Jövő PC-je és játékai

Szerző: Demoz93, 2009. June 23., téma
Fórum » Játékokról általában
Hozzászólások: 258
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
SCoreblack avatar
Ide azt tudom mondani bementem egy üzletbe ahol mondták azért nincsen 3-4monitronál több mert nincsen rá igény....
A tv+többfunkciós dolgok felé megy el a piac,tabletek ...blabla...

Nekem tv-m van,a 60hz-es 85.000FT-os-ips monitor helyett mert visszavittem, de monitorként használom,ja és lenne rá igény ha jó tudásúak lennének...

Ilyen 60HZ képfrissítési frekvenciával ellátott IPS-monitorokat gyártani butaság...

Azért mondom ezt mert amiket ma kitesznek a fogyasztók elé szerintem elég gáz,amúgy ahol hardcore gamer nevű az egyén ott el is tudnám képzelni azt hogy x idő után kiszál a székből és meghal,vagy a szeme elromlik egy idő után.

Oda akartam kilyukadni ahogy a technika fejlődik másra lesz az embereknek igényük.

A JÖVŐ PC-JÁTÉKAI HÁTTÉRBE KERÜLNEK.

(Olvassatok sokat az interneten vásárlás előtt teszteket,barátokkal beszéljetek, akár ytb-on,mert nem csak az eladó b****a át a fejedet de az üzletvezető is!Mert téves információkat adnak át a tudatlan vásárlóknak mint kiírásban,mint segítségnyújtásban.)
0
0
0
0
sudosu avatar
Dono:
Annyit biztosan mondhatok, hogy a kvantumszámítógép már szerintem nem játékokra lesz készítve, ha odáig elhaladunk a technológiával. Akkora remélhetőleg már lesz egy jobb megoldás például a VR. A számítógép csak olyan banális számításokhoz kell majd mint mondjuk komolyabb renderekhez, szerverekhez, fizikai számításokhoz. Például ha elhaladnánk az űrkutatásban is (egyelőre nem úgy néz ki) rengeteget segíthetne.

Matt99:
Hát attól hogy Mark felfigyelt rá attól lehet elég rossz minőségű az a termék. Sajnos ezekből a felvásárlásokból elég gyenge termék szokott születni. De legyen igazad és az ára is olyan lesz amelyet ígértek vagy olcsóbb. Csak könyörgöm ne legyen integrált Facebook benne mert kitépem a hajam 😆.
0
0
0
0
no avatar
Hát nekem is gyanús, hogy nem lesz jó vége az Oculusnak. Viszont a többi VR fejlesztés (Sony, Microsoft, akármi) meg már most sem tűnik ígéretesnek, szerintem ez csak fejben hangzik jól, egy pár év múlva megint megy az egész a süllyesztőbe. Hardvertéren szerintem sem lesz a következő 2 évtizedben nagyobb reform, kérdés, hogy a kvantumszámítógépekkel mi lesz?
0
0
0
0
Matt99 avatar
sudosu: Az oculus riftben hatalmas lehetőségek vannak, és ezt Mark is meglátta. hacsak a Sony nem alkot valami jobbat, akkor Mark újra milliárdos bevételekhez fog jutni. Már megint. Tud a srác😃
0
0
0
0
no avatar
Az tényleg kegyetlen a helyigénye meg 1 tera lenne.
0
0
0
0
sudosu avatar
Őszintén megmondva lehet ez nem igazán témába vágó dolog meg sokan rossz héven vehetik, de szerintem már nem is a PC-t kéne nézni magas prioritású platformnak. Jó persze még jó 15 évig az lesz biztosan, addig szerintem már annyira nagy eget verő fejlesztés nem lesz mint például 25-30 évvel ezelőtt mikor megjelentek az első komolyabb VGA-k , X86 CPU-k stb... De jövőbe nem látok szóval ez majd kiderül.

A jövőt én a Virtuális realitásban (VR) látom, az Oculus Rift az jó úton haladt efelé, viszont a Facebook felvásárolta ami kifog dobni egy Z kategóriás terméket. Majd meglátjuk hogy a Sony mit alkot, a saját fejlesztésénél.
0
0
0
0
bukta2 avatar
ha lenne sztem prociból minimum 1 32magos ramból 192gb vidi kari passzolom 24gb de ez hülyeség de az biztos hogy atom erőset kérne de nagyon meg sztem hűtés is kéne rendesen


Ez az 1-ik, a másik meg, mi hely kellene már 1 olyan játéknak ami nagyon élethű?
minden ki lenne dolgozva,gondoljunk bele mennyi Hely kellene neki!
0
0
0
0
Mizushio avatar
ha lenne sztem prociból minimum 1 32magos ramból 192gb vidi kari passzolom 24gb de ez hülyeség de az biztos hogy atom erőset kérne de nagyon meg sztem hűtés is kéne rendesen
0
0
0
0
no avatar
Ahhoz mekkora gép kellene hozzá?
0
0
0
0
Matt99 avatar
Vass Gabor: Ezen én is sokat gondolkottam, és szerintem qrva messze. Hiába jött a next-gen, és a sok új modern grafikai motor, ahhoz, hogy ne vegyünk észre különbséget valóság, és virtuális valóság közöttt, még rengeteg idő kell.
Példa1: a világ amiben élünk, nem találunk benne 2D-s elemeket, minden 3 dimenziós. A játékokban viszont még mindig szinte minden 2D-s textúrákból állnak, amik ma már elég részletesek, de nem 3D-sek.
Példa2: Árnyékolás szintén messze van attól, hpgy olyan legyen mint a valóságban, itt konkrétan a belső terek árnyékolására gondolok. Azt hiszem a Sims 3-ban ez nagyon realisztikusan van megoldva, de az Infestationban is odafigyeltek arra amire csak minden 100. játékban, hogy ha a nap süt ránk, akkor minél távolabb vagyunk a talajtól,annál "homályosabb" az árnyékunk.
Igazából rengeteg példát tudnék még mondani, de nem mondok, a kérdésre válaszolva azt mondanám, hogy a hardverektől fog függeni. Nem tartom kizártnak, hogy ma már képesek lennénk olyan játákokat létrehozni, ami olyan mint a valóság, de ezt semmilyen gép nem tudná megjeleníteni.
Szerintem csak több évtized múlva fogják elérni a játékok grafikai szintje a valóságét.
0
0
0
0
no avatar
A játékoknál mennyire vagyunk még a teljes valósághűtől mintha élő lenne?
0
0
0
0
gatya123 avatar
Lelehet-e valahonnan szedni valami next-genes demot tesztelésre? Kiváncsi lennék mit bír a gép, mennek-e majd rajta a köv-generációs játékok...
0
0
0
0
cseszka avatar
ea-st-ar írta:
Itt egy érdékes cikk, hogy mi lehetne, ha felkpnák:

[LINK]

Van videó is!!! Angolt tudók előnyben, de ha nem megy, akkor is sokat meg fogsz érteni a képek láttán.

Remélem nem az utolsó bekezdés miatt fog elbukni :>


Remélem énia,pedig joval szebb a térbeli elhejezkedések is,meg minden,de viszont amit az utolsó bekezdés is ir...hát lehet beleszólnak majd,mivel akk tényleg jóval kevesebb bevételük lenne.Nekünk viszont jólenne.
0
0
0
0
Toma97 avatar
Szerintem már csak a grafikát meg a mennyiséget tudják, még csinálnak ezeket kamerás dolgokat ami mozgásod veszik meg ilyen.
0
0
0
0
Strife avatar
Szerintem elsőnek a világvégét éljük túl, aztán jöhetnek a játékok 😆
0
0
0
0
MaximumGame avatar
A Jövö gépe, az Bio tech es lessz 😀 lehet költséges lessz...
de már most létezik, de nem forgalmazható.. mert kisérleti alany még..
Memoria Végtelen Szervsejtes hálózat lessz... Osztodásos alapon megy!
VGA ról meg ilyenekeről még nemtudok 😀
0
0
0
0
ea-st-ar avatar
Itt egy érdékes cikk, hogy mi lehetne, ha felkpnák:

[LINK]

Van videó is!!! Angolt tudók előnyben, de ha nem megy, akkor is sokat meg fogsz érteni a képek láttán.

Remélem nem az utolsó bekezdés miatt fog elbukni :>
0
0
0
0
Szilvexter avatar
majd ugrálsz egy helybe😆
0
0
0
0
Oliver95 avatar
lehet hogy hülyeséget mondok de ha a fejünkönvan ojan sisak vagy szemüveg amivel téllegojan mintja ottlennénk akkor nemkéne valami futópad alánk ha mászkálunk?😆mert az ember szobájába nincsannyi hely mint pl egy sivatagi csatamezőn😆 és mi úgylátjuk hogy ottfutunk de küzbe rohanunk neki a szekrénynek😃 de lehet hogy télleg hatalmas baromságot mondtam😃
0
0
0
0
no avatar
Úristen 😃 nagyon jókat derültem, a HSZ-ek olvasásán. 😃
0
0
0
0
cseszka avatar
SZerintem nemsokára jönnek olyn multimédiás sisakok,amik szemed elé tárják a teret,és ugy mászkálsz és lövöldözöl,meg pl nem a monitort lesed hanem csak ülsz,fogod a kormányt,lábaddal taposod a gázt,szemüveg rajtad és olyn érzés lesz mintha valodi gépet vezetnél...
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
persze hogy a legtöbb játék nem használja ki teljesen, de jobb ha kényelmesen fut 4 maggal, mint hogy 2 magoson fut azt teljesen kihajtva, de érezhetően szűkösen
0
0
0
0
no avatar
nem azt mondom, hogy egyáltalán nem használják ki, de az biztos, hogy nem pörög maxon csak 1-2 dologtól😜
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
lepsek írta:
Hát, nem tudom mit akarnak ezzel...
Még a 4 magos procit sem használja ki a legtöbb cucc...
középkategóriától felfele már jelentősen jobban érzik magukat a VGA-k 4 magon, és a játékok is szeretnek terpeszkedni
0
0
0
0
no avatar
Hát, nem tudom mit akarnak ezzel...
Még a 4 magos procit sem használja ki a legtöbb cucc...
0
0
0
0
_AsheXp avatar
Az intel 80 az AMD meg 16 magosat tervez de majdnem eltaláltad. Am szeritem is minek fejlesztenek tovább? Sztem nem kel ennél szebb graf egy játéknak mint a maiak, nem kell fotorealisztikus graf. Nem elég szép? Menny ki a kertbe oszt ott játszál, mert sztem ez is bőven elég. Szerintem a BF2142 Full grafon, annál nem kell szebb és a gépigénye is kicsi 😃
0
0
0
0
Core2forever avatar
SwitcX: Ezt a vidit FREDIEW csinálta, nagyon nagy arc 😃 És Apple cuccokkal dolgozik.. 😀 Kicsit ért hozzá.. 😆 Amúgy igaz.. Nem kell 6magos meg mittomén még hány magos gép... Olvastam, hogy az Intel fog évvégén kihozni valami 50Magos procit.. (Nem vicc) Az AMD meg 15 asszem... Ráktudja mit alkotnak ezek össze 😃 Inkább a VGA-k legyenek jobbak és olcsóbbak. Mondjuk egyre mennek le az árak 😃
0
0
0
0
Toma97 avatar
Szerintem ez nemis játék
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
Demoz írta:
Downloader írta:
Én azt gondolom, hogy 10 év múlva még mindig ilyen lesz a játékipar. Ugyanúgy gépeken, meg konzolokon lehet majd nyomni, csak mint az előttem szóló is mondta a grafika, a fizikai dolgok, meg sok más lesz egyre jobb és jobb. Egyetértek, lesz az a szint, ahonnan már nem lehet fokozni a grafikát. Egyszer biztos eljön az az idő, amikor olyan lesz a grafika, mint a valóság. Természetesen jobban elfognak terjedni a mozgásérzékelős cuccok (mint most a kinect, csak sokkal továbbfejlesztett verziója) és majd úgy lehet nyomni.
Nem tudom mikor, de szerintem ilyesmi lesz. Mit lehetne még kitalálni? Esetleg olyat mint a filmekbe hogy van egy terem, ahol átalakul minden, és olyan mitha ott lennél, de az meg költséges lenne. Felvetették már azt az 5letet is hogy szemüveg, és abba vetítik le a képet, és olyan mitha ott lennél. Ahhoz kell a mozgás is. Olyan lesz a pálya, mint a szobád? Furcsa lenne. Mindenkinek másmilyen pályákon kell végigmennie? Hogyha meg egységes, akkor azt hogy?


Hát már most megjelent az onLive microconsole,amihez mindössze egy jó internet kell meg egy tv. Sőt aki nem akarja megvenni,annak kell egy alap netezős gép meg egy jó net😃
Mondjuk egyenlőre nem éri meg mert ugyan úgy meg kell hozzá venni a gameket,de ha hamarosan nemkell,akkor sokkal jobban megéri az embereknek beköttetni egy jobb internetet.😀
azért egy olyan rendszeren, ami teljesen külső szerverről működik, nehezen megoldható hogy fusiba ingyé játszhassál
0
0
0
0
Demoz avatar
Downloader írta:
Én azt gondolom, hogy 10 év múlva még mindig ilyen lesz a játékipar. Ugyanúgy gépeken, meg konzolokon lehet majd nyomni, csak mint az előttem szóló is mondta a grafika, a fizikai dolgok, meg sok más lesz egyre jobb és jobb. Egyetértek, lesz az a szint, ahonnan már nem lehet fokozni a grafikát. Egyszer biztos eljön az az idő, amikor olyan lesz a grafika, mint a valóság. Természetesen jobban elfognak terjedni a mozgásérzékelős cuccok (mint most a kinect, csak sokkal továbbfejlesztett verziója) és majd úgy lehet nyomni.
Nem tudom mikor, de szerintem ilyesmi lesz. Mit lehetne még kitalálni? Esetleg olyat mint a filmekbe hogy van egy terem, ahol átalakul minden, és olyan mitha ott lennél, de az meg költséges lenne. Felvetették már azt az 5letet is hogy szemüveg, és abba vetítik le a képet, és olyan mitha ott lennél. Ahhoz kell a mozgás is. Olyan lesz a pálya, mint a szobád? Furcsa lenne. Mindenkinek másmilyen pályákon kell végigmennie? Hogyha meg egységes, akkor azt hogy?


Hát már most megjelent az onLive microconsole,amihez mindössze egy jó internet kell meg egy tv. Sőt aki nem akarja megvenni,annak kell egy alap netezős gép meg egy jó net😃
Mondjuk egyenlőre nem éri meg mert ugyan úgy meg kell hozzá venni a gameket,de ha hamarosan nemkell,akkor sokkal jobban megéri az embereknek beköttetni egy jobb internetet.😀
0
0
0
0
PA2ZZi avatar
Én azt gondolom, hogy 10 év múlva még mindig ilyen lesz a játékipar. Ugyanúgy gépeken, meg konzolokon lehet majd nyomni, csak mint az előttem szóló is mondta a grafika, a fizikai dolgok, meg sok más lesz egyre jobb és jobb. Egyetértek, lesz az a szint, ahonnan már nem lehet fokozni a grafikát. Egyszer biztos eljön az az idő, amikor olyan lesz a grafika, mint a valóság. Természetesen jobban elfognak terjedni a mozgásérzékelős cuccok (mint most a kinect, csak sokkal továbbfejlesztett verziója) és majd úgy lehet nyomni.
Nem tudom mikor, de szerintem ilyesmi lesz. Mit lehetne még kitalálni? Esetleg olyat mint a filmekbe hogy van egy terem, ahol átalakul minden, és olyan mitha ott lennél, de az meg költséges lenne. Felvetették már azt az 5letet is hogy szemüveg, és abba vetítik le a képet, és olyan mitha ott lennél. Ahhoz kell a mozgás is. Olyan lesz a pálya, mint a szobád? Furcsa lenne. Mindenkinek másmilyen pályákon kell végigmennie? Hogyha meg egységes, akkor azt hogy?
0
0
0
0
KogeruKiller avatar
Meg mondjuk, lesz egy szint ahonann a grafikát nem nagyon tudják majd emelni.Viszont a vinyót még szerintem bővenlefogják terhelni, hamarosan biztos megjelenik egy 50 Gb játék vagy mégtöbb, egy idő után ha meglezs a max grafika amit csak lehet, egyre öszetetteb játékokat adnak ki, több fegyver, autó, játékmód stb.
0
0
0
0
Demoz avatar
KogeruKiller:Egyetértek veled. Mindenki arra gondol,hogy milyen játékok fognak jönni meg ilyesmi...a játékkészítő cégek tisztában vannak azzal, hogy nem mindenkinek van atom gamer pc-je.
0
0
0
0
KogeruKiller avatar
LoL ezt jól megcsinálták, Quadgame94 miért kéne egy év mulva 6 mag? Még most is elég 2 mag 3,2 Ghz-n , Szerintem jövőre 4 magos ból is max 2,5 Ghz/mag lesz kihasználva.(És szerintem sokat is mondtam)
0
0
0
0
Ferrari avatar
Grafikára nem lehet panasz 😆
[movie=youtube]CyCyzB0CedM&feature=player_embedded[/movie]
0
0
0
0
szilvi96 avatar
Szerintem a jövő csucstechnológiája a több magos CPU-k és a MEMORISTOR!!!
pl az Intel Many Core már fejleszti a 48 és a 64 magos procikat mvagyis kutassa!!!persze ez szerintem nemm lessz ojan mit ha a mostani 6magos procikat megszoroznak x y nal hanem le lessznek egyszerűsítve a pocesszorok!!
A MEMORISTOR az meg a flash és a RAM univerzális utódja amit a HP fejlesztet ki asszem az már ebben az évben meg is fog jelenni!!
10x gyorsabb mit a mai flashek es mint pl az SSD től olcsőbb is lessz mert fele annyiba kerül az előállítása!!!😀
Üdv mindenkinek!!!
0
0
0
0
gereisti avatar
Ilyen nincs Modern Warfare 3 Ghost al! En Price-ot akarok!
0
0
0
0
jasko avatar
http://www.gamekapocs.hu/hir/21465/elozmeny_lehet_a_call_of_duty_modern_warfare_3
0
0
0
0
ricshard004 avatar
Nem mondtam,hogy mindenkinek olyan gépe lesz és azt is kiemeltem,hogy nem fogjuk kihasználni, csak,hogy lesznek😀
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
ricshard004
Háát nem tudom, még nagyon most sem használjuk ki mjátékokban simán elég egy 4 magos gép, szerintem 1 év múlva jön el hogy kell a 6 mag, aztán már majd jönnek ki a 8-10 magos gépek, és azok olyanok lesznek mint az i7980x vagyis nem mindenkinek lesz, szerintem olyan 2 év mólva 6-8 magos gépek lesznek elterjedve.
játékokban 3d fog nagy szerepet játszani..
0
0
0
0
whiplaser avatar
Szerintem az lesz hogy oylan alaplapok lesznek ami több memóriát tudnak majd kezelni 😃😃 több CPU-t meg több mint négy vidikarit. meg szte,m addigra CD-se lesz vagy olyan lesz most mint most a floopy elavult valami ami ugy néz ki mint egy blu-ray meg ilyenek sztem
0
0
0
0
ricshard004 avatar
Quadgame94


2013ra az asztali gépekben 12-16 magos procik is lesznek, egy átlag gamer gépben 6-8gb ram a jobbakban 12, DDR4 3.5-4Ghz éééés ha jól számolom abban az évben lesznek a HD 9xxx-sek😃

Persze senki nem mondta,hogy ezt ki is fogjuk használni... =/
0
0
0
0
no avatar
Szerintem a játékok alapja ugyanez fog maradni mint most csak jobban kilesznek dolgozva.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
szerintem 2év múlva megjelenik a 9 mag akkor a mostani i7 olyan 30-50 lesz mint most a phenom II, aztán már a hd7000 is sokat fog változni, kissebb gyártási tech.
3-4 év múlva én épem ilyen lesz
Intel Core i9 3Ghz
12GB ram DDR4 2200mhz
valami jó kis Asus lap
AMD HD 9970, vagy GTX795, nem tudom még😆
0
0
0
0
szabyy avatar
Már van 1000magos proci is: [LINK]
0
0
0
0
Dwight avatar
Electronic Arts írta:
a jövő játékában remélem lesz Red Alert 4-5-6-7... 😆


Hát ezt én is remélem 😃
0
0
0
0
Electronic Arts avatar
a jövő játékában remélem lesz Red Alert 4-5-6-7... 😆
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció