AMD Driverek

Szerző: PC GAMER, 2014. November 27., téma
Fórum » Szoftver
Ide kérném a problémákat és tapasztalatokat a drivrrekkel kapcsolatban!Kinek megy hibátlanul az uj driverek és kinek vannak gondjai vele?.
Hozzászólások: 603
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
no avatar
Egészségedre. Amúgy az AMD Catalyst Install Managerrel letudod törölni az összes AMD-s cuccot, aztán felrakod az újat. Kész.
0
0
0
0
iNeedVodka avatar
Ja sikeresen elqrtam vele vagy másfél órát, de legalább megvan a megoldás, nvidiát kell venni
0
0
0
0
Bronson avatar
fura... akkor valami szoftverhiba van nálad, használd a működő drivert és kész...
0
0
0
0
iNeedVodka avatar
Igen, driver sweeper után se működik
0
0
0
0
Bronson avatar
a legújabbal van csak gond ezek szerint?
0
0
0
0
iNeedVodka avatar
A vicc az benne hogy a 14.12es is és a 15.4es gond nélkül felmegy. De akkor kirpóbálom a driver sweepert.
0
0
0
0
Bronson avatar
driver sweeperrel szedd le az előző szemetét, ha maradt és clean install.
0
0
0
0
iNeedVodka avatar
Driver telepítés közben fekete képernyőzik és nem reagál. Újraindítás után meg az illesztőprogramot nem teszi fel Ez ügyben szeretnék segítséget kérni.
0
0
0
0
Gabor A pek avatar
Szerintem is hozott egy kis javulást a játékok alatt , és a képváltási sebesség amit 60 képkocka/mp-re bekapcsoltam mert kíváncsi voltam mire jó. Nálam 10 fokkal lejjebb ment a kártya hőfoka , azért az említésre méltó szerintem.
0
0
0
0
Omis avatar
Sőt végre valamivel jobb lett a játék élmény.
A listán ott van melyik játék teljesít jobban és tényleg.
0
0
0
0
no avatar
Nekem sem volt még eggyel sem problémám, csak úgy megjegyeztem. De ahogy chrono02 is mondta, azért nem mindenkinél működnek hibátlanul és ezzel csak az a baj, hogy a béták ugyebár sokszor egy-egy újabb-nagyobb játék teljesítményoptimalizálásáról szólnak.
0
0
0
0
Omis avatar
Szerintem sincs gond a béta driverekkel nekem 15.7 van fent és teljesen jó.
0
0
0
0
Arnybiro avatar
Hát akkor szerencséd volt. Én egyszer telepítettem Beta drivert, de azóta kösz szépen, soha többet. Amiket művel, hát annak nagyon örültem. Még az a játék is játszhatatlan lett ami a telepítés előtt simán ment.
0
0
0
0
prismateech avatar
Sose értettem, miért baj ha egy driver beta. Egyikben sem tapasztaltam rosszabb teljesítményt, mindegyik csak vagy ugyanolyan vagy jobb teljesítményt nyújtott, rosszabbat soha.
0
0
0
0
no avatar
Azért durva, hogy 212 (!) nap után kapunk nem béta drivert (14.12 ugyebár). Na mindegy én örülök neki azért 😃
0
0
0
0
Liptik avatar
Na a másik szobában a Plazma TV-re (Samsung) vetíttetem ki a képet a másik géppel és a Centerben "Digitális Síkképernyő tulajdonság" volt a VGA, úgyis hétfőn vagy vasárnap átpakolok, mert ablak csere lesz a szobámba és akkor ki próbálom, hogy megy-e.
0
0
0
0
Puffin avatar
Liptik: gondolom te is VGA kábellel kötötted össze a monitort a kártyával!
0
0
0
0
prismateech avatar
Ez szomorú, de egy VSR miatt nem fogok monitort újítani. 😞 Azért kiváncsi lettem volna úgy milyen. 😃 Akkor viszont lehet ezért nem működött nekem a registry-s megoldás se, mert VGA monitor. :/
0
0
0
0
Liptik avatar
A 7700 Series nincs ott, de mégis van olyan beállítás, de VSR nincs. 😆

piero86: nekem ez van:

https://www.kephost.com/images/2015/07/10/xyyccy.png

Plazma TV-n működik?
0
0
0
0
visor261 avatar
prisma nagy valószínűséggel igen mert rádugtam a tv-re és viszi a 2560x1440felbontást... szal új tv kell ami minimum dvis(legalábbis remélem mert a tvm hdmis)
és most megnézem milyen így a tw3 :3
0
0
0
0
csuz-li avatar
Nekem a VSR biztos nem kell. 270-em van, ami FHD monitor mellett így is rendesen le van terhelve. Engem inkább a FPS Control érdekel az újítások közül, bár csak kevés játék megy 60fps-nél jobban az újak közül, talán az egyetlen kivétel a GTA V, viszont régebbi játékoknál használhatónak tűnik.
0
0
0
0
csuz-li avatar
Pier86: Kösz! Később láttam, hogy három és nem kettő, csak ez az összecsukódó szövegmező elsőre bezavart.
0
0
0
0
visor261 avatar
prismateech-hez hasonlóan nekem is egy flatron w1934s monitorom van aminek csak egy d-sub bemenete van és dvi-ivel csatlakozik az r9 270xhez. És nekem se jelenik meg a lehetőség. Viszont mivel a 7xxx-ekkel is mennek, és a 15.7-hez kiadták ezt:
https://core0.staticworld.net/images/article/2015/07/amd-vsr-100595551-orig.png
ezért nem értem hogy mért nem működik az r9-el mikor a montor is támogatja a felbontást.
0
0
0
0
Puffin avatar
csuz-li: 3at tettem fel. MSAA nélkül van mind. Az első az alap Vsr nélkül.
0
0
0
0
prismateech avatar
Amúgy ez a VSR nem működik ha VGA-s monitorom van? Mert nekem olyan van (VGA-DVI-I átalakítóval) és nincsen VSR beállítás sehol.
0
0
0
0
csuz-li avatar
Luiboy: Kösz az infót!

Liptik: Kipróbálni lehet, depiero86-nak igaza van, illetve én is írtam, hogy biza vas is kell ehhez.

piero86: A két kép a VSR-t mutatja, jól gondolom? Ha igen, akkor tényleg szebb.
0
0
0
0
Manyik75 avatar
Battlefield 3 játszottam meg az asztalt vettem 2560x1440-be és tényleg szebb, ( mondjuk az asztalnál már túl picik a betűk) a játékban is "többet" látok (kevesebb is az FPS) kipróbálni jó volt hogy mien lenne egy 2K-s monitor.
Visszaállítottam a FullHD-t (nekem elég) de a "Képváltási sebesség" bekapcsolva hagytam az jó dolog így FullHD-ben a Battlefield 3 Ultra grafikán olyan 75-80%-on megy a VGA
0
0
0
0
Liptik avatar
És az hol van?
És ha mégis bírja? 😆 Csodák történek.
0
0
0
0
Puffin avatar
Liptik: HD7750-el ne kapcsold be mert nem bírja a kártya! Amúgy itt:
https://kepfeltoltes.hu/150710/VSR_www.kepfeltoltes.hu_.png

csuz-li:
1080p
https://kepfeltoltes.hu/150710/bf4_150710_1244452_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

1440p
https://kepfeltoltes.hu/150710/bf4_150710_1245091_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

1800p
https://kepfeltoltes.hu/150710/bf4_150710_1301242_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
0
0
0
0
csuz-li avatar
Liptik:
Hivatalosan a 200-as, 300-as és Fury sorozattal működik, de mint Luiboy tapasztalata is mutatja, ennél régebbi VGA-val is megy. Piero86 leírta, hogy a "Digitális Síkképernyő tulajdonságainál tudod engedélyezni!". Én személyesen meg még nem néztem.
0
0
0
0
Liptik avatar
Hogy kell bekapcsolni azt a VSR-t? Vagy mit? HD7750-nel működik?
0
0
0
0
csuz-li avatar
Luiboy: És mit látsz? Tényleg szebb a kép, vagy parasztvakítás a marketingesek részéről?
0
0
0
0
Manyik75 avatar
A VSR nálam is működik 😀 (HD7970)
0
0
0
0
csuz-li avatar
Az FPS contoroll hasonló, mint a Vsync. Ha a monitorod 60 Hz-en frissül, semmi értelme 60-nál több képkockát kiszámoltatni másodpercenként a VGA-val, mert nem jelenik meg. Tehát hiába van egy játékban mondjuk 100fps-ed, csak 60 jelenik meg a monitoron, a többi elveszik, tehát 40 képkockát feleslegesen számolt ki a VGA. Ezzel akkor is a monitorodhoz tudod igazítani a VGA működését, ha a Vsync-et a játék nem támogatja, vagy nem olyan módon, amilyet a monitorod megkövetelne. pl., ha 75hz-esa a monitor, akkor beállíthatod, hogy 75fps-ed legyen maximum.
A CrossFire két AMD kártya összekötése. Olyan, mint az NVidiánál az SLI.
0
0
0
0
Liptik avatar
És mi az a FPS Control az a "Képváltási sebesség"?
A CrossFire az 2 kártya összekötése?
0
0
0
0
csuz-li avatar
Liptik: Nagyon leegyszerűsítve, ha van egy HD felbontású monitorod, meg egy jó videokártyád, akkor ezzel megteheted, hogy a gépeddel FHD méretben számoltatod ki a képet és ez jelenik meg HD-ban a monitoron. Az eredmény egy szebb és részletesebb kép, mint amit élsimítással elő lehetne állítani. A baj az, hogy a példában leírt módon a VGA ~1 millió pixel helyett mindig ~2 millió pixelt kell, hogy kiszámoljon. FHD és 4K(UHD) között ez már 2 millió helyett 8 millió, szóval vas is kell alá.
0
0
0
0
Liptik avatar
Mi az a VSR? Megy HD 7750-nel?
Én ilyet találtam a teljesítménynél "Képváltási sebesség" Ez lenne az? Vagy ez mi akarna lenni? 60 Hz-es monitorom van
0
0
0
0
Puffin avatar
Nekem szépen megy a VSR. A Digitális Síkképernyő tulajdonságainál tudod engedélyezni!
0
0
0
0
csuz-li avatar
Lentebb írtam egy telepítési problémáról, de úgy látszik, hogy az AMD ennél is tovább megy, mert javasolja a régi driver eltávolítását a Catalyst Install Manager-el.

Amúgy kíváncsi vagyok, hogy az új memóriamenedzsment tényleg érdemben tehermentesíti-e a CPU-t. Mondjuk biztos segít, ha kevés a memória, márpedig már a 2GB is néha kevés.
0
0
0
0
Arnybiro avatar
Na erre kíváncsi vagyok, ha már majdnem 1 évet kellett várni a következő stabil driverre.
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
Lehet fel tenni a friss drivert! 😃
[LINK]
0
0
0
0
prismateech avatar
Elvileg van VSR support az R9 280-as kártyára is, de nekem ninc silyen beállítás a CCC-be. Olvastam, hogy valakinek HD 78xx kártyával sincs pedig elvileg most már támogatja a VSR ezeket.
0
0
0
0
csuz-li avatar
Volt egy kis telepítési gondom az új driverrel. Ha másnak is van, ide írom a megoldást:
Szóval a telepítő menet közben a VGA illesztő telepítésnél leállt és nem mozdult tovább. Az ok, hogy a telepítési folyamat alatt először leszedi a régi drivert és úgy rakja fel az újat. Viszont a régi driver eltávolítása után a windows automatikusan nekiállt feltenni a windows update segítségével a saját driverét. Ez meg beelőzte a Catalist telepítőjét és kész is volt az akadás.
Megoldás:
Ha felugrik az óra mellett a windows-os buborék, hogy az "eszköz illesztőprogramjának telepítése", rá kell kattintani és a megnyíló ablakban rányomni az Update webhelyről való keresés kihagyására és máris végigmegy a catalist telepítője.
0
0
0
0
gigazte avatar
Az új driver(15.7) dobott egy kis fpst a Witcher 3-ban, és érezhetően jobban fut(bár eddig se volt gondom vele) a GTA V is.
0
0
0
0
visor261 avatar
mármint most nekem a 14.12 van... és erre "14.12-re" frissíteni a 15.30(a 15.5 lábjegyzetében olvastam hogy lesz ilyen is és nem volt mögötte hogy beta), mert nem merek betara frissíteni mert minenkinél megjelennek random hibák és nem akarom megint újrarakni a gépet... mellesleg ha a stabilnál tartunk a 15.7-nél se látom a betat.
0
0
0
0
csuz-li avatar
Dono: Én is néztem a számokat, de a "frissíteni" és a "magában foglalja" kifejezésekből úgy gondoltam, hogy elírás és valamely jövőbeni végleges "nem béta" kiadásról lehet szó. Ezért fogalmaztam ilyen óvatosan, hogy ha nem elírás, akkor is érthető legyen a dolog logikája.
0
0
0
0
no avatar
Na de várjunk már a 14.12 (omega) a mostani béták előtti kiadás nem?
0
0
0
0
csuz-li avatar
Ami megjelent bétában egy adott időszakban, az később mindig beépül az utána következő végleges kiadásba is.
0
0
0
0
visor261 avatar
A 15.30 at lehet majd a 14.12-re frissíteni biztonságosan?(nem béta)És magába foglalja az optimalizálásokat is?(witcher3)
0
0
0
0
no avatar
Én is csak olvastam, nem próbáltam az új bétát. Ha meg nem azzal van a fő baj, akkor hiába javítanak rajta...
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció