Mit gondolsz a DirectX 12-ről?

Szerző: getcarter, 2015. March 26., téma
Fórum » Szoftver
A DirectX 12 és ami mögötte van.
Hozzászólások: 137
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
X9K338DA avatar
A véleményem az róla, hogy nem nagyon szeretem. Platformfüggetlen open source grafikus API-k használatát sokkal előnyösebbnek gondolnám.
0
0
0
0
💬 3
Andor1997 avatar
@X9K338DA: Ha a Vulkan kicsit elterjedtebb lenne lehet az is jobb lenne! 😃
0
0
0
0
X9K338DA avatar
@Andor1997: A Vulkan már most is nagyon jó. A probléma az, hogy a Microsoft, ami a konzolpiac harmadát és a PC piac 85%-át uralja mindent megtesz, hogy a játékipart az ökoszisztémájához láncolja. Például nem rég felvásárolták a Zenimaxot, aminek a keze alá tartozik (a Bethesda, akinek a keze alá tartozik) az id Software. Az id Software pedig mindig nagy hangsúlyt fektetett az OpenGL és a Vulkan használatára. Kíváncsi vagyok, hogy a Microsoft nyomására nem "döntenek"-e majd úgy, hogy dobják a platformfüggetlen API-kat és minden DirectX only lesz.

Hasonlóképp az InXile felvásárlás, szintém a Microsoft által. Az InXile natív Linux portot jelentetett meg szinte az összes játékából (Wasteland 2-3, Bard's Tale 4, Torment). Kíváncsi leszek, a Microsoft hagyja-e nekik, hogy ezt folytassák.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@X9K338DA: Na igen, ez igaz sajnos 😞
0
0
0
0
no avatar
Hali, DX12 van a gépemen.. az hogy van egyébként mikor letöltök egy játékot akár steamen is mindig írja hogy DirectX telepítése?? Ilyenkor mindig letölti újra vagy hogyan van ez most?
0
0
0
0
💬 1
Andor1997 avatar
@Blade890: Vagy igen, vagy nem.....általánosságban elvileg a telepítés nem fut le, ha érzékeli, hogy minden a legfrissebb!
0
0
0
0
Superman79 avatar
Hey.
Ha veszek egy dx 12 vga-t, akkor azt át lehet állítani dx 11-re??? Egyáltalán érdemes át állítani???
0
0
0
0
💬 2
vyne avatar
@Superman79: Nem kell allitgatni semmit. Vannak jatekok amikben van dx11 es dx12 is, ott jatekon belul kivalasztod, melyiket szeretned hasznalni. Nekem mar evek ota a 12-es a jobb barmelyik jatekot is nezem.
0
0
0
0
Omis avatar
eszméletlen szép😃
olyan mint palvinka segge😃

nem is próbáltam még😃😃😃😃
0
0
0
0
csuz-li avatar
Érdekes cikk, ami mellesleg némi magyarázatot ad arra is, hogy miért is nem sikerültek az új DX12-es játékok [LINK]
0
0
0
0
no avatar
sziasztok asus r9 280x es kari támogatja a dx 12 öt ???
0
0
0
0
csuz-li avatar
Még egy darabig nem is lesz. Teljesen új megközelítést követel a fejlesztőktől. Amíg nem lesznek olyan motorok, amik kifejezetten a dx12-re vannak kihegyezve és ki nem tanulják a programozók a működését, (és az Nvidia nem csinál olyan kártyákat, amik ténylegesen tudják a főbb erőforrás-kezelési változásokat kihasználni), addig csak dx11-es szintű feature-ök lesznek benne.
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
játékokban egyenlőre nincs sok + hatása
0
0
0
0
boberusz75 avatar
Én kipróbáltam a dx12-őt..Kicsit teszteltem a gépem.ashes of the singularity játékkal.Kipróbáltam benchmark alatt dx 11-el és dx 12-vel.A gépem 11 alatt 35-40 fps környékén teljesített.Dx 12-vel 65-75 fps.Néhol 80 és 85 fps. Mindez max beállítással. Ezek után KIVÁNCSIAN VÁROM A DX12 JÁTÉKOKAT😀
0
0
0
0
Norbi203 avatar
A programot lelehet tölteni?
0
0
0
0
DDarkness avatar
Gyááá tényleg el is felejtettem hogy teljesen ugyan az a kártyád van mint nekem 😃 😆
0
0
0
0
csuz-li avatar
Kénytelen. Ráadásul nem hiába piacvezető. Nem, mintha nekem nem AMD kártyám lenne...
0
0
0
0
DDarkness avatar
Az NVidia mindent megold 😃
0
0
0
0
csuz-li avatar
Zsoca: Attól még Spencernek valahol igaza van: jelenleg csak annyi tudható, hogy vagy igen, vagy nem. Ugyan már van játékmotor alatt dx12 és tesztelték is, de azt érdemes fenntartással kezelni, mert irreális különbséget mutat az AMD és az Nvidia kártyák között. Persze még senki nem csinálta meg ténylegesen a dx12-es drivereket, ami az Nvidiának fontosabb, mert neki hardveresen kevesebb dolog van támogatva, mint az AMD-nél. És ezt az Nvidia meg fogja oldani egy specifikus driverrel, ebben szinte biztos vagyok.
0
0
0
0
DDarkness avatar
De legalább már 1-el kevesebb 😆 😃
0
0
0
0
csuz-li avatar
zsoca1199: Attól még a többi ok áll... 😀
0
0
0
0
Funes avatar
Csuzli
Grat szépen körül írtad a vagy igen vagy nem választ ! 😀
Szerintem még maguk a fejlesztők sem tudják, hogy mi sül ki belőle, csak találgatnak. 😆
Ameddig nem kapunk egy erre specializálódott játékot, addig csak találgatni lehet, de még az se garancia a válaszra, mert idő kell, hogy a legjobb teljesítményt érjék el.
0
0
0
0
DDarkness avatar
Most nyáron úgyis veszek egy i7-4790K-t 😃
0
0
0
0
csuz-li avatar
Az elején szinte biztos, hogy nem. Ugyanis a dx12 komolyabb programozást és hardverismeretet igényel a fejlesztők részéről, mint az eddigi dx verziók, tehát még ezt is tanulni kell.
A másik, hogy ugyan a dx12 segít a gyengébb processzoron, de 6 magig skálázódik, neked meg négy szálas a processzorod, szóval, amit egyik oldalon nyersz, azt a másikon el is veszíted. Arra sem lehet számítani, hogy azzal szerzel nagy előnyt, hogy az AMD kártyák komolyabb szinten támogatják a dx12-t, mint az Nvidia, mert ez már a dx11.1 és 11.2 esetében is így van régóta, mégsem vesz ebből észere semmit a felhasználó, mert az Nvidia házon belül driverrel megoldja a virtualizációt, ami ugyan némi többletterhelést akaszt a VGA-ra, de van is mire támaszkodnia, mert a magok bírják a kiképzést.
0
0
0
0
Funes avatar
Hát mivel még egy épkézláb játék sem jött ki dx12-vel, ezt nehéz lenne megmondani ! 😀
0
0
0
0
DDarkness avatar
A DX12-es játékok jobban fognak nekem futni mint a 11-esek? 😀
0
0
0
0
gamerklub2 avatar
Nem baj hogy még nincs dx12 játék.Csak azért hiper ára van 300ezer😞.Ennyiért veszek egy gamer pct.
0
0
0
0
winrar avatar
Én nem a DX12 miatt váltottam Win10-re. Ezért is felesleges beszélni olyanokról is, hogy az AMD kártyák jobban támogatják a DX12-t, mint az Nvidia karik, mert mire tényleg lesznek DX12-es játékok, addigra az Nvidia is kijön egy olyan vga generációval, ami teljeskörűen támogatja a DX12-t.
0
0
0
0
Omis avatar
Akkor felesleges róla beszélgetni😃
0
0
0
0
winrar avatar
Nem tudom, előbb legyen egyáltalán DX12-es játék. Nem mostanában jön el, az biztos.
0
0
0
0
Omis avatar
mennyi az a jó pár?
0
0
0
0
winrar avatar
Jó pár év múlva már csak DX12-es játékok lesznek, szóval ha akarsz játszani velük, muszáj lesz váltani.
0
0
0
0
Omis avatar
annyival nem lesz jobb a dx 12 hogy rávegyen a win 10 feltelepítésére!
0
0
0
0
winrar avatar
Micro$oft üzletpolitika 😜
0
0
0
0
Omis avatar
fejlődik a technológia😃
bár az kicsit szar hogy 8.1 nem kapja meg a dx 12 verziót!
0
0
0
0
winrar avatar
Igen, mert GCN architektúrára épül.
0
0
0
0
no avatar
R9 270 megkaphatja a DX12 támogatást?
0
0
0
0
winrar avatar
ChrisTheGam3r: Amíg nem lesznek DX12-es játékok, addig semmi sem fog jobban menni csak a DX12 miatt.
Viszont a géped adatlapját elnézve Win7-ed van, vagyis gyorsabb lesz Win10-el a géped és pár játékban több fps-ed is lesz, de ez mind nem a DX12 miatt lesz, hiszen az nem lesz sehol sem használva.
0
0
0
0
ChrisTheGam3r avatar
Üdv!
Ha frissitek Win 10-re (mert ugyebár csak abban van dx12) akkor jobban mennek majd a játékok? Lehet hülyeséget kérdeztem, ne kövezzetek meg. Előre is köszi!
0
0
0
0
csuz-li avatar
NA egy érdekes cikk, ami részben a dx12-höz is kapcsolódik:
[LINK]
"Tier 2 és Tier 3 szint között, az alacsonyabb CPU overhead jelentheti azt, hogy az adott videokártya érezhetően gyengébb processzorral is kihajtható Tier 3 esetén, mint Tier 2 alatt. Ezt érdemes lesz majd kitesztelni, ha megjelennek az első DX12-es játékok, de nem valószínű, hogy valaki ettől még 100 ezres VGA-kat pakolgatna Celeronok mellé."
Magyarul az az ígéret, hogy gyengébb CPU elég a dx12 alá, azzal a feltétellel igaz, hogy ha Tier3-as támogatású a VGA.
0
0
0
0
toopa avatar
Igen, én is hasonlóra gondoltam. Ilyen szempontból nekem nagyon nem szimpatikus amit az Nv csinál. Őszintén szólva kicsit tartok a dx12-től. Látva hogy egyes "nagy" stúdiók mit engednek ki a kezük közül, mennyire csesznek a rendes pc-s port elkészítésére, valahogy nehezen akarom elhinni hogy majd vga architektúránként megcsinálják rendesen a kódot.
0
0
0
0
csuz-li avatar
toopa: Igen, ez várható volt az előzetesekből. Én ennek örülök az AMD kártyámmal, de azért ne feledjük, hogy ez csupán egy korai játék, ahol még a fejlesztők is csak tanulgatják a dx12 lehetőségeit, mert ez nagyobb váltás, mint a 10-11 közötti, vagy bármelyik előző, mivel itt más szemléletet is igényel a fejlesztés, mert ugye ez egy alacsony elérésű API, tehát a hardverhez is jobban kell érteni, mint eddig. Bár maga az architektúra sokat számít, de úgy gondolom, hogy ez az előny részben annak is köszönhető, hogy az AMD bővebb specifikációkat ad a fejlesztőknek, mint az Nvidia. Itt részben az Nvidia üzletpolitikája üt vissza és csak részben köszönhető a különbség, az egyébként tényleg modernebb GCN architektúrának.
0
0
0
0
toopa avatar
Itt található egy teszt, ami alapján már talán lehet némileg kalkulálni hogy mi várható:
[LINK]
Ahogy nézem, az AMD kártyák százalékosan jóval nagyobbat gyorsulnak dx12-ben dx11-hez képest fullHD-n mint az Nvidia termékek. 4k-n ráadásul az Nvidia kártyák inkább lassulnak.
(A benchmark fülnél külön ki kell választani a dx12-t is, mert alapból csak a dx11-es grafikonokat mutatja.)
0
0
0
0
showtekk avatar
Igen azt olvastam régebben, egy másik prohardveres tesztben, ott még csak találgattak, ez a mostani viszont jó nagyon, most már nagyjából értem a dolgokat, köszi! 😀

Viszont akkor a helyzet mégjobb mint vártam, mert sok esetben megkapja a 970 a TIER3at meg a plussz funkciókat is lévén, hogy Maxwell v2. 😀
0
0
0
0
csuz-li avatar
showtech: Igen a prohardveres a jelenlegi utolsó verzió és benne a táblázat, hogy egyes funkciókat hogyan támogatja a kártya.
0
0
0
0
winrar avatar
Pontosan nem tudom, de itt le van írva, hogy mit tud: [LINK]
0
0
0
0
showtekk avatar
Igen ezeket értettem nagyjából, csak pont arra lennék kiváncsi, hogy a GTX 970 vajon a TIER hányasat kapja 😀 Ha jól tudom egyenlőre úgy néz ki, hogy a 2eset kapja, de azt pontosan nem tudom, hogy a 2es és 3as teljesítményt nézve miben különbözik egymástól.
0
0
0
0
winrar avatar
Vagyis most már csak a játékkészítőket lehet szidni, ha optimalizálatlan lesz a játék 😆
0
0
0
0
csuz-li avatar
showtekk: Biztosat azért nehéz mondani. Jelenleg úgy néz ki, hogy a kártyák a dx12 különböző lehetőségeit TIER1-3 szinten támogatják. Ez azt jelenti, hogy TIER3 korlátlan, az 1-2 pedig különböző mértékben korlátos. Ezen túl van olyan funkció, amit natívan tudnak, ezek jó részt a GCN architektúrásak, másokat emulálva, vagy szoftveresen. Viszont az Nvidia a 11.1 és 12.2-t is "csak" részben emulálva, részben szoftveresen tudta, mégsem zavart ez senkit, nem látszott nagyon a kártyák működésében, tehát ez a mi szempontunkból mindegy, inkább a driver készítőinek fontos.
Az IGP-t meg úgy használja, hogy egyes számítási feladatokat az IGP-nek ad. Eddig ugye az IGP parlagon hevert, ha volt dedikált VGA. De ez csak egy lehetőség, amit a gyártók vagy kihasználnak, vagy nem. A lényege a dx12-nek, hogy a Mantle-hez hasonlóan, alacsony hozzáférésű, azaz a játékmotorra, pontosabban a játékot készítő programozóra van bízva, hogy milyen erőforrásokat használ.
0
0
0
0
winrar avatar
Ezt nem tudom, de én rendkívül boldog lennék, ha mondjuk dobna 10fps-t a HD4600 😃
0
0
0
0
showtekk avatar
És ezt az IGP használatot, hogy kell érteni pontosan? Illetve pl az én i7 4770em a beépített HD4600asával is profitál majd ebből? Meg az már régóta érdekel, hogy most a GTX 970es mennyire kapja meg a dx12 támogatást és ha nem teljesen akkor miféle korlátozásai lesznek (főleg játék terén) Erről tud valaki valamit? Olvasgattam sokat erről de eléggé homályosak az infok 😀
0
0
0
0
csuz-li avatar
winrar: Nyugi! a dx12 ki fogja tudni használni az IGP-t is, amivel meg én nem megyek semmire... 😃
0
0
0
0
danee23 avatar
Az a tesztprogram egy meg nem jelent játék fizetős alfája. És még az sem elérhető. De miért nincs már most valami ami nem fizetős?
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció