XP vs Win7

Szerző: R0x0r, 2010. January 06., téma
Fórum » Szoftver
Én Win7-re szavazok :P
Hozzászólások: 303
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
pyrokar852 avatar
Nekem annyi bajom van az xp-vel hogy becsíkolnak a játékok alatta,tehát ilyen nagy csíkok jönnek ki a textből.Win7 alatt nem,de azon meg eléggé akadnak a játékok.
0
0
0
0
jumbo avatar
thug85 írta:
Érdekes dolgok ezek. Nekem is van néhány verzió, és egyikkel sem volt gondom. Már jó néhány hónapja 64 bites Ultimate-ot használok, de idáig semmi olyan jellegű gondom nem volt, ami XP-nél nem fordult volna elő. Értem ezalatt azt, hogy nálam probléma csak játékok futtatásánál adódott, de az is igen elvétve, és patch és driver mindet orvosolta. De ugyan ilyen jellegű gond XP alatt is előfordult.


szintén zenész
0
0
0
0
thug85 avatar
Érdekes dolgok ezek. Nekem is van néhány verzió, és egyikkel sem volt gondom. Már jó néhány hónapja 64 bites Ultimate-ot használok, de idáig semmi olyan jellegű gondom nem volt, ami XP-nél nem fordult volna elő. Értem ezalatt azt, hogy nálam probléma csak játékok futtatásánál adódott, de az is igen elvétve, és patch és driver mindet orvosolta. De ugyan ilyen jellegű gond XP alatt is előfordult.
0
0
0
0
LagerMaister avatar
az hogy a eddig amiket en feltettem egyik sem volt jo, pedig a gepem siman birja. a legzavarobb az volt eddig, hogy a Firefoxot ha megnyitotam 1x, meg1x mar nem tudtam mert a hulye windows-a nem tudta bezarni rendesen, igy nem tudtam újat inditani, a masik dolog, meg hogy ha a Firefoxot nem zarta be nem tudtam ujra inditani a gepet, csak kezi reset-el.😲
0
0
0
0
gabesz1024 avatar
nemtudom mi a bajod vele.Nekem idáig minden játék elfutott normálisan még return to castle wolfeinstein is,pedig az 2001 es 😀
0
0
0
0
LagerMaister avatar
Én maradok a jó öreg kis Xp-nél. Legalább már vagy 5 dvd-m van Win7-el, mindet fel is instalalltam mar, de mindel csak a baj volt, ugy 32 mint 64bitessel. Vagy nem volt jo a driverem hozza, vagy nem mentek a jatekok, volt mikor csak gondolt egyet és nem engedte megnyitni a Firefoxot, akkor mar ujra inditani sem tudtam csak kezileg, szoval akar milyen csili-vili meg szep, maradok az xp-nel, meg egy jo ideig azt hiszem.
0
0
0
0
jumbo avatar
Feki1991 írta:
2011ben jön a Windows 8 és az 128bites lessz!


ez egy b......
A microsoft az év végén kezde az emberkéket felvenni a Win8 fejlesztésére!
A másik,hogy min fog futni???Mert a jelenlegi procik 64 bitesek......legalábbis a megfizethetöek!!!
0
0
0
0
CoDWaW31 avatar
Egyetértek thug #25 hsz-ével😃
És csak annyit szeretnék mondani h nekem integrált ps2.0-ás VGA-n is teljesen normálisan megy...😃
0
0
0
0
roberto888 avatar
Szerintem is kicsit korai!
0
0
0
0
thug85 avatar
Én ezt a dátumot még kissé korainak érzem, de hát kitudja!
0
0
0
0
Feki1991 avatar
2011ben jön a Windows 8 és az 128bites lessz!
0
0
0
0
doriand avatar
roberto888 írta:
Szia Rumy, rég láttalak!😀 Az érdekes lenne, bár akkor legalább több natív 64-bites program lenne, így aki mondjuk korábbi 64-bites OS-t használ majd, szinte minden programot megtalál majd, ami kell neki, és talán a működni is fog!😃 Kíváncsi vagyok lesz-e 128-bites OS.😆


ugy halottam, hogy a win 8, vagy win9 mar 128 bitesben is kijon, de addig meg kell varni vagy 5 evet,
0
0
0
0
roberto888 avatar
Szia Rumy, rég láttalak!😀 Az érdekes lenne, bár akkor legalább több natív 64-bites program lenne, így aki mondjuk korábbi 64-bites OS-t használ majd, szinte minden programot megtalál majd, ami kell neki, és talán a működni is fog!😃 Kíváncsi vagyok lesz-e 128-bites OS.😆
0
0
0
0
pomrum avatar
roberto888 írta:
matrix107 írta:
Nekem bejött ez a 7 szebb okosabb és legfőképp Gyorsab mint az XP igaz kompatibilitási bajok vannak főleg 64biten de amúgy jó


64-biten XP, Vista és 7 is ugyanolyan szar kompatibilitással rendelkezik. Aminek mondjuk nem az OS. az oka, hanem a kevés 64-bites progi/driver!

Igen ez így van! A 64-bites rendszerei a Microsoftnak mindig is a "mostoha gyerekei" voltak, bár állítólag már nemsoká csak ez lesz a trend. Ami azt jelenti hogy a 32 bittes rendszerek szép lassan eltűnnek majd, állítólag a következő Windows is már csak 64-bittes verzióban érkezik.
0
0
0
0
roberto888 avatar
matrix107 írta:
Nekem bejött ez a 7 szebb okosabb és legfőképp Gyorsab mint az XP igaz kompatibilitási bajok vannak főleg 64biten de amúgy jó


64-biten XP, Vista és 7 is ugyanolyan szar kompatibilitással rendelkezik. Aminek mondjuk nem az OS. az oka, hanem a kevés 64-bites progi/driver!
0
0
0
0
gabesz1024 avatar
nekemse különben,pedig RC-m van
0
0
0
0
yugiohyugiohzebuyug avatar
Pedig nekem tényleg nemfagyott le még 1x se 😆
0
0
0
0
matrix107 avatar
Nekem bejött ez a 7 szebb okosabb és legfőképp Gyorsab mint az XP igaz kompatibilitási bajok vannak főleg 64biten de amúgy jó
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Aki stabil oprendszert akar, az vegye a fáradtságot és bootolja fel valamelyik Linux disztribúció cd-jét. Nem kell megijedni, Linux + microsoft kombó is könnyedén megoldható, én is úgy használom. Ha játszani akarok, microsoftot indítom, ha netezni akarok, akkor meg ubuntut. Érdemes, mert Linux alatt nagyságrendekkel kevesebb vírus létezik, mint microsoftra, ezáltal nem kell neked évente, kétévente, szélsőséges esetekben akár havonta újrarakni az oprendszert.
Legtöbben azért nem hajlandóak linuxot használni, mert nem mennek a játékok, azonban ez sem teljesen igaz. Tény, hogy bonyolult a tört drivereket feljátszani (mert az ati meg az nvidia nem képes átportolni a drivereket linuxra), viszont utána egy emulátorral el lehet játszogatni szinte bármivel. Ráadásul egy rakás játékcég van, aki kiad linuxra portolt játékokat, sima installerrel, mint microsofton, pl: Heroes3, az ID software összes játéka, stb.

Szóval, egy próbát mindenképpen megér pl az Ubuntu vagy UHU Linux, ami teljesen magyar oprendszer (bár uhunál akadt azért nálam néhány kompatibilitási probléma). Egy kicsit ugyan meg kell szokni, de cserébe kapunk egy tényleg stabil oprendszert, amiben nincsenek olyan kicsinyes hibák mint XP-ben vagy Vistában. Nekem az elég ok, pl, hogy az ubuntum nem volt hajlandó egyszer sem lefagyni hosszú évek alatt. (Gondolom az lesz a köv. néhány komment, hogy nekem meg az XP vagy a 7-es nem fagy le, amit viszont nem hiszek el, mert.)
0
0
0
0
doriand avatar
ha majd lesz uj gepem akkor, lecserelem win7-re addig az xp is ki tudja hajtani a gepem
0
0
0
0
jtrlvksz avatar
Énis sokáig XP-t használtam, de én is a Windows 7 Ultimatere- szavazok. Amióta az van fenn én naon beleszerettem semmi bajom eddig nem volt vele, külseje meg nagyon szép!
0
0
0
0
Ferrari avatar
nemtom h ezzel csak én vagyok-e így, vagy más is, de nekem eddig minden program és minden játék futott a win7-en amit eddig kipróbáltam, többek között pár régi darab is, pl quake 3 arena, NFS hot Pursuit 2 és a return to castle wolfenstein is...
0
0
0
0
Gabor200 avatar
Nekem annyi bajom van a Win 7-tel hogy még nagyon új op rendszer és ezért instabil meg több xp-s program még nem fut rajta ( és játék) de egyébként azért jól néz ki....😃
0
0
0
0
jumbo avatar
gabi86 írta:
egyetértek thug85 lassan váltanunk kellesz én is hamarosan hozzáfogok csak azt nem tudom elég e a 2gb ram az 56bites futattásához mert csak anyim van és ez a minimumhatár

Ja egy kérdés letoltötem a microsoft oldalrol azt a progit amivel meg lehet nézni hogy megy e a gépemen a win7 / http://windows.microsoft.com/hu-HU/windows/downloads/upgrade-advisor / de az nem ismerte fel a videókarimat ami egy Sapphire Radeon HD 3650 512MB DDR2 AGP
ez fog valami gondot okozni nekem szerintetek?


szerintem nem.legfeljebb annyi lesz,hogy magadnak kell megkeresni a megfelelő drivert,és telepíteni azt.esetleg kompatibili problémák is lesznek de azt képes megoldani a win7,csak nem magától
0
0
0
0
gabi86 avatar
egyetértek thug85 lassan váltanunk kellesz én is hamarosan hozzáfogok csak azt nem tudom elég e a 2gb ram az 56bites futattásához mert csak anyim van és ez a minimumhatár

Ja egy kérdés letoltötem a microsoft oldalrol azt a progit amivel meg lehet nézni hogy megy e a gépemen a win7 / http://windows.microsoft.com/hu-HU/windows/downloads/upgrade-advisor / de az nem ismerte fel a videókarimat ami egy Sapphire Radeon HD 3650 512MB DDR2 AGP
ez fog valami gondot okozni nekem szerintetek?
0
0
0
0
jumbo avatar
Core2 írta:
Nekem ez nem tetszik...én a jól bevált XP-ről nem mondok le, még nem...


Majd lefoksz😉😆
0
0
0
0
Core2 avatar
Nekem ez nem tetszik...én a jól bevált XP-ről nem mondok le, még nem...
0
0
0
0
jumbo avatar
solyfalcon írta:
Szerintem jó a win7, de valamért nem jól osztja ki a processzor prioritásokat, és ezért nem mindig megy olyan sebességgel mint amennyire a gépem bírna, egyébként a ramból elég sokat eszik... de én ezt használom a DX11 miatt...Aztán elég sokat javítottak a kezelhetőségen és a szolgáltatásokon is. És ezzel együtt váltottam 64 bitre is...Ezért eszik olyan sok ramot?(1.2-1.5 GB)


Hát nem tudom,hogy nálad mi zabálja a ramot.
Nálam 1-1.1GHz eszik.
0
0
0
0
thug85 avatar
Az XP az eddigi legsikeresebb, és legidőtállóbb operációs rendszer!
De sajnos elszáll felette az idő, és a Windows 7 méltó utód lehet.
Én mindkettőt nagyon szeretem, de akár tetszik egyeseknek akár nem, az XP szép lassan a múlté lesz!
0
0
0
0
Lizard avatar
az XP nagyon profi kis oprendszerré nőtte ki magát az biztos, és ez szerintem nem is vitatható!
Azonban a mai komolyabb gépeket nem bírja már kihasználni, így a win7-é a jövő! tény hogy van 1-2 baki még vele, de hát service pack sem jött ki hozzá mit várunk😀, amúgy már készítik!
szal akinek jobb gépe van már inkább win7-et ajánlatos felraknia, mer így tényleg ki tudja használni a gépében rejlő erőt!😀
0
0
0
0
solyfalcon avatar
Szerintem jó a win7, de valamért nem jól osztja ki a processzor prioritásokat, és ezért nem mindig megy olyan sebességgel mint amennyire a gépem bírna, egyébként a ramból elég sokat eszik... de én ezt használom a DX11 miatt...Aztán elég sokat javítottak a kezelhetőségen és a szolgáltatásokon is. És ezzel együtt váltottam 64 bitre is...Ezért eszik olyan sok ramot?(1.2-1.5 GB)
0
0
0
0
jumbo avatar
doriand írta:
kiprobaltam, de maradok meg egy ideig az xp-nel, meg nincs eleg program a win7hez
@stad: a bussines es az ultimate kozott szinte semmi kulombseg nincs


nekem eddig talán 2 progi nem futott win7-en,olyan ami az xpn ment,és azok is azért mert én 64bites win7-et használok😉
0
0
0
0
doriand avatar
kiprobaltam, de maradok meg egy ideig az xp-nel, meg nincs eleg program a win7hez
@stad: a bussines es az ultimate kozott szinte semmi kulombseg nincs
0
0
0
0
STAD avatar
Én szerintem simán win7 ha van elegendő ram. Bár nem muszály a legfullosabb ultimate-et feltenni. Elég a Home Premium vagy a Bussines is bár kinek mire kell.
0
0
0
0
zaraki avatar
én xp-t még anno vistara váltottam, mert már akkor untam, de nem bántam meg, stabilabb és biztonságosabb is volt mint az xp, legalábbis nekem nem volt bajom vele, idővel még javult is sokat, kb 1 hónapja már 7-et használok, sok külömbséget nem vettem észte, mert a 7-nek igazából vista az alapja, de kevesebb ramot zabál, átgondoltabb és használhatóbb, amíg nem lesz új winfos maradok a 7-nél😆
0
0
0
0
Ferrari avatar
Kmisi99 írta:
Ferrari írta:
tehetnél rá, de az xp csak dx10-be vinné a gameket

Azt hiszem elírtad az xp csak dx9 ben vinné


jah elírtam 😆
mind1...
0
0
0
0
R0x0r avatar
Nekem sem volt sok bajom a z XP- vel de tény hogy a Win7 technológiája sokkal jobb!
Pl.: Nekem nem volt BitTorrent-em és letöltötte magától! 😀
0
0
0
0
yugiohyugiohzebuyug avatar
Ez különben így van 😆 XP --> dx9 Win7 már 11 is
Szerintem is Win7! 😀 De tehetnél rá.. csak akkor dx9 lesz fenn 😆
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Ferrari írta:
tehetnél rá, de az xp csak dx10-be vinné a gameket

Azt hiszem elírtad az xp csak dx9 ben vinné
0
0
0
0
Ferrari avatar
tehetnél rá, de az xp csak dx10-be vinné a gameket
0
0
0
0
ReSeth avatar
ám ha DX 10.1 -es karit vennék , akkor tehetnék rá XP op.-t ?
0
0
0
0
azbizony avatar
Oké, Akkor már csak meg kell szerezni 😆
0
0
0
0
azbizony avatar
Én erre a gépre feltehetném a Win 7-et?? Nem kevés a ramom??
0
0
0
0
Gabor200 avatar
Nekem a Win 7-tel csak az a bajom hogy nem tudom a régebbi játékokat futtatni és még sok program nem kompatibilis vele...😕
0
0
0
0
super88 avatar
xp vel nekem soha semmilyen gondom nem volt ferr egyáltalában nem buggos
0
0
0
0
roberto888 avatar
Azért én nem mondanám bugosnak az xp-t! Szerintem nem nagyon van olyan OP. rendszer ami ilyen sokáig a csúcson lett volna mint az XP! De majd talán most a Win7!😀
0
0
0
0
FeRR avatar
Win7. Xp bugos, elavult.
0
0
0
0
gabesz1024 avatar
én nemtudom,nekem mégcsak RC változat van a gépen,de azzal semmi gond nincsen,nemtudom mi ott a gond
0
0
0
0
rappit4 avatar
windows 7 szerintem is sokkal jobb és szebb és gyorsabb
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció