Jövő PC-je és játékai

Szerző: Demoz93, 2009. June 23., téma
Fórum » Játékokról általában
Hozzászólások: 258
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
akos328 avatar
De hiába kisebbek az alkatrészek, ha az ember nem tudja megfizetni(laptop alkatrészek) a PC ha nem is örök, de jó pár 10 évig még maradni fog.
Egyszerűbb bővíteni, hűteni, ugyan azon a teljesítményen olcsóbb is mint 1 laptop.
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
persze a méretek sokat csökkentek,de az elmúlt 10 évben némileg növekedtek a méretek. valszleg még 1 darabig maradnak az asztali gépek, mivel olcsóbban előállíthatóak, épp ezért több ember számára elérhetőek bele az alkatrészek.
0
0
0
0
akos328 avatar
Még 1 picit menjünk vissza, aztán megígérem abbahagyom.
Annyit akarok mondani hogy az esetleges nézetaltéréseket elkerülendő... befogom a számat😃
A másik az hogy víz és hidrogén hűtés.
Sztem a pc marad mivel laptopnak csak akkor van értelme ha vinni akarod magaddal az irodád.
A telefon lehet hogy felnő a gépek szintjére, de addig biztos azok is fejlesztve lesznek.
Mondjuk a NASA-nál vagy akár máshol eltudnál képzelni laptopot 😃 a másik meg az hogy kicsit nehézkes annak a hűtése és a hőelvezetése.
0
0
0
0
oroszka avatar
a számítástechnológia rohamosan fejlődik, kiszámíthatatlan lesz a jövő, valószínűleg nem is lesz pc hanem intelligens telefonok, mini laptopok stb
0
0
0
0
akos328 avatar
épp azon gondolkodtunk hpgy a celeron proci a lapropomba 70-de van amikor 80fokot-is eléri, és átkéne vezetni a fűtés csövet vhogy és a kiegyenlítené egymást a 2, avízet segítene felmelegíteni és hatékonyabb lenne a hűtés😀
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
valószínű h víthűtésre vagy valami hasonlóra fognak átállni, ha már megéri mindent azzal gyártani...
0
0
0
0
akos328 avatar
Hát... igazából ezeket(legalább is én mivel még p4esen kívül jobb procim még nem volt)videókarin veszed észre, a légáramlatot merre vezetik, meg sztem később majd a lapátok dőlésszögét is tudjuk majd állítani, ha nem is túl sokat, de tök mind1 sztem a ventillátorokat 1 idő után úgy is elhagyják, mert sokkal jobb és hatásosabb hűtés lesz
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
pedig a ventik nem sokat gyorsultak az elmúlt években, ellenben nem csak a dőlésszögön változtatnak, a keret, a lapátok mérete, száma, folyymála is sokat számít, ám egy jó hűtő 1400 RPM körül jól hűti a procit ha nem húzod, de 2300 RPM is messze van még a problémás fordulatszámtól...
0
0
0
0
akos328 avatar
a frenkvenciába mérik egy adott tárgy (jelenesetben az elektron) 1 másodperc alatt történő változásának gyakoriságát.
Tesla, azért eléggé fontos a venti is, sokszor csak szögperceket állítanak a lapátok dőlésszögén, de ha nem lenne gyorsabb és gyorsabb venti akkor a hő megrekedne.
Régebben a fekvőgépeken sokszor a videókártya felé keringette a meleg levegőt, sztem ennek se örülnél...
am berki_zsolt nincs itt semmi indulat, megosztjuk egymás véleményét, de sztem egyikőnk se fogja elfogadnia másikét😆😆😆 de mind1 így jó a világ, mert különben túl egyszerű lenne minden (off volt tudom)😀
Remélem azért még nincs harag
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
ember, a proci hűtésének lényege a bordázat, a hőcsövek kialakítása, a ventillátorok fordulatszámát nem szokták túlzottan növelni, inkább 2-t tesznek rá h jobban elvezesse a hőt stb, inkább csak zajcsökkentés miatt szokták áttervezni őket, aminek köszönhetően még folyamatosabb is a légáramlás.....
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Akkor egy kis magyarázat, mert látom, forrnak az indulatok:
A Ferkvencia mittom én milyen eredetű szó, és jelentése Ismétlődés gyakorisága.
MEgmutatja, hogy az adott időtartam alatt mennyi eseményváltozás történik, arányosan az időtartam hosszával.
0
0
0
0
akos328 avatar
DE ti mondjátok hogy az elektron rezeg, vagyis hát mozog, a frenkvencia mit is jelen??? rezgésszám...
Tudod-e mit jelent hoyg egy TV 100Hzes, mert ha igen akkor megértenéd azt is amit én pofázok.
Am arról meg hogy kiszakad venti leakadhatnátok már, én se írtam komolyan, de az is minél többet pörög, mind1 sok fizikai törvényt írhatnék arra is

kmisi99, a te hozzászólásodra azt válaszolom, hogy ha nincs komoly hűtésed akor nem tudod húznia procit, illetve tudod de eléggé melege lesz...
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
igaz, aztán átalakult, de még mindig érdekesebb téma, na😜
0
0
0
0
Cooley avatar
Konkrétan most egymás fizikatudásáról volt szó! 😆 Itt akkor legyen is vége az off-nak. akos ha folytatni akarod, akkor folytassuk a profilomnál! 😀
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
de legalább most téll a jövőről van szó, és nem arról h mindenki ide írja h 28 magos AMD-vel jól fog futni a Crysis 7....
0
0
0
0
Cooley avatar
Kmisi: Ahogy elkezdtem olvasni, amit írtál, azt hittem, hogy nekem írod, mert az idézetet nem néztem. Na mondom ez is ilyen hülye gyerek lenne? 😆 Amúgy ez tetszett a legjobban a gyerek irományából: "vmelyikőnk nem tudja a fizikát, meg a hőtant, ezt nem tudom honnan másoltad be és ki írta, de ..." Hát én azt hittem, hogy menten magam alá f*sok. 😆
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
akos328 írta:
Cooley amit írtál 125W azt elhiszem, de most te is mondtál 1 kis butaságot, vmelyikőnk nem tudja a fizikát, meg a hőtant, ezt nem tudom honnan másoltad be és ki írta, de ...
50x3GHz=15.000.000.000Hz, asszem, kapásból nem tudom
15milliérdszor , de lehet hoyg csak 1,5milliérdszor rezeg másodpercenként, szerinted ez ugyan akkora hőt fog termelni mint egy 6x3GHz
Am abban egyetértek veled, hogy ezeket a procikat a robotikában fogják használni, űrkutatás, tervezések, esetleg műtétek, ha addigra robotok lesznek

Te aztán tudsz érdekes dolgokat írni attól még hogy Hz attól még a 20000000000000... GHz en nem fog kiszakadni a processzor az alaplapból a hatalmas rezgéstől ott semmi nem rezeg! Meg gondolj bele hogy régen a p4 es gépeket jó nagy bordákkal roooohad hangos ventilátorokkal hűtötték most meg az új pl AMD-s 6 magos procira se kerül jóóval komolyabb hűtés és mégis lazán lehet keményen tuningolni! Aztán a feszültség az feszültség volt az áramerősséget kérlek szépen amperben illetve milliamperben mérjük! Vizipipától nem leszel olyan hogy butaságokat írsz olyan megesik hogy szédülsz meg röhögsz meg jól elvagy de az nem fű hogy tudatot módosítson!
Ja meg a technika egyre fejlődik fejlődik fejlődik és egyre kisebb a gyártástechnológia egyre kisebb a hőtermelés így egyre erősebb procikat lehet gyártani!
0
0
0
0
Cooley avatar
Ennyire mélyen már én sem értek hozzá, a fizikának csak az alapjaihoz konyítok valamit. 😀 De valószínűleg valami hasonlóról lehet szó, annyit tudok, hogy a teljesítmény az a feszültség és áramerősség szorzata, az hányadosa meg az ellenállást határozza meg. Persze lehet, hogy az ellenállásnak az egészhez rohadtul semmi köze, de mint azt már mondtam, ennyire már nem értek hozzá! 😜
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
ez igaz, ugye a hő surlódás útján keletkezik, a prociban pedig az áram surlódik, ami ugye fogyasztáshoz kötött, de javítsatok ki ha baromságot beszélek itt össze-vissza...
0
0
0
0
Cooley avatar
A giga milliárdot jelent, és a frekvencia/mag még véletlenül sem összeszorzandó adat! És még egyszer elmondom, csakhogy megértsd: A hőtermelésnek semmi köze a frekvenciához(közvetlenül, közvetettem persze van, mert a frekvencia növelése növeli a fogyasztást, ami aztán a hőtermelést, de ennek mértéke az architektúrától függ, és még egyszer mondom a frekvencia/mag nem összeszorzandó adat!)!!! A hőtermelést a teljesítménye, azaz a fogyasztása határozza meg!! Ha 9999999999999999999999999 magos 3GHz-es(de akár 999999PHz=petahertz=10 a 15.-en Hz-es) procinak 125W-os fogyasztása van, akkor ha a rosseb rossebet eszik, akkor is ugyanannyi hőt fog termelni, mint egy 1 magos 3GHz-es 125W-os proci!! Vágod e ugye?

Szerk.: Ja és nem másoltam sehonnan, mivel kettőnk közül úgy tűnik, hogy én vagyok az, aki többet ért a fizikához. 😀 De ha nem hiszel nekem, akkor nézz utána Joule törvényének! 😀
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
mindenesetre az ember 1 olyan érdekes faj, ami hihetelen összeget költ arra, h embereket lőjjön az űrbe, miközben máshol éheznek, a föld medig pusztul elfele, így valszleg mindig megoldott lesz a kockulás, ha az emberiség nem törli el saját magát rövid időn belül, ami azért sanszos 1 kicsit...
0
0
0
0
akos328 avatar
Cooley amit írtál 125W azt elhiszem, de most te is mondtál 1 kis butaságot, vmelyikőnk nem tudja a fizikát, meg a hőtant, ezt nem tudom honnan másoltad be és ki írta, de ...
50x3GHz=15.000.000.000Hz, asszem, kapásból nem tudom
15milliérdszor , de lehet hoyg csak 1,5milliérdszor rezeg másodpercenként, szerinted ez ugyan akkora hőt fog termelni mint egy 6x3GHz
Am abban egyetértek veled, hogy ezeket a procikat a robotikában fogják használni, űrkutatás, tervezések, esetleg műtétek, ha addigra robotok lesznek
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
de az is lehet, h valami onlive szerű rendszer lesz....
0
0
0
0
Cooley avatar
Tesla GoD: Na most te is mondtál egy kis butaságot! 😜 Szerinted ezeket a processzorokat játékra csinálják? 😆 Űrkutatáshoz, rendkívül apró részletességű modellezésekhez meg hasonlókhoz használják ezeket a brutál nagy teljesítményeket. 😀
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
de végülis így is eléggé jó a grafikája a játékoknak, lehet h mielőtt elérnék a hardverek korlátait, megállnak a grafikai fejlesztések, mert csak minimális szemmel látható különbséget lehet majd véghez vinni...
0
0
0
0
Cooley avatar
... [LINK] 48 magos 125W TDP-vel, pontosan ugyan annyi hőt termel, mint egy azonos fogyasztású 6magos! 😀 Sőt a nagyobb felülete miatt még jobban el is oszlik, egy gyengébb hűtés is elé neki! 😀
0
0
0
0
akos328 avatar
Igen, iylenekre azért nem is gondolok...
mondjuk a vízhűtést jónak találom ki is ment a fejemből, de ezek a cseppfolyosított gázok azért elég meredek tervek nem???
Am most számold ki egy 6 magos 3GHz mennyivel pörög és az akkor mennyi hőt is termel natúrba ha nem lenne rajta hűtés
akkor képzelj el egy 50 magosat, hát elég durva, lehetséges de durva...
és akkor arra már nem lesz elég a brutális xy venti
0
0
0
0
Cooley avatar
A feszültség meg áramerősség még véletlenül sem ugyan az! 😀 Meg miért szakadna ki? Édes istenem... ha te tudnád, hogy milyen bika ventilátorok vannak, és ahhoz képest milyen gyíkfing, amit a számítástechnikában alkalmazunk! 😃 Ráadásul létezik vízhűtés is a világon. Nem beszélve arról, hogy végszükség esetén freon gázos hűtés is alkalmazható, ha addig elfajulna a hőtermelés. Aztán persze még mindig ott van a folyékony nitrogén vagy ami még durvább a folyékony hélium, bár ezeknek az előállítása már körülményesebb a mindennapos használathoz.
Szerk.: Milyen rezgés szám? Mi a sz*rról beszélsz?😃 Ha a frekvenciára gondolsz, akkor az azt mutatja meg, hogy egy processor 1 másodperc alatt hányszor képes átereszteni majd elzárni a rajta keresztülfolyó áramot. És a technológia fejlődésével egyre nagyobb frekvencia érhető el egyre kisebb feszültséggel, ami csökkenti a fogyasztását vagy ugye a fizika nyelvén a teljesítmény(W=watt), ami a hőtermelést okozza...
És jön a következő butaság... Vízipipa? Füveset szívsz vagy mi van, hogy annyira behullottál tőle, hogy arra foghasd, hogy butaságokat mondasz? 😃
0
0
0
0
akos328 avatar
feszültség vagy áramerőssgés ugyan az 😆
am a ventillátor tudod pörög😀😆, és ennek hatása a centrifugális erő, és kiszakad a helyéről😆😆😆
Am azzal én nem értek egyet, hogy kikéne találni vmit a proceszoroknak, mert hiába lesz kisebb a proci de a rezgésszáma megnő és az termeli a hőt
és minél kisebb a felülete annál kevesebb hőt közöl le a hűtőbordának, nehezebb lesz hűteni.
és akkor bármennyit pörög az a rohadt ventillátor, nem fogja tudni hűteni.
és a erőről meg annyit hogy van vmi(1-2 éve tanultuk)hogy vmi pörgészámnál meg mittomén hogy sokszorozódik a test súlya, tehát az ereje is, és ha ezt nem fogják tudni visszafordítani a hűtés teljesítményébe elég póruljárhatnak
(am ha beszélek vmi hülyeségeket akkor kicsit vizipipa megtette a hatását😃😉
0
0
0
0
Cooley avatar
WTF?o.O akos328 te most orbitális baromságokat mondtál. 😃 Arról mondjuk már én is olvastam, hogy a memóriáknál hamarosan elérjük a maximális teljesítményt(értve: kb. 10 év), mert valami elektromos árammal kapcsolatos korlátba ütközik a technológia, de annak semmi köze a feszültséghez! 😆 1,6V(prociknál még kevesebb) az semmi... Az meg mi, hogy a magok helyett mást kitalálni? 😂 Ahogy a technológia fejlődik, úgy lesznek egyre kisebbek ezek a chipek, amivel egyetemben csökken a fogyasztás és a hőtermelés is... Meg mi az hogy DDR féle rezgésszám? 😆 Na azt meg végképp nem értem, hogy a centrifugális erőnek(amit valójában helytelenül nevezünk erőnek) mi az isten köze van az egészhez? 😆😆 Lehet én vagyok totál hülye ahhoz, amit mondtál, de akkor légy szíves ez magyarázd el úgy, hogy én is megértsem, mert számomra ez amit írtál, úgy baromság ahogy van!
0
0
0
0
danhey avatar
akos328 írta:
meglehet hogy a mag helyett kikéne találni vmit, hiszen hiába húzzák 50 magig, hát azzal már fűteni is lehetne, nem lessz akkora teljesítményű ventillátor, a fizika nem engedi, hacsak nem küzdik le a centrifugális erőt vhogy...
Meg a procik se fogják bírni, nem lesz az a technológia ami ekkora feszültséget kibírni, hacsak nem vmi új anyagot is feltalálnak...
Meg a DDR féle rezgésszám se lesz nyerő, hisz azt se feszültséget se tudjuk majd leközölni, úgyhogy vmi mást kell kitalálnia a jövőnek az órajel által mért sebesség helyett, ha tuningolni akarunk


Én igazából nem aggódok, azon se lepődnek még, ha 10 év múlva már 1 autó se kereken menne...
0
0
0
0
akos328 avatar
meglehet hogy a mag helyett kikéne találni vmit, hiszen hiába húzzák 50 magig, hát azzal már fűteni is lehetne, nem lessz akkora teljesítményű ventillátor, a fizika nem engedi, hacsak nem küzdik le a centrifugális erőt vhogy...
Meg a procik se fogják bírni, nem lesz az a technológia ami ekkora feszültséget kibírni, hacsak nem vmi új anyagot is feltalálnak...
Meg a DDR féle rezgésszám se lesz nyerő, hisz azt se feszültséget se tudjuk majd leközölni, úgyhogy vmi mást kell kitalálnia a jövőnek az órajel által mért sebesség helyett, ha tuningolni akarunk
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
cheatereket nem lehet kiszűrni teljesen, mivel elég nehéz kiszűrni, ha meg mégis működne a progi, akk kikerülik, amihez megint idő kell h reagáljanak rá a prógramozók......inkább normális adminok kellenek, ha meg nincs akk ott kell hagyni a csalót és kész...
0
0
0
0
no avatar
Én annak örülnék ha a játékokban tennének egy ien anti Cheat Programot h semmi féle képen se lehessen csalni vagy lennének Cheat-ek de oan lenne h azt írják h örök élet és átverne és nm az lenne hanm h levinné az életed 1%-ra meg ienekt a multik is mennyivel élvezhetőbbek lennének Cheaterek nélkül!
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
bár felfoghatjuk úgy is h tesznek bele némi extrát a jővő számára, nem kötelező maxon tolni....
0
0
0
0
danhey avatar
na igen, én ennek a marketing-fogás részét nem értem, ezt a játékot 2 év múlva is korai lett volna kiadni...
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
én azt gondolom róla, h a Sqare Enix eléggé beteg h ilyen gépigényű játékot ad ki(bár a minimum kissebb), főleg MMO-t, nem hiszem h lagy üzlet lenne belőle, a grafika meeg olyan érdekes h egyes képeken olyan mint egy renderelt FF film(tán az is?), másokon egy átlagos 2010 es játék grafikáját hozza, én mindenesetre max majd megnézem mit bír alatta az új gépem, nem nagyon fogom tolni.....
0
0
0
0
danhey avatar
hát én multy-ig lehet nem megyek el velük, de majd meglátjuk

Egyébként mit gondoltok az új legmagasabb gépigényű játékról? [LINK]
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
egy véggigjátszást + multis kimaxolást nálam mind2 megér majd, meg a crysis 2 is hasonlóakra számíthat😃
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
eddig ugyan minden PC-s MoH más volt, de egyik se sikerült rosszul, ez is jól néz ki😃 de az új CoD is ki lesz próbálva😃
0
0
0
0
danhey avatar
Mindkettőtökkel egyetértek bár most én is az F1 2010-et várom a legjobban, de azon kívül kíváncsi vagyok, hogy a csak egy jó trailert hozott össze a MOH vagy, tényleg igazán harcba száll a cod ellen
0
0
0
0
Erik94 avatar
jah bar en nem vaok f1 fanatic😆DDDD
de a cod 7 meg a crysis 2 és a medal of honor ezek naon jok lesznek
0
0
0
0
villamdavid avatar
Meg az F1 2010-11 a jövő/közeljövő nagy játéka! Már alig várom!
0
0
0
0
Erik94 avatar
jovo jateka a crysis 2 meg a just cause 3 meg resident evil 6 meg a fear 3 meg a gta 5 meg harry potter 7 meg ienek
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
nem lehet tudni h mit hoz a jövő, a DDR alapú ramokat sanszos h felváltja majd valami más, és a sok magos processzorok sem biztos h kihúzzák 48-ig😃
0
0
0
0
madchief avatar
Én szerintem a jövő játéka a GTA:Hungary lesz😆
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció