Monitor Problémák

Szerző: victim017, 2010. August 01., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 466
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Recon934 avatar
Üdv!
Valamilyen oknál fogva nem hajlandó működni a monitorom DVI-D kábellel, kb 2 hónapig minden oké volt, aztán egyszer csak alvó állapotból nem jött vissza a kép (no signal ).Másik kábellal is ez a helyzet, nincs jel... Csak standard VGA kábellal hajlandó működni. Tönkremehetett a DVI csatlakozó? Egy LG 24EA53VQ-P IPS LED -ről van szó, 2 hónapos...
Valami 5let?
0
0
0
0
cyberzotya avatar
20 vagy 21,5-ös Full HDt Monitort vennék! 1-2 éveset ! érdeklődni Privátban!
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
van arra megoldás, h a tv amit monitorként használok ne vegye úgy h nincs jel amikor csak simán zenét hallgatok?
0
0
0
0
RedRabbit avatar
Aspest Ratio-t tedd 16:9-re, élsimításokat pedig offold, ha nem segít legalább megpróbáltam.😜
Szerintem az integrált Gpu kevés, ha hibás lenne monitor nem csak játék közben jelentkeznének a problémák.
0
0
0
0
almos avatar
Basszus teljesen hülye vagyok, nincs itthon a VGA-m, ezért nem jöttem rá. 😃
0
0
0
0
almos avatar
Üdv!
Egy ilyen tv-t: [url]http://www.mediamarkt.hu/mcs/product/SAMSUNG-UE-32-F5000-LED-telev%C3%ADzi%C3%B3,103952,459023,719691.html?langId=-19[/url] hogy tudom összekötni a VGA-mal (7870)?
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok !!!
Van egy LG Flatron L222WS monitorom..és a tegnapi nap folyamán...egyszer csak gondolt egyet magán..és sötétebb lett az eddiginél....Valami tipp ?
0
0
0
0
dzsanni94 avatar
Hello
Lenne egy olyan problémám hogy amikor játszok a gépen kb 1 órát és ha bekapcsolva hagyom a monitort meg a gépet akkor az miért van hogy el kezd villogni a monitor ledje a gép nincs akkor készenlébe sem hibernálva semmi ha megmozdítom az egeret vagy ha újra indítom a gépet akkor úgyan úgy villog másik monitornál nem volt ilyen ha meg a monitort használtuk másik gépnél akkor nem csinált ilyent miért van ez?? (Erről a monitorol van szó LG Flatron Wide LCD)

Köszönöm előre is a válaszokat 😃
0
0
0
0
atstuff07 avatar
TrolHunter:
1. gyártó honlapjáról a monitorod driverét szedd le és telepítsd
2. grafikus kártya drivere mikori?
3. ha D-SUB kábelt használsz, próbáld meg DVI kábellel, nekem az bevállt és nincsenek felbontás beállítási gondjaim (D-SUB-bal voltak)
0
0
0
0
TrolHunter avatar
Hello
Az új monitorom felbontása 1440x900, de win7-en nem találok ilyen választást ezért most 1280x768-on használom. Tud valaki segíteni, hogy ezt a problémát hogy lehetne megoldani?
0
0
0
0
slyy08 avatar
Hello . Tegnap raktam fel az elso jatekot az uj gepemre es jatek kozben villog a monitorom , csikok jelennek meg neha rajta ha fel es le mozog e kép . Mi lehet a baj . Az hogy nem HDMI kabellel van összekötve a videokartya a monitorral ? Ez a monitor nem tud HDMI - t sajnos . Most emiatt kell vegyek egy uj monitort ? Vagy van más megoldás is ?
0
0
0
0
PolczaBenjamin avatar
Sziasztok! Bocs, hogy ide írok, de ez áll a legközelebb az én problémámhoz. Nos, vettünk egy 46"-os Samsung Smart TV-t..erre van rákötve a gép, MotoGP13-nál játék közben sötétedik a kép, más játéknál nem tapasztaltam, tudtok valami megoldást? A fényérzékelő ki van kapcsolva a tv-n..
0
0
0
0
no avatar
Letöröltem a driverét így mükődik rendesen a kép is szép!Viszont vettem dvi-kábelt de csak 1x fogadta el akkor viszont csíkozott,pöttyözött azóta viszont már felsem ismeri a dvi-kábelt,ezért marad a vga. Elképzelhetö,hogy gyenge a videokártya a monitorhoz?ASUS A7V8X-X
Geforce FX5600XT 128
0
0
0
0
mathejocy avatar
Vagy eldobta a drivert a VGA vagy szimplán meghalt.Nem a monitorod a hibás.
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Miért használsz Dsubot? Nem tudsz DVI-t vagy HDMI-t használni? VGA amit használsz pontosan mi? Vagy ez alaplapi VGA? Akkor meg azt írd le milyen alaplapod van. Legkönnyebb az volna ha kitöltenéd a géped.
Tápod márkáját és típusát is jó volna tudni.

De elvileg ez jó megoldás lehet:
Shut down the computer. Disconnect the power cables from both the monitor and the computer.
Disconnect the VGA cable, and reconnect the monitor to the computer via the DVI cable.
Press the power button for both the monitor and computer while unplugged to drain any remaining power.
Re-attach the power cables to both the monitor and the computer."
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!Ma vettem egy LG 24EA53 Monitort.Az a problémám,hogy 2-órás müködés után besötétedett és a következőt írja ki:
D-sub no signal entering to power shaving mode shortly.Újra inditottam töbször a gépet,de az asztalnál lefagy és a képernyő alsó részén függőleges csikok jelennek meg!Csökkentett módban nincs fagyás, viszont nagyon torz a képernyö!Valaki tudja,hogy ez mitől lehet?
0
0
0
0
ricsirics3 avatar
Ha egy monitor 60Hz-re van állítva akkor az csak max 60fps-t tud?
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok, mostanában kezdte csinálni a monitorom, hogy bekapcsoláskor nem kapcsol be, csak akkor ha kihúzom a számítógépből majd bedugom . Meg akkor is így kell vele tennem ha energia takarékos üzemmódba kapcsol. Mi lehet a baja?
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
[url]http://dw.com.com/redir?edId=3&siteId=4&oId=3000-2108_4-148006&ontId=2108_4&spi=2fe87e5363024d38cd77fd0e8da13791&lop=link&tag=tdw_dltext&ltype=dl_dlnow&pid=412704&mfgId=10027199&merId=10027199&pguid=UdLE7goOYJAAACjcsQIAAABR&ctype=dm;&cval=TIGHTROPE;&destUrl=http%3A%2F%2Fdownload.cnet.com%2F3001-2108_4-148006.html%3Fspi%3D2fe87e5363024d38cd77fd0e8da13791[/url]
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Valaki tudna mondani nekem egy olyan linket amin megtalálom a Samsung SyncMaster 940nw típusú monitoromhoz a Windows 7-es illesztőprogramot mert sehol sem találom.

Előre is köszönöm! 😀
0
0
0
0
no avatar
én venni szoktam monitortisztítót, vagy ha nincsen, akkor szemüvegtisztítóval is beéri.

Ja meg egy nagyon puha kendő
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
én azt szeretném kérdezni hogy ti mivel tisztítjátok a monitort? adjatok már nekem pár tippet mert már tiszta piszok
0
0
0
0
odie992 avatar
Nem feltétlen monitor hiba, de még az is lehet, hogy az.
Bátyámnak a gépére feltettük a Windows 8 64 bit-es professional cuccost. AMD honlapjáról letöltött driver (persze 64 bit-es windows 8-ast) feltelepítése után (előtte is) "szivárványosak" a betűk, ergo olyan, mint ha pixeles lenne, és kicsit homályosak is. ClearType-t állítgattuk, de nem segít. Monitorhoz a driver pedig nem jó, neten nem találtunk kompatibilis drivert.

Gép adatai:

Processzor: AMD Athlon II X4 750K 3.40GHz FM2 BOX
Memória: KINGMAX 4GB DDR3 1333MHz
Videókártya: MSI R7850-1GD5/OC HD7850 1GB GDDR5 PCIE
Alaplap: ASROCK FM2A75M-DGS
Monitor: Samsung 19B300
0
0
0
0
dzsanni94 avatar
Hellosztok
Van egy LG Flatron Wide LCD monitorom és az lenne a kérdésem hogy az miért van hogy hamar felmelegszik?
kb5 perc és már meleg
0
0
0
0
megaone6 avatar
Hali, van egy Hanspree XM-S Boston 1440x900-as LCD monitorom D-SUB bemenettel. Hétfőn elkezdte azt, hogy ki-be kapcsol folyamatosan. Ez csak egy kontakthiba volt, meg kellett igazítani a D-SUB csatlakozót és ment tovább. Na igen, de szerdán már be se kapcsolt, nem világított a led cucc. Áramot kap ha minden igaz, mert ilyen kis szuszogásokat lehet belőle hallani, ha áramtalanítom, akkor viszont nem. Próbáltam egy másik D-SUB kábellel, de az se jött be. Valaki ötlet? Nagyon rossz a CRT monitor és most nincs pénzem újra, légyszi segítsetek! Esetleg ha szervízbe kell vinni, az mennyibe kerülhet? Annyi előny van, hogy haverom apja gépszerelő, így talán olcsóbban meg tudnám oldani. Előre is köszönöm!
0
0
0
0
pisti17 avatar
Sziasztok kéne egy kis help.Van egy régi philips 170c monitorom és 2 napja láttom hogy 60hz volt a frekvencia és átraktam 75re és a monitor alján egy vízszintes fekete csik jelent meg és a net ablakot meg a játékokat megfelezte a tetejűk a csík alá került.
Kösz előre is.
0
0
0
0
DeanRain avatar
TaylorXIII írta:
DVI? Én megnéztem a monitorod és csak D-SUB(VGA van rajta) szóval átalakítóval kapcsolódsz a kártyára mivel annak nincs ilyen csatlakozója. Viszont annak van HDMI Displayport és egy DVI-I Dual link és egy DVI-D dual link csatlakozója. A szerezz azt jelenti, hogy szerezz. Nem kell venni. Szerezni. Baráttól havertól. Biztos van valaki.
https://p2.vatera.hu/photos/6f/a6/a966_4_big.jpg


Nah!Igen!
Ez a csatlakozása!😀Akkor D-SUB😀 Igen!Átalakítóval kapcsoltam rá a kártyát!Megkérdezhetem.Talán akad valaki aki tud adni! Bár nem szoktam kölcsönkérni!Hülye szokásom😀
Köszi a segítséget! Tuti,hogy a montiort cserélni kellene már.Terveztem is,csak kellene 65 ezer az LG tuneres 3D LED monitorra amit kinéztem. Sokak ezt ajánlják.Állítólag jó minőségű és megfelel az elvárásoknak viszonylag jó olcsó áron.😀

AC 3 alatt volt ugye ez az eset.De általában minden magasabb konfigot követelő játék alatt előjön olykor ez a csíkozódás. Néztem a Nortont és sokszor jelez,hogy az egyik proci 100% on fut. A játék pedig nincs max beállításokon. Lehet még visszább kellene vennem pár dolgot. Fifa 13 alatt pl nem volt ilyen gondom.
Ami még probléma,az a merevlemez hőmérséklete..volt hogy 48 fokra felment...főleg mikor jó meleg volt a napokban. Kellene valami venti még a gépbe,mert úgy tűnik kevés ami benne van. Kinéztem egy merevlemez ventit..talán azzal lehúzom a hőmérsékletet.Nem is drága...így valszeg arra beruházok.
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
DVI? Én megnéztem a monitorod és csak D-SUB(VGA van rajta) szóval átalakítóval kapcsolódsz a kártyára mivel annak nincs ilyen csatlakozója. Viszont annak van HDMI Displayport és egy DVI-I Dual link és egy DVI-D dual link csatlakozója. A szerezz azt jelenti, hogy szerezz. Nem kell venni. Szerezni. Baráttól havertól. Biztos van valaki.
https://p2.vatera.hu/photos/6f/a6/a966_4_big.jpg
0
0
0
0
DeanRain avatar
Hát sajna erre nincs lehetőségem.A tv amik itthon vannak ,még a batár kategóriák.Nincs mani Plazma,LED és hasonló tv-kre:S
Csatlakozó fej,csak az van amit adtak a videokártyához,de mivel a monitor sem LED-es és nem FULL HD-és,így nincs is rajta HDMI csatlakozási lehetőség,csak DVI. Nem utolsó sorban HDMI kábelem sincs. 1400X900 a max felbontása.Úgy tudom 70 Hz a max. amit bír.(Vagy 75!)Régi a monitor...lehet már cserélni kellene,mert olykor sima futás alatt is hullámzik a kép...csak vízszintesen..annyira nem észrevehető,csak ha nagyon közelről nézem.
Ez a függőleges csíkozódás már persze komolyabb hibakategória amit írtam,mert ekkor tényleg semmit nem láttam a képernyőn,csak a csíkokat,és semmire sem reagált.Csak a Restartra.
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Ha van lehetőséged de ha nincs akkor valahonnan szerezz egy HDMI vagy DVI csatlakozású megjelenítőt. Ez lehet tévé is vagy monitor is és nagy felbontású legyen pl FULL HD. Na és ott próbáld ki, hogy csíkoz-e.
0
0
0
0
DeanRain avatar
Sziasztok!
Gondom az lenne,hogy játék közben(Assassin"s Creed 3)alatt a képernyőn függőleges vékony,kék,fehér csíkok jelentek meg az EGÉSZ képernyőn,úgy hogy semmit sem tudtam csinálni,csak újraindítani a rendszert.Utána már jó lett minden.Már nem az első eset.Mi lehet a probléma? Videokártya,vagy monitor hiba?
A kártya szinte még új.(Ati Radeon HD7700 Vapor-X.OC 1GB)A monitor régebbi.(Samsung SyncMaster 943 NW LCD monitor)
Ne írjátok,hogy próbáljak ki másik kártyát,vagy monitort a géppel,mert nincs.😕 A monitorra már lejárt a garancia.(Media Markt-os.)A kártyára még van. Próbáljak Bechmark tesztet futtatni a kártyával,így kizárhatom a hibáját vagy mit tegyek?
Ötlet?Másnál volt már hasonló hiba?

Lehet,hogy a videokártya nem kap elég áramot a normális megjelenítéshez és a táp kevés?(600 W) Elég sokat megy a gép itthon...szinte minden nap hosszú órákat.

Felraktam az új kártya drivert(CCC,Hydavision,Profil driver) 13.4-est. Előtte a 13.1 volt fent. Megszenvedtem a CCC-vel,mert nem akarta rendesen telepíteni.Hibát írt ki. Harmadjára sikerült feltenni elvileg,de most meg nem jön be a CCC profil,hiába kattintok rá.

A monitorhoz az eszközillesztő elég régi,de új nem jött ki sajna. Win 8 van fent,és nem is kompatibilis elvileg a driver vele a honlapjuk szerint,de települt rendesen ennek ellenére. Új monitor kellene,csak kinek van rá pénze?! Kinéztem egyet,de z most sajna a megoldáshoz nem elég.😀😉
0
0
0
0
krisz7777 avatar
Elnézést hogy ezért írok, de egy olyan kérdésem lenne, hogy ha egy SAMSUNG SyncMaster S22A300B 22" monitort összekötnék egy PS3-al, HDMI-DVI kábellel akkor működne-e? És ha igen, akkor futna-e szépen rajta a Red Dead Redemption vagy más PS3-as játék? A válaszokat előre is köszönöm!

(Itt vannak a monitor adatai: http://www.***/monitor-c3126/samsung/syncmaster-s22a300b-p46185912/termek-leiras.html )
0
0
0
0
no avatar
Egy Hanns-g ag172d monitorom van, és két napja random kikapcsolgat. Szervízelés mennyibe kerülhet?
0
0
0
0
no avatar
kailee írta:
hali
gondom akadt az 1 éves DELL U2311H monitorommal.

a napokban észrevettek 2-3 függőleges sötétebb csíkot nem erőteljes épphogy észrevehető csak az egyszínű hátérnél venni észre leginkább.

nem tudja valaki esetleg mi lehet a probléma? vagy mitől lehet ez? nem volt mágnes a közelébe nem ment semmi a monitorra.

válaszokat előre is köszi


szerintem pixel hiba, ha van rá garancia akkor cseréltesd
0
0
0
0
kailee avatar
hali
gondom akadt az 1 éves DELL U2311H monitorommal.

a napokban észrevettek 2-3 függőleges sötétebb csíkot nem erőteljes épphogy észrevehető csak az egyszínű hátérnél venni észre leginkább.

nem tudja valaki esetleg mi lehet a probléma? vagy mitől lehet ez? nem volt mágnes a közelébe nem ment semmi a monitorra.

válaszokat előre is köszi
0
0
0
0
no avatar
sziasztok lenne egy kérdésem van egy hannsg 24" monitorom és teljesen fehér a kép ötlet hogy mit tegyek vele ?
0
0
0
0
Athis18 avatar
orodreath írta:
Mondjuk a WOW-tól ne várj csodát 😀 elég szar a grafikus motorja, meg a grafika se a legszebb 😀


Hát az tény 😆 de mint mondtam, a többinéél svviszonylag jonak tünik. ám lehet hogy cak nekem furcsa, mert eddig ugye 17" CRT -t használtam 4:3 as káéparánynal, és hirtelen jött a váltás ötlete 😃
0
0
0
0
Athis18 avatar
orodreath írta:
Athis18 írta:
TaylorXIII írta:
Nem tudnál egy normálisabb képet linkelni?


Sry. javitva

[LINK]

Viszont csak ennél a játéknál iylen. többinél viszonylag normálisan irja.
Probáltam álligatni a felbontűáson, kariblálni a szineket, de semmi vááltozás.


Clear Type-ot beállítottad windowsba?


Cleat Type beállitva, de semmi válztozás. Egyéb ötlet? 😃 Mellesleg mindenhol normálisan irja a betüket , csak ott nem .
0
0
0
0
bybeni avatar
Athis18 írta:
bybeni írta:
Athis18 írta:
Igen, 4:3 as lenne. A jelenegi maximalis felbontas 1440x900 60hz

[LINK]

Itt egy részlet a képböl, lehet csak nálam látszik igy, vagy csak furcsa a régi után ne mtudom.



hát elég nehéz kivenni hogy mi is van a képen de a betűk tényleg furcsák :/
nekem ezen a Philips 4:3 ason le kellett szedjek egy úgymondd drivert ami nem is driver csak egy színkezelési profil, az megoldotta a problémát, meg ha windows 7 et van akkor a Clear Type on be tudsz állítani más betűmegjelenítést


Ez a clear type valami program?




a Clear Type a windows része, a futtatásba elég ha beírod Clear Type nyomsz egy Enter-t s követed a tennivalókat, így a saját szemedhez mértem tudod belőni a megjelenítést
0
0
0
0
Athis18 avatar
TaylorXIII írta:
Nem tudnál egy normálisabb képet linkelni?


Sry. javitva

[LINK]

Viszont csak ennél a játéknál iylen. többinél viszonylag normálisan irja.
Probáltam álligatni a felbontűáson, kariblálni a szineket, de semmi vááltozás.
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Nem tudnál egy normálisabb képet linkelni?
0
0
0
0
Athis18 avatar
bybeni írta:
Athis18 írta:
Igen, 4:3 as lenne. A jelenegi maximalis felbontas 1440x900 60hz

[LINK]

Itt egy részlet a képböl, lehet csak nálam látszik igy, vagy csak furcsa a régi után ne mtudom.



hát elég nehéz kivenni hogy mi is van a képen de a betűk tényleg furcsák :/
nekem ezen a Philips 4:3 ason le kellett szedjek egy úgymondd drivert ami nem is driver csak egy színkezelési profil, az megoldotta a problémát, meg ha windows 7 et van akkor a Clear Type on be tudsz állítani más betűmegjelenítést


Ez a clear type valami program?
0
0
0
0
bybeni avatar
Athis18 írta:
Igen, 4:3 as lenne. A jelenegi maximalis felbontas 1440x900 60hz

[LINK]

Itt egy részlet a képböl, lehet csak nálam látszik igy, vagy csak furcsa a régi után ne mtudom.



hát elég nehéz kivenni hogy mi is van a képen de a betűk tényleg furcsák :/
nekem ezen a Philips 4:3 ason le kellett szedjek egy úgymondd drivert ami nem is driver csak egy színkezelési profil, az megoldotta a problémát, meg ha windows 7 et van akkor a Clear Type on be tudsz állítani más betűmegjelenítést
0
0
0
0
Athis18 avatar
Igen, 4:3 as lenne. A jelenegi maximalis felbontas 1440x900 60hz

[LINK]

Itt egy részlet a képböl, lehet csak nálam látszik igy, vagy csak furcsa a régi után ne mtudom.
0
0
0
0
bybeni avatar
Athis18 írta:
Hali. ma vettem egy 19es wide monitort, és játék köözben a betuk illetve a számok érdekesen látszodnak 1440x900as felbontáson. ez mitöl lehet. Mregjegyzem eddig sima kocka alaku monitorom volt .



tudnál képet feldobni erről az "érdekes látszódásról"?
gondolom "kocka" alakún 4:3 ast értesz...mi a mostani monitorodnak a max felbontása?
0
0
0
0
Athis18 avatar
Hali. ma vettem egy 19es wide monitort, és játék köözben a betuk illetve a számok érdekesen látszodnak 1440x900as felbontáson. ez mitöl lehet. Mregjegyzem eddig sima kocka alaku monitorom volt .
0
0
0
0
bybeni avatar
Nem, 3,5ös de közben konzultáltam akitől vettem a monitort s ehhez valami speckó Jack dugó féle volt valami 4 vagy 5 érintkezős de rövidebb mint a szabvány (pld. fülhallgató).
aztán néztem mint hal a szatyorban hogy sztereohoz minek 4 vagy 5 pólus?
Kiderült hogy mikrofon is van a monitorban...
és a hülyék hová tették? a hangszóró mellé közvetlenül, így skypeon éldául valami kegyetlen szar a partnernak mert visszhangzik rendesen...
Inkább kamerát integráltak volna bele
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció