AMD Driverek

Szerző: PC GAMER, 2014. November 27., téma
Fórum » Szoftver
Ide kérném a problémákat és tapasztalatokat a drivrrekkel kapcsolatban!Kinek megy hibátlanul az uj driverek és kinek vannak gondjai vele?.
Hozzászólások: 603
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
csuz-li avatar
A batman a GameWorks miatt nem megy rendesen, mint a witcher és még pár játék. Ugye a GameWorks Nvidia csomag, ami zárt és csak az Nvidia nyúlhat hozzá, de valahogy mindig "elfelejtik" optimalizálni AMD VGA-ra... Márpedig ezen nem nagyon segít egy driver, akármennyire is próbálkoznak, szóval sok értelme nincs emiatt feltenni egy bétát. Az utoljára a GTA V-ön javított; én a witchernél sem láttam javulást a hozzá készült 15.5-ös béta driverrel, mert ott is a GameWorks a gond.
0
0
0
0
Bronson avatar
sejtettem... 😆 amúgy azt olvastam, aki a Batman miatt tette fel, az ég világon semmit nem javított...
0
0
0
0
no avatar
Elvileg csak a Batman: Arkham Knight miatt jött, mert nem igazán fut rendesen semmin. Ha azzal akarsz játszani akkor ajánlott, egyébként semmi új nincs benne.
0
0
0
0
Bronson avatar
az új 15.6-os drivert próbálta már valaki?
0
0
0
0
no avatar
Nekem a 15.4-től jobban fut a GTA V, mással még egyelőre nem próbáltam, ahol ennek jelentősége lenne.

Raptr: Igen, tényleg lehet amúgy pontot gyűjteni, nekem is jött már össze így 1-2 játék, van külön fórumtéma is itt, gépigényfórumon rá, bár nem túl látogatott az is biztos. Viszont ez még nem változtat azon a tényen, hogy kb. használhatatlan program.
0
0
0
0
Omis avatar
örülök hogy nektek hozott teljesítmény növekedést
nekem mikor fent volt semmi változást nem láttam,
vagy mit kellene figyelni(2-5 fps több lenne?)fuuu na ne vicceljünk
ez nem az a pont ahol a kicsit is becsülni kell😃
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
prismateech:átlehet álltani melyik gombbal szeretnél screenshot készíteni..
Gamer125: Lehet pontot gyűjteni! nekem ebből lett meg a Dirt 3
0
0
0
0
prismateech avatar
Az a Raptr a Gaming Evolved hülyeséggel van együtt, annyi, hogy ha fut a gaming evolved, tudsz vele videót felvenni, highlightokat, streamelni is tudsz jó minőségben és a videók is jó minőségűek,kevés helyet foglalnak és alig vesznek le FPS-t felvétel közbe. Ettől eltekintve teljesen haszontalan, én mindig kikapcsolom mert 1-2 játéknál alapból az "S" betűre ( igen az S betűre ) van bindelve a screenshot, próbálnék hátrálni erre csinálok vagy 20 screenshotot 😃 Szóval ja, elég haszontalan. Meg van benne ilyen geforce experience copy, hogy optimalizálja neked a játékot, ami meg végképp haszontalan, egy játékot se tud normálisan beállítani. Szóval jah, instant delete.

És nekem is a 15.5 van fent, azelőtt a 15.4 volt és soha, egyetlen egyszer sem dobott ki semmilyen játék, mindegyik eddig csak teljesítményt növelt.

nvidia driverekkel még nagyobb gondok vannak, mert azok szépen elfeledkeztek a GTX 9xx széria alatti videókártyákról 😃 Azért egy gtx 960 ne legyen már erősebb mint egy 780 😃😃
0
0
0
0
FaLchioN avatar
Én is nemrégiben tettem fel a 15.5-öt, eddig semmilyen problémát nem észleltem.
Viszont felrakott mellé pár alkalmazást (pl.: Raptr) aminek szerintem semmi értelme. Vagy rosszul látom?
0
0
0
0
Omis avatar
kinek így kinek úgy,
én csak azt mondom hogy a nélkül is ugyan úgy fut(nekem)
0
0
0
0
Omis avatar
szerintem béta drivert ne tegyen fel senki,
nekem pl a 15.5 driver állandóan kidobta a gta v,
14.12 ugyan úgy megy csak hiba mentesen,nem értem akkor minek ez a külön gta v amd catalyst
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Nálam egyik gyártó driverével sem volt gond.
Amelyikkel volt, ott vagy hardverhiba volt, vagy csak annyi volt a bajom, hogy kegyetlen lassú maga a kártya.
0
0
0
0
no avatar
Lehet hülye kérdés, de a 15.5-ben benne vannak a 15.4-es javítások? Gondolok itt a GTA V-re, főleg.
0
0
0
0
csuz-li avatar
winrar: 😃 Kivéve, mikor megsütik épp a VGA-t, meg hasonló... 😀
0
0
0
0
winrar avatar
Nvidia driverekre nincs fórum?
Ja hogy az Nvidia driverekkel természetesen semmi gond, így nem is kell.
0
0
0
0
Arnybiro avatar
[LINK]

Innen le tudod tölteni.
0
0
0
0
gigazte avatar
Épp hogy megkérdeztem a hibát, és máris volt egy, szétesett a kép a GTA V után és folyamatosan fel alá csíkozott. Azt megtudjátok nekem mondani, hogy honnan tudom leszedni újra a 15.4-es bétát? Sajnos töröltem a gépről a telepítőjét, és ahogy elnézem az AMD oldalán nincsenek fent a régebbi béta driverek.
0
0
0
0
Arnybiro avatar
Szívesen. Amúgy a 2 videókártyát használod is egyszerre?
0
0
0
0
Arnybiro avatar
A második kérdésre MSI Afterburnert ajánlom. Az elsőre meg a gyártó honlapját nézd meg, hogy hogy van a driverezése.
0
0
0
0
rentezso avatar
Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni hogy nekem 2 videókártyát érzékel a laptopom----- APU,GPU és mind 2 höz kell driver vagy elég az eggyikhez tölteni? Mert ugye APU és GPU-hoz is van külön.És tudnátok mondani egy programot amivel megtudnám nézni játékok közben hogy mennyire használja a proci,ram,vidkari,merevlemezt?
0
0
0
0
Arnybiro avatar
Nem lehet tudni melyik kártyánál jön elő és melyiknél nem. Van hogy az erősebb kártyákat is simán "tönkrevágja", de lehet hogy gyengébb kártyánál semmi baja nem lesz. Én azt mondom inkább maradj a stabil WHQL-nél, az még úgy ahogy működik.
0
0
0
0
gigazte avatar
Nálam eddig nincsen semmi gond, csak azért kérdeztem, hogy számíthatok hasonlókra, vagy akkor ezek a problémák nem mindenkinél jönnek elő?
0
0
0
0
Bronson avatar
én meg le akartam szedni... akkor sztornó 😆
0
0
0
0
Arnybiro avatar
gigazte töröld le és rakd vissza a stabil drivert. A 15.5-ös Béta driver egy nagy szar. Nem is éri meg még a Béta megnevezést se, hanem valami Alfa előtti megnevezést. Ezt is azért adták ki hogy lássák hogy csinálnak valamit, közben csak a szarnak adtak egy pofont.
0
0
0
0
gigazte avatar
Ti tapasztaltatok játékoknál hibákat, problémákat a 15.5 Beta driver felrakása után?
0
0
0
0
csuz-li avatar
A GTA miatt sokan keresik a béta drivert. Itt lehet leszedni az oprendszerednek valót:
[LINK]
0
0
0
0
atemi105 avatar
ja, főleg, hogy az xp-re max 10.2-ig lehet frissíteni
0
0
0
0
Bronson avatar
ez azért nem semmi... 😲
0
0
0
0
atstuff07 avatar
Aki érte benne a logikát, az kérem jelezze 😃 😂 ... röhej
AMD Driver Radeon HD4000-es szériához:
https://kepfeltoltes.hu/150421/radeon_driver_for_W_7_vista_xp_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Miéért? 😲

Egy DX10.1-es kártya legfrissebb drivere egy DX9.c technológiát felvonultató oprendszerben. Grat.
0
0
0
0
no avatar
Amikor a mostani stabil verzió megjelent bétában, nekem semmi gondom nem volt vele. Most még nem próbáltam, mert nincs meg a GTA V (még).
0
0
0
0
csuz-li avatar
atemi105: Én feltettem és nekem a GTA V-nél megszűnt az, hogy ha nagy sebességgel autózok, akkor beszaggat. Szóval GTA V-re jó, viszont mást azóta nem próbáltam vele.
0
0
0
0
atemi105 avatar
helló. hallottam, hogy az amd-nek is van már gta5-ös drivere(beta) és az lenne a kérdésem, hogy ez más játékokat nem zavar be? nem lassulnak-e le, vagy mennek rosszul, vagy ilyesmi? (még sose használtam beta drivereket)
0
0
0
0
csuz-li avatar
Azért néha vannak gyártóspecifikus cuccok is a gyári telepítőn. Nekem volt olyan nvidia kártyám, aminél minden újratelepítéskor a gyári cd-ről kellett először feltenni a drivert, mert az nvidia oldaláról letöltöttel nem működött. De frissíteni mindig kell a drivert.
0
0
0
0
MaTpr0F avatar
Nekem pl. már nem is volt driver cd.
Bele van ragasztva egy címke a dobozba, hogy melyik webhelyről kell letölteni.
0
0
0
0
tibi980125 avatar
Sziasztok! Az lenne a problémám, hogy amióta új videokártyám van (Asus R7 260X) azóta a rendszer véletlenszerűen teljesen lefagy és csak az újraindítás segít rajta. A videokártya driver-e (8.0.915.0) a gyári lemezről van feltelepítve. Lehet emiatt jönnek elő a fagyások? Próbáljak meg frissebb driver-t telepíteni?

A válaszokat köszönöm! 😀
0
0
0
0
Underworld avatar
Akkor nem értem,mert más is írta már hogy van ilyen gondja ennél a drivernél,nem tudom mi lehet a gond..
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
Nálam az asztali gépben egy Radeon R9 270 van, és rengeteget dobott, mind a betöltési sebességén mind az fps-en. Szerintem R-szériára ez az eddigi legjobb driver. Az előzővel nem tudott 100% pörögni a kártya, viszont most teljes mértékben ki tudja használni minden játék.
0
0
0
0
cseszka avatar
Nálam is jól müködik....
0
0
0
0
csuz-li avatar
bence493: Én nem tapasztaltam, de nekem más a kártyám. Mondjuk FPS-t sem szoktam nézegetni, de nem éreztem lassulást.
0
0
0
0
Manyik75 avatar
penzessandor
Ez az utolsó aszt hiszem HD 2xxx-re

[url]http://support.amd.com/en-us/download/desktop/legacy?product=legacy2&os=Windows%20XP%20-%20Professional/Home&RenderOnServer=true[/url]

Vagy itt válaszd ki magad 😀

[LINK]
0
0
0
0
Underworld avatar
Hali!
AMD Catalyst Omega (14.12) ez a driver úgy vettem észre baromira rossz,mikor ez van fent lassabban töltődnek be a textúrák,meg mint ha kevesebb fps is lenne,nálatok is van ilyen gond ennél a drivernél?
0
0
0
0
Yodadeejay avatar
van 1 ati radeon hd 2600 pro vga-m, nem találtam hozzá drivert, valaki megtudna dobni valami linkel, esetleg pü-ben? 😃
xp van a gépen, de nem ismeri fel se a kártyát a gép
https://kepfeltoltes.hu/150204/asdsdf_www.kepfeltoltes.hu_.png
0
0
0
0
tibi980125 avatar
Jól van. Köszönöm szépen! 😀
0
0
0
0
tibi980125 avatar
Sziasztok! Néhány napja, újratelepítettem a gépet. A jelenlegi videokártya driver-ek fel vannak telepítve. Lassan jön az új hardver és nem szeretném ismét újratelepíteni a gépet. Szóval, a kérdésem, hogy hogyan tudom letörölni teljesen a mostani videokártya driver-ét? Vezérlőpultból csak töröljem le a Catalyst-ot?
A válaszokat köszönöm!
Üdv!
0
0
0
0
sisko avatar
Akinek gondot okoz a vga driver telepítése,az frissítse a win-t előbb,mert egy korábbi frissítés okoz telepítési hibákat.Ma jelent meg egy újabb frissítés,ami helyrehozza ezt a hibát. ( forrás : [LINK]
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció