Milyen monitort vegyek?

2008. October 06., téma
Fórum » Periféria
Ha nem tudod, vagy nem vagy elég biztos benne, hogy milyen monitor is vegyél, akkor itt nyugodtan kérdezhetsz.
Hozzászólások: 3 281
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Zsolt19892 avatar
thug85 írta:
Én nem ajánlom a LED monitort! Volt már hozzá közöm, és ha nem a számára ajánlott felbontáson használod, akkor nagyon pocsék képet tud produkálni!


Oké! És a 19" monitor még jó?
0
0
0
0
thug85 avatar
Én nem ajánlom a LED monitort! Volt már hozzá közöm, és ha nem a számára ajánlott felbontáson használod, akkor nagyon pocsék képet tud produkálni!
0
0
0
0
Zsolt19892 avatar
Akkor van még valami!😀 A LED-es monitorok jók? A 19" még jó nekem?
0
0
0
0
thug85 avatar
Nincs mit! Ha tudok szívesen segítek!
0
0
0
0
Zsolt19892 avatar
thug85 írta:
Hát amit még a te kártyád kényelmesen elbírhat, az egy ilyesmi monitor lehet!

[LINK]

Ha találsz esetleg 20"-ost az is jó, de felbontásban nem igazán javaslok nagyobbat!
Ha nagyobb felbontású monitoron kisebb felbontáson játszol mint amit a monitor tud, akkor nem lesz éles a kép!


Rendben, köszi!
0
0
0
0
thug85 avatar
Hát amit még a te kártyád kényelmesen elbírhat, az egy ilyesmi monitor lehet!

[LINK]

Ha találsz esetleg 20"-ost az is jó, de felbontásban nem igazán javaslok nagyobbat!
Ha nagyobb felbontású monitoron kisebb felbontáson játszol mint amit a monitor tud, akkor nem lesz éles a kép!
0
0
0
0
Zsolt19892 avatar
thug85 írta:
Zsolt19892 írta:
Ha veszek egy ilyen FULL HD-s faxa moncsit aminek jó nagy a felbontása, és ha játszani szeretnék akkor nem fog akadozni? Nem lesz kicsi hozzá a vidi karim?

Egy 512-es 9600GT full HD-hez kicsit sovány lesz!
A full HD-ben való játékhoz szükség lenne egy erősebb, legalább 1024mb memóriával rendelkező kártyára!
Tudsz majd a 9600GT-vel is full HD-ban játszani, de az erősen a teljesítmény rovására fog menni!


Értem, köszi a gyors választ! Valahogy én is igy gondoltam! Esetleg bírsz valami nekem való monitort ajánlani?
0
0
0
0
thug85 avatar
Zsolt19892 írta:
Ha veszek egy ilyen FULL HD-s faxa moncsit aminek jó nagy a felbontása, és ha játszani szeretnék akkor nem fog akadozni? Nem lesz kicsi hozzá a vidi karim?

Egy 512-es 9600GT full HD-hez kicsit sovány lesz!
A full HD-ben való játékhoz szükség lenne egy erősebb, legalább 1024mb memóriával rendelkező kártyára!
Tudsz majd a 9600GT-vel is full HD-ban játszani, de az erősen a teljesítmény rovására fog menni!
0
0
0
0
Zsolt19892 avatar
Ha veszek egy ilyen FULL HD-s faxa moncsit aminek jó nagy a felbontása, és ha játszani szeretnék akkor nem fog akadozni? Nem lesz kicsi hozzá a vidi karim?
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
YellowFlash írta:
Tudtok valami jó monitort ajánlani 30-35K körül? "19-est vagy "20-ast.
Köszi előre is! 😆
Szerintem ez nem olyan rossz.[LINK]
0
0
0
0
YellowFlash avatar
Tudtok valami jó monitort ajánlani 30-35K körül? "19-est vagy "20-ast.
Köszi előre is! 😆
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
az épp azért van benne mert olyan jópofa életszerű😂 am nálam a fényerő 90, a kontraszt meg 80, éjszaka meg 0-0, h ne jöjjenek be a bogarak rá😂
szerk.: am a monitoromnál széria hiba h 1024x768 ba eltolja ballra a képet ha 60 Hz-en van, vagy csak nekem csinálja?
0
0
0
0
Cooley avatar
Akkor az a HDR hatása. Hát azt vagy el kell viselni vagy ki kell kapcsolni! 😃
0
0
0
0
MaximumGame avatar
mintha igazi fény lenne, nléha zavaró néha nem, filmnél nem látható csak codban láttam ilyesmit asszem... de szerintem ez a játékban effekt ahogy mondod!
0
0
0
0
Cooley avatar
Ha a monitoron akarsz állogatni, javaslom, hogy tölts le egy BD50 filmet(én az Avatarral csináltam 😀😉, és keress egy olyan jelenetet, ahol nagy a különbség a legsötétebb és a legvilágosabb pont között és jó színes, állítsd meg a filmet, és úgy állítsd be, ahogy a legjobb a szemednek meg a legszebb! 😀 Ja és még annyit szeretnék hozzáfűzni, pontosabban kérdezni, hogy a CoD-ban van HDR? Mert ha van akkor könnyen meglehet, hogy elsőre csak amiatt lesz hirtelen fényes a monitor, amikor sötétről világosba érkezel! 😀 Lényeg, hogy amikor ilyen történik, csak rövid időre lesz fényes vagy az is marad? Mert ha az előbbi, akkor kapcsold ki a HDR-t, ha az utóbbi, akkor babrálj a kontraszttal! 😃
0
0
0
0
MaximumGame avatar
Mondtam én hogy az a gond 😃 megnézem!
0
0
0
0
Cooley avatar
Na amiről most beszél MaximumGame, az már tényleg a kontraszt gond, mert ilyen esetben ha visszaveszel a fényerőből, a sötét helyeket már nem fogod látni. 😕 Játékon belül vegyél vissza a kontrasztból, vagy a monitoron ne használj dinamikus kontrasztot! 😀 Én is manuális beállítással használom, és sosem volt ilyen jellegű gondom, állogatás nélkül! Amikor megvettem beállítottam minden értéket olyanra, ami a legjobb netezésnél, játéknál, filmezésnél(ez volt a legnyomósabb) és azóta nincs vele gond. 😀
0
0
0
0
Feki1991 avatar
de hisz megint a fényerőről beszélsz! 😃 azt a világítást nem a kontraszt arány "csinálja" hanem a fényerő! ha lejjebb veszed nem fog annyira világítani 😃
0
0
0
0
MaximumGame avatar
nem fényerőről beszéltem 😃 hanem pl játéknál cod 6'' házból nézel ki a fényre brutális a villágitás....
0
0
0
0
Feki1991 avatar
Énsem írhattam volna szebben Cooley-nál. 😀
0
0
0
0
Cooley avatar
A kontrasztaránynak közvetlenül nincs köze a fényerőhöz! A kontrasztarány a fekete-fehér fényerőarányt adja meg, ami a LED monitoroknál a LED-es fekete háttérvilágítás miatt ekkora, nem azért mert a fehér olyan brutál fényes lenne! 😃 Ráadásul a dinamikus kontrasztaránytól teljesen függetlenül állítható a fényerő, mert mint mondtam a 2-nek egymáshoz nincs közvetlen köze! 😀
0
0
0
0
MaximumGame avatar
nenézzél már hülyének....öregem Dinamikuson van akkor nemtudod szabályozni de tök mint 1 ..... ha 5:000:000:1 hez és Dinamikuson van akkor néha maxon a fejedbe villágit!!!!!
0
0
0
0
Feki1991 avatar
MaximumGame írta:
LG monitort nemajánlom senkinek! elég nagy az esélye a pixelhibáknak...

Samsungba sok a kerethiba , azokbol is csak a 50ezer feletiek , amik minöségiek! de alatta is található jó!

BenQ ajánlom inkább, azokkal kevés a gond, és nagyon szép képükvan! sajnos a LED 5 millás kont az ember arcába villágit a szemének se tesz valami jót 😃 messziről más mint a TV .... elég felesleges... 19-után a 24 es dögnagyvolt és még mindig az bár megszoktam. direkt átlag feleti 24 választottam. mert legtöbb ember ha újjatvesz max 22'' col ig veszi 😃


Nem a kontraszt végett világít a szemedbe! Tudod, a fényerőt lehet szabályozni! 😉
0
0
0
0
Cooley avatar
Én el tudnám viselni a 24"-ost! 😃 Amúgy a 17"-os 4:3-as monitorom után nekem is durva volt ez a monitor pár napig. 😆
0
0
0
0
MaximumGame avatar
LG monitort nemajánlom senkinek! elég nagy az esélye a pixelhibáknak...

Samsungba sok a kerethiba , azokbol is csak a 50ezer feletiek , amik minöségiek! de alatta is található jó!

BenQ ajánlom inkább, azokkal kevés a gond, és nagyon szép képükvan! sajnos a LED 5 millás kont az ember arcába villágit a szemének se tesz valami jót 😃 messziről más mint a TV .... elég felesleges... 19-után a 24 es dögnagyvolt és még mindig az bár megszoktam. direkt átlag feleti 24 választottam. mert legtöbb ember ha újjatvesz max 22'' col ig veszi 😃
0
0
0
0
Feki1991 avatar
Nem, nem tervezek 24-est, ígyis nagy ugrás lessz 17-ről 22-re váltani 😃 Pontosabban 21,5'-re 😀
0
0
0
0
Cooley avatar
Én csak egyetlen egy dolgot bántam meg vele kapcsolatban. Hogy nem a 24"-os G2420HDBL-t vettem meg! 😃 Szóval nagyon jó választás, és ha nem tervezted előtte a 24"-ost, akkor sosem fogod megbánni!^^
0
0
0
0
Feki1991 avatar
Cooley írta:
Én nem egészen 40eFt-ért vettem a BenQ G2222HDL monitoromat, ami LED-es 22"-os 5ms-os válaszidővel. Egyáltalán nem drága ahhoz képest, hogy egy csomó Samsung meg LG monitor semmivel tud többet aztán 1.5-2x ennyibe kerül. Csak ajánlani tudom mindenkinek! 😀 Ja és hogy egy picit rácáfoljak Feki-re, ugyan ez a típus LED nélkül 37,5eFt! 😃 Kb. 2eFt-tal volt a LED felára! 😀 Oké 2eFt is pénz, de a villanyszámlába bőven visszahozza 1-2év alatt, és akkor még szebb is a képe! 😃 És hogy még dicsérjem egy kicsit ezt a monitort, az iPon szerint a nála 10-20eFt-tal drágább hasonló tulajdonságú LED-es LG meg Samsung monitoroknál jobb(persze a benQ-ból hiányzik 1-2 extra, de én tökéletesen megvagyok nélkülük 😃😉! 😀 [LINK] A pixelhibagarancia meg hülyeség, mert 2 napon belül mindenféle ok nélkül visszaküldheted a terméket! 😃 De nekem semmi pixelhiba nem nincs! 😀


Én már egy jó ideje kinéztem magamnak a G2222HDL-t s mi után láttam a tesztet még jobban "megtetszett" 😃
A BenQ monitorok a legjobb ár/értékűek a piacon.
0
0
0
0
Cooley avatar
Én nem egészen 40eFt-ért vettem a BenQ G2222HDL monitoromat, ami LED-es 22"-os 5ms-os válaszidővel. Egyáltalán nem drága ahhoz képest, hogy egy csomó Samsung meg LG monitor semmivel tud többet aztán 1.5-2x ennyibe kerül. Csak ajánlani tudom mindenkinek! 😀 Ja és hogy egy picit rácáfoljak Feki-re, ugyan ez a típus LED nélkül 37,5eFt! 😃 Kb. 2eFt-tal volt a LED felára! 😀 Oké 2eFt is pénz, de a villanyszámlába bőven visszahozza 1-2év alatt, és akkor még szebb is a képe! 😃 És hogy még dicsérjem egy kicsit ezt a monitort, az iPon szerint a nála 10-20eFt-tal drágább hasonló tulajdonságú LED-es LG meg Samsung monitoroknál jobb(persze a benQ-ból hiányzik 1-2 extra, de én tökéletesen megvagyok nélkülük 😃😉! 😀 [LINK] A pixelhibagarancia meg hülyeség, mert 2 napon belül mindenféle ok nélkül visszaküldheted a terméket! 😃 De nekem semmi pixelhiba nem nincs! 😀
0
0
0
0
Feki1991 avatar
vorosroka írta:
hát nemtudom, hogy mennyivel jobb a LED.


Különbségek az LCD s a LED között:

Milliós dinamikus kontrasztot kilehet belőlük csikarni
sokkalta gyönörűbb/pontosabb színeket adnak ki
vékonyabbak mint egy normál LCD
jóval kisebb fogyasztásuk van

Igaz, drágábbak mint a sima LCD-k, de szerintem megéri a + pénzt. 😀
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
élesebbek rajta a színek, amit linkeltél ott látható a mintaképeken...
0
0
0
0
vorosroka avatar
hát nemtudom, hogy mennyivel jobb a LED.
0
0
0
0
kakas avatar
vorosroka írta:
és ez megéri a pénzét ?

http://www.edigital.hu/Monitor/Benq_V2410_ECO_24_LED_monitor-p52532.html#

Meg,csak drága!
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
mivel LED, annyit megér, ha neked is megéri a különbség azt a 10k-t
0
0
0
0
vorosroka avatar
és ez megéri a pénzét ?

http://www.edigital.hu/Monitor/Benq_V2410_ECO_24_LED_monitor-p52532.html#
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
érdekes, most ahogy nézem, az LG-kről le van spórolva a HDMI, de tán ez a BenQ 24" G2420HD még elég jó....
0
0
0
0
kakas avatar
Bekell menni az üzletbe,és megnézni
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
érdekes, h az LG meg aszongya van rajta, de ennyi pénzér lehet találni HDMI-set is...
0
0
0
0
kakas avatar
http://www.aqua.hu/24-lg-w2443t-pf-lcd-monitor-fekete-81471.html
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
http://www.lg.com/ae/it-products/lcd-monitors/LG-W2443T-PF.jsp
"HDMI-Yes"
0
0
0
0
kakas avatar
http://ipon.hu/webshop/product/lg_w2443t_pf/132206
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
a gyártó szerint van...
0
0
0
0
kakas avatar
Nemrossz,csak az a baj, hogy nincs HDMI csati!
0
0
0
0
vorosroka avatar
ugyláccik van 50ezrem monitorra.
találtam egy 24" LG LED fullHD montiort.
szerintetek mien? LG W2443: http://www.lg.com/ae/it-products/lcd-monitors/LG-W2443T-PF.jsp
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
mekem néha ez is nagynak tűnik ha épp úgy nézek rá, de 4:3-as arányú moncsiktól már undorodom, olyan kis pici keskeny képük van😶
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
nekem a 22 es először akkorának hatott mint egy rohadt nagy monitor most nekem ez az átlag mértet úgy megszoktam😆
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
22-es az kb az a méret amit kellemesen belátsz, nagyobbaknál már kicsit hátrébb kell ülni, bár attól is függ alapból mennyire van messze. nekem 19-es van, anno 55k volt, 1 darbig még marad is, hiába kicsi a felbontása, jobban kell a pénz a gépbe..
0
0
0
0
takidani avatar
igen, de hamar meg lehet szokni...nekem már kicsinek tűnik a 19-es😃
0
0
0
0
vorosroka avatar
19" és 22" között észrevehetöen nagy a különbség?
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
örülök neki, szerintem annyi pénzért jó vétel, jó design, és D-SUB, DVI, HDMI is van rajta😃
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció