Hatalmas veszteséggel működik az Epic Games Store
Az Epic Games a saját áruházának indulása, azaz 2018 vége óta elég agresszív stratégiával próbál előrenyomulni a konkurencia ellenében, hogy felvegye a versenyt többek között a piacvezető Steammel. Ám a taktikájuk, hogy rengeteg ingyenes és exkluzív tartalommal próbálják magukhoz csábítani a játékosokat, bizony igencsak nagy költségekkel is jár. Ezúttal pontosabb számadatokat is megtudtunk az áruház működésével kapcsolatban egy bírósági okiratnak köszönhetően.
Az áruház eddig mindkét teljes évében horribilis nagyságú veszteségeket termelt. Ez 2019 folyamán még „csak” 181 millió dollár mínuszt jelentett, 2020-ban viszont már 273 millió dollárnyi veszteség halmozódott fel kizárólag ebből a szegmensből.
Az Epic szerint az általuk forgalmazott játékokból kapott, mindössze 12%-os részesedés elegendő az áruház fenntartására, így tehát a mínuszban felhalmozódott összeget nagy valószínűséggel javarészt mind-mind az exkluzivitásra, valamint az ingyenes játékokra költötték el. Ne feledjük, tavaly voltak igazán nagy dobásaik, hiszen egy hétig ingyen behúzhattuk náluk többek között a GTA 5-öt, a Watch Dogs első részét, a Just Cause 4-et vagy akár az ARK: Survival Evolvedet is, ezeket pedig nem lehetett olcsó elintézni a játékosok javára.
Viszont valamennyire meg is térült az Epic számára a rengeteg kidobott pénz, ugyanis az áruháznak nem kevesebb mint 160 millió regisztrált felhasználója van, melyből havi 56 milló játékos rendszeresen aktív. Hogy megéri-e továbbra is ezt a stratégiát követniük, azt egyedül csak ők tudhatják, mindenesetre nem úgy tűnik, hogy ettől el szeretnének térni a közeljövőben.
A facebookot pl nem is tudod törölni, csak archíválni de az örökre megmarad valahol.
Minden adatot gyűjt, ezzel megkell békélni.
Az egyetlen megoldás ha zavar az, hogy teljesen felhagysz a digitális világgal.
ugyanott járnánk. Jól van az. Így kerek a világ.
Rendben én hiszek neked. Majd egyszer ez megváltozik te meg ezt hidd el.
Poén egyébként, hogy maga Zuckerberg sem facebook messengert meg whatsappot használ, hanem signalt.
[LINK]
Azon kívül, hogy maga a CEO sem használja a saját szolgáltatását, mi egyéb bizonyíték kell, hogy érdemes ezektől elszakadni?
Barátlista már van!!!
egy hiánypótló fejlesztés pipa 😃
Kategorizálás meg a steamnél is kezd lemenni hulladék (EGS) szintre...értelmezhetetlen módon kerülnek be a kategóriákba olyan címek amiknek közük sincs az adott kategóriához:
városépítő címke és bead egy minigolf játékot (annak a címkéi között a városépítés nincs is)
bázisépítésbe berak egy kalandjátékot...és a többi.
Kezd teljesen megbízhatatlan lenni az egész az első 5-10 találat után.
Nem ezen múlik hogy buknak-e vagy sem, de ha már szó van róla, legyen teljes a kép.
Addigra talán olyan fejlesztések is elkészülnek, mint a kosár...
Tök felesleges glanc az ilyen, minek költenének rá... .
Az hogy sikerül-e, és ha igen, mikor, szerintem még kérdéses. Még ha be is indul a pénzkitermelés, először a veszteséget is vissza kell hoznia. Nem mondom hogy nem lehetséges, de szerintem még közel sem garantált.
Azt se felejtsük el, hogy (Timmyke állítása szerint legalábbis) a picai standardot is meg akarják változtatni; 30% bad, 12% good. Lehet mondani hogy csak reklám szöveg (részben vagy teljesen mindenképpen az), viszont egyelőre tényleg ehhez az arányhoz tartják magukat. Az hogy ez így fog-e maradni, ha igen mennyire lesz érvágás a bevételnek, lesz-e tényleg befolyása a Steamre és a többi üzletre, stb. még a jövő kérdése.
Utólag (és egy másik kommentetve olvasva) jut eszembe: hasonló változtatást közben az Apple-lel is elkezdtek játszani, más taktikával. Egyelőre annyit sikerült elérni, hogy kirúgják őket a store-ból.
Már most van befolyása a piacra. Függetlenül a 12%-tól. Az EGS egy fronton előnyben van már most a steamhez képest. Az EGS eventeken a vásárlásokért adott 10€-s kuponokkal, a meglévő steammel azonos kedvezmények felett.
Persze, 1x 3000huf nem nagy durranás, de evententként 5-7 db játék esetén már számottevő összeg.
A steam 30%ért nem csak piachoz hozzáférést ad. EGS jelenleg 12%-ért kb csak azt ad.
Igen, a kuponok plusz költség, de ezzel már most többet nyújt mint a Steam, és ott ahol a játékosoknak fontos: az árnál. És ez az ahol a Steam hátrányban van szerintem.
Persze ha a Steam is elkezdene kuponozni akkor kellemetlen lenne bejelenteni hogy az EGS ezen húzása bejött, de a mostani steam fejlesztésektől nem vagyok hasra esve: vásárlásokért kapott pontok amiket avatar meg hasonló f*szágokra lehet költeni kb értelmetlen a szememben, felesleges erőforrás pazarlás volt a fejlesztése is...azzal nem lesz nagyobb piaca hogy ha a chatbe betehet az egységsugarú user csillámf*szpóni emojit
PC piacon a többi nem számottevő szerintem a Steam mellett, így valahol marketing és stratégiai szempontból érthető ha őket nem ekézi nagyon, mert nincs értelme. Nem ellenfelek, sőt, egynémelyik pl az ubi le is feküdt nekik a Steammel szemben (anno 1800 megjelenés előtt pár héttel-hónappal ment át EGS-re steamről)
uplay? ubi saját üzlete, kérdéses minsőgében.
origin? EA kezd átállni steamre és áll át az előfizetéses modellre.
arc? Perfect World Ent. boltja saját termékei részére.
gog? nálam még mindig inkább az oldschool gamek otthona, semmint mai játékok beszerzési forrása, dmr ide vagy oda, ez a része pont nem érdekel
[LINK]
😆
kormánymultis cég is mögöttük ami folyamatosan adagolja a lóvét a kampányhoz.A kérdés az, hogy mikor és mennyire sikerül az egésszel az felépíteni. A legnagyobb csalija még mindig az ingyen játékok (és az hogy lehet ész nélkül szidni a Steamet), azon kívül semmi különlegeset nem tud, csak pár egyértelmű pozitívumot. Ezeket leszámítva, még évek múlva se tudja egy alap webshop szintjét hozni. Az ingyen játékok előbb utóbb el fognak fogyni, hacsak nem akarnak veszteség mellett működni mint a youtube.
Bár a youtube miért működne veszteségek mellett? Ez a világ legnépszerűbb videó platformja
Persze ettől függetlenül ugyanúgy van értéke az egész google (mint cég) rendszerén belül; prestige, adatok, reklámokat jobban tudják kezelni, stb. Maga a platform önmagában veszteséges, de minden más miatt jobban megéri nekik mintha nem lenne.
Lehet amúgy se mondtam ezzel újat, de eredetileg erre akartam célozni. Előfordulhat hogy az epicnek is hasonló céljai vannak hosszú távon (és akár most is).