A Denuvo 6.0 is megadta magát
A Denuvo másolásvédelem néhány hónapja 6.0-ra frissült, és azóta a védett játékokat sem sikerült feltörni, egészen mostanáig.
Az új verziónak köszönhetően az utóbbi időben megjelent játékokat egy darabig nem is sikerült feltörni, és bár aránylag sokáig kitartott, most már a Denuvo 6.0 is megadta magát. Egy bizonyos crack csapat sikeresen feltörte a Total War: Three Kingdoms játékot, amelyet nemrégiben 1.1.0-ra frissítettek. A feltört játék pedig ezen a verzión alapszik, vagyis amit a Denuvo 6.0 védett.
Egyelőre nem tudni, hogy ezek után a SEGA eltávolítja-e a másolásvédelmet, bár ez a korábbi játékok esetében nem történt meg, így valószínűleg most sem fog. Úgy tűnik, a crack csapatok és a Denuvo sem adja fel ezt a harcot. A másolásvédelemről rengeteg különböző véleményt lehet találni, hiszen az eredeti játék birtokában több esetben is okozott már teljesítménybeli problémákat, sokan pedig demó hiányában csak így tudják kipróbálni a játékot vásárlás előtt.
Egy percre azért dőljünk hátra és gondolkodjunk el azon, mit látunk.
A Denuvo gyártója sosem mondta, hogy feltörhetetlen, mégis megveszik a kiadók annak ellenére, hogy mindig, minden verzióját feltörték és annak ellenére, hogy ez a világ jelenleg kapható legdrágább védelmi szoftvere.
Miért?
Mert bármennyire is drága, megéri megvenni. Mert a gyártó azt ígéri, hogy nem lesz torrent a megjelenés napján és ezt tartja is. Mert ez a pár hét bőven több bevételt termel, mint amennyibe a Denuvo kerül. A nagy kiadók, akik meg tudják venni a Denuvo-t már rég kiszámolták, hogy ez nekik nagyon is megéri.
Nem akartam hozzászólni a témához, mert minden egyes alkalommal ugyanazt éli végig az ember és véresre koptathatnám újra az ujjaimat a gépeléssel, így "plusszegyezek" pár kommentet.
Aki meg akarja venni a játékot az meg fogja, aki nem az pedig nem.
Amúgy is a mai játékok nagy része a multiban teljesedik ki, azt meg nem lehet tört játékkal játszani.
Ezért érzem teljesen feleslegesnek a denuvo féle védelmeket, nem beszélve arról hogy a "védelemmel" ellátott játék még rosszabbul is fut.
Ez most komoly?
Ilyenkor csak úgy halkan megjegyezném az illetőnek hogy a kukásautó ami elviszi minden nap a szemetét 4-5 éven keresztül azért nem kap a kukás annyit mint a játékfejlesztő....
Pedig az egyik az csak szórakozás a másik viszont ha nem lenne akkor belefulladna a saját szemetébe... dehát sokan nem gondolkodnak mielőtt ilyeneket írnak...
Nincs ezzel baj a fejlesztőnek is meg kell élni ez a normális de azért brutálusan elvannak szállva a játék árakkal... ezt mondom úgy hogy én megveszem a játékokat amiket tervbe veszek 😀
Arról nem is veszélve hogy a fejlesztőnek egy szava nem lehet mert milliárdos bevételeik vannak tehát hiába fejlesztenek 4-5 évig megvannak fizetve 😀 másképp nen csinálná...
Itt nálunk a magyar mentalitás, ami még tovább ront a dolgon, mert ha csak 500ft lenne egy cím, mert láttam már ilyet is, nehogymár fizessen érte a paraszt, mikor ingyen letölthető. Na ez a szomorú, hogy sokaknak meg sem fordul a fejében, hogy ilyen kis összeget is kiadjon bármiért. És az ilyenek nézik le az embereket, hogy hülye vagy, hogy fizetsz a játékért, hát ott van ingyen.
Tisztelet a kivételnek, mert van olyan aki tényleg nem engedheti meg magának. Drága kikapcsolódás az fix.
És mielőtt bárki nekem esne, én sem vagyok szent, de amit várok, arra tényleg áldozok, meg bejelentés után már spórolgatok, ha nem is teljes áron, de megveszem.
1-2 ország miatt nem jött volna létre a denuvó se,ez az egész világon jelen lévő probléma ha lehet ennek nevezni.Bár szerintem fel van ez fújva.
Annak idején az első PC játékom a Hexen II volt. 13.000 Ft -ért vettem egy pici PC boltban 1997 -ben spórolt zsebpénzből és locsolópénzből. Akkor szüleim kb. nettó 80.000 Ft- ot kerestek, ami abban az időben már egész jónak számított. Ma nettó 160.000 Ft áll szemben 15.000 Ft -al. Ha ezt figyelembe veszitek a digitális játék talán az egyik olyan kuriózum, ami a legkevesebbet inflálódott az idők során. A kétezres évek közepén is a 10.000 - 13.000 Ft -os ár volt jellemző, én Day One vettem annyiért (13k) a Fallout 3 Lunchbox -ot 2007 -ben. Aztán a 240Ft -os Euró árfolyam felkúszott 320 Ft -ra másfél év alatt... .
Magánvélemény, nem akarok vitát generálni. Magam részéről nagyon magasról teszek az egészre ami itt megy manapság. A megjelenő játékok 80% már le se töltöm mert annyit nem érnek.
Itt jön képbe az a téma, hogy illene a dolgokat a helyükön kezelni. A játék szórakozás, és mint olyan nem olcsó. Ha elmész a vidámparkba egy napra annyit fizetsz mint egy játékért. Ha elmész egy nap négy filmre a moziba annyit fizetsz mint egy játékért. Ha elmész egy fesztiválra három napra még többet is fizetsz, mint egy játékért. A mások által létesített / fenntartott / létrehozott szórakozás sosem volt olcsó, mégis kelendő. Viszont a digitális média az első és egyetlen olyan szórakozási forma, amit "el lehet lopni", mivel nem fizikai, hanem szellemi termék.
A hasonlatot a kukásautóval innentől nem nagyon tudom értelmezni. Ez egy szolgáltatás. Persze vannak emberek, akik az út szélére vagy az erdőbe viszik zsákszámra a szemetüket, a te analógiád szerint ezek az illegális tartalomfogyasztók.
De ha a bérezésnél járunk, egy kis játékfejlesztő csapat tagjai nem hiszem, hogy lényegesen többet keresnének, mint egy szemétszállító cég alkalmazottja. Otthon valószínűleg még mindig nem egy megbecsült munka, de nyugaton a kukást elég jól fizetik. Emellett egy játék fejlesztői nem azok, akik hatalmas pénzeket akasztanak le, hanem a kiadók. A kiadók, akik fizetik a fejlesztési költségeket, ezáltal a fejlesztőket is és teszik ezt a kifejlesztett játékok bevételeiből.
Egy mai AAA cím fejlesztésében borzalmas nagy költségek vannak a különböző digitalizációs technológiák, színészek, szinkronszínészek, művészek és még sorolhatnám mi által, amit hajlamosak sokan elfelejteni, vagy figyelmen kívül hagyni. Egy Don't Starve fejlesztése össze sem hasonlítható egy Assassin's Creed -ével, de mindkettő lehet ugyanakkora siker vagy bukta.
Mert annyit ér mint amit korábban itt említettek , hogy csak ront a teljesítményen , hogy fut a háttérben tök feleslegesen.
Az hogy csóró Pistike, akinek amúgy se lenne pénze megvenni, letörrentezi egy hónap múlva, nem különösebben érdekes.
És ezek nem a csóró Pistikéjék. Hanem a fizető vásárlok. Akik inkább már akkor veszik meg amikor már nincs benne Denuvo.
Mindezekre persze nem lenne szükség ( mármint a védelmekre), amennyiben a vásárlók tisztességesek volnának ( és itt most nem kell jönni azzal hogy valakinek nincs rá pénze, ennyi erővel lopni is mehetne az akinek egy fillérje sincs).