Testépítés, bodybuilding, gyúrás

Szerző: patrikk911, 2012. June 11., téma
Fórum » Sport
Hozzászólások: 1 018
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
davidka931127 avatar
hector maio írta:
davidka931127 írta:
Sziasztok az lenne a kérdésem hogy mire jó az aminósav? A boltos tanácsolta esti felszívódású fehérje mellé, hogy az amino hatékonyabbá teszi a fehérje munkáját.


Pont erre jó gyorsítja a fehérje felszívódását😃


THX! 😆
0
0
0
0
Adam996 avatar
davidka931127 írta:
Sziasztok az lenne a kérdésem hogy mire jó az aminósav? A boltos tanácsolta esti felszívódású fehérje mellé, hogy az amino hatékonyabbá teszi a fehérje munkáját.


Pont erre jó gyorsítja a fehérje felszívódását😃
0
0
0
0
davidka931127 avatar
Sziasztok az lenne a kérdésem hogy mire jó az aminósav? A boltos tanácsolta esti felszívódású fehérje mellé, hogy az amino hatékonyabbá teszi a fehérje munkáját.
0
0
0
0
Adam996 avatar
jumpen97 írta:
am mennyi idő míg a hason elkezdenek látszódni a kockák?


Attól függ mennyit csinálsz meg milyen gyakorlatok haverom napi 500felülést megcsinált 3hét után már látszott neki de attól is függ hogy mennyi zsír van a hasadon 😃
0
0
0
0
jumpen97 avatar
am mennyi idő míg a hason elkezdenek látszódni a kockák?
0
0
0
0
Chuck avatar
én 9honapja gyúrok itthon. van fekpad súlyok stb. edzéstervet csinátam 😃 heti 4 súlyzós edzés. 1héten 1x edzek 1 izomcsoportot. mikor elkezdtem 50kg ba ment 1x, most már a 90be is bele nyomok 1x. bicepszezni 35kg al csinálom kétkezes rúddal 4x11 et. homlokra engedést 35kg al 4x12őt. meg még igy tovább nem írom le az egészet 😆 😀
0
0
0
0
Adam996 avatar
Csuklyára egyszer kétszer gyúrtam akkor 70kg-val😃
0
0
0
0
menoteboj avatar
Tobb legyen az mint 10 kilo!😀 en otven kiloval kezdtem25-25 kilo!(60 kilo voltam) es egykezes sultzoval a gyakorlatok 85%-at meg lehet csinalni!
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Hát annyira nagyon nemigazán. De a csuklya az amire otthon is lehet keresel két egyforma nehézségű cuccot lényeg hogy vagy 10kg min legyen azt azzal simán lehet.
0
0
0
0
patrikk911 avatar
Csúklyára testsúllyal nem lehet gyúrni igaz?
0
0
0
0
Bl0ck avatar
Én meg vagyok 198cm meg 120 kg....

Kéne futni, legalább....de úgy vagyok a futással, hogy szégyen, de a k*** anyját aki kerget 😃
0
0
0
0
Adam996 avatar
Én folyton eszek amennyit bírok jó sok fehérje tartalmú kaját 😃
Kmisi99: Akkor lehet elkezdek néha csuklyázni😃 csak nagyon azt nem is tudom hogy kell de mindjárt nézek videót😃
0
0
0
0
molfer98 avatar
Kmisi99 írta:
Hogymiiiiii? Fogyni akarsz? A testömegindex kalkulátor szerint épp nem vagy kórosan sovány. Még épp jó súlyod van de éppen az egészséges súly kategóriába esik még pár kiló mínusz és már nem épp egészséges soványság kategóriába esel azaz a girhes kategória.

Egyébként az se mindegy hogy súlyzózol mert nem ilyen egyszereű dolog ez rendesen szériákba kellene végezni az izom terhelését a kajára if figyelni kell stb stb nagyon sok dolog.


De azért heti 4 szeri futás jót tenne nem?
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
most vagyok 72kg kondizok meg fehérjézek is de még hízni akarok kb olyan 80 kg-ig mennyi időbe kerül ez és hogyan csináljam mikor egyek egynap hányszor ?meg ilyenekben ha tudtok segíteni azt megköszönöm
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Hogymiiiiii? Fogyni akarsz? A testömegindex kalkulátor szerint épp nem vagy kórosan sovány. Még épp jó súlyod van de éppen az egészséges súly kategóriába esik még pár kiló mínusz és már nem épp egészséges soványság kategóriába esel azaz a girhes kategória.

Egyébként az se mindegy hogy súlyzózol mert nem ilyen egyszereű dolog ez rendesen szériákba kellene végezni az izom terhelését a kajára if figyelni kell stb stb nagyon sok dolog.
0
0
0
0
molfer98 avatar
Bl0ck írta:
Sok féle van....

-lefekszel valami stabil helyre,felhúzod a térdeidet, talpaid a földön, és felülsz, és pl könyökkel megérinted a térdedet.....
-lefekszel szintén stabil, kényelmes helyre, lábad felrakod valamire, úgy, hogy 90°-ot zárjon be, és szintén felülsz( elvielg nehezebb mint előző)
-lefekszel, kinyújtod a lábad, kezed, meg tarkón vagy melletted, és felülsz, úgy ,hogy felhúzod a levegőbe a térdedet...(még nehezebb)
Lehet válogatni 😃
Amúgy googlébe beírod, hogy hasprés-képek, és meg látod, hogy pontosan hogy is...

Ui.: utolsó órákon mutatott mást is tesitanárom...
fekvőtámasz helyzet, de alkaron támaszkodj, lábad nyújtsd ki, támaszkodj lábujjhegyen, és nyomd fel a 'hátsód'(bocs a hülye fogalmazásért), és tartsd úgy 15 másodpercig, idővel lehet növelni az időt...


Még hozzáteszem hogy 14 éves vagyok, 173 cm és 62kg. Mennyi lenne a jo súly nekem?? Meg akkor holnaptol neki állok futni, súlyzózni 5 kilós 1 kezes súlyzóval, fekvőzni + felülésezni. Ez így jó, és meddig csináljam?? Mert a mell és a hasizom környékén eléggé lerakódott a zsír 😀
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
A csuklya lenyúlik nagyon sokkal nagyobb izom mint ami látszik hülyeség kihagyni.
0
0
0
0
Adam996 avatar
Konditerembe járok fél éve itt az edzés tervem

Hétfő: Mell, Bicepsz, Tricepsz
Kedd: Váll, Hát
Szerda: Láb (azt itthon csinálom vádlizás, gugolás)
Csütörtök: Mell, Bicepsz, Tricepsz
Péntek: Váll, Hát

Csuklyát, Hasat feleslegesnek tartom (ez magán vélemény vagy is nem is feleslegesnek tartom hanem engem az a két izom nem érdekel😃😉 hasizmom alapból is van egy kicsi mert gyúrás előtt 2,5évet jártam boxra és ott volt hasprés meg ilyenek

Power Pro fehérjét + One a day vitamint szedek

változást már érzek mikor elkezdtem 30kg-val nyomtam fekve most 50kg 😃
0
0
0
0
Davezorrr avatar
fegyencedzést csinálom vmivel kevesebb mint 1 éve
2 hónapig szedtem Jumbot 2x 4,4kg (zöld)+kaja 65kg-ról 74kg-ra feljöttem,185cm magas vagyok,mondhatni most van átlag súlyom (mást nem szedtem)....nehezen hízó típus vagyok de a jumbo segített.
Most már ott tartok h heti 3 edzés helyett,heti 4 is bírok (30min-1h/edzés + bemelegítés)
0
0
0
0
CrucioIsAwesome avatar
jumpen97 írta:
Amúgy is, a komoly kondisoknál mindíg van valaki, aki ért hozzá, pl.: izomgörcsnél mit kel csinálni, ha nem bírod visszarakni a súlyt akkor segít, stb. Nem szabad partizánakcióba kezdeni, mert abból csak a baj lesz.


mögöttem is állnak, de sosem segítenek, csak annyival dolgozok, amit elbírok..

A fekvenyomásossal nem értek egyet jó ha van segítség. Pl ott vagyok én 50 kilóval egyedül is végig csinálom a sorozatot de 60 kilónál kb 5 után magamtól már nem bírom így aki segít azzal pár kg al csökkenti a súlyt és még meg tudom a 8 at csinálni ezzel maximalizálva a megterhelését az izmoknak.


csináld 55-tel, vagy 52,5-tel, vagy 57,5-tel..

én is most érettségi miatt kihagytam két hetet, visszamentem és 82,5-tel végigcsináltam, 85-be is belement volna négy, de a maradék négy már csak segítséggel..
0
0
0
0
jumpen97 avatar
Amúgy is, a komoly kondisoknál mindíg van valaki, aki ért hozzá, pl.: izomgörcsnél mit kel csinálni, ha nem bírod visszarakni a súlyt akkor segít, stb. Nem szabad partizánakcióba kezdeni, mert abból csak a baj lesz.
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
A fekvenyomásossal nem értek egyet jó ha van segítség. Pl ott vagyok én 50 kilóval egyedül is végig csinálom a sorozatot de 60 kilónál kb 5 után magamtól már nem bírom így aki segít azzal pár kg al csökkenti a súlyt és még meg tudom a 8 at csinálni ezzel maximalizálva a megterhelését az izmoknak.
0
0
0
0
CrucioIsAwesome avatar
kaizinger írta:
koksz meg drága edző gépek😀
A koksz se lessz izom gyurás nélkül😀

Azt nem mondtam hogy nem erősödtem a fegyenc edzéstől de nem olyan szép alakosak a izmaim mint sokaknak lehet hogy koksz meg több év gyurás!
de valaki irhatna egy pl edzés tervet
miből mennyit és a napi hányszor és a héten melyik nap mit


17 évesen ne is várd el, hogy teljesen kidolgozott felsőtested legyen...
edzésterveket meg találsz a
[LINK]-n
sokan 2-3 hónap alatt várják a megváltást, de az igazság az, hogy egy amerika kapitány, vagy Thor szintű kigyúrtságot nagyjából 4 év edzés elérni, vagy több, embere válogatja. Én szépen csinálom, magam tempójában fejlődök és egyáltalán nem érzem szükségét az étrendkiegészítőknek.
Az edzésterveket mindig magam állítom össze,
Ezt itt találod:
[url]http://gepigeny.hu/forum/viewthread.php?thread_id=1427&rowstart=50#post_379961[/url]
nem mondom, hogy hú de erős vagyok, de 17-18 évesen ez nem a szégyen kategória, bár bőven van hová fejlődnöm...
amúgy ez az edzéstervem volt két éve, csináld ezt szeptember végéig, aztán októberben kezdj újat:

"A" nap:
Bicepsz: bicepsz kétkezes gépen 4×8, kétkezes scott padon 4×8, kétkezes csigás gépen 4×8
Tricepsz: kétkezes letolás csigás gépen 4×8, egykezes letolás 4×8 (kezenként), lehúzás kötéllel csigán 4×8, egykezes tricepsz szabad súllyal 4×8
Láb: lábnyújtás 4×8, lábhajlítás 4×8, vádlizás gépen 4×8, guggolás 4×ahogy megy, súly nélkül
Has: lábemelés 4× ahogy megy

"B" nap:
Hát: lehúzás nyak mögé 4×8, hiperhajlítás 4× ahogy megy, evezés csigás padon 4×8, fűrészelés egykezes súlyzóval 4×8
Mell: fekvenyomás 4×8, tárogatás 4×8, 45 fokos nyomás 4×8, tárogatás döntött padon 4×8, pull over ívelt, vagy sima padon 4×8
Váll: oldalemelés 4×8, kalapácsolás 4×8, állig húzás 4×8, nyakról nyomás gépen 4×8, ülve előredőlve oldalemelés 4×8
Has: lábemelés 4× ahogy megy

írd össze ezeket, menj le a konditerembe, kérdezd meg az ottaniakat, hogy mit hogyan kell csinálni, mert lehet össze-vissza gyúrni, meg szarul csinálni a dolgokat, csak elcseszed vele az izületeidet, meg nem is fejlődsz semmit. Ha nem kérdezel meg senkit, inkább ne is járj le.
És most szép sorrendben leírom hogy mire figyelj oda, de azért így is el fogod rontani, ezért kérdezd majd meg az ottaniakat:

"A" nap:



Bicepsz:
kétkezes: teljesen egyenes hát, a vállad/könyököd csak minimálisat mozog, de nem oldalra, nem dőlöngélsz, nem húzol bele lendülettel, ha a gépes megoldást választod, nem tudod elrontani.
scott padnál figyelj oda, hogy megfelelő magasságban legyél a kéztámaszhoz, ha az ülés állítható, azt állítsd, ha a kéztámasz, akkor azt
csigás kétkezesnél ugyanazt csináld, mint az állva szabadsúlyos kétkezesnél
legjobb a franciarúd, sokkal természetesebben áll a csuklód, ja és belül fogd meg, tehát ne kifelé álljon az alkarod, mert tönkretesz a könyöködet (magyarul a csuklók és a könyökök egymásfelé nézzenek)

Tricepsz:
kétkezes letolás csigán: itt nem mozog a könyököd, sem a vállad, nagyjából derékszögig engeded fel az alkarodat (kicsi feljebb) majd le, végén kicsid feszíts rá a tricepszeddel, ***a égető érzés lesz
egykezes letolás: ugyanaz, mint a kétkezesnél, itt sem csinálsz felesleges, rásegítő mozgásokat
lehúzás kötéllel, csigán: itt a könyökeid kifelé nézzenek kicsit a testedtől, persze mértékkel, majd ott megmutatják, addig húzd le (szét) a kötelet, amíg meg nem tudod feszíteni a tricepszedet
egykezes: majd megmutatják, fej fölött nem ajánlom, mert az rosszat tesz a válladnak

Láb:
lábhajlítás: elronthatatlan, gépen csinálod, de azért a háta maradjon egyenes, szóval ne domboríts, ne húzd oda háttal, talán ezzel el lehet rontani (mármint ezt semmiképp se csináld)
lábnyújtás: szintén elronhatatlan, itt dőlj hátra
vádli: a hátad legyen egyenes, mert különben megnyomod a gerinced a vádlizó géppel (itt két párna megy a vállaidra és azokkal nyomod ki a súlyt)
guggolás: a sarkad ne emelkedjen, amúgy a fegyencedzésben tökéletesen leírja, összezárt lábak, előretett kéz, szép lassan leengeded magad, majd felnyomod.


"B" nap:


Hát:
nyak mögé húzás csigán: a vállad és a könyököd ne forduljon el a testedtől, ne álljanak mögéd, ne feszíts túl semmit, mert tönkreteszi a vállad pár hónap alatt (szerencsére nem tapasztalat), kérd meg őket hogy mutassák meg, ha fáj tőle a vállad, akkor húzd előre, a mellkasodhoz a rudat, a tévhittel ellentétben ez a változata nem megy mellre, csak jobban megy bicepszre és vállra (a nyak mögé húzás kifejezetten a hátadra de megy, de nem sokkal jobb, mint a mellkashoz húzás, cserébe túlfeszíti a vállaidat)
hiperhajlítás: kicsit homoríts bele, de ne túlságosan, az is jó, ha egyenesbe kerül a hátad, ha túlfeszíted, megnyomod a csigolyáid
evezés: kérd meg, hogy mutassák meg, nem lehet leírni
fűrészelés: legyen egyenes a hátad, vagy egy kicsit homoríts, a többit kérd meg, hogy mutassák meg

Mell:
fekvenyomás: a rudat ne pattintsd a mellkasodról, 2 cm-rel fölötte álljon meg, majd nyomd ki, de ne teljesen, tehát a könyököd ne akadjon ki (ahogy a fegyencedzésben írja a fekvőtámaszt), a leengedését a rúdnak is szépen lassan csináld, ne ejtsd
tárogatás: megmutatják
45 fokos: ugyanaz, mint a fekvenyomás
döntött padon tárogatás: ugyanaz, mint a sima tárogatásnál, megmutatják
pull over: legjobb, ha megmutatják

Váll:
itt legjobb, ha mindent kérsz, hogy mutassanak meg


Hasnál, vagyis a lábemelésnél ajánlom a fegyencedzést

Mindenképp kérdezd meg, hogy mit hogyan kell csinálni, máskülönben csak elrontod őket.
étrend:
lehető legtöbb fehérje, szenny kaják (előrefagyasztott, mirelit, meki, stb) mellőzése, a hús ne legyen túl zsíros, ne használj (vagyis anyád ne használjon) túl sok olajat se, éppen hogy csak, rizs a legjobb, de legyen változatos, sok zöldség gyümölcs, inni csak vizet, alkoholt se (én legalábbis nem iszom) vagy ha igen, akkor se túl sokat, minden méreg az izomzat, az egészség ellensége
ezen kívül iktass be heti legalább két 10-20 perces futást, nem kell hogy a végtelenségig kifáradj, és lehetőség szerint edzés után (ne legyen egynapon a lábedzéssel), vagy edzés előtt 10 órával max, de kell a futás, a jó kondi az izomzat, az egészség barátja, mellesleg a szíved is bírni fogja
edzés közben igyál meg 1-1,5 liter vizet ezekben a hőségekben, ha van rá lehetőséged, reggelj menj, amikor még hűvös van
aludj napi 8-10 órát, ezalatt "építi" a szervezeted az izomzatot.
ha bármelyik gyakorlattól fáj bármid (könyök váll) azonnal hagyd abba és csinálj valami mást, ha mindened fáj, úszás, ezzel nem szabad játszani.
sose erőltesd túl magad, csak olyan súllyal dolgozz, amit elbírsz, fekvenyomásnál ne kelljen segíteni neked, mert azzal pont annyit érsz, mintha kevesebb súllyal dolgoznál, vagyis értelmetlen, ha valaki belehúz a súlyba.
ne cigizz, ne alkoholizálj, stb, szokásos sablon (de igaz) szöveg
edzés előtti egy órában ne kajálj (tehát ha reggel hétre mész, akkor 6 után már ne egyél semmit), de egy csoki vagy egy szem szőlőcukor belefér, de csak ha nagyon fáradt vagy
amúgy annak a híve vagyok, hogy mindent lehet enni, de csak mértékkel, az a lényeg, hogy a napi 100g fehérje meglegyen (minimum), ez nagyjából 400g csirkemellet jelent, de persze ez sima csirkemell, fehérje van a tejben, sajtban, kenyérben (bár a tésztákban nem teljesértékű, ahogy a babban sem, sem a krumpliban) lehet kapni szójafehérjét, ne vegyél, ahogy étrendkiegészítőt se. (szerintem)
viszont vehetsz olyan étrendkiegészítőt, mint pl magnézium, kálcium pezsgőtabletta, vagy kapszulás formában is vehetsz olyat. mindegy végülis melyiket veszed, kb 6 hetente tarts ezekkel egy-két hét pihenőt, hogy kiürülhessen a szervezeted.
reggeli nagyon fontos, kb két szendvicset egyél, meg pár pohár tej is mehet, két óránként legalább 2 pohár vizet igyál (csapvíz tökéletes, semmivel sem rosszabb, mint az ásványvíz) ebédre jó sok hús, meg rizs, vacsorára is mehet egy szelet kenyér.
ebben a melegben edzés közben fokozottan figyelj a folyadék bevitelre. de a későbbiekben se indulj el otthonról víz nélkül
az edzésterv bár nem a legjobb, kezdéshez jó, mert a nagy izmok egy napon vannak, így kiküszöbölhető a sérülés, mert túl fáradt leszel ahhoz, hogy olyan súllyal dolgozz, amit el sem bírnál..
eleinte elég 3×8 a dolgokból, az első hét után is komoly izomlázad lesz. (bár nekem nem volt szinte soha a konditól)
izomlzára sose dolgozz rá
sose számítson hogy ki mennyivel dolgozik, ki mennyit bír el, csak az számít, hogy te mennyit bírsz, magad miatt edzel, nem másokért és legfőképpen nem másoknak, sose akarj azért többel fekve nyomni, mert más többel csinálja, persze elcsodálkozik az ember, hogy pl 140kg-mal tud valaki szériázni fekve, de az edzésed elsődleges célja mindig a fejlődés legyen.
többet ér a pontosan elvégzett gyakorlat kevés súllyal, mint a helytelen sokkal, és az izületeid is díjazni fogják, amúgy meg sose menj bele olyan vitába, hogy a fegyencedzés a jobb, vagy a gyúrás, szerintem mindkettő jó, mindkettő hasznos
ne várd a megváltást az első pár hónapban, de fél év után se, nem leszel Schwarzenegger soha, de ne is ez legyen a célod. ha jól csinálod, már fél év után látszódni fog (nem annyira, mint várná az ember)
mindig csináld végig az edzést és járj le hetente legalább 4×, ha már nagyon benne vagy, mehet az öt is, és akkor a hétvége maga lesz a megváltás, fél év kondi után pedig nem a pihenő napokat fogod várni, hanem hogy újra lemehess a terembe
amúgy a fenti edzéstervet Taksonyi Erika írta össze, világbajnok, európa bajnok gyúró, reklamációkat nála.
jó edzést 😃
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
jumpen97 írta:
lehet hogy hülye kérdés, de a repperek pl.: Flo-rida, 50 Cent szednek valamit hogy így néznek ki vagy csak van pénzük komoly kondigépekre?

Komoly kondigépektől nem lesz izmos az ember az egyszerű de mégis normálisabb gépek is tökéletesen ellátják a feladatukat és valószínűleg tényleg koxolnak hisz van rá pénzük bőven rá.
0
0
0
0
kaizinger avatar
koksz meg drága edző gépek😀
A koksz se lessz izom gyurás nélkül😀

Azt nem mondtam hogy nem erősödtem a fegyenc edzéstől de nem olyan szép alakosak a izmaim mint sokaknak lehet hogy koksz meg több év gyurás!
de valaki irhatna egy pl edzés tervet
miből mennyit és a napi hányszor és a héten melyik nap mit
0
0
0
0
jumpen97 avatar
SYLER írta:
jumpen97: tényleg hülye kérdés😂


csak kíváncsi voltam 😃
0
0
0
0
SYLER avatar
jumpen97: tényleg hülye kérdés😂
0
0
0
0
CrucioIsAwesome avatar
kaizinger írta:
Ez a fegyenc edzés inkább szerintem szálkásit azért kéne valami rendes edzés terv!
tudom hogy nincs helyi zsir égetés de biztos van valami ami azért has és láb tájékon erőteljesebben megdolgoztatja azért kérdeztem😀


vicces, én ezt apámon nem látom, miközben a fegyencedzést csinálja, inkább erősödött, meg mellé kicsit szálkásodott is.. a fegyencedzés rendes edzésterv.
0
0
0
0
jumpen97 avatar
lehet hogy hülye kérdés, de a repperek pl.: Flo-rida, 50 Cent szednek valamit hogy így néznek ki vagy csak van pénzük komoly kondigépekre?
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Hát a futást se mindegy hogy csinálod mert van az aerob és a kardió edzés
A kardiónál nagy megterhelést fejtesz ki azaz pl lihegsz mint a szar a szíved majd ki esik az az magas pulzus szám amin már a beszéd nehéz mert annyira kapkodod a levegőt. Na ez teljesítményt állóképességet növel ha kardiózol azaz azt csinálod amit írtam azzal a tűrőképesség teljesítményed nő.
Na de van az aerob edzés itt a pulzusszám még rendesebb tartományba van azaz még tudsz beszélni de azért megvan a megfelelő terhelés na ekkor van zsírégetés mert a fokozott levegővételektől és a mozgás miatt elkezd égni a zsír hogy termeljen energiát a további mozgáshoz.
0
0
0
0
kaizinger avatar
az vágesz de szerintem az erősit ink mint fogyást idézne elő akár csak a futás én futotam és ink erősödtek a vádlijaim a combomról meg kevés ment le ink erősebb és nem puha már ennyit értem el de engem viszont zavar hogy kissé vastag
0
0
0
0
jumpen97 avatar
kaizinger írta:
Ez a fegyenc edzés inkább szerintem szálkásit azért kéne valami rendes edzés terv!
tudom hogy nincs helyi zsir égetés de biztos van valami ami azért has és láb tájékon erőteljesebben megdolgoztatja azért kérdeztem😀


hát a sulinkban van egy gép amire ráülsz a lábadat kell emelni és a lábadon ilye súlyszerűség van
0
0
0
0
kaizinger avatar
Ez a fegyenc edzés inkább szerintem szálkásit azért kéne valami rendes edzés terv!
tudom hogy nincs helyi zsir égetés de biztos van valami ami azért has és láb tájékon erőteljesebben megdolgoztatja azért kérdeztem😀
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Helyi zsírégetés nem létzezik. Ha fogysz az egész testedből megy le a zsír. Egyébként a fogyáshoz nagyon fontos a jó étrend azaz a kevés kalóriájú étrend illetve a mozgás. Ez lehet futás lépegetőzés akármi.
0
0
0
0
kaizinger avatar
Sziasztok uj vagyok a témában örülnék ha a üzenetben leirnátok a kérdésemre a választ!
nekem van otthon egy alap sulyzo készletem 1 hónapja csinálom a fegyenc edzést amin látok már most javulást bicepsz és mellkas részen mivel lehetne
lább hasból ledolgozni a zsirt ami föleg arra koncentrál!
tudnátok írni egy edzéstervet?
F/17
0
0
0
0
AlwinHD avatar
Szykla írta:
Bocsi hogy csak így ide írok, főleg ilyen tudatlan fejjel de ha valaki elkezd gyúrni, akkor célszerű erőt is gyűjteni nem csak szálkásodni nem?

Csak azért jutót ez így eszembe mert, még régebben láttam egy műsort a tévébe ahol össze hasonlítódtak egy súlyemelőt és egy testépítőt hogy melyikük mit bír.

A sülyemelő sima testalkatú volt, a testépítő meg tiszta izom/szálka, és volt egy olyan feladat hogy egy bizonyos sülyű súlyzót emeljenek meg állva, a sülyemelő simán meg emelte és ki nyomta a feje fölé ( ahogy ugye kell a súlyemelőknek ) a testépítő meg éppen hogy csak a térdéig fel tudta emelni.

És ugye ez azért lehetséges, mert két teljesen eltérő edzésmódot követnek.

Na most ezért lenne egy olyan kérdésem hogy, ilyen helyzetbe lehet ötvözni a kettőt nem? tehát ha elkezdenék gyűrni akkor nagyobb sulyokkal kellene csinálnom, vagy hogy lehetne ezt el érni?

Mert most kezdtem és 5kg-os súlyokkal csinálom.


Fokozatosan növeld a súlyt, először lásd magadon az izomzatod utána ráérsz szálkásítani 😃
0
0
0
0
Szykla avatar
Bocsi hogy csak így ide írok, főleg ilyen tudatlan fejjel de ha valaki elkezd gyúrni, akkor célszerű erőt is gyűjteni nem csak szálkásodni nem?

Csak azért jutót ez így eszembe mert, még régebben láttam egy műsort a tévébe ahol össze hasonlítódtak egy súlyemelőt és egy testépítőt hogy melyikük mit bír.

A sülyemelő sima testalkatú volt, a testépítő meg tiszta izom/szálka, és volt egy olyan feladat hogy egy bizonyos sülyű súlyzót emeljenek meg állva, a sülyemelő simán meg emelte és ki nyomta a feje fölé ( ahogy ugye kell a súlyemelőknek ) a testépítő meg éppen hogy csak a térdéig fel tudta emelni.

És ugye ez azért lehetséges, mert két teljesen eltérő edzésmódot követnek.

Na most ezért lenne egy olyan kérdésem hogy, ilyen helyzetbe lehet ötvözni a kettőt nem? tehát ha elkezdenék gyűrni akkor nagyobb sulyokkal kellene csinálnom, vagy hogy lehetne ezt el érni?

Mert most kezdtem és 5kg-os súlyokkal csinálom.
0
0
0
0
jumpen97 avatar
YellowFlash írta:
jumpen97 írta:
YellowFlash írta:
jumpen97 írta:
már 3 hónapja felülésezek. alakulgatott de nem sokat.
új edzésterv:
50 haspés
50 fekvelábemelés
20 fekvőtámasz
50 vízszintes oldalemelés(csak 1 kg-s súlyzókat találtam)
100 bicepsz
így jó ?
ui.: nem szedek se fehérjét, se tömegnövelőt. csak eszek amennyit kell.


Kigyúrt állat nem leszel tőle, csak egy kicsit szálkásodsz, valamint az izmaid állóképessége fog szépen javulni. Állóképesség javításra remek.
1 kg-os súlyzón meg úgy javíthasz, ha veszel egy rekesz ásványvizet, és emelgesd. 😀 Vagy egy 1,5-2 literes üres ásványvizes palackot tölts meg pl homokkal, vagy vmi nehezebb fajsúlyúval mint a víz.


elég is a szálkásodás isten ments hogy úgy nézzek ki mint svájcinéger beszteroidozva.


Félreérted. A szálkásodás annyit tesz, hogy jobban látszódnak az izmaid, vagyis tényleg kockahasad lehet. A szteroidoktól meg az izomzat nő csak. Nem ugyanaz a 2. Szálkásodástól nem leszel svájcinéger, ahhoz már koxolni, lőni kell magad.


tudom énnél többet nem is akarok.
0
0
0
0
YellowFlash avatar
jumpen97 írta:
YellowFlash írta:
jumpen97 írta:
már 3 hónapja felülésezek. alakulgatott de nem sokat.
új edzésterv:
50 haspés
50 fekvelábemelés
20 fekvőtámasz
50 vízszintes oldalemelés(csak 1 kg-s súlyzókat találtam)
100 bicepsz
így jó ?
ui.: nem szedek se fehérjét, se tömegnövelőt. csak eszek amennyit kell.


Kigyúrt állat nem leszel tőle, csak egy kicsit szálkásodsz, valamint az izmaid állóképessége fog szépen javulni. Állóképesség javításra remek.
1 kg-os súlyzón meg úgy javíthasz, ha veszel egy rekesz ásványvizet, és emelgesd. 😀 Vagy egy 1,5-2 literes üres ásványvizes palackot tölts meg pl homokkal, vagy vmi nehezebb fajsúlyúval mint a víz.


elég is a szálkásodás isten ments hogy úgy nézzek ki mint svájcinéger beszteroidozva.


Félreérted. A szálkásodás annyit tesz, hogy jobban látszódnak az izmaid, vagyis tényleg kockahasad lehet. A szteroidoktól meg az izomzat nő csak. Nem ugyanaz a 2. Szálkásodástól nem leszel svájcinéger, ahhoz már koxolni, lőni kell magad.
0
0
0
0
jumpen97 avatar
YellowFlash írta:
jumpen97 írta:
már 3 hónapja felülésezek. alakulgatott de nem sokat.
új edzésterv:
50 haspés
50 fekvelábemelés
20 fekvőtámasz
50 vízszintes oldalemelés(csak 1 kg-s súlyzókat találtam)
100 bicepsz
így jó ?
ui.: nem szedek se fehérjét, se tömegnövelőt. csak eszek amennyit kell.


Kigyúrt állat nem leszel tőle, csak egy kicsit szálkásodsz, valamint az izmaid állóképessége fog szépen javulni. Állóképesség javításra remek.
1 kg-os súlyzón meg úgy javíthasz, ha veszel egy rekesz ásványvizet, és emelgesd. 😀 Vagy egy 1,5-2 literes üres ásványvizes palackot tölts meg pl homokkal, vagy vmi nehezebb fajsúlyúval mint a víz.


elég is a szálkásodás isten ments hogy úgy nézzek ki mint svájcinéger beszteroidozva.
0
0
0
0
patrikk911 avatar
Átirták a téma nevét:'( 😆
0
0
0
0
YellowFlash avatar
jumpen97 írta:
már 3 hónapja felülésezek. alakulgatott de nem sokat.
új edzésterv:
50 haspés
50 fekvelábemelés
20 fekvőtámasz
50 vízszintes oldalemelés(csak 1 kg-s súlyzókat találtam)
100 bicepsz
így jó ?
ui.: nem szedek se fehérjét, se tömegnövelőt. csak eszek amennyit kell.


Kigyúrt állat nem leszel tőle, csak egy kicsit szálkásodsz, valamint az izmaid állóképessége fog szépen javulni. Állóképesség javításra remek.
1 kg-os súlyzón meg úgy javíthasz, ha veszel egy rekesz ásványvizet, és emelgesd. 😀 Vagy egy 1,5-2 literes üres ásványvizes palackot tölts meg pl homokkal, vagy vmi nehezebb fajsúlyúval mint a víz.
0
0
0
0
Bl0ck avatar
lábemelés tényleg jobb....csináltam 2*25-öt, és jelenleg majd meghalok 😆
0
0
0
0
jumpen97 avatar
már 3 hónapja felülésezek. alakulgatott de nem sokat.
új edzésterv:
50 haspés
50 fekvelábemelés
20 fekvőtámasz
50 vízszintes oldalemelés(csak 1 kg-s súlyzókat találtam)
100 bicepsz
így jó ?
ui.: nem szedek se fehérjét, se tömegnövelőt. csak eszek amennyit kell.
0
0
0
0
CrucioIsAwesome avatar
Bl0ck írta:
jó, azért kérdeztem meg....


Ezért válaszoltunk rá 😀
0
0
0
0
Bl0ck avatar
jó, azért kérdeztem meg....
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
És ez így igaz a lábemelés az egyik legjobb.
0
0
0
0
CrucioIsAwesome avatar
Bl0ck írta:
ööö....haspréshez, neked ezek szerint nem vált be, attól másnak beválhat....amúgy nem mondtam ,hogy az a kötelező, csak 1-et mondtam...más is van rá..
tudom, hogy nem lehet egy helyre összpontosítani, kicsit hülyén fogalmaztam....kimondottan a felüléstől nem ,de az is segít azt mondják...


hülyeséget mondanak
a hasprésnél továbbra is tartom magam ahhoz, hogy rosszabb, mint a lábemelés.
0
0
0
0
Bl0ck avatar
Kmisi99 írta:
Bl0ck írta:
Amúgy, ha már erre járok, futás+ hasazás kombó hatásos has részről való fogyáshoz?

Nem létezik helyi zsírégetés akár mit csinálsz ha fogysz az egész testedről megy a zsír.


tudom, már az előző kommentben leírtam ,hogy rosszul fogalmaztam!!
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció