Mit gondolsz a DirectX 12-ről?

Szerző: getcarter, 2015. March 26., téma
Fórum » Szoftver
A DirectX 12 és ami mögötte van.
Hozzászólások: 137
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Kehbya avatar
Vagánykodás... helyben vagyunk...
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Akkor nekem a "gyenge" I7 5820k ami 12 szálas és a GTX 980 Ti sc+ ezek szerint egész jól fog muzsikálni! 😜
0
0
0
0
Arnybiro avatar
winrar vegyél egy gyenge procit, problem solved 😆
0
0
0
0
proStarxd avatar
Könnyen tehetsz róla. 😆
0
0
0
0
winrar avatar
De én nem érek vele semmit 😆
Erős proci és gyenge kártya, szóval én nem számítok sokra 😃
0
0
0
0
proStarxd avatar
"Jellemzően a gyengébb többmagos processzorral, de erősebb dedikált grafikus vezérlővel rendelkező gépek gyorsulnak a legtöbbet."

Na ez számomra nem rossz hír. 😃
0
0
0
0
winrar avatar
Majd lesz tesztprogram: [LINK]
[LINK]
Nálam dxdiag rendesen DX12-t ír és ez így van rendben: https://i.imgur.com/5j77I8s.png
0
0
0
0
Arnybiro avatar
Már milliószor le lett írva. Ha a kártyád támogatja akkor van, ha nem akkor vegyél új kártyát és lesz.
0
0
0
0
szmizyy avatar
Mikor lesz elérhető a dx12?😃
0
0
0
0
danee23 avatar
GTX 400-tól az azt jelenti hogy 460-astól mert az gtx. De a 450-es is 400-as kártya pedig az GTS meg a 440 430 420 is 400-as kártya és az is Fermi architektúra csak az meg GT.

Ha azt mondod hogy GTX400-tól az úgy helytelen.

Amúgy meg control panelben DX12őt ír fícsör level 11_0-val.

Mikor lesz rendes tesztprogram?
0
0
0
0
Kehbya avatar
9xx széria mind az, na és?
0
0
0
0
Zoli73 avatar
weber90: Ezt rosszul tudod! Az Nvidia Titan X is és a GTX 980 Ti is DX12-es.😉
0
0
0
0
Bukta avatar
Nekem még nem jött meg. Vagyis a GPU-Z szerint. Pedig 30-án szedtem le a legfrissebb NV drivert.
0
0
0
0
Liptik avatar
weber90: Már benne van a DX 12, nekem DX 12-öt ír. Tehát már megkapta biztos 29-én.
0
0
0
0
weber90 avatar
Jelenleg a piacon nincs dx12 kártya. Jelenlegi dx11-t bíró kártyák megkapják a Dx12 elvileg GTX400-tól! Régi gépembe GTX560 Ti van az is megkapta. De sokan mondják hogy nem kapták meg. Nvidia-sok fognak kiadni még egy driver hamarosan. Abba már a GTX400-tól mindenkinek működni fog! De lehet hogy Augusztus első heti nagy Windows 10 Update-ba is frissítik a dx12 API-t!
0
0
0
0
danee23 avatar
nekem gts 450-el d😆iag 11.2-őt ír, pedig elvileg dx12 kellene hogy legyen meg 353.62 driver is támogatja
0
0
0
0
lincoln_a_vandor avatar
gatya123:csak dx12 tamogatott jatekokkal fog az mukodni amit direkt ugy raknak majd ossze,meg lesz meg par jatek amibe belepatchelik majd
0
0
0
0
gatya123 avatar
win 10 alatt nem kéne mát összedolgozni az igp-nek a dedikált vga-val? mert nálam nem mükszik a dolog...
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Magyarul GTX 400-as szériától van DX12-es támogatás.
0
0
0
0
lincoln_a_vandor avatar
En igy olvastam legalabbis...nem 100%san de azert a kartyak java resze tamogatni fogja
lehet hogy nem azonnal lesz megvalositva es majd egy kis idobe telik de itt azt irjak...
In addition, NVIDIA will match Microsoft OS support for DX12. Over 70% of gaming PCs are now DX11 based. NVIDIA will support the DX12 API on all the DX11-class GPUs it has shipped; these belong to the Fermi, Kepler and Maxwell architectural families. With more than 50% market share (65% for discrete graphics) among DX11-based gaming systems, NVIDIA alone will provide game developers the majority of the potential installed base. - See more at: http://blogs.nvidia.com/blog/2014/03/20/directx-12/#.dpuf


[LINK]


DirectX12 promises far greater performance, similar to AMD’s API Mantle, thanks to a better threading model and far better battery life on mobile parts. For months, Nvidia and AMD have been saying their current DirectX11 cards would support DirectX12.

When reached by PCWorld, Nvidia officials said there was no change in their statements on GPUs that support DirectX 12.

AMD officials also said nothing had changed. “All GCN-based graphics cards from AMD are going to support DirectX12,” an official told PCWorld.


[LINK]
0
0
0
0
Arnybiro avatar
Caymane lentebb leírta hogy melyik szériától fölfelé támogatott a DX12.
0
0
0
0
Thomaz avatar
lincoln_a_vandor: butaság nem minden kártya támogatja a dx12-t! Hol olvastad?
0
0
0
0
Arnybiro avatar
lincoln_a_vandor vagy mégse! DX11-es kártyám van, és mégse támogatja DX12-t, csak 11.2-t.
0
0
0
0
lincoln_a_vandor avatar
A tamogatas tekintve ki lett jelentve, hogy minden DX11 kartya tamogatni fogja a DX12ot.
0
0
0
0
csuz-li avatar
Érdeeks info:
"Ashes of the Singularity DirectX 12-es eredményei függően az adott konfigurációtól 85-300%-kal jobbak a DirectX 11-es értékekhez viszonyítva. Jellemzően a gyengébb többmagos processzorral, de erősebb dedikált grafikus vezérlővel rendelkező gépek gyorsulnak a legtöbbet."
Cikk: [LINK]
0
0
0
0
Arnybiro avatar
Lényegében "rárakod" mert hiába támogatja a videókártya, ha a rendszereden nincsen meg a szükséges háttér (tehát Direct X Runtime-ot nem telepítettél) akkor nem fog menni.
0
0
0
0
Bukta avatar
Ja. Én azt hittem, hogy rá lehet valahogy rakni. Már mint ahogy Caymane írta, hogy a 600-as szériától.
0
0
0
0
Underworld avatar
azt olvastam,hogy mindenki észre fog venni javulást dx12 miatt,meg azt is hogy minden kártyát támogat valamilyen szinten,max fps növekedés tapasztalahtunk (jah és már a win10 van fent!)
0
0
0
0
Arnybiro avatar
Ha nem támogatja a videókártyád akkor sehogy nem fog "rákerülni", még a kismanók se varázsolják rá. Megvan, hogy melyik videókártyák támogatják DX12-t, ha az megvan akkor runtime-ot telepíted és kész is.
0
0
0
0
Bukta avatar
Én annyira nem értek ehez. Hogy kerülhet dx12 a gépemre? Letöltés és telepítés? Nekem a gpu-z még 11-et ír.
0
0
0
0
no avatar
Vass Gabor: az AMD a HD 7000-es szériától, az nVidia pedig a 600-as szériától támogatja a dx12-t.
0
0
0
0
Arnybiro avatar
Olyat ami támogatja. Mást mit mondjuk? Nézz utána a gyártó oldalán, hogy mely kártyáik támogatják és olyat vegyél.
0
0
0
0
no avatar
Nekem milyen vga-t kéne vennem hozzá?
0
0
0
0
danee23 avatar
BenjaminHun amiket leírtál már tudjuk. És hiába elérhető, ha nincs még DX12es szoftver amin tesztelni lehetne. És igen azok a kártyák amik nem támogatják teljessen leginkább teljesítményben térnek majd el azoktól amik viszont igen. Nem konkrétan arról van szó hogy valamit nem tud megjeleníteni inkább arról hogy milyen hatékonysággal.
0
0
0
0
csuz-li avatar
Benjaminhun: A dx11,1 és dx 12,2 sem támogatta "teljesen" a legtöbb nvidia kártya, mégsem tűnt fel ez senkinek, mert a játékélményben nem nagyon érződött, szóval ez nem olyan nagy gond.
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
DX12 Már elérhető de csak Win10-en! Mivel ez a Win10 sajátossága! És én úgy tudom ezek a VGA-k amik most vannak nem teljesen támogatják a DX12-t..
0
0
0
0
danee23 avatar
A Stardock elárulta mennyi gyorsulásra lehet számítani a DirectX 12-től

A vállalat augusztusban adja ki az Ashes of the Singularity című játék tesztprogrammal ellátott előzetesét.

Augusztus második felében már tudhatjuk mennyi gyorsulásra számíthatunk! Minél régebbi a kártya annál kevesebbre.
bence493 lehetséges ténleg támogatja 11.2-t a kártyád, mégiscsak az az egyik legerősebb azok a radeonok közül amik nem dx 12esek, nem?
0
0
0
0
prismateech avatar
Mivel lesz az jobb, hogy ha kiírja a DX12-t ott az adatoknál?
0
0
0
0
Underworld avatar
Mikor lesz elérhető a dx12? vagy mikor lehet észrevételeket venni?

Meg azt nem értem,mert ugye a vgam dx 11et támogat és dx diag meg dx 11.2őt érzékel...ez hogy lehet?😃
0
0
0
0
gatya123 avatar
a diag 12-t mutat, meg az aida is a számítógép összegzésnél, de szerintem ez csak a szoftveres támogatás. Ezmán svindli lessz...
https://kepfeltoltes.hu/150730/69792584012_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
0
0
0
0
Arnybiro avatar
Én D😆iaggal néztem meg és nálam DX11.1-et támogat. GTX970 erősebb mint az én HD6670-en, úgyhogy ott aida-val van gond. Nézd meg D😆iaggal.
0
0
0
0
gatya123 avatar
GTX 970 elméletileg full DX 12 támogatással jött ki, a legújabb aida szerint mégis csak 11.1-et tud. Ez most miez? Az nvidia megint cseleskedik?
https://kepfeltoltes.hu/150730/1072376855N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.png
0
0
0
0
danee23 avatar
chrono02 viszont fontos hogy az apukban a HD7000, 8000 nem kap támogatást

Na de most akkor a grforce 400as széria is támogatja?? o.O
0
0
0
0
csuz-li avatar
chrono02: Igen, csal a GCN-re van a támogatás, de még azon belül is van különbség a három generáció között.
0
0
0
0
Arnybiro avatar
AMD ha jól emlékszem a HD7000-es szériától fölfelé már valamennyi támogatást ad, alatta viszont semmi.
0
0
0
0
csuz-li avatar
Elvileg azok a kártyák, amik támogatják dx11-et, támogatják a dx12-t i, csak architektúrától függően korlátos ez a támogatás. Például a bekötési modellt teljesen csak az AMD GCN-je támogatja. Az nvidia Maxwell és Kepler "kicsit" korlátosan, a Fermi meg nagyon korlátosan. De szinte minden funkciónál vannak megkötések a jelenlegi architektúrák mellett. Van amit csak az Nvidia tud korlátlanul támogatni a Maxwell V2 architektúrával, a többi meg csak korlátosan.
0
0
0
0
Thomaz avatar
a tiéd maximum DX10-et
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció