Ryzen 5: hivatalos megjelenési dátum és árazás
Az AMD elárulta a Ryzen 5 széria hivatalos megjelenési dátumát, valamint azt is közzétette, mennyiért lesznek beszerezhetők a processzorok és mire is képesek.
Összesen négy Ryzen 5 modell várható: 1600X, 1600, 1500X és az 1400. Az 1600X és az 1600 6 magos és 12 szálas lesz, míg az 1500X és az 1400 4 magos és 8 szálas. Ahogy a high-end CPU-k esetében, ezek is nyitott szorzóval rendelkeznek. Hivatalos információk szerint ezek a CPU-k az 1080p gamingre készültek.
A Ryzen 5 április 11-én jelenik majd meg. Az alábbi táblázat összehasonlítja a high-end-, valamint ezeket a mainstream processzorokat, és természetesen az árazás is megtalálható rajta.
Nemrég kiszivárgott az információ, amely szerint ez a széria csak maximum 3.2GHz-en fog pörögni. Úgy tűnik, ez részben igaznak bizonyult. Az említett 3.2Ghz a sima 1600 és 1400 nevezetű modellekre lesz jellemző, mint alapórajel.
Már csak a Ryzen 3 széria maradt leleplezetlenül, amely továbbra is az év második felében várható.
Az új processzorhoz új Windows dukál, már amennyiben a felhasználó szeretné frissen tartani a rendszerét, amit történetesen a Microsoft készített. A Windows 7, 8 és 8.1 életciklusa még közel sem járt le, utóbbi például 2020-ig kapja a frissítéseket, kivéve, ha a vas nem elég régi hozzá. Kicsit abszurdnak hangzik, de igaz.
A Kaby Lake és Ryzen processzorokkal szerelt gépeken már most sem lehet frissítéseket eszközölni, ugyanis a Windows ehelyett arról tájékoztat, hogy „számítógépe olyan processzort használ, ami nem támogatott ezen a rendszeren”.
A Microsoft már tavaly bejelentette, hogy a Windows támogatás nem egészen úgy fog zajlani a jövőben, mint korábban megszoktuk: az új központi egységek csak a legújabb operációs rendszeren lesznek támogatottak. Eredetileg a Skylake is ebbe a körbe tartozott volna, végül ezt nem merte meglépni a redmondi székhelyű szoftvercég. Az Intel Kaby Lake, az AMD Summit és Bristol Ridge, a Qualcomm 8996 esetében például a Windows keresztbe fekszik a frissítésnek.
Eddig is meglehetősen agresszíven próbálta rávenni a felhasználókat a Microsoft a Windows 10 használatára, aminek hatására sokakban ellenérzés alakult ki az új rendszerrel szemben. Mindenesetre a vállalat azzal érvel, hogy a modern hardverekben rejlő lehetőségek a Windows 10 segítségével csalhatóak elő.
Ryzen 5 1600X- 92990 Ft
Ryzen 5 1600 - 80690 Ft
1500X- 70890 Ft
1400 - 63590Ft
-kezdőárnak, nem is vészesek. 10 ezer lemegy belőlük 1-2 hónapon belül majd!
Szerintem félre érted a dolgot, nem az AMD-n múlik hogy a Microsoft melyik rendszerei támogatják a processzorát. Tény hogy a Windows 10 jobban kezeli a több mag/szálas processzorokat, de attól még Windows 7/8/8.1-en is működik, arról ne is beszéljünk hogy létezik Linux is a világon, ami szintén támogatja a processzort, jött is ki nemrégiben új kernel hozzá.
Egy szó mint száz a gyártó nem adott operációs rendszerhez gyártja a processzorát.
A prohardver tesztek meg szerintem rendben vannak, egyforma körülmények között teszteli hozzávetőlegesen a processzor teljesítményeket, ha GPU limit van akkor mindegyiknél az van. Ettől az eredmény nem lesz fals.
Elhiszed hogy az emberek nagy hányada nem egy 7970-eshez és társaihoz fogja venni a majdnem 200k-s 1800X-et? Az meg hogy nem Win10-re lett fejlesztve a Ryzen ezt meg közöld az AMD-vel is. Na de ennyivel le is zárom reménykedem a mesékben és az AMD sikerében.
Amúgy nem fejlesztettek processzort win10-re ez eleve képtelen állítás. A CPU teszt lényege amúgy a CPU limites helyzet mesterséges megteremtése, ezért szinte mindegy, milyen VGA-t használsz. Viszont amint lecserélsz egy tesztrendszert, abban a pillanatban már nem összehasonlíthatóak az adatok. Amúgy ezt le is írták.
Mivela többi teszten is ezek az eredmények születtek, csak azért ezt hozom, mert magyar és mint ilyen mindenkinek érthető. (már aki elolvassa...)
Megjelenik minden széria meg a hozzájuk tartozó lapok,és amikor mind hardver és mind szoftver oldalon rendeződnek a dolgok akkor érdemes lesz vitázni.Csak a sok HA meg MAJD, ennyit lehet olvasni még.
Ha így nézzük, akkor az FX-8350 jobb az 1800x-es ryzennél is, de jobb az i7 6950x-nél, vagy i7-6900K-nál is. Amúgy ezek alapján mondják, akik nem olvassák el a teszteket, csak a képet nézik, hoyg szar a Ryzen, de akkor ugye hozzá kéne tenni, hogy az Intel 6950x-e sem hozza a "várt teljesítméynt" és nagy csalódás az Inteltől:
Ha meg így nézzük, akkor marad a sorrend a nyers teljesítmény szerint, azaz elől a ryzen és az említett i7-ek:
A videó bemutatja mi történik ha csak egy CCX aktív VS mindkettő
Szerk.: Ja és SMT sincs aktiválva
https://www.pcx.hu/asrock-fatal1ty-ab350-gaming-k4-alaplap-428542
árban nem vészes
( Nekem is ez a problémám, hogy procceszor,alaplap és ram is kell ami nem olcsó.) 😀
Amúgy ezzel a Kornéllal vitatkozni olyan, mint egy galambbal sakkozni. Rászarik a táblára, feldönti a bábukat és kiabálja, hogy ő nyert.... Szerintem hagyjátok.
R7,R5,R3 mellé külön lesznek hozzá árban megfelelő sztem. És pl a belépő szintű olyan 10-15 k környékére saccolom 😀
gaborw Nekem elég volt Thexperia kollégát minden frecsegő hülyeséget hallgatnom meg is lett a jutalma ment a szégyen hajóra. 😆
Azt írod, hogy az 1800x nem hozza egy jóféle i5 szintjét. Gondolom nem olvastál teszteket róla. Ugyanis a tesztek szerint az 1800x teljesítménye az i7-6950x alatt van kicsivel és az i7-6900K-nál erősebb. Mégis miről beszélsz, milyen i5-ről? Ez nálad a reális hozzáállás?
Ennyi erővel: Intel Core I7-6950X 500 000Ft-os processzor, vs I5 6600k 70 000Ft-os processzor, szerinted melyik fog nyerni játékra fókuszált benchmarkokban? Persze hogy a 6950x... ja várj mégsem.
Ahogy az eladásokat nézem az Intel elég sokat veszít mostanában. Sokan vártak a Ryzenre!😀