Milyen monitort vegyek?

2008. October 06., téma
Fórum » Periféria
Ha nem tudod, vagy nem vagy elég biztos benne, hogy milyen monitor is vegyél, akkor itt nyugodtan kérdezhetsz.
Hozzászólások: 3 281
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
zsolty87 avatar
Sziasztok!
Tervezek egy 21.5 Full HD Led monitort venni, és arra vagyok iváncsi hogy működne-e laptopra csatlakoztatva? A laptop max felbontása 1440 X 900 képpont.
Milyen minőségű lenne ilyen felbontás a monitoron?
A másik kérdésem pedig az hogy az a monitor amire azt írják hogy 1920x 1080-as a felbontása, viszont a Full HD szöveget nem, akkor az a monitor nem Full HD-s?
0
0
0
0
no avatar
LG
SAMSUNG
PHILIPS
ASUS
0
0
0
0
philips20 avatar
megvettem az uj monitoromat egy LG W2452V nagyon komoly képevan
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
krutka írta:
Az Asus is jó monitor márka, én végülis meg vagyok elégedve az enyémmel!

http://www.kirakat.hu/monitor/asus_vw193db/

Asus VW 193D-B
nekem is az van, egész jó monitor, bár ma már a viszonylag kicsi felbontása és a D-SUB csatlakozás miatt nem venném ezt
0
0
0
0
krutka avatar
Az Asus is jó monitor márka, én végülis meg vagyok elégedve az enyémmel!

http://www.kirakat.hu/monitor/asus_vw193db/

Asus VW 193D-B
0
0
0
0
philips20 avatar
eladnám a hannsG márkájú monitoromat [LINK]
itt vannak az adatok tökéletesen müködik csak azért adom el mert vettem egy nagyobbat

amúgy 3év garancia van rá 2010 be vettem

20 ezer környékére gondoltam de megegyezhetünk
0
0
0
0
Nedadam avatar
én egy használt 19"-os monitort keresek lcd ben ha van valakinek irjon elfogadható áron ( kb 15000 ft )
0
0
0
0
Osynho avatar
A ledes is LCD, csak a háttérvilágítása nem CCFL. Amúgy kissé parasztvakításnak tartom ezt a led dolgot, mert ugyan homogénebb színeked ad, meg vékonyabb, kevesebbet fogyaszt stb, de akkor is TN panel...
0
0
0
0
Konczos avatar
így van szabyy, sokkal mélyebb színeket jelenít meg és ahogy nézem általában kisebb a válaszidejük... ja és ha itt vagyunk akkor mindenképp full HD 😃
0
0
0
0
szabyy avatar
a lednek nagyobb a kontrasztaránya
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok.
Monitort vennék, most egy kjatódsugárcsöveem van😂, és nem tudom hogy led, vagy lcd legyen. Mi akülönbség?😃
0
0
0
0
madchief avatar
de ha LED-et akarsz akkor LG E2240S-PN Monitor 21,6"
40.000HUF nagyon jó most kaptam karácsonyra 😃
0
0
0
0
ken7 avatar
😃 okés akkor = LG W2243S-PF 21.5" Wide LCD.
kössz !😃
0
0
0
0
Norby929 avatar
ken7: a LED miatt a benq, de a LED-et leszámítva az LG (tapasztalatból mondom h jó) 😃
0
0
0
0
ken7 avatar
melyik a jobb ?
BenQ G2222HDL
vagy
Asus VH222D
esetleg ez
LG W2243S-PF 21.5" Wide LCD.
választ előre is köszönöm !!!
0
0
0
0
ximo avatar
Hali mindenkinek!
Monitort szeretnék cserélni, 22-24"-osra gondoltam, filmnézésre játékra lenne használva, eddig nagyon idegenkedtem a BenkQ- tól, de most ezt találtam, véleményetek....?
esetleg alternatíva ugyan ilyen árban? (22"-os is lehet)
BenQ G2412HD 23,6" 1920x1080 2ms
0
0
0
0
DoN_BeNCe22 avatar
Szivesene Fiam ez jól esik!😀😜

Holnap csinálok egy monitor Listát nektek!😀
0
0
0
0
madchief avatar
😆 köszi 😃 IMÁDLAK!!!!!!!!!!!!
na persze anyáékat is 😃


Köszönöm istennek hogy világrahozott téged és a gépigényt 😆
0
0
0
0
DoN_BeNCe22 avatar
😀😀😀 Boldog Karit Fiam, örülök hogy jó ajándékot választottam neked 😀
0
0
0
0
madchief avatar
Megmondtam, és ahogy meglátta hogy ingyen hozzák házhoz egyre biztosabb hogy ezt kapom karácsonyra! 😃
0
0
0
0
DoN_BeNCe22 avatar
😃 mond meg neki, hogy: Ezek a monitorok 2ms-umosok ami játékokhoz nagyon jó és az áruk ezeken a helyeken a leg barátibbak 20-22col közt vannak LG vagy Samsungok amik a legjobb márkák a monitor piacon!😀
0
0
0
0
madchief avatar
Most hívom be apát mi a véleménye róla 😆
0
0
0
0
DoN_BeNCe22 avatar
Igen igen nagyon jók ezek a monitorok! nekem is hasonlóm lesz 😃
0
0
0
0
madchief avatar
Köszi a LEDes LG érdekel akkor lehet az lesz karácsonyra 😃 nagyon állat led full hd 2ms 😃
0
0
0
0
DoN_BeNCe22 avatar
[LINK] 38.000ft

[LINK] 36.000ft

[url]http://www.edigital.hu/Monitor/LG_E2240S-PN_216_LED_monitor-p54501.html?bid=&partner=10007[/url] 40.000ft

szerintem ezek nagyon jók 😀
0
0
0
0
DoN_BeNCe22 avatar
Én szerintem ha meg engeditek és nem b@asznak le mert segíteni próbálok(nem a moderátorokra gonolok!) 2ms az jobb a játékoknál ez tény a kép jobban látható ha gyorsabb mozdulatokat csinálsz pl.: össze vissza húzod az egered (de ha ugratsz is autóval stb..) szerintem még a kontrasztja lehetne nagyobb!

Ha szeretnéd akkor nézek neked egy jó moncsit ilyen árban!😀
0
0
0
0
DarthRoni avatar
madchief írta:
szerintetek ez 1 jó vétel?
Samsung SyncMaster B2230N
[LINK]


az 5 ms válaszidő zavaró lehet játékoknál, bár ezt a szakik mondják, nekem még nem tűnt fel 😀 talán mert még nem volt 2 ms-es monitorom, amúgy cuki 😀
0
0
0
0
madchief avatar
szerintetek ez 1 jó vétel?
Samsung SyncMaster B2230N
[LINK]
0
0
0
0
tibor560sec avatar
zaraki írta:
sziasztok

tanácsot szeretnék kérni milyen monitort vegyek, a legfontosabb paraméterek amik mindenképp kellenek:
mindenképpen 50000 Ft alatt, hdmi csati (késöbb ps3-at akarok venni), legalább 21,5 colos de lehet nagyobb is ha kijön a pénzből

köszi a válaszokat


Ajánlom szíves figyelmedbe ezt a nagyszerű árbecslő oldalt (ezek webes árak tehát itt még játszik pár ezer Ft pluszba ... )
[LINK]
0
0
0
0
zaraki avatar
sziasztok

tanácsot szeretnék kérni milyen monitort vegyek, a legfontosabb paraméterek amik mindenképp kellenek:
mindenképpen 50000 Ft alatt, hdmi csati (késöbb ps3-at akarok venni), legalább 21,5 colos de lehet nagyobb is ha kijön a pénzből

köszi a válaszokat
0
0
0
0
tibor560sec avatar
Kmisi99 írta:
DoN_BeNCe22 írta:
vagy vegyél LCD LED monitort 😉

A led monitor alapból LCD csak a megvilágítás más meg még valami de olyan hogy LCD LED nem létezik!


Így igaz a folyadékkristályos kijelző marad minkét esetben , csak a megvilágítás változik : LED vagy CCFL 😎
Mindkettőnek van előnye és hátránya 😠
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
DoN_BeNCe22 írta:
vagy vegyél LCD LED monitort 😉

A led monitor alapból LCD csak a megvilágítás más meg még valami de olyan hogy LCD LED nem létezik!
0
0
0
0
DoN_BeNCe22 avatar
vagy vegyél LCD LED monitort 😉
0
0
0
0
no avatar
Szerintetek megeri LED monitort venni vagy maradjak az LCD-nel? (ha mind2obol fullhd-st nezunk)😆
0
0
0
0
DoN_BeNCe22 avatar
Sziasztok!

ehez mit szóltok?

LG E2340S-PN
0
0
0
0
Feki1991 avatar
Lizard írta:
SwitcX írta:
Lassan kicserélek a gépemben jópár alkatrészt és ehhez keresek új monitort. Ehhez ( https://gepigeny.hu/usercomp.php?comp=30668 ) a géphez milyen monitort tudnátok ajánlani? Persze olyan kell ami nem túl nagy árban és tökéletesen ki tudja a gépem használni.


[LINK]
Nekem ilyenem van, annyi pénzért nem igen kapsz jobb monitort!
Nagyon szép képe van!


Nekem is ilyenem van s bizony ennyi pénzért tényleg nem kapsz jobbat! Nagyon megvagyok vele elégedve.
0
0
0
0
no avatar
Nekem AOC - E2236Swa LED monitor van és csak ajánlani tudom. Nagyon szép a képe.

[LINK]
0
0
0
0
Lizard avatar
SwitcX írta:
Lassan kicserélek a gépemben jópár alkatrészt és ehhez keresek új monitort. Ehhez ( https://gepigeny.hu/usercomp.php?comp=30668 ) a géphez milyen monitort tudnátok ajánlani? Persze olyan kell ami nem túl nagy árban és tökéletesen ki tudja a gépem használni.


[LINK]
Nekem ilyenem van, annyi pénzért nem igen kapsz jobb monitort!
Nagyon szép képe van!
0
0
0
0
Chewycl avatar
dajoker írta:
sziasztok tudtok mondani egy olyan monitort ami hdmi-s? 40-50 kozott? edigitaltol vagy ipon..elore is kosz


Üdv!

Ha mondjuk egy pár ezressel többet szánnál rá akkor én egy LG W2363V-WF-et rendelnék és a www.monitorguru.hu weboldalról, minden kérdésedre kézségesen válaszolnak,és nagyon megbízhatóak. Ezt garantálhatom neked. Egyszer próbáltam ki a monitort és rögtön beleszerettem.😎
0
0
0
0
no avatar
sziasztok tudtok mondani egy olyan monitort ami hdmi-s? 40-50 kozott? edigitaltol vagy ipon..elore is kosz
0
0
0
0
no avatar
Én ilyet vettem nemrég: http://www.edigital.hu/Monitor/AOC_2236Vwa_215_LCD_monitor-p54983.html Nem elhanyagolható, hogy van rá 3Év gar és 3nap pixelhiba gari is. Tökéletesen hozza azt, amit ennyi pénzért elvárhat az ember...
0
0
0
0
ken7 avatar
tudtok mondani egy olcsó
HD-s monitort ?😕
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
DoN_BeNCe22 írta:
[LINK]

Ezt néztem ki megéri?😀
Ennyiért már kapni egy 22 colos ledes benq monitort.Itt van.[LINK]
0
0
0
0
DoN_BeNCe22 avatar
[LINK]

Ezt néztem ki megéri?😀
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
kakas írta:
Tesla GoD írta:
valószínű, én nem nagyon követem a monitorokat, úgyse lenne pénzem másikra😶

Igazából én se,de a mostani gépemhez ''illene'' nagyobb monitort nézni!
megnéztem mid van, annál tényleg illene 1 jobbat vásárolni már, én nem nagyon akarok erre költeni, ha marha nagy, magas felbontásút vennék, azzal csak azt érném el h 1 rövid idő után a nagyobb gépigényű játékok nem futnának megfelelő felbontáson, szükséges élsimítással, jó nekem ez a monitor ameddig még működik
0
0
0
0
no avatar
Én samsungot tudom neked ajánlani. Nagyon meg vagyok vele elégedve és 3 év garanciát adnak hozzá az azért nem olyan rossz!
0
0
0
0
kakas avatar
Tesla GoD írta:
valószínű, én nem nagyon követem a monitorokat, úgyse lenne pénzem másikra😶

Igazából én se,de a mostani gépemhez ''illene'' nagyobb monitort nézni!
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció