Milyen monitort vegyek?

2008. October 06., téma
Fórum » Periféria
Ha nem tudod, vagy nem vagy elég biztos benne, hogy milyen monitor is vegyél, akkor itt nyugodtan kérdezhetsz.
Hozzászólások: 3 281
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Cooley avatar
Osynho írta:
Cooley írta:
Hali! Nem tud valaki egy 24" körüli legalább 100Hz-es frissítésű monitort beépített tvtunerrel? Az se hátrány, ha ledes. 😜 Az istenért sem találok ilyen a neten. És Mielőtt jönnének az okos hsz-ek, hogy vegyek a gépbe tvtunert, nem a gépbe akarom, mert a teljes rendszer egy csöppet többet eszik, mint csak a monitor!
Netán ismer valaki monitorra szerelhető tvtunert? 😃


Vegyél egy 32 collos TV-t, abban legalább rendes panel van, nem szutyok TN...

Jogos. Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy nincs felesleges több százezer forintom a dologra. 😃
0
0
0
0
madchief avatar
[url]http://bookline.hu/product/home.action?type=5026&id=95645[/url]
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Üdv. Tudtok nekem ajánlani egy full hd led monitort min 19" vagy nagyobbat. 40.000 tudnék rászánni.
0
0
0
0
Osynho avatar
Cooley írta:
Hali! Nem tud valaki egy 24" körüli legalább 100Hz-es frissítésű monitort beépített tvtunerrel? Az se hátrány, ha ledes. 😜 Az istenért sem találok ilyen a neten. És Mielőtt jönnének az okos hsz-ek, hogy vegyek a gépbe tvtunert, nem a gépbe akarom, mert a teljes rendszer egy csöppet többet eszik, mint csak a monitor!
Netán ismer valaki monitorra szerelhető tvtunert? 😃


Vegyél egy 32 collos TV-t, abban legalább rendes panel van, nem szutyok TN...
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Sziasztok.
Neten sehol nem találok egyértelmű leírást erről a monitorról: BenQ V2210 Eco 21,5" Wide LED.
Esetleg ha valaki ismeri jobban ezt a fajtát vagy ilyenje van, akkor légyszi írjon.
Igazából az érdekelne hogy a jack csatlakozóra tehető-e 2.1 es hangfalszett, illetve működne-e egy x-box 360 arcade játékkonzollal?
Végül is annyit találtam róla hogy van rajta 3.5ös jack csatlakozó és hdmi bemenet, csak azt nem írják sehol hogy képes-e a konzol képét megjeleníteni.
0
0
0
0
Cooley avatar
Hali! Nem tud valaki egy 24" körüli legalább 100Hz-es frissítésű monitort beépített tvtunerrel? Az se hátrány, ha ledes. 😜 Az istenért sem találok ilyen a neten. És Mielőtt jönnének az okos hsz-ek, hogy vegyek a gépbe tvtunert, nem a gépbe akarom, mert a teljes rendszer egy csöppet többet eszik, mint csak a monitor!
Netán ismer valaki monitorra szerelhető tvtunert? 😃
0
0
0
0
zsolty87 avatar
A tipusát pontosan nem tudom, talán ilyen lehet: Intel GMA 950. Vagyis az everest ezt írja ki videókártyára. HDMI az nincs rajta csak vga kimenet.
0
0
0
0
forestgreen avatar
Elvileg, ha HDMI kábellel kötöd össze (remélhetőleg van a Laptopon) akkor jó minőségű kép lesz...

De úgy tudom, ez függ a Laptop VGA-jától is... Tehát, ha bármilyen aranyozott tutidrága kábbellel kötöd össze, akkor sem lesz szép kép, ha "szar" a VGA

(milyen az integrált VGA a gépben?)
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Sziasztok.
Tudom hogy amit kérek az már nem vásárlási tanács, de nem találtam másik fórumot.
Kinéztem magamnak egy Full HD-s led monitort, amit most még csak laptopra csatlakoztatva használnám 1440 x 900-as felbontásban. Arra lennék kíváncsi hogy így milyen minőségű képet fog visszaadni a led monitor? Laptop monitora 19"-os, a másik pedig 21.5.
0
0
0
0
hassi avatar
no linkelek neked néhányat 😆
[LINK]
[LINK]
[LINK]
[LINK]
[LINK]
[LINK]
[LINK]
szerintem ezek megfelelőek, de várd meg mások véleményét is 😀
0
0
0
0
madchief avatar
40ezerért van LG E2240S-PN 21,6" LED monitor Full HD 2ms válaszidő
0
0
0
0
no avatar
KogeruKiller írta:
30 max 40 000 Ft alatt kéne nekem jó kis monitor gémeléshez😀 Ajánljatok valami jót😀


ugyanezt szeretném én is😃
0
0
0
0
no avatar
Nekem nincs ilyenem. Pofás a BEnQ, de én helyedben Samsungot vennék. Általában hosszú távon azok bírják a legjobban😃
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Sziasztok. Kinéztem magamnak egy monitor, egy BenQ V2210 Eco 21,5" Wide LED-et. Esetleg van valakinek ilyen márkájú vagy tudtok véleményt mondani róla?
0
0
0
0
dani0903 avatar
Rendben,köszi a választ 😃
0
0
0
0
no avatar
dani0903 írta:
Sziasztok,szerintetek ez a monitor milyen: Samsung SyncMaster B2230N HD? Előre is köszi

Ha néhány hozzászólással feljebb görgetsz, erről a monitorról is volt szó, ha szükséged van/lesz HDMI csatlakozási lehetőségre, akkor b2230H, de ha nem, akkor szerintem ez egy jó monitor. Egyébként ha végül valami más felé hajlanál, az is Samsung legyen, mert a Samsung monitorok a legjobbak!😃
0
0
0
0
dani0903 avatar
Sziasztok,szerintetek ez a monitor milyen: Samsung SyncMaster B2230N HD? Előre is köszi
0
0
0
0
forestgreen avatar
A Samsung B2230H lett a nyerő. Ezen vár van HDMI és ha PS3-at vennék, akkor kelleni fog....
0
0
0
0
philips20 avatar
Minimal1993 írta:
[url]http://users.hu/?p=termek&termek=24015&samsung-lcd-lfd-monitor-82quot-820tsn-2-lcd-lfd-monitor-network-model-s-pva-touch-screen-protection-glass-lh82tcumbgen[/url]

CSAK 14 MILLIÓ FORINT 😆



akkor inkább veszek egy 3ds led tv-t ,ondjuk egy 153 centiset 1millioért
0
0
0
0
Minimal1993 avatar
[url]http://users.hu/?p=termek&termek=24015&samsung-lcd-lfd-monitor-82quot-820tsn-2-lcd-lfd-monitor-network-model-s-pva-touch-screen-protection-glass-lh82tcumbgen[/url]

CSAK 14 MILLIÓ FORINT 😆
0
0
0
0
no avatar
forestgreen írta:
Üdv!

Jelenleg egy Acer P191w típusú 19 colos monitorom van. Sajnos csak 1440x900-at tud. Szeretnék váltani full HD-ra.

Ezzel kapcsolatban lenne 2 kérdésem.

Kinéztem egy Samsung B2230 N monitort. Az a kérdésem lenne, hogy ez a monitor jónak számít-e a paramétereit tekintve. Pl. kontrasztarány, válaszidő, stb...

A másik kérdésem, hogy egy HD 5750 1 GB , Phenom II 955 Black , 4 GB Ram konfiggal tudnék-e max felbontásban jáccogatni? Vagy ha nem egy 22 colos monitornál nem lenne zavaró az alacsonyabb felbontás játéknál?

THX

hali!
jó választás, és még tudnám ajánlani a Samsung ex2220-at(nekem is ilyenem van).
Az utóbbi 5ezerrel drágább(40k), és LED-es, amiből következik, hogy kevesebb áramot is fogyaszt. Más különbség nincs. Te döntessz.😆
Ha jó játékokat akarsz hd(1920x1080)-ben játszani, akkor ez a vidikari szerintem kevés lesz. És ha jó a játék, akkor nyugodtan lejjebb veheted a felbontást(mondjuk 1500 körülire), mert nem a pixeleket fogod számolni játék közben, és ha belemerülsz a játékba, akkor észre sem veszed, hogy néhánnyal kevesebb van.😂😆
0
0
0
0
forestgreen avatar
Üdv!

Jelenleg egy Acer P191w típusú 19 colos monitorom van. Sajnos csak 1440x900-at tud. Szeretnék váltani full HD-ra.

Ezzel kapcsolatban lenne 2 kérdésem.

Kinéztem egy Samsung B2230 N monitort. Az a kérdésem lenne, hogy ez a monitor jónak számít-e a paramétereit tekintve. Pl. kontrasztarány, válaszidő, stb...

A másik kérdésem, hogy egy HD 5750 1 GB , Phenom II 955 Black , 4 GB Ram konfiggal tudnék-e max felbontásban jáccogatni? Vagy ha nem egy 22 colos monitornál nem lenne zavaró az alacsonyabb felbontás játéknál?

THX
0
0
0
0
madchief avatar
annyi pénzért már inkább 1 LG E2240S-PN Monitor
22" FULL HD LED 2ms válaszidő😃
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
ezt szerintem Ő is tudja...
[LINK]
Ilyen van ahvernak és nagyon jó
0
0
0
0
KogeruKiller avatar
30 max 40 000 Ft alatt kéne nekem jó kis monitor gémeléshez😀 Ajánljatok valami jót😀
0
0
0
0
no avatar
30.000-40.000FT-ért, már full HD monitort kapsz, boltban.
0
0
0
0
zsolty87 avatar
ok. megnézem, azért köszi.
0
0
0
0
Osynho avatar
A HDMI digitális csatlakozó. Nem kell semmit se babrálni. Vagy megy, vagy nem. Hozzáteszem, nincs xbox-om, így tapasztalattal nem szolgálhatok. 😀 Keress rá google-ben.
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Nem kell a tv tuner.
Csak pár nappal ezelőtt érdeklődtem ezen a fórumon hogy milyen monitort érdemes venni.
És mivel egy lcd tv sokkal drágább mint egy monitor, ezért fontos hogy a monitorra is rá tudjam kötni az xbox-ot. Szóóval akkor csak simán összedugom a monitort a konzollal és működni is fog nem kell neki külön videó csatorna? A tv-n mindig hullámhosszt kellett váltani, ill mindig csak AV2-n ment a játék.
0
0
0
0
Osynho avatar
Persze, szokták monitorra kötni. Miért kellene a tv-tuner? 😀
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Szerintetek egy olyan monitorra, ami nem tv tuneres, rá lehet csatlakoztatni egy Xbox 360 -as konzolt? (mindkét készüléken van hdmi csatlakozás)
0
0
0
0
Osynho avatar
Nem értesz... Egy 32-es tv-vel megegyező képminőséget nyújtó monitor alig kerül kevesebbe, ráadásul jóval kisebb + nincs benne tuner! Én a Dell Ultrasharp U2311H-t néztem ki, mint a mostani monitorom alternatíváját. Mondjuk nem sokkal nagyobb, de full hd + sokkal jobb panel. 21,6-os tn-es monitorról nem fogok 24-es tn-esre váltani, a jobb monitorok meg majdnem tv árban mennek. Így elég egyértelmű a döntésem. 😀 Ilyen egyszerű nem kell a sarkított példákkal jönni... 😃

Az meg, hogy közel tv árban ajánlasz egy 27-es tn-es monitort, olyan, mintha egy középkategóriás autót ajánlanál felsőkategóriás árral...Aki az olcsóbb modellel jár lehet elégedett a járgányával, de azért nem kell azt állítani, hogy olyan a gép, mint egy drágább luxus autó...

Mi az, hogy jétékhoz felesleges? 😲 82 centin nyomatni óriási feeling! 😀
"a fekete nagyon jó minöségben jelenik meg a monitoron ... bár van ennél jobb is... de átlag szem ennél jobbat kurvára nem vesz észre"
Egyszer tedd oda egy mva / ips monitor mellé 😉

A TV-t ugyanúgy arrébb teszem,mint egy monitort, nem vagyok olyan rossz erőben... Bár nem hiszem, hogy a lakásban futkosnék vele, az 5 kilós monitoromat se szoktam dobálgatni jobbra-balra 😃 Ráadásul, mivel egy tv-nek mindenhonnan ugyan olyan a képe, nem is kell babrálni 😀

"csak az emberek kezdenek mindenből egyre nagyobbat venni.. " Nem csak nagyobbat, hanem gyorsabbat, drágábbat, újabbat is akarnak venni, ez a fogyasztói társadalom. 😀 Erről oldalakat lehetne írni, de eléggé off egy ilyen topicban 😜 Nem kell mindennek bedőlni, az aktuális trendet követni és kész. Én se azért veszek tv-t, mert a szomszéd Pistinek is az van, vagy mert nagyobb lesz a f@szom tőle. Egyszerűen ésszerűnek tartom + a bolti ár alatt meg tudom szerezni, a pénzt előteremtem és megveszem. Ennyi 😃
0
0
0
0
MaximumGame avatar
Osynho . én oda hajlitom a monitort ahova akarom 😃
filmezésre tök jó... most én is vehetnék TV -és hü de nagy.. de játékhoz tök felesleges... Igen ha oldalról nézed.. de a monitorom bárhonnan nézem szép éles a képe.. + a fekete nagyon jó minöségben jelenik meg a monitoron ... bár van ennél jobb is... de átlag szem ennél jobbat kurvára nem vesz észre 😀 amugy sok sikert a TV-hez akkor 😃
csak az emberek kezdenek mindenből egyre nagyobbat venni.. de ha tényleg nagyot akarsz.. vegyél egy Projektort 😃 5 millióért 😃 és nyomasd ki egy 10 emeletes ház oldalára a képet 😃 ott nemlessz élvezetből hiány 😃

szerintetek melyik a jobb monitor ?

LG M2762D
Samsung P2770HD
BenQ M2700HD

én a samsungot néztem ki

Szerk: nem kimondottan játék miatt akarok 27" monitort venni hanem mert van egy két olyan programom ami előnyösebb ha nagyobb felületen látom ( tervező program )

Én BenQ venném a helyedbe mert samsungnak a legszarabb az electronikája 😀
LG se rossz( főleg szervizben ) de ha jó vásárt szerenél BenQ az igazi!
0
0
0
0
Osynho avatar
MaximumGame:

Elbeszélsz mellettem 😃
Nem vagyok rákattanva a tunerre, de mivel a tv-kben ott van, ez csak + feature, ami pozitív, lehet tvzni is rajta. A minél több alkaztész miatti aggódás egy PC mellett több mint vicces 😃 Egyébként ott a garancia. Vagy, ha külön tv-d és monitorod van, akkor nem áll fenn a több cucc, nagyobb meghibásodás esete? 😃
A sokkal erősebb fényerőt 2 kattintással le lehet venni. A TN panel egyszerűen alkalmatlan pl 27 collos képátlóhoz, mivel közel ülve a szélek felé torzulnak a színek. Persze kisebb méretben sem az igazi, nekem is csak azért van ilyen, mertsajnos ezek az olcsó megjelenítők 😞
A szemed nem fog tönkremenni, a tv-től, mivel az összes lcd panel tökéletes geometriát, konvergenciát, élességet produkál remegésmentes képpel képátlótól függetlenül. Ez nem CRT. A különbség a panelfajták között van! Tehát fontos a színhelyesség, a betekintési szögek, a kontraszt, a fekete mélysége stb és ezekben elvérzik a tn panel. Éppen ezért nem értem miért jobb vétel egy 27e tn-es monitor 85 ezerért mint egy rendes paneles 32es tv 90 ezerért.
Léteznek jóval nagyobb monitorok is, csak nem kapni minden sarkon, illetve nem emberi áron dobálják őket. A TV egyetlen hátránya (ami nem is biztos, hogy az), hogy nagyobb képpontokból épül fel. (nagyobb képátló, ugyanakkora felbontással). Ezért nem értem, hogy miért olyan veszélyes egy tv. Vagy akkor egy tunerrel rendelkező 22es monitor is kiégeti a retinádat, ahogy ránézel? 😃
By the way:
[LINK]
0
0
0
0
kovi avatar
szerintetek melyik a jobb monitor ?

LG M2762D
Samsung P2770HD
BenQ M2700HD

én a samsungot néztem ki 😀

Szerk: nem kimondottan játék miatt akarok 27" monitort venni hanem mert van egy két olyan programom ami előnyösebb ha nagyobb felületen látom 😀( tervező program )
0
0
0
0
MaximumGame avatar
Osynho írta:
Még mindig nem érted 😀 TN PANEL!! Ez már nem lehet minőségi.

"Egyébként miért százszor jobb egy sima, 27 collos, tn paneles monitor 85 ezerért, mint egy rendes panellel felszerelt, 32 collos tv, (amiben ugye tuner is van) 90ezerért? Komolyan érdekelne 😀 "
Erre még nem válaszoltál 😀


Azt se mondtad hogy tunere vagy rákattanva... 😃
de minnél több cucc van egy készülökben annál hamarabb bedöglik 😃
ha panelről van szó.. sokkal erösebb a TV-nek a fénye... ami nem elönyös 😀 a szemnek 😃 monitorok nem véletlen akkorák amekkorák és nem 60'' colosak 😃 mert filmhez és minden egyébhez kivan mérve amikor elötte ülnek 😃 de megértem nincs mindenkinek arra pénze hogy mind2 vegyen...
0
0
0
0
Osynho avatar
Még mindig nem érted 😀 TN PANEL!! Ez már nem lehet minőségi.

"Egyébként miért százszor jobb egy sima, 27 collos, tn paneles monitor 85 ezerért, mint egy rendes panellel felszerelt, 32 collos tv, (amiben ugye tuner is van) 90ezerért? Komolyan érdekelne 😀 "
Erre még nem válaszoltál 😀
0
0
0
0
MaximumGame avatar
Osynho írta:
MaximumGame írta:
Osynho írta:
Egy 32 collos full hd tv 90e, egy rendes 23 collos monitor 70. Így szerintem nem kérdés, hogy melyiket vegyem, főleg úgy, hogy gépen filmezek stb és van mellette egy viszonylag komoly hangcucc, ami mellett egy nagyobb képátló jelentősen növelné az élményt. A nagyobb képátló nem feltétlenül rontja a szemet, mert pl rendesen látom a betűket, nem kell hunyorognom, meg amúgy se az egész képet nézem általában, főleg nem netezésnél, ahol a kép közepén van. Játéknál, filmnél meg hátrébb ülök majd.
A másik ez a led hülyeség. Az is ugyanaz az LCD panel (legtöbbször gagyi TN), csak a héttérvilágítás nem CCFL, hanem LED, de ettől nem kell csodát várni. Marketing bullshit. Az, hogy kevésbé rontja a szemet, megint nem feltétlenül igaz. Max homogénebb a képe, nincsenek bevilágytások a sarkokban stb, de ez még nem jelent sokat.


23 colos 70 ezer miről beszélsz????? 😃 40 ezerért kapsz már 😃
24'' COLOSAT.....
80-90 EZERÉRT 27'' CENTIS leDMONITORT...


A RENDES szó elkerülte a figyelmedet! Mutass minőségi, ips paneles monitort 40ezer forintért... A ledmonitor is LCD!!! A háttérvilágítás lecserélése nem változtat semmin érdemben!


Benq 24"
G2420HDB 43 625 Ft

Tessék itt egy minöségi 24'' colos...
ami 61,5 cm es egy 27'' colos meg 73 cm es kb
0
0
0
0
Osynho avatar
MaximumGame írta:
Osynho írta:
Egy 32 collos full hd tv 90e, egy rendes 23 collos monitor 70. Így szerintem nem kérdés, hogy melyiket vegyem, főleg úgy, hogy gépen filmezek stb és van mellette egy viszonylag komoly hangcucc, ami mellett egy nagyobb képátló jelentősen növelné az élményt. A nagyobb képátló nem feltétlenül rontja a szemet, mert pl rendesen látom a betűket, nem kell hunyorognom, meg amúgy se az egész képet nézem általában, főleg nem netezésnél, ahol a kép közepén van. Játéknál, filmnél meg hátrébb ülök majd.
A másik ez a led hülyeség. Az is ugyanaz az LCD panel (legtöbbször gagyi TN), csak a héttérvilágítás nem CCFL, hanem LED, de ettől nem kell csodát várni. Marketing bullshit. Az, hogy kevésbé rontja a szemet, megint nem feltétlenül igaz. Max homogénebb a képe, nincsenek bevilágytások a sarkokban stb, de ez még nem jelent sokat.


23 colos 70 ezer miről beszélsz????? 😃 40 ezerért kapsz már 😃
24'' COLOSAT.....
80-90 EZERÉRT 27'' CENTIS leDMONITORT...


A RENDES szó elkerülte a figyelmedet! Mutass minőségi, ips paneles monitort 40ezer forintért... A ledmonitor is LCD!!! A háttérvilágítás lecserélése nem változtat semmin érdemben! Egyébként jogos, pl ez is kapható már 63ért:
[LINK]
0
0
0
0
MaximumGame avatar
34-35 ezerért kapsz már full HD 22'' colos monitort...
43-45 ezerért már 24'' full HD moncsit...
78 ezer.. Full HD 26'' os moncis
87 ezerért 27'' colos Full HD moncsi...
97 ezerért full HD Led 27'' moncsi

most akkor érdemes megnézni...
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Akkor ha jól vettem ki a hozzászólásokból, 22"-nél nem kell nagyobb, és érdemes full hd led-et venni.
0
0
0
0
MaximumGame avatar
Osynho írta:
Egy 32 collos full hd tv 90e, egy rendes 23 collos monitor 70. Így szerintem nem kérdés, hogy melyiket vegyem, főleg úgy, hogy gépen filmezek stb és van mellette egy viszonylag komoly hangcucc, ami mellett egy nagyobb képátló jelentősen növelné az élményt. A nagyobb képátló nem feltétlenül rontja a szemet, mert pl rendesen látom a betűket, nem kell hunyorognom, meg amúgy se az egész képet nézem általában, főleg nem netezésnél, ahol a kép közepén van. Játéknál, filmnél meg hátrébb ülök majd.
A másik ez a led hülyeség. Az is ugyanaz az LCD panel (legtöbbször gagyi TN), csak a héttérvilágítás nem CCFL, hanem LED, de ettől nem kell csodát várni. Marketing bullshit. Az, hogy kevésbé rontja a szemet, megint nem feltétlenül igaz. Max homogénebb a képe, nincsenek bevilágytások a sarkokban stb, de ez még nem jelent sokat.


23 colos 70 ezer miről beszélsz????? 😃 40 ezerért kapsz már 😃
24'' COLOSAT.....
80-90 EZERÉRT 27'' CENTIS leDMONITORT...
0
0
0
0
Osynho avatar
Egy 32 collos full hd tv 90e, egy rendes 23 collos monitor 70. Így szerintem nem kérdés, hogy melyiket vegyem, főleg úgy, hogy gépen filmezek stb és van mellette egy viszonylag komoly hangcucc, ami mellett egy nagyobb képátló jelentősen növelné az élményt. A nagyobb képátló nem feltétlenül rontja a szemet, mert pl rendesen látom a betűket, nem kell hunyorognom, meg amúgy se az egész képet nézem általában, főleg nem netezésnél, ahol a kép közepén van. Játéknál, filmnél meg hátrébb ülök majd.
A másik ez a led hülyeség. Az is ugyanaz az LCD panel (legtöbbször gagyi TN), csak a héttérvilágítás nem CCFL, hanem LED, de ettől nem kell csodát várni. Marketing bullshit. Az, hogy kevésbé rontja a szemet, megint nem feltétlenül igaz. Max homogénebb a képe, nincsenek bevilágytások a sarkokban stb, de ez még nem jelent sokat.
A te gondolatmenetedet követve már egy 27 collos is gyilkolja aszemet, mivel ez is túl nagy 😃 Ráadásul belinkeltél egy TN paneles monitor, ami kb seholsincs képminőségben egy rendes PVA, IPS paneles TV-hez képest... Egy ekkora tn paneles monitort közelről nézve komoly konktraszt-változás lehet tapasztalni a sarkokban a fos betekintési szögeknek köszönhetően, a színhelyességről ne is beszéljünk... Ezen érdemes elgondolkodni felnőtt fejjel... Egyébként miért százszor jobb egy sima, 27 collos, tn paneles monitor 85 ezerért, mint egy rendes panellel felszerelt, 32 collos tv, (amiben ugye tuner is van) 90ezerért? 😊 Komolyan érdekelne 😀
0
0
0
0
MaximumGame avatar
Osynho írta:
Ez teljesen egyénfüggő, illetve nem csak a képátló, hanem a felbontás (képpont mérete) is számít. Én most 21,6-os 1680x1050-es monitort használok kb 90 centiről, ami mondjuk használható. Ugyanekkora képátlóval már full hd-st is kapni, azok jóval kisebb képponttal rendelkeznek, lehet, hogy nagyobb távolságról már fárasztó a szemnek. 82es full hd tv-t tervezek a mostanim helyére. Minden csak megszokás kérdése. Van aki a mostani monitoromat is hatalmasnak tartja, nekem is az volt, miután megvettem a 17 collos crt helyére. Aztán ez az állapot 1-2 étig tartott, mostmár inkább kicsi. 😀 Főleg, miután múltkor öcsém 50 collos full hd plazmájával találkoztam... 😆


Ha nagy TV veszel vigyázz a látoszög távolságra 😃 külömben ***a a szemed örökre 😃 monitorhoz is ha túl közel ülsz hajolsz 😃 szétbassza.. nem is tudom kinél láttam hogy TV elött Gépezik... kb 30cm re van a szék és pofájába van az egész 😃 nemvéletlen van a monitor de mind1 😃 TV én nemnézek szóval a büdös életbe nemfogok TV monitort nézni... ha már Gépezésre veszed inkább Led et vegyél ne LCD-t mert az jobban kiméli a szemet 😀 nekem tök8 mivel baszátok el a szemeteket 😃 de ez a mánia hogy minnél nagyobb TV éje legyen az embernek , meg hüde ***a... 😀 egy 27'' colosat veszel 85 ezerbe százszor jobban jársz mint egy 82-108 as TV vel... de ha nektek a méret a lényeg 😃 akinek milliója van az se 3db 108 as TV rak be játékra hanem monitorokat 😃 ezen érdemes elgondolkozni... felnöt fejjel 😀 aki meg leszarja... ez van. 😜 ugyis tedöntöd el... a legtöbb ember most TV vesz hogy villoghasson látod én TV nyomom 😀 pedig százszor roszabb szerintem 😃 ha filmezel és érdeked hogy bazi nagy legyen akkor TV és Monitor is legyen külön mint GAbonak...

https://icon-net.pcwebshop.hu/images/products/20100202062721_samsung_p2770h.jpg
0
0
0
0
Osynho avatar
Ez teljesen egyénfüggő, illetve nem csak a képátló, hanem a felbontás (képpont mérete) is számít. Én most 21,6-os 1680x1050-es monitort használok kb 90 centiről, ami mondjuk használható. Ugyanekkora képátlóval már full hd-st is kapni, azok jóval kisebb képponttal rendelkeznek, lehet, hogy nagyobb távolságról már fárasztó a szemnek. 82es full hd tv-t tervezek a mostanim helyére. Minden csak megszokás kérdése. Van aki a mostani monitoromat is hatalmasnak tartja, nekem is az volt, miután megvettem a 17 collos crt helyére. Aztán ez az állapot 1-2 étig tartott, mostmár inkább kicsi. 😀 Főleg, miután múltkor öcsém 50 collos full hd plazmájával találkoztam... 😆
0
0
0
0
akos328 avatar
én a 17" monitort is kényelmesen látom😀 de itt http://www.olcsobbat.hu/szamitastechnika/monitorok/asus_vh222d/ 22" monitor 30-35 között. Sztem nagyon jó vétel lenne.
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Sziasztok.
Mekkora képátmérőjű monitort éri meg venni? Mekkora az amit még kényelmesen lehet látni 40- 60 cm ről, ill. "gépelés" távolságból?
0
0
0
0
philips20 avatar
philips20 írta:
eladnám a hannsG márkájú monitoromat [LINK]
itt vannak az adatok tökéletesen müködik csak azért adom el mert vettem egy nagyobbat

amúgy 3év garancia van rá 2010 be vettem

20 ezer környékére gondoltam de megegyezhetünk



eladva
0
0
0
0
Lizard avatar
zsolty87 írta:
Sziasztok!
Tervezek egy 21.5 Full HD Led monitort venni, és arra vagyok iváncsi hogy működne-e laptopra csatlakoztatva? A laptop max felbontása 1440 X 900 képpont.
Milyen minőségű lenne ilyen felbontás a monitoron?
A másik kérdésem pedig az hogy az a monitor amire azt írják hogy 1920x 1080-as a felbontása, viszont a Full HD szöveget nem, akkor az a monitor nem Full HD-s?


Egy monitor általában az legszebb képét az maximális felbontásán adja én úgy tudom!
a laptopos kérdésre nme tudok teljesen korrekt választ adni😀, majd valaki aki ért hozzá, de szerintem amúgy működne!
és a Full HD = 1920*1080
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció