Ramok különbsége

Szerző: Gamer7, 2009. March 20., téma
Fórum » Asztali PC
Én azt szeretném kérdezni hogy A 667MHZ-es ramok és A 800MHZ-es ramok között mennyi a különbség.
Vagy mennyi a sebesség növekedés 667MHZ-ről 800-ra.
Remélem nem baj ogy új témát nyitottam XD:P:-/
Hozzászólások: 870
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Krissz avatar
Cl az a késleltetés, minnél alacsonyabb annál jobb.
Am jah válaszidő
0
0
0
0
Puffin avatar
de pl ha veszel egy ilyet: [LINK], akkor ugyanaz a frekvencia, ugyanaz a késleltetés és nincs gond... 😀
0
0
0
0
Bixorly avatar
Szóval akkor inkább ruházzak be egyformára vagy az az egy szám már nem érződik annyira?(A CL az a válaszidőt jelenti nem igaz? Csak hogy ne beszéljek félre..) 😀
0
0
0
0
Puffin avatar
Bajok nem lesznek csak a Fury is CL11-ben fog menni.
0
0
0
0
Bixorly avatar
Üdv mindenki! Azt szeretném kérdezni, hogy az baj-e, ha pl. Van egy 2 memóriaslotos alaplapom, és Abban van egy 4GB-os Kingston memória 1600mhz, CL11 és a másik slotba akarok tenni egy Kingston HyperX Fury 4GB memóriát, ami ugyanúgy 1600mhz de ez már CL10.. Bajok lehetnek?
0
0
0
0
no avatar
matyosowski: igen, ha a késleltetés és a mhz stimmel akkor elvileg működnie kell. Néhány alaplap a különböző ramokat is tudja kezelni.
0
0
0
0
matyosowski avatar
sziasztok!

egy égető kérdésem lenne, szerintem tudtok segíteni benne (kb én is tisztában vagyok vele de nem akarom megszívatni magam ezért inkább megkérdezem).
Szóval van nekem egy ASUS P8P67 LE Rev 3.0 alaplapom amelyben 2 db Kingston DDR3-RAM 2GB PC3-10667 (KVR1333D3N9/2G) memória leledzik. Úgy néz ki hogy akad egy kis pénz a hónap elején és gondoltam belerakok még 2 modult. De nem találok ugyanilyet semerre (régebbi széria) ezért arra gondoltam hogy veszek bele 2 db Kingston 4GB DDR3 1333MHz HyperX Fury Blue HX313C9FK2/8 memóriát. A késleltetés és az órajel is azonos, szóval elméletben passzolnia kell a gépbe (viszont a kis könyvben nincs benne a támogatott memóriák között ez a típus).
A kérdésem annyi lenne csupán, hogy nyugodt szívvel megvehetem vagy inkább ne? Remélem tudtok segíteni, kicsit bennem van a félsz hogy kirakok egy rakat pénzt az ablakon és nem lesz eredménye....
0
0
0
0
no avatar
oké, így már könnyű lesz választani 😜 hardveraprón egész jókat lehet találni. úgy néz ki, hogy egy Corsair Vengeance 1600Mhz 8GB lesz a végén
kösz a segítséget 😃
0
0
0
0
csuz-li avatar
Caymane: Ha IGP-vel játszol, akkor jelentős a különbség a single és a dual között (kb 50%-al gyorsabb). Ha külön VGA-d, van, akkor viszont csupán kb 5%-al gyorsabb a dual, ami nem épp jelentős különbség. Szóval egy db 8GB jó választás, főleg, ha tényleg hamarosan még bővíteni is akarsz.
Bár az is igaz, hogy ha két RAM-od van, annak meg van az az előnye is, hogy egy RAM hiba után egyszerűen ki tudod szűrni, hogy melyikkel van a gond és még mindig marad egy a gépedben, hogy működjön.
0
0
0
0
Zoli73 avatar
A dual jóval nagyobb sebességet biztosít mint a single de ha csak 2 foglalat van a lapon akkor csak 1db 8 GB-s modult vegyél szerintem éppen a bővítési lehetőség miatt!
0
0
0
0
no avatar
hali!
közeljövőben bővíteném a gépem új RAMokkal, mert ma már kevéslem a 4GB-t.
a kérdés, szerintetek inkább vegyek 2x4Gb-ot és menjen dual channelben, vagy vegyek 1x8Gb-osat?
2db DDR3 slot van az alaplapon, így ha később esetleg bővítenék, akkor az 1 db 8GB-os jobb választás lenne, vagy mégis inkább a 2x4 lenne jobb a dual channel miatt? 😲 észrevehető különbség lenne a single és dual között?
0
0
0
0
Sipos G avatar
Előfordulhat, hogy a windows nemjól azonosítja, szedd ki dugd vissza.
Ha ezután sem változik, akkor 4-et kaptál ,és örülj neki 😃
0
0
0
0
Puffin avatar
Szerintem 4GB-ot kaptál... 😃
0
0
0
0
filo04 avatar
OriginalGrandpa: Igen a kisebb órajelen működne a másik ram is.

Nekem pedig az lenne a kérdésem találkozott-e már valaki olyannal hogy több RAM-ot mutat a gép mint amennyinek lenni-e kellene. 😃
Szóval volt 4Gb ram a gépemben, vettem mellé még egy 2GB-s Ramot. Most a sajátgép->jobb klikk, tul. fül alatt, azt írja hogy 8GB ram található. Hogy lehetséges ez?
Válaszokat előre is köszönmöm!
0
0
0
0
OriginalGrandpa avatar
Üdv! Az lenne a kérdésem hogy ha a laptopomba amiben eredetileg 1066MHz-es RAM van 1600MHz-eset raknék az minden gond nélkül működne, csak 1066MHz-es órajelen, nem? Sajnos úgy láttam, hogy kevés 1066MHz-es van eladó, és még drágábbak is, mint egy magasabb órajelű 😞
0
0
0
0
Bronson avatar
ha az alplapod támogatja azt a ramot, akkor alacsonyabb órajelen menne jobb esetben és elveszne a dual channel... nem vennél észre nagy különbséget.
0
0
0
0
TwisT3R avatar
Csá, van két 667MHz-s RAM a gépemben, ami jelenleg ha minden igaz Dual Channelben fut, és ha melléjük betennék egy 800 MHz-s RAM-ot, akkor mik lennének az észrevételek? Menne rendesen?
0
0
0
0
Bronson avatar
ha tényleg nem sok akkor miért ne? amúgy meg játékok alatt nem sok különbségetveszel észre, meg ha tuning se megy, akkor felesleges!
0
0
0
0
no avatar
MSI Z87-G45 Gaming alaplapba, i7-4790k mellett a Kingston savage (2400Mhz) jó választás lehet?
Azt néztem hogy árkülönbség minális az 1600-as és a 2400-as modulok közt, de az alaplapnál azt írják hogy OC-olni kell hogy a 2400-at ki is hajtsa 😞
0
0
0
0
Laci552 avatar
feri917 Nem fognak együtt menni a különböző késleltetésű ramok. cl10-es csak cl10-el fog menni. Ugyanez vonatkozik a többire is 😀

htcevo3d egy vírusirtót futtass le. Nézz utána a feladatkezelőben hogy mi eszi a ramodat ennyire és zárd be vagy töröld le. (bal ctrl+bal shift+esc)
0
0
0
0
feri917 avatar
Sziasztok!
CL10-es és CL11-es késleltetésű RAM-ok működhetnek együtt egy gépben? Újításba vagyok és jön az alkatrészekkel 8 giga, ha lehetséges, akkor hozzáraknám a mostani gépemből a 4 gigás modult pluszba. "Sajnos" az Adobe Lightroom bekéri mindet, így nem gond ha több van. 😃
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok.Miért van az,hogy mostanában azt csinálja a gépem,hogy elindítom,a rendszer megeszik úgy 1,8gb ramot,és folyamatosan növekszik.1órán belül már 3gb-ot evett meg,ha pedig hagyom vagy 6-7órát a get menni,akkor már 6gb.pedig csak az alap dolgok futnak.Nem játszok,nem konvertálok,semmit sem csinálok.Ez a probléma mitől lehet?
0
0
0
0
Genesis1919 avatar
bence493: Első találkozás Kb 12 éve volt, 2x512Mb DDR, egy évig használtam aztán eladtam. Nem volt vele gond. AMD ramokon is Elixir chip van, ahhoz is volt már szerencsém, igaz rövid ideig, de azzal sem volt gond.😉
0
0
0
0
Underworld avatar
Hali!
Elixir márkju ddr3-as ramok jó minőségűek?csak azért kérdem,mert sose halottam még róla! 😃
0
0
0
0
no avatar
X4 Athlon-om van.Engem az érdekelne hogy MSI Genie4 Bios-al hogyan lehetséges a 2133 MHZ állítás,próbálta-e már vki?
0
0
0
0
Bronson avatar
igen, tuninggal elérheted azt az órajelet, ahogy a dobozon is van írva. viszont felesleges, játékok alatt úgysem veszed észre a különbséget... hacsak nem apu-d van...
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Vettem egy Kingstone HyperX 4 GB-os DDR3 ramot,ami 2133 MHz.Az alaplapom(MSI AX88M) azt írja hogy OC-n kezel 2133MHz-et.Viszont a Bios-ban (MSI Genie4 Bios) csak 1800MHz-ig engedi állítani.Lehetséges lenne vmilyen úton módon feltornázni 2133-ra?Bios-t is frissítettem. Előre is köszöntem.
0
0
0
0
Underworld avatar
Lenne egy olyan kérdésem is,hogy ha különböző frekvenciáju ramok vannak a gépbe akkor a nagyobb is a kisebb frekvenciáján fog működni? Pl 1333 meg 1600mhz akkor 1333?
0
0
0
0
Sipos G avatar
OriginalGrandpa: ellenőrizd nem-e valamelyik másik rendszer pédául a GPU VRAM-nak !
Ha nem használja fel semmi akkor az illesztőprogramot érdemes megnézni (frissítsd, ha nem jön be telepítsd újra,ha ez sem jön be az egész operációs rendszert telepítsd újra). Ha egyik sem jön be akkor kérj kölcsön valakitől próbáld meg azzal működik-e... Ha nem vagy biztos a dolgodban, nézesd meg szerelővel.
0
0
0
0
Genesis1919 avatar
Bronson: Processzornak semmi köze sincs hozzá. Alaplap a lényeg, ha 2133Mhz-ig kezeli, akkor az 2400-es, 2133Mhz-en fog működni, persze miután a biosban manuálisan átállítja.
0
0
0
0
OriginalGrandpa avatar
Miért csinálja ezt a gépem? 5GB RAM van benne(1x2GB és 3x1GB). Eddig szépen ment írta 5 giga van benne fel is használható. Most egyszercsak azt írja 5giga van benne de csak 4 használható fel miért?
0
0
0
0
Bronson avatar
processzorod csak 1866-ig támogatja, szóval még annyi sem lesz, de javítsatok ki ha tévedek...
0
0
0
0
Underworld avatar
BenjaminHun: Huh! most nagy kő esett le,akkor nem kell visszamondanom köszönöm szépen a gyors választ!! 😃
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
Bence: Elindul! Csak a 2400-at leveszi annyira amennyit a lapod kezel.
0
0
0
0
Underworld avatar
Sziasztok!
Lenne egy olyan kérdésem hogy az alaplapom 2133mhz-ig kezeli a ddr3as ramot de véletlen 2400mhz-at vettem attól még elindul majd a gép avval,csak nem fog olyan frekvencián menni ugye?
0
0
0
0
csuz-li avatar
Igazatok van, ezért írtam, hogy "A több arra kell, hogy a lapozófájl még véletlenül se induljon el."
0
0
0
0
dave500 avatar
Nekem a GRID Autosport nálam max 2 gigát eszik, és ultrán megy..
Amúgy pl a Dying Light-ban kezd el a lapozófáljra irni, és akkor nézem, 50 FPS, elforditom a "fejem", 0 fps.. majd gondolkodik.
0
0
0
0
Bronson avatar
az addig oké hogy elég a 3,8, de akkor már a windows csesztet hogy zárjon be programot az adatvesztés elkerülése végett, ha csak 4gb van... én nem hd-ban játszom és a grid autosport 3,4-ig is fel szokott menni... (high beállításokkal)
0
0
0
0
csuz-li avatar
Elég lesz a hat. Én sima HD-ban játszom. Egyszer már összeírtam, hogy a gépemre épp feltett játékok mennyit esznek és az lett az eredmény, hogy 4 GB-ig jutnak el max (~3,5-3,8). Tehát elvileg elég a 4GB is. A több arra kell, hogy a lapozófájl még véletlenül se induljon el.
0
0
0
0
dave500 avatar
És 6 GB elég lenne HD felbontáshoz?
0
0
0
0
Bronson avatar
szerintem van értelme, az újabb játékok simán bekajálnak 4gb felett...
0
0
0
0
dave500 avatar
Sziasztok!
Nézegettem RAM-okat, a mostani 1066 Mhz-es mellé semmiképp nem akarok 800Mhz-est venni. A kérdés. Van értelme + 2x1 gigás RAM-nak, vagyis összesen 6 gigának, ha csak HD-ba játszom?
Mert a 2x2 gigás kit horrorisztikus áron van..
0
0
0
0
Kisprobegt avatar
Ezt tudom, tisztábban is vagyok vele. Erről is szól ez a teszt hogy a 4GB 1066 több pontot generál mint a 8GB 800. Ezért használtam 800-as konfigoknál is 1066-os RAM-ot. Viszont amit nem tudok, ez a szám pontosan mit jelent? Min változtat? A Processzor és a RAM között lévő kommunikáció sebességén? Vagy az egész rendszerén. Válaszért előre köszi 😀
0
0
0
0
Bronson avatar
ha a gyorsabb ramok mellé lassabbat teszel, akkor azok is azon a sebességen fognak menni....
0
0
0
0
Kisprobegt avatar
Sziasztok. A napokban a 4GB DDR2-es 1066 MHz-es RAM-ok mellé beraktam plusz egy 2GB-os 800MHz-es RAM-ot. Játszottam egy kis BF3-at és azt vettem észre, hogy csökkent a teljesítmény. Kevesebb fps, gyakoribb fps drop. Futtattam pár tesztet 3DMark (Demóval) és az állításom papíron is igazolódni látszik. Ezt szeretném meg osztani veletek.

Konfig:
Intel Core 2 Quad Q9400 2.6GHz
AMD Radeon HD 6850 1GB

RAM-ok amiket teszteltem:
Kingmax DDR2-1066MHz KLEE88F-B8 (2db)
Kingmax DDR2-800MHz KLDE88F-B8KB5 (2db)
Samsung DDR2-800MHz M378T5663QZ3

Az eredmények:
https://www.kephost.com/images/2014/09/14/Kepkivagasf453f.png

Mint látható a 4GB 1066Mhz-es konfig leverte az összes 800MHz-est. Én azon a véleményen vagyok most, hogy marad a gépemben a 4GB RAM. A 8GB RAM-ot még bele is raknám a gépbe, de sajnos a két 800 MHz-es Kingmax nem az enyém. A Samsung pedig lassítja a rendszert. Elméletben, gyakorlatban és papíron is. Tudom a különbségek nem észt vesztőek, de azért meglepőek.

Nektek mi a véleményetek? Lelassítanátok az egész rendszert plusz 2GB RAM-ért?
0
0
0
0
bukta2 avatar
Ezek belemennének a deszkámba ugye? mert van ott valami 1,65 Volt
Szal azt nem tudom mire írják :/ de remélem belemegy és akkor be is rendelném sztem a 2x4Gb-ot

[url]http://www.amazon.de/gp/product/B00A77202C/ref=s9_simh_gw_p147_d1_i1?pf_rd_m=A3JWKAKR8XB7XF&pf_rd_s=center-7&pf_rd_r=0K8D2VYTPAVSNXAE6RXC&pf_rd_t=101&pf_rd_p=455354247&pf_rd_i=301128#productDetails[/url]

És mit jelent az a 240 Polig? mert más memóriáknál látom oda van írva, ennek amit linkeltem nincs oda írva szóval nemtudom mi ez :_D kösz előre is! 😀
meg hallottam olyat hogy vmelyik ram nem kompatibilis intellel vagy amd vel ebből mi igaz?
0
0
0
0
DARK NET avatar
kaizinger : egyáltalán nem említette hogy ilyen programokhoz kellene a ram, valamint a gépe többi alkatrészéből sem erre lehet következtetni... ami meg a másik, egy kézen meg lehet számolni hány játék eszik 8GB felett jelenleg, hacsak nem vagy hardcore gamer, egy vagyont érő géppel. azzal a hardverrel meg főleg nem lehet olyan részletesség meg felbontás mellett játszani, hogy megkövetelné, szóval nem értem miért tartod indokoltnak...


Csak kérdeztem hogy a 4GB össze férne e a 8GB-val. Írtam azt is hogy aránylag friss a gépem, így a többi hardvert nem akarom cserélni egy darabig. Fejleszteni pedig fogok ha van rá lehetőség, így szóval csak a ram jön lehetőségbe most nálam. Írtam azt is, a ram után a procit, majd a VGA-t tervezem cserélni. Másik dolog. Jelenleg FIFA14,Mortal Kombat, DEad island, NFS Shift. amiken játszok, maxon megy a gépemen, szóval nincs miért cserélni VGA-t és procit. Nincs full HD monitorom, nekem meg teszi ez. Vagy 4GB-át vagy 8at veszek, a 4 mellé. Ez függ attól is hogy mennyi pénzem lesz.
0
0
0
0
Bronson avatar
kaizinger : egyáltalán nem említette hogy ilyen programokhoz kellene a ram, valamint a gépe többi alkatrészéből sem erre lehet következtetni... ami meg a másik, egy kézen meg lehet számolni hány játék eszik 8GB felett jelenleg, hacsak nem vagy hardcore gamer, egy vagyont érő géppel. azzal a hardverrel meg főleg nem lehet olyan részletesség meg felbontás mellett játszani, hogy megkövetelné, szóval nem értem miért tartod indokoltnak...
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció