Felbukkant a 12 nm-es Ryzen 3 1200
Úgy néz ki, a 14 nm-es gyártási technológiával készülő Ryzen 3 1200 átesett egy frissítésen, és bár úgy tűnhet, hogy minden maradt a régiben, egy nagyon fontos változást eszközöltek a CPU elkészítésénél: átváltottak a 12 nm-es Zen+ architektúrára.
Tehát a CPU alaptulajdonságai megmaradtak, amelyek a következők:
• 4 mag és 4 szál
• 3,1 GHz alapórajel, 3,4 GHz boost
• 2 MB L2 cache, 8 MB L3 cache
• 65W TDP
Az új architektúrának köszönhetően pedig valószínűleg minden vele járó fejlesztés jelen lesz az új verziónál is, vagyis a fejlesztett IPC, energiatakarékosság, gyorsabb cache és RAM támogatás, valamint a Precision Boost 2 frissítése. Az új modellt a dobozon feltüntetett cikkszám alapján fedezték fel, ugyanis az új verzión az YD1200BBAFBOX látható az YD1200BBAEBOX helyett. A Ryzen 3 1200 AF várhatóan hasonló árazást kap, mint a 14 nm-es elődje, és a fent látható német oldal alapján 55 eurós árcédulára számíthatunk.
Ár érték arányban nincs jobb processzor most.
Az idők során többször előfordultak zsákutcák, az AMD az Athlon szériával annak idején köröket vert a NetBurst architektúrás intel procikra, ott is csak a túlhózott kazán P4 -ek tudtak talpon maradni. Aztán fordult a kocka, az intel visszatért a gyökerekhez (Pentium III alapok) és tarolt a Core 2 családdal, amire az AMD hiába reagált modernebb, teljesen integrált négy magos megoldásokkal, ha azok nem tudták tartani a lépést (Phenom), majd ennek a javított változata (Phenom 2) is csak annyira volt elég, hogy beérjék a Core 2 -t, de akkor már ott volt a Nehalem az intel részéről. Az AMD lyukra szaladt a moduláris elképzelésével (Bulldozer és a "javított" Steamroller), miközben az intel a Nehalem -re építkezve folyamatosan hozta a teljesítménylépcsőket architektúránként.
Bealudtak? Részben igen. De azt nem zsabad elfelejteni, hogy az intel magának gyárt, így a gyártósorok fejlesztése is belsős. A köztes csíkszélességgel sajnos befürödtek, nem jutottak egyről a kettőre, így abból kell gazdálkodniuk, ami van. Ahogy az AMD is tudott élni a Bulldozer -ből, úgy az intel is fog addig, amíg el nem érik az alacsonyabb csíkszélességet a termelésben. És ugye azt sem szabad elfelejteni, hogy a mostani korlátok mellett sem marad le annyira az AMD zászlóshajóitól, ami pedig a játékos társadalmat illeti mind az alsó, mind a felső kategóriában tudnak nyújtani prémiumot.
Ennek mi létjogosultsága?
Btw az itteni árakat nézve 20 Euró a különbség, ami már mérvadó lehet. Ettől függetlenül budget játékos gépbe én is az i3 -at venném.
Mellesleg nincs köze se az Intel-hez, sem pedig a pénz lehúzáshoz.
cabus26: lE AkarNaK HúZNi.
😂
Max kevesebbet fogyaszt egy picivel,de gyorsabb nem lesz.
Ezt pontosan mire értetted?
A csúnya rossz Intel a Ryzen megjelenése óta temetve van és Magyarország 90%-a munkára vesz számítógépet. :'( Mert a több mag = erő!
Persze vannak olyan munkafolyamatok pl. általános modellezés ahol az Intel jobb némileg, de rendernél avagy szimulációnál már erősen fordul a kocka (Keyshot, SOLIDWORKS programokban például)
Az Ryzen-ek meg valószínűleg nem azért szerepelnek túlnyomó többségben a top 10-es eladások listáján (világszinten) mert mindenki kreatív szoftverekkel kezdte el keresni a kenyerét úgymond 😆
Akit nem izgat a néha kimutatható +5fps a játékokban (ami igazából simán orvosolható pár kattintásból) azok Ryzen-t fognak venni. De úgy gondolom, hogy amikor már ezek a különbségek fogják eldönteni egy adott játékban, hogy produkálja e a játszható szintet, akkor ott már bőven egy elöregedett rendszerről fogunk beszélni.
Mindenki azt veszi amit jónak lát vagy elmondásuk alapján tanácsoknak neki, nekem a cserénél nem volt érv az Intel mellett hiába voltam előtte végig az, magammal nem akartam kib*szni, másnak ettől még lehet alternatíva.
Örülnék ha elhagyhatnánk már a 4 mag 4 szálat és átléphetnénk a 6/6 8/16 és a 10/20-ra. Mert szerintem mostanában ez a legalja egy játékra épített gépbe 1080p-re.
,,+5fps a játékokban (ami igazából simán orvosolható pár kattintásból"
Az Intelnél is pár kattintás és az a +5fps megint csak +5 lesz ha nem több. 😀
Egyébként nagyon egyszerű ember vagyok vásárlás terén. Megnézem azokat a játékokat amelyekkel játszani szeretnék és megnézem melyik hardware, hogy futtatja. Amelyik számomra megfelelő azt veszem. Így állt össze minden gépem.
AMD mit csinál: Magát az egész procit alakítja át generációról generációra és próbálja megcsinálni a lehető legtökéletesebb dolgot. A kettő között minőségi különbség van szerintem ,nem kevés. 😀
Nem a 7nm vs 14nm a lényeg ha játszani szeretnék...
Egy utcával arrébb gyerekkori barátomnak pár éve raktunk össze egy ryzen 3 1200-as gépet. Azt cserélte egy 2700-ra és 3 hete raktam össze neki az i5 9600KF-et egy 144hz-es 1080p-s monitorhoz. 60 ezer forintért nem volt helyette alternatíva és a 2700-al meg az volt a baj, hogy a minimum fps kevés volt.
Ez azért meredek, 10. Gen. az tökéletesen példázza, hogy nagyon is sürgős lenne a 7nm nagyjából egy év leforgása alatt (ha már ezt ígérték, bár nem hiszem hogy lesz belőle valami Intel-t ismerve.)
Én azért azt a 80 fokot sokallom, legalábbis az enyémhez viszonyítva mindenképp, pláne ha nincs is húzva, ha van rendesen akkor elmegy full load mellett. Viszont a Nocuta mondhatni jól teljesít rajta.
angelrypt: Mennyi a CPU hőfok a Noctuával?
Én: Pár címnél sebtiben mért adat:
MSI Afterburner mérések>>> GTA5: max 48 fok, Metro Exodus: max 51-52 fok, Witcher 3: max 50-51 fok, Doom2016: max 49 fok, Assassin's Creed Origins: max 63 fok, Middle-earth: Shadow of War: max 47 fok Véleményem szerint a kiváló szélcsatorna effektus is sokat segít, ami a házban uralkodik plusz a ventilátorok manuális fordulatszám szabályzása. Ja és a kockához járt paszta van rákenve.
Így már nem is olyan nagy az a 80 fok szerintem, pláne hogy full kihasználtság mellett produkálja. Van tervben vizes dolog csak előbb a ház legyen raktáron ismét...
Szerkesztés: Még nem néztem, meg hogy egy több órás vagy egy agyon definiált generatív tervező modul (program függő) futtatásánál menyire megy fel a CPU hőfoka...
A játékbeli hőfokokat láttam múltkor, amikor a PowerLink-ről érdeklődtem 😀
mindenki azt mondta hogy olcsóbb lesz a ryzen 3000-es mint az intel utána meg azt hogy a teljesítményt meg kell fizetni akkor most ki ver át kit?
ezek meg elővesznek 1 régi procit és kicsit át alakítják és rá írják hogy Ryzen ez aztán a fejlesztés.
Ezért se veszek olyan procit amit mások ajánlanak és csak olyat veszek aminek utána néztem saját magam.