Milyen tápegységet vegyek?

2008. September 11., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 8 271
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Kmisi99 avatar
A hkc nem a legjobb márka nem ajánlanám de nem olyan rossz de akkor már inkább egy fsp vagy gigabyte super b vagy chieftec vagy corsair
0
0
0
0
cey85 avatar
mi a véleményetek a HKC 550W USP-5550 PFC 12cm ventillátor tápegységről? meg maga a HKC márkáról? thx előre is
0
0
0
0
turbopc avatar
mi a véleményetek rgy Coolink 450W táprol????
ilyet szeretnék venni
0
0
0
0
Lizard avatar
Tofy írta:
Helló! Szerintetek melyik táp lenne képes ellátni árammal egy Intel I7-est és 2 darab 5850-et???😃


Gigabyte, chieftec, corsair, enermax, fsp, thermaltake, cooler master, ezen tápok közül válassz szerintem minimum egy 550- 600 w-osat , de ha belefér persze erősebbet is vehetsz😀
0
0
0
0
no avatar
berki_zsolt írta:
Mennyibe kerül az a táp?


A HX 20e.
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Sztem valami jóféle Chieftech vagy Enermaxot nézzél 550 W körül
0
0
0
0
Tofy avatar
Helló! Szerintetek melyik táp lenne képes ellátni árammal egy Intel I7-est és 2 darab 5850-et???😃
0
0
0
0
sagesz93 avatar
gyenesmartin írta:
sagesz93 írta:
pinti100 írta:
egy ATX 500 W P4 , nem markas tapegyseg le tudja e adni az 500w -ot teljesen , ? ha nem akkor mennyit tud kb leadni?

Lehet hogy le tudja adni, csak rossz hatásfokkal.(szóval a gépnek lead 500-at, de a konnektorból felvesz 700-at)
És védelem nélkül, ami veszélyes.
Inkább így.Felvesz 500w-ot lead 250w-ot jóesetben.

Hát inkább igy, csak szemléltettem 😀, igaz 250W bőven elég egy jó gépnek.
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
sagesz93 írta:
pinti100 írta:
egy ATX 500 W P4 , nem markas tapegyseg le tudja e adni az 500w -ot teljesen , ? ha nem akkor mennyit tud kb leadni?

Lehet hogy le tudja adni, csak rossz hatásfokkal.(szóval a gépnek lead 500-at, de a konnektorból felvesz 700-at)
És védelem nélkül, ami veszélyes.
Inkább így.Felvesz 500w-ot lead 250w-ot jóesetben.
0
0
0
0
sagesz93 avatar
pinti100 írta:
egy ATX 500 W P4 , nem markas tapegyseg le tudja e adni az 500w -ot teljesen , ? ha nem akkor mennyit tud kb leadni?

Lehet hogy le tudja adni, csak rossz hatásfokkal.(szóval a gépnek lead 500-at, de a konnektorból felvesz 700-at)
És védelem nélkül, ami veszélyes.
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Mennyibe kerül az a táp?
0
0
0
0
no avatar
Nos akkor én nem költök 4000Ftal többet, hogy kevesebb kábel legyen bent😀

Köszönöm Kmisi!
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Helper írta:
Üdv mindenki!

AMD 955 BE processzorhoz és
4890 OC Vapor-Xhez melyik táp lenne a legideálisabb e kettő közül?

Corsair VX450
Corsair HX450<---Moduláris<----És mit jelent a moduláris?😀

A moduláris azt jelenti hogy alapból csak a fő alaplapit tápcsatlakozó van rajta a többit te rakod rá kedved szerint így csak annyi kábel lesz benne amennyi neked kell és nem pedig egy halom kábel. Természetesen a kábeleket is adják hozzá.
0
0
0
0
no avatar
egy ATX 500 W P4 , nem markas tapegyseg le tudja e adni az 500w -ot teljesen , ? ha nem akkor mennyit tud kb leadni?
0
0
0
0
no avatar
Üdv mindenki!

AMD 955 BE processzorhoz és
4890 OC Vapor-Xhez melyik táp lenne a legideálisabb e kettő közül?

Corsair VX450
Corsair HX450<---Moduláris<----És mit jelent a moduláris?😀
0
0
0
0
Core2 avatar
Helper írta:
Üdv mindenki!

AMD 955 BE processzorhoz és
4890 OC Vapor-Xhez melyik táp lenne a legideálisabb e kettő közül?

Corsair VX450
Corsair HX450<---Moduláris<----És mit jelent a moduláris?😀


A moduláris valami a számlálással kapcsolatos, nem tudom, hogy mi köze a táphoz.
A Corsair az tökéletes választás
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Gigabyte SuperB 460 W. Az pont 10000 körül mozoghat...
0
0
0
0
no avatar
Hali. Azt szeretném kérdezni h melyik a legjobb márkájú táp? ami max 10k pls help 😀
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
tomtom77 írta:
Megoldódott a probléma, annyi volt az egész, hogy a videókártyához, egy csatlakozót kaptunk, mert hogy elvileg, a tápakban, már alapból kéne lennie minimum egynek, de az fsp-ben nem volt, és azt hittem elég csak az-az egy, de aztán kaptunk még1-et, és így jó, és nagyon jól megy 😃 😜
Mondtam, hogy ez a baja.
0
0
0
0
pomrum avatar
tomtom77 írta:
Megoldódott a probléma, annyi volt az egész, hogy a videókártyához, egy csatlakozót kaptunk, mert hogy elvileg, a tápakban, már alapból kéne lennie minimum egynek, de az fsp-ben nem volt, és azt hittem elég csak az-az egy, de aztán kaptunk még1-et, és így jó, és nagyon jól megy 😃 😜
Nos igen mint mondtam azzal kell kezdeni hogy újra átnézed hogy jól-e csatlakoztatad, mindenesetre a lényeg hogy müxik.
0
0
0
0
pakai93 avatar
😂 örülök h megoldódott a probléma 😀 használd egészséggel 😃
0
0
0
0
tomtom77 avatar
Megoldódott a probléma, annyi volt az egész, hogy a videókártyához, egy csatlakozót kaptunk, mert hogy elvileg, a tápakban, már alapból kéne lennie minimum egynek, de az fsp-ben nem volt, és azt hittem elég csak az-az egy, de aztán kaptunk még1-et, és így jó, és nagyon jól megy 😃 😜
0
0
0
0
pakai93 avatar
akk javaslom egy ismerősödnél próbáld ki a vga-t ha nem szuperál gariba vidd vissza 😀 egy 400W-os FSP-nek birnia kellene minőségi táp...
0
0
0
0
tomtom77 avatar
nos a táp is új, úgy hogy azzal, nem hinném, hogy lenne probléma, és a régi videókártyámmal tökéletesen működik, jelenleg is azt használom (ati HD 2400 PRO), és a videókártyát, rendesen betettem, és a hozzákapott, 2x 3-om tűs zsinort is bedugtam a táp-ba, de nincsen kép, pedig a hűtőrendszere működik (és nem csak kép nincs, de a bios se jön be, ezt onnan tudom, hogy olyan az alaplapom, ami pittyeg egyet, miután bekapcsolod 😜)
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
a pci-e csatlakozót bedugtad a vga-ra?
0
0
0
0
pomrum avatar
akinho94 írta:
hedzsooo írta:
tomtom77 írta:
Sziasztok lenne egy olyan kérdésem, hogy van egy FSP 400W ATX-400PNF Passive PFC tápom, és vettem egy új videó karit, nvidia GTS 250 512 Mb, és nem működik, és ez amiatt van, mert nem bírja a tápom, vagy a videókari a szar???

a gépem többi része:
intel core 2 duo 2,2 Ghz
ram ddr2 800Mhz 3 gb (1x2gb, 1x 1 gb)
+ 1 winyó, és egy dc meghajtó (ha jól tudom ketten együtt max 20W-ot fogyasztanak)


Estleg rakereshetnel a VGA-ad gyartojanak oldalan, h hany W-os tapot ajanlanak...a neten + talizhatsz Watt-szamlalot, h +tudhasd, mennyit is fogyaszt pontosan a konfigod tobbi resze. Talan birnia kene a tapodnak, de lehet, h ez a VGA mar hatareset neki.

Gyártók oldalán túlméretezik. Táp gyártók oldalán meg egyenesen vicc amit csinálnak, hogy a nagyobbat vedd. Szerintem bírnia kéne a tápnak ha megfelelően működik. De próbáld meg mási ktáppal, hogy megy-e aztán utána lehet folytatni a hibakeresést.
Biztos vagyok benne hogy nem kevés a táp esetleg rossz. Ha kevés lenne neki attól még elindulna, javaslom nézd át még egyszer rendesen hogy mindent jól e kötöttél be és hogy rendesen a foglalatában van a kártya. Ha ezeket megtetted és nem megy akkor nézd meg másik kártyával hogy mi a helyzet ha azzal megy akkor a kártya amit vettél hibás.
0
0
0
0
akinho94 avatar
hedzsooo írta:
tomtom77 írta:
Sziasztok lenne egy olyan kérdésem, hogy van egy FSP 400W ATX-400PNF Passive PFC tápom, és vettem egy új videó karit, nvidia GTS 250 512 Mb, és nem működik, és ez amiatt van, mert nem bírja a tápom, vagy a videókari a szar???

a gépem többi része:
intel core 2 duo 2,2 Ghz
ram ddr2 800Mhz 3 gb (1x2gb, 1x 1 gb)
+ 1 winyó, és egy dc meghajtó (ha jól tudom ketten együtt max 20W-ot fogyasztanak)


Estleg rakereshetnel a VGA-ad gyartojanak oldalan, h hany W-os tapot ajanlanak...a neten + talizhatsz Watt-szamlalot, h +tudhasd, mennyit is fogyaszt pontosan a konfigod tobbi resze. Talan birnia kene a tapodnak, de lehet, h ez a VGA mar hatareset neki.

Gyártók oldalán túlméretezik. Táp gyártók oldalán meg egyenesen vicc amit csinálnak, hogy a nagyobbat vedd. Szerintem bírnia kéne a tápnak ha megfelelően működik. De próbáld meg mási ktáppal, hogy megy-e aztán utána lehet folytatni a hibakeresést.
0
0
0
0
HeyJoe-PCRPG-HUN avatar
tomtom77 írta:
Sziasztok lenne egy olyan kérdésem, hogy van egy FSP 400W ATX-400PNF Passive PFC tápom, és vettem egy új videó karit, nvidia GTS 250 512 Mb, és nem működik, és ez amiatt van, mert nem bírja a tápom, vagy a videókari a szar???

a gépem többi része:
intel core 2 duo 2,2 Ghz
ram ddr2 800Mhz 3 gb (1x2gb, 1x 1 gb)
+ 1 winyó, és egy dc meghajtó (ha jól tudom ketten együtt max 20W-ot fogyasztanak)


Estleg rakereshetnel a VGA-ad gyartojanak oldalan, h hany W-os tapot ajanlanak...a neten + talizhatsz Watt-szamlalot, h +tudhasd, mennyit is fogyaszt pontosan a konfigod tobbi resze. Talan birnia kene a tapodnak, de lehet, h ez a VGA mar hatareset neki.
0
0
0
0
pakai93 avatar
a tápnak birnia kell, főleg mert FSP 😀 sztem a vga a hibás... bár a tápnak is lehet baja... de ha az hibátlan akkor mindenképpen el kell neki vinnie még nála sokkal erősebb gépet is...
0
0
0
0
tomtom77 avatar
Sziasztok lenne egy olyan kérdésem, hogy van egy FSP 400W ATX-400PNF Passive PFC tápom, és vettem egy új videó karit, nvidia GTS 250 512 Mb, és nem működik, és ez amiatt van, mert nem bírja a tápom, vagy a videókari a szar???

a gépem többi része:
intel core 2 duo 2,2 Ghz
ram ddr2 800Mhz 3 gb (1x2gb, 1x 1 gb)
+ 1 winyó, és egy dc meghajtó (ha jól tudom ketten együtt max 20W-ot fogyasztanak)
0
0
0
0
sagesz93 avatar
tomtiraz írta:
sagesz93 írta:
tomtiraz írta:
Köszönöm neked is sagesz93!
Rendben akkor a kettő közül fogok választani,még keresek teszteket róluk!

Egy hipro tápot izzasztanak itt: [LINK]
mod1: itt egy lc power 550W teszt. semmit se ér ..: [LINK]


Ezer kösz!De tényleg!

Szívesen, nem gond az ha egy kicsit tájékozódik az ember 😀
Amúgy pont most adtak fel egy hirdetést hardveraprón: [LINK]
Na, én ilyen tápokat szoktam venni 😀
0
0
0
0
tomtiraz avatar
sagesz93 írta:
tomtiraz írta:
Köszönöm neked is sagesz93!
Rendben akkor a kettő közül fogok választani,még keresek teszteket róluk!

Egy hipro tápot izzasztanak itt: [LINK]
mod1: itt egy lc power 550W teszt. semmit se ér ..: [LINK]


Ezer kösz!De tényleg!
0
0
0
0
sagesz93 avatar
tomtiraz írta:
Köszönöm neked is sagesz93!
Rendben akkor a kettő közül fogok választani,még keresek teszteket róluk!

Egy hipro tápot izzasztanak itt: [LINK]
mod1: itt egy lc power 550W teszt. semmit se ér ..: [LINK]
0
0
0
0
tomtiraz avatar
Köszönöm neked is sagesz93!
Rendben akkor a kettő közül fogok választani,még keresek teszteket róluk!
0
0
0
0
sagesz93 avatar
tomtiraz írta:
Köszönöm Lizard,valóban a Chieftec neve ami jobban ismerős!

A hipro/chicony is egy nagyon korrekt márka, megbízható/szerény tápokat adnak ki. Szóval azt és a chieftecet nyugodt szívvel megveheted.
A spire-t nem ismerem, de a Jewel ismerős, kuka.
FSP nincs ezek körül?
A gigabyte 460W-t megnézném még a helyedben, az elég lenne még egy darabig az biztos.
Én tápot mindig használtan veszek, 350-es fsp-t szoktam 3500-ért.. több nem is kell egy átlag gépnek.
450-s duplaventis enermaxot szereztem havernak 5000-ért. Az egy marhajó táp.
0
0
0
0
tomtiraz avatar
Köszönöm Lizard,valóban a Chieftec neve ami jobban ismerős!
0
0
0
0
Lizard avatar
tomtiraz írta:
Akkor élnék a felajánlott segítséggel.Szóval a gépemben egy 400 wattos Deer tápegység szolgáltatja a kakaót,a fórumot olvasva tudom, hogy ez kb a Codegen szint.Szeretném lecserélni és ahonnan megtudnám rendelni más dolgokkal eggyütt ott ez a pár táp amelyik árban és talán minőségben megfelelne: Spire Jewel 400W ATX/EATX tápegység, 12 cm
6 419 Ft
vagy:Chicony Hipro 430W ATX/EATX tápegység, OEM
Ár: 6 944 Ft
vagy:Chieftec-ARENA ANP-405A12 400W ATX tápegység
Ár: 7 744 Ft
Tehát melyiket szeressem?Ár szerint a spire a befutó,de kiváncsi vagyok a véleményedre!





Chieftec-re szavazom! szerintem megér bőven annyi taz a táp!
0
0
0
0
tomtiraz avatar
Akkor élnék a felajánlott segítséggel.Szóval a gépemben egy 400 wattos Deer tápegység szolgáltatja a kakaót,a fórumot olvasva tudom, hogy ez kb a Codegen szint.Szeretném lecserélni és ahonnan megtudnám rendelni más dolgokkal eggyütt ott ez a pár táp amelyik árban és talán minőségben megfelelne: Spire Jewel 400W ATX/EATX tápegység, 12 cm
6 419 Ft
vagy:Chicony Hipro 430W ATX/EATX tápegység, OEM
Ár: 6 944 Ft
vagy:Chieftec-ARENA ANP-405A12 400W ATX tápegység
Ár: 7 744 Ft
Tehát melyiket szeressem?Ár szerint a spire a befutó,de kiváncsi vagyok a véleményedre!



0
0
0
0
sagesz93 avatar
tomtiraz írta:
Tanulságos a cikk!Tehát egy átlag gépnek bőségesen elég egy 400 wattos táp.Ezt jó tudni,már csak az lenne a jó ha lenne valahol olyan leírás ahol minőség szerinti sorba lennének rakva a tápegység márkák.Bár ott már annyi paraméterbeli különbség van ,hogy talán ilyet nem is lehet!

Ezért van a fórum, hogy segítsünk választani 😀 Ez egy szemléltető teszt, hogy egy márkás táp mimindent ki tud hajtani.
0
0
0
0
tomtiraz avatar
Tanulságos a cikk!Tehát egy átlag gépnek bőségesen elég egy 400 wattos táp.Ezt jó tudni,már csak az lenne a jó ha lenne valahol olyan leírás ahol minőség szerinti sorba lennének rakva a tápegység márkák.Bár ott már annyi paraméterbeli különbség van ,hogy talán ilyet nem is lehet!
0
0
0
0
sagesz93 avatar
[LINK]
Ajánlott olvasmány mindenkinek, aki nem ért annyira a tápokhoz!!
400W-os táp kihajt elég sok mindent!
Szóval tessék mérlegelni, mire kell az a sok watt.
0
0
0
0
1c3t34 avatar
Hali megint!

Néztem 1 másik tápot, ezt találtam jónak az 500W-sek közül: XILENCE xp500.(12)r2 (Ennél többen nem nagyon akarok tápra költeni)

(link: http://ipon.hu/webshop/product/xilence_xp500.(12)r2/33001)

Ja és az nem gond, hogy videokártyát nem rakom bele egyből, mert azt csak késöbb fogom tudni megvenni...
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
haralacsa írta:
OrdaSss írta:
hali!
2 tápot össze lehet kötni? és ha igen akkor hogy?

nemlehet összekötni
Össze lehet.De minek akarod?Autóserősítőt akarsz vele táplálni?Mert csak erre lenne jó.
0
0
0
0
haralacsa avatar
OrdaSss írta:
hali!
2 tápot össze lehet kötni? és ha igen akkor hogy?

összelehet de nincs értelme
0
0
0
0
haralacsa avatar
JSP-Tech JSP EZ-COOL PS-05-450 450W
12cm cooler, 20+4 PIN, 4 x Peripheral connectors, 1 x FDD connectors, 2 x SATA, PCI 6Pin to PCI 6+2Pin x 1, PPFC

én ijennel tolom

videókártya: powercolor ati ax5770
proci: c2d e7200
ram: 2x2gb kingston 800mhz
winchester: Samsung 500GB 7200rpm SATAII 16MB
0
0
0
0
OrdaSss avatar
hali!
2 tápot össze lehet kötni? és ha igen akkor hogy?
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
meg ne csodegent hanem gigabyte super b-t vagy fsp-t vagy chieftecet vegyél mert ezek olcsók és nagyon jók
0
0
0
0
zaraki avatar
gyenesmartin írta:
Egy 450wattos chieftec táp elbír egy 4860/70/90-essel?Vagy vegyek 1000ft-tal drágábban egy 500wattosat?És az nembaj ha az 500wattosat választom és nemfogom használlni a pci-e csatlakozóját?

inkább 500-ast vegyél mert a 4850 nek is 450-es az ajánlott, 4870-hez pedíg 500-as, az meg nem baj hogyha nem használod a pci-e csatiját ha van rajt elég normál
0
0
0
0
1c3t34 avatar
Hali!

Ilyen gépet tervezek venni:
Alaplap: MSI 760GM-E51
Proci: AMD Athlon II X3 425 BOKSZ
Ram: Apacer Desktop 2GB DDR3 1066MHz GoldenCover
Vidikari: GIGABYTE GV-R455OC-1GI HD4550 1GB PCIE

Tápokhoz egyáltalán nem értek...
De egy ilyet néztem ki magamnak:
Codegen 400W P4 ATX

Sztetek jó lesz?😕
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Egy 450wattos chieftec táp elbír egy 4860/70/90-essel?Vagy vegyek 1000ft-tal drágábban egy 500wattosat?És az nembaj ha az 500wattosat választom és nemfogom használlni a pci-e csatlakozóját?
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció