A G.SKILL új, Kaby Lake mellé szánt DDR4 memóriákat jelentett be
A G.SKILL bejelentette az új, nagy-sebességű DDR4-es memória moduljait 2x8GB-os és 4x8GB-os csomagokban, amelyeket az új Intel Kaby Lake mellé szánnak.
A 16GB és a 32GB memória lesz lassan a mainstream a PC-kben, ezért a 8GB-os modulokért megnövekedett a kereslet és ezzel együtt nagyobb teljesítményt is várnak el tőle a játékosok. A Kaby Lake megjelenésére a G.SKILL 4266 MHz-re növeli majd a 2x8GB-os csomagban lévő memóriák sebességét, valamint 4133Mhz-re a 4x8GB-os esetében. Konkretizálva, az alábbi két memória készletről van szó:
A leggyorsabb 16GB (8GBx2) Kit - DDR4-4266 CL19-19-19-39
A hetedik generációs Intel Core processzoroknak köszönhetően többé nem lesz idétlen CL időzítés, ha nagy memória frekvenciákat akarunk elérni.
A leggyorsabb 32GB (8GBx4) Kit - DDR4-4133 CL19-21-21-41
Főleg azok, akik tapasztaltak az overclockolásban és ismerik a nagy teljesítményű memória modulokat, tudják, hogy megnövelt memória kapacitás mellett nehéz a frekvenciákat megnövelni. A G.SKILL most a 4x8GB-os kit esetében DDR4-4133Mhz sebességet tudott elérni.
Erre vártam évek óta !
😂
Hát igen... 😃 😃
Ezek szerint,nekem nem kell nagyon ilyenekben gondolkozni,mert nem szoktam renderelni,max 3d modellezni,ami nem olyan memoria igényes.
Bocsi,ha hülyeséget kérdezek,de nem nagyon értek,hozzá,szóval előre is köszönöm szépen a felvilágosítást 😀
röviden: Játékoknál nem számít, de ártani nem árt a procidnak ha nagyobb órajelű ramot raksz be, mint amit kezelni tud, csak épp felesleges.
hosszan: Azt, hogy mekkora memória sávszélességre van szüksége a procidnak erősen meghatározza az általa végzett munka típusa. Egy sávszélesség igényes feladat, mint pl renderelés, vagy bármi ami nagy mennyiségű adatokkal dolgozik a memóriában sokkal nagyobb sávszélességet használ ki/igényel a memória terén, mint ami átlagos használat során történik. Ilyenkor, ha ezt tudja biztosítani a memória, akkor a processzor munkája nincs hátráltatva, egyébként a memória sávszélesség egy szűk keresztmetszet lesz és lassabb lesz a procid, mint amilyen lehetne az adott feladat elvégzésében. A sávszélesség pedig alapvetően 2 dologtól függ, az egyik a külöső órajel, amiből a nagyobb nyilván gyorsabb lesz. (A másik a memória adatszélessége, ami viszont DDR memóriáknál fixen 64 bit, szóval ezzel nem lehet játszani, csak annyit, hogy ha dual channelben használod a ramot akkor duplázódik) A processzorokba azért nem raknak nagyobb memória órajel támogatást, mert szimplán nincs szüksége rá, az is elég a számítási kapacitásához amekkora támogatott.
Ezért erősen parasztvakításnak tűnik egy 5% körüli teljesítménynövekedés mellé egy ekkora órajelemelés. Erősen párhuzamos rendszerekben, mint pl egy GPU, ahol többszáz/többezer processzor dolgozik egyszerre sokkal kritikusabb a sávszélesség igény, ezért itt nem a DDR memóriákat használják (kivéve a parasztvakítást ahol a gagyi kártyára felraknak 4 giga olcsó DDR ramot és a naív user meg elhiszi h milyen ***a 4 gigás karija van) hanem a sokkal drágább GDDR5 ös memóriát ami mind az adatszélesség (pl 256 bit, ezt írják rá a videókarira, hogy 4GB GDDR5 256 bit), mind pedig az órajel tekintetében (4,5,6 Ghz vagy mégtöbb...) sokkal izmosabb.
remélem sikerült érthetően leírni
Bocsi,ha hülyeséget kérdezek,de nem nagyon értek,hozzá,szóval előre is köszönöm szépen a felvilágosítást 😀
http://www.notebookcheck.com/Test-Lenovo-IdeaPad-V110-17IKB-80V20006GE-Laptop.188032.0.html
Jó gyorsak már ezek a DDR4-es modulok, remélem 2-3 év múlva majd tudok váltani 1 teljesen új konfigra, ott már 32GB-ot pakolok be RAM-ból én is majd alapból, az alá már esélyes, h nem is lesz érdemes menni 3 év múlva.