Testépítés, bodybuilding, gyúrás

Szerző: patrikk911, 2012. June 11., téma
Fórum » Sport
Hozzászólások: 1 018
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Kmisi99 avatar
Bl0ck írta:
Amúgy, ha már erre járok, futás+ hasazás kombó hatásos has részről való fogyáshoz?

Nem létezik helyi zsírégetés akár mit csinálsz ha fogysz az egész testedről megy a zsír.
0
0
0
0
Bl0ck avatar
ööö....haspréshez, neked ezek szerint nem vált be, attól másnak beválhat....amúgy nem mondtam ,hogy az a kötelező, csak 1-et mondtam...más is van rá..
tudom, hogy nem lehet egy helyre összpontosítani, kicsit hülyén fogalmaztam....kimondottan a felüléstől nem ,de az is segít azt mondják...
0
0
0
0
CrucioIsAwesome avatar
molfer98 írta:
Bl0ck írta:
hasra úgy tudom, és elvileg jól tudom futás, és hasprés
mellre meg fekvőzés...


A hasprés az mi? 😀


hasprés rossz. emelj lábat, tapasztalat.
mellre: fekvőtámasz + tolóckodás


Amúgy, ha már erre járok, futás+ hasazás kombó hatásos has részről való fogyáshoz?


Nem tudod összpontosítani a fogyást kifejezetten egy helyre, mindenhonnan fogyni fogsz, de igen, a futás hatásos a fogyásnál. Felüléstől meg nem fogy az ember.
0
0
0
0
Bl0ck avatar
Sok féle van....

-lefekszel valami stabil helyre,felhúzod a térdeidet, talpaid a földön, és felülsz, és pl könyökkel megérinted a térdedet.....
-lefekszel szintén stabil, kényelmes helyre, lábad felrakod valamire, úgy, hogy 90°-ot zárjon be, és szintén felülsz( elvielg nehezebb mint előző)
-lefekszel, kinyújtod a lábad, kezed, meg tarkón vagy melletted, és felülsz, úgy ,hogy felhúzod a levegőbe a térdedet...(még nehezebb)
Lehet válogatni 😃
Amúgy googlébe beírod, hogy hasprés-képek, és meg látod, hogy pontosan hogy is...

Ui.: utolsó órákon mutatott mást is tesitanárom...
fekvőtámasz helyzet, de alkaron támaszkodj, lábad nyújtsd ki, támaszkodj lábujjhegyen, és nyomd fel a 'hátsód'(bocs a hülye fogalmazásért), és tartsd úgy 15 másodpercig, idővel lehet növelni az időt...
0
0
0
0
molfer98 avatar
Bl0ck írta:
hasra úgy tudom, és elvileg jól tudom futás, és hasprés
mellre meg fekvőzés...


A hasprés az mi? 😀
0
0
0
0
Bl0ck avatar
hasra úgy tudom, és elvileg jól tudom futás, és hasprés
mellre meg fekvőzés...
0
0
0
0
molfer98 avatar
Azt szeretném kérdezni hogy has és mellizomra mi jó?? (Súlyzó nélkül 😀 )
0
0
0
0
Bl0ck avatar
Amúgy, ha már erre járok, futás+ hasazás kombó hatásos has részről való fogyáshoz?
0
0
0
0
CrucioIsAwesome avatar
Primera írta:
egy kérdésem lenne,milyen dolog segítene abban,hogy hízzak ill. nagyobb legyen a súlyom ,tudom-tudom egyek sokat bla-bla, de vmi szer ami jobban segítene? tápkieg,tömegnövelő,fehérje vagy mi? : D
amugy is vékony vok nem csak a "gyúrás" miatt kellene
jah és sok pénzem sincs ilyesmikre... de azért egy olcsó megoldás csak van 😀


Egyél sokat, felesleges a kiegészítő használata 😊
0
0
0
0
Atec91 avatar
Csak nem akartam a K betűs szót használni 😆
0
0
0
0
Bl0ck avatar
"baromi sokat kell zabálni."
Gyenge volt a kifejezés 😃
Embertelen mennyiséget kell 'zabálni', hogy látszódjon....
0
0
0
0
Atec91 avatar
tömegnövelő mellé még baromi sokat kell zabálni. Ez elég kell hogy legyen egy kezdőnek.
0
0
0
0
DarthRoni avatar
nekem világ életemben szálkásítással kellett szenvednem így nem vagyok szakértő a tömegnövelésben, de egy megfelelően összeállított étrend (tehát a tömegnövelésnél sem az van h "bemész a mekibe mer asszondják hízlal", hanem megfelelően összeállított fehérjében gazdag és megfelelő szénhidrát tartalmú kajákat kell enni lehetőség szerint) és megfelelő edzésterv segítségével gyorsan elérheted a kívánt eredményt.
Fehérje van a tömegnövelőben, így azt sztem nem kell másik étrend kiegészítőből bevinni. Sztem kezdetnek egy jó étrend, jó edzés és tömegnövelő megfelelő.

De ha nincs rendes étrend és edzés, inkább ne költsd a pénzed tömegnövelőre, mert csak kidobod az ablakon azt a pénzt.

Illetve én biztos hogy akár tömegnövelnék, akár szálkásítanék, akár egyiket se csinálnám, ki nem hagynám ezeket:
-multivitamin: pl. mega daily one
-omega 3
-kálcium és magnézium

ezeket akkor is szedem amikor nem edzek, nem csak edzéshez jó, de bizonyítottan sok részüknek rákmegelőző és egészségjavító hatása van. És nem mellesleg felfrissülök tőlük és jobban vág az agyam 😀
0
0
0
0
Adzarb avatar
elolvastam 😃 és amugy még annyit, hogy tömegnövelő mellé kell-e még vmit szedni (hízáshoz) ?
0
0
0
0
DarthRoni avatar
Primera írta:
azért azt nem írtam,hogy edzés nélkül + sztem annyi zsír nem rakódna rám,hogy dagi legyek ,mert ahhoz azért kéne elég sok 😀


Akkor ezt ajánlom figyelmedbe: [LINK]

😀
0
0
0
0
Adzarb avatar
azért azt nem írtam,hogy edzés nélkül + sztem annyi zsír nem rakódna rám,hogy dagi legyek ,mert ahhoz azért kéne elég sok 😀
0
0
0
0
DarthRoni avatar
Érthetően is kifejezhetnéd magad... 😀

például ez tömegnövelő, és még jó árban fekvő készítmény: [LINK]

De ha edzés nélkül szeded, annyit érsz el vele h sok zsír fog lerakódni, magyarul dagi leszel 😀
0
0
0
0
Adzarb avatar
köhm... értem ,dev annak más cuccok is amiket lehet venni hízáshoz nem?
de nem akarom ezt nagyban nyomni csak szeretnék egy kis súlyt és izmot 😆
0
0
0
0
DarthRoni avatar
Primera írta:
egy kérdésem lenne,milyen dolog segítene abban,hogy hízzak ill. nagyobb legyen a súlyom ,tudom-tudom egyek sokat bla-bla, de vmi szer ami jobban segítene? tápkieg,tömegnövelő,fehérje vagy mi? : D
amugy is vékony vok nem csak a "gyúrás" miatt kellene
jah és sok pénzem sincs ilyesmikre... de azért egy olcsó megoldás csak van 😀


szövegértést kéne többet tanítani az iskolákban... tömegnövelőt vajon miért hívják tömegnövelőnek??? 😊
0
0
0
0
Adzarb avatar
egy kérdésem lenne,milyen dolog segítene abban,hogy hízzak ill. nagyobb legyen a súlyom ,tudom-tudom egyek sokat bla-bla, de vmi szer ami jobban segítene? tápkieg,tömegnövelő,fehérje vagy mi? : D
amugy is vékony vok nem csak a "gyúrás" miatt kellene
jah és sok pénzem sincs ilyesmikre... de azért egy olcsó megoldás csak van 😀
0
0
0
0
DarthRoni avatar
CrucioIsAwesome írta:
DarthRoni írta:
És egyébként úszásnál melyik úszásfajta az ajánlott zsírégetéshez? vagy az mindegy hogy pl. gyorsúszásban vagy mellúszásban úszok?
nagyon sok jót olvastam az úszásról, és sokaknál nem csak a testzsír százalékot befolyásolta, hanem elég komoly izomzatot is adott, lehet hogy megérné megpróbálnom.


komoly izomzatot csak tényleg hosszútávon várj tőle. Én amikor úsztam, mindig gyors úszásban. A mellúszás olyan semmilyen nekem, de nekem a mellem nagyon erős a többi izmomhoz képest, szóval azt mondom hogy ússz gyorsan. De ha igazán keményet szeretnél, akkor pillangó 😀


Hát elsődleges célom a testzsír százalék csökkentése lenne, és alakformálás, a hurkák jó lenne ha eltűnnének, és ha ehhez alkalmas és használható az úszás, akkor inkább azzal kezdenék, konkrét izom építést utána is tudok végezni, most ez lenne a legfontosabb, és ami nem kis szempont hogy élvezem nagyon az úszást 😀
Pillangó úszást nem tudok, mell úszás és gyorsúszás ami igazán megy, de majd lehet h megpróbálom azt is 😀
0
0
0
0
CrucioIsAwesome avatar
DarthRoni írta:
És egyébként úszásnál melyik úszásfajta az ajánlott zsírégetéshez? vagy az mindegy hogy pl. gyorsúszásban vagy mellúszásban úszok?
nagyon sok jót olvastam az úszásról, és sokaknál nem csak a testzsír százalékot befolyásolta, hanem elég komoly izomzatot is adott, lehet hogy megérné megpróbálnom.


komoly izomzatot csak tényleg hosszútávon várj tőle. Én amikor úsztam, mindig gyors úszásban. A mellúszás olyan semmilyen nekem, de nekem a mellem nagyon erős a többi izmomhoz képest, szóval azt mondom hogy ússz gyorsan. De ha igazán keményet szeretnél, akkor pillangó 😀
0
0
0
0
DarthRoni avatar
És egyébként úszásnál melyik úszásfajta az ajánlott zsírégetéshez? vagy az mindegy hogy pl. gyorsúszásban vagy mellúszásban úszok?
nagyon sok jót olvastam az úszásról, és sokaknál nem csak a testzsír százalékot befolyásolta, hanem elég komoly izomzatot is adott, lehet hogy megérné megpróbálnom.
0
0
0
0
CrucioIsAwesome avatar
SYLER írta:
CrucioIsAwesome: Mióta edzel? Retina Leszakadás?😲 Kardiózni meg csak annak kell aki szálkás akar lenni. Aki izom tömegelni akar annak nem igazán javasol a futás(kardió).


Heti kétszer 20 perc kifejezetten jól tesz, ha tömegelsz, ha nem, ha versenyzel, akkor talán nem, de a jó állóképesség miatt kifejezetten ajánlott, én edzeni meg azért járok, hogy egészséges legyek, kinek mi.
Nagyjából két éve, de volt közben műtétem, meg minden, szóval másfél évet mondanék.
Retina leszakadáshoz annyit, hogy osztálytársamnak ez volt, amikor nagyon megerőltette magát (12 éves korában kb). Igen, elég ritka dolog, de megeshet, mint írtam, annyira valószínű, mint hogy WC-n erőlködés közben agyvérzésed legyen. Megesik. Főleg ha találkozol egy 18-as szemüvegű sráccal, akkor elhiszed, hogy megtörténhet.

Amúgy még ott az elipszis gép is, na ha valami nem terheli a térdedet, akkor az.
0
0
0
0
menoteboj avatar
Igen, leegyszerusitve errol van szo!😀 meg egybol magy terhelest az izomzat nem fogja birni es "besul". Hozza kell szoktatni a mozdulatsorhpz es a megterheleshez! Szepen folyamatosan, egyre tobbet, igy a leghatekonyabb!😀
0
0
0
0
Adzarb avatar
magyarul inkább többször kevesebbet,mint egyszer sokat jól mondom? 😀
0
0
0
0
menoteboj avatar
A legfontosabb a rendszeresseg! Hiaba futsz le hetente egyszer egy fel maratont az ugy eleg gyer! Ha minden nap lefutsz 2-3 km-t az ugy sokkal hatekonyabb!😀
Fekvenyomas: mell izom tricepsz
Amugy meg nem kellenek gepek! Mindent meg lehet oldani egykezes sulyokkal
0
0
0
0
Adzarb avatar
ne basszatok le a kérdésemért,mert nem vagyok ebbe vmi tapasztalt,de fekvőzéstől is lehet jól izmosodni (mármint karra 😃😉 inkább azoktol kérdezem,akik igy nyomják, vagy mégis inkább súlyzózás,fekvenyomás?
0
0
0
0
SYLER avatar
Fussál futópadon az kevésbé terheli meg a térdet mintha aszfalton vagy egyenletlen terepen futnál. Viszont a te esetedben ha csak fogyni akarsz akkor kő kemény diéta.
0
0
0
0
DarthRoni avatar
eddig pontosan így csináltam a futást, nem is nagyon változtatok rajta, kellemes tempóban futok amennyit bírok, aztán 1-2 perc séta és újra futás. De most befogom iktatni az úszást is, nehéz vagyok és a térdeim azt jobban díjazzák.
0
0
0
0
SYLER avatar
DarthRoni: Én már 12 éve edzem kisebb kihagyásokkal.
Ha túlsúllyal küzdesz akkor tényleg kardió. /Futás/. És nem kell egy huzamban lefutni a távot közben sétálj is csak ne állj meg. Pontosabban ne fuss csak kocogj. + Kerüld a magas szénhidrátú ételeket és a cukrot.
0
0
0
0
DarthRoni avatar
SYLER írta:
CrucioIsAwesome: Mióta edzel? Retina Leszakadás?😲 Kardiózni meg csak annak kell aki szálkás akar lenni. Aki izom tömegelni akar annak nem igazán javasol a futás(kardió).


hát nem is mindenkinek mondta a kardiót, hanem mondjuk nekem aki túlsúllyal küzd.
Egyébként meg csak magadnak teszel jót ha kardiózol néha, még ha nem is kell tömegnöveléshez, de mindenképp egészséges.

Nekem az tűnt fel hogy sok ember csak a haveroktól hallott valamit, és az a szent írás nekik. Sok a sztereotípia, de akit érdekel az utána néz és meggyőződik hogy nem minden úgy van, ahogy a haverom mondta... 😀
0
0
0
0
SYLER avatar
CrucioIsAwesome: Mióta edzel? Retina Leszakadás?😲 Kardiózni meg csak annak kell aki szálkás akar lenni. Aki izom tömegelni akar annak nem igazán javasol a futás(kardió).
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Amúgy elég sok itt az óriási tévképzet meg hibás információ. Mindenkinek ajánlom hogy olvassa el a sárga kapszula könyvet. Érthetően ír mindenről szórakoztató módon az átlag ember számára fantasztikus könyv. Nem ilyen szar szaknyelvel írt könyv orvosoknak hanem pont az átlag embernek és egy rendes testépítő írta.
0
0
0
0
Toma97 avatar
Csak saját testsúllyal edzek 😃
Nem a leggyorsabb de nem kell sietni.
0
0
0
0
patrikk911 avatar
Karravti heti hányszor gyúrtok egy héten és hány kilóval,és hány percet,és mekkora a karotok?
0
0
0
0
DarthRoni avatar
Engem régen műtöttek sérvvel, de azóta lekopogom nem volt problémám vele. Remélem sose lesz ilyen retinás problémám :S :S

Szerintem meg aki nem bírja el a saját súlyát, pont hogy érdemes súlyzóznia, másképp hogy az istenbe fejlődne annyira az izomzata h elbírja magát? Attól nem fog erősödni egy kövér ember hogy egy rúdon erőlködik de nem bírja magát felhúzni.
Inkább súlyzózzon, diétázzon, és amikor már felbírja magát húzni, akkor építse be az edzéstervbe.

például én jelenleg nem bírom magam felhúzni annyiszor, hogy egy 4x8-as sorozatot lenyomjak, de nem szégyellem magam mert dolgozok az ügyön és előbb utóbb sikerülni fog.
0
0
0
0
CrucioIsAwesome avatar
DarthRoni írta:
Én már akartam kérdezni h mi az a fegyencedzés? :$ még nem volt alkalmam találkozni vele 😀
és az mit okoz ha leszakad a retina, mi történik? :S


Vissza kell varrni, de nem biztos hogy sikerül a visszavarrás, ha nem sikerül, megvakulsz, ha sikerül, félvak leszel. De ez nagyon szélsőséges eset, kb annyira valószínű, mint hogy a wc-n erőlködve agyvérzést kapsz.

én nem súlyzózok, én úgy vagyok vele hogy aki a saját súlyát nem képes megtartani az ne is kezdjen neki a súlyzózásnak, csinálom a fegyencedzést és a mester6osból megy 2


Miért ne? Nem olyan hű de nagyon jó dolog a fegyencedzés, és nem olyan hű de rossz dolog a súlyzózás, valamint fordítva. Súlyzózással hamarabb ér el eredményeket az ember (tapasztalat), ezen kívül a két edzés remekül megfér egymás mellett. Mindkettőből kell csinálni dolgokat, az a legjobb. Most is csak azért nem csinálok, mert nincs benne az edzés programomban, de pl tolóckodás egyáltalán nem menne, mert attól fáj a szegycsontom. Egylábas guggolás meg évek óta megy..
0
0
0
0
DarthRoni avatar
Én már akartam kérdezni h mi az a fegyencedzés? :$ még nem volt alkalmam találkozni vele 😀
és az mit okoz ha leszakad a retina, mi történik? :S
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
én nem súlyzózok, én úgy vagyok vele hogy aki a saját súlyát nem képes megtartani az ne is kezdjen neki a súlyzózásnak, csinálom a fegyencedzést és a mester6osból megy 2
0
0
0
0
CrucioIsAwesome avatar
twoKgames írta:
Szerintem olyan súlyt kell választani amit minimum kitudunk nyomni 10-15x, mert az ilyen 5-6kinyomás az bakfütty és attól nem fárad az izom csak nem bírja el. Lehet hogy hülyeség amit mondok, de én így csinálom .


hülyeséget mondasz, amúgy én pl úgy csinálom, hogy amikor súlyt váltok, először 4×6ot csinálok, aztán elérem a 4×8-at, majd 4×9-nél megpróbálom az emelést.

De persze mindig arra kell törekedni, hogy akkora súlyt használj, amivel a gyakorlatot tisztán elbírod végezni, pl. bicepszezésnél semmi értelme 25kg-ot emelgetned ha a törzseddel is rásegítesz, többet ér kisebb súly, amit csak bicepszel emelsz meg.


bizony, többet ér a kis súllyal végzett szabályos gyakorlat, mint a naggyal végzett szabálytalan. Mellesleg a szabálytalan gyakorlatnál nagyobb a sérülés veszély.

Vigyázzatok amúgy a kondival, az egyik legveszélyesebb sport. A nagy megerőltetéstől leszakadhat az ember retinája (hallottam már ilyen emberről, ismerősöm is van, igaz, neki nem kondi közben), az izületek rettentő módon sérülnek. A nagy megerőltetéstől visszered lehet, például egy nagyon csúnya visszérfajta, here-visszér tágulat, ez nagyon gyakori kondis "betegség", emellett sérv is kialakulhat, még heresérv is, ez elég csúnya. Nagyon fontos az önvizsgálat, hogy ezeket elkerülhessük. Én a felülést többek között ezért sem ajánlom, lábemelés sokkal jobb, felülésnél terheled a csigolyád rettentő módon (különösen a római padon, ahol nekiáll az ember össze-vissza felülésezni), emellett az tovább növeli a sérv esélyét, szemben a lábemeléssel, ami sokkal nehezebb és ilyen téren sokkal kevésbé terheli a hasfalat. De persze csináljátok, ha tetszik, csak én nem ajánlom.
Lábemelésnél nagyon fontos, hogy lassan csináljátok, nagyon lassan. Legalább 5 mp legyen, míg felemelitek a lábadokat, én 8 mp-ig csinálom, a leengedést is lassan csináljátok, az is ugyanannyi ideig tartson, míg a láb felhúzása. Ha nem tudjátok függeszkedve csinálni? Sebaj, csináljátok a földön, feküdjetek rá valamire, hogy ne legyetek koszosak, kezeteket magatok mellé tegyétek és a lábatokat szép egyenesen húzzátok fel derékszögig, vagy kicsit fölé. Sose érjen le a lábatok a földig, kicsit álljon meg fölötte, nagyjából 5 cm-rel és ezt tartsátok meg 2 mp-ig. Ha már megy függeszkedve, akkor arra figyeljetek, hogy a lábatokat sose magatok mögül indítsátok, mert ez az, ami miatt lóf*szt nem ér legtöbbször a lábfelhúzás, hogy lendületből csinálják, így sokkal könnyebb, a hasad meg alig dolgozik.

Amúgy az edzés 70%-a az ételen múlik, 30% pedig az edzésen. Ezt értsd az izom méretére, erejére, kitartására. Nagyon fontos az étel, szar étellel nagyon nehéz fejlődni, sajnos ezt is tapasztaltam, volt hogy csak napi 15g fehérjét tudtam bevinni, ilyen szintű kényszer koplalást senkinek nem ajánlok. Beteg voltam, gyenge, stb, borzasztó volt, nagyon figyeljetek az étkezésre, arra is, hogy rendszeres legyen, legyen meg az időpont, amikor reggeliztek, ebédeltek, vacsoráztok. Legyen meg legalább 8 óra alvás naponta, de 10 óra a legjobb. Ugyanis alvás közben épül az izomzat, valamint kipihentek lesztek az edzésre. Szerintem ezek alap dolgok, de van akinek ez nem egyértelmű, hiszen nyilván én sem ezzel a "tudással" születtem 😆

Ja és akinek a fegyencedzés első része nincs meg, az szerintem vegye meg 😀
0
0
0
0
twoKgames avatar
Szerintem olyan súlyt kell választani amit minimum kitudunk nyomni 10-15x, mert az ilyen 5-6kinyomás az bakfütty és attól nem fárad az izom csak nem bírja el. Lehet hogy hülyeség amit mondok, de én így csinálom .
0
0
0
0
DarthRoni avatar
Primera írta:
hmm... én egy kicsit hülye kérdést teszek fel sztem 😆
ha kinyomok pl. 10x 60 kg-t annak ugyanolyan a "hatása" ,mint hogy ha 20x 30 kg-t nyomnék ki?


nem 😀 mivel minél nagyobb a súly, annál nagyobb stimulációt kapnak az izmok, ahhoz hogy fejlődjenek az izmok, nagyobb terhelést kell adni neki mint amit alap esetben kap, minél nagyobb súllyal edzed, annál nagyobb terhelést kap.
De persze mindig arra kell törekedni, hogy akkora súlyt használj, amivel a gyakorlatot tisztán elbírod végezni, pl. bicepszezésnél semmi értelme 25kg-ot emelgetned ha a törzseddel is rásegítesz, többet ér kisebb súly, amit csak bicepszel emelsz meg.

Tehát lényegében a lehető legnagyobb súlyt érdemes használni, de csak addig a szintig, amíg a gyakorlatot pontosan és szakszerűen eltudod végezni. És persze figyelni kell a túledzettség elkerülésére, de az más tészta már 😀
0
0
0
0
Adzarb avatar
hmm... én egy kicsit hülye kérdést teszek fel sztem 😆
ha kinyomok pl. 10x 60 kg-t annak ugyanolyan a "hatása" ,mint hogy ha 20x 30 kg-t nyomnék ki?
0
0
0
0
DarthRoni avatar
Persze 19 vagyok meg elég hamar formába tudok jönni azzal nincs gond, csak valahogy a mentális problémák, hogy egyedül futni egyszerűen nem olyan jó 😃 meg sokáig fociztam is nagypályán, akkor sem volt gond a futással meg a kemény edzésekkel sem, mert egy csapatban dolgozunk együtt, csak a tanulmányok miatt, és mert nem volt sok esélyem magas szinten focizni, inkább a tanulást választottam és azóta kicsit ellustultam 😃 bár akkor is volt rajtam felesleg, de símán bírtam annyit futni mint a szálkás csapattársak, és a vaskosabb testalkatom jól jött a védekező kp posztján 😀

Szóval most az a célom hogy visszanyerni az akkori formát, meg esetleg izmosodni, aztán meg majd meglátom hogy tovább akarok-e fejlődni, vagy csak a visszahízást akarok elkerülni.
Még az is lehet h ha versenysúlyra lefogyok, visszamegyek egy megye 3-as csapatba focizni, csak mert hiányzik a foci is 😀
0
0
0
0
CrucioIsAwesome avatar
DarthRoni írta:
elég fárasztó az, meg nem megállok pihenésnél hanem gyaloglok, akkor is mozgok csak kicsit kifújom magam, nem bírok 40 percet végigfutni, 10-15 perc is sok megállás nélkül nekem


oké, nem tudtam 😀 nem baj, gondolom, még te is fiatal vagy, hamar formába lehet jönni ennyi idősen, max fél év és szuper futó leszel 😀
amúgy nagyon sokan nem hiszik, de az egész csak fejben dől el, hogy hiszel-e magadban. Fejben dől el, hogy mennyire vagy képes hozni a maximumot a konditeremben, hogy maximalizáld a fejlődésed, hogy kitarts a hosszú futások során is, persze nem lehet a végtelenségig futni, de az hogy heti kétszer-háromszor fuss és mellette ússz csak fejben dől el. Az a baj, hogy a legtöbb ember azt reméli, hogy a kondi már az első két-három héten látszódni fog rajta, pedig nem fog, és ezért vettem észre, hogy átlagosan 2-3 hónap a lemorzsolódási idő, aki azt kibírja, általában min. 1 évig csinálja, vagy tovább 😃
0
0
0
0
DarthRoni avatar
elég fárasztó az, meg nem megállok pihenésnél hanem gyaloglok, akkor is mozgok csak kicsit kifújom magam, nem bírok 40 percet végigfutni, 10-15 perc is sok megállás nélkül nekem
0
0
0
0
CrucioIsAwesome avatar
DarthRoni írta:
CrucioIsAwesome írta:
DarthRoni írta:
CrucioIsAwesome írta:
DarthRoni írta:
Hát a hétvége nálam nagyon ritkán szabad, így hétközben oldom meg az edzést
Vagy az lehetne hogy hétfő-szerda-péntek súlyzós edzés, és kedden úszás csütörtökön futás. Vagy kedden úszás, csütörtökön pihenőnap, és a súlyzós edzések végén még futok egy 20-30 percet.


heti három kardió legyen meg, de vigyázz a túledzettséggel, nehogy beégjenek az izmaid.


hát akkor valahogy így nézne ki:
hétfő: mell, bicepsz, has
kedd: úszás
szerda: hát, váll, has
csütörtök: úszás
péntek: futás meg bicikli lábazás előtt, úgyis be kell melegíteni a lábakat, az enyémet meg főleg, mert hajlamos vagyok meghúzódni. és utána láb, bicepsz, tricepsz, has.

és így lesz 2 úszás meg 1 futás 1 héten, ez így már jó lenne?


Bizony, de amúgy a 3 futás is ugyanolyan jó, mint a 2 úszás 1 futás, a különbség annyi, hogy az úszás kevésbé terheli az ízületeket 😀 Amúgy egy izomcsoport heti egyszeri megmozgatása az a szinten tartásra elég, persze hirtelen fogyásnál kár is izom növekedésről beszélni 😃 Én is most 10 kg-ot akarok leadni jövő ilyenkorra kb. Nem akarok hirtelen fogyni. És akkor lesz jó, ha érzed hogy fáradsz és még csinálod, persze nem végkimerülésig. Nagyjából fél óra futás már elég jó. Csak keresd meg azt a tempót, amit bírsz fél órán át tartani, és a lényeg: nem baj ha fáradsz, de 180-190-es pulzus fölé ne nagyon menj, ne terheld túl a szíved. Olyankor folytasd sétálással, ha fölé menne.


Egyébként azért is húzok az úszás felé, mert a futásnál jobban leköt, és úszni tudok járni osztálytársammal míg futni csak egyedül tudok, így élvezetesebb is h nem egyedül kell csinálnom, persze magamnak edzek, de mégis lélektanilag jobb 😀

Eddig úgy futottam hogy 7-8 percet folyamatosan a számomra kényelmes tempóban, utána 2-3 perc pihi, és ezt csináltam 40-50 percen át.

Először heti 1 edzés jó lesz minden izomcsoportra, azt is több mint az eddigi...
De gondolkozok rajta h idővel majd kipróbálnám az egész testes edzést, 2-3 gyakorlat minden izomcsoportra minden edzésen, így heti 3x dolgozna minden izomzat, lehet h egyszer majd kipróbálom.


a kényelmes tempó nem jó, azért legyen az fárasztó, közben ne pihenj, szerintem 😀
0
0
0
0
DarthRoni avatar
CrucioIsAwesome írta:
DarthRoni írta:
CrucioIsAwesome írta:
DarthRoni írta:
Hát a hétvége nálam nagyon ritkán szabad, így hétközben oldom meg az edzést
Vagy az lehetne hogy hétfő-szerda-péntek súlyzós edzés, és kedden úszás csütörtökön futás. Vagy kedden úszás, csütörtökön pihenőnap, és a súlyzós edzések végén még futok egy 20-30 percet.


heti három kardió legyen meg, de vigyázz a túledzettséggel, nehogy beégjenek az izmaid.


hát akkor valahogy így nézne ki:
hétfő: mell, bicepsz, has
kedd: úszás
szerda: hát, váll, has
csütörtök: úszás
péntek: futás meg bicikli lábazás előtt, úgyis be kell melegíteni a lábakat, az enyémet meg főleg, mert hajlamos vagyok meghúzódni. és utána láb, bicepsz, tricepsz, has.

és így lesz 2 úszás meg 1 futás 1 héten, ez így már jó lenne?


Bizony, de amúgy a 3 futás is ugyanolyan jó, mint a 2 úszás 1 futás, a különbség annyi, hogy az úszás kevésbé terheli az ízületeket 😀 Amúgy egy izomcsoport heti egyszeri megmozgatása az a szinten tartásra elég, persze hirtelen fogyásnál kár is izom növekedésről beszélni 😃 Én is most 10 kg-ot akarok leadni jövő ilyenkorra kb. Nem akarok hirtelen fogyni. És akkor lesz jó, ha érzed hogy fáradsz és még csinálod, persze nem végkimerülésig. Nagyjából fél óra futás már elég jó. Csak keresd meg azt a tempót, amit bírsz fél órán át tartani, és a lényeg: nem baj ha fáradsz, de 180-190-es pulzus fölé ne nagyon menj, ne terheld túl a szíved. Olyankor folytasd sétálással, ha fölé menne.


Egyébként azért is húzok az úszás felé, mert a futásnál jobban leköt, és úszni tudok járni osztálytársammal míg futni csak egyedül tudok, így élvezetesebb is h nem egyedül kell csinálnom, persze magamnak edzek, de mégis lélektanilag jobb 😀

Eddig úgy futottam hogy 7-8 percet folyamatosan a számomra kényelmes tempóban, utána 2-3 perc pihi, és ezt csináltam 40-50 percen át.

Először heti 1 edzés jó lesz minden izomcsoportra, azt is több mint az eddigi...
De gondolkozok rajta h idővel majd kipróbálnám az egész testes edzést, 2-3 gyakorlat minden izomcsoportra minden edzésen, így heti 3x dolgozna minden izomzat, lehet h egyszer majd kipróbálom.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció