutott eszembe)
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
2 kérdésem is lenne,remélem jó helyre írok ilyen kérdésben:

-most először szerettem volna dvd-t írni a 3 hónapos laptopommal,próbáltam nero-val,ashampoo-val és cdburnerxp nevezetű programokkal kiírni de mindnek egy lett a vége:az írás épphogy elkezdődött azonnal lemez hibával kidob - mivel próbáltam verbatim és philips lemezekkel is,ezért hiába írja ki nekem lehetséges hibának h selejt a lemez,mert nem gagyi lemezekről van szó hanem a jobbakról szerintem - ez szerintetek író hiba lesz v esetleg vmi más is lehet a baja?
mellesleg már egyszer volt a gépem szervizbe,mert haldokló winyóval sikerült újonnan kifognom😞
hogyha író hiba akkor kérdezném h össze tudom-e kötni ezt a laptopot a pc-mel h ezeket az adatokat gyorsabban átküldjem oda,h ki tudjam írni lemezre? - nincs switchem hogyha az esetleg csak azzal lehet,csak routerem meg persze kábelek😀
másik kérdés:a pc-m olyanokat csinál kb 3 napja h bekapcsolásnál beindul kb 3 mp-re és rögtön leáll,utána nem is lehet bekapcsolni,csak max hogyha lenyomom a hosszabbítót 3-4 percre,de utána sem 100% h beindul csak uigy pár másodperc és leáll,aztán ahogy kedve tartja egyszer elsőre bekapcsol,máskor 20. próbálkozásra sem,valamint az is most jelentkezett h a pc egy sikeres bekapcsolás után néha magától leáll,nem kikapcsol ahogy rendesen történne hanem mint áramszünetkor minden elmegy a pc-ről,de csak onnan szóval modem/router/monitor/nyomtató minden megy hiba nélkül csak a gép kacsol le ha kedve ugy tartja
ez szerintetek mitől lehet?
köszönöm a segítségeteket előre is😀
0
0
0
0
dawe_91 avatar
Köszi a válaszokat és segítségeket
0
0
0
0
sisko avatar
dawe_91 írta:
És amikor újra rakom a windowst újra forog tovább? És köszönöm a segítséged

Amikor újrarakod,egyáltalán nem biztos,hogy ugyanoda kerül a windows,ahol előtte volt,ezért megy tovább.És nem a forgás áll meg,hanem sérül a korong felülete.Én lecserélném.
0
0
0
0
dawe_91 avatar
És amikor újra rakom a windowst újra forog tovább? És köszönöm a segítséged
0
0
0
0
noPublicFG avatar
dawe_91 írta:
Hello. Van egy régi gépem, ami időnként még használat alatt áll. Régebbi játékokra és netezésre jó gép. A gép megtalálható a profilomnál. Mosmár inkább szüleim használják, szóval inkább netezésre. Van egy olyan problémám, hogy kapok egy áramszünetet vagy esetleg lefagy és újra kell indítanom RESET-el vagy ha azzal nem megy konektorból kihúzni. Na de ezek után főleg az áramszünet után beindul betölti az asztal és befagy az egész semmire sem reagál. És csak csökkentett módba lehet utána használni vagy újra rakom a windowst. Vmelyik hardverre gyanakszom de fogalmam sincs melyik lehet. Eddig számítógépes boltba se voltak vmi okosak inkább fogták és újra telepítették és azt mondták hogy mosmár jó. DE hát nem és már ezt csinálja 1-2 éve. Vki tudna segíteni h mi baja lehet?

A merevlemezzel lesz probléma. Mivel a merevlemezben forog több korong, így áramszünet közben megáll a forgásuk, az olvasófaj pedig felkarcolja a felületet, amiröl értelem szerint már nem tudja az adatokat visszaolvasni. ennyi .)
0
0
0
0
dawe_91 avatar
Hello. Van egy régi gépem, ami időnként még használat alatt áll. Régebbi játékokra és netezésre jó gép. A gép megtalálható a profilomnál. Mosmár inkább szüleim használják, szóval inkább netezésre. Van egy olyan problémám, hogy kapok egy áramszünetet vagy esetleg lefagy és újra kell indítanom RESET-el vagy ha azzal nem megy konektorból kihúzni. Na de ezek után főleg az áramszünet után beindul betölti az asztal és befagy az egész semmire sem reagál. És csak csökkentett módba lehet utána használni vagy újra rakom a windowst. Vmelyik hardverre gyanakszom de fogalmam sincs melyik lehet. Eddig számítógépes boltba se voltak vmi okosak inkább fogták és újra telepítették és azt mondták hogy mosmár jó. DE hát nem és már ezt csinálja 1-2 éve. Vki tudna segíteni h mi baja lehet?
0
0
0
0
szevo avatar
kösz a választ 😀 én is arra gondoltam hogy a táp lesz a hibás
0
0
0
0
szevo avatar
Hy. az lenne a problémám ha játszok befagy a gép és zugo hang megy van amikor 15-30-40 perc mulva fagy be. elsönek azt hitem tulmelegedik a gép de CPU:40-45C GPU55-66C valami ötlet?
0
0
0
0
PrekopDavid1993 avatar
nekem az a problémám hogy akarok kiirni dvd-re valamit és kiirja hogy Illegal Disc mit csináljak ? nem megy tovább 😞 help
0
0
0
0
mojohnny avatar
zaraki írta:
mojohnny írta:
Tesla GoD írta:
nem lehet h egyszerűen a proci a szar?


Elképzelhető, de úgy vagyok vele, ha már megvettem, akkor nem akarom rögtön ki is dobni, alaposan mindent meg akarok vizsgálni, mielőtt megtenném.


a win xp ugyan az a verziójú volt mind a kettő? lehet win 7-el kéne megpróbálkozni


Ugyan az volt, igen.
Köszönöm a válaszokat és a kérdéseket, de már sikerült megoldani a problémát. Nem a procival volt a baj, hanem az egyik Ram-ommal, mivel 3 ram van a gépemben (mindegyik 512 MB-os) és valószínűleg vagy túl sok feszültséget kaptak a memóriák (vagy túl keveset) vagy nem voltak jók a memória időzítések. Azóta csak 1GB van a gépemben, de eddig egyszer nem fagyott ki a gép (kopp-kopp). Majd ha lesz időm és kedvem, akkor megpróbálom azt a 3. 512-es ramot is működésre bírni. Mindenkinek további szép napot! 😀
0
0
0
0
zaraki avatar
mojohnny írta:
Tesla GoD írta:
nem lehet h egyszerűen a proci a szar?


Elképzelhető, de úgy vagyok vele, ha már megvettem, akkor nem akarom rögtön ki is dobni, alaposan mindent meg akarok vizsgálni, mielőtt megtenném.


a win xp ugyan az a verziójú volt mind a kettő? lehet win 7-el kéne megpróbálkozni
0
0
0
0
no avatar
szevasztok! van 1 kis problém a gépemmel :S mégpedig az hogy reggelente indítás után lefagy 1x - 2x 😞 és nemtudom mitől. utána a vinyó eléri a 26-28 fokot semmi baj.. de amíg 24 alatt van lefagy :S ez mért lehet?? elvileg a vinyónak aza jó ha hűvös... amiatt nem fagyhatna sztem
0
0
0
0
Feki1991 avatar
Jaaaj ez a BIOS frissítés, nagyon megjártam vele! 😠..most már muszály mindig a legfrisebbet feltennem, mert per pillanat kegyetlen sz@r állapotok uralkodnak a BIOS-ban! 😢
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció