Monitor Problémák

Szerző: victim017, 2010. August 01., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 466
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
niteforce avatar
elég drága...
volt egy régebbi LCD monitor, semmi extra, elég szar, de nem kapcsolt be. Szerelő elvitte, kiderült hogy táp hibás. 18 ezer forint lett volna a csere.
Szerintem újat érdemes venni.
0
0
0
0
Zsolt19892 avatar
Miért vannak a monitoromon csíkok?
Nem vízszintes nem is függőleges, nem átlós, hanem inkább olyan íves! Csak akkor lehet észrevenni ha nagyon arra koncentrálok! Olyan mintha rezegne a kép, és azt látnám csíkokban! Fifa 12 közben jobban észrevehető! Az 60 Hz-n megy! De 75Hz-en van alaphelyzetben!

Lehetséges hogy a hangfalak? Több mint 10 centire vannak a monitortól!
0
0
0
0
djkacor avatar
Sziasztok olyan kérdésem van hogy van egy Fujitsu-Siemens XE17 típusú monitorom és amikor bekapcsolom a gépet a monitoron a led csak villog és nem jön be a kép csak akkor hogy ha hősugárzóval elkezdem melegíteni akkor kb 20 perc és bejön a kép és utánna jó de ha kb 5 percig ki kapcsolom akkor megint be kell melegíteni tehát azt szeretném kérdezni hogy mi baja lehet vagy mit kellene rajta kicserélni állítólag tápegység baja lehet dehát nem tudom a válaszokat előre is köszönöm.
0
0
0
0
R3KH1T avatar
Valaki tudna segíteni? Ez a problémám, amikor írok (pl most is) vagy tölt a gép vagy ilyesmi, a képernyő felső és alsó része "remeg" nem tudom, miért :S.
0
0
0
0
KalKriaf1509 avatar
Üdv
Mivel a driver frissítés nem oldotta meg a problémát, készítettem egy videót hogy mi is a konkrét hiba:
http://www.youtube.com/watch?v=DrIvvUBXyiw&feature=related
0
0
0
0
Mad Hatter avatar
Az a probléma a monitorommal h a menüjét magától elkezdi állítani pl: nyelvet,fényerőt és állandóan bekapcsolja a lightframe tesztet ami elég idegesítő mivel világos kis kockák rohangálnak a képernyőn mint 1 képernyő kímélő valami ötlet TELJESEN KIKÉSZÍT PLSSSS HELP ! :'(
0
0
0
0
krutka avatar
vga-dnál probálj kicsit keresgélni hogy tudsz e valamit állitani rajta ami talán segithet, (driverban) vagy a monitor beállitásait nézd meg (a monitoron lévő gombokkal) vagy a képfrissitést állitsd át stb. 😃 Googlen is keress rá azért hátha van valami hasonló hiba
0
0
0
0
jtrlvksz avatar
Nem 😃 Alapból LCD volt az eredeti géphez, aztán jött alap,proci,ram,vga csere, és így az utóbbi hetekben ezt a jelenséget észlelem.
0
0
0
0
jtrlvksz avatar
üdv! Olyan problemo lenne, hogy néha elhomályosodik egykét kép/szöveg a monitoron. Tehát pl alig tudom elolvasni. De nem az egész monitor, hanem csak néhány helyen. Teljesen örületbe kerget, hogy a szemem rossz, vagy a monitor 😆

Szerk.: Egy 5 éves Philips 15 colos LCD
0
0
0
0
KalKriaf1509 avatar
krutka írta:
driver frissítés?


BUMP, driver frissítés se segített. Ezek szerint a monitorral van probléma.
0
0
0
0
FoLey avatar
Hali mára bepottyant ilyen tipusú CRT Monitor [LINK] a hiba a következő lenne bekötöttem elindítom a gépet szép jó képet mutat win 7 logo ok amikor bejönne a windows akkor kikapcsolódik a monitor vagyis narancssárgán vilagít mi lehet a baja ?
Most jelenleg Fujitsu Siemens P15-1 LCD-t használok 1024x768 felbontásban és 75 Hz-en

UPDATE:Érdekes Mükődés közben kicseréltem és most mükődik 1280x1024 85hz-es felbontásban,lehet,h drivert kéne ráraknom?,mert nem észleli a windows?
0
0
0
0
KalKriaf1509 avatar
VGA driver? Hogyha az akkor egy reinstall is megteszi vagy teljes frissítés kell?
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
na nekem is volt ilyen egyszer és én a legutóbbi beálklításokkal indítottam a gépet és let kép
0
0
0
0
Bl0ck avatar
apetit1989 írta:
kisteker írta:
Bl0ck írta:
Nekem egy CRT monitorom van, az paraNormális, hogy egy idő után sípol mint az állat? 😃


nem, az azt jelenti hogy már öregedik :/


Az ssc kockák sípolnak benne. Ezek alap esetben kicsi tekercsek, amikor egy kocka burokban vannak, és ki van töltve tömítő anyaggal. Ez a tömítő anyag egy idő után kiszárad belőle, megszűnik a hangszigetelés. Ezután a tekercs rezgését hallod, nagyon magas frekvenciás zaj, azért idegesítő.



Nem tudom, nem értek hozzájuk, azt tudom, hogy 2-3 óra után rá kezd, aztán ahogy Schumi írta, kap 1-2 viselkedés módosítót, aztán megy szépen....meg szokott ugrálni a kép-villog.....
0
0
0
0
akos328 avatar
Akkor tényleg nem tudom, de egy játékban a felbontás átállításával nem lehet elrontania monitort, mert semmi köze nincs hozzá, monitornak csak elektronikai baja lehet., szoftveres nem😃
(olyan mintha középpályán fociznál, és visszahoznak védőnek, attól még nem vakulsz meg😃, másik csapatba meg már látsz😆😉
0
0
0
0
victim017 avatar
akos328 írta:
ha azt mondod szar a monitor, ez alatt azt érted CRT(képcsöves), mert akk gondolom D-SUB csatlakozásó, míg az a 22", gondolom LCD, amit HDMI, vagy DVI csatin csatlakoztattad.
(az utóbbi esélytelen sztem, mert a D-SUB adapter is abba megy bele, ha a CRT monitorod D-SUB-os, akkor az sem menne.)
Sztem a VGA-nak a HDMI kimenete a ludas.
Csak egy feltétel, ami persze bukik, ha nem CRT monitort használsz most.😃


igen most CRT monitort használok, egyébként a VGA kimenetelével szerintem semmi gond nincsen mert nem nagyon piszkáltam, mindkettő kimenetel megnéztem (DVI,D-SUB) és egyikkel sem volt jó, mig a másik monitorral (CRT) müxik. Az LCD monitort egyébként D-SUB porton csatlakoztattam (amin most ugye a CRT is van)
0
0
0
0
akos328 avatar
ha azt mondod szar a monitor, ez alatt azt érted CRT(képcsöves), mert akk gondolom D-SUB csatlakozásó, míg az a 22", gondolom LCD, amit HDMI, vagy DVI csatin csatlakoztattad.
(az utóbbi esélytelen sztem, mert a D-SUB adapter is abba megy bele, ha a CRT monitorod D-SUB-os, akkor az sem menne.)
Sztem a VGA-nak a HDMI kimenete a ludas.
Csak egy feltétel, ami persze bukik, ha nem CRT monitort használsz most.😃
0
0
0
0
victim017 avatar
Master Killer írta:
victim017: Valószínű, hogy a géppel van ott baj! 😉


bővebben kifejtenéd? 😃 szerinted milehet a gond? ha újra raknám esetleg működne, mert én a szerintem a game miatt csesződött el az egész
0
0
0
0
Master Killer avatar
victim017: Valószínű, hogy a géppel van ott baj! 😉
0
0
0
0
victim017 avatar
Hello
a problémám a következő - a monitorom egy 22"-os technika HD ready, 1280as felbontással játszottam a metro2033-al, ott állítgattam a felbontást 1280ra de valamiért nem engedte, aztán kiléptem, másnap viszont a monitorom behalt, volt betöltő képernyő tehát bejött a windows, de amikor az aszalt töltené be meg a többit, akkor full sötétség van és nemjöttem rá hogy milehet a gond, a csatlakozással semmi probléma nincs mert többször is ellenőriztem, érdekes mert egy másik gépen müködik a monitor, úgyhogy most van 1 szar monitorom és a bátyámnál van az enyém 😃 valami ötlet?
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
működésben semmi sem változott de am most azt olvastam hogy a normál bemeneti jel zöld vagy kék akk gondolom ha kéken világít sincs semmi baja
0
0
0
0
no avatar
A működésben ez meglátszik? Ha nem, akkor használd tovább egészséggel.

Ha viszont nagyon zavar, akkor nézz utána, hogy miért váltott kékre, vagy cseréld ki benne a kék ledet zöldre 😀
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
gondoltam ide is leírom a monitoromon a kis led zöld színről kékre váltott ez mitől lehet és hogy tudom vissza állítani ja és mit állíthattam el?

az kérdezem hogy nem e valamilyen üzemmódot állítottam e el?
0
0
0
0
khaled98 avatar
hello!
lenne egy problémám: a monitorom acer x193w 19"-os , natív felbontása 1400*900-as a probléma az , hogy nincs 1400*900 a windows-nál, ez ugy történt hogy először volt, ujraindítottam a gépet és átugrott 1280*1024-as felbontásba... win7-em van és ott nincs olyan beállítási opció hogy 1400*900

pls help!!
0
0
0
0
pitbull87 avatar
sanya999 írta:
sziasztok. a monitorom hirtelen elpirosodott, úgy mintha el lenne állítva a szineknél (zöld,kék,piros) pedig én nem állítottam rajta semmit. valaki tud valami megoldást?

a videókártyád kontrol paneljén próbáld úgy beállítani a színeket ahogy neked tetszik 😉
0
0
0
0
sanya999 avatar
sziasztok. a monitorom hirtelen elpirosodott, úgy mintha el lenne állítva a szineknél (zöld,kék,piros) pedig én nem állítottam rajta semmit. valaki tud valami megoldást?
0
0
0
0
apetit1989 avatar
kisteker írta:
Bl0ck írta:
Nekem egy CRT monitorom van, az paraNormális, hogy egy idő után sípol mint az állat? 😃


nem, az azt jelenti hogy már öregedik :/


Az ssc kockák sípolnak benne. Ezek alap esetben kicsi tekercsek, amikor egy kocka burokban vannak, és ki van töltve tömítő anyaggal. Ez a tömítő anyag egy idő után kiszárad belőle, megszűnik a hangszigetelés. Ezután a tekercs rezgését hallod, nagyon magas frekvenciás zaj, azért idegesítő.
0
0
0
0
pitbull87 avatar
Csaba77 írta:
keresd meg a konfigurációs file-t és nyisd meg notepad-ban. Aztán nézd meg mennyit ír a rezolúciónál, ha nem 1366x768-at ír akkor változtasd meg és mentsd el.

Hát ez az hogy sehol nem találom azt a fájlt a maffia 2 vel is ugyan ez volt a gond de azt hamar megoldottam nem úgy mint ezt :S
0
0
0
0
no avatar
keresd meg a konfigurációs file-t és nyisd meg notepad-ban. Aztán nézd meg mennyit ír a rezolúciónál, ha nem 1366x768-at ír akkor változtasd meg és mentsd el.
0
0
0
0
pitbull87 avatar
pitbull87 írta:
Sziasztok segítséget szeretnék kérni probléma a következő.
Van egy monitorom aminek a max felbontása 1366x768 és indítanám el a portal2 de valamiért magasabb felbontáson indítja mint amennyit a monitorom bír hallottam hogy van valamilyen fájl amibe át kel csak írni a felbontást és úgy működni fog csak nem tudom hogy mit keressek , valaki tudna nekem segíteni ?
😀

valaki segítsen már !!! 😃 😃
0
0
0
0
niteforce avatar
én tévém is ezt csinálja, tényleg öregszik azért csinálja.
rendkívül idegesítő én ki tudnám hajítani az ablakon 😃
0
0
0
0
Bl0ck avatar
😃 Hát már pontosan nem tudom, de 7-9 év között van valahogy....
0
0
0
0
kisteker avatar
Bl0ck írta:
Nekem egy CRT monitorom van, az paraNormális, hogy egy idő után sípol mint az állat? 😃


nem, az azt jelenti hogy már öregedik :/
0
0
0
0
Bl0ck avatar
Nekem egy CRT monitorom van, az paraNormális, hogy egy idő után sípol mint az állat? 😃
0
0
0
0
pitbull87 avatar
Sziasztok segítséget szeretnék kérni probléma a következő.
Van egy monitorom aminek a max felbontása 1366x768 és indítanám el a portal2 de valamiért magasabb felbontáson indítja mint amennyit a monitorom bír hallottam hogy van valamilyen fájl amibe át kel csak írni a felbontást és úgy működni fog csak nem tudom hogy mit keressek , valaki tudna nekem segíteni ?
😀
0
0
0
0
no avatar
köszi a választ. 😀
eBay-en szétnéztem, van néhány inverter. csak még nem tudni hogy az-e a ludas, vagy másnak van baja. még dolgozom rajta.
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Jól mondták a boltban neked. Nem kontakt hiba lesz, ha szétkapod a kijelzőt, egy hosszúkás nyákot kell látnod benne, általában a display alatt van.
Ilyet javítani te nem tudsz, sajnos külön sem lehet rendelni (legalábbis eddig nem lehetett), csak egész monitorostul adják, ami irreálisan drága.
Azt tudnám tanácsolni, hogy nézz szét az eBay-en, ott szoktak árulni bontott alkatrászeket, hátha lesz ott valamilyen szimpi darab.
0
0
0
0
no avatar
Üdv mindenkinek!

Ez igazán nem monitor probléma, hanem kijelző, mivel laptopon jelentkezett.
típus: ACER TravelMate 5520
A gond a következő: a kijelző rohadt sötét, nem látni rajta szinte semmit, csak ha fény éri. (kipróbáltam tök sötétben, zéró fényerő) ezek szerint a háttérvilágításnak van baja.
A többi egyébként rendesen működik, csak hát alig látom mit csinálok.
Szétnéztem már a neten, meg a boltban is kérdeztem, és azt mondták hogy az invertert kell cserélni (ami meg pénz ugye).
Nem lehetne ezt valahogy házilag megcsinálni, úgy értem nem lehet vmi kontakt-hiba?

Előre is köszönöm. 😀
0
0
0
0
cod4ultra avatar
akos328 írta:
ha ugyan aza monitor , másik gépen kap jelet, és látszi rajta mindent, semmi hiba nem áll fennt, akkor a Videókártya a ludas. Sztem, de még várd meg más ötletét is.


Rendben köszi a segítséget! 😀
0
0
0
0
akos328 avatar
ha ugyan aza monitor , másik gépen kap jelet, és látszi rajta mindent, semmi hiba nem áll fennt, akkor a Videókártya a ludas. Sztem, de még várd meg más ötletét is.
0
0
0
0
cod4ultra avatar
Sziasztok!
Nekem egy olyan problémám éenne hogy a monitor nem jelenít meg képet, pedig a gép jol müködik és a monitor is jol működik áram alatt vannak. Mi lehet a probléma, mert az uj PC-nél nem hozza be a képet, de a régi PC-mnél minden jol megy.
Mi lehet a probléma?
0
0
0
0
hnemaria avatar
ScreamWorks írta:
Na sziasztok! azt szeretném kérdezni hogy HD-sá lehet alakitani monitort mert nekem csak DVI bemenet van rajta meg az alap monitor csatlakozó...a gépen viszont van HDMI......azt meg lehetne oldani hogy a Monitor a dolgokat HD-ként játsza le ......Ergo van DVI HD ba átalakító kábel vagy valami megoldás hogy ne kelljen új monitort venni? monitorom típusa: Samsung 2433BW...Elöre is Kösz szépen!😀
jajj
A HDMI kabel felesleges minden monitorhoz, vegulis arra talaltak ki, hogy a hang es a kep vesztesegmentesen atmenjen rajta egyszerre. a monitor DVI csatlakozoja tokeletesen megfelel hd megjeleniteshez, vegulis a monitoron nincs hangszoro. A HDMI az tv k hez kell. HA a felbontas 1920*1080 ra van allitva, akkor a monitor a maximalis felbontasaban, FullHD ben fog megjeleniteni.
0
0
0
0
no avatar
Hello mindenkinek nem találtam ahoz hasonló forum témát ami az én problémámhoz hasonlitana ezért ide irom mert lehet a monitor a ludas de nem bisztos.
A problémám az lenne hogy mi miatt lehet az hogy pl nagyobb felbontásu filmek gondolok itt a 720p-1080p és játékoknál is elöfordul az hogy ilyan cxsikok jellenek meg a képernyön. Nem is szaggat a játék csak hirttelen mozdulatoknál gyors mozgás közbe csikok jelenek meg a monitoron. 2 dologra gondolk mi lehet de nem tudom meik az 1 gondolatom gyenge a videokártyám és nem birja a hd filmeket (Ati radeon HD 4670 512 GDDR 3 videokártyám van)
a másik ötletem a monitor : nem valami új és lehet az nem birja (HP 7550 a monitorm)
Ha valakinek van valami ötlete mi lehet a gond azt megkösszöném. Mert elég rég fennál ez a probléma . Frissitettem a videokártya driverét de semmi.
0
0
0
0
ScreamWorks avatar
Na sziasztok! azt szeretném kérdezni hogy HD-sá lehet alakitani monitort mert nekem csak DVI bemenet van rajta meg az alap monitor csatlakozó...a gépen viszont van HDMI......azt meg lehetne oldani hogy a Monitor a dolgokat HD-ként játsza le ......Ergo van DVI HD ba átalakító kábel vagy valami megoldás hogy ne kelljen új monitort venni? monitorom típusa: Samsung 2433BW...Elöre is Kösz szépen!😀
0
0
0
0
hnemaria avatar
catalizit kontrol center--> minden beálitást ara tegyél h az alkalmazás állítja be, és 60 hz ra tedda képfrissitési frekvenciát, legujabb driverek legyenek fent.. nekem is volt ilyen problémám, vnidia karimmal, de valahogy egyik naprol a másikra megjavult....
talán driver frissitéssel....
hameg ezsem segít akkor rakd ujra a gépet 😃
de az is lehet hogy az átalakító miatt van....
0
0
0
0
super88 avatar
de átalakító van 😃
0
0
0
0
hnemaria avatar
super88 írta:
üdv !
srácok nekem van egy LG W2234S márkájú monitorom.
egészen idáig 1600x1050-es felbontást használtam és azt érzékelte a windows 7 legnagyobb-nak.
most hogy újra telepítettem a gépet... 1680x1050... és egy csomó játékban ( pl assassin creed brotherhood) előjön a fekete csík ami idáig 1600x1900-as felbontásra téve eltűnt.. de most nem... hogyan tudnám vissza állítani 1600x1050... és nem 1680x1050.... ? köszi a segítséget előre is


VGA vagy DVI cstival van a gépre kötve ? 😀 nem használsz ilyen vezeték átalakitot ugye?
legfrisebb videokari drivereket tedd fel....
egyszóval itt a legfelsőt szedd le: [LINK] szedd le, és telepitsd fel ! 😃 utána gép restart és probáld. még a frekvenciákkal is variálhatsz lehet az a baj 😃
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció