AMD vs. NVIDIA

Szerző: LordSzalko, 2020. September 03., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 422
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Quadgame94 avatar
Ti mit gondoltok? Jöhet olyan alacsony eladási szám, hogy az NV árat csökkentsen? Vagy lesz Super széria? AMD oldaláról szerintem a kártyáik ára esni fog. Teljesen mind1 mi lesz a 7700 XT vagy a 7800 XT fogyasztói ára. Már karácsonykor 150 és 190 körül lesznek. A 4060 Ti árára nagyon kíváncsi leszek, hiszen a 7700 XT gyorsabb lesz. Az emberek végre tudatosabbak lesznek, vagy mint a 3060 esetében ugyanannyiért de inkább azt viszek mint a 6700 XT-t :D

RDNA4-ről vagy 3.5-ről meg annyit, hogy 220-260 mm2 GCD lapka + GDDR7 simán hozhatja a 7900 XTX teljesítményét, mondjuk 25-30%-al feljettebb RT magokkal. Leírok ide pár jóslatot, hogy majd visszanézzem a jövőben mekkorát is tévedtem :D

RX 8950 XT = RTX 4090 + 25%
330-360 mm2 GCD + 6xMCD összesen kb. 600 mm2
128 CU - 16384 SP
512 TMU - 192 ROP
2.8-2.9 GHz Boost
24 GB GDDR7 - 27-30 Gbps 384-bit
1299 USD

RX 8900 XT = RTX 4090
330-360 mm2 GCD + 6xMCD összesen kb. 600 mm2
108 CU - 13824 SP
432 TMU - 192 ROP
2.8-2.9 GHz Boost
20 GB GDDR7 - 27-30 Gbps 320-bit
999 USD

RX 8800 XT = RX 7900 XTX
220-260 mm2 GCD + 4xMCD összesen kb. 400 mm2
80 CU - 10240 SP
320 TMU - 128 ROP
2.85-2.95 GHz Boost
16 GB GDDR7 - 27-30 Gbps 256-bit
649 USD

RX 8800 = RX 7900 XT
220-260 mm2 GCD + 4xMCD összesen kb. 400 mm2
72 CU - 9216 SP
288 TMU - 128 ROP
2.72-2.86 GHz Boost
16 GB GDDR7 - 27-30 Gbps 256-bit
549 USD

RX 8700 XT = RTX 4070 Ti - 4070 között
150-180 mm2 GCD + 4xMCD összesen kb. 300 mm2
60 CU - 7680 SP
240 TMU - 128 ROP
2.8 GHz Boost
16 GB GDDR6 - 21 Gbps 256-bit
399 USD


Ez egy nagyon is reális lista. És igen, a AMD ennyire és ezekre képes lesz 100%. Az, hogy mit tesznek az már rajtuk múlik.
1
0
0
0
💬 5
Pokman avatar
@Quadgame94: Hát majd meglátjuk, túlságosan is előre gondolkodsz, 8000-es széria jó ha 3 év múlva jönni fog, mivel ahogy a dolgok most állnak az XT modelleket a mostani generációhoz is csak jövőre kapjuk meg. Ráadásul még a sima 7700 és 7800-hoz is csak leakek vannak és akkor még nem is beszéltünk arról hogy az XT modellek mit fognak tudni. Szóval várjuk meg mit fognak tudni és akkor majd mérjük össze a fejlődéseket 5000 és 6000 és 7000 között, akkor már nagyjából lehet látni milyen séma alapján gondolkodnak és szinte biztosra meg lehet mondani következő generáció mit fog tudni. Nvidia már most biztos hogy csak 2025 végén fog érkezni, ha AMD-nek van esze akkor ők sem siettetik és az időt arra fordítják hogy olyat tegyenek le az asztalra ami nagy pofoncsapásként érné Nvidiát.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Pokman: Az Nvidia teljesen más eset. Nem igazán érdekli őket a dedikált VGA piac illetve nyomás sincs rajtuk még. 24-ben szerintem is nagyon kevés az esélye egy új generációnak de az alacsony eladások simán kényszeríthetik a gyártókat valamilyen lépésre. Mire gondolsz, hogy mit fognak tudni? Teljesen nyílvánvaló már most. Gamescomon lesznek bejelentve a név meg mellékes. Még ők sem tudják szerintem. Vagyis mostanra már talán. A 7600-nak is volt sok neve meg ára mielőtt kijött de a teljesítményét már jó előre tudni lehetett.A 7800 XT azaz a 60 CU-s full die az kb. 4070 és a 4070 Ti között lesz. Ezek után meg úgy tiltják le a magokat ahogy akarják. 48 és 52 vagy 54 CU kártya is jöhet RX 7700 XT vagy 7800 névvel. A három kártya egymáshoz így is 25%-on belül lesz. Szóval nem igazán értem, hogy mi az ami még neked homályos és mit akarsz meglátni. Itt RX 6800 meg RX 6900 XT közötti teljesítményekről beszélünk meg 170 - 250 ezres nyitóárral. Mivel már mindent tudni róluk ezért érdekel inkább a következő generáció. A fenti lista csak annyi, hogy mire lenne képes az AMD akár már jövőre. De abban igazad van, hogy majd kivárnak.
0
0
0
0
carl18x avatar
@Quadgame94: Egy 8700XT elég volna nekem! :D
De ki tudja addig mit hozz a jövő! :D
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@carl18x: Távol van még. Most is nagyon jó árban vannak a kártyák. Mármint aprón meg a 200 ezres tartomány alatt.
0
0
0
0
Pokman avatar
@Quadgame94: Mikor megjelenik a 8000-es széria akkor lecsapok egy 7900 XTX-re valószínűleg. Én már csak ilyen vagyok, mindig 1 generációval hátrébb 😁
1
0
0
0
PoPet avatar
Kezd észhetérni a piac, meg az emberek is.
A legfrisebb mindfactorys eladási adatok:

https://i.imgur.com/5Eu9Fdf.pnghttps://i.imgur.com/BS8T68K.pnghttps://i.imgur.com/YYFutfR.png

c @TechEpiphany
2
0
0
0
bukta2 avatar
AMD FSR vs DLSS 2.2

Még hogy az fsr nem lett jó... 😏 és ez még csak az 1.0 🤣

[LINK]
0
0
0
0
xCube avatar
@bukta2: Kíváncsi leszek, hogy mit tud majd live és hogy jobb lesz -e a teljesítmény / képminőség aránya régebbi kártyák on, mint a resolution scaling -nek. Az nvidia -nak még mindig előnye van azzal, hogy a DLSS Tensor magokon hatékonyan fut, a legfrissebb verzió pedig elég sokat hozott teljesítményben és minőségben is.
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Nem akarom elkiabálni (le is kopogom a fa asztalomon), de hardveraprón már lehet látni az árcsökkenést. Nem mnodom, hogy jó árak vannak. De pl. az eddigi 450.000-es RTX 3070-es kártyákat már lehet kapni 340-350-ért. Tudom ez még jóval drágább a megjelenési árnál, de reméljük még tovább csökken.

Ha azt nézzük a PS5 lemezes változatot is lehet kapni 230-ért már, ha valaki nagyon gyorsan akar. Tudom ez se normális, mert alapból 185 lenne a lemezes, de itt nincs akkora különbség, s nemcsak egy kártyát kapna az ember a pénzéért, hanem egy komplett rendszert.

Ha nem lenne PC-m, akkor biztos PS5-re ruháznék be. De a GTX 1080 egyelőre elég nekem 1080p-ben. Egyedül a Kena érdekel az idei felhozatalból, az pedig szerintem rendben fog menni 1080p-ben.
0
0
0
0
💬 2
xCube avatar
@NTSC Jani: Itt is kezd valamelyest alakulni a helyzet, már boltokban is lehet kapni néha egy egy kártyát az utóbbi időszakban megszokott ár alatt úgy 200€ -val.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@NTSC Jani: Tartani kell ezt a tendenciát, hogy nem kell megvenni. Ne félj, majd lesz az még az ajánlott fogyasztói ár alatt is, pláne ha majd bontják a sok bánya RIG-et.
0
0
0
0
no avatar
szevasztok érdemes felrakni a 21.6.1 drivert.
0
0
0
0
💬 1
bukta2 avatar
Terjed mint a Gomba! 😃 (AMD FSR)

[LINK]
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
Legutóbbi hírek szerint az NV piacra dobja az eddigi kártyáit az LHR (Low Hash Rate) felirattal a dobozon. Moore's Laws Dead (Tom) szerint (is) ez hardveres limit lesz! Természetesen a kereslet még mindig nagy és a vásárlók nagy része bőven nem vett még ilyen kártyákat, szóval ha olcsóbb is lesz (ha az lesz) akkor sem lesz szignifikánsabban olcsóbb. Persze lehet, hogy az NV rengeteg készlettel készül.

Felvetődhet a kérdés, hogy miért csak most? Az NV hiába ad el sok kártyát a bányászoknak, nekik a gaming piac nagyon nagyon fontos. Sőt. Ebből élnek lényegében, tehát a megítélésük sokba kerülhet, főleg, hogy az AMD igenis versenyképes. Lényegében a sokkal erősebb RT és a DLSS-en kívűl (na jó talán a jobb encoding még) csak a mindshare és a márka iránt elkötelezett rajongók maradtak meg. Ez addig szép és jó, ameddig nincs igazi konkurencia, de az AMD igenis felvette a harcot és nyáron jön az FSR is, ami valszeg a DLSS 1.0-nál jobb lesz, de a 2.1-nél szerinem azért gyengébb lesz.

Másik ok: Az NV-nek nincs semmije az Amperén kívül még sokáig. Látszik, hogy az Ampere nem egy rossz architektúra, de ez a Samu 8 nm (10 nm khm) egy rosszabb node. Jön a refresh ez szinte biztos, de az az RDNA3 ellen nem tudom mennyire lesz életképes.

Összegezve az NV-nek kell most ez az LHR vonal, mert nekik lételemük a GPU eladás és a gamerek megítélése. Sokáig szerintem nem tudnák ezt már húzni, hiszen az elidegenítést szülne. A bányászás nem megy sehova. Hiába esik a BTC, vagy a piac ámblokk ingadozó - még ha ennek a felére is esnek, akkor is megéri majd csinálni. Az RDNA3-ról egy külön hozzászólást tervezek majd.

RTX 3060 Ti LHR 220 alatt FTW!!! said the naive guy...
0
0
0
0
💬 16
MrPAYER avatar
@Quadgame94: Szigorúan felhasználói, nem szakmai vélemény: Megmondom neked őszintén, hogy én eddig, úgy voltam vele, hogy az NV adja ki a legjobb kártyákat, ezért is van / volt már sok GTX-em. Nemrégiben picit átértékeltem a dolgokat és megpróbáltam összeszedni az elmúlt 5 évet amit egy GTX 1070 társaságában töltöttem. Akármilyen játék kijött konkrétan amivel játszani szerettem volna ( BF V, RDR 2, Far Cry 5, Újvonalas AC-k) mindig mivel szembesültem a launch weeken? Hogy a tényleges teljesítmény köszönő viszonyban sincs az elvárttal. Minden egyes komolyabb AAA megjelenése után csak annyit lehet olvasni az egész interneten "Baj van az nvidia kártyákkal, a vállalat már dolgozik a hibajavító driveren", "XY játék alatt jobban teljesítenek az AMD grafikus vezérlői mint a vetélytársáé" blablabla stbtb... és amúgy ezt első kézből tapasztalni miután több tucatnyi mátyáskirályt passzoltál le a helyi szaküzletben a kártyáért ami ráadásul nem is a belépő szint, tehát még csak az sem fordulhat elő, hogy direkt sza*nak rá, több mint lehangoló. Aztán ott vannak egyéb problémák is amik nem szoftveresek hanem hardveresek. Éppen hogy forgalomba került a 10XX széria és azoknak a nagy része aki akarta megvette, egyből jöttek a hírek arról, hogy vannak bizonyos modellek amiket samsung helyett micron memóriával szereltek és előfordul náluk az a probléma, hogy a 8 GB VRAM-ból csak 4 működik és nem érvényes a garancia a javítására. Hát kösz, utána meg jön a para meg a kétségbeesett nyomozás, hogy a tiéd vajon milyen és amikor rájössz, hogy samsung kb. akkora öröm, hogy elindulsz egyből a kocsmába leverni pár töményet mert nem buktad be az éppen pár napja vásárolt kártyádat. Bezzeg az AMD-kről mit hall az ember? Semmit....vagyis semmi rosszat. Talán, hogy sokat eszik, na és? 30-ért már van 800W FSP táp, nem tétel. Illetve én megmondom őszintén nem vagyok releváns a témában csak józan paraszti ésszel gondolkodok. Ha ugye először konzolra fejlesztik le a játékokat, márpedig oda, és a konzolokban AMD GPU van, mert az van benne, továbbá a studiók mostanában elfelejtenek optimalizálni, akkor nem lehet az, hogy a jövőben minden jobban fog futni AMD kártyával? Mert alapból arra készül el.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@MrPAYER: Minden oldalon vannak, voltak és lesznek is hibák. Az AMD oldaláról az 5000 sorozat driverei finoman szólva se voltak jól megirva. Rengeteg 5700 sorozatú kártyával volt gond egy jó ideig. Nekem eddig csak egy HD 5750 ment tönkre tőlük NV-től meg egy FX 5500 az "ős" korból. Sajnálom a tapasztalazaidat.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@Quadgame94: A 2000es évek első felében rendesen verseny volt, kinek a megoldása olvad le hamarabb. Voltak félelmeteseb alultervezett hűtéssel legyártott darabok. Az FX széria pedig külön gyönyör volt. Egy 9600 Proval jobban járt az ember, mint egy fx5800al. Talán a HD4XXX/GT9/200as sorozat volt a legjobb ilyen szempontból
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94:
...ez hardveres limit lesz!

Már az első limites kártya is hardveresen volt visszafogva, nem értem a meglepődést. Ugyan az lesz a felállás mint korábban, attól, hogy hardveres a védelem, még ugyan úgy a driver aktiválja avagy deaktiválja, ha egy friss driver-ből hiányzik a parancs ugyan úgy bukta. Magyarul nincs változás védelem tekintetében, mert ugyan azon az elven működik.

...nekik a gaming piac nagyon nagyon fontos. Sőt. Ebből élnek lényegében

Nem kifejezetten ebből élnek, önmagában a datacenter majdnem annyit hoz mint a gaming, mindemellett ott van a professzionális rész ami az utóbbi kettőhöz képest elenyészőnek tűnhet, de ha már hozzá adjuk a data-hoz akkor túltesz a gaming-en. És akkor még mindig ott van az emobilitás, amiben nagy szerepük van, így ez a jövőben erőteljesen növekedni fog, ha képesek lesznek továbbra is innoválni a területen. Szóval tény, hogy ez a piaci szegmens fontos nekik, az AMD nagyon feljött ebben a szegmensben és végre képesek versenyképes terméket kínálni a felső kategóriában is, nyilván ezzel az NV is tisztában van, de temetni nem kell őket attól függetlenül, hogy RDNA3...
Lényegében a sokkal erősebb RT és a DLSS-en kívűl (na jó talán a jobb encoding még) csak a mindshare és a márka iránt elkötelezett rajongók maradtak meg.

Meg önmagában a CUDA, ami gyakorlatilag a munkafolyamatok erős többségében sokkalta jobban teljesít, az nvcodec, nagyobb teljesítményű RT és egyéb AI megoldások már csak külön extra.

Tudom, hogy nem vagy megbarátkozva az NV-vel mert ezt már egyszer kijelentetted. De ettől függetlenül nem kellene lehúzni az NV-t, pláne nem olyan kijelentésekkel amikbe könnyen bele lehet kötni. A legtöbb területen még mindig vezető szerepben vannak, legyen az piaci részesedés, vagy éppen teljesítmény és látszólag ez hosszú évekig nem fog változni, pláne professzionális felhasználás terén. Mindemellett az AMD is kínál professzionális hardvereket amik fürgébben végeznek el különböző feladatokat az NV-vel szemben. A probléma az, hogy ezen workload-ok száma elenyésző.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@LordSzalko: 1. Oda irtam hogy ez (is) hardveres limit lesz, de a zarojeles részt nem jó helyre tettem és már nem tudtam szerkeszteni.

2. Az NV 2021 FY-re vonatkozóan 2.27B dollár jött be nekik míg Data Centerből 1.9B. Pár éve az arány kb. 70-30 volt. Ha neked ebből nem.az jön le, hogy nagyon fontos nekik a gaming piac akkor sajnálom. Igen nem (csak) ebből élnek, de a gamerek megitelése nagyon fontos nekik. Vagy ezzel is vitába szálsz?

3. Felsoroltam miben jobbak a gamerek számára releváns dolgokban. Nem akartam ide venni professzionálisabb munkafolyamatokat, hiszen gaming-re koncentráltam. Sajnálom, ha ez nem jött át

4. Senki sem húzta le őket. Ez melyik részéből jött le? Számomra reklámetikailag vannak gondjaim a céggel, de ez nem befolyásolja a termékeik megitélését. Senki sem tagadta azt, hogy piac vezetők, sőt, éppen ezért annyira fontos nekik, hogy meg tartsák az előnyeiket.
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: Minek állítasz olyan dolgokat akkor amik ferdítésnek számítanak? Közel nem csak a gamingből élnek, amit itt nagy kegyesen előadtál. Furcsán elemezhetted a pénzügyi jelentést, ha ezt szűrted le belőle. A datacenter amúgy is lényegesen nagyobbat ugrott a tavalyi évhez képest, szinte dupláztak a 97%-al, míg a gaming csak a bányászláz miatt ért el 67%-os növekedést így ez nem túl releváns. De ezek szerint te még a pár évvel ez előtti arányok alapján véleményezed a cég életét, mert nagyjából a fenti kijelentés a 70/30-as arány tekintetében nyer értelmet. A fenti értékek között pedig koránt sincs akkora eltérés, hogy az "ebből élnek gyakorlatilag" kijelentést rá kelljen aggatni.
Nem tartom szerencsésnek csak a gamereket szem előtt tartani állandóan mikor ilyen témát véleményezel, ha mégis, akkor nem árt feltüntetni, mivel ezzel jelzed hogy csak egy szeletet véleményezel a tortából. Mert pont a többi fontosabb ágazatot is kihagyod az elméletből amik összességében többet termelnek mint a gaming.
Általánosságban húzod le őket és furcsa mód az ő oldalukról a lényegesebb információk mindig elmaradnak mikor ütközteted őket NV hírek alatt stb.
Ha neked ebből nem.az jön le, hogy nagyon fontos nekik a gaming piac akkor sajnálom.

Ezt állítottam feljebb, a szövegben megtalálhatod feketén-fehéren.

Nem igazán értem ezt az "ezzel is vitába szállsz?" dolgot, ha ilyen dolgokról írsz nem túl egyenes módon, akkor ne csodálkozz azon, hogy kijavítanak avagy kiegészítik a mondandódat, úgy hogy az viszonylag kerek egész legyen.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@LordSzalko: Te is tudod hogy egy cég sem a jelenre tervez, a 70-30 aránnyal csak azt akartam kifejezni, hogy a pár éve az NV-nek a gaming piac volt legfontosabb. Lehet hogy nem értessz egyet, de én azt gondolom, hogy jelenleg is ez a piac a legfontosabb - és nem csak a pénzügyi oldalról. Abban igazad van, hogy "gyakoelatilag ebből élnek" kijelentés penzügyi ertelemben nem igaz, csakis a mindshare értelmében. A GeForce vitathatatlanul a legerősebb gaming brand. Ez pedig azt gondolom, hogy erősen csorbát szenvedne, ha meg 1 évig a jelen allapot fenn állna. A Radeon brand is, bár az nem húzza magával az AMD-t. A Geforce megitélése viszont egyenlő az NV megitélésével is és fordítva. Igen, jól teljesít a cég más fronton is, de gaming képzi az identitásulat. Remélem így érthető mit akartam ezzel. Lehet azzal vitatkozni és ​semmi gond sincs vele - ezért van ez fórum - hogy vajon lesz e hatása akár a márkára negativan a jelenlegi allapotnak a jövőben. Szerintem lesz, de nekik a konkurencia miatt is kellene guritani valamit. Nekik már az is preztizs veszteség, hogy nem nyernek 10-20 vagy 30%-al játékokban.

Az LHR 3 szinten megy: Software (driver), Firmware és Dedikált CUDA-val ami monitorozza majd a miningot ez felezi az EHT hash arányt. Persze ezt biztosan fel lehet törni, viszont egy jó marketing fogás addig is. Lesz HHR variáns is amúgy.

Igazad van sok dologban. Ezentúl mindent sokkal világosabban leírok. Egyet erteni pedig sosem kell senkivel. Ez a fórum azért van.
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@Quadgame94:
Az RDNA3-ról egy külön hozzászólást tervezek majd.


Kérlek az sikerüljön hitelesre, ne legyen benne minimum3-5 pont amit 1 perces utánajárással lehet cáfolni, és inkább ne írj bele saját következtetést.

Spoiler!
Sőt, inkább ne írj róla
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@AMDMonsteR: Semmit sem cáfolt meg. Olvasd el a válaszomat, amit irtam rá. Abban viszont igazad van, hogy ezentúl ha valamit.kijelentek azt források, számokkal támasszam alá. A spoileres dologba meg nem megyek bele, mert szinten alulinak tartom. Tőled is.
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@Quadgame94: Nem tudsz részrehajlás nélkül írni róla. Nincs elég infód illetve jó forrásod róla.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@AMDMonsteR: Egyik oldal felé sem hajlok termékek tekintetében. 2060-as kártyám lett tavaly majdnem de a srác másnak adta el így vettem 5600 XT-t. Nem.az én felhasználo nevem AMDMonsteR...

A másik, hogy azt sem tudod mit akarok írni róla. Ki mondta hogy magáról a chip-ről fogok? Senki. Az architektúráról lehet bőven, na meg arról miért is lesz jó nekünk az MCM design.
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@Quadgame94: Persze, nem véletlenül szoktad leírni gyakran az nv-t, meg olyat írni, hogy mi miért rossz azoknál a kártyáknál vagy a termékeikkel.
Nem.az én felhasználo nevem AMDMonsteR...
Ettől függetlenül nem vagyok részrehajló 😀

Eddigi írásaidból és a kritikákra adott reakcióidból ítéltem meg úgy, hogy mondjam, ne írj róla, mert nem tudsz nem részrehajló lenni. És ha tisztességesen is írják meg ezt, beleállsz a másikba.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@AMDMonsteR: Tisztességesen visszafogok írni. Senkibe sem állok bele nem tudom ezt honnan vetted. Sosem szemelyeskedem és a tárgynál maradok. Leirom az nv-t? Mivel kapcsolatban? Az Ampere architektúrát kritizáltam ez igaz es azt is hogy addig táncoltak a TSMC és a Samu között amíg a TSMC nem csökkentett árat es maradt nekik a Samu. Ezek tények. Az is tény hogy ha hajlandóak lettek volna megadni amit a TSMC kér az Ampere gyorsabb lenne, hiszen a Samu rosszabb node-ja erőteljesen visszaftogja. A duplázott FP32 teljesitmény is ennek köszönhető. Teljesen más irányba mentek ezzel. A refresh-t nem veletlenül már a TSMC fogja gyártani. Ez reszre hajlás? 😃 tenyeket írok le 😃 Megosztom a gondolataimat arról merre is mennek a cégek és az adott irany vajon jó e. Az RDNA2 egy hatékonyabb architektúra. Ez is tény. Akkor most megint részre hajló vagyok? E mellett viszont kiemeltem az eredeti írásomban is hogy sok előnyr van még a Geforce-oknak: RT, DLSS, Encoding (itt persze behozta Szalkó hogy kihagytam a profi munkát, bár itt gamingről volt szó). Ja es a mindshare AMD-nek evek kellenek még hogy legalabb 40%-ra feljöjjenek market share-ben. Drukkolok e nekik? A mi érdekünkben igen. Legyen jó kis verseny.
0
0
0
0
carl18x avatar
@Quadgame94: Ősszintén? Szerintem most mindegy mi van a dobozra írva úgy is megveszik. Legyen az AMD vagy Nvidia/intel. Jelenleg hiánycikk a videókártya és a gamerek nagy része se olyan hogy majd emlékszik az nvidia hogy hagyta cserben. Amúgy is ezt a generációt mondjuk ki el kell engedni, szerintem már úgy se áll be magyarországon MSRP közelire idén.
Jövőre meg úgy is jöna RTX 4000/RDNA 3 és akkor már csak jobban megéri egy új generációra beruházni.
AMD/Nvidia mint két driverben lehetne bugok, emberek dolgoznak rajta így lehet minden hibás.

Az biztos jövőre az új RDNA 3 akkár 2,5-3X is gyorsabb lehet mint a 6900XT ami nem semmi különbség.
Bár főként azért lesz érdekes a jövő mert a kártyák fogyasztása kezd elég szépen elszálni.
Egy test szerint a mai 300 wattos kártyák peak fogyasztása 500 wattot is elérheti, nem véletlen írnak redditen leveri a 650 wattos Gold moduláris tápokat is.

RDNA 3 meg hát a chiplet dizánjt használja, így végre elérjűk hogy 2 gpu-t 1-nek lát a rendszer I/O végett.
Arra azért kíváncsi vagyok erre mit lép az Nvidia, mert ha jön egy RTX 4090 talán 50%-al lehet gyorsabb mint egy RTX 3090.
0
0
0
0
no avatar
Radeon Software Adrenalin 21.5.2
[LINK]
0
0
0
0
PatkosXX avatar
Radeon Software Adrenalin 2020 Edition 21.5.1 (05.06)

[LINK]

GeForce 466.27 WHQL (04.29)

[LINK]
[LINK]
0
0
0
0
no avatar
Radeon Software Adrenalin 21.4.1
[LINK]
0
0
0
0
💬 5
bukta2 avatar
@LordSzalko: Szalki van már valami hír piros oldalon a fidelity fx-ről? Vagy még mindíg húzzák halasszák? Mostanába csak a wow pörög... nem követem a hardver híreket, csak futólagosan
0
0
0
0
no avatar
@bukta2: A Fidelity FX funkciók többsége megérkezett a mostani és a korábbi driverekkel, Xbox-ra is. A Super Resolution még várat magára, nem nyilatkoznak róla konkrétan.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@LordSzalko: Jaj... igazad van! Kevertem... van itt már annyi minden... csodálom a fidelity megnevezés eszembe jutott... 😆 kösz! Akkor ez még várat magára...
0
0
0
0
no avatar
@bukta2: Igazából a FidelityFX csak egy gyűjtőnév az olyan funkciókra mint a Sharpening, Variable Shading stb. meg majd egyszer valahára a Super Resolution amire a legnagyobb szükségük lenne 😆
0
0
0
0
bukta2 avatar
@LordSzalko: Attól félek hogy ha egyszer ki is jön... nem úgy fog sikerülni mint ahogyan azt sokan várnák... de aztán reméljük hogy nem így lesz! 😃
0
0
0
0
no avatar
GeForce 466.11 WHQL
[LINK]

NVIDIA DLSS Coming To Unity
[LINK]
0
0
0
0
no avatar
GeForce 465.89 WHQL
[LINK]
0
0
0
0
no avatar
Radeon Software Adrenalin 2020 Edition 21.3.2
[LINK]
0
0
0
0
PatkosXX avatar
GeForce Hotfix Driver Version 462.07

[LINK]

The hotfix addresses the following issues:
[Vulkan][X4: Foundations 4.00/X4: Cradle of Humanity] The game may crash on GeForce RTX 30 Series

Radeon Software Adrenalin 2020 Edition 21.3.1 WHQL aláírást kapott.
0
0
0
0
PatkosXX avatar
Radeon Software Adrenalin 2020 Edition 21.3.1

[LINK]

Spoiler!

Support For
- AMD Radeon™ RX 6700 Graphics
- DOOM Eternal™: The Ancient Gods - Part Two
- Radeon BoostGD-158
Now supports DirectX®12 with Variable Rate Shading for select titles.
- Radeon Anti-LagGD-157
Now supports DirectX®12.
- Performance Tuning Stress TestGD-106
A new built in tool for Performance Tuning in Radeon Software that allows users to stress test their graphics products tuning profiles.

Fixed Issues

- Radeon Software may sometimes have higher than expected CPU utilization, even when a system is at idle.
- A system hang or crash may be experienced when upgrading Radeon Software while an Oculus™ VR headset is connected to your system on Radeon GCN graphics products.
- Minecraft™ DXR may exhibit corrupted or missing textures when ray tracing is enabled on Radeon RX 6000 series graphics products.
- An application crash may occur in Call of Duty™: Modern Warfare when ray tracing is enabled on Radeon RX 6000 series graphics products.
- Lighting fails to render correctly on Radeon RX 6800 series graphics products in Star Citizen™.
- A black screen may occur when enabling and disabling Enhanced Sync while vsync is enabled in some Vulkan® API games.
- A black screen or system hang may occur on Hybrid Graphics systems for some Vulkan® API games when Enhanced Sync is enabled.
- Bethesda™ launcher may experience an application crash on startup when launching some games.
- Users may be unable to create a new scene in the Radeon Software Streaming tab on first launch or after a settings factory reset.
- Game specific performance tuning profiles may fail to load when a global performance tuning profile has been created or set.
- Disabling HDCP support and performing a factory reset and/or system restart may sometimes trigger a system crash or hang on boot.
- Epic Games™ social overlay or launcher may exhibit color corruption.
- Xuan-Yuan Sword VII™ may experience an application crash with DirectX®12 ray tracing enabled on Radeon RX 6000 series graphics.
- Color corruption may be experienced in Cyberpunk 2077™ when Radeon Boost is enabled.
- Display flicker or corruption may occur on high refresh rate/resolution multi-monitor system configurations on Radeon RX Vega series graphics.
- Audio loss or cutout may intermittently occur on some TV displays when Windows® audio is set to use 5.1 or 7.1 speaker configurations.

Known Issues

- The start and cancel buttons in the performance tuning stress test may disappear when Radeon Software is resized to be small.
- On a limited number of displays, the preferred desktop resolution in Windows® may change when the display is power cycled.
- Enabling vsync in Rocket League and setting the game to use borderless fullscreen may cause stuttering or ghosting.
- Radeon RX 400 and 500 series graphics products may experience a TDR during extended periods of video playback.
- Brightness flickering may intermittently occur in some games or applications when Radeon™ FreeSync is enabled, and the game is set to use borderless fullscreen.
- Enhanced Sync may cause a black screen to occur when enabled on some games and system configurations. Any users who may be experiencing issues with Enhanced Sync enabled should disable it as a temporary workaround.
0
0
0
0
bukta2 avatar
Tegnap láttam egy videót (lehet láttátok már ti is, mert sokan megnézték már) mikor a 3060 megjelent, az illető frissítette az nvidia hivatalos oldalát ahol rendelni lehetett, 5,2 másodperc alatt out of stock ot írt neki 😆 és ahogy átment más oldalakra ott sem volt már 😃 ez mind a megjelenés után 5 kemény másodpercel...
0
0
0
0
💬 3
no avatar
@bukta2: Várható volt igazából 😃 Botok mindenre rá vannak állítva, vagy már közvetlen illetékessel le van beszélve, hogy ami érkezik szállítmány azt xy nevére számlázzák automatán 😆
0
0
0
0
bukta2 avatar
@LordSzalko: Igen énis valahogy így tudom elképzelni 😃
0
0
0
0
Puffin avatar
@bukta2: Ez így van. Voltak képek hogy az alzánál talicskával tolták ki a kártyákat. Fel se került a weboldalra.
0
0
0
0
PatkosXX avatar
GeForce 461.92 - WHQL

[LINK]

Letöltés:
[LINK]

Fixed Issues in this Release
 Some desktop applications may flicker or stutter when resizing the window on some PC
configurations [3252200].
 [GeForce GTX 1660 SUPER]: Random flickering may appear across the top of the monitor on
some PC configurations. [3184254]
 [Vulkan][Red Dead Redemption 2]: The game may display pixelated black dots or artifacts on
characters’ skin. [3257041/3266614]
 [Rocket League]: Matches may take longer to load. [3244324]
 [Fortnite]: Shader cache optimizations have been made to reduce intermittent stutter on
some PC configurations. [3244272]
 [Detroit: Become Human]: Game may crash when launched with Image Sharpening enabled.
[3242624/200667092]
 [Dungeon & Fighter]: The game may blink when choosing characters. [200574764]
 [Zoom]: GeForce Experience In-game Overlay launches when a Zoom meeting starts.
[3269577]
 Enabling NVIDIA Surround with 4K HDMI 2.1 TVs may fail. [3184849]
 Blue-screen crash may occur when connecting/disconnecting to/from the Samsung 8k TV.
[3188971]

Windows 10 Issues
 [Rainbow Six Siege][Vulkan]: Smoke appears pixelated. [3266916]
 [World of Warcraft: Shadowlands]: Random flicker may occur in certain locations in the game
[3206341]
 [Supreme Commander/Supreme Commander 2]: The games experience low FPS. [3231218]
 [Batman Arkham Knight]: The game crashes when turbulence smoke is enabled. [3202250]
 [Steam VR game]: Stuttering and lagging occur upon launching a game while any GPU
hardware monitoring tool is running in the background. [3152190]
 [G-SYNC][NVIDIA Ampere/Turing GPU architecture]: GPU power consumption may increase
in idle mode on systems using certain higher refresh-rate G-SYNC monitors. [200667566]
 [YouTube]: Video playback stutters while scrolling down the YouTube page. [3129705]
 [Notebook]: Some Pascal-based notebooks w/ high refresh rate displays may randomly drop
to 60Hz during gameplay. [3009452]
0
0
0
0
no avatar
Nvidia confirms it accidentally unlocked RTX 3060 Ethereum mining
[LINK]
0
0
0
0
💬 8
zelcsi avatar
@LordSzalko: Persze, véletlenül... 😊
0
0
0
0
no avatar
@zelcsi: Ez is annyira véletlen mint mikor kilistázzák a meg nem jelent CPU/GPU-t a boltok egy hónappal megjelenés előtt véletelnül 😜
0
0
0
0
zelcsi avatar
@LordSzalko: Hát kb. leszarja a játékosokat az Nvidia! 😕
0
0
0
0
carl18x avatar
@LordSzalko: Micsoda véletlen, egy egy Driver pont így került a piacra! 😃
Úgy voltak vele a Gamereknek gyenge a bányászok meg hadd legyen ajándék! 😃
0
0
0
0
D4G4D3K avatar
@carl18x: Hát melyik féltől dől a pénz? 😊
0
0
0
0
bukta2 avatar
@D4G4D3K: Dőlne a gamerektől is csak nekik nem jutott
0
0
0
0
no avatar
@bukta2: Igazából a cégek csak statisztikákat néznek, abból pedig az jön le nekik, hogy 2020-ban csak a gaming szegmens 60%-al több profitot termelt. Őket nem nagyon érdekli, hogy éppen hol landol a megvásárolt kártya.
0
0
0
0
PatkosXX avatar
GeForce Hotfix Driver Version 461.81

[LINK]
[LINK]
0
0
0
0
Quadgame94 avatar


RX 6700 XT bemutató. 479 USD és nagyjából 3070 alatt lehet nem sokkal az AMD szerint, de a 3060 Ti-nél gyorsabb. Igazából tök mindegy, mert ugysem lehet majd kapni, csak inflálódott áron. Nagyon sajnálom a mostani helyzetet, mert végre minden egyes szegmensben van alternatíva és verseny. Ha a tényleges árát nézem, eltekintve a mai a helyzettől, akkor itthon 180 ezer környékén lenne, ami 30-50 ezerrel több mint az 5700 XT volt, persze a kártya gyorsabb is, de a matek sem adja ki nagyon.

RX 6700: Nem jön egy darabig, de az XT-ből kiindulva a 3060-at verheti.
0
0
0
0
💬 7
bukta2 avatar
@Quadgame94: Kérdés hogy mennyit fognak gyorsulni az RX-ek a jövőben (ha gyorsulnak egyáltalán) és hogy SAM-el gyorsabb (tehát 5000-es procival) csak, vagy pl intel-el is, mert ez mind szép és jó csak ezek a kérdések még mindig megválaszolatlanok...oké hogy jön majd 3000-es ryzenekhez is idővel a SAM de mikor? Úgy mint a DLSS alternatíva... azt is várjuk a mai napig, elvileg most márciusban jön hó végén (ez az utolsó infóm) aztán majd kiderül...
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@bukta2: A SAM több mint Resizable Bar ez mar kiderült, vagyis itt munka lenne vele optimalizalni Intelre. Minek? Jön a 3000-re is ez már lefed rengeteg embert. Nem aksrnak segíteni a konkurenciának. Gyorsulásról meg annyit hogy az RX 5700 XT bőven a 2070 Super alatt volt mikor megjelent, jelenleg - az azóta megjelent játekokban elveri azt. A fő kérdés az hogy mikor lesznek normál áron. Super Resolution nyár8g biztos nem jön. Addig meg ugysem lehet kapni a kártyákat, mondjuk az után sem...
0
0
0
0
carl18x avatar
@Quadgame94: Ez már méltó utodja lehetne a RX 570-nek! 😃
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@carl18x: Haat ár/érték arányban megérmé am. 2080 Ti teljesitménye lesz kb 180 ezerért. Év végén talán elérhető lesz annyiért. En 3060 körmyékére megyek majd rá ha 130 körül lesz. Csak mikor...
0
0
0
0
carl18x avatar
@Quadgame94: RTX 3060 nekem is jó volna 130-ért. De a kérdés mikor lesz ilyen áron elérhető, mert lehet hamarabb lesz 4060 mint sem ez a generáció elérhető áron.,
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@carl18x: A 4060 amugy is Ampere 2.0 lesz alacsonyabb csíkszélességen. Gondolj bele most is 800 dollarért megy a 3060... még ha a készlet nagyobb is lesz a minerek megveszik a keszleteket. Ha meg a crypto be esik a kártya is befog, ergo Akkor meg azert fog elfogyni mert olcsóbb lesz. Majd akkor lesz normál áron mikor jön a 4000 széria. Akkor meg az nem lesz kaphstó.
0
0
0
0
carl18x avatar
@Quadgame94: Majd meglátjuk mikor cseng le a bányász hullám! 😀 Bár vicces hogy belegondolni hogy mindig több éves hardverek lesznek elérhető áron. Bár a RX 400/500-as széria is igen drága volt a bányászat idején. Az új driverek is sokat dobtak a polaris teljesítményén.
0
0
0
0
PatkosXX avatar
Radeon Software Adrenalin 2020 Edition 21.2.3

[LINK]
[LINK]
0
0
0
0
💬 1
AMDMonsteR avatar
@PatkosXX: Bejött vele nálam 5700XT esetében e telepítés utáni újraindításkor egy kék képernyő, illetve újra megjelent a 'WattMan Error' miszerint kilép a játékból "videokártya illesztőprogray időtúllépés" miatt, ami néha van, néha nincs.
A vicces, hogy teszt fázisban ezek a hibák nem voltak jelen!
5700-as szériával így óvatosan!
0
0
0
0
carl18x avatar
Érdekes időszak köszönt be megint, most már mindegy hogy Nvidia vagy AMD mert egyik sincs készleten! 😃
2022-ig maradhat a készlethiány, talán a következő RTX 4000-es generáció hamarabb lesz normális áron mint sem a 3000-es.
Jelenleg egy RTX 3060 is majd 500-550E forint, és úgy érzem ez nem olyan dolog ami orvoslására elég 3-6 hónap.

Még az autóiparban is jelen van a készlethiány, új konzolok hardverek. Egy Tsunami hiányzik, és vissza jutatna minket a sötét középkorban. Ryzen 3600 ára elszála 600E forintra 😆
0
0
0
0
💬 17
no avatar
@carl18x: Szerintem túl sokat ne remélj azzal kapcsolatban, hogy a 4000-es szériáig visszaállnak a GPU árak. Azok a kártyák fel is dobhatják a bányászatot egyébként a megnövekedett EH/s-el, bármi lehet, de az áraknak lényegesen több időre lesz szüksége. A bányászat miatt az e-mobilitás is problémás jelenleg gyártás szempontjából, meg úgy igazából minden, csak az előbbinél különösen megfigyelhető.

Ryzen 3600 ára elszála 600E forintra

Ez az árazás már úgy néz ki, mint ami nyugodjon békében.
0
0
0
0
carl18x avatar
@LordSzalko: Én pedig reménykedtem az RTX 4000 széria például egy RTX 4060/4070 már értelmes áron lesz beszerezhető.
Csak most ez a bizonytalanság a gond, ha szeptemberben lecsapok egy RTX 2060/2070-re akkor egy darabig le lenne tudna a kártya csere. 😀
Hát várom hogy javuljon a helyzet, de az valóban tragikus volna ha évekig kitartani ez a túlárazás.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@carl18x: Az rengeteg dologtol függ majd. Molyen gyártás technologián megy majd stb na meg mikor. Felesleges ennyire előre reménykedni, hiszen meg a 3000 szeria is alig jutott el gamerekhez. A 3060 meg nem 500E mert hardveraprón 300 felett mennek dobozosan, bontatlanul. Lehetetlen megmondani mikor lesznek normál árak ismét, de amondó vagyok hogy soha. Ahhoz nagyon sok mindennek kellene történnie, és rengeteg dolognak meg nem kellene megtörténnie. En fel is adtam egy jó időre vele. Ott a PS5-m azzal jatszok, majd ha lesz 3060/5700 XT v 6700 120 környékén picit hasznaltan garival akkor veszek majd, ha nem akkor az sem baj.
0
0
0
0
carl18x avatar
@Quadgame94: Hát de az átlag ember boltbol vásáról nem hardveraproprol. Szóval az áfa mentes termékek árát nem tudm miért kéne előre venni.
Igen is a bolti ár számít, mert ott derül ki mennyi az annyi.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@carl18x: Normal esetben igen de ameddig bontatlan 3 ev garis hardvert aprón sokkal olcsóbban be lehet szerezni addig boltb ne vegyen senki. Most boltbol smugy se vesz senki kartyat max a 100 ezer alatti kategóriaban. De az eredeti felvetésre visszatérve: 4000 sorozat nem hoz semmilyen ár kiegyenlítést önmagában. A bányászat visszaesése, a készlethiány elmúlása és az idő fogja majd. Visszaesni jó ideig (8-10 hónap) számmottevően nem fog. Talán 2022Q1-ben elkezdődhet.
0
0
0
0
carl18x avatar
@Quadgame94: Hát én is úgy érzem idén már nem szabad változást javulást remélni, talán jövőre csökkenek az árak. Egyenlőre kitart az RX 570, aztán majd meglátjuk mivel tud többet az új széria.
Ha nem áll be az ár akkor már érdemesebb kivárni az új generációt.
0
0
0
0
zelcsi avatar
@carl18x: Én is gondolkodtam új kártyán, (Rtx 3070) de rájöttem hogy tök felesleges full HD-ra.
0
0
0
0
carl18x avatar
@zelcsi: 1080P-re valóban fölösleges, meg látom neked van még egy erős kártyád szóval neked nem kell sietni!
Inkább a magam fajtának a rosszabb aki leragadt eg RX 570-el, és nem tud hova váltani az elszált árazás végett.
0
0
0
0
zelcsi avatar
@carl18x: És ahogy látom ez a helyzet el fog még tartani egy darabig! 😞
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@zelcsi: Én is szétnéztem pár napja/hete hogy leváltsam az 1060-at, de az árakat és a készlethiányt látva gyorsan leraktam róla. Főleg hogy anno 104-ért vettem újonnan a Gaming X6G-t, és hardveraprón is legolcsóbban 85-ért látom, de akad 100 fölött is, és persze garancia egyikre sincs már mint nekem se, így én 70-et sokallok érte, de még ez is szerintem túlzás egy garancia nélküli 1060 MSI GamingX6G-re. Persze nem egy gyenge kártya ezt nem vitatom és 1080p-be még el el megy, de lassan újabb címeknél már kevés lehet.(Nem próbáltam újabb ilyen címekkel, csak Euro truck Simulator 2 és Farming Simulator 19 ami fut rajta mostanság, és azokat viszi 180p-be simán.)
0
0
0
0
zelcsi avatar
@reszler112233: Igen, sajnos most borzasztóan nehéz jó árban kifogni egy jó kártyát! 😞
0
0
0
0
carl18x avatar
@reszler112233: +1 Egyet értek, nálam is vissza tarto ok a garancia hiánya. Nyilván sokkal rizikosabb használt cikket venni kapugaranciával.
Ezért inkább mindig megéri egy kis pluszt fizetni egy garanciális termékért.
Most az RX 570 kártyámon is van még garancia 2022 decemberig.
Addig meg biztosan sikerül leváltani.

Szerintem vásárlásnál igen is sokat számít a kártya élete, és a garancia megléte. Sokan csak azt nézzik mennyiért kapnak rx 470-570-et, aztán jön a tragédia mikor a 25E RX 470 behal és kidobta az árát az ablakon.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@carl18x: Én jómagam ha PC-hez kel valami akkor inkább megveszem újonnan, mert ugye azzal jár több év garancia is, no meg új tételnél van számla amit le tudok írni így nettó áron nézem mindig az árakat.
Viszont adtam már pár dolgot. Amire nem volt garancia mint például egy AGP-s ATI HD3850, vagy a komplett 775-ös platform, azokra vállaltam 1 hónap garanciát, és ha az idő alatt bedöglött volna visszavettem volna. Igazából a GTX660-at ma már bánom hogy eladtam 27-ért mert tartaléknak jó lehetne még.(Eladáskor 8 hónap garancia volt még rá, így az könnyen elment akkor 27-ért.)
0
0
0
0
no avatar
@carl18x: Hát idén további drágulások várhatóak, nemrég jelentették, hogy már MOSFET-ből is hiány lépett fel.
0
0
0
0
carl18x avatar
@LordSzalko: Kösz az infot! 😃 Akkor úgy látszik inkább építek egy RX 570 Crossfire-t 😆
Még így is jobban járok, pár cím csak profitál belőle! 😃
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@carl18x: Használok igp-t és olcsóbb alkatrészeket. Aztán van 720p30 gaming.
0
0
0
0
carl18x avatar
@SuperPuma: Nekem is van egy tartalék GTS 450 szükség célokra. De van még egy 8500GT is 😃
0
0
0
0
gyuri191 avatar
1 Kérdés menyire éri meg folyton frissiteni a vga drivert lesz valami fps különbség mindig vagy elég csak néha néha frissiteni?
0
0
0
0
💬 20
Scorn Face avatar
@gyuri191: Nos VGA driver frissítéssel csak okosan.
Én csak akkor szoktam, ha egy játék kifejezetten megköveteli (Cyberpunk).
Tavaly december óta én ferde szemmel nézek driver ügyileg.
Nvidia oldalát szoktam olvasni, hogy az aktuálisnak mik a hátulütői.
0
0
0
0
gyuri191 avatar
@Scorn Face: nagyon szépen köszönöm a választ 😃
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@gyuri191: Én minden harmadikat telepítem nagyjából. Az nagyjából reális. Minden alkalommal (szerintem) felesleges, ha csak nem valami fix vagy boost-ot igér arra a játékra nézve amellyel játszol vagy érdekelne.
0
0
0
0
gyuri191 avatar
@Quadgame94: köszönöm hogy válaszoltál
0
0
0
0
no avatar
@gyuri191: Mindig felrakom a legújabbat, sosem volt még problémám belőle, BIOS és chipset drivert is úgy szint. Ha régebbi hardvert használsz, akkor nem árt előtte utánajárni, hogy érdemes e telepíteni az xy verziós drivert.
0
0
0
0
gyuri191 avatar
@LordSzalko: pacsi hogy válaszoltál 😃
0
0
0
0
gaborw avatar
@gyuri191: Én is mindig felrakom a legújabbat. Soha nem volt gondom vele. Vagyis miòta Amd-m van. Gtx 970, Gtx 1080-as kàrtyàim mikor voltak, na ott voltak érdekes dolgok driver-en.
0
0
0
0
gyuri191 avatar
@gaborw: köszi a választ
0
0
0
0
visor261 avatar
@gyuri191: Kijött egy új játék? Frissítés.
Van egy új funkció amit használni akarok? Frissítés.
Valami hiba van vele? Frissítés/ butítás.
Nincs vele probléma és az játékok teljesítménye megfelel az elvártnak. Lehet frissíteni. Megéri? Talán.

Amire érdemes figyelni a WHQL - biztonságos, hotfix/beta - kevésbé biztonságosabb.

Ha bármit akarsz frissíteni legyen biztonsági mentés/garancia mert az apró betűsbe benne van hogy nem vállalnak felelősséget ha elromlik a frissítés miatt.
0
0
0
0
gyuri191 avatar
@visor261: értem nagyon köszönöm a válaszodat
0
0
0
0
Pinceboy13 avatar
@gyuri191: Csak ha nagyon muszáj akkor, meg ha célzottan játékhoz jön ki.
De mindig legyen elraktározva a régebbi telepítő is.

Nem tépem a számat, mert előttem már bőséges választ kaptál mindenkitől. 😃
0
0
0
0
gyuri191 avatar
@Pinceboy13: azért köszönöm hogy válaszoltál 😃
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@gyuri191: Igazából a többség csinálja rosszul....mindenki így-úgy frissítget...mert mért ne, de az igazság az: Ha tökéletes minden, akkor felesleges! Minden frissítéshez ki van írva mitől jobb, ha ez érint olyan játékot, amivel játszol nyilván ajánlott, minden más esetben nem feltétlen, persze ez update függő, mint említettem!
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@Andor1997: Ezzel határozottan nem értek egyet.

Nálam 5700XT esetében ha minden jó, akkor is egy-egy frissítéssel stabilitás is növekszik. Ez mondjuk az AMD kártyákra inkább igaz, ahol kiadás után 5 de akár egy éven belül 15-20%-ot is dobnak driveresen a kártyákon...
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@AMDMonsteR: 1. Nem mondtam hogy időnként nem kell frissíteni, azt mondtam állandóan nem muszáj, illetve függ attól is ,hogy mi frissül!
2.-"Ha tökéletes nem kell bántani": Nyilván valóan ha stabilitási gondok vannak, akkor a "tökéletes" szó nem megfelelő....meg aztán nyilván nem mindegy, hogy egy jól bejáratott Nvidia, vagy egy full új kialakítású AMD kártyáról van szó.
0
0
0
0
gyuri191 avatar
@Andor1997: értem köszi a válaszod
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@gyuri191: Resizeable bar funkció pld csak a legújabb driverrel működik (Nvidia alternatívája az AMD SAM-jére).
0
0
0
0
gyuri191 avatar
@V1VOnX: köszi az infót
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@gyuri191: Igazán nincs mit. Nyugodtan kérdezz ha bármi kérdésed van.
0
0
0
0
gyuri191 avatar
@V1VOnX: Nagyon szépen köszönöm 😃
0
0
0
0
PatkosXX avatar
GeForce 461.72 - WHQL

[LINK]

Letöltés:
[LINK]

Fixed Issues in this Release
 [G-SYNC][Edge of Eternity/Hitman 2]: The games experience stutter and low FPS when using
hardware-accelerated GPU scheduling in windowed mode. [200685971]
 [G-Sync][Vulkan Apps]: Performance drop occurs when using G-SYNC and switching from
full-screen mode to windowed mode using the in-game settings. [200681477]
 [The Isle]: Freestyle is not supported for the game. [3229829]
 [VIndictus][GeForce Experience]: The game cannot be recorded. [2203875]
 [X4: Foundations][Vulkan]: The application crashes when launched on Windows 10 (Version
1803). [3220107]
 Wallpaper Engine app may crash on startup or upon resume from sleep. [3208963]
 [Blu-ray][HDMI]: Flickering occurs in Blu-ray playback when played over HDMI. [3221611]
 Several desktop applications flicker when Vertical Sync is set to the default “Use the 3D
application setting”. [3252186]
 [Ampere]: Chrome/Edge may experience random TDR while browsing.[3195894]
 LG CX OLED TVs (2020) are not recognized as G-SYNC Compatible displays.[3244055]
 [Surround][RTX 30 series] PC may display “no signal” message when enabling NVIDIA
Surround. [3230565]
 [Notebook]: On some Notebooks, the 'Maximum Graphics Power' information missing in the
NVIDIA Control Panel > System Information page. [200697069]

Windows 10 Issues
 Some desktop applications may flicker or stutter when resizing the window on some PC
configurations [3252200].
See the [LINK] for a possible workaround.
 [Tom Clancy's Rainbow Six Siege][Advanced Optimus]: The game may crash while launching.
[3257842]
 [GeForce GTX 1660 SUPER]: Random flickering may appear across the top of the monitor on
some PC configurations. [3184254]
 [World of Warcraft: Shadowlands]: Random flicker may occur in certain locations in the game
[3206341]
 [Supreme Commander/Supreme Commander 2]: The games experience low FPS. [3231218]
 [Batman Arkham Knight]: The game crashes when turbulence smoke is enabled. [3202250]
 [Steam VR game]: Stuttering and lagging occur upon launching a game while any GPU
hardware monitoring tool is running in the background. [3152190]
 [G-SYNC][NVIDIA Ampere/Turing GPU architecture]: GPU power consumption may increase
in idle mode on systems using certain higher refresh-rate G-SYNC monitors. [200667566]
 [YouTube]: Video playback stutters while scrolling down the YouTube page. [3129705]
 [Notebook]: Some Pascal-based notebooks w/ high refresh rate displays may randomly drop
to 60Hz during gameplay. [3009452]
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
Kint vannak az RTX 060 tesztjei. Tudtam hogy a kártya csalódas lesz, na de ennyire? 2070 szintet éri el nagy átlagban. 2060-nál 15%-al gyorsabb... ez eléggé sovány még az MSRP 329 dolláros áron is. Főleg hogy inkább 380-400 lennének a jobb hűtésű modellek normál esetben. 6700 sorozat bőven elveri ezeket, persze az ár/elérhetőség ott sem lesz feltétlenül jó.

Pletyka: Állítólag a 6700 6 GB VRAM-al jön, de olcsóbb kb 299 USD áron és 5700 XT szint a cél, amíg a 6700 XT 12 GB VRAM-al 379 USD árat kap és 3060 Ti bőven meg lesz.
0
0
0
0
carl18x avatar
5 nap és jön a RTX 3060 😃 Talán itthon is kapható lesz 200-300E forintért... Álmodj Királylány 😃
0
0
0
0
💬 2
MC MaRcI avatar
@carl18x: Idén akartam gépet venni mert eladtam ami volt
De már úgy vagyok vele majd veszek 2-3 év múlva
Akkorra lesz annyi új játék egy darabig nem fogok unatkozni

Én úgy érzem ezek az árak nem mostanában mennek le
Rtx 3070 600k körül vicc
0
0
0
0
carl18x avatar
@MC MaRcI: Igen most néztem árukeresőn RTX 3070 580E forint, az a csoda lehet kapni 😃
2-3 év alatt remélhetőleg javulnak az árak, bár 2022-ben jön az RTX 4000 szóval ott még nagyobb előrelépés várható! 😃
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok.Ezt az üzenetet dobja a Crysis 3...Crysis 3 DXGI_ERROR_DEVICE_REMOVED Valakinek valami ötlet?
0
0
0
0
💬 1
MC MaRcI avatar
@show30: Hmm szerintem nem jó helyen kérdezel
0
0
0
0
Puffin avatar
Na egyszer viszlát Nvidia.
https://kepkuldes.com/images/9906efa72e173dc85d2715735a1c7e7f.jpghttps://kepkuldes.com/images/7b81d7d69d255d6e41ac5e9761610c13.jpg
0
0
0
0
💬 6
carl18x avatar
@Puffin: Grat hozzá! 😀 Erősnek nézz ki 😃
0
0
0
0
Puffin avatar
@carl18x: Délután meló előtt raktam össze a gépet. Hazaérek tesztelem kicsit. 😆
https://kepkuldes.com/images/685796074e6d6f0d9e323dc52ac1e9b1.jpg
0
0
0
0
carl18x avatar
@Puffin: Az igen Paks 2! 😃
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Puffin: Kegyetlen jól néz ki ezekkel a színekkel! Nagyon jó lett!
0
0
0
0
Puffin avatar
@bukta2: Köszi srácok! 😃
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@Puffin: A Puffin adjon erőt hozzá! 😎
0
0
0
0
carl18x avatar
Na ne parázatok, az nvidia majd megoldja a készlethiányt! 😀 Jön 2021-ben újra az GTX 1050 Ti 😃 LOL. 140 Dollárért megin, az lehet pár laikus megveszi aki nem ért hozzá. Komolyan ez vicc kategória, miért nem egy GTX 1080-1080Ti hozz vissza a piacra.

De elférne a piacon egy RTX mentes GTX 2660 kártya is.
0
0
0
0
💬 7
carl18x avatar
@LordSzalko: 😃 Mint halottnak a csók 😃
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@carl18x: már megjelenéskor sem volt létjogosultsága akkor is gyengének számitott
de a sok okos ezt a kártyát vette meg az akkor egy árban lévő rx 570 helyett
emlékszem itt az oldalon is mindig mindenki az rx 570-et ajánlotta ez helyett dehát hiába
0
0
0
0
carl18x avatar
@MC MaRcI: Hát ez az hogy pár éve se volt valami nagyon jó, de most sokat emelkedett a játékok gépigénye. Sajnos egy 1050Ti már nem sok mindenre elég, és igen én is azért vettem RX 570-et sokkal erősebb stb.
1050Ti-nek nem láttam értelmét mert nem túl acélos, főleg az újabb címek alatt.
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
@carl18x: Hát ja, rengeteg értelme van visszahozni, ahelyett hogy a mostani szériára feküdnének rá teljes erőből. Van egy olyan érzésem hogy csak jövőre lesz új kártyám, pedig már megérett a cserére a kis 1660ti-m de 400k-t nem adok a 30-asért.
0
0
0
0
carl18x avatar
@Warlordcommander: Hát szerintem se biztosan fog rendeződni a helyzet idén, erre még rárak egy lapáttal a Bitcoin láz is.
Tudatos vásárló nem startol rá egy 5 éves 1050Ti-re, am saját idejében se volt egy erőgép:
Nos ez az hogy jelenleg én is eltoltam a cserét mert igen elszáltak az árak.

Már én is bánnom hogy nem vettem meg az RTX 2070-et szeptemberben mikor emberi áron ment! 😃
Most szó szerint nincs jó üzlet a videókártya piacon 😃
0
0
0
0
botmunpls avatar
@Warlordcommander: Ha a tsmc nem tud gyártani, akkor csak olyan technológia jöhet szóba, amit más gyártó be tud vállalni/készleten ragadt náluk.
Szerintem inkább utóbbival van dolgunk, bár amekkora fösvény cég, lehet hogy ezt gyártatták le.
0
0
0
0
no avatar
Radeon Software Adrenalin 2020 Edition 21.2.2
[LINK]
0
0
0
0
no avatar
GeForce Hotfix Driver Version 461.51
[LINK]
0
0
0
0
PatkosXX avatar
Radeon Software Adrenalin 2020 Edition 21.2.1

[LINK]

A The Medium rajongók örülni fognak, ugyanis Radeon RX 6800 XT videokártya mellett akár 9%-os gyorsulást is tapasztalhatnak a 21.1.1-es driverhez képest, de ezzel egy időben számos korábbi hibát is javít a csomag.

Javított hibák

- A Radeon RX Vega alapú rendszereknél előfordulhatott kijelző-villódzás, amennyiben a két csatlakozó kijelző közül az egyik magas képfrissítési rátával üzemelt
- Az MSI Afterburner használatakor esetenként kijelző-villódzást lehetett tapasztalni
- A Radeon felvevő és streamelő funkciói nem minden esetben működtek a Radeon HD 7800-as sorozatú termékekkel ellátott rendszereken
- A Radeon RDNA alapú videokártyáknál a SketchUp egyes modelleket nem tudott lerenderelni, de hibás renderelésre is volt példa
- A Samsung CRG9 sorozatú kijelzőivel szerelt rendszerek esetenként fekete képernyőt produkáltak, ha a rendszert alvó állapotból ébresztették
- A Metro Exodus esetében alkalmazás-összeomlás fordulhatott elő a DirectX RayTracing engedélyezését követően
- Ha az elsődleges kijelzőn a Doom Eternal futott, a másodlagos kijelzőn akadozott a videók lejátszása

Ismert hibák

- A Hitman 3 esetében az Apex Predator küldetés alkalmával összeomlást lehet tapasztalni a Radeon RX 6000-es videokártyával szerelt rendszerknél
- A Radeon FreeSync esetenként nem aktiválódik a Forza Horizon 4 alatt
- A Radeon Software egyes esetekben magasabb processzorhasználat mellett üzemel a rendszer üresjárata alkalmával, a hibát már vizsgálják a szakemberek. Aki ilyesmit tapasztal, jelentse a Radeon Software hibajelentő modulján keresztül
- A keret nélküli teljes képernyős módban futó játékoknál aktív Radeon FreeSync támogatás mellett villódzás tapasztalható
- Az Enhanced Sync egyes játékok és konfigurációk esetében fekete képernyőt produkál. Ilyenkor ideiglenesen érdemes kikapcsolni a funkciót, ez megoldja a hibát addig, míg a problémára javítás nem érkezik.
0
0
0
0
💬 1
PatkosXX avatar
GeForce 461.40 - WHQL

[LINK]

Letöltés:
[LINK]

Changes and Fixed Issues in Version 461.40

Fixed Issues in this Release
 [X4: Foundations][Vulkan]: The game may crash on GeForce RTX 30 series GPUs. [3220107]
 [X4: Foundations][Vulkan]: HUD in the game is broken. [3169099]
 [Resident Evil 2 Remake/Devil May Cry V] Games which used the RE2 engine may crash in
DirectX 11 mode [200686418]
 [DaVinci Resolve]: Error 707, application crash, or application instability may occur. [3225521]
 [Adobe Premiere Pro]: The application may freeze when using Mercury Playback Engine GPU
Acceleration (CUDA). [3230997/200686504]
 [Zoom][NVENC]: Webcam video image colors on the receiving end of Zoom may appear
incorrect. [3205912]
 [Detroit: Become Human]: The game randomly crashes. [3203114]
 [Steam VR game]: Stuttering and lagging occur upon launching a game (without running
running any GPU hardware monitoring tool in the background) [3152190]
 [Assassin's Creed Valhalla]: The game may randomly crash after extended gameplay
[200679654]
 NVIDIA Broadcast Camera filter may hang. [200691869]
 [Zoom]: Chrome browser flickers with Zoom app. [200695072]
 [G-SYNC][Surround][RTX 30 series] PC may restart when enabling NVIDIA Surround with GSYNC enabled on RTX 30 series GPUs. [3202303]

Windows 10 Issues
 [World of Warcraft: Shadowlands]: Random flicker may occur in certain locations in the game
[3206341]
 [Supreme Commander/Supreme Commander 2]: The games experience low FPS. [3231218]
 Wallpaper Engine app may crash on startup or upon resume from sleep. [3208963]
 [Batman Arkham Knight]: The game crashes when turbulence smoke is enabled. [3202250]
 [Steam VR game]: Stuttering and lagging occur upon launching a game while any GPU
hardware monitoring tool is running in the background. [3152190]
 [G-SYNC][NVIDIA Ampere/Turing GPU architecture]: GPU power consumption may increase
in idle mode on systems using certain higher refresh-rate G-SYNC monitors. [200667566]
 [YouTube]: Video playback stutters while scrolling down the YouTube page. [3129705]
 [Notebook]: Some Pascal-based notebooks w/ high refresh rate displays may randomly drop
to 60Hz during gameplay. [3009452]
 [G-Sync][Vulkan Apps]: Performance drop occurs when using G-SYNC and switching from
full-screen mode to windowed mode using the in-game settings. [200681477]
To workaround, either launch the game in windowed mode directly or disable G-SYNC.
0
0
0
0
carl18x avatar
Mit gondoltak mikor lesz vége ennek a videókártya válságnak? 😃 Nincsen semmise de minden drága, amit az ember szeme megkivánhat. Pislogok mint hal a szatyorba valahol egy GTX 1650 is 130E forint 😃 WTF? Man?
ekkora volt az infláció év elején vagy mi a franc. De egy szakadt RX 580 is 80-100E forintba kostál hardverapron.

Egy 12 gigás RTX 3060-ra pedig beneveztem volna. A 330 dolláros árával, de ha idehaza 120E körül menne beneveztem volna rá 😀 Remélem nyára vége lesz ennek a fejeltlenségnek.
0
0
0
0
💬 24
The_Teacher_Man avatar
@carl18x: Szia!

Az én véleményem az, hogy még legalább 1-2 évig marad ez a sz@r helyzet. Amíg marad a Covid, marad a VGA "válság" is.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@The_Teacher_Man: Autóipar is szarban van. Nem tudnak chipeket gyártani
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@SuperPuma: Tudom, az Audiban dolgozom...😀
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@The_Teacher_Man: Tulajdonképpen a fél országot érinti.
0
0
0
0
FoLey avatar
@carl18x: Az a vicces,hogy gtx 1070 is olcsóbb mint az RX 580 vagy GTX 1650. 😆
0
0
0
0
carl18x avatar
@FoLey: Az biztos 😃 Pedig a 1070 egy stabil bástya kártya.
0
0
0
0
Arthur Morgan avatar
@carl18x: Remélem rárohad a sok mocsok nyerészkedőre a VGA..... Én már nagyon azon a határon vagyok, hogy hagyom a francba a VGA váltást és addig még ha letekert grafikával is, de maradok az RX 470-es kártyámnál. Vagy ha nagyon siralmas a helyzet akkor konzolon tolom az adott játékot. 😆 Tényleg gusztustustalan ami most folyik..
0
0
0
0
carl18x avatar
@Arthur Morgan: Várunk, más nem lehet most tanni. 😀 Talán nyárra helyre jön minden😃
0
0
0
0
bukta2 avatar
@carl18x: Az nVidia és az AMD is nyilatkozta kb 1 héttel ezelőtt hogy nem tudnak semmi jó hírrel szolgalni VGA fronton,nem tudják meddig fog tartani ez a vga válság, azthiszem a GSO hozta le a cikket erről de nemtudom már pontosan.
0
0
0
0
carl18x avatar
@bukta2: Én azért reménykedek benne hogy nyára, ősszre de sikerült megoldani a helyzetet! 😀
0
0
0
0
bukta2 avatar
@carl18x: Igen, a remény hal meg utoljára (szokták mondani!) 😃
0
0
0
0
carl18x avatar
@bukta2: Ha nincs más opció rojtosra kell overlockolni az RX 570-et 😃
0
0
0
0
bukta2 avatar
@carl18x: Így van 😃 adj neki folyékony nitrogént azt had szóljon 3K mhz Boost clock 😆
0
0
0
0
carl18x avatar
@bukta2: Hát a RTX 3090 is bezabál 350 wattot 😃 Akkor az enyémet is lehet nyújtani 😃
Szép is volna 3 ghz-es RX 570 de a sávszélleséget és tovább kéne emelni 😃
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@carl18x: Vicces.visszagondolni hogy beszéltük tabaly h majd új genes kártyákat veszünk stb. Nagyon jól tettem hogy vettem az 5600 XT-t még szeptemberben. Neked is akkor kellett volna venni, felesleges volt várni, mert normális árak nem lesznek sokáig. Hiába lesznek készletek ősz felé, most már az MSRP-ra 450-el kell megszorozni. Néha lesz akció de ez lesz. Ergo a 3060, hiaba 330 dollár 150 ezer alatt ritkán lesz (feltéve, ha az újhullámos bányász láz elmúlik, és lesz készlet), ha kitartanak a készlethianyok/bányászláz akkor 180-210 környéke.
0
0
0
0
carl18x avatar
@Quadgame94: Igen tudom szeptemberben kellet volna lecsapni egy RTX 2060/5600Xt-re. De az a gond hogy az ember előre nem tudhatta hogy így elszálnak az árak. Senki se lát a jövőbe ha tudom én is hamarabb átestem volna a VGA Cserén és most nem volna probléma.
De a a jelenlegi túlárazás mellet én se akarok kártyát venni, mert így mindenki extrán keresne rajtam.
Egy termékért nem adok többet mint a valódi értéke.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@carl18x: A jó deal.az mindig jó deal. Varni a következöt mindig sztem hülyeség, ennyi erőböl sosem venne az ember akkor semmit. 90 környékén a 2060/5600 XT korrektek voltak. Sosem venni, csak mindig várni nem kifietődő. 3060 használtan talán 2022 végén lesz majd 90 ezer. Talán. De remélhetőleg ez egy jó lecke sokaknak. Nem kell várni. Ha van pénzed vedd meg és kész.
0
0
0
0
carl18x avatar
@Quadgame94: Hát mindegy már nincs szeptember! 😀 De irtam hülye se leszek és nem veszek túlárazott hardvert. Annyira nem fontos azért a csere, csak gondoltam hátha lesz valami amire cserélem az RX 570-et.
Olyan sokat nem játszok hogy muszáj legyen remegve váltani.
0
0
0
0
botmunpls avatar
@carl18x: Ha igazak a hírek amiket shirin összegyűjtött akkor valószínűleg a tsmc-nél voltak/vannak nagy bajok hogy nem tudják teljesíteni a megrendeléseket. Ezt nehéz is lett volna látni, pláne hogy én se olyan rég hallottam róluk, sok átlaguser pedig soha az életben.
0
0
0
0
carl18x avatar
@botmunpls: Igen gondoltam hogy a TSMC nem tud elég kapacítást rendelkezésre állitani! 😀
Most indultak az új konzolok, Új gpu, új cpu amd háza tájáról. Természetes a készlet hiány, de a fő kérdés hogy ez meddig tart.
Esetleg készlethiány orvoslásra jöhetne valami 12 nanométeren, egy olcsósított zen 2 12 nanométer+-on.
Esetleg egy RX 570 újra kiadás 😃
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@botmunpls: TSMC eléggé benne van a köztudatban annál aki legalább 2 db telefon tesztet olvasott életében. A gond nem csak a kihozatallal van, hanem a másik oldalon lévő nagy kereslettel. Anno a Sony valamivel kevesebb PS4-et adott el ennyi idő alatt mint most PS5-t. Érdekes akkor nem voltak ennyien felháborodva, mert nem volt ekkora kereslet. Most egy videókártyára, konzolra 5, de inkább 8 ember pályázik. Persze hogy hiány lesz. Ez mellé még az új hullamos crypto láz is bejön persze, meg akik csak nyerészkednu a karnak rajta. A hiány meg felveri az árakat. Lásd PS5 ára használtan.
0
0
0
0
botmunpls avatar
@Quadgame94: Sokan nem olvasnak, csak megveszik az ájfont meg galaxyt vagy amiben 100megapixel van 😃
De én is olvastam már régebben, csak fogalmam se volt hogy mik ők meg nem is izgatott annyira hogy rákeressek, ilyen az átlag.
Viszont egy ekkora cégeknél nem úgy megy hogy hasracsapnak hogy 2 héten belül kéne 5000 ps5, aztán megerősítik hogy kész is lesz. Komoly tervezés kéne legyen hónapokra, ha nem 1-2 évre előre, úgy felvenni a rendeléseket, hogy azt megszabott határidőre le tudják gyártani stb.
Ez a "nem voltak tisztában a kereslettel" ez nagyon nagy bullshit 2020-ban, főleg hogy minden keresésed, üzeneted, mondatod lefigyeli a fb meg google. 😃
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@botmunpls: A sony ki sem akarta adni idén a konzolt. Ezért a gyártás is később kezdődött el.
- PS5 bolti ár: 185 ezer,
- "használt" ár: 320+ ezer
- Series X bolti ár: 185 ezer
- "használt" ár: 185 ezer lol

Kereslet-kínálat 101. A cégek nem az hogy látták előre a keresletet, hanem nem tudják kiszolgálni. A kettő teljesen más. Hidd ek a cégekbek lenne a legnagyobb érdeke, hogy meg többet eladjanak.
0
0
0
0
no avatar
Radeon Software Adrenalin 2020 Edition 21.1.1
[LINK]
0
0
0
0
💬 3
Quadgame94 avatar
@LordSzalko: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: Ezt most miért? 😶
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@LordSzalko: 😃 sorry felre ment
0
0
0
0
PatkosXX avatar
GeForce 461.33 - Hotfix

Javított hibák:
- Az Adobe Premier Pro gyakran kifagyhatott Mercury Playback Engine GPU gyorsítás (CUDA) alkalmazása közben
- Leállhat a kamera működése az NVIDIA Broadcast szoftverben
- Több Steam VR játék indításakor is akadozás tapasztalható
- NVENC kódoló használatával hibásan jelentek meg a webkamera színei Zoomon belül
- A Detroit: Become Human és az Assasin’s Creed Valhalla is kifagyhatott hosszabb játékmenetek során
- Az X4: Foundations kifagyhatott GeForce RTX 30 szériás GPU használata közben, Vulkan API alkalmazásával
- Az X4: Foundations HUD-ja hibásan jelent meg, Vulkan API alkalmazásával

[LINK]
0
0
0
0
carl18x avatar
Ma volt a bejelentés jön a 12 gigás RTX 3060, 329 dollárért! 😃 Ez majd igazán felbodhatja az idei piacot, mert még a RTX 3080 is csak 10 giga vrammal került piacra.
0
0
0
0
💬 7
no avatar
@carl18x: Érdekes, bár speciel ennek is sokallom a VRAM mennyiséget, meg lehetett volna ezt csinálni kevesebbel is alacsonyabb árral. Bár az tény, hogy a laikusokat így jobban meg tudják vezetni miszerint a kártya időtállóbb 😜
0
0
0
0
carl18x avatar
@LordSzalko: Hát itt nem a Vram a fő gond hanem a készlethiány! 😃 Vennék az emberek ha volna készleten normális ároon. 😃
0
0
0
0
bukta2 avatar
@LordSzalko: Azért szerintem azzal nem mondok hülyeséget hogy az rtx 3080-ra rápakolt 10gb az kevés lehet már 1440p-re is nem hogy 4k-ra,pl warzone nál már 1440p-ben is 9.5-96gb vramot megeszik, és ez csak 1440p! Rtx 3080 ra ráfért volna egy 12gb bőven sztem
0
0
0
0
no avatar
@bukta2: Bőven elég rá a 10 GB akár 4K-hoz is, korábban a 2080 is vígan elvolt a maga 8GB memóriájával ugyan ezekkel a címekkel. Hogy neked annyit befoglal 16 GB-ból head room ként az egy dolog, de az nem azt jelenti hogy annyit is használ ténylegesen, de ez a VRAM téma már rengetegszer ki lett tárgyalva.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@LordSzalko: persze, nem is azért írom,engem full hidegen hagy (mellesleg amit írtam majd 10gb Vram az pont RTX 3080-akon zabál annyit)
0
0
0
0
no avatar
@bukta2: Befoglalhat magának annyit ha akar, de azt hívják head room-nak ami érdemben nem szól bele semmibe. Nagyon meg lehet etetni az embereket azzal, ha egy kártyára több VRAM-ot raknak, pedig előrébb nem lesz vele, AMD-n a 16 GB ugyan úgy fölös, az életben nem lesz ténylegesen kihasználva, vagyis de, csak addigra már maga a kari alig fogja vinni az újabb címeket 😶
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@carl18x: Kb 2070 Super teljesitmenyet hozza majd, azaz 5700 XT szinten lesz. 329 dollar normal esetben 115 ezer lenne kb. Ez mit borít fel? Alig jobb az ár/teljesitmenye mint az 5700 XT-nek. Itt most normál (pre-covid) időszakról beszelek. És ez az MSRP, a jobb modellekről nem is beszéltem. Ez egyáltalán nem.kiemelkedő. hozza az "oké" szintet. Ez persze lényegtelen mert nem nagyon lesz kapható, ha meg igen akkor inflálódott áron.
0
0
0
0
PatkosXX avatar
GeForce 461.09 - WHQL

[LINK]

Letöltés:
[LINK]

New Features and Other Changes
 Added security updates for driver components

Fixed Issues in this Release
 [GeForce Experience]: The FPS counter is activated and the overlay appears on Windows Mail
and Calendar applications.[200682565]
 [GeForce GTX 750 Ti]: Blue-screen crash (UNEXPECTED KERNEL MODE TRAP) may occur.
[3196164]
 [GeForce GTX 1080 Ti]: The desktop screen may flicker. [3200599]
 [GeForce GTX 1080 Ti]: The system may freeze with the screen displaying as solid color.
[3203038]
 [HDR]: With HDR enabled, black levels are incorrect, notably on LG OLED TVs. [200682795/
3201305]
 [Notebook][Lenovo Y740]: The notebook displays corruption after waking from sleep.
[3178279]
 Blue-screen crash (0x116) may occur upon resuming

Windows 10 Issues
 [X4: Foundations][Vulkan]: The game may crash on GeForce RTX 30 series GPUs. [3220107]
 [X4: Foundations][Vulkan]: HUD in the game is broken. [3169099]
 [Batman Arkham Knight]: The game crashes when turbulence smoke is enabled. [3202250]
 [Detroit: Become Human]: The game randomly crashes. [3203114]
 [Steam VR game]: Stuttering and lagging occur upon launching a game. [3152190]
 [G-SYNC][NVIDIA Ampere/Turing GPU architecture]: GPU power consumption may increase
in idle mode on systems using certain higher refresh-rate G-SYNC monitors. [200667566]
 [YouTube]: Video playback stutters while scrolling down the YouTube page. [3129705]
 [Notebook]: Some Pascal-based notebooks w/ high refresh rate displays may randomly drop
to 60Hz during gameplay. [3009452]
 [G-Sync][Vulkan Apps]: Performance drop occurs when using G-SYNC and switching from
full-screen mode to windowed mode using the in-game settings. [200681477]
To workaround, either launch the game in windowed mode directly or disable G-SYNC.
 [GeForce RTX 3070][Clone Mode]: When the resolution is set to 2560x1440 @ 144Hz, the
performance state is stuck at maximum performance. [200678414]
 [NVIDIA Turing or later][Windows Movies and TV Player]: When playing a 4k video in fullscreen mode on a 2560x1440 HDR monitor, the video extends beyond the edge of the screen. [3186830]
0
0
0
0
💬 3
Scorn Face avatar
@PatkosXX: Na látom a 1080Ti gondokat fixálták, végre! Éppen ideje volt!
Nem mindenkinél működött az a módszer amit az Nvidia fórumán találtam (ami nálam hála a jó égnek azonnal jó volt).
0
0
0
0
PatkosXX avatar
@Scorn Face: Akartam neked írni, de aztán eszembe jutott, hogy megoldottad. Gondolom azért feldobod ezt, csak jobb, mint a piszkálgatások.
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@PatkosXX: Igazából maradok a mostaninál ami fent van (460.79) de ezt azért letöltöttem és bespájzoltam.
Köszi az infót 😉
0
0
0
0
PatkosXX avatar
GeForce 460.97 Hotfix

[LINK]

The hotfix addresses the following issues:

 Some apps that use NVML may not detect GPU [3200758]
 Stutter may be observed with some configurations in Marvel's Avengers [3197999]
 Lenovo Y740 may display corruption on waking from sleep [3178279]
 Some notebooks may BSOD when waking from sleep while connected to external monitor via dock/dongle [3162411]
 With HDR enabled, black levels are incorrect. [200682795]
0
0
0
0
PatkosXX avatar
GeForce 460.89 WHQL

Game Ready for Quake II RTX with Vulkan Ray Tracing
[LINK]

Windows 10 Issues
 [Nicehash, other mining software]: Mining software does not recognize the NVIDIA GPU.
[3200758]
 [GeForce GTX 1080 Ti]: The desktop screen may flicker. [3200599]
 [Steam VR game]: Stuttering and lagging occur upon launching a game. [3152190]
 [HDR]: With HDR enabled, black levels are incorrect. [200682795]
 [G-SYNC][NVIDIA Ampere GPU architecture]: GPU power consumption may increase in idle
mode on systems using certain higher refresh-rate G-SYNC monitors. [200667566]
 [YouTube]: Video playback stutters while scrolling down the YouTube page. [3129705]
 [Notebook]: Some Pascal-based notebooks w/ high refresh rate displays may randomly drop
to 60Hz during gameplay. [3009452]
 [G-Sync][Vulkan Apps]: Performance drop occurs when using G-SYNC and switching from
full-screen mode to windowed mode using the in-game settings. [200681477]
To workaround, either launch the game in windowed mode directly or disable G-SYNC.
 [GeForce RTX 3070][Clone Mode]: When the resolution is set to 2560x1440 @ 144Hz, the
performance state is stuck at maximum performance. [200678414]
 [NVIDIA Turing or later][Windows Movies and TV Player]: When playing a 4k video in fullscreen mode on a 2560x1440 HDR monitor, the video extends beyond the edge of the screen.
[3186830]
0
0
0
0
💬 4
Scorn Face avatar
@PatkosXX:
[GeForce GTX 1080 Ti]: The desktop screen may flicker.


A 1080Ti-nál fixálták a vibráló képhibát amit a driver okozott? (Amit lentebb linkeltem)
Vagy még mindig benne van?
0
0
0
0
PatkosXX avatar
@Scorn Face: Itt van a known issues-ban (gondolom ez ugyanaz akar lenni mint amit írtál korábban), ebben a kiadásban konkrétan semmit nem javítottak.
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@PatkosXX: Hosszas keresgélés után sikerült orvosoltam a problémát (nem driver visszalépéssel).
0
0
0
0
PatkosXX avatar
@Scorn Face: Hogyan sikerült?
0
0
0
0
PatkosXX avatar
GeForce 460.79 WHQL
[LINK]

Game Ready for Cyberpunk 2077
This new Game Ready Driver provides the ultimate gaming experience for Cyberpunk 2077. In addition, this driver provides optimal day-1 support for the official launch of Minecraft with RTX for Windows 10.
0
0
0
0
💬 1
Scorn Face avatar
@PatkosXX: [LINK]

Ezt a sort kell nézni és az odaírt kommenteket: [1080 Ti]: Monitor may show corruption/flicker after driver update [3200599]
0
0
0
0
PatkosXX avatar
GeForce 457.51 WHQL
[LINK]
0
0
0
0
no avatar
Nvidia: SAM is coming to both AMD and Intel
https://i.imgur.com/c9EiwNJ.png
0
0
0
0
💬 1
bukta2 avatar
@LordSzalko: Erre brutálisan kíváncsi leszek...
0
0
0
0
no avatar
GeForce 457.30 WHQL
[LINK]
0
0
0
0
no avatar
Radeon Software Adrenalin 2020 Edition 20.11.1
[LINK]
0
0
0
0
carl18x avatar
@Memento Mori: Nem félünk és nem fázunk, grafikus kártya a királyunk! 😃
0
0
0
0
no avatar
@carl18x: Ez a szívószál kegyetlen jó, kétség nem fér hozzá.
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@carl18x: Pasztmekk. 😂😂
0
0
0
0
carl18x avatar
@Memento Mori: Ha annak születik az ember nincs választása! 😃
0
0
0
0
Superman79 avatar
https://youtu.be/b4ffemLtUdU
Uh de jó 😆😆
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció