Ramok különbsége

Szerző: Gamer7, 2009. March 20., téma
Fórum » Asztali PC
Én azt szeretném kérdezni hogy A 667MHZ-es ramok és A 800MHZ-es ramok között mennyi a különbség.
Vagy mennyi a sebesség növekedés 667MHZ-ről 800-ra.
Remélem nem baj ogy új témát nyitottam XD:P:-/
Hozzászólások: 870
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
kaizinger avatar
miért lenne felesleges?
Sony vegas,Photoshop,3dMax, hamar bezabálja!
És sosem árt játékoknál sem ha van mihez hozzá nyúlnia!
0
0
0
0
Bronson avatar
teljesen jó lesz a HyperX...
0
0
0
0
bukta2 avatar
üdv, megszabadulnék a jelenlegi 2x2 gb kingston-omtól és felváltaná 2db HyperX 1600-as 4gb-os esetleg tudtok mondani 1600-asba valami jobbat vagy teljesen jó a HyperX-is? a deszkám 1600-ast bír csak szóval csak is 1600-asok jöhetnek szóba a mostaniak csak 1333-asok, természetesen DDR3- és csak 2x4gb jöhet szóba mert 8gb ot tud a deszka ja és a fogyasztásnak köze van a nagyobb sebességhez? pl most ha beleteszem majd a 8gb-ot 1600Mhz-esen akkor nőni fog a fogyasztás nem? :/
0
0
0
0
Bronson avatar
mégis milyen hardvereket veszel? csak mert ha nem valami igazán bivaly gép lesz, akkor még mindig felesleges a 12 GB ram... de te tudod...
0
0
0
0
DARK NET avatar
Akarom majd idővel, de így ha ezt veszem bele elsőnek, nem kéne semmit se kivennem belőle amit nem rég vettem bele. Ram után, a procit cserélném le egy 4 magosra, majd egy komolyabb használt vga-t akarok. A karit most vettem nem rég, ahhoz még nem akarok nyúlni. A proci kb. féléve van meg azt cserélném le jobbra.
0
0
0
0
Bronson avatar
Felesleges annyi ram a gépedbe... miért nem a többi hardvert fejleszted?
0
0
0
0
DARK NET avatar
Ha a mostani 4GB-os Ramom mellé, beraknák egy 8GB-os ramot, az nem lenne baj?
12GB ram jobban vonz mint a 8GB. Meg így gondolom a 12GB-val egy darabig el lennék. 😀
1600mhz Kingstone ramot vennék bele, így gondolom menni kéne rendesen ha mind a 2 1600mhz-en fut. Csak sima 1600mhz 8GB-os ramot vennék kingstone-ba. A mostani 4GB-os is csak sima, semmi HYPERX nincs. Sima zöld ram csak, a 8GB-os csak sima zöld lenne....
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Mi a különbség a két ram között?
Kingston KVR1333D3n9 4g
Kingston KVR1333d3n9 4g SP
Az az SP mit jelent? Működne az alaplapomban dual chanelben? (ASUS F1A55 V2)
0
0
0
0
kaizinger avatar
Gubanc nem lesz ha veszel egy más fajta ramot!
A gond csak az lesz hogy hiába veszel hiper szuper ramot mindig a gyengébb ram óra jelekre időzitésekre fog átállni!
Ergo elvesziti az értelmét a jobb ram!
0
0
0
0
Bronson avatar
DARK NET : csak a legújabb játékok fullHD-n ultra beállításokkal olyan falánkok hogy szükség van a 8GB-ra, sőt többre néha... gondolok itt a cod ghosts-ra, BF4, Watch Dogs, satöbbi... ha nem tervezel hardcore gamelést akkor egy ideig elleszel a 4GB-al is. a második kérdésre válaszolva, ha az órajelek és az időzítések azonosak nem kellene hogy legyen semmilyen gubanc, noha mindig ajánlatosabb azonos ramokat használni...
0
0
0
0
DARK NET avatar
Sziasztok!

1. Kérdésem

Mennyire van szükség a 8 GB ramra? 4 GB ramom van(egybe), 64-bites WIN 7 Ultimate van a gépemen. 2009-2013-as játékokkal játszok. Monitorom LCD 18,5 1280x720p. Szóval nem tervezek semmit FULL HD be nyomni(meg teszi nekem ez a monitor is).

2. Kérdésem.

Ha van egy sima 4GB 1600mhz Kingstone ramom, az össze fér egy 4GB 1600mhz HyperX Kingstone rammal? (Gondolok itt a HyperX-ra)
0
0
0
0
lasrevin avatar
Lehet hogy már elhangzott, de azt szeretném kérdezni: Megéri-e DDR2-se ramot venni, mert csak azt tudok, és ha vennék(4GB-on gondolkodok) kompatibilis lenne-e a régi 2GB-ossal?
(Az alaplapon csak 2 db hely van a RAM-nak)
0
0
0
0
PC GAMER avatar
mennyire fontos a Dram TRFC
Tudtommal mellekes,de te manualisan is ki tudod egyenliteni(be tudod allitani a BIOSban)....
0
0
0
0
Bronson avatar
Üdv! egy különböző márkájú de azonos időzítésekkel és órajelekkel rendelkező(1333mhz) DDR3 ramoknál mennyire fontos a Dram TRFC, okozhat e esetleg problémát? az egyetlen különbség amit észrevettem a két ram között az ennek az értéke volt. az egyiknél 160,000 ns a másiknál pedig 300,000 ns...
0
0
0
0
ambatenator avatar
Nincs gond szerencsére. Az UEFI-ben beállítottam az xmp-t, de semmi változás. (Ja, tuningolni nem fogok.) Az Aida64 azt is írja az 1,65V mellett zárójelben, hogy Modulfeszültség: 1,20V.
0
0
0
0
srii avatar
ambatenator: ha van rajt xmp akkor kompatibilis kell,hogy legyen az intel procival!
gondolom csak azért írták mivel 1.65v mennek, ami ugye intel esetében 1.5v kell legyen.
Az meg kizártnak tartom ,hogy xmp profilban mennek a romok és akkor is 1.65V -on mennének a ramjaid.
Ha nem vettél észre képkifagyást, egyéb furcsaságot akkor nem lesz baj , hisz tuning sem játszik, menni fog vele.
0
0
0
0
PC GAMER avatar
Igen,szerintem jo valasztas!
0
0
0
0
ambatenator avatar
Sziasztok!

ASRock B85M Pro4 alaplapomon és i5-4670 procim mellett egy Kingston HyperX KHX1600C9D3/4G memóriám van. Az lenne a kérdésem, hogy jó választás volt nekem ez a memória a proci mellé, mert XMP-ben 1,65 V-on megy (az AIDA64 szerint). Az alaplap memóriatámogatási listában szerepel ez a típus, de egy másik fórumon azt írták nem Intel kompatibilis.
0
0
0
0
SCoreblack avatar
Szia meg kell nézni támogatja a lapod ill a ramod az xmp-t ha igen biosban beállítod,vagy
Easy tune-ban nekem itt is lehet.

Meg is kérdeztem hogy garanciavesztést okoz-e az xmp bekapcsolása ha írva van hogy támogatja és azt felelték nem.

Egyszerűbb lenne ha beírnád a géped adatait,hátha több segítséget kapnál bármihez.

https://kepfeltoltes.hu/140405/srii_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


"Sebesség és időzítés:
A ram gyártók próbálják ránk erőltetni a minél gyorsabb ramokat, de ez az esetek 70-80%-ban teljesen feleslegesek, mi több ahogy az lentebb is látható a gyorsabb néha valójában lassabb.
A sebesség csak akkor fontos, hogyha használjuk az APU-ba épített IGP-t (ez esetben a rendszermemória egy része lesz a grafikus mag memóriája) vagy ha nagyméretű képekkel dolgozunk, renderelés/tömörítés. A memória tesztprogramok nem adnak valós képet a mindennapi használatról, mert azok mesterségesen generálnak memória-sávszélesség limitet. Adott ram modul benchmark pontszámát lényegesen befolyásolja a processzor számítási kapacitása, a memória és a vezérlő közti kommunikációs sávszélessége az időzítések valamint egyes eltérő "családú" processzorok vezérlőjének fejlettsége is.
Időzítések terén minél alacsonyabbak az értékek, annál gyorsabban hajtódnak végre az adott utasítások. Az újabb rendszerek teljesítményére kisebb a hatása mint a régebbi (ddr2) rendszerek esetében. Érdemes megjegyezni azt is, hogy ha a CommandRate 1T helyett 2T-re álllítjuk magasabb órajelet és szűkebb időzítést érhetünk el ami jobb hatással van az összteljesítményre mint amennyit a mgagasabb CR értékkel veszítenénk.
Fontos, hogy a játékok futtatásához dedikált vga-val bőven elég 1333MHz-es CL7-es vagy 1600MHz-es CL8-as időzítésű ramot vennünk. Végezetül jöjjön pár teszt eredmény:
DDR3-1066 CL6: 11,22 ns ciklusidő
DDR3-1066 CL7: 13,1 ns ciklusidő
DDR3-1333 CL5: 7,5 ns ciklusidő
DDR3-1333 CL6: 9,0 ns ciklusidő
DDR3-1333 CL7: 10,5 ns ciklusidő
DDR3-1600 CL6: 7,5 ns ciklusidő
DDR3-1600 CL7: 8,75 ns ciklusidő
DDR3-1600 CL8: 10,0 ns ciklusidő
DDR3-1866 CL6: 6,42 ns ciklusidő
DDR3-1866 CL7: 7,49 ns ciklusidő
DDR3-1866 CL8: 8,56 ns ciklusidő
DDR3-2000 CL7: 7,00 ns ciklusidő
DDR3-2000 CL8: 8,00 ns ciklusidő
DDR3-2000 CL9: 9,00 ns ciklusidő
A sebesség megválasztásánál ügyeljünk arra, hogy a rendszerünkben található memóriavezérlő mekkora sebességet támogat maximálisan (pl Sandy Bridge: 1333MHz, Ivy Bridge: 1600MHz, az újabb AMD APU-k esetében 1866MHz). Természetesen többnyire van lehetőség a ramok magasabb órajelen való járatására mint amennyit alapból maximálisan biztosít a memóriavezérlőnk. Erről érdemes tájékozódni az alaplapuk gyártójánál, továbbá vegyük figyelembe, hogy a tuningra nincs garancia. Ugyanakkor vegyük figyelembe, hogy az adott platform által támogatott maximális ram sebességnél gyorsabb ram-ok használata valós felhasználás során nem, vagy csak elhanyagolható gyorsulást eredményez (kivétel pl tömörítés).
Fontos tudni, hogy nem gyártanak külön pl 1600-as meg 1866-os chippeket, hanem tesztelés után, amelyik bírja az 1866MHz-et az akként adják el ami nem bírja azt 1600-asként. Ezt befolyásolják a piaci igények és a gyártói kihozatal minősége (ami napjainkban ddr3 fronton már igen-igen jó). Ennek fényében általánosságban elmondható, hogy - példánknál maradva - az 1600-as ramok gond nélkül mennek 1866MHz-en is, többnyire feszültségemelés nélkül is, de nyilván erre nincs semmi nemű garancia."
[LINK]
0
0
0
0
Bronson avatar
játékok alatt nem lenne nagyon észrevehető különbség...
0
0
0
0
srii avatar
Sziasztok!
Remélhetőleg vannak itt ram tulajok akik megmondják a tutit számomra.
Van egy Patriot Viper Red Venom 2x4 Gb 1600MHz DDR3 kittem
Le szeretném cserélni olyan ramra, ami nagyobb MHz üzemel 2000 vagy 2133 CL9 időzítéssel Intel procihoz.
Van pár választék, de sajna az xmp nél intel esetén visszaveszi a frekvenciát nem? tehát egy 2133MHz működő ram 1.65V megy ha én átállítom xmp re, hogy ne nyírja ki a memovezérlőt a prociba akkor már nem 2133Mhz megy igaz?
Igen igen intel 1.5V de nem lesz baj ..én nem kockáztatok ezzel nem 20k proci mellé lenne...
Lenne értelme váltani? ( fő szempont játék hosszabb távlat, heti egy -két videó konvertálás)
Azért is gondolkodom ezen a lépésen mert probálom a legjobbat kihozni ha már megveszem megvettem...de szerintem a ddr4 nél sem lesz játékoknál nagy előny sőt semmi..
0
0
0
0
Dani46 avatar
Nekem alapból nem szimpi ez a mutyikolás,más márkák,más memória mérettel,más freki,időzítés is biztos egyforma😃valószínűleg egy kiegyensúlyozott gép lesz😃
0
0
0
0
Puffin avatar
már írtam korábban hogy nem lesz gond
0
0
0
0
bassus16 avatar
Ha olcsón betudod szerezni akkor nyugodtan tedd bele.Nekem jelenleg van benne 1db 1066MHz-ez Kingstone ram és egy 1333MHz-es Kingmax.Eredetileg 1066MHz-en megy mind a kettő de a BIOS-ban én engedélyeztem az 1333MHz-et elvileg most azon mennek aztán a fene tudja.
0
0
0
0
Bronson avatar
Ha meg ingyen kapod akkor add el és vegyél olyan dolgokat amik érdembeli előrelépést jelentenének... te dolgod én is biztos inkább beledobnák egy SSD-t a ram helyett...
0
0
0
0
bassus16 avatar
Lefog menni a memória ára ugyan ez volt 1 éve a HDD-vel,hogy 500gb-os volt 23.000ft most meg ugyan ennyiért 2tb-osat kapsz.Szerintem fogadd meg Gabbo7 tanácsát nem beszél a levegőbe az ssd-t jobban észreveszed mint a 8gb ram és a 12gb ram közti különbséget.
0
0
0
0
Gaboo7 avatar
A memória ára folyamatosan ingadozik, az hogy csak drágább lesz elég merész kijelentés... Néhány hónapja az egekben vannak a memória árak (hála a Samsung-nak) érdemes most várni a vásárlással ha nem életbevágó.

Zambezi: Ha mindenféleképp memóriát akarsz venni akkor a mostani 4GB-s modul mellé vegyél egy ugyanolyat, az így megtakarított pénzből pedig vegyél egy 60GB-s SSD-t. Annak lesz is értelme nem úgy mint a 12GB memóriának...
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
nem pénzkidobás mert drága a ram és tuti, hogy csak drágább lesz. Ha nem gond neki akkor vegyen. Nem baj ha több van belőle.
0
0
0
0
PC GAMER avatar
Egyenlore penz kihajitas az ablakon,hiszem 1 jatek sem igenyli az ilyen nagy mertekben a memoriat,eltekintve 1-2 veszmadar gepigeny pletykatol!
0
0
0
0
Dani46 avatar
erősebb nem lesz tőle,ezér értelmetlen!
0
0
0
0
Bronson avatar
Leírtam hogy kíváncsiságból kérdezem... talán nem szabad? ne haragudj ha érdekel, miért kell valakinek 12 GB ram... 😜
0
0
0
0
Bronson avatar
Zambezi : miért van szükséged ennyi ram-ra, mihez kell? csak úgy kíváncsiságból kérdezem... 😀
0
0
0
0
Puffin avatar
nem lesz baja csak 1333MHz-en fog menni mind
0
0
0
0
Megaisten avatar
Azt jelenti, hogy milyengyorsan bányássza elő az adatokat a modulból. Minél kisebb annál jobb.
0
0
0
0
gabee97 avatar
mit jelent az időzítés? 😃
0
0
0
0
Megaisten avatar
Nincs.max idözités.CL9-CL10...stb Csak 1866Mhz -és a felett érdemes.
0
0
0
0
gabee97 avatar
Valamilyen különbség van az 1333 és 1600 Mhz-s RAM-ok között?Játékra szeretném de megéri a plussz pénzt az 1600 Mhz-s?
0
0
0
0
Megaisten avatar
Jó kis ram.😃 DDR3 modernebb,kisebb feszültségen megy,ezáltal kevesebbet fogyaszt,nagyobb órajelen jár,viszont legtöbbször magasabb az időzítése. (DDR2 drágább sokkal. 1300.Mhz.ig Van 1600.Mhz is de az már márka függö.) DDR3. 3100.Mhz. is van.😆
0
0
0
0
PoPet avatar
Más a foglalat, illetve a frekvencia. DDR 2 max 800Mhz DDR3 nem is tudom.. 2000 fölött valahol.
0
0
0
0
no avatar
Amúgy arra én is kváncsi lennék hogy egy Ddr3-as meg egy 2-es ram között mennyi, s mi a különbség.amúgy ezt a ramot jónak találjátok?
http://www.***/DDR3_memoria/Geil_PC10660_1333MHz_4GB_Evo_Veloce_CL9_DDR3_memoriamodul-p344877.html
0
0
0
0
zolko666 avatar
Megnéztem, tényleg ddr2-es a 800-as 😕 Nem baj akkor elég lesz az a 8Gb 😀
Köszi 😀
0
0
0
0
PoPet avatar
Szerintem be sem mennének egymás mellé, mert a 800Mhz az DDr2, az 1600Mhz meg már biztos, hogy DDR3, de ha ilyen eset van, hogy az egyik gyengébb a másiknál, akkor vagy azt csinálja, a gép, hogy előbb a gyorsabba pakol, vagy lebutul a gyorsabb a lassabbhoz.
0
0
0
0
zolko666 avatar
Sziasztok! Ha van egy 800MHz-es és egy 1600MHZ-es kártyám azokat betehetem egymás mellé? vagy ütni fogják egymást?
0
0
0
0
vkristof01 avatar
Sziasztok, működhet az a két (két-két) modul együtt? (bocsa széles képért, nem volt kedvem megvágni)
https://kepfeltoltes.hu/130920/ram_www.kepfeltoltes.hu_.png

misidbssj: Jól vannak beállítva az időzítések? Annak 1866-on 9-11-9-27-en kéne mennie. single-ben is jó kell, hogy legyen.
0
0
0
0
misidbssj avatar
Sziasztok. Az szeretném kérdezni, hogy nem tudtok-e valami megoldást arra, hogy az Asus M5A97PRO alaplapom miért nem tudja kihajtani a Kingston HyperX 1866mh-es ramomat(KHX1866C9D3/4G)? Ezelőtt a ram előtt volt nálam 2x AMD 1866os ram, az viszont simán ment még 1900mhz-en is. Lehetséges, hogy azért nem megy mivel csak single chanelbe megy? Ja,Phenom II x6 1090t processzorom van.
0
0
0
0
Bronson avatar
pitbull87:nem kell újrarakni a gépet ha ramot cserélsz,ez biztos.(Most elsősorban nem arra gondolok amikor bővítesz 3 giga fölé de még nem 64 bites a rendszered,mert akkor nem árt ha ki is akarod használni...)először azt gondoltam hogy nem azonos mhz-en működnek,de látom mindkettő 1600...szerintem az időzítéseket változtasd,lehet voltot is kell emelned.A hivatalos oldalakon úgy néztem nem azonos a Kingston gyári időzítésével,esetleg hívj el valaki aki jobban vágja a témát.Velem is voltak hasonló gondok amikor a ramot húztam kicsit,de sikerült úgy belőnöm h stabilan maradt a jobb performansz,viszont bele kellett mászni a biosba.Esetleg próbáld megváltoztatni a kiosztást az alaplapon hátha segít.Néha ilyen hülyeségeken műlik a siker 😂
0
0
0
0
pitbull87 avatar
Sziasztok remélem jó helyre írok más ramos témát nem nagyon láttam . Van egy G.Skill RipjawsX F3-12800CL9D-8GBXL ram kitem a Battlefield 3 Multi miatt vettem, de folyamatosan megfagy miatta a játék megvan a régi ramom is Kingston Hyperx CL9 KIT KHX1600C9D3K2/4GX ezzel tökéletesen működik . Mit tudnék állítani hogy ne fagyjon le folyamatosan a játék ? Egyébként memtest és az aidában lévő memória teszt nem jelzett hibát ,de viszont random kék halálozik a gép. Jó lenne már ha valaki tudna megoldást rá nem szeretném eladni most vettem. Az számíthat hogy csere után nem volt még ujra rakva a gép ?
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció