XP vs Win7

Szerző: R0x0r, 2010. January 06., téma
Fórum » Szoftver
Én Win7-re szavazok :P
Hozzászólások: 303
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
DumaRagu avatar
Windows 7 64bit-et használok jelenleg. Kitűnő mindenre amire használom, és minden másra is.
Régen, a régi gépemen még 32bites Xp volt, az is tetszett, és mai napig jónak tartom az XP-t, csak hogy már megyünk az idővel, úgy megy el a gépekről az Xp. (Nagyobb játékok, nagyobb rendszer)
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
10 év alatt ne csodálkozz, hogy kiforrottabb. Bár ha dx10-es kártyája van az embernek, akkor az xp csak visszafogja azt.
0
0
0
0
razor144 avatar
Nekem Win7 64 Ultimate van, és számomra tökéletes. 😃
0
0
0
0
DeXHerO avatar
niteforce írta:
Jó vicc volt! 😃😃
7-et természetesen 😃😃
igaz milyen jó vicc volt 😆
0
0
0
0
skateout avatar
Win7-et már csak a 8 tudja überelni. Természetesen lehet vitázni emiatt, de a 7 az nagyon el lett találva. Kevés hibát találtam benne, és azok abszolút nem életbevágóak. Hozzáteszem én nem csak játszom 7 alatt, hanem az van az összes gépemen amin dolgozok. Egyikkel sincs gondom.
Én azt mondom, manapság már elvárt a Win7 egy olyan gépen, ami megfelel neki. Amin nem fut nyílván marad az XP. Azt is ha jól karban tartjuk jó oprendszer. 😀
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
bazsi213 írta:
én az xp mellet szavazok a játékigénye kiseb a win 7-é sokal nagyob vagy duplája.


Ez nem feltétlenül igaz. Max Ram kell több. Bár már mostanában Xp-nél is kell a 2 giga minimum (játékokhoz).
0
0
0
0
niteforce avatar
Jó vicc volt! 😃😃
7-et természetesen 😃😃
0
0
0
0
DeXHerO avatar
a terv gépemre mit dobja xp-t vagy win7 ?
0
0
0
0
bazsi213 avatar
én az xp mellet szavazok a játékigénye kiseb a win 7-é sokal nagyob vagy duplája.
0
0
0
0
KTM520 avatar
Win7 64bit én ezt használom! nagyon meg vagyok vele elégedve😎
0
0
0
0
hassi avatar
niteforce írta:
azért több ramot is fogyaszt mint az XP, ezért kevés ramos gépekre még inkább XP, de 2 gigával már egész jó a win 7-sztem azt rakd.


Oké, kösz 😀 Csak azért kérdeztem mert még az integrált gpu is elvesz a ramból.
0
0
0
0
FoLey avatar
_RoB___ írta:
A Windows 7 akkor is elég gané

+ XP re 3 Service Pack jött ki
7-re meg 1


Attól,hogy XP-n 3 Service Pack jött ki attól nemjobb azmár öreg oprendszer és Win 7 váltotta le ami a 7 nemis rossz oprendszer sőt jobb is stabilabb is meg biztonságosabb és gyengébb gépeken is vígan elfut csak ram kell hozzá 1GB a minium 2GB az ideális vagyis 32 bit számára
0
0
0
0
niteforce avatar
azért több ramot is fogyaszt mint az XP, ezért kevés ramos gépekre még inkább XP, de 2 gigával már egész jó a win 7-sztem azt rakd.
0
0
0
0
foxbet avatar
hassi írta:
2GB ramhoz egy 6550D társaságában érdemes Win7-et rakni, vagy ameddig nem lesz több ramom maradjak az XP-nél?
(jövő idő az egész)

Dehogy is windows 7 jobban kihasználja mint a az xp bármilyen hardverről lenne szó.
0
0
0
0
hassi avatar
2GB ramhoz egy 6550D társaságában érdemes Win7-et rakni, vagy ameddig nem lesz több ramom maradjak az XP-nél?
(jövő idő az egész)
0
0
0
0
ricshard004 avatar
Nálam a Starforce védelem mindig megölte a Win7t,valamikor annyira,hogy még a visszaállítás egy előző mentési pontról se segített. Persze a Win7 sokkal jobb,mint a régi XP,mert egyszerűen eljárt az idő felette.
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Devis írta:
Superlompos írta:
Nagyon értelmes hozzászólás volt.

Lol

Azért jobb az xp, mert több service pack jött ki rá?

Az xp kb. 10 éves, a Win 7 pedig 2. Az xp nem volt olyan jó eleinte, az is fagyott össze-vissza az sp1 előtt. Sajnálom, hogy nem látjátok be, mert a Win7 jobb.

A Win7 stabilabb sokkal, mint az xp.

Ha bírja a gép, akkor Win7-et érdemes rárakni. Főleg, ha már dx10-es videókártya lapul a gépben, mert az xp csak visszafogja.

nekem a win7 soha nem fagyott, 1 kék halálom se volt vele soha


Nekem se fagyott a Win7. 😃
0
0
0
0
foxbet avatar
akos328 írta:
Semmi baj nincs h 2 OP rendszer van, az enyémen is 2 van + 1 live CD-n Linux ha vmi baj lenne, és szépen megy minda 2 + cd-től is felbootol.

Én is azért tettem xp-is mert van progi és játék amiből 64bit-est nem találok.

viasszafele is kompatibilis vagyis a 64 bit es rendszeren a 32 bites cucok is elmennek.
0
0
0
0
Devis avatar
Superlompos írta:
Nagyon értelmes hozzászólás volt.

Lol

Azért jobb az xp, mert több service pack jött ki rá?

Az xp kb. 10 éves, a Win 7 pedig 2. Az xp nem volt olyan jó eleinte, az is fagyott össze-vissza az sp1 előtt. Sajnálom, hogy nem látjátok be, mert a Win7 jobb.

A Win7 stabilabb sokkal, mint az xp.

Ha bírja a gép, akkor Win7-et érdemes rárakni. Főleg, ha már dx10-es videókártya lapul a gépben, mert az xp csak visszafogja.

nekem a win7 soha nem fagyott, 1 kék halálom se volt vele soha
0
0
0
0
Gta4vevo avatar
Értem!
Köszi a válaszokat😀
0
0
0
0
akos328 avatar
Semmi baj nincs h 2 OP rendszer van, az enyémen is 2 van + 1 live CD-n Linux ha vmi baj lenne, és szépen megy minda 2 + cd-től is felbootol.

Én is azért tettem xp-is mert van progi és játék amiből 64bit-est nem találok.
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Nem lassítja, mivel 2 particióra rakod az op.rendszert. Így az egyik nem istud a másikról igazából. Az a lényeg, ha 2 op.rendszert akarsz, akkor előbb az xp-t, majd a win7-et kell felrakni. A sorrend fontos nagyon!
0
0
0
0
Gta4vevo avatar
És lompos szerinted az lassítja a gépet ha 2 oprendszer van ?
XP és win7??
Mivel valamelyik játék csakis XP oprendszerre jó.
0
0
0
0
Devis avatar
pf
win xp-n a tűzfal kuka + minden egyébbel ami benne van
win7 stabilabb is szal sztem win7nek nem kell többet felmutatnia (azon kívűl hogy a tűzfala jobb az xp 3 service packja mellett is)
ja és win7 még gyorsabb is 😀
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Nagyon értelmes hozzászólás volt.

Lol

Azért jobb az xp, mert több service pack jött ki rá?

Az xp kb. 10 éves, a Win 7 pedig 2. Az xp nem volt olyan jó eleinte, az is fagyott össze-vissza az sp1 előtt. Sajnálom, hogy nem látjátok be, mert a Win7 jobb.

A Win7 stabilabb sokkal, mint az xp.

Ha bírja a gép, akkor Win7-et érdemes rárakni. Főleg, ha már dx10-es videókártya lapul a gépben, mert az xp csak visszafogja.
0
0
0
0
no avatar
A Windows 7 akkor is elég gané

+ XP re 3 Service Pack jött ki
7-re meg 1
0
0
0
0
Devis avatar
_RoB___ írta:
FeRR írta:
Win7. Xp bugos, elavult.


Nem gondolod, hogy az XP-re több service packot adtak ki, ezért kevesebb benne a bug ??? O.o

xp egy 10 éves op rendszer, azt már kb egy kezdő is feltöri. win7 meg 1 éves (vagy2?)
0
0
0
0
no avatar
FeRR írta:
Win7. Xp bugos, elavult.


Nem gondolod, hogy az XP-re több service packot adtak ki, ezért kevesebb benne a bug ??? O.o
0
0
0
0
no avatar
FeRR írta:
Van két oszt. társam, akik szidják a Windows7-et. Értitek, az egyik még kisem próbálta, a másik meg volt olyan hülye, hogy a gyenge gépére 64 biteset szedett le, de mindkettőjük szerint szar a Windows 7..Szóval az ilyentől fejbe tudnám lőni magam..😀 közben meg nem bírják felfogni, hogy miért jó a
Windows 7. Mindegyik azt hiszi, hogy csak kűlsőben változott meg, semmivel sem tud többet mint a régi "jó" XP..Egy kis tesztet csináltam is: míg régen XP-t használtam, naponta 2x-3x is lefagyott a gép. Win7 már nyár óta fentvan a gépen, a büdös életben egyszer sem fagyott le..😀 De ez csak az egyik jó tulajdonsága.


Hááát, nekem 2 hét után ujra kellett rakni, mert folyton kékhalálozott...
0
0
0
0
no avatar
Blackwell írta:
Linuxon nem lehet játszani, szal a linux egy zseb sz.r!😃


Csak ha néhány részt javítanál rajta, igaz is lenne.

1. Linuxon lehet játszani, akár Windowsos játékot is

2. A Linux ingyenes és biztonságosabb
0
0
0
0
FoLey avatar
hector maio írta:
Synda írta:
bakozsolt írta:
És am melyik a legjobb win7??
az ultimate vagy mi😆
mert láttam olyat hogy arc gamer edition....
Nem értek a lovakhzo bocs mindenkitől😆


Ultimate jó,nem raktam újra a gépet 1.5 éve,semmi baja nincs 😀
Ilyen moddolt sz@rokkal ne próbálkozz.


A Gamer Edition tényleg elég "szar" Ultimate a legjobb nekem is az van a Gamer Editionnak is csak ezért ez a neve mert van rajta 1 téma 😃


Professional is jó nekem azvan😀
0
0
0
0
bakozsolt avatar
😆
addi nekem már stom hogy boot-lemezként
de azt nem tom hogy újraírhatóra lehet-e...
mert van nero meg a img burn talán ezekkel sikerül😆

addig stim* 😆
0
0
0
0
akos328 avatar
Boot lemezként kell kiírni, vmi progival. Igazából h melyikkel, és hogy, gyakorlatba még nem sikerült mert nem ír ez a rohadt meghajtó, Csak ennyit tudok😃.
Gondolom jobb ha más is ír.😃
0
0
0
0
bakozsolt avatar
kk
köszöntem!😃
madj ha lessz mg problémám nem baj ha leírom??😆

Am lehet újraírható dévédére kiírni a win7et??
meg egyáltalán hogyan kell..??
mert olvastam fórumokon de nem vok benne biztos...:|
0
0
0
0
Adam996 avatar
Synda írta:
bakozsolt írta:
És am melyik a legjobb win7??
az ultimate vagy mi😆
mert láttam olyat hogy arc gamer edition....
Nem értek a lovakhzo bocs mindenkitől😆


Ultimate jó,nem raktam újra a gépet 1.5 éve,semmi baja nincs 😀
Ilyen moddolt sz@rokkal ne próbálkozz.


A Gamer Edition tényleg elég "szar" Ultimate a legjobb nekem is az van a Gamer Editionnak is csak ezért ez a neve mert van rajta 1 téma 😃
0
0
0
0
bakozsolt avatar
És am melyik a legjobb win7??
az ultimate vagy mi😆
mert láttam olyat hogy arc gamer edition....
Nem értek a lovakhzo bocs mindenkitől😆
0
0
0
0
atrox95 avatar
CptPrice írta:
Nos, nekem Intel Core i3-540 3.07GHz-s procim van, 4GB Kingmax 1600MHz RAM-om, és GTS450 1GB GDDR5 karim. Erre a Windows 7 Ultimate 64bit-et lenne érdemes feltenni, nem?

Igen

Xp egy kicsit hiányzik, de amúgy nagyon jó a win7
0
0
0
0
KogeruKiller avatar
Megéri kipróbálnod.
Én mikor elsőnek volt a gépemen ezt mondtam: Mi a sz@r ez? Teszem mindjárt xp-t!
Rá 2 napra áh ez sokkal jobb mint az xp.
😃
0
0
0
0
bakozsolt avatar
2Gb
akkor sztem kipróbálom😃
0
0
0
0
bakozsolt avatar
Vki tudna segíteni!?!
lehet nem jó helyre írom de most nah..😆
az én gépemre ha rárakom a win7et mennyivel fognak rosszabbul futni a játékok??
vagyis mennyire fogja lehúzni a win7 a gépet?
😕
0
0
0
0
no avatar
az a szaros xp csé 1.6 nál is lefagy néha...😆
a windows 7 re lehet muszájlessz áttérnem lassan mert ez igy nemjó :/
de ugycsinálom majd hogy xp is megmaradjon...😃

am win 7 re szavazok...😃
0
0
0
0
niteforce avatar
fontos a sorrend, mert a win 7-tol nem muxik az XP- (tapasztalat)
0
0
0
0
kenny82 avatar
okés, akkor muszály lesz újra tennem a jelenlegit is, jahh hát főleg ha a sorrend is fontos...

Okés. Köszönöm!!
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Akkor tudod megcsinálnim ha csinálsz 2 particiót. Ezután felrakod az xp-t, majd a Win7-et. Fontos a sorrend!
0
0
0
0
niteforce avatar
Tedd a win7-et a C-re, az XP-t a D-re, es akkor tudsz valasztani inditasnal hogy melyiket toltse be.
0
0
0
0
kenny82 avatar
Hali!

Van egy xp alatt müködni akaró pci-os kártyám, na most mivel Win7-et használok ezért ugye nem tudom használni.

Oké, azt szeretném , ha Win7 és Xp is egyszerre lenne a gépemen, és indításnál tudjak választani melyiket töltse be.
0
0
0
0
ximo avatar
7-es, ez egyáltalán hogy lehet kérdés? 😀
Az Xp-ben nagyon gagyi, hogy már 4Gb ram-ot sem tud kezelni, nem hogy többet, arról nem is beszélve mennyivel szebb és gyorsabb a 7-es
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció